چرا آقایون از طرفشون میخوان که چادر سر کنه؟؟؟؟(آقایون لطفا نظر بدید)

لیلا مندلیف

عضو جدید
به نظر شما چرا بعضی از آقایون وقتی میرن خواستگاری از طرفشون میخوان که چادر سر کنه؟
واسه بعضی از مردا این قضیه خیلی مهمه و اگه طرف قبول نکنه ادامه نمیدن.البته اینکه یکی دوست داره زنش چادری باشه اشکال نداره ولی حرف من اینه که اگه اعتقاد داره چادر خوبه پس باید از اول بره سراغ دختر چادری.پس نشون میده این آدم هیچ اعتقادی به اعتقادش نداره.بعضی ها هم ادامه میدن ولی میگن من خیلی دوست دارم که چادر سرکنی و انتظار دارن اگه طرف دوستشون داره باید این کارو بکنه.ولی به نظر من این خودخواهیه که بری خواستگاری کسی که یه سری از خصوصیاتی که دوست داری داره و ازش بخوای اونایی هم که نداره براورده کنه.
تازه جالب اینجاست که برای بعضی ها این چادری بودن اینقدر امتیاز مهمیه که دیگه به متانت رفتاری طرف هیچ توجهی نمیکنن.من شخصا وقتی میبینم یه دختری رفتار خیلی سبکی داره و دوست پسرش بهش میگه چادر سر کن این سوال میادتو ذهنم که اگه چادر معیاری از عفت و متانته ظاهریه چطور بدون متانت باطنی اینقدر ارزش پیدا کرده.واقعا بعضی از پسرا اینقدر کوته فکرند که با یه چادر راضی میشن؟؟؟؟؟؟؟؟تازه بعضی واسه بعضی از پسرا اینکه طرف آرایش کنه اصلا مهم نیست ولی مهمه که حتما چادر سر کنه!اگه از نظر این ادمه مانتو حجاب خوبی نیست چطور آرایش کردن اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو حالت داره،یا طرف واقعا بر اساس اعتقاداتش این کار رو می کنه که مسلما این شخص به سمت دختری جذب می شه که خودش چادری باشه.این رو گفتم که سو تفاهم نشه.
اما حالت دوم آقایونی هستن که خودشون هر کاری قبل از ازدواج انجام میدن اما انتظار دارن که همسرشون رو آفتاب هم ندیده باشه،این از سطح فکر کوتاه آقایونی هست که فکر میکنن با یه چادر همه چیز درست میشه. یه جورایی آقایون دیگه رو به چشم خودش نگاه می کنه (کافر همه را به کیش خود پندارد) و می خواد با این کار سدی در مقابل هوسبازانی همچون خودش درست کرده باشه.

سه رتنور

عضو جدید
به نظر شما چرا بعضی از آقایون وقتی میرن خواستگاری از طرفشون میخوان که چادر سر کنه؟
واسه بعضی از مردا این قضیه خیلی مهمه و اگه طرف قبول نکنه ادامه نمیدن.البته اینکه یکی دوست داره زنش چادری باشه اشکال نداره ولی حرف من اینه که اگه اعتقاد داره چادر خوبه پس باید از اول بره سراغ دختر چادری.پس نشون میده این آدم هیچ اعتقادی به اعتقادش نداره.بعضی ها هم ادامه میدن ولی میگن من خیلی دوست دارم که چادر سرکنی و انتظار دارن اگه طرف دوستشون داره باید این کارو بکنه.ولی به نظر من این خودخواهیه که بری خواستگاری کسی که یه سری از خصوصیاتی که دوست داری داره و ازش بخوای اونایی هم که نداره براورده کنه.
تازه جالب اینجاست که برای بعضی ها این چادری بودن اینقدر امتیاز مهمیه که دیگه به متانت رفتاری طرف هیچ توجهی نمیکنن.من شخصا وقتی میبینم یه دختری رفتار خیلی سبکی داره و دوست پسرش بهش میگه چادر سر کن این سوال میادتو ذهنم که اگه چادر معیاری از عفت و متانته ظاهریه چطور بدون متانت باطنی اینقدر ارزش پیدا کرده.واقعا بعضی از پسرا اینقدر کوته فکرند که با یه چادر راضی میشن؟؟؟؟؟؟؟؟تازه بعضی واسه بعضی از پسرا اینکه طرف آرایش کنه اصلا مهم نیست ولی مهمه که حتما چادر سر کنه!اگه از نظر این ادمه مانتو حجاب خوبی نیست چطور آرایش کردن اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟
البته نظر من اين است كه اقا پسرا بايد صبح زود قبل از اينكه دختر مورد علاقشان دستش به لوازم ارايشي برسد خواستگاري برودنه .اول شب انهم يك هفته قبلش اماده باش داده باشي.چون انوقت تمام حقايق از نظر ظرافت روشن ميشود.اما درمورد شخصيت.وتقوا بايد تحقيقات خود را با رعايت حرمت طرف مقابل كاملا انجام بدهد .تا نيازي به قضاوت درجلسه خواستگاري نباشد.:heart:

آینا

عضو جدید

به نظر من اینجور عقیده ها خیلی بی معنی هستن

اگر یه پسر از یه دختر خوشش اومده باید همونطوری قبولش داشته باشه

نه اینکه با تغییر دادن اعتقاداتش اونو جوری که دوست داره درست کنه.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی دلم میخواد بدونم واقعا چرا
ولی در مورد اون حرفتون باید بگم شاید اون پسر از همنی دختر خوشش اومده و دختر چادری رو که اویژگی های مورد نظر رو داشته باشه پیدا نکرده
ولی منم با اجبار کردن چادر به دیگران کاملا مخالفمممممممممممممممممممممم :D

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دو نوع نجابت داریم
نجابت درونی و ظاهری
کسی که درونش درست نباشه ،چادر که هیچی،دینامیت هم بدردش نمی خوره
به نظر من اعمال فشار به عنوان تحمیل نظر نه در این مورد بلکه در هیچ موردی در ست نیست و بعدا دچار مشکل می شه
توصیه می کنم اگه آقایون قصد ازدواج با دختری رو دارن که دوست نداره چادر بپوشه ...یا همونجوری قبولش کنن یا این نکته رو بدونن که چادر اجباری نجابت که نمی یاره هیچ...بلکه ممکنه باعث ناراحتی و دلخوریهایی بشه که در آینده قابل جبران نباشه....
در مورد نجابت درونی اشاره می کنم به اون داستانی که زن پادشاه به خاطر کم کردن مالیات مردم برهنه روی اسب سوار می شه و تمام شهر رو می گرده و مردم به احترام اون از خونه شون بیرون نمی یان....

moein_13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ول کنین این حرفارو

این روزا هرکی هر کاری که بخواد به میل خودش میکنه دگه زور و زورگویی فایده نداره

pasargadparisa

عضو جدید
این حرفا مربوط به خیلی وقت پیشه. مسائل مهمتر از اینا هم وجود داره.البته ببخشید دوباره سرزده اومدم

SHRP

کاربر ممتاز
اتفاقا مسائل مهم همین نکات کوچیکه که در اثر کم توجهی باعث مشکلات بزرگ می شه!

rahele83

عضو جدید
به نظر من اینکه کسی چادرودوست داشته باشه عیب نیست.
اما بعضی وقتا کارای دیگه ماآدما درست نیست واون قداست چادروحجابو میریزه بهم واگراون مرد تونست یه خانم با حجاب باطنی پیدا کنه فکرکنم خیلی موفق تر بوده تا صرفا حجاب ظاهر

david_danger

عضو جدید

سلام واژه چادر برگرفته از جادره يعني جاي پرورش در گرانبها چه دري؟دري كه محل پرورش ومتولد شدن يك انسانه ميشه گفت بخاطر همينه كه خدا دوست داره كه از9سالگي دخترهابااون هم صحبت بشن( البته اين موضوع براي خدايك نيازنيست)واين موضوع براي خانوم ها هم اجبارنيست البته بستگي داره به اينكه هركس چقدربراي مرواريدودرش ارزش قائله؟همينطوركه ميدونيم مرواريدزماني باارزشه كه توپوشش صدفيش باشه اين پوشش صدفي همون چادره
اين شرط توخواستگاري چيزي ازارزشهاي يك خانوم كم نمي كنه اون شرط ازاون لحاظ شرطه كه قراره يه عمرباهم زند گي كنن وقرا نسيت كه هروزمرد خونه بيادو به مسائل اصلي زندگي بپردازه اين اصلها تومراسم خواستگاري بيان شده اصولاتفاهم هم بارعايت همين اصول بوجود ميياد تفاهم يعني توانايي تحمل تفاوتها حالا هرچه قدر اين تفاوتها كمتر بشه مسلما اون ازدواج ازپايه هاي قوي تري تشكيل مي شه واولين محكم سازي اين پايه تومراسم خواستگاريه
منم با شما موافقم كه بعضي از جوونها يه چيزارماني ازهمسراينده شون ميخوان امااين امتيازو نبايدازشون گرفت

ofakur

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما چرا ؟؟
با سلام .
به نظر من یکی از دلائل این کار پسرا اینه که از دختره خوششون میاد ولی میدونن مادرشون به نداشتن چادر دختر خانوم گیر خواهد داد لذا ازش میخوان که چادر سرش بکنه تا از شرّ حالگیری های مادر زنش راحت بشه.
دلیل دوم هم اینه که خیلی از پسر ها تو رویاهاشون همسر آینده شونو با پرسپکتیو مادرشون مجسم میکنند و از این نظر میخوان تا همسرشون شبیه رویا هاشون باشه که تو اون حالت اونو با چادر تجسم میکرده اند.
دلیل سومش هم شاید این باشه که تو خانواده پسره افراد شورچشم وجود داره و اون نمیخواد به همسرش با اون دید نیگا بشه .
خلاصه اینکه به نظر من هیچ پسری بد همسرشو نمیخواد و باید برای رسیدن به خوشبختی به این خواسته ها بی خیال بشیم.

لیلا مندلیف

عضو جدید
سلام واژه چادر برگرفته از جادره يعني جاي پرورش درگرانبها چه دري؟دري كه محل پرورش ومتولد شدن يك انسانه ميشه گفت بخاطر همينه كه خدادوست داره كه از9سالگي دخترهابااون هم صحبت بشن( البته اين موضوع براي خدايكنيازنيست)واين موضوع براي خانوم ها هم اجبارنيست البته بستگي داره به اينكه هركسچقدربراي مرواريدودرش ارزش قائله؟همينطوركه ميدونيم مرواريدزماني باارزشه كه توپوششصدفيش باشه اين پوشش صدفي همون چادره
اين شرط توخواستگاري چيزي ازارزشهاي يك خانوم كم نمي كنه اون شرط ازاون لحاظ شرطه كه قراره يه عمرباهم زند گي كنن وقرا نسيت كه هروزمرد خونه بيادو به مسائل اصلي زندگي بپردازه اين اصلها تومراسم خواستگاري بيان شده اصولاتفاهم هم بارعايت همين اصول بوجود ميياد تفاهم يعني توانايي تحمل تفاوتها حالا هرچه قدر اين تفاوتها كمتر بشه مسلما اون ازدواج ازپايه هاي قوي تري تشكيل مي شه واولين محكم سازي اين پايه تومراسم خواستگاريه
منم با شما موافقم كه بعضي از جوونها يه چيزارماني ازهمسراينده شون ميخوان امااين امتيازو نبايدازشون گرفت
ببین حرف من این نیست که چادر خوبه یا بده.اینها عقاید شخصیه و من خودم با حجاب راجع خوب یا بد بودن آدم ها قضاوت نمیکنم چون ظاهر بخش خیلی کوچیکی از باطنو نشون میده.هر چند من به داشتن حجاب اعتقاد دارم ولی به نظرم این یه چیز اختیاریه و نباید اجبار باشه.تو جامعه ای که با چادر 1000 منفعت مادی به دست میاد دیگه چادر صدف نیست.دانشگاه ما چادری زیاد داره ولی نمیدونم چرا اکثرشون اخلاق خوبی ندارن.همین چند وقت پیش یه دختره که حتی روبند میزنه و رئیس انجمن اسلامی بانوانه بعد از نماز وقتی اومد سلف با اینکه سلف شلوغ نبود رفت از کنار وارد صف شد و غذا گرفت!!!!!
بگذریم..حرف من اینه که تو اگه فکر میکنی چادر صدفه از اول برو سراغ اینجور آدمها نه اینکه بری خواستگاری کسی که اینجوری نیست و ازش بخوای که چادر سر کنه.

لیلا مندلیف

عضو جدید
خیلی ها فکر کردن منظور من اجبار کردنه.همونطور که شما میگید دوره ی زورگویی (البته به طور مستقیم)تموم شده و نمیشه کسی رو مجبور کرد ولی حرف من اینه که آدم باید هرکسی رو همونجور که هست قبول کنه.نه اینکه دیدی دختره خوشگله,متین و نجیبه,خانواده داره ولی اگه چادری بود خیلی بهتر بود.میری جلو خواستگاری میکنی نامزد میکنی بعد بهش میگی عزیزم من خیلی دوست دارم که چادر سر کنی البته اینجوری هم قبولت دارما ولی جامعه خیلی بد شده!!!!!!!!!!

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی دختری بخواد همون جور که هست قبولش داره
اصلا پوشش زن به مرد چه ربطی داره حق زنه که هرجور دوست داره بپوشه

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نکته من بگم و رفع زحمت کنم.
چند تا دلیل ممکنه واسه اینکار باشه.
1- پسری که نمیخواد ازدواج کنه . به زور اوردنش خب یه بهانه ای جور میکنه که ازدواج سر نگیره.
2 - یه اصطلاح غلطی هست میگند گربه رو دم حجله کشتن. بعضیا هنوز بهش معتقدند.
3- حالا میخوام خوش بین باشم. زندگی مجردی با متاهلی فرق میکنه. خیلیا هم با شعورند و این حرف رو میزنند. پسره معتقد به اینه که خب دختره تا مجرده ازاد بوده و اشکال نداره گذشته ها گذشته. میره توی خواستگاری و اونجا خواسته هاشو میگه. حالا یا خانوم قبول میکنه یا نه.
4- بعضی از پسرا کلا مرض دارند!!!!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما که نمیخوایم هر کی میخواد توضیح بده:gol:

1.1.1368

عضو جدید
به نظر من این کار کوته نظری محضه به نظر من خوبی یه دختر به متانت و
عفت و حیای دختره که ربطی به چادر نداره همونطوری که در مورد پسرا ریش و یخه بستن نمیشه تقوا و برتری

SHRP

کاربر ممتاز
این یه نکته خیلی با ارزشه...داوود خطر جان گل گفتی!
تفاهم يعني توانايي تحمل تفاوتها حالا هرچه قدر اين تفاوتها كمتر بشه مسلما اون ازدواج ازپايه هاي قوي تري تشكيل مي شه واولين محكم سازي اين پايه تومراسم خواستگاريه

SHRP

کاربر ممتاز
اشتباه فکر می کنید. دقیقا برای هم اون هایی این مسئله بزرگ میشه که این موضوع رو بزرگ جلوه میدن.
موضوع این نیست که ما مساله رو بزرگ کنیم یا کوچک!
مهم اینه که مشکلات از مسائل به ظاهر جزئی شروع می شه دوست من...نمی دونم شما تا چه در این خصوص تجربه یا دانش دارید ولی این حرف من نیست...متاسفانه واقعیتی است که خیلی ها از آن غافلند...سری به دادگاههای خانواده بزنید یا اگه امکانش نیست مجله های خانواده رو مطالعه کنید می بینید خیلی از جدایی ها به خاطر مسائلی بوده که به ظاهر کوچک بوده و ....

در مورد بحث این تاپیک هم صحبت این نیست که چادر خوبه یا بد...صحبت در مورد اجبار کردن یک نظر است...با سیلی و لگد که نمی شه کسی رو فرستاد بهشت...
به قول حافظ شیرازی:
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت
که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت
من اگر نیکم و گر بد تو برو خود را باش
هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

SAMAN_747

عضو جدید
اینکه بعضی آقایون موقع خواستگاری بحث پوشش خانم رو مطرح میکنند تا حدودی عادیه اما اینکه حتما خانم رو مجبور به چادر به سر کردن بکنند نوعی جبر به انجام عمل است. باید توجه کرد که این جبر متعلق به دوره مردسالاری و اینکه زن نباید روی حرف شوهرش حرف بیاره و باید بی چون و چرا آن را انجام بده. اما باز هم باید توجه کرد که تاریخ انقضا اون دوره خیلی وقت که سر اومده و زنها نسبت به اون دوره از همه جهت پیشرفت کردن و حقوق مرد و زن برابر شده و زنها هم حق تصمیم دارن مخصوصا در امورات شخصی خود منجمله نوع پوشش. اما بهتره در نوع پوشش خود اعتدال رو رعایت کنند و حجاب داشته باشند چون با این کار عزت و کرامت خود رو حفظ میکنند. و نکته ای که در مورد حجاب متذکر میشم اینکه حجاب فقط چادر نیست بلکه چادر حجاب برتر است و خانم ها با پوشیدن لباسهایی که خیلی تنگ و چسبان نباشه و تمام بدن رو پوشش بده هم حجاب خود رو رعایت کردن.

lady_sh

عضو جدید
یه سوال بی ربط!
جدیدا برات خواستگار اومده؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تا مورد هست که بهتره اینا رو هم در نظر بگیرید:
1.اینکه پسری با چند تا دختر دوست باشه و بعد میخواد بره خواستگاری یه دختر چادری یا به دختره میگه چادر سر کنی بهتره این یه نکته مهمی رو باید برا دختر ها داشته باشه و باید یه درسی رو بگیرن.
2.جلسه خواستگاری جلسه خواسته های همدیگه از همه.خب کسی نباید ناراحت باشه که خواسته پسرها چرا گفته میشه که یکیش چادر سر کردنه.(دوستی خوب گفت که دوران مجردی و بی مسئولیتی با دوران متاهلی و تعهد به یک مرد با هم فرق میکنه)
3.یه نکته دیگه هم باید در نظر داشت که خیلی مهمه همین انتخاب چادر از طرف خواستگاره.مرد دوست داره وقتی زنی رو برای به همسری میگیره همه جوره و از همه لحاظ جسما و روحا اون زن فقط و فقط متعلق به خودش باشه.
اینو شوخی نگیرید.واقعا جدیه و چیزیه که خیلی از زنها و این جامعه شناسای تازه به دوران رسیده از این غفلت میکنن.
مرد میخواد زن متعلق به خودش باشه و خیلی ها دوست ندارن که حتی برجستگی های بدن زنشون(که با این مانتو های جدید به طور ممتازی معلوم میشه)رو کسی ببینه.چون احساس غیرت مرد که خدادادیه اینو نمیتونه تحمل کنه که مردانی به بدن زنشون حال از روی مانتو نگاه کنن(کسی هست بگید)
این احساس مالکیت همسرداری تو چیزی مثل چادر خودشو نشون میده.چادری که زن رو به طور کامل از دید نگاه مردای دیگه مستور میکنه و مرد احساس میکنه اون بدن زن دیگه به کسی جز اون تعلق نداره.
یکی میگفت که وقتی زن ادم با مانتوی تنگ و چسبون میاد بیرون و مردش اعتراضی نمیکنه(که خیلی زیاد شده)این کار مرد یه جور تقسیم لذت بهره برداری از زنش هست با دیگران.دیگران هم هر چند با یه لذت نگاه از زن اون مرد لذت برده و شریکی هر چند کم در این امر میشن.
اما با این حال از پسرایی که کلی عشق و حال با دخترای دیگه میکنن و بعد موقع ازدواج دنبال چادریش میگردن متنفرم

آزادی57

عضو جدید

من فکر میکنم داماده میخواسته تو انتخابش نهایت دقت رو داشته باشه.بهرحال صحبت یه عمر زندگیه نه یک ش.....

eng_beshak

عضو جدید
من ياد گرفتم كه همچين موضوعاتي رو نبايد گفت كه اينو بكن اونو نكن هر كس درون محدوده بايدها ونبايدهاي جامعه اي كه قبولش داره بايد رفتار كنه حتي خارج از اين محدوده هم اعمال زور كاري از پيش نميبره

ماریا جمشیدی

عضو جدید
حجاب فقط چادر نیست، عفاف فقط چادر نیست، خیلیا هستن که چادر میپوشن ولی پاک نیستن یا اینکه چادر میپوشن ولی موهاشون تا وسط سر بیرونه!!!! که اینجور افراد آبروی هرچی چادریه بردن، آخه به خاطر چی؟ تو که دوس نداری نپوش هیچ اجباری نیست! با این کار نظر کسی رو جلب نمیکنی هیچ از چشم خیلیا هم میفتی

david_danger

عضو جدید
خیلی ها فکر کردن منظور من اجبار کردنه.همونطور که شما میگید دوره ی زورگویی (البته به طور مستقیم)تموم شده و نمیشه کسی رو مجبور کرد ولی حرف من اینه که آدم باید هرکسی رو همونجور که هست قبول کنه.نه اینکه دیدی دختره خوشگله,متین و نجیبه,خانواده داره ولی اگه چادری بود خیلی بهتر بود.میری جلو خواستگاری میکنی نامزد میکنی بعد بهش میگی عزیزم من خیلی دوست دارم که چادر سر کنی البته اینجوری هم قبولت دارما ولی جامعه خیلی بد شده!!!!!!!!!!
گفتم اين برميگرده به ارمانهاي يه پسر. انسان ذاتا طمعكاره البته دراينمورد مثبته ماهميشه چيزهاي خيلي خوبو ميخوايم اما وقتيكه به دستشون مياريم ميگيم اي كاش ميشد بهترش كرد! اين از طمع انسان براي رسين به كمال والاي انساني صحبت ميكنه كه حركت قشنگيه اما مسئله اينه كه ما ميخوايم به سمت چه چيز تكامل پيدا كنيم؟:hypocrite::book:

david_danger

عضو جدید
من ياد گرفتم كه همچين موضوعاتي رو نبايد گفت كه اينو بكن اونو نكن هر كس درون محدوده بايدها ونبايدهاي جامعه اي كه قبولش داره بايد رفتار كنه حتي خارج از اين محدوده هم اعمال زور كاري از پيش نميبره
منم به شما پيشنهاد حل مسائل زندگي تون تو دادگاه خانواده ميكنم (البته خداي ناكرده)به حل اين موضوع پيش از وقوع مسئله مديريت بحران ميگن پيشنهاد دوم من به شما خوندن چندتا ازاين كتابهاست ياعلي;)

meysam480

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

چشم دل باز كن كه جان بينى آن چه ناديدنى است آن بينى