چرا خانمها اینقد حرف میزنن؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معمولا تو جمع آقایون که باشی , متوجه میشی که زیاد حرف نمیزنن. اگه م یکیشون حرفی بزنه , بقیه گوش میکنن. تو جمع خانمها حتی یه ثانیه هم سکوت برقرار نمیشه . جالبه که همشون باهم حرف میزنن و همزمان هم همدیگه رو میشنون. این قصه دلیلش چی میتونه باشه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه به آقایون بر نخوره باید بگم خانما بهتر با هم ارتباط برقرار می کنن تا آقایون / خانما توانایی انجام چند کارو باهم دارن آقایون نه
اینو قبول دارم ولی ایکاش این استعداد در جای درستش مورد استفاده قرار میگرفت که نمیگیره .

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله. امیدوارم خانومها بدون اینکه اینرو توهینی برای خودشون بدونن بدور از تعصب این واقعیت رو قبول کنن
به نظر من نوع بیولوژیک بدنشون اینجوریه شاید. بالاخره فرق داره دیگه.
من تو صحبتهای خیلی از پژشکان و متخصصین و روانشناسان دیدم که به تفاوتهای زیادی تو جنسهای مونث و مذکر بشر اشاره کردند.
البته یقینا هیچ فردی در قرن بیست و یک این حرفای عوامانه رو نمی پذیره که این تفاوتها از نقص خانومها و یا آقایون هست.

نگار88

کاربر بیش فعال
بله. امیدوارم خانومها بدون اینکه اینرو توهینی برای خودشون بدونن بدور از تعصب این واقعیت رو قبول کنن
من تو صحبتهای خیلی از پژشکان و متخصصین و روانشناسان دیدم که به تفاوتهای زیادی تو جنسهای مونث و مذکر بشر اشاره کردند.
البته یقینا هیچ فردی در قرن بیست و یک این حرفای عوامانه رو نمی پذیره که این تفاوتها از نقص خانومها و یا آقایون هست.
نه البته که توهین نیست حرفتون درسته:gol:
منتها یه نکته ای میخوام بگم امیدوارم حمل بر توهین نشه : به نظر شما آقایون دیر ارتباط با همدیگه برقرار نمیکنن؟ به نظر من انگار بینشون یه جور حسادت وجود داره:question:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه البته که توهین نیست حرفتون درسته:gol:
منتها یه نکته ای میخوام بگم امیدوارم حمل بر توهین نشه : به نظر شما آقایون دیر ارتباط با همدیگه برقرار نمیکنن؟ به نظر من انگار بینشون یه جور حسادت وجود داره:question:

نه عزیز
چرا بربخوره. اتفاقا منم همین حرف شما رو قبول دارم.
حرف من که دلیل نقص نبود که. منتهی من خودم چون آدم کم حرفیم در دنیای واقعی جوصلم واقعا نمیکشه.
درسته. خانوما خیلی سریع باهم ارتباط برقرا میکنن و زود دلشون برا همم میسوزه. گفتم که. تفاوتهای بین زن و مرده دیگه

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.........این مسئله ایرادی نیست و ثابت شده است
.
..

خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل

دکتر «لوران بریزندین» گفت: تفاوتهای ذاتی بین مغز زنان و مردان یکی از علتهای پرچانگی زنان در مقایسه با مردان است.
وی در کتاب «ذهن زنان» نوشت: در مغز زنان، در مقایسه با مردان، سلولهای بیشتری به گفتار اختصاص یافته اند؛ و این یکی از دلایلی است که باعث می شود زنان راحت تر باب گفتگو را باز کنند، بیشتر صحبت کنند و احتمالاً توانایی بیشتری در مهارتهای کلامی داشته باشند.

حتی اگر این دلیل هم برای توجیه پرحرف‌تر بودن زنها کافی نباشد، یک تفاوت فیزیولوژیکی دیگر بین زنان و مردان وجود دارد: تنها عمل صحبت کردن باعث شارش انبوهی از پیک های عصبی در مغز زنان و ایجاد نوعی حالت «نشئه احساسی» در آنها می شود، حالتی که دانشمندان آن را مشابه احساس اوجی می دانند ........
دکتر بریزندین که خود را طرفدار جنبش زنان معرفی می کند معتقد است این تفاوتها از رحم مادر آغاز می شوند، یعنی همان زمانی که هورمون مردانه «تستسترون»، مغزِ در حالِ شکل گیریِ جنین مذکر را قالب بندی می کند.
نتیجه این فرایند این است که پسرها و مردها کمتر از همتایان مونثشان صحبت می کنند و یا کمتر برای ابراز احساساتشان تلاش می کنند.
بریزندین که در شهر سانفرانسیسکو صاحب کلینیکی به نام «هورمون و خلق‌و‌خو» است، نوشت: زنها یک بزرگراه هشت بانده برای پردازش هیجانات دارند، اما مردها تنها یک جاده کوچک شهری برای این کار دارند.
بریزندین که کتابش را بر اساس کارهای بالینی و تحلیل بیش از 1000تحقیق علمی به رشته تحریر آورده گفت: «چیزی به نام مغز تک جنسیتی وجود ندارد.»
او معتقد است که زنان و مردان دنیا را کاملاً متفاوت ادراک می کنند و شاید با کسب بینش درباره همین تفاوتهاست که آنها می‌توانند ارتباطات سالم‌تر و بهتری را با یکدیگر برقرار کنند.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911207000112#sthash.woVimMB2.dpuf

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.........این مسئله ایرادی نیست و ثابت شده است
.
..

خبرگزاری فارس به نقل از دیلی میل

دکتر «لوران بریزندین» گفت: تفاوتهای ذاتی بین مغز زنان و مردان یکی از علتهای پرچانگی زنان در مقایسه با مردان است.
وی در کتاب «ذهن زنان» نوشت: در مغز زنان، در مقایسه با مردان، سلولهای بیشتری به گفتار اختصاص یافته اند؛ و این یکی از دلایلی است که باعث می شود زنان راحت تر باب گفتگو را باز کنند، بیشتر صحبت کنند و احتمالاً توانایی بیشتری در مهارتهای کلامی داشته باشند.

حتی اگر این دلیل هم برای توجیه پرحرف‌تر بودن زنها کافی نباشد، یک تفاوت فیزیولوژیکی دیگر بین زنان و مردان وجود دارد: تنها عمل صحبت کردن باعث شارش انبوهی از پیک های عصبی در مغز زنان و ایجاد نوعی حالت «نشئه احساسی» در آنها می شود، حالتی که دانشمندان آن را مشابه احساس اوجی می دانند ........
دکتر بریزندین که خود را طرفدار جنبش زنان معرفی می کند معتقد است این تفاوتها از رحم مادر آغاز می شوند، یعنی همان زمانی که هورمون مردانه «تستسترون»، مغزِ در حالِ شکل گیریِ جنین مذکر را قالب بندی می کند.
نتیجه این فرایند این است که پسرها و مردها کمتر از همتایان مونثشان صحبت می کنند و یا کمتر برای ابراز احساساتشان تلاش می کنند.
بریزندین که در شهر سانفرانسیسکو صاحب کلینیکی به نام «هورمون و خلق‌و‌خو» است، نوشت: زنها یک بزرگراه هشت بانده برای پردازش هیجانات دارند، اما مردها تنها یک جاده کوچک شهری برای این کار دارند.
بریزندین که کتابش را بر اساس کارهای بالینی و تحلیل بیش از 1000تحقیق علمی به رشته تحریر آورده گفت: «چیزی به نام مغز تک جنسیتی وجود ندارد.»
او معتقد است که زنان و مردان دنیا را کاملاً متفاوت ادراک می کنند و شاید با کسب بینش درباره همین تفاوتهاست که آنها می‌توانند ارتباطات سالم‌تر و بهتری را با یکدیگر برقرار کنند.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911207000112#sthash.woVimMB2.dpuf

پر چانگی؟؟...:surprised::eek:

pepper

کاربر فعال
به قربانت مگر سیری؟ پـــیازی؟
که تــوی بقــچه و چــادر نمازی؟
تــو مــرآت جــمـال ذوالــجــلالی
چــرا مــانـند شـلغم در جـــوالی؟
سرو ته بسته چون در کوچـه آیی
نـه خــانمجان، که بادمجان مـایی
بــدان خـوبی درین چادر کریـهی
به هر چیزی بـجز انسان شبـیهی
کجــا فــرمــود پیغمبر بـه قرآن
که بــایــد زن شـود غول بیابان؟
کدامست آن حدیث و آن خبر کو؟
که باید زن کند خود را چو لولو؟
به عصمت نیست مربوط این طریقه
چــه ربطی ...دارد بـــا شقیقه.

اوژنی دزیره

عضو جدید
معمولا تو جمع آقایون که باشی , متوجه میشی که زیاد حرف نمیزنن. اگه م یکیشون حرفی بزنه , بقیه گوش میکنن. تو جمع خانمها حتی یه ثانیه هم سکوت برقرار نمیشه . جالبه که همشون باهم حرف میزنن و همزمان هم همدیگه رو میشنون. این قصه دلیلش چی میتونه باشه.
این سؤال جوابش خیلی تخصصیه برمیگرده به سیستم این دو جنسیت و البته من مورد زیاد حرف زدن خانوم ها رو قبول ندارم خودم یکبار یه تحقیقی رو گوش میدادم تلویزیون پخش کرد که این قضیه رد شد.و البته هم توی آقایون هم توی خانوم ها پرحرف و کم حرف داریم هم فردی با روابط اجتماعی بالا داریم هم پایین ساکت داریم شلوغ هم داریم این قضیه کلیه تفکیک جنسیتیش اشتباهه.ولی یه قضیه ای هست اینکه خانوم ها توانایی شنیدن حرف های متفاوت چند نفر و انجام چند کار متفاوت رو به طور همزمان دارن ولی آقایون فقط میتونن روی یک حرف یا روی یک کار متمرکز بشن و شاید این موضوع اینطور برداشت میشه که خانوم ها پرحرف هستند ولی آقایون کم حرف تر و در جمعشون یکنفر حرف میزنه و بقیه شنوا هستند.

آخرین ویرایش:

نگار88

کاربر بیش فعال
به نظرم هر دو خاصیت در زنا و مردا میتونه یه ویژگی خاص و مفید محسوب بشه که هر جفتش گاهی خوبه و گاهی میتونه بد باشه به نظرم اگه خانما هم زمان به چند کار توجه کنن نمیگم اکثر اوقات ولی گاهی اوقات حواسشون از کازر اصلی که باید بکنن پرت میشه و در مقابل آقایون هم باید فکری به حال خودشون بکنن حداقل میتونن تلاش کنن تا ارتباطات خودشونو تقویت کنن تا تو آینده اطراف خودشون دوستانی داشته باشن گاهی اوقات مثلا تو مهمونیا آقایون حوصله شنیدن بحثا یا حتی بحث کردن با همدیگرو ندارن ولی به عکس خانماشون پر از حوصله هستن و تا میخوان بحثو به جایی برسونن حوصله ی آقایون تمومه نمیگم در اکثر مواقع بحثا خیلی با اهمیته ولی خب بالاخره بحثای مهمم وجود داره نتیجش اینه که توی طولانی مدت ممکنه حتی به ارتباطات توی یک فامیل هم لطمه وارد بشه

• Like
واکنش ها: ayja

چرا که نه

اخراجی موقت
ما خانم ها میتونیم در عین حال چندکاررو باهم انجام بدیم

میتونی زبونتو بکنی تو سولاخ دماغت ؟
همزمان هم شصت پاتو بکنب اون یکی سولاخش ؟
همزمان هم با موبایل صحبت کنی
و همزمان انگشت کنی تو گوشت
و همزمان با نوک دماغت کف اون یکی پاتو بخارونی ؟

سر و ته حرفایی که با هم میزنند رو اگه یه معدل ازش بگیریم نتییجه صفر + یک هست , یعنی : نه علیلی را دواست نه مریضی را شفا .

خو طبیعتشون اینجوریه دس خودشون که نیس بنده خداها

• Like
واکنش ها: ayja

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

خو چرا ک ن

اوژنی دزیره

عضو جدید

آیا شما خوبی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بشدت مشکل دار میزنی:D

نگار88

کاربر بیش فعال

ما توانمندیمون بالاست اگه بخوایم میتونیم:biggrin:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بونو باخ سن الله بکارچیلیخدان بیلمیر هارا باشین سوخسون:redface:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانمها بیشتر از آقایون حرف نمی زنن... فقط موضوعاتی که دربارش حرف می زنن مورد علاقه آقایون نیست و چون هرچیزی که مورد علاقه ی آقایون نباشه بده ، مغزشون اینو تحلیل می کنه و می گن چرا زنا اینقد حرف می زنن؟ در واقع منظور مغز اینه که چرا اینقد حرفای بیخود می زنن! ولی مغز آقایون با زبانشون کمتر هماهنگی داره یه جور دیگه بیان می شه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خانمها بیشتر از آقایون حرف نمی زنن... فقط موضوعاتی که دربارش حرف می زنن مورد علاقه آقایون نیست و چون هرچیزی که مورد علاقه ی آقایون نباشه بده ، مغزشون اینو تحلیل می کنه و می گن چرا زنا اینقد حرف می زنن؟ در واقع منظور مغز اینه که چرا اینقد حرفای بیخود می زنن! ولی مغز آقایون با زبانشون کمتر هماهنگی داره یه جور دیگه بیان می شه
موافقم . البته خانمهایی هم هستند که فرمان مغزشون در اختیار خودشونه و بموقع و به اندازه صحبت میکنند . اینا البته تو اقلیت اند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا مورد علاقه آقایون نیست؟

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ....
خانما ساختار ذهنیشون یجوری هست که بیشتر صحبت میکنن
ولی یه سوال
آقایون واقعا دوس دارن خانمشون ساکت و کم حرف باشه؟؟؟یا برعکس؟