چرا ازدواج بد است؟؟؟

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خوب دقت کنی نمی تونی رابطه ی قوی و قابل قبولی بین این حرفها و روحییات و فرهنگ و مذهب ما ایرانی ها برقرار کنی.
یه کم به اشخاصی که این تئوریها را ارائه دادن دقت کن....
حرف در این مورد زیاده و لی ....
یه بار سعی کن از یه بعد دیگه به این قضیه نگاه کنی.
ازدواج بد نیست البته اگه به موقع با فکر باز و احساس معقولانه باشه وصد البته دوطرف همدیگر رو بشناسن
من افرادی رو تو زندگیم دیدم که خیلی آدمهای موفقی بودند اما بایه تصمیم غلط تو ازدواج کل نخهایی رو که رشته بودند پنبه شد
و همچنین آدمایی رو دیدم که چندان تو زندگی شخصی موفق نبودند و لی با یه ازدواج مناسب حتی تونستند ادامه تحصیل داده و مهم تر از اون به نتایج درخشانی تو زندگیشون برسن
ما ایرانی ها عادت کردیم یا از این ور بوم بیفتیم یا از اون ور بوم یا افراط یا تفریط
یا یهویی دور برمی داریم می خوایم مثل اروپایی ها زندگی کنیم رو ابط آزاد قبل از ازدواج و حتی بعد ازدواج یا اینکه مثل قدیمی ها باید دیگرون برامون زوج یا زوجه انتخاب کنن اون هم کجا تو مرثیه و سفره حضرت ابوالفضل و...
دختر وپسر هیچ کدوم همدیگر و نمی شناسن و هیچ شناختی حتی نسبت به خواسته های خودشون ندارن چه برسه به طرف مقابلش
همیشه با خودم فکر می کردم آیا با یه پیتزا خوردن تو بیرون و فهمیدن اینکه طرف مقابلت از چه رنگی خوش میاد یا متولد چه سالیه میشه پایه های یه زندگی مشترک رو گذاشت میشه واقعا گفت برمبنای این جور ویژگیها میشه طرف مقابلت رو کندو کاو کنی
ازدواج تنها مسایل جنسی و احساسی نیست یه جور بازی شطرنج ( نمی دونم شاید تعبیر خوبی نباشه فعلا این به ذهنم رسید )
هر دو طرف باید قدم به قدم برن جلو با فکر هم با تاثیر پذیری از هم و مهم تر از همه با تعهد توام با ایمان و اطمینان به هم

s.sarvi

عضو جدید
بچه ها خداییش تو مملکت ما دخترا دغدغه شون فقط ازدواجه توی ازدواجم دغدغه شون اینه که شوهرشون از شوهر دوست و فامیل یه جورایی سر تر باشه ولی پسرا اینقدر فکر و خیال دارن که به همه چیز میتونن فکر کنن جز ازدواج!:w09::w09:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خداییش تو مملکت ما دخترا دغدغه شون فقط ازدواجه توی ازدواجم دغدغه شون اینه که شوهرشون از شوهر دوست و فامیل یه جورایی سر تر باشه ولی پسرا اینقدر فکر و خیال دارن که به همه چیز میتونن فکر کنن جز ازدواج!:w09::w09:

من شاید اولین دختری باشم که با صدای بلند بگم آره کاملا باهات موافقم
ازدواج برای دخترا خیلی مهم تر از پسراست خودم از وقتی که خودمو و جامعه دور برمو شناختم مهم ترین دغدغه زندگیم بود می دونی چرا چون دخترا تو ازدواج ناموفق بیشتر از پسراآسیب می بینن حتی تا اون جایی به این حرفم اعتقاد دارم که می گم دختر اگه موقعیت ازدواج مناسب براش پیدا نشه تو خونه باباش بمونه و بترشه و لقب دختر ترشیده رو به یدک بکشه بهتر از متحمل شدن عنوان خیلی سنگین و پر دردسر زن مطلقه هست
اما اینکه از دیگرون سر باشه نه چندان باهات موافق نیستم
خیلی از آدما رو دیدیم که موقع پیوند زناشویی می گفتن سرند اما بعدش .....:redface:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خوب دقت کنی نمی تونی رابطه ی قوی و قابل قبولی بین این حرفها و روحییات و فرهنگ و مذهب ما ایرانی ها برقرار کنی.
یه کم به اشخاصی که این تئوریها را ارائه دادن دقت کن....
حرف در این مورد زیاده و لی ....
یه بار سعی کن از یه بعد دیگه به این قضیه نگاه کنی.

حق با شماست دوست عزيز ! بسياري از حرفها و ادعاهائي كه در رابطه با نحوه شناخت دو طرف جهت ازدواج گفته ميشه با فرهنگ و روحيه ما ايرانيها همخواني نداره .

در حقيقت اكنون جامعه ما داره تو برزخ بين سنت و مدرنيته دست و پا مي زنه .

از يك طرف امروزه براي بسياري از جوانان قابل قبول نيست كه مثل قديم و بطريقه سنتي ازدواج كنند يعني با شناخت كم از طرف مقابل ! امروزه روز من و امثال من قبول نمي كنيم كه مثل قديم عمه يا خالمون برامون دختر پيدا كنند !!

از طرف ديگه شناخت كامل از طرف مقابل نياز به اشنائي و هم صحبتي و دوستي بين دختر و پسر اونهم طي مدت نسبتا طولاني داره كه فرهنگ ما ايرانيها چنين چيزي رو نمي پسنده !

پس بايد چيكار كرد ؟؟ :razz:

s.sarvi

عضو جدید
من شاید اولین دختری باشم که با صدای بلند بگم آره کاملا باهات موافقم
ازدواج برای دخترا خیلی مهم تر از پسراست خودم از وقتی که خودمو و جامعه دور برمو شناختم مهم ترین دغدغه زندگیم بود می دونی چرا چون دخترا تو ازدواج ناموفق بیشتر از پسراآسیب می بینن حتی تا اون جایی به این حرفم اعتقاد دارم که می گم دختر اگه موقعیت ازدواج مناسب براش پیدا نشه تو خونه باباش بمونه و بترشه و لقب دختر ترشیده رو به یدک بکشه بهتر از متحمل شدن عنوان خیلی سنگین و پر دردسر زن مطلقه هست
اما اینکه از دیگرون سر باشه نه چندان باهات موافق نیستم
خیلی از آدما رو دیدیم که موقع پیوند زناشویی می گفتن سرند اما بعدش .....:redface:

ببینین من روحیات و اخلاق شما رو نمیدونم راستشو بخواین به روحیات دختر خانوما هم اصلا آشنا نیستم این چیزی که میگم دنبال سرتر بودنن رو اون چیزیکه توی جامعه دیدم و میگم اگه یه ریشه یابی کوچولو کنیم میبینیم دخترایی که تو ازدواجشون یه کوچولو آسون گرفتن(آسون گرفتن منطقی نه عشقی و احساسی) توی ازدواج کاملا موفق بودن و هستن و اینکه میگین موقع پیوند میگفتن سرن و بعدش چیز دیگری شده باید ببینیم از زاویه دید اون آدما سر تر بودن اون پسره به چه چیزیش بوده ... :que:

s.sarvi

عضو جدید
حق با شماست دوست عزيز ! بسياري از حرفها و ادعاهائي كه در رابطه با نحوه شناخت دو طرف جهت ازدواج گفته ميشه با فرهنگ و روحيه ما ايرانيها همخواني نداره .

در حقيقت اكنون جامعه ما داره تو برزخ بين سنت و مدرنيته دست و پا مي زنه .

از يك طرف امروزه براي بسياري از جوانان قابل قبول نيست كه مثل قديم و بطريقه سنتي ازدواج كنند يعني با شناخت كم از طرف مقابل ! امروزه روز من و امثال من قبول نمي كنيم كه مثل قديم عمه يا خالمون برامون دختر پيدا كنند !!

از طرف ديگه شناخت كامل از طرف مقابل نياز به اشنائي و هم صحبتي و دوستي بين دختر و پسر اونهم طي مدت نسبتا طولاني داره كه فرهنگ ما ايرانيها چنين چيزي رو نمي پسنده !

پس بايد چيكار كرد ؟؟ :razz:
اصلا نظریه تو قبول ندارم
این طور مسائل که به انسان و بعد وجودی و روحی بشر مربوط میشه یه چیزی نیست که بگی جامعه مدرن میتونه حلش کنه یا اینکه ما از حالت سنتی باید به سمت مدرنیته سوق پیدا کنیم شما برای اینکه طرفتو بشناسی اصلا نیازی نداری که مدت طولانی با طرف دوست باشی اگه اینطوری باشه که شما تا زمانی که مورد مناسبتو پیدا کنی باید چند سال وقت بذاری و تازه زمانی هم که پیداش کنی اون چند سال از عمرشو با چند نفر دیگه بوده تا تونسته کیش مناسبشو پیدا کنه این که دیگه بدتر شد!!! در صورتیکه پدر و مادر یا یه فرد با تجربه با همون نگاه اول به دختر یا پسر تا آخرشو میخونن که طرف چیکارس چیزی که جامعه مدرن نمیتونه بدستش بیاره تجربس چون اگه بخواد تجربه رو هم بدست بیاره که دیگه مدرن نیست !!!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا نظریه تو قبول ندارم
این طور مسائل که به انسان و بعد وجودی و روحی بشر مربوط میشه یه چیزی نیست که بگی جامعه مدرن میتونه حلش کنه یا اینکه ما از حالت سنتی باید به سمت مدرنیته سوق پیدا کنیم شما برای اینکه طرفتو بشناسی اصلا نیازی نداری که مدت طولانی با طرف دوست باشی اگه اینطوری باشه که شما تا زمانی که مورد مناسبتو پیدا کنی باید چند سال وقت بذاری و تازه زمانی هم که پیداش کنی اون چند سال از عمرشو با چند نفر دیگه بوده تا تونسته کیش مناسبشو پیدا کنه این که دیگه بدتر شد!!! در صورتیکه پدر و مادر یا یه فرد با تجربه با همون نگاه اول به دختر یا پسر تا آخرشو میخونن که طرف چیکارس چیزی که جامعه مدرن نمیتونه بدستش بیاره تجربس چون اگه بخواد تجربه رو هم بدست بیاره که دیگه مدرن نیست !!!!

من اصلا از حالت مدرنيته به اين شكل دفاع نكردم و در پستم هم صريحا گفتم كه اساسا اشنائي طولاني مدت بين دختر و پسر با فرهنگ ما همخواني نداره و خود منهم طرفدار چنين نظريه اي نيستم .

ولي در مورد قسمتهاي اخر فرمايشات شما بايد بگم : ايا اگر پدر و مادر شما با همون نگاه اول به يك دختر اونو پسنديدند و براي ازدواج با شما اونو مناسب تشخيص دادند ايا شما هم ديگه بطور مطلق تابع نظر اونها هستيد ؟؟

فكر مي كنم جوابتون منفيه و خودتون هم ميخواهيد از اون دختر شناخت پيدا كنيد .

حالا سئوال من اينه كه عمق اين شناخت بايد چقدر باشه ؟؟ يعني دو طرف تا چه حد بايد روي همديگه شناخت پيدا كنند تا بدونند بدرد هم ميخورند يا نه ؟؟ و اساسا پسر و دختري كه ميخواهند عمري با هم زندگي كنند لازمه كه تا چه حد همديگه رو بشناسند ؟؟

s.sarvi

عضو جدید
من اصلا از حالت مدرنيته به اين شكل دفاع نكردم و در پستم هم صريحا گفتم كه اساسا اشنائي طولاني مدت بين دختر و پسر با فرهنگ ما همخواني نداره و خود منهم طرفدار چنين نظريه اي نيستم .

ولي در مورد قسمتهاي اخر فرمايشات شما بايد بگم : ايا اگر پدر و مادر شما با همون نگاه اول به يك دختر اونو پسنديدند و براي ازدواج با شما اونو مناسب تشخيص دادند ايا شما هم ديگه بطور مطلق تابع نظر اونها هستيد ؟؟

فكر مي كنم جوابتون منفيه و خودتون هم ميخواهيد از اون دختر شناخت پيدا كنيد .

حالا سئوال من اينه كه عمق اين شناخت بايد چقدر باشه ؟؟ يعني دو طرف تا چه حد بايد روي همديگه شناخت پيدا كنند تا بدونند بدرد هم ميخورند يا نه ؟؟ و اساسا پسر و دختري كه ميخواهند عمري با هم زندگي كنند لازمه كه تا چه حد همديگه رو بشناسند ؟؟
درسته من بطور مطلق نمیگم باشه
به نظر من فاکتورهای شناختن همدیگه اینا میتونن باشن:
اول اینکه خانواده اون دختر و پسر چه جور خانواده این اگه بابای خونواده آدم درستی باشه توی محل کارش همه قبولش داشته باشن اگه .... خوب میشه حدس زد پسری که زیر دست این بابا بزرگ شده چه جور شخصیتی داره یا اینکه مادر خونواده چه اخلاقی داره اگه زنی باشه که همش دنبال خرید و بیرون رفتن و رفتن به کلاسای مختلف و غیره و غیرست نمیشه انتظار داشت دختری که زیر دست این مادر تربیت شده دختری خونه داره که توی فراهم کردن یه محیط آروم واسه شوهر و بچه های آیندش مطمئنن نمیتونه موفق باشه
دوم اینکه اون دختر یا پسر توی محیط کارش یا دانشگاش چه جوریه؟ چه جور کفش و لباس میپوشه ؟چه جور راه میره که جلب توجه نکنه؟ چه جور.... دوستاش کیان آدمای درست و حسابین یا نه
سوم در و همسایه این خونواده اونا رو چه جور ارزیابی میکنن آیا از اونا راضین؟ یا به اونا نمره عالی میدن؟ یا نه زیاد از اونا شناخت ندارن؟
در مورد سوال آخرتون به نظر من آدما هیچ وقت کاملا نمیتونن همدیگر رو بشناسن فقط باید طبق یه شناخت کلی به هم اعتماد کنن یعنی طبق راههای شناخت به این نتیجه برسن که طرف آدم مناسبیه بعد با اعتماد بهش وارد سرزمین زندگی مشترک بشن.;)

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
* ازدواج مثل شهر محاصره شده است: کسانی که داخل شهرند سعی دارند ازآن خارج و آنها که خارج هستند کوشش دارند که داخل شوند!
فرانکلین

* زندگی زناشویی مثل تاتر است: مردم صحنه زیبا و آراسته آن را می بینند درحالی که زن و شوهر با پشت صحنه درهم ریخته و پرماجرای آن سر و کار دارند.
فرانسیس بیکن

* تا وقتی آدم ازدواج نکرده اورا غیرکامل می خوانند، بنا براین معلوم می شود که بعد از ازدواج کار آدم تمام است!
باب هوپ

* مرد و زن به خاطر این ازدواج می کنند که نمی دانند خودشان باید با خودشان چه کار کنند!
آنتوان چخوف

* تا قبل از ازدواج فقط مرگ می تواند دو عاشق دلداده را ازهم جدا کند اما بعد از ازدواج تقریبا هرچیزی می تواند سبب جدایی آنان شود!
سامرست موام

* جوانان بسیار خوبی را دیده ام که لیاقت بهترین سرنوشت ها را داشتند اما تحت تاثیر حماقت ذاتی خود یکسره به سوی مجلس عقد رهسپار شدند!
میخاییل لرمانتوف

* ازدواج با یک مرد مثل خریدن کالایی است که مدت ها مشتاقانه از پشت ویترین تماشایش کرده اید اما وقتی به خانه می رسید از خریدنش پشیمان می شوید.
جین کر

* مرد بی زن همیشه پیراهنش پاره است و مردد زن دار اصلا پیراهن ندارد!
" ضرب المثل ایرانی"

* ازدواج برای کسانی که تصور می کنند صبح روز بعد از آن ، آدم دیگری می شوند موضوعی ناامیدکننده است.
ساموئل راجرز

* مجردان بیشتر از متاهلین درباره زنان اطلاع دارند چون اگر نداشتند آنها هم ازدواج می کردند!
اچ.ال.منکن

* تاهل یک کلمه نیست، یک جمله است و تمام ایراد قضیه همین است!
دین مارتین

*مرد با ازدواج روی گذشته اش خط می کشد ولی زن باید روی آینده خود خط بکشد.
سینکلر لوییس

* مردی که درپی یک ازدواج موفق و شاد است باید دهانی بسته و حساب بانکی پر و پیمانی داشته باشد.
گروچو مارکس

* قبل از ازدواج، مرد قبل از خواب به حرف هایی می اندیشد که شما گفته اید اما بعد از ازدواج ، مرد قبل از این که شما حرف بزنید به خواب می رود!
هلن رولان

* هیچ گاه ازدواج نکردم چون سه حیوان خانگی داشتم که دقیقا نقش یک شوهر را به تناوب برایم ایفا می کردند.یک سگ داشتم که هر روز صبح غرغر می کرد.یک طوطی داشتم که تمام بعداز ظهر بدو بیراه می گفت و یک گربه که همیشه دم دمهای صبح به خانه بازمی گشت!
ماری کورلی

* زنان با این آرزو با مردان ازدواج می کنند که مردان تغییر کنند... که نمی کنند.
مردان با این آرزو با زنان ازدواج می کنند که زنان تغییر نکنند... که می کنند!

* خیلی بامزه است: هنگامی که زنان از ازدواج خود داری می کنند اسمش را می گذاریم عشق به استقلال اجتماعی اما وقتی مردان از ازدواج خودداری می کنند به آن می گوییم ترس از مسوولیت اجتماعی!
وارن فارل

* اگر می خواهی برای یک روز معذب باشی مهمان دعوت کن. اگر می خواهی یک سال عذاب بکشی پرنده نگه دار واگر می خواهی مادام العمر در عذاب باشی ازدواج کن!
" ضرب المثل چینی"

* ازدواج ، سطل آشغال احساسات است.
لرد ویول

من با 100 درصد حرفات مخالفم ! به نظر من هيچكدومش درست نيست:w17:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگربتونی نیمه گمشدتو پیدا کنی ازدواج خیلی هم خوبه

matin_bc

عضو جدید
مرسی.منم موافقم باهات.همه چیز زندگی هر ادمی رو خودش می سازه.اینکه به زندگی چجوری نگاه کنی دنیات و روزات رو می سازه.چون فرق ادما رو همین دیدگا هشون معلوم می کنه.از اولین روز تولد همه مون مساوی بدنیا می ایم.

ICE-B

عضو جدید
ازدواج بزرگترین اشتباه زندگیه یه ادمه
چون نه نیمه ی گمشده ای هست و نه عشقی
اینا مال این رمان هایی ست که میخونین

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
این یک اسپم است