چراهاي زندگيت چي هستن؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشكل ما مسلمونا اينه كه هيچكس نتونسته اسلام واقعي رو پيدا كنه....... فقط از اسلام يك دين خشن و زور گو تداعي كردن......... من هميشه به مسلمانان ديگرملل قبطه مي خورم چون اونا واقعا اسلامو پياده مي كنن تو زندگيشون و جامعشون.......... مي توني اين امرو با بيشتر شدنه مسلمانان در ساير جهان به وضوح ببيني ولي در ايراني كه ادعاي اسلام داريم همه به ساير اديان گرويده شدن.......

سلام:gol:
نمی دونم اگر خدایی نکرده از پست های من احساس مواخذه دست میده لطفا بهم جواب ندید چون همچین نیتی ندارم و می خوام سوالاتی که برای خودم بدون جواب مونده رو پیدا کنم و قصدم کمک به خودم هست برای پیدا کردن راه
=====

وقتی همه نتونن از دینی به درستی استفاده کنن مشکل از همه نیست مشکل از دین هست!

البته شما گفتین که مسلمانان دیگر ملل بهش رسیدن و دارن ازش استفاده می کنن و...

میشه برام مثال هم بزنید تا بهتر اینو درک کنم و لمسش کنم؟ عربستان هم جز این کشور ها هست؟

اگر امکانش هست این قسمتو کامل تر برام توصیح بدید چون اطلاعاتم خیلی کم هست و.... اگر یک مقدمه و چکیده از این قسمت بگید که بتونم جاده رو پیدا کنم بیام تو مسیر خیلی عالی میشه

مثلا اسم کشور و قوانینی که در انها هست و علاوه بر زیبایی و عدم خشونت کاربردی و... هم هست و اما در کشور خودمون نیست و...

لطفا هم چنتا کشور نام ببرید هم چنتا از این دسته قوانینشون

ممنون

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام:gol:
نمی دونم اگر خدایی نکرده از پست های من احساس مواخذه دست میده لطفا بهم جواب ندید چون همچین نیتی ندارم و می خوام سوالاتی که برای خودم بدون جواب مونده رو پیدا کنم و قصدم کمک به خودم هست برای پیدا کردن راه
=====

وقتی همه نتونن از دینی به درستی استفاده کنن مشکل از همه نیست مشکل از دین هست!

البته شما گفتین که مسلمانان دیگر ملل بهش رسیدن و دارن ازش استفاده می کنن و...

میشه برام مثال هم بزنید تا بهتر اینو درک کنم و لمسش کنم؟ عربستان هم جز این کشور ها هست؟

اگر امکانش هست این قسمتو کامل تر برام توصیح بدید چون اطلاعاتم خیلی کم هست و.... اگر یک مقدمه و چکیده از این قسمت بگید که بتونم جاده رو پیدا کنم بیام تو مسیر خیلی عالی میشه

مثلا اسم کشور و قوانینی که در انها هست و علاوه بر زیبایی و عدم خشونت کاربردی و... هم هست و اما در کشور خودمون نیست و...

لطفا هم چنتا کشور نام ببرید هم چنتا از این دسته قوانینشون

ممنون

ممنون نه ناراحن نميشم......... بله تركيه يه كشور مسلمونه ولي كاملا دمكراتيكه........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون نه ناراحن نميشم......... بله تركيه يه كشور مسلمونه ولي كاملا دمكراتيكه........

ممنون که درک می کنین

میشه یکم بیشتر توصیح بدید
چنتا رفتار قرآنی که در آنجا هست و در ایران نیست را نام ببرید
+
اگر حوصلتون شد چنتا کشور دیگه و چنتا رفتار قرآنی آن کشور ها را هم بگید(حالا بجز عربستان که قطع ید و نداشتن سارق و.... هست)

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون که درک می کنین

میشه یکم بیشتر توصیح بدید
چنتا رفتار قرآنی که در آنجا هست و در ایران نیست را نام ببرید
+
اگر حوصلتون شد چنتا کشور دیگه و چنتا رفتار قرآنی آن کشور ها را هم بگید(حالا بجز عربستان که قطع ید و نداشتن سارق و.... هست)

بله در تركيه نوع پوشش خانمهاي مسلمانشون ...... برگزاري هر چه باشكوهتر ماه رمضان........ به ستاير اديان توهين نكردنشون
ديگه كشور ديگري را يادم نيست

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله در تركيه نوع پوشش خانمهاي مسلمانشون ...... برگزاري هر چه باشكوهتر ماه رمضان........ به ستاير اديان توهين نكردنشون
ديگه كشور ديگري را يادم نيست

خوب یعنی اینا تو کشور خودمون هست یا نیست؟

این 3 دلیل را از زاویه دید مسولین ترک بیان می کردید؟ یا از زاویه دید مردم ترک؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب یعنی اینا تو کشور خودمون هست یا نیست؟

این 3 دلیل را از زاویه دید مسولین ترک بیان می کردید؟ یا از زاویه دید مردم ترک؟

نه عزيزم.........ما در كجاي ايران يه خانم خودش پوششو انتخاب ميكنه........ ولي اونجا خودت مختاري چه پوششي داشته باشي
در مورد ماه رمضان راحت تو خيابون شروع به خوردن مي كنن ولي در اونجا كلاب ها و ميكده ها را ميبندن .........

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه عزيزم.........ما در كجاي ايران يه خانم خودش پوششو انتخاب ميكنه........ ولي اونجا خودت مختاري چه پوششي داشته باشي
در مورد ماه رمضان راحت تو خيابون شروع به خوردن مي كنن ولي در اونجا كلاب ها و ميكده ها را ميبندن .........

خوب اینجا هم همین خانوم ها می تونن پوششون را انتخاب کنن

وقتی که قرآن را مطالعه کرده باشن و.... قطعا آیات قرآن را درک کردن و می تونن آزادانه خودشون انتخاب کنند. غیر از این هست ؟

بنظر شما طبق دستور قرآن مسکرات حرام نیست ؟ نباید به کل همچین مغازه هایی رو در تمام روز های سال تعطیل کرد ؟

آیا آیات قرآن اجازه میده با افرادی که در طول روز ماه مبارک مشغول به خوردن هستن اجازه برخورد میده ؟

قطعا وقتی قرآن را مطالع کردید به این نتیجه هم رسیدید که

معرفت
آزادی
اختیار
مسولیت پذیری

قطعا وقتی افراد معرفت کسب کنن ( مطالع ی قرآن)
دارای آزادی میشن (مختار هستن خودشون پوششون رو انتخاب کنن)
و اختیار دارن که خودشون انتخاب کنن
و می تواند مسولیت این اختیارشان را بپذیرند

قبول دارید اینو ؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب اینجا هم همین خانوم ها می تونن پوششون را انتخاب کنن

وقتی که قرآن را مطالعه کرده باشن و.... قطعا آیات قرآن را درک کردن و می تونن آزادانه خودشون انتخاب کنند. غیر از این هست ؟

بنظر شما طبق دستور قرآن مسکرات حرام نیست ؟ نباید به کل همچین مغازه هایی رو در تمام روز های سال تعطیل کرد ؟

آیا آیات قرآن اجازه میده با افرادی که در طول روز ماه مبارک مشغول به خوردن هستن اجازه برخورد میده ؟

قطعا وقتی قرآن را مطالع کردید به این نتیجه هم رسیدید که

معرفت
آزادی
اختیار
مسولیت پذیری

قطعا وقتی افراد معرفت کسب کنن ( مطالع ی قرآن)
دارای آزادی میشن (مختار هستن خودشون پوششون رو انتخاب کنن)
و اختیار دارن که خودشون انتخاب کنن
و می تواند مسولیت این اختیارشان را بپذیرند

قبول دارید اینو ؟

بله قبول دارم............ولي آيا اجبارم تو اين امر تاثير گذار هست يانه؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله قبول دارم............ولي آيا اجبارم تو اين امر تاثير گذار هست يانه؟

قبول دارم را آیا برای خاتمه دادن به بحث گفتید یا اینکه واقعا قبول دارید همچین حرفی را؟

آره ممکن هست ! ولی این اجبار برای فردی که خودش با تحقیق اسلام را قبول کرده اصلا اجبار حکومتی نیست !

و از زاویه دید اسلام هم اگر نگاه کنیم اجبار صعیفی هست در راستای مثبت !

آیا اینو هم قبول دارید ؟
========
میشه به این سوالم هم از زاویه دید کسی که با تحقیق خودش اسلام را قبول کرده باسخ بدهید

بنظر شما آیا دین اسلام به قدری کامل و جامع و پر محتوا و مناسب با نیاز های روز و تمام اموال تاثیر گذار و... هست که بشه ازش به عنوان دینی جهانی و مناسب تمام مردم دنیا ازش استفاده کنن و این دین را به عنوان بهترین دین از میان دین های خدایی و غیر خدایی و... برگزینند ؟ و راه روش این دین عزیز را در زندگی خودشون پیاده کنن؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم یه چرای بزرگ دارم که هرچی فکر میکنم بهش نمیرسم

خداوند فرموده: بنده عادل هستم و بین بندگانم به عدالت رفتار میکنم
خوب این که توش شکی نیست
فقط این وسط یه چیزی هست...خداوند می فرمایند من مال و ثروت بندگاه فقیرم را در مال و ثروت ثروتمندان گذاشته ام
خوب این جمله هم ظاهر بسیار زیبایی داره اما
اگه این جوریه
پس مال و ثروت آدمای فقیر کی از دست ثروتمندان خارج میشه میاد دست خودشون؟؟؟؟
من واقعا موندم
گاهی که فاصله بین محل کار تا خانه را طی میکنم به خانه های ویلایی و زیبای مردم بالاشهر نگاه میکنم و دلم میگیره که چرا باید اینقدر تفاوت وجود داشته باشه
نمیدونم تا به حال جنوب شهر زندگی کردید یا نه
خیابان ها تنگ و کثیف
هوا آلوده
مردم همه عصبانی
در هر خونه 40 - 50 متری که باز میشه یه استادیوم بچه میریزه بیرون
گدا و بدبخت بیچاره فراوان
تازه اونا به کنار
مردم اونجا رو با سرجالیز همیشه اشتباه میگیرن..صبح ظهر شب نصفه شب...صدای نعره و فحش های ناموسیشون بلنده
اینقده بلند صحبت میکنن که وقتی توی خونه نشستی انگار که تو کوچه ای
بماند بعضی از مناطقش علاوه بر همه اینا...به صداهای سرسام آوره هواپیما ها و فرودگاه هم مزینه

حالا بالاشهر
هر زمان از شبانه روز که بیای انگار کسی اونجا زندگی نمیکنه
کوچه ها تمیز...قشنگ...خونه ها زیبا...بزرگ...
من کاری به حکومت و مردم و اینا ندارم

من سوالم اینه
کی قراره ثروت فقرا به دستشون برسه؟؟؟
کی قراره این ثروت مندان اندکی از ثروت خود دست بکشن بدن یخورده این فقرا حال کنن!!!!!!!
اگه قراره اون دنیا برسه که میخوام صد سال نرسه...چه فایده ای داره
اون دنیا و روز قیامت یوم الحسابه...یعنی همه و همه باید پاسخگوی کارهامون باشیم
و اونجا پول و ثروت دستمون رو نمیگیره
اما اینجا چی
مگه چقدر فرصت زندگی هست؟؟؟

البته هزارتا چرای دیگه هم دارم...اما این یکی خیلی آزارم میده
بخدا خسته شدم
اگه شما هم توی یکی ازون خونه های بالای شهر ساکن بودی ایا بازم این سوال برات مطرح میشد ؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه شما هم توی یکی ازون خونه های بالای شهر ساکن بودی ایا بازم این سوال برات مطرح میشد ؟

نمی دونم اجازه ی ورود به این بحث رو دارم یا نه؟ آقای هانی سانی هم برای خودم سوال هست هم شاید برای ایشون سوال پیش بیاد

که چرا ساکن نباشن؟ جدا از زحمت پدر و مادر و حکومت و....؟

رويای ماه

عضو جدید
چرا اون روز من چنين اشتباه بزرگي رو انجام دادم..؟ يه اشتباه هست كه روزي چند بار از انجام دادنش احساس پشيماني ميكنم
البته شايد صلاح در اين هست ولي از نظر خودم ميتونستم عاقلانه تر برخورد كنم:w20:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبول دارم را آیا برای خاتمه دادن به بحث گفتید یا اینکه واقعا قبول دارید همچین حرفی را؟

آره ممکن هست ! ولی این اجبار برای فردی که خودش با تحقیق اسلام را قبول کرده اصلا اجبار حکومتی نیست !

و از زاویه دید اسلام هم اگر نگاه کنیم اجبار صعیفی هست در راستای مثبت !

آیا اینو هم قبول دارید ؟
========
میشه به این سوالم هم از زاویه دید کسی که با تحقیق خودش اسلام را قبول کرده باسخ بدهید

بنظر شما آیا دین اسلام به قدری کامل و جامع و پر محتوا و مناسب با نیاز های روز و تمام اموال تاثیر گذار و... هست که بشه ازش به عنوان دینی جهانی و مناسب تمام مردم دنیا ازش استفاده کنن و این دین را به عنوان بهترین دین از میان دین های خدایی و غیر خدایی و... برگزینند ؟ و راه روش این دین عزیز را در زندگی خودشون پیاده کنن؟
بله اسلام خيلي كامل و جامعه با احترامي كه به اديان ديگه مي زارم اينو صد در صد موافقم كه اسلام خيلي خيلي كامله......... من نوعي وقتي فقط كتابمو (قرآن) براي خريدن خونه يا رفتن به مسافرت بر ميدارم و بوسش مي كنم بدون اينكه به محتواش پي ببرم چطور مي تونم بفهمم كه اون كامله يا نه........... شما گفتين كه بله را دادين كه خلاص بشيد حالا يه اتفاقي كه برام پيش اومده را براتون مي گم بعد متوجه منظورم ميشيد من هدبند مي زنم پارسال اومدم برم دانشگاه كه دم در دانشگاه ازم كارت دانشجوئي خواستن و پرسيدن كه دانشجو هستم يانه ؟ وقتي كه كارتم را ديد بهم گفت هدبندت جلب توجه مي كنه .......منو ميگي:eek: گفتم چيزه ديگه جلب توجه نمي كنه الا هدبندم؟ باشه الان درش ميارم ..... گفت نه خانم من منظورم اين نبوده ..... منم گفتم از فردا موهامو مثل كوه دماوند ميارم بالا و پائينشو فر ميكنم فكر كنم اينجوري جلب توجه نكنه؟ اون آقا ازم معذرت خواست مرتب ميگفت كه اشتباه كردم ....... ولي من

taranome ehsas

عضو جدید
بله اسلام خيلي كامل و جامعه با احترامي كه به اديان ديگه مي زارم اينو صد در صد موافقم كه اسلام خيلي خيلي كامله......... من نوعي وقتي فقط كتابمو (قرآن) براي خريدن خونه يا رفتن به مسافرت بر ميدارم و بوسش مي كنم بدون اينكه به محتواش پي ببرم چطور مي تونم بفهمم كه اون كامله يا نه........... شما گفتين كه بله را دادين كه خلاص بشيد حالا يه اتفاقي كه برام پيش اومده را براتون مي گم بعد متوجه منظورم ميشيد من هدبند مي زنم پارسال اومدم برم دانشگاه كه دم در دانشگاه ازم كارت دانشجوئي خواستن و پرسيدن كه دانشجو هستم يانه ؟ وقتي كه كارتم را ديد بهم گفت هدبندت جلب توجه مي كنه .......منو ميگي:eek: گفتم چيزه ديگه جلب توجه نمي كنه الا هدبندم؟ باشه الان درش ميارم ..... گفت نه خانم من منظورم اين نبوده ..... منم گفتم از فردا موهامو مثل كوه دماوند ميارم بالا و پائينشو فر ميكنم فكر كنم اينجوري جلب توجه نكنه؟ اون آقا ازم معذرت خواست مرتب ميگفت كه اشتباه كردم ....... ولي من
ولی تو چی؟؟؟
نکنه الان باید سر عفیف آباد پیدات کنم؟؟؟:mad:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم اجازه ی ورود به این بحث رو دارم یا نه؟ آقای هانی سانی هم برای خودم سوال هست هم شاید برای ایشون سوال پیش بیاد

که چرا ساکن نباشن؟ جدا از زحمت پدر و مادر و حکومت و....؟
من نمیگم ساکن نباشن.میگم اگه ساکن بود بازکم این سوال براش پیش میومد؟ینی بازم به فکر قشر ضعیف تر بود؟

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا پدرم و همقطارانش در سه دهه و اندی پیش فکر کردن عقل کلن و میتونن سرنوشت نسل های بعدی رو هم بنا بر خوشایندهای خودشون تغییر بدن ؟؟؟؟؟؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﻣﻦ ﻧﻤﯿﮕﻢ ﺳﺎﮐﻦ ﻧﺒﺎﺷﻦ.ﻣﯿﮕﻢ ﺍﮔﻪ ﺳﺎﮐﻦ ﺑﻮﺩ ﺑﺎﺯﮐﻢ ﺍﯾﻦ ﺳﻮﺍﻝ ﺑﺮﺍﺵ ~ﯾﺶ ﻣﯿﻮﻣﺪ؟ﯾﻨﯽ ﺑﺎﺯﻡ ﺑﻪ ﻓﮑﺮ ﻗﺸﺮ ﺿﻌﯿﻒ ﺗﺮ ﺑﻮﺩ؟
ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﺧﻮﺩﺵ ﭼﻄﻮﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪﻣﻦ ﺁﺩﻣﯽ ﺭﻭ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮐﻞ ﻧﻪ ﺧﺪﺍ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﻩ ﻧﻪ ﻣﻌﺎﺩ ﺭﻭ ﻭﻟﯽ ﭼﻮﻥ ﺧﻮﺩﺵ ﮐﻮﺩﮐﯽ ﺳﺨﺘﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻻﻥ ﻭﻟﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﻫﻞ ﮐﻤﮏ ﻫﺴﺖ ﻭ....ﺍﻻ ﻥ ﮐﻪ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻋﻼ ﻭﻩ ﺑﺮ ﻭﻗﻒ ﺍﻣﻮﺍﻟﺶ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻭﻗﻒ ﻫﻤﭽﯿﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺳﻌﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻪ ﮎ ....ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺮﺍﻡ ﺟﺎﻟﺐ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﺩﯼ ﮐﻪ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﺍﺗﺶ ﺍﯾﻨﺠﻮﺭﯼ ﻫﺴﺖ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﻫﻞ ﮐﻤﮏ ﻭ... ﻫﺴﺖﺍﮔﻪ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻧﻤﯿﺸﻨﺎﺧﺘﻤﺶ ﻣﯿﮕﻔﺘﻢ ﺣﺘﻤﺎ ﺩﺍﺭﻩ ﺩﻭﻥ ﻣﯿﺮﯾﺰﻩ ﻗﺼﺪﺵ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﺍﺕ ﯾﺎ ﻫﺮ ﻫﺪﻑ ﺷﻮﻡ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯼ ﻫﺴﺖﻭﻟﯽ ﻓﻘﻂ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻧﯿﺎﺯ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻪ

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﺑﺴﺘﮕﯽ ﺩﺍﺭﻩ ﺧﻮﺩﺵ ﭼﻄﻮﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﺪﻩ ﺑﺎﺷﻪﻣﻦ ﺁﺩﻣﯽ ﺭﻭ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮐﻞ ﻧﻪ ﺧﺪﺍ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﺩﺍﺭﻩ ﻧﻪ ﻣﻌﺎﺩ ﺭﻭ ﻭﻟﯽ ﭼﻮﻥ ﺧﻮﺩﺵ ﮐﻮﺩﮐﯽ ﺳﺨﺘﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺍﻻﻥ ﻭﻟﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﻫﻞ ﮐﻤﮏ ﻫﺴﺖ ﻭ....ﺍﻻ ﻥ ﮐﻪ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺑﺎﺯﻧﺸﺴﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻋﻼ ﻭﻩ ﺑﺮ ﻭﻗﻒ ﺍﻣﻮﺍﻟﺶ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻭﻗﻒ ﻫﻤﭽﯿﻦ ﺍﻓﺮﺍﺩﯼ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺳﻌﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮑﺘﺮ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻪ ﮎ ....ﺧﯿﻠﯽ ﺑﺮﺍﻡ ﺟﺎﻟﺐ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﺩﯼ ﮐﻪ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﺍﺗﺶ ﺍﯾﻨﺠﻮﺭﯼ ﻫﺴﺖ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﻫﻞ ﮐﻤﮏ ﻭ... ﻫﺴﺖﺍﮔﻪ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺍﺯ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻧﻤﯿﺸﻨﺎﺧﺘﻤﺶ ﻣﯿﮕﻔﺘﻢ ﺣﺘﻤﺎ ﺩﺍﺭﻩ ﺩﻭﻥ ﻣﯿﺮﯾﺰﻩ ﻗﺼﺪﺵ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﺍﺕ ﯾﺎ ﻫﺮ ﻫﺪﻑ ﺷﻮﻡ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﯼ ﻫﺴﺖﻭﻟﯽ ﻓﻘﻂ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻧﯿﺎﺯ ﮐﺮﺩﻩ ﮐﻪ ﮐﻤﮏ ﮐﻨﻪ
موافقم.ولی عده کمی اینطورین.به طور کلی بسیاری از چراهای ما دلیلش شرایط زندگیه امروزمونه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودشم جوابی نداره بده .

یه سری توجیهات که خودشم میدونه فقط توجیه و سرپوشیه بر جوزدگی و حماقت ملی
ولی بابای خدابیامرز من میگفت خوشی زده بود زیر دلمون نفهمیریم چیکار میکنیم.خلاصه که یه کاری کردن که ما امروز داریم چوبشو میخوریم

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی بابای خدابیامرز من میگفت خوشی زده بود زیر دلمون نفهمیریم چیکار میکنیم.خلاصه که یه کاری کردن که ما امروز داریم چوبشو میخوریم

خدا رحمتشون کنه .

خوشی زدن زیر دل یه چیزیه ولی اینکه خودشان را کرک و پر کردن و همه چیزو نابود کردن ، که بعد سه دهه همون کارهای قبل را یواشکی و با ترس و لرز انجام دهند یه چیز دیگه ..........

الانم از ترس تکرار حماسه حماقت ملی ساکت موندیم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا رحمتشون کنه .

خوشی زدن زیر دل یه چیزیه ولی اینکه خودشان را کرک و پر کردن و همه چیزو نابود کردن ، که بعد سه دهه همون کارهای قبل را یواشکی و با ترس و لرز انجام دهند یه چیز دیگه ..........

الانم از ترس تکرار حماسه حماقت ملی ساکت موندیم
ممنون.بالاخره داغ بودن دیگه.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این خیلی خوب هست که شما قبول دارید اسلام یک دین جهانی هست که تاریخ انقصاش نگذشته و تمام مردم دنیا اگر به دستورات قرآن عمل کنن حتما خوشبخت و سعادت مند میشن

خدا توفیق بده همه این کتاب آسمانی رو بخونن و دستوراتشو را در زندگیشون پیاده کنن
باشد که سایر مسلمین و افرادی که به این نتیجه رسیده ان نیز به گسترش این دین که راه سعادت و خوشبختی حقیقی است رو بیاورند و سایرین را در دین خودشان سهیم کنن تا انها هم به این سعادت بزرگ دست پیدا کنن و...

و خداوند توفیق به همه ما بده

نزدیک ماه رمصان هستیم التماس دعا دارم از تمام عزیزانی که به خدا اعتقاد دارن:gol:
======
واقعا برای همچین افرادی متاسفم یعنی پوشش بقیه جلب توجه نمی کنه ولی یه هدبند!

اصلا معنا نداره یه آقا بیاد یه خانم رو وارسی کنه بعد بگه این هدبندت جلب توجه می کنه:confused: خوب قطعا آدم نباید حرف هر کسی رو قبول کنه(ممکن بگن نظافت و تمیز بودن شما هم جلب توجه می کنه!) و باید خودش اول قرآن رو بخونه چون قرآن کلید اصلی هست بعد از خواندن قرآن می تونه نظر صالح و درست یه نفر رو قبول یا رد کنه با توجه به شرایطی که در قرآن ذکر شده
حرفهای طرف را با قرآن مقایسه کنه و... (البته خیلی از داستان ها به صورت مستقیم در قرآن ذکر نشده و باید چنتا داستان را کنار هم گذاشت و دید اینی که الان خوب هست ممکن چه اثرات سویی مثلا داشته باشه

و این اثرات را هم در نظر گرفت

مثل داستان خوردن گوشت مردار در بیابان که گوشت مردار عملا حرام هست اما بسته شرایط ....

آخرین ویرایش:
بالا