چرا زنان نسبت به مردان دارای اعتقادات مذهبی قوی تری هستند؟

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
با درود خدمت دوستان گرامی.

خیلی از دستورات دینی رو که شاید از نظر بعضی مردان ظلم به نظر بیاد، بسیاری از زنان با آغوش باز میپذیرن.

اکثریت کسانیکه در پی نذر و نیاز و درخواست حاجت هستند از زنانند.

اکثریت معتقدین به روح و خواب و استخاره و .... باز هم از زنان هستند.

اکثریت کسانیکه فریب مبلغین دروغین رو خوردن یا نزد کسی برای دعا رفتن و ازشون سوء استفاده شده، زنانند.

انداختن سفره هایی جهت زیارت، بحث در فرستادن صلوات و خواندن دعا برای موفقیت، ارادت قلبی بیشتر به انسان هایی به عنوان واسطه آدم و آفریدگار برای گرفتن حاجت و....

دین نتونست پوششی اجباری به مرد تحمیل کنه و حتی آستین کوتاه رو هم جلوش مقاومت شد، امام زنان حاضر شدند حتی یا مقنعه و مانتو در گرمای زمین فوتبال بدوند و بگویند این یک ارزش است.

نمیدونم چقدر با سئوال اصلی این تاپیک موافقید، تجربیات خود من در زندگی و محیط اطرفم به من ثابت کرده زنان باورهای مذهبی قوی تری نسبت به مردان دارند.

موافقید یا مخالف و علت موافقت یا مخالفت خودتون رو هم تشریح کنید.

با تشکر. :gol:

من تقربا با حرف شما مخالفم اما یه توضیح اولیه
از زمانی که جامعه بشری شکل گرفته به جز موارد خاصی در تاریخ (در قبایل)مرد به عنوان یک قدرت برتر و ستم گر شناخته شده اگه از جامعه های زن سالار که درصد کمی رو تشکیل میدادن چشم پوشی کنیم قدرت بدنی مرد به مرور قدرت های دیگه رو هم به دنبال داشته .و به قصد باعث شد زن شهروند درجه 2 محسوب بشه در کمال بی انصافی .این حرف از شرق تا غرب جهان (قبل از تفکرات انقلابی و اساسی در بشر ) با درجات متفاوت صادق بوده ولی با مدرنیته شدن هرچه بیشتر جوامع خانم ها تونستن از حق یکسان و برابری بیشتری با مردان برخوردار بشن

معتقدم نشده کامل .افکار سنتی و متحجرانه همه جا هنوز هست .چرا خانم ها تو جوامع باید با ارایش کردن و مصرف گرایی جنس مخالفشونو تحت تاثیر قرار بدن؟چرا دختر بلوند تو فرهنگ غرب احمق شناخته میشه؟کالا و مصرف گرایی جامعه زنان غرب و شرق رو طوری تحت تاثیر قرار داده که شکوفا شدن اون هارو با تاخیر روبه رو میکنه .همه ما تاریخ انقلاب فرانسه رو تا حدودی اشنایی داریم ولی چرا تو اکثر کتاب ها از نقش یک خانمی مثل مادام استاندال (اسمش همین بود فک کنم) چشم پوشی شده که بسیار متفکر بزرگی بود؟طوری که بعد انقلاب فک کنم به دست ژاکوبین ها مرتد نامیده به دار اویخته شد.این مسائل حالا در جوامع خودمون که بماند!(زنان بزرگ و متفکر زیاد داشتیم هانا ارنت .تاچر و.....)

همه این هارو گفتم تا بگم جنس مونث تو جامعه بشری به شدت و به طور (وحشیانه شاید به عبارت بدی نباشه)ناحق مورد ظلم واقع شده(ساحره سوزی مال دوران رنسانس خیلی دور نیست) و ضعیف مونده پس شاید این حرف ها که خانم ها بیشتر احساساتین تا متفکر یا تو ذاتشونه و .....حرف هایی هست که زیاد پایه و اساس نداره و فقط در جهت تحکیم جامعه مرد سالار هست
اما قضییه مذهب
من افراد رو به دو طریق مذهبی میدونم
1-یا با فکر واندیشه و با ایمان به مذهب خودشون اعتقاد دارن که تحت هیچ شرایطی از تعالیم دین خودشون عدول نمی کنن
2-مذهب ظاهری ناشی از ترس از مرگ
من قصد بررسی گروه 1 رو ابدا ندارم اما گروه 2 افرادی هستند که تو جامعه ما کم نیستند .مثال میزنم شخص a کسی هست که به راحتی هر مهمونی که بخواد میره و تعالیم دین خودش رو رعایت نمی کنه .اما وقتی تنها میشه یا به مرگ فکر میکنه از اینده خودش میترسه از سوختن در جهنم ابدی و...... پس تصمیم میگیره در تمام موارد قبلی صرفا اعمال مذهبی ظاهری ونه باطنی رو انجام بده در دین خودمون بگم .ماه رمضان روضه میگیره و از تماس با جنس مخالف پرهیز میکنه اما بعد اذان همون ادم سابقه
خب این تو جامعه مسیحی هم با تفاوت هایی وجود داره اما این افراد هم از مرد و هم از زن فراوان هستند!!ا
افرادی که شما دارید بحث می کنید از گروه 1 نیستند و من تحت هیچ شرایطی نمیتونم قبول کنم که تفاوتی هست بین مردان و زنان در پذیرفتن اصول ظاهری دین
اینکه میگید دین لباس رو به زن اجبار کرد این احکام در چه جامعه ای اجرا شد؟؟جامعه ای که مرد سالاری کامل بود .اتفاقا مردها تمایل بسیار بیشتری داشتم نسبت به زن ها که لباس خانم ها تغییر کنه قابل قبول نیست که خواست اقایون رو به خواست خانوم ها تبدیل کنید

اما یه بحث دیگه هست که در ادامه همون حرف اول خودمه .بسیاری از خانم ها در جامعه مورد ظلم شدیدی واقع شدن .هیچ سرپناهی هم ندارن خب به نظر بدیهی میرسه که ادامه این روند طلبیدن نیروهای ماورا طبیعه و استمداد به این موارد هست

اما اگه این باور های مذهبی رو مشمول به گروه 1 کنیم اتفاقا اقایون باور ها و اعتقاد های مذهبی قوی تری دارن

پی نوشت :تاکید می کنم بحث میشه که خانوم ها فیلسوف بزرگ ندارن .اشپز بزرگ ندارن .هرکدومشون که قدرت داشتن چقدر ادم کشتن.صحبت میره به افسانه های خیالی هلن تا ملکه کاترین و غیره. مسئله اینجاست ایا اجازه داده شد به خانمی که افکارشو مثل مردان با صدای بلند بیان کنه؟ایا از اون هایی که کردن و با افتخار جان دادن خبری داریم؟ایا اجازه فکر کردن داده شد؟ایا در مقابل خونخوارانی مثل استالین .هیتلر. عیدی امین. محمد خان قاجار. نرون.روبسپیر .پل پت .ایوان مخوف و صد ها یا هزاران ادم کش که ملیون ها ملیون ادم کشتند سوزاندن چشم دراوردن و کارهای بی شرمانه دیگه صحبت از معدود زنان دیکتاتور دیگه که بگیم زن قدرتمند خطرناکه جایزه؟جالبه براتون بگم از متفکر بزرگ مارکس در بستر مرگ ازش پرسیدن از چی میترسی گفت از زن قدرتمند!
چیزی که من خلاصه کنم اینه که مردان در طول تاریخ صرفا با دیدگاه نژاد پرستانه برتری مرد تونستن خانوم هارو سرکوب کنن و تخت کاذب برتری رو ایجاد و تلاش ها رو برای حقوق برابر تا مدت ها از نطفه خفه کنن
این افکار خیلی خطرناکه و خواسته یا ناخواسته صرفا بره کوبوندن هرچه بیشتر خانوم ها و راندن اون ها به عقب هست.

آخرین ویرایش:

KOOROSH-A

عضو جدید
با درود خدمت دوستان گرامی.

خیلی از دستورات دینی رو که شاید از نظر بعضی مردان ظلم به نظر بیاد، بسیاری از زنان با آغوش باز میپذیرن.

اکثریت کسانیکه در پی نذر و نیاز و درخواست حاجت هستند از زنانند.

اکثریت معتقدین به روح و خواب و استخاره و .... باز هم از زنان هستند.

اکثریت کسانیکه فریب مبلغین دروغین رو خوردن یا نزد کسی برای دعا رفتن و ازشون سوء استفاده شده، زنانند.

انداختن سفره هایی جهت زیارت، بحث در فرستادن صلوات و خواندن دعا برای موفقیت، ارادت قلبی بیشتر به انسان هایی به عنوان واسطه آدم و آفریدگار برای گرفتن حاجت و....

دین نتونست پوششی اجباری به مرد تحمیل کنه و حتی آستین کوتاه رو هم جلوش مقاومت شد، امام زنان حاضر شدند حتی یا مقنعه و مانتو در گرمای زمین فوتبال بدوند و بگویند این یک ارزش است.

نمیدونم چقدر با سئوال اصلی این تاپیک موافقید، تجربیات خود من در زندگی و محیط اطرفم به من ثابت کرده زنان باورهای مذهبی قوی تری نسبت به مردان دارند.

موافقید یا مخالف و علت موافقت یا مخالفت خودتون رو هم تشریح کنید.

با تشکر. :gol:

دوستان عزیز این قضیه متاسفانه به بی خبری، یا بهتر بگم بیخبر گذاشتن زنان از تاریخ پر بار و و تاثیر گذار اونها در پیشرفت بشر در طول دوران مادرسالاری و پیش از آغاز دوران مرد سالاری در حدود پنج هزار سال پیش که با سرمایه داری و طبقاتی شدن اکثر جوامعه بشری،که یکی از نشانه های بارز آن نابرابری جنسی بین زن و مرد است،آغاز شد، برمیگرده.
و بازهم متاسفانه و با ظهور ادیان ابراهیمی که درآنها زنها رو جنس دوم وپائین تر معرفی میکردند این مسئله (نابرابری جنسی) به اوج خودش رسید!
اگر زنان میدانستند که دین و مذهب چه کلایی بر سرشان گذاشته و از زن که باعث شد نوع بشر از موجودی بدوی و شبه میمون به صورت یک انسان کامل دراید، به موجودی که باید فرمانبردار و زیر دست،برده جنسی، که در خدمت مرد باشد وباید خود را جنس دوم بداند تبدیل کرد، دیگه سراغ این داستا نها نمیرفتند!
ایولین رید نویسنده و فعال حقوق زنان در کتاب آزادی زنان مینویسد:
در کتاب مقدس (عهد عتیق) گفته شده است که جهان در پنج هزار سال پیش به وجود آمده است. در واقع دنیای پدر سالاری هم در حدود این تاریخ آغاز شده.
و پیش از آن نزدیک به یک میلیون سال تاریخ مادر سالاری داشته ایم.
این نابرابری جنسی از همان آغاز در چند هزار سال پیش و در سه مرحله اصلی آن، بردگی، فئودالیسم وسرمایه داری که مرد سالاری ویژگی آن گردیده است وجود داشته.
و این برتری را سیستم مالکیت خصوصی، دولت و نهادهای دینی و مذهبی مثل کلیسا و شکلی از خانواده که در خدمت خواست مردان بوده حمایت کرده و پایدار نگاه داشته اند.
که در این میان نهاد های دینی و مذهبی نقش پر رنگتر و اساسی را بازی کردند.
زنها باید قبول میکردند که حتی در خلقت به وسیله خالق بعد از آدم (مرد) و از دنده چپ یا از باقیمانده گل او آفریده شده اند! پس افسانه برتری مردان شکل مقدسی به خود گرفت و زن تبدیل به جنس دوم و پست تر شد! چون خدا در کتاب آسمانیش این را گفته بود!بجرم همدستی با شیاطین و اجنه و جادوگری و گاهی به جرمهای واهی دیگر زنان بیگناه بیشماری به آتش و سنگسار
تعصبات دینی سپرده شدند!
واز یک طرف برای دل جویی و راضی نگه داشتن زنان از این وضعیت و جلب نظرشون، به ستایش مادران و تقدس آنها و توانایی ذاتی و دانش همیشگی زنان حتی خارج از درک مردان پرداختند.
ایولین رید در این رابطه مینویسد:
قدسیت و خوار شمردن، دوروی یک سکه دستبرد اجتماعی، به زنان در سیستم جامعه طبقاتی است.
در راستای همین پروژه بود که زنها از حق شرکت در وظایف برتر اجتماعی محروم شدند،و از خیلی از امکاناتی که در اختیار مردان بوده محروم ماندند و میمانند! مثل تحصیل کردن.
چون زنان باید در بیخبری میما ندند که چه بود ه و چه شده! و قدرت تفکر و نه گفتن را باید از زنان گرفت و این مردان بودند که باید با آنها میگفتند چه
چیزی خوب و چه چیزی برایشان بد است!
بعضی از دوستان میفرمایند که مردها در خیلی از عرصه ها مثل عرصه های علمی از آقایون عقب تر هستند!!!
ولی این بدلیل ناتوانی زنها نیست دوست عزیز! بلکه به دلیل توضیع نابرابر امکانات بین مرد و زن درجوامعه ماست.
زنها تنها در سالهای اخیر بوده که از اندرونیها و آشپزخانه ها برای مبارزه با انحصارگری مردها بیرون آمدند.
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=106975&stc=1

پیوست ها

• زن.jpg
    زن.jpg
    50 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

رويای ماه

عضو جدید
بعضي آقايون فقط اون چيزي رو كه دلشون بخواد رو قبول ميكنن خيلي به اعتقادات ديگران توجه ندارن:evil:

*Essi*

اخراجی موقت
بعضي آقايون فقط اون چيزي رو كه دلشون بخواد رو قبول ميكنن خيلي به اعتقادات ديگران توجه ندارن:evil:

دقیقا این نوشته چه ربطی به سئوال تاپیک داشت؟؟!!!!!

یعنی خانم ها چیزی رو که دلشون نخواد هم قبول میکنند و در اعتقاداتشون از دیگران تاثیر میگیرند؟

P.Guardiola

اخراجی موقت
چون زن ها بیشتر دوست دارن اوضاع رو اونطور که دوست دارن باور کنن تا اونطور که حقیقته.
برای همینم احساسات توشون قوی تره.
مذهب هم معمولا زیاد به این کار نداره حقیقت چیه، بیشتر نگاه میکنه چی دوست داری همون رو میگه.
مثلا ببینه حیات جاودان دوست داری، باغ پر از گل و درخت و رود دوست داری، همون رو میگه.
ببینه از آتیش میترسی، از اون میترسوندت و زجر آورترین مرگ یعنی سوختن رو برات ترسیم میکنه.

تجربه نشون داده خانم ها با کمال احترام، میزان ترس و علاقشون شدت بیشتری داره واسه همین مذهبی ترن.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون زن ها بیشتر دوست دارن اوضاع رو اونطور که دوست دارن باور کنن تا اونطور که حقیقته.
برای همینم احساسات توشون قوی تره.
مذهب هم معمولا زیاد به این کار نداره حقیقت چیه، بیشتر نگاه میکنه چی دوست داری همون رو میگه.
مثلا ببینه حیات جاودان دوست داری، باغ پر از گل و درخت و رود دوست داری، همون رو میگه.
ببینه از آتیش میترسی، از اون میترسوندت و زجر آورترین مرگ یعنی سوختن رو برات ترسیم میکنه.

تجربه نشون داده خانم ها با کمال احترام، میزان ترس و علاقشون شدت بیشتری داره واسه همین مذهبی ترن.

تایید میکنم!

Green Head

عضو جدید
اگر خانوم ها از آقایون مذهبی تر بودن در حال حاضر فساد تو هیچ جامعه ای وجود نداشت!!!

البته آقایون همواره باید تلاش، پشتکار و قانونمداری خانوم ها رو الگو قرار بدن چون متاسفانه خیلی از آقایون فقط ادعا دارند.

خانوم ها از آقایون مذهبی تر نیستند فقط کمتر تنبلی می کنند.................حقیقت رو باید اعتراف کرد.

P.Guardiola

اخراجی موقت
اگر خانوم ها از آقایون مذهبی تر بودن در حال حاضر فساد تو هیچ جامعه ای وجود نداشت!!!

البته آقایون همواره باید تلاش، پشتکار و قانونمداری خانوم ها رو الگو قرار بدن چون متاسفانه خیلی از آقایون فقط ادعا دارند.

خانوم ها از آقایون مذهبی تر نیستند فقط کمتر تنبلی می کنند.................حقیقت رو باید اعتراف کرد.

چطوری به چنین نتیجه مطلقی رسیدین؟؟!!!
وجود یک زن خراب بین 10 مرد خراب نمیتونه سبب فساد بشه؟
حتما باید تعداد زن ها بیشتر باشه که بگیم جامعه به فساد کشیده شده !!!
متاسفانه این دیدتون چون زن رو منشا فساد بیشتر میدونه چنین نتیجه گیری رو بهتون داده.

حتی بسیاری از زن ها که برای پول به فساد روی آوردن به خاطر وجود مردهایی با ذهن بیمار هست.
مردها هستن که میتونن یک جامعه رو به فساد بکشن یا نکشن، چون فاعل اونا هستند، توی فسادهای اینجوری زن ها بیشتر قربانی شرایط جامعه هستند.

البته به نظرم منظور مذهب بیشتر اعمال مذهبی مثل نماز و روزه و دعا و سفره و... بوده تا تفکرات مذهبی و فلسفی.
خانم ها سطوح مذهب رو که بهشون آرامش میده بیشتر میپسندن و دوست ندارن کسی همین سطوح رو رد کنه.
اما مردا در بعضی مواقع سطوح رو میشکنن و به بدنه مذهب وارد میشن.

یا برای بیشتر قانع شدنشون یا واسه اینکه ببینن چطوری میتونن با مذهب از ملت سواری بگیرند.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی زیاد بود من نخوندم...
ولی درسته زنا اعتقاداتشون خیلی قوی تره..با تشکر
:D

sayyedm

عضو جدید
Re: چرا زنان نسبت به مردان دارای اعتقادات مذهبی قوی تری هستند؟

به خظر من یه علتش رقت قلب بیشتریه که در خانمها هست و این باعث میشه حق رو راحتتر قبول کنند

P.Guardiola

اخراجی موقت
به خظر من یه علتش رقت قلب بیشتریه که در خانمها هست و این باعث میشه حق رو راحتتر قبول کنند

پس یکی از مهمترین علت هایی که از هر ده نفری که میرن پیش رمال و فالگیر و...، 9 تاشون زن هستند همین حق بودن رمال ها و فال گیر هاس.
خواهشا وقتی قیاسی انجام میدین همه جوانب رو در نظر بگیرید.
اینقدر سطحی بر صحت نظراتتون پافشاری نکنید.
میشه دلایل بهتری آورد تا بگیم هرکس رقت قلبش بیشتر به سمت حق نزدیکتر با پیش فرض قطعی حق !!!

sayyedm

عضو جدید
Re: چرا زنان نسبت به مردان دارای اعتقادات مذهبی قوی تری هستند؟

پس یکی از مهمترین علت هایی که از هر ده نفری که میرن پیش رمال و فالگیر و...، 9 تاشون زن هستند همین حق بودن رمال ها و فال گیر هاس.
خواهشا وقتی قیاسی انجام میدین همه جوانب رو در نظر بگیرید.
اینقدر سطحی بر صحت نظراتتون پافشاری نکنید.
میشه دلایل بهتری آورد تا بگیم هرکس رقت قلبش بیشتر به سمت حق نزدیکتر با پیش فرض قطعی حق !!!
منظورم همون بحث غلبه احساس بر عقله
این باعث میشه که بدون نیاز به استدلال زیاد یه مطلبو بپذیرن چه دینی باشه چه غیر دینی
این هم که من از مذهب به نام حق نام بردم باز نظر منه و سر جای خودش باید در موردش بحث بشه

آخرین ویرایش:

P.Guardiola

اخراجی موقت
منظورم همون بحث غلبه احساس بر عقله
این باعث میشه که بدون نیاز به استدلال زیاد یه مطلبو بپذیرن چه دینی باشه چه غیر دینی
این هم که من از مذهب به نام حق نام بردم باز نظر منه و سر جای خودش باید در موردش بحث بشه

بله این نظرتون درست شد، منم منظورم همین بود.
شما طوری نوشته بودین که احساسات باعث میشه حق بهتر قبول بشه در حالیکه احساسات بیشتر باعث میشه انسان ساده باشه.
و البته انسان ساده لزوما انسان بدی نیست و آزاری به کسی نمیرسونه.

اما همین سادگی سبب ایجاد سیاهی لشکرها و سوء استفاده کمیتی از سایر باورها میشه.
یعنی بتونن 1000 تا زن رو با شستشوی مغزی چادری کنن بفرستن تو خیابان های شهر تهران که فحش بدن به اونایی که حجاب مو رو دوست ندارن.

juventus_torin

اخراجی موقت
موافقم
به همون دلیل که زن ها به فال قهوه و فال ورق و ... به مراتب بیش از مردها علاقه دارن و برخی اعتقاد عملی دارن:D
چندتا مرد دیدی که برن فال قهوه بگیرن؟؟
یا برن پیش دعا نویس؟؟
البته هرچی زن باسوادتر باشه، اختمالش کمتره که در دام خرافات بیوفتهو

اما در مورد حجاب!!! حجاب زنان ایرانی بعد از انقلاب فقط بخاطر زیر بار رفتن خودشون نبوده
مردها هم مقصر بودن!!! چون در مقابل این قانون بدوی هیچ اعتراضی نکردن و زن ها رو تنها گذاشتن
و امروزه میبینی که خیلی از زن ها آگاهانه دارن با حجاب میجنگند

juventus_torin

اخراجی موقت
چون تو جامعه به زنها بیشتر ضلم میشه و تنها امیدشون همین اعتقاد به ماورا هست .
مقاله ای میخوندم، که شخصی امریکایی در مورد امریکا نوشته بود
و اون اینکه هروقت وضع اقتصادی امریکا خراب میشه، به همون نسبت هم تعداد کلیسا ها زیاد میشه

فنا2011

اخراجی موقت
موافقم
به همون دلیل که زن ها به فال قهوه و فال ورق و ... به مراتب بیش از مردها علاقه دارن و برخی اعتقاد عملی دارن:D
چندتا مرد دیدی که برن فال قهوه بگیرن؟؟
یا برن پیش دعا نویس؟؟
البته هرچی زن باسوادتر باشه، اختمالش کمتره که در دام خرافات بیوفتهو

اما در مورد حجاب!!! حجاب زنان ایرانی بعد از انقلاب فقط بخاطر زیر بار رفتن خودشون نبوده
مردها هم مقصر بودن!!! چون در مقابل این قانون بدوی هیچ اعتراضی نکردن و زن ها رو تنها گذاشتن
و امروزه میبینی که خیلی از زن ها آگاهانه دارن با حجاب میجنگند
من به شخصه شرمندم ..کوتاهی کردیم :cry:حالا دنبال این هستیم تجمعی صورت بدیم برا همین مسئله و تا بیحجاب شدن کامل زنان کوتاه نمیایم..چه دلیل داره زنان کنار ما حجاب داشته باشن و اندام خود را پیش ما بپوشنن ...حجاب باید محو بشه ....دوست من ،شرمنده ایم کوتاهی کردیم:cry:.... باحجاب ........حجابتو.....شعار ما در اون روز این خواهید بود:cool:

juventus_torin

اخراجی موقت
من به شخصه شرمندم ..کوتاهی کردیم :cry:حالا دنبال این هستیم تجمعی صورت بدیم برا همین مسئله و تا بیحجاب شدن کامل زنان کوتاه نمیایم..چه دلیل داره زنان کنار ما حجاب داشته باشن و اندام خود را پیش ما بپوشنن ...حجاب باید محو بشه ....دوست من ،شرمنده ایم کوتاهی کردیم:cry:.... باحجاب ........حجابتو.....شعار ما در اون روز این خواهید بود:cool:
:Dهر چیزی رو نفهمیدی که نباید مسخره کنی
به فنا میری
نداشتن حجاب به معنی لخت بودن نیست!!!!
این رو نمیدونی هنوز!!!
مگه مردا تو شهر شما لخت هستن؟؟؟

فنا2011

اخراجی موقت
:Dهر چیزی رو نفهمیدی که نباید مسخره کنی
به فنا میری
نداشتن حجاب به معنی لخت بودن نیست!!!!
این رو نمیدونی هنوز!!!
مگه مردا تو شهر شما لخت هستن؟؟؟
یکم به حرفات توجه کن دوست محترم با حجاب میچنگند ؟!!!!!
مردها تو این جایی که من هستم میرن بالباسهای خیلی راحت دریا آب تنی میکنن؟ برا خانوما هم خوبه ؟از دید شما...من موندم واقعا موندم شما یک مرد چی شده که اینقد پیگیر بی حجاب شدنزنان و دختران شدی ، دغدغه ای شده براتون ؟ ....جناب سعی نکن با حرفایی که میزنی اعتقادات خیلی ها رو زیر سوال ببری با اینکه با حرفای شما هیچ کس متاثر نمیشه چون اغلب فقط باید خندید به برخی حرفاتون تا فکر کرد ... اونایی که اسلام و قبول کردن دوست دارن قوانینشو هم قبول کنن یکی از همین قوانین حجاب رعایت کردن کنار نا محرمه پسر سعی نکن بعضیچیزا رو به مسخره بگیری ...!!!!!

juventus_torin

اخراجی موقت
یکم به حرفات توجه کن دوست محترم با حجاب میچنگند ؟!!!!!
مردها تو این جایی که من هستم میرن بالباسهای خیلی راحت دریا آب تنی میکنن؟ برا خانوما هم خوبه ؟از دید شما...من موندم واقعا موندم شما یک مرد چی شده که اینقد پیگیر بی حجاب شدنزنان و دختران شدی ، دغدغه ای شده براتون ؟ ....جناب سعی نکن با حرفایی که میزنی اعتقادات خیلی ها رو زیر سوال ببری با اینکه با حرفای شما هیچ کس متاثر نمیشه چون اغلب فقط باید خندید به برخی حرفاتون تا فکر کرد ... اونایی که اسلام و قبول کردن دوست دارن قوانینشو هم قبول کنن یکی از همین قوانین حجاب رعایت کردن کنار نا محرمه پسر سعی نکن بعضیچیزا رو به مسخره بگیری ...!!!!!
:Dما هم به شما میخندیم
مراقب باش ناموش شما مثل نوه و نبیره وندیده امام راحل نشن!!!
قوانین اسلام برای 1400 سال پیش و عربستانه
نیاز به قوانین به روز و مناسب با نیاز انسان داریم
چی میشه زن ها با لباس راحت برن دریا؟؟؟
شما تحریک میشی؟؟؟ بعنی الان مردم در سواحل امریکا و اروپا دائم التجریک هستن:biggrin:

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
:Dما هم به شما میخندیم
مراقب باش ناموش شما مثل نوه و نبیره وندیده امام راحل نشن!!!
قوانین اسلام برای 1400 سال پیش و عربستانه
نیاز به قوانین به روز و مناسب با نیاز انسان داریم
چی میشه زن ها با لباس راحت برن دریا؟؟؟
شما تحریک میشی؟؟؟ بعنی الان مردم در سواحل امریکا و اروپا دائم التجریک هستن:biggrin:

قوانین اسلام برای انسان وار زندگی کردنه اگه درست متوجهش شده باشی....
شما که خودت میری تو تاپیکای مختلف همش میگی که دنبال دختر خوشگل بودی و هستی و....قدیماتم که ما یادمون نرفته...
خودتم اعتراف میکنی که با هر دختری بودی....فقطم مناسب دوستی و....میدونیشون...
اسلام چیزی داره به اسم خونواده که قداست داره...
قوانینی داره که باعث میشه به زن بی احترامی نشه و به عنوان یه کالا برای بعضیا نباشه که انقد راحت .....
ما هم به خوبی درک میکنیم که یکی مثل شما چرا انقد خودشو داره به در و دیوار میزنه که حجاب رو تو حرفاش بی ارزش نشون بده....هر چند خداروشکر شخصیت گوینده روی پذیرش حرف خیلی موثره...
جواب دو خط پایینشم شما بهتر میدونی که چه به روزت اومده!!!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما که خودت میری تو تاپیکای مختلف همش میگی که دنبال دختر خوشگل بودی و هستی و....قدیماتم که ما یادمون نرفته...

قوانینی داره که باعث میشه به زن بی احترامی نشه و به عنوان یه کالا برای بعضیا نباشه که انقد راحت .....
ما هم به خوبی درک میکنیم که یکی مثل شما چرا انقد خودشو داره به در و دیوار میزنه که حجاب رو تو حرفاش بی ارزش نشون بده....هر چند خداروشکر شخصیت گوینده روی پذیرش حرف خیلی موثره...

:Dتچکر لیمویی عزیزم ... تناقضه که تو این پستا بیداد میکنه !

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وااااااااالااااااااااو پستاشو تو تاپیکای مختلف برو بخون...همش سنگ اینو به سینه میزنه که ما خانما ..........:D

از بس بچه به فکر خانوماس :|

اصن آدم این آقایون خانوم دوست رو که هیچ رقمه تحریک نمیشنو که میبینه ها ، دلش شاد میشه :d

البته به فتوای دوستان ! مهم اینه که دلش پاکه :D

juventus_torin

اخراجی موقت

یایا من هنوزم دنبال دختر خوشگل هستم:D
ولی شما به من بگو نوه امام راحلتون رو دیدی یا نه؟
این کسانی که بدحجابن (به قول شما و همکاران گشت ارشادیتون) چرا نباید در پوشش ازاد باشن؟
خیلی از دوستان اینجا به قوانین به روز اسلام اشاره کردن و اخراج شدن!!! بزارید من اشاره نکنم
من تناقضی نمیبینم!!! هر پسری دنبال دختر و هر دختری دنبال پسره!!! از نظر من این طبیعیه!!! اگر کسی اینجوری نیست شاید غیر طبیعیه
به هرحال کسی نمیخواد حجاب شما رو بگیره!!!
ما میخوایم کسانی که حجاب دوست ندارن، مجبور به حفظش نباشن
والا تو همین امریکا پر عرب از یمن و سودان و ... هست که حجاب رعایت میکنن و قدرت خدا انقدرم زشت هستن:D که همون رعایت کنن بهتره، بهتره رو صورت رو هم بپوشونن
چون رعایت نکنن اعصاب و روان ادم بخاطر دیدن این چنین مناظر مشمئز کننده ای داغون میشه
شما هم مختاری خودتون رو تو بقچه تو کارتن بخچال و یا هر چیزی که از نامحرم حفظتون میکنه بپیچید

juventus_torin

اخراجی موقت
از بس بچه به فکر خانوماس :|

اصن آدم این آقایون خانوم دوست رو که هیچ رقمه تحریک نمیشنو که میبینه ها ، دلش شاد میشه :d

البته به فتوای دوستان ! مهم اینه که دلش پاکه :D
ما تحریک میشیم
کی گفته نمیشیم!!!
گفتم بخاطر بی حجابی تحریم نمیشیم
والا :redface: بماند

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این کسانی که بدحجابن (به قول شما و همکاران گشت ارشادیتون) چرا نباید در پوشش ازاد باشن؟
خیلی از دوستان اینجا به قوانین به روز اسلام اشاره کردن و اخراج شدن!!! بزارید من اشاره نکنم
من تناقضی نمیبینم!!! هر پسری دنبال دختر و هر دختری دنبال پسره!!! از نظر من این طبیعیه!!! اگر کسی اینجوری نیست شاید غیر طبیعیه
والا تو همین امریکا پر عرب از یمن و سودان و ... هست که حجاب رعایت میکنن و قدرت خدا انقدرم زشت هستن:D که همون رعایت کنن بهتره، بهتره رو صورت رو هم بپوشونن
چون رعایت نکنن اعصاب و روان ادم بخاطر دیدن این چنین مناظر مشمئز کننده ای داغون میشه
شما هم مختاری خودتون رو تو بقچه تو کارتن بخچال و یا هر چیزی که از نامحرم حفظتون میکنه بپیچید

مسئله اینه که دختر خوشگل با شما کاری نداره ! :Dچون خودت گفتی زشتی :|

ملاک اسلام ، فک و فامیل امام نیستن :|

شما را از اخراج چه باک دوست گرام ؟! شما که اخراج شی دوباره با یه یوزر دیگه ظهور میکنی :D

کاش میشد یه فکری هم به حال ریخت بسیار زشت و مشمئزکننده ی بعضی از این پسرا میکردیم !:weirdsmiley: مُردیم از بس این قیافه ی چپ و چوله ی پسرای زشت رو تحمل کردیم ...

اه اه اه :|

ما تحریک میشیم
کی گفته نمیشیم!!!
گفتم بخاطر بی حجابی تحریم نمیشیم
والا :redface: بماند

ما هم میدونیم :|

پس اداشو نیاین :|

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله دیدم پسر نوحم تو تاریخ داریم..تا به حال به گوشتون نخورده؟؟

ما داریم تو جامعه اسلامی زندگی میکنیم...جامعه ای که اکثریت مسلمون هستن...و حجاب هم یکی از ارکان دینمونه...رعایت حجاب به کسی ضرر نمیزنه به غیر از شما و امثال شما که باعث میشه به آرزوشون نرسن در مورد همه و اونجور که دلشون میخواد...
ما که ندیدیم...اگه منظورت همکاران وهابی و سلفیت هستن که اون بحثش جداست..
ما در مورد انسان هایی که میخوان سالم و انسان وار زندگی کنن صحبت میکنیم...نه اونایی که هر روز دنبال یکی هستن...نه اونایی که ارزش دختر ...ادمیت...پاکی...عشق رو میارن پایین...که فقط در حد برطرف شدن نیازشون به هم نگاه میکنن و بعدش میرن دنبال یکی دیگه......خدای من برای همه انسانها ارزش قائله و نمیخواد تا پایین ترین حد مخلوقات ..اشرف مخلوقاتش بیاد پایین....
منم نگفتم شما میتونی حجاب منو بگیری چون من برای اعتقاداتم دلیل دارم...و شما قدرتشو نداری...
میبینی هنوزم مثل اون موقعهاتی ......
شخصیت شما رو همه ی دوستان میشناسن و نیازی نیست چیزی بگم....ولی خوشحالم که انقد حجاب و رعایتش داغونت کرده که ازش با عنوان بقچه یاد میکنی...تو هم به قول خودت برو اینقد با این دختر اون دختر بگرد که...:D ..