چرا دخترای ایرانی بدهیکل شدن؟(مشاورهِ بهبود استیل بدنی)

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش چند وقته دارم به این فکر میکنم چرا استیل و فرم بدنی ایرانیا بخصوص زنا و دخترای ایرانی اینقدر بد شده البته پسرا سریع واکنش نشون میدن و با ورزش وبرنامه ریزی غذایی مشکلشونو حل میکنن ولی دخترا نه البته دختراهم بعضی هاشون هم استیل خوبی دارن ولی متاسفانه قبول کنید یا نکنید بد هیکلی چاقی. بیش از حد و گودی کمر یا چربی های پهلو و..... شده یکی از شایع ترین مشکلات دخترا وزنای ایرونی کم تحرکی مصرف غذاهای پر کالری و عادت های غذایی بد از دلایل این چاقیه.

من فکر کنم بتونم راجع چاق شدن یا لاغر شدن وامثال اینا به بچه هایی که مشکل دارن مشاوره بدم چون تا حدودی اطلاعات وتجربه دارم و جایی ام که نتونستم بچه هایی که میتونند کمکم میکنن و البته همه مهندسا میتونن تجربیات خودشونو بیان و بگن تا هم بحث خوبی باشه هم اطلاعاتمون زیاد بشه هم کمک کنیم برای بهتر شدن استیل بدنی خودمون

نظر شما چیه؟

بابا بنده خداها کجا برن ورزش کنن، تعداد سالنا که کمه تو بیرونم که اراذل و اوباش زیاد شده:D
البته بیشتر بعد از ازدواج شایع تره، حالا به علت کم بودن جنبه دوستان وارد ریز مطالب نمیشم، ولی اکثرا بعذ از فارق شدنه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بنده خداها کجا برن ورزش کنن، تعداد سالنا که کمه تو بیرونم که اراذل و اوباش زیاد شده:D
البته بیشتر بعد از ازدواج شایع تره، حالا به علت کم بودن جنبه دوستان وارد ریز مطالب نمیشم، ولی اکثرا بعذ از فارق(فارغ درسته) شدنه

نه بابا من که هر سالنی دیدم از نبود یا کمبود شاگرد گله داشته(تو

تهران البته) همه سالن های مردونه ساعت7 الی 12 مخصوص

خانم هاست.

اون چاقی که شما میگید بعد از فارغ شدنه به خاطر شل شدن

عضلات شکمی اتفاق می افته که با ورزش اصلاح پذیره

• Like
واکنش ها: IMDB

Sarp

مدیر بازنشسته
بیشتر مشکل بدهیکلی خانمهای ایرانی زایمان هست
چند ماه قبل و بعد زایمان فقط میخورن و میخوابن

سپیـده

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول تشکر بابت این تاپیک
واقعا که این از معدود تاپیکایه توی قسمت عمومی این باشگاه که واقعا مفیده :thumbsup2:

و حالا مشکل من که برام شده معضل و افسردگی گرفتم :(

من چند سالیه که کاراته کار می کنم و می خواستم برای دان 1 امتحان بدم که این ورزش رو رها کردم

حالا چرا رها کردم ؟

به این دلیل که ما باید اسکات می رفتیم و خب این خیلی روی پایین تنه (باسن و ران ) تاثیر میگذاره به حدی که بالاتنه من 36 و پایین تنه 38 / 40 :cry:

از فروردین که کاراته رو رها کردم رفتم ایروبیک به امید این که مشکلم رو حل کنم و برگردم سر ورزش اصلیم که باز هم تاثیر آنچنانی ندیدم :crying:

دوباره برگشتم به شنا (قبل از کاراته شنا رو در حد حرفه ای دنبال کرده بودم و معجزه اش رو دیده بود ) که دیدم باز هم تاثیر آنچنانی نداره :crying:

البته این رو هم بگم که تحرکم از فروردین امسال خیـــــــلی کم شده و اکثرا با ماشین در رفت و آمدم :crying2:

خلاصه که الان تقریبا 2 هفته است که کلا همه چیز رو گذاشتم کنار

حالا علاوه بر مشکل پایین تنه مشکل سستی بدن هم پیدا کردم :wallbash:

البته مشکلم زیاد به چشم نمی اد چون قدم بلنده اما برای خودم شده معضل

اصلا دوست ندارم برم جلوی آینه

اگر بتونین کمکم کنین یه دنیا ممنونتون می شم :gol::gol:

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول تشکر بابت این تاپیک
واقعا که این از معدود تاپیکایه توی قسمت عمومی این باشگاه که واقعا مفیده :thumbsup2:

و حالا مشکل من که برام شده معضل و افسردگی گرفتم :(

من چند سالیه که کاراته کار می کنم و می خواستم برای دان 1 امتحان بدم که این ورزش رو رها کردم

حالا چرا رها کردم ؟

به این دلیل که ما باید اسکات می رفتیم و خب این خیلی روی پایین تنه (باسن و ران ) تاثیر میگذاره به حدی که بالاتنه من 36 و پایین تنه 38 / 40 :cry:

از فروردین که کاراته رو رها کردم رفتم ایروبیک به امید این که مشکلم رو حل کنم و برگردم سر ورزش اصلیم که باز هم تاثیر آنچنانی ندیدم :crying:

دوباره برگشتم به شنا (قبل از کاراته شنا رو در حد حرفه ای دنبال کرده بودم و معجزه اش رو دیده بود ) که دیدم باز هم تاثیر آنچنانی نداره :crying:

البته این رو هم بگم که تحرکم از فروردین امسال خیـــــــلی کم شده و اکثرا با ماشین در رفت و آمدم :crying2:

خلاصه که الان تقریبا 2 هفته است که کلا همه چیز رو گذاشتم کنار

حالا علاوه بر مشکل پایین تنه مشکل سستی بدن هم پیدا کردم :wallbash:

البته مشکلم زیاد به چشم نمی اد چون قدم بلنده اما برای خودم شده معضل

اصلا دوست ندارم برم جلوی آینه

اگر بتونین کمکم کنین یه دنیا ممنونتون می شم :gol::gol:

منم ممنونم كه اومدي به تايپك خودت ومشكلتو مطرح كردي.
اصولا مشكلات ناشي از زيبايي بدني دو دسته اند يكي خود مشكلات يكي عوارض روحي ناشي از اين مشكلات.
افرادي هم كه با اين مشكلات روبرو ميشن چند جور عكس العمل نشون ميدن يه عده كه به كل وجود مشكل رو
نفي ميكنن و صورت مسئله رو پاك ميكنن يه عده فقط ميدونن كه مشكل وجود داره ولي كاري براي حلش نميكنن
چون باور ندارن كه ميتونن حلش كنن اما يه عده ديگه هم ميدونن مشكل وجو داره هم ميخوان كه مشكل رو حل كنن.
حل مشكل افراد گروه يك غير ممكن هست حل مشكل گروه دوم سخت هست ولي حل مشكل گروه اخر راحتت و
ممكن هست.شما از دسته اخر داريد به سمت ملحق شدن به دسته دوم حركت ميكنيد كه اصلا به نظر قشنگ نمياد.
اما بزرگ بودن باسن و ران در خانم ها تا يه حديش طبيعي هست اون هم به خاطر طبيعت هورمون هاي زنانه
و فلسفه اين بزرگ شدن كه تو اينجا مطرح نيست.
حركت اسكات پا به خاطر بزرگتر كرئن وحجيم تر كردن ران و باسن ورزشكار معروفه.شما بايد ميدونستيد
كه بسته به استعداد بدني افراد اين حركت اين اثر رو داره.
اما براي حل اين مشكل بايد از انواع حركات قدرتي پا خودداري كنيد و بيشتر به سمت حركات مادر وسرعتي

روبياريد.دويدن رقص (ايروبيك) فوتسال از ورزش هايي هست كه خيلي كمك ميكنه .

شما بايد مقدار كالري ورودي بدنتون رو پايين بياريد ودر عوض مقدار جنب وجوش و تحرك تون رو

بالا ببريد.دركل افرادي كه مشكل چاقي موضعي دارن بايد از خوردن مشروبات به خصوص اب جو

دوري كنن و كم تحركي رو كنار بذارن.

من بازم با چنتا از دوستاني كه به صورت اكادميك ورزش رو دنبال ميكنن مطرح ميكنم و براتون بيشتر

مينويسم.​

سپیـده

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در ابتدا ممنون از راهنماییتون

و البته در مورد اسکات ها
بله من می دونستم که اسکات باعث بزرگی بیش از حد پایین تنه می شه اما کاری هم از دستم بر نمی آمد و چون تحت نظر مربی بودیم باید اوامرش رو اجرا می کردیم بعد از اون هم که خودم می تونستم برنامه بدم دیگه نمی شد به خاطر مسابقات اسکات ها رو فراموش کرد

در مورد ورزش هایی هم که گفتین همون طور که خودم هم اشاره کرده بودم همه رو امتحان کردم اما نتیجه ای نگرفتم البته مربی ایروبیکم معتقد بود چون چربی نیستن و عضله شدن مدت بیشتری رو نیاز داره تا رسیدن به حد مورد نظرم

در ضمن توی ماهواره هم یک وسیله به نام orbitrack تبلیغ می کرد که اون رو هم تهیه کردم اما هنوز استفاده ای نکردم ازش

و اما باید بگم در رابطه با مصرف کالری در کل علاقه ای به صرف زمان برای خورد و خوراک ندارم مگر این که مجبور باشم و از شیرینی و شیرینی جات فراری ام و تنها طمع مورد علاقه ام ترشیه و از فردی که مشروب می خوره بیزارم چه برسه به این که خودم مصرف کنم

بنابراین کالری مصرفیم فکر نمی کنم که زیاد باشه

امیدوارم که حداقل شما بتونین با راهنماییهاتون مشکل من رو حل کنین
چون دقیقا 1 هفته بعد از ماه رمضان مراسم عروسی 2 تا از بهترین هامه و من هم ............

در نهایت باز هم ممنون :w27:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در ابتدا ممنون از راهنماییتون

و البته در مورد اسکات ها
بله من می دونستم که اسکات باعث بزرگی بیش از حد پایین تنه می شه اما کاری هم از دستم بر نمی آمد و چون تحت نظر مربی بودیم باید اوامرش رو اجرا می کردیم بعد از اون هم که خودم می تونستم برنامه بدم دیگه نمی شد به خاطر مسابقات اسکات ها رو فراموش کرد

در مورد ورزش هایی هم که گفتین همون طور که خودم هم اشاره کرده بودم همه رو امتحان کردم اما نتیجه ای نگرفتم البته مربی ایروبیکم معتقد بود چون چربی نیستن و عضله شدن مدت بیشتری رو نیاز داره تا رسیدن به حد مورد نظرم

در ضمن توی ماهواره هم یک وسیله به نام orbitrack تبلیغ می کرد که اون رو هم تهیه کردم اما هنوز استفاده ای نکردم ازش

و اما باید بگم در رابطه با مصرف کالری در کل علاقه ای به صرف زمان برای خورد و خوراک ندارم مگر این که مجبور باشم و از شیرینی و شیرینی جات فراری ام و تنها طمع مورد علاقه ام ترشیه و از فردی که مشروب می خوره بیزارم چه برسه به این که خودم مصرف کنم

بنابراین کالری مصرفیم فکر نمی کنم که زیاد باشه

امیدوارم که حداقل شما بتونین با راهنماییهاتون مشکل من رو حل کنین
چون دقیقا 1 هفته بعد از ماه رمضان مراسم عروسی 2 تا از بهترین هامه و من هم ............

در نهایت باز هم ممنون :w27:

ببينيد اگه عضله باشه خوب نياز به پروتيين و مواد كربوهيدراته داره پس ميتونيد علاوه بر كم

خوري خوردن اين نوع از مواد رو به حداقل برسونيد( گياه خواري) بالاخره حجم عضلات با كمبود مواد مصرفي والزامي كم ميشه.

البته حتما خودتون ميدونيد

كه هيچ ورزشي نميتونه تو مدت كم معجزه كنه پس با فعاليت بدني ورژيم يه مقداريهم صبور

باشيد

درباره وسايلي كه تبليغ ميكنن من فقط تردميل رو قبول دارم ولي بازم فكر ميكنم ورزش تو

پارك يا سالن خيلي مفيد تره.

عرض كردم براتون مشاوره ميگيرم از دوستان

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
كمبود اب بدن هم ميتون باعث بد هيكلي بشه به نظر من اب ميتونه استيل رو رو فرم بياره يه مطلب ميزارم جالبه
سلیولیت یا چاقی قسمت رانها
كمبود جذب آب
: آب كمك می كند كه سیستم دفعی به خوبی عمل كند و تمامی سموم و مواد زائد را از بدن خارج كند. سعی كنید روزی 7 لیوان آب بنوشید. همه چربیهای اشباع شده به ایجاد سلیولیت یا چاقی ران كمك می كنند. این چربیها راه شاهرگ ها را می بندند و در بافتها باقی می مانند و باعث اختلال در سیستم دفعی بدن می شوند.
گاهی درمانها نیز باعث مختل شدن عملیات طبیعی بدن می شود و به سیستم دفعی بدن آسیب می رساند. قرصهای رژیمی، قرصهای خواب آور و قرصهای ادرارآور، همه می توانند باعث چاقی رانها شوند

behrouz27

عضو جدید
سلام دوست عزیز تا وقتی پیتزا و ساندویچ هست همینه درست که نمیشه روز به روز بدترم میشه این نظر منه

nazanin jamshidi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته خانومهای ایرانی همشون جذاب خوشگل هستند
اما بایه کم ورزش هم میتوند جز خوش هیکل ترین زنهای دنیا باشند:gol:

بذارین 1 چیز بگم میدونید چرا ایرانی ها از دور مشخص میکنن چون تقریبا خالص ترین نژاد هستند واین قیافه وهیکل برای مغز وفکر ما آشنا ست چون تو هر تصویری دنبال یک قیافه یا یک مورد آشنا هستیم که به چشم مااشنا باشه ولی بد هیکال ترین دختر ایرانی رو با 100تا دختر خوش هیکل و20غربی عوض نمیکنم
خانوما بدونن که من متاهلم وقصد بدی ندارم از این حرفم
اگه بد هم باشه مال خاک خودمونه و وفاداری ونجابت دخترای ایرانی به مراتب بیشتر از غربی هاست
دختر ایونی تکه بخدا یه گوله نمکه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بذارین 1 چیز بگم میدونید چرا ایرانی ها از دور مشخص میکنن چون تقریبا خالص ترین نژاد هستند واین قیافه وهیکل برای مغز وفکر ما آشنا ست چون تو هر تصویری دنبال یک قیافه یا یک مورد آشنا هستیم که به چشم مااشنا باشه ولی بد هیکال ترین دختر ایرانی رو با 100تا دختر خوش هیکل و20غربی عوض نمیکنم
خانوما بدونن که من متاهلم وقصد بدی ندارم از این حرفم
اگه بد هم باشه مال خاک خودمونه و وفاداری ونجابت دخترای ایرانی به مراتب بیشتر از غربی هاست
دختر ایونی تکه بخدا یه گوله نمکه

دوستان كاري به خارجي ها نداريم كه كدوم بهتره من بحثم اينه اينجا اگر كسي مشكل داشت بيان كنه يا حتي اگه دليل خاصي براي بد شدن يا بهبود استيل داره بگه همين

nazanin jamshidi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من كه اين انگيزه و همت رو نميبينم
آقای مهندس این حرفو نزنید خیلی از دخترای ایرانی به اندامشون اهمیت میدند
همه جای دنیا همینجوریه
خیلی ها خوش اندامند وخیلی ها هم به اندام مناسب کوچکترین اهمیتی نمیدند
اما به نظر من هر آدمی چه دختر چه پسر باید ورزش کنه تا همیشه خوش استیل بمونه:gol:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای مهندس این حرفو نزنید خیلی از دخترای ایرانی به اندامشون اهمیت میدند
همه جای دنیا همینجوریه
خیلی ها خوش اندامند وخیلی ها هم به اندام مناسب کوچکترین اهمیتی نمیدند
اما به نظر من هر آدمی چه دختر چه پسر باید ورزش کنه تا همیشه خوش استیل بمونه:gol:

من با اين قسمتش موافقم. ادم حرص ميخوره وقتي يه دختر (يا پسر) 20 ساله رو ميبينه كه

شديد بد هيكل شده ولي اهميت نميده.

nazanin jamshidi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با اين قسمتش موافقم. ادم حرص ميخوره وقتي يه دختر (يا پسر) 20 ساله رو ميبينه كه

شديد بد هيكل شده ولي اهميت نميده.
کاملا با بانظر شما موافقم آقای مهندس
به نظر من یه اندام مناسب هم به زیبایی یک انسان میتونه کمک کنه هم به سلامتی:gol:

آخرین ویرایش:

NEGARi2

عضو جدید
vali mardaye irani ham kheli be khodeshun nemiresana!!!!pesare khosh hekal kheliiiiiiii kame ama baz dokhtare khosh hekal mibinim agaram pesara beran badan sazi nemidunam chera bishtar zhestesho migiran ta khosh hekal beshan!!!(tarze rah raftano bala gereftane dasta)z

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان براي بهتر شدم اندام بايد تلاش كرد و بهش فكر كرد نه اينكه حسرت خورد بيايد

مشكلاتمون را مطرح و بررسي كنيم.

Sky Guard

عضو جدید
آقا شما برو تو خیابون یه نگاهی به دخترا بنداز غیر ممکنه یه خوراکی دستشون نباشه به خصوص تو دانشگاه/همش در حل خوردنن هی میخورن هی میخورن من نمیدونم اینا کجاشون میره:eek:
با این وضع انتظار بیشتر از اینم ازشون نمیره بعدشم نیست خیلی بدنای قشنگی دارن تازه این مانتوهای چسبونم میپوشن تا به خودشون روحیه بدن
خانمای محترم لاقل اگه به خودتون رحم نمیکنید به جیب باباهای بدبختتون رحم کنید:biggrin:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم یه سوال دارم...ممکنه کمبود یکی از هورمونها باعث چاق شدن بشه؟(مشکل تیروئید منظورم نیستا غیر ازون)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم یه سوال دارم...ممکنه کمبود یکی از هورمونها باعث چاق شدن بشه؟(مشکل تیروئید منظورم نیستا غیر ازون)

سلام تا اين كمبود هورمون در اقايون باشه يا در خانم ها

من قبلا گفتم هورمون هاي مردانه با چربي مشكل دارند و احتمال داره كمبود هورمون تستسترون در اقايون باعث چاقي در ران و باسن بشه اما در خانم ها كمبود هورمون فكر نميكنم باعث چاقي بشه

natalie

عضو جدید
از معدود تاپیکای خوب باشگاه;)
نظرتون در مورد ورزش یوگا چیه؟این طور که میگن حرکاتش واقعا باعث تناسب اندام میشه؟؟؟؟من یه مدتیه دارم کار میکنم قبلا لاغر بودم اما حالا میشه گفت متناسب شدم...فقط مشکلی که دارم بازوهام و مچهامه که هنوز نسبت به خودم لاغرن...میشه در مورد ورزشای پیشنهادی واسه این موردم بیشتر توضیح بدین؟منظورم این نیست که چاق بشه...متناسب بشه ..پیشاپیش ممنون

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
[
QUOTE=natalie;2583583]از معدود تاپیکای خوب باشگاه;)
نظرتون در مورد ورزش یوگا چیه؟این طور که میگن حرکاتش واقعا باعث تناسب اندام میشه؟؟؟؟من یه مدتیه دارم کار میکنم قبلا لاغر بودم اما حالا میشه گفت متناسب شدم...فقط مشکلی که دارم بازوهام و مچهامه که هنوز نسبت به خودم لاغرن...میشه در مورد ورزشای پیشنهادی واسه این موردم بیشتر توضیح بدین؟منظورم این نیست که چاق بشه...متناسب بشه ..پیشاپیش ممنون

[/QUOTE]

سلام لطف داريد.

من اولش گفتم اين تايپك پيشنهادها و تجربيات خودمه و حقيقتش يوگا تا حالا كار نكردم.

براي تقويت عضلات بازو چنتا حركت ميگم كه ميتونه كمك كنه

شنا سوئدي حركتي كه هم به بازو كمك ميكنه هم مچ رو تقويت ميكنه هم عضلات سينه رو بهبود ميده واقعا از حركتايي كه اگه بتونيد چند تا بريد تاثير شديدي و قابل توجهي روتون ميذاره الته اگه اولش سختتونه ميتونيد زاويه به بدنتون بديد و حتي مثل شكل اخر رو يه سطح بالاتر از زمين اين حركت رو بريد وبازم اگه سختتونه دستاتون رو روي ديوار قرار بديد و حركت رو انجام بديد

حالت ريگولار براي تمام عضلات مناسبه

حالت وايد بيشتر روي عضلات سينه وقفسه سينه تاثير داره

حالت نارو براي عضلات پشت بازو موثره

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا شما برو تو خیابون یه نگاهی به دخترا بنداز غیر ممکنه یه خوراکی دستشون نباشه به خصوص تو دانشگاه/همش در حل خوردنن هی میخورن هی میخورن من نمیدونم اینا کجاشون میره:eek:
با این وضع انتظار بیشتر از اینم ازشون نمیره بعدشم نیست خیلی بدنای قشنگی دارن تازه این مانتوهای چسبونم میپوشن تا به خودشون روحیه بدن
خانمای محترم لاقل اگه به خودتون رحم نمیکنید به جیب باباهای بدبختتون رحم کنید:biggrin:
متاسفانه فقط این دخترا نیستن که بد هیکل شدن...تازه حداقل دخترا با این تب خوش هیکلی که توشون افتاده یه کم به فکر خودشون هستن ....ولی پسرا نه...اکثرا یا خیلی لاغرن یا خیلی قد کوتاه....تازه بعضیا با اعتماد به نفسایی که دارن فکر اصلاحشم نیستن....:surprised:
همه باید به فکر خودمون باشیم...چه دختر چه پسر

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
براي تقويت عضلات بازو بايد از دمبل استفاده بشه ( براي خانوما دمبل 1-3 كيلويي مناسبه) كه ميتونيد تو ست هاي 10 تايي كاركنيد خيليم مفيده

اين عكس پشت بازو دمبل رو نشون ميده

اينم جلو بازو دمبل

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
از معدود تاپیکای خوب باشگاه;)
نظرتون در مورد ورزش یوگا چیه؟این طور که میگن حرکاتش واقعا باعث تناسب اندام میشه؟؟؟؟من یه مدتیه دارم کار میکنم قبلا لاغر بودم اما حالا میشه گفت متناسب شدم...فقط مشکلی که دارم بازوهام و مچ هامه که هنوز نسبت به خودم لاغرن...میشه در مورد ورزشای پیشنهادی واسه این موردم بیشتر توضیح بدین؟منظورم این نیست که چاق بشه...متناسب بشه ..پیشاپیش ممنون

در مورد مچ پيشنهاد من طناب زدن هست چون باعث تحرك قسمت مچ ميشه كه باعث تقويتش ميشه و اينم يه متن راهنما البته لازم نيست وزنه اش سنگين باشه ها.يادت باشه حتي حركت هاي ساده مثل شكل پايين هم ميتونه كمك كنه

تمرین داخل مچ
این تمرین را میتوان با دمبل، هالتر، ایزی بار (EZ bar میلههایی با انحنای مناسب برای تمرینات بدن سازی و دو دستگیره) و هم
چنین کشهای ورزشی انجام داد.

ابتدا بازوهای خود را بر روی نیمکت قرار دهید، کف دستها باید به طرف بالا باشد و مچها بر لبه میز قرار گرفته باشند.
سعی کنید در وضعیتی قرار بگیرید که بازوهایتان نسبت به زمین در حالت افقی قرار بگیرد. سپس دستهای خود را تا حد ممکن به سمت پایین بیاورید و بعد کف دستها را به سمت شانه برگردانید. تمرکز اصلی شما در طول حرکت باید و بازو بر روی میز باشد. برای خودداری از خم شدن بر روی میز، شانههای خود را به سمت عقب و پایین نگه دارید.
وزنه برداری با طناب
یک تکه طناب 90 سانتیمتری را دور یک میله چوبی یا فلزی گره بزنید و سر دیگر آن را به یک وزنه متصل کنید. دو سر میله را در دست بگیرید و تنها با استفاده از عضلات مچ، آن را طوری بچرخانید که وزنه به سمت بالا حرکت کند و به میله برسد. سپس این حرکت را به طور معکوس انجام دهید تا وزنه به زمین برسد.
به یاد داشته باشید که سرعت حرکت خود را کنترول کنید. میتوانید این حرکت را با بازوی چسبیده به بدن و کشیده به سمت جلو (در وضعیت افقی نسبت به زمین) انجام دهید یا این که برای کار کردن تمام بازو و سرشانه دستها را کشیده نگه داشته و تمرین کنید.

Sky Guard

عضو جدید

سلام لطف داريد.

من اولش گفتم اين تايپك پيشنهادها و تجربيات خودمه و حقيقتش يوگا تا حالا كار نكردم.

براي تقويت عضلات بازو چنتا حركت ميگم كه ميتونه كمك كنه

شنا سوئدي حركتي كه هم به بازو كمك ميكنه هم مچ رو تقويت ميكنه هم عضلات سينه رو بهبود ميده واقعا از حركتايي كه اگه بتونيد چند تا بريد تاثير شديدي و قابل توجهي روتون ميذاره الته اگه اولش سختتونه ميتونيد زاويه به بدنتون بديد و حتي مثل شكل اخر رو يه سطح بالاتر از زمين اين حركت رو بريد وبازم اگه سختتونه دستاتون رو روي ديوار قرار بديد و حركت رو انجام بديد

عزیزم این کجاش شنا سوئدیه تو شنا سوئدی معمولا پاها روی یه سطحی که بالاتر از سطح زمین باشه قرار میگیره و دستا رویه زمین