چرا دخترای ایرانی بدهیکل شدن؟(مشاورهِ بهبود استیل بدنی)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لطف داريد.

عزیزم این کجاش شنا سوئدیه تو شنا سوئدی معمولا پاها روی یه سطحی که بالاتر از سطح زمین باشه قرار میگیره و دستا رویه زمین

مرسی که اومدی و نظر دادی .

باید بگم شنا سوئدی انواع مختلفی داره این عکس شماهم یه نوعشه

reyhoon

عضو جدید
به نظرم دوچرخه زدن هم مفیده.
البته نه دوجرخه سواری.منظورم خوابیدن و با پاها دوچرخه زدنه!
حلقه های کمرم خیلی مفیده برای کسایی که شکم دارن و پهلو.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرم دوچرخه زدن هم مفیده.
البته نه دوجرخه سواری.منظورم خوابیدن و با پاها دوچرخه زدنه!
حلقه های کمرم خیلی مفیده برای کسایی که شکم دارن و پهلو.
چرا اتفاقا خود دوچرخه سواري فوق العادست .
انگار كسي سوال نداره پس خودم يه مطالبي اضافه ميكنم.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اينجا كسي براي چاق شدن ( البته منظور رسيدن به تعادل و خارج شدن از لاغري مفرد هست) چيزي نپرسيده پس يه كم مطلب مينويسم:

براي افزودن وزن به صورتي كه اندام زيبا بشه ( نه افزايش وزن بصورت موضعي) بايد تمرينات ورزشي رو بصورت پيوسته داشت يعني ورزش جزيي از برنامه روزمره باشه يا حداقل سه جلسه تو هفته ورزش كرد( براي لاغر شدن هم اين امر واجب هست).

به نظر من كسي كه ميخواد وزن بگيره بايد وزنه بزنه و وعده هاي غذايي روزانه اش رو حداقل به 5 وعده برسونه خوردن براي افراد لاغ در اوليت چندم قرار داشته كه اين خصوصيت بايد تغيير كنه مهمترين وعده هاي غذايي صبحانه و وعده بعد از تمرين هست (البته به نظرمن)كسي كه ميخواد وزن بگيره نبايد براي خوردن غذا هيچ وقت نبايد احساس گرسنگي كنه يعني قبل از گرسنگي بايد غذا بخوره ونه وقتي كه گرسنه شد و ميتونه وعده هاي مكمل داشته باشه مثل وعده خشكبار يا ميوه جات.مغز پسته فندوق بادام زميني بادام ميتونن كمك كنن اصولا براي افزايش وزن شيرينيجات نقش مهمي دارن چون كربوهيدرات ها اولين و دم دستي ترين سوخت بدن رو تشكيل ميده

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.....
به خاطر فکر خوبتون تبریک میگم

دراز نشست هم حالات مختلفی داره که به بالا شکم وسط شکم وقسمت تحتانی شکم فشار می اره....................میشه حالتهایی که گفتینو بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12&p={9193AD94-5C4B-4683-B2A4-4C1BF18ABD62}

سلام شما لطف دارين ممنون
دراز نشست در حالت معمولي به وسط شكم فشار مياره ولي اگه پاهارو جمع و به طرفين متمايل كنيم جوري كه كف دوپا بهم بخوره و پا حالت پرانتز پيدا كنه ميتونيم فشار رو به قسمت فوقاني عضله شكم وارد كنيم . براي حالت زير شكم بايد روي يه ميز دراز بكشيم كه داراي انحنا هستش ودستارو از عقب به ميز قلاب كنيم و محكم بگيريم بعد پاها تا پايينترين نقطه پايين ميرن وتا حالت موازي بدن بالا ميان.

ehsanstr

عضو جدید
سلام

سلام

:gol:نکته بسیار جالبیه و باید این رو از قبل مرور کرد البته همشون که جدیدن معلوم نیست چشونه!!!!!:heart:

sanam_el

عضو جدید
دو تا سوال
اول اینکه چرا خیلی ها با اینکه به صورت مداوم ورزش میکنن اما تناسب اندام ندارن؟مثلا ما تو باشگاهمون(تکواندو)چند تا از بچه ها با اینکه کمربند مشکی دارن تناسب اندام ندارن.
دومیش هم اینکه برای بهبود قوس کمر چه حرکاتی رو نباید انجام داد؟
ممنون

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
راستش چند وقته دارم به این فکر میکنم چرا استیل و فرم بدنی ایرانیا بخصوص زنا و دخترای ایرانی اینقدر بد شده البته پسرا سریع واکنش نشون میدن و با ورزش وبرنامه ریزی غذایی مشکلشونو حل میکنن ولی دخترا نه البته دختراهم بعضی هاشون هم استیل خوبی دارن ولی متاسفانه قبول کنید یا نکنید بد هیکلی چاقی. بیش از حد و گودی کمر یا چربی های پهلو و..... شده یکی از شایع ترین مشکلات دخترا وزنای ایرونی کم تحرکی مصرف غذاهای پر کالری و عادت های غذایی بد از دلایل این چاقیه.

من فکر کنم بتونم راجع چاق شدن یا لاغر شدن وامثال اینا به بچه هایی که مشکل دارن مشاوره بدم چون تا حدودی اطلاعات وتجربه دارم و جایی ام که نتونستم بچه هایی که میتونند کمکم میکنن و البته همه مهندسا میتونن تجربیات خودشونو بیان و بگن تا هم بحث خوبی باشه هم اطلاعاتمون زیاد بشه هم کمک کنیم برای بهتر شدن استیل بدنی خودمون

نظر شما چیه؟

تنها عامل چاقی بنظر من غذا خوردن بیش از حده
من بعضی وقتا تعجب میکنم میبینم آدما چه جوری تو روز 6 دفعه غذا میخورن:eek:...بعضیا هر چی بهشون تعارف میکنی اصلا نه نمیگن:surprised:...همش در حال خوردنن

اگه یه خورده غذاشونو کمتر کنن هیچ اتفاقی نمیفته
البته اینم به زن یا مرد بودن هیچ ربطی نداره مربوط به عادات بد غذاییه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا سوال
اول اینکه چرا خیلی ها با اینکه به صورت مداوم ورزش میکنن اما تناسب اندام ندارن؟مثلا ما تو باشگاهمون(تکواندو)چند تا از بچه ها با اینکه کمربند مشکی دارن تناسب اندام ندارن.
دومیش هم اینکه برای بهبود قوس کمر چه حرکاتی رو نباید انجام داد؟
ممنون
خب تناسب اندام به نظر من هم ذاتي هست هم اكتسابي از اين جهت كه بعضيا ذاتا استيل خوبي دارن وشايد تو زندگي انچنان به اين مشكلات برنخورن وبيعضي هاهم كلا داراي استخون بندي و استيل ضعيفي هستن كه كارشون خيلي سخت هست الته ميدونيد ادمايي هستن كه چاقي براشون ارثي هست مثل ساير بيماريهاي ارثي.
ساعات ورزش تنها ساعتي نيست كه باعث خوش اندام شدن يا نشدن فرد ميشه مثلا عادتهاي بد راه رفتن نشستن خوابيدن ميتونه تو اين قضيه نقش داشته باشه مثلا هميشه بايد سعي كنيم كه موقع نشستن به جايي تكيه بديم حتي نشستن لبه صندلي كامپيوتر فشار زيادي رو به ستون فقرات وارد ميكنه پس شروط لازم وكافي براي داشتن اندان مناسب ورزش تغيذيه ژنتيك و عادات افراد ميتونه باشه.

براي قوس كمر يه بارم گفتم شخص نبايد به كمر بخوابه نبايد چاق بشه بايد موقع نشستن به جايي تكيه كنه موقع راه رفتن سرش رو بالابگيره و قامتشو صاف كنه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
[
QUOTE=Persia1;2860449]تنها عامل چاقی بنظر من غذا خوردن بیش از حده
من بعضی وقتا تعجب میکنم میبینم آدما چه جوری تو روز 6 دفعه غذا میخورن:eek:...بعضیا هر چی بهشون تعارف میکنی اصلا نه نمیگن:surprised:...همش در حال خوردنن

اگه یه خورده غذاشونو کمتر کنن هیچ اتفاقی نمیفته
البته اینم به زن یا مرد بودن هیچ ربطی نداره مربوط به عادات بد غذاییه
[/QUOTE]

دوست من گرسنگي دونوع هست يكي گرسنگي عادي كه شخص معدش خالي هست و ميخوره احساس سيري ميكنه ويكي رواني يعني فرد با اين كه معدش پر شده ولي بازم احساس گرسنگي ميكنه و ميشه گفت اشتهاي زيادي داره وبه همين خاطر وعده هاي غذاييش زياد ميشه اين نوعش واقعا اكتسابي هست يعني فرد ياد گرفته ( از خانواده مخصوصا والدين ودوستان ) كه خوردن يه جور سرگرمي والبته لازمه هست.بعضي موارد هم ميبينيم طرف چندين ساعته چيزي نخورده ولي با يك لقمه سير ميشه كه اينم باز بي اشتهايي رواني هست كه طرف به كم خور عادت كرده گرچه معده هنوز خالي باشه.
قطعا به طور كلي كالري مصرفي اقايان (حدود 2000 كيلو كالري )بشتر از خانمها خواهد بود (حدود 1200كيلو كالري)

البته اين اعداد كاملا نسبي هست و به وزن سن ميزان فعاليت و.... مرتبط خواهد بود اما خواستم يه حدودي رو بگم تا براتون ملموس تر بشه .
مردها از اين جهت كالري بيشتري مصرف ميكنن كه معمولا فعاليت بيشتري دارن وهورمون هاي قويتري تو بدنشون وجود داره كه اولا چربي سوز هست ثانيا سوخت وساز رو افزايش ميده.

تمام متن ها صرفا تجربه وديدگاه هاي شخصي بنده هست .

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اول یه چیزی بگم بعد نظر میدم.
به نظر من آقایون ایرانی به هیکل خانمها یا بهتره بگم همسرانشون خیلی بیشتر از اندام خودشون اهمیت میدن و دوست دارن همسرشون همیشه اندام مناسبی داشته باشن ولی به خدا ما خانومها هم به همین اندازه دوست داریم از ظاهر طرف مقابلمون لذت ببریم...
در مورد چاقی خانومها باید بگم بس که این دخترها هله و هوله می خورررررررن.............
خانومای زیبا به نظر من همیشه تو یه بشقابه کوچیک غذا بخورین شام فقط سالاد بدون سس بخورین.روزی 1ساعت برقصین البته اگه موقعیت رفتن به باشگاه رو ندارین دیگه چیزی به نظرم نمی آد.

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال آقا محسن اگه ورزش بدنسازی رو ول کنیم به جای باشگاه چه تمرینی رو میتونیم انجام بدیم که بدنمون فرم خودشو از دست نده؟:(

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال آقا محسن اگه ورزش بدنسازی رو ول کنیم به جای باشگاه چه تمرینی رو میتونیم انجام بدیم که بدنمون فرم خودشو از دست نده؟:(
ساده اس ميتونيد همون رقصي رو كه گفتيد ادامه بديد بدويد كوهنوردي كنيد تو خونه دراز نشست يا شنا بريد دوچرخه سواري و استخر هم ميتونن كمك كنن واينكه غذاي كافي مصرف كنيد نه كم نه زياد

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساده اس ميتونيد همون رقصي رو كه گفتيد ادامه بديد بدويد كوهنوردي كنيد تو خونه دراز نشست يا شنا بريد دوچرخه سواري و استخر هم ميتونن كمك كنن واينكه غذاي كافي مصرف كنيد نه كم نه زياد
مرسیییییییییی.کوهنوردی و استخرو که خیلی کم وقت می کنم برم .ولی بقیه رو انجام میدم ممنون

maryam28

عضو جدید
اکثر دوستای من نصف من غذا میخورن(البته خیلی کمتر از منم فعالیت دارن)اما از چاقی رنج میبرن همیشه شاکین چرا اونا چاق و بدهیکلن ولی من نه
اون ها هم اگه یک مقدار فعال تر بشن فکر میکنم زودتر به جواب برسن اما امان از تنبلی بعضی از دوستان...

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اکثر دوستای من نصف من غذا میخورن(البته خیلی کمتر از منم فعالیت دارن)اما از چاقی رنج میبرن همیشه شاکین چرا اونا چاق و بدهیکلن ولی من نه
اون ها هم اگه یک مقدار فعال تر بشن فکر میکنم زودتر به جواب برسن اما امان از تنبلی بعضی از دوستان...

دلايلش زياده از وراثت بگير تا كم تحركي ويك جا نشيني البته بايد توجه كرد مهم مقدار غذا نيست بلكه كالري دريافتي روزانه و مصرفي روزانه مهمه كه بايد باهم تناسب داشته باشن

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانوما اقايون اگه مشكلي هست بيان كنيد تا به كمك دوستان مشاوره بگيريد.

falipour2000

عضو جدید
سلام
من دنبال یکب رنامه خیلی خوب ورزشی و همچنین یک برنامه غذائی برای خودم بودم. این تاپیکو پیدا کردم.ممنون از شما به خاطر لطفتتون
قد:156
وزن:54
به دلیل افزایش وزن پس از ازدواج و زایمان دچار شل شدن عضلات در قسمت پهلو و شکم شده ام البته هنوز هم 10 کیلواضافه وزن دارم با اینکه 30 کیلو کم کرده ام.خیلی ممنون میشم بدونم برنامه های ورزشی شما به چه صورتیه؟خیلی وقته دارم ورزش میکنم اما هنوز نتیجه قابل توجهی نگرفتم.برای همین تصمیم گرفتم که برناممو تغییر بدم.
ممنون میشم که پاسخ من رو هم بدهید
با تشکر

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم مشکل اصلیشون ما مردا هستیم چون تقاضای بازار زیاده جنس دسته دوم به پایین هم قبول می کنیم . توی دانشگاه ما که خواهرا روز به روز خوش فرم تر میشن .

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم مشکل اصلیشون ما مردا هستیم چون تقاضای بازار زیاده جنس دسته دوم به پایین هم قبول می کنیم . توی دانشگاه ما که خواهرا روز به روز خوش فرم تر میشن .
دوست عزيز ممنون كه اومديد ولي تو اين تايپك سعي همه براين بوده كه دلايل علمي و تجربي بررسي بشه و دلايل جامعه شناختي و اجتماعي مد نظر نيست ممنون.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من دنبال یکب رنامه خیلی خوب ورزشی و همچنین یک برنامه غذائی برای خودم بودم. این تاپیکو پیدا کردم.ممنون از شما به خاطر لطفتتون
قد:156
وزن:54
به دلیل افزایش وزن پس از ازدواج و زایمان دچار شل شدن عضلات در قسمت پهلو و شکم شده ام البته هنوز هم 10 کیلواضافه وزن دارم با اینکه 30 کیلو کم کرده ام.خیلی ممنون میشم بدونم برنامه های ورزشی شما به چه صورتیه؟خیلی وقته دارم ورزش میکنم اما هنوز نتیجه قابل توجهی نگرفتم.برای همین تصمیم گرفتم که برناممو تغییر بدم.
ممنون میشم که پاسخ من رو هم بدهید
با تشکر

سلام ممنون كه سر زديد
به لحاظ ساختاري شما 10 كيلو اضافه وزن نداريد و به نظر ميرسه وزن مناسب براي شما حدود 50 كيلو باشه.
اينكه فرموديد 30 كيلو كاهش وزن داشتيد نشون ميده كه اولا سعي و تلاش زيادي رو به كار برديد و دوما رژيم
سختي رو در براي خودتون اعمال كرديد گرچه اعلام نفرموديد كه طي چه مدتي اين اتفاق افتاده.
ولي دركل از ديدگاه من بعد از اين شوك بزرگ بدن شما بيشتر از هرچيزي به استراحت نياز داره
يعني يه برنامه سبك ورزشي كه ميتونه رقصيدن پياده روي و يا دويدن با سرعت خيلي كم باشه
چون ممكنه اين كاهش وزن در نتيجه ي كاهش حجم عضلات و يا كم شدن تراكم استخوان ها باشه بايد
دقت زيادي بكنيد.به نظر ميرسه شل شدن عضلات شكم بيشتر تحت تاثير فرايند كاهش وزن شما بوده
تا زايمان پس يه مدت استراحت كنيد و از غذاهاي كم حجم با كالري متوسط استفاده كنيد.