پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

hs15

عضو جدید
یه سوال در مورد این درس ها

سلام ببخشید یه سوال داشتم این درس ها کتاب ,استاد معرفی میکنه اگه کتابه, چه کتابی هست یا اگه نیست خاهش می کنم یه توضیحی بدهید ممنون:
*اشنایی با معماری اسلامی*ساختمان 1*روستا1و2*ساختمان 2 و گزارش کارگاه*تنظیم شرایط محیطی*اشنایی با معماری معاصر*تا سیسات الکترو نیکی*سازه های بتنی*مبانی نظری معماری*متره و براورد*تحلیل فضاهای شهری*تا سیسات مکانیکی*اشنایی با مبانی برنامه ریزی کالبدی*مدیریت و تشکیل کارگاه*اشنایی با مرمت ابنیه*:gol::)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با توجه به درخواست دوستان من متن هاي 10 تا 16 رو هم مي ذارم كه مربوط به پست هاي 12 تا 19 نيو كانسپت ميشه ...

بعد از اتمام كارمون متن ها رو به صورت ورد مي فرستيم بهکدخدا و سماته

البته بهتره كه يه جايي آپ كنيم و لينك بديم به اين دوستان .

همه بلدن چه جوري آپلود كنن؟

اگه هم نشد با ايميل ...كه تو پروفايلشون هست
سمانه جان لطفا شما هم در صورت امكان يه آدرس ايميل بذار برا دوستان
متن 10
(متن 11 مثل اينكه اين پست عكسهاش باز نميشه . اين بمونه فعلا)
متن 12
متن 13 يه پست ديگه در ادامه اش هست كه فقط معرفي پروژه است .
متن 14
متن 15
متن 16

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

hs15

عضو جدید

سلام ببخشید یه سوال داشتم این درس ها کتاب ,استاد معرفی میکنه اگه کتابه, چه کتابی هست یا اگه نیست خاهش می کنم یه توضیحی بدهید ممنون:
*اشنایی با معماری اسلامی*ساختمان 1*روستا1و2*ساختمان 2 و گزارش کارگاه*تنظیم شرایط محیطی*اشنایی با معماری معاصر*تا سیسات الکترو نیکی*سازه های بتنی*مبانی نظری معماری*متره و براورد*تحلیل فضاهای شهری*تا سیسات مکانیکی*اشنایی با مبانی برنامه ریزی کالبدی*مدیریت و تشکیل کارگاه*اشنایی با مرمت ابنیه*:gol::)

hs15

عضو جدید
یه سوال در مورد این درسها

یه سوال در مورد این درسها

*اشنایی با معماری اسلامی*ساختمان 1*روستا1و2*ساختمان 2 و گزارش کارگاه*تنظیم شرایط محیطی*اشنایی با معماری معاصر*تا سیسات الکترو نیکی*سازه های بتنی*مبانی نظری معماری*متره و براورد*تحلیل فضاهای شهری*تا سیسات مکانیکی*اشنایی با مبانی برنامه ریزی کالبدی*مدیریت و تشکیل کارگاه*اشنایی با مرمت ابنیه:gol::)

معمار پیر

عضو جدید
کلبه ای برای گپ دوستانه ودردودل

کلبه ای برای گپ دوستانه ودردودل

به نام معمار هستی
سلام به تمام بچه های گل سایت
من زمانی که دانشجوبودم توی محله نزدیکدانشگاه جائی مثل کلبه داشتم که همیشه هروقت دل تنگ می شدم مرفتم اونجا کم کم اکثر هم کلاس ها وبعد اکثر بچه های دانشگاه
اونجا می آمدن ومشغول گپ دمستانه می شدیم اکثر مشکلاتمون هم حل می شد
حلا گفتم اینجاهم یک کلبه درست کنیم هرکس دلش گرفت یا مشکل داشت بیاد ومشکلاتش
رو با همه درمیون بگذاره شاید ماها هم بتونیم کمک بکنیم
به قول قدیمی ها ماچندتا پیراهن بیشتر توی این راه پاره کردیم (اگه به حساب شلختگیمون نذارین ):heart::gol::gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست خوبم سلام
نه اینکه من علاقه ای به این جور جمع ها نداشته باشم و یا اینکه چون عقیده شخصی من اینطوره ، این کار رو بکنم ، ولی باید بگم اینطور برخورد ها و اینطور جمع ها شایسته است در همون مجامع دوستانه ایی باشه که در دنیای واقعی شکل می گیره . این فضا اختصاص داده شده برای تبادل اطلاعات و شکل گیره هسته های علمی و من به شخصه تمام تلاشم رو برای هدفمند کردن تالار معماری انجام میدم و از همه عزیزانم هم توقع دارم با طرح مباحث غیر درسی و غیر علمی ، فضای تالار معماری رو از مسیر اصلیش دور نکنن .
از شما هم تقاضا می کنم با توجه به تجربه ایی که روش تاکید دارن در مباحث علمی به دوستان کمک کنید و این چنین بحثهایی رو در بخش گفتگوی آزاد و یا زنگ تفریح در همین باشگاه مطرح بفرمایید .
از قدیم گفته می شه هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد ...
تاپیک شما قفل و پس از 12 ساعت حذف خواهد شد .
موفق باشید .

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماباید یکی از مجتمع های تجاری تفریحی معروف جهان را تحلیل کنیم اصلا نمی دونم کدوم مجتمع رو باید انتخاب کنم و چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.ممنون

سماته

عضو جدید
سلام
با توجه به درخواست دوستان من متن هاي 10 تا 13 رو هم مي ذارم كه مربوط به پست هاي 12 تا 15 نيو كانسپت ميشه ...

همه بلدن چه جوري آپلود كنن؟

سمانه جان لطفا شما هم در صورت امكان يه آدرس ايميل بذار برا دوستان
متن 10
(متن 11 مثل اينكه اين پست عكسهاش باز نميشه . اين بمونه فعلا)
متن 12
متن 13 يه پست ديگه در ادامه اش هست كه فقط معرفي پروژه است .
متن 14
متن 15
متن 16

موفق باشيد
سلام. samane_h60 @yahoo.com اینم ایمیلم. ممنون از لطفت

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ماباید یکی از مجتمع های تجاری تفریحی معروف جهان را تحلیل کنیم اصلا نمی دونم کدوم مجتمع رو باید انتخاب کنم و چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.ممنون
اول بگرد ببین معمار خاصی که کارش تو این مایه ها باشه ( طراحی مجتمع و اینا) پیدا میکنی
سعی کن باهاش ارتباط برقرار کنی( از لحاظ کانسپت طراحی ها)

reza-gh

عضو جدید
درخواست مقاله (نیاز فوری)

درخواست مقاله (نیاز فوری)

:gol:سلام به همه بچه های معماری ::gol:
من به یه مقاله به زبان انگلیسی در مورد آثار باستانی ومعماری این آثار در شهرستان کازرون
نیاز دارم .
ممنون می شم اگه کمکم کنید .:)

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارتباط فضاها

ارتباط فضاها

ارتباط فضاها در یک مجتمع تجاری -تفریحی شامل رستوران کافی شاپ فروشگاه بزرگ و کوچک وفضای بازی باید چه جوری باشه؟

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تاپیک محبتهای شما ...

تاپیک محبتهای شما ...

هر چقدرسعی کردم و خواستم این پستها رو پاک کنم ، دلم نیومد این همه محبت رو حذف کنم . یعنی نمی شه که این همه لطف رو نادیده گرفت . کما اینکه از دیدنشون انرژی میگیرم و متوجه میشم که دوستان تا چه حد با این تاپیک و اموزشهاش ارتباط برقرار کردن .
این تاپیک رو زدم تا از حالا به بعد محبتهای شما حذف نشه و همش منتقل بشه به اینجا.
همین جا از تمام لطف و محبت شما قدردانی می کنم و بهترینها رو برای همه شما آرزو می کنم .

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:)
بچه ها به كجا رسوندين؟
چه خبرا؟:D
من كه متنم دو صفحه ي كامل a 4 هست اما خب دارم تلاشم رو ميكنم تا شنبه آماده ميشه ....
شما ها چي كار كردين؟:)

;)

zhsaffar

عضو جدید
دوستاني كه ميخوان متون رو انتخاب كنند به اين ليست توجه كنند تا تكراري نشه:

• معمارباشي متن10
  • azam متن16
  • zhsaffar متن 12 و 15

من يكمي براي آغاز اين هفته سرم شلوغه...سعي ميكنم تا شنبه اگه نشد حداكثر تا دوشنبه ترجمه رو به يكي از دوستان برسونم.

متوني كه مونده براي ترجمه:

• متن 11 مثل اينكه اين پست عكسهاش باز نميشه . اين بمونه فعلا
  • متن 13 يه پست ديگه در ادامه اش هست كه فقط معرفي پروژه است .
  • متن 14

موفق باشيد

سودابه.ك

عضو جدید
من قبلا اعلام آمادگی کرده بودما:smile:
اما خوب بازم میگم که رو منم حساب کنین;)
فقط بگین چطوری از کجا شروع کنیم؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سودابه جان
همين پست قبل شما zhsaffar توضيح داده كدوم ها مونده
رو متن كليك كني صفحه شو مي اره ;)
هر كدوم رو خواستي انتخاب كن

راستي من هنوز متن هاي هفته جديد رو نذاشته بودم كه ... چون مينو و بعضي از دوستان متن نداشتن برا همين گذاشتم ....
شنبه مي ذارم متن هاي جديد رو ;)

fatima.tari

عضو جدید
من دو سه روز دسترسی به نت نداشتم امروز متنا رو فرستادم:cry:
فکر کنم کسی پست 13 رو ور نداشته
من می گیرمش;):)

nini13137

عضو جدید
nashrieh 55 peyda nemikonam

nashrieh 55 peyda nemikonam

:smile:ba salam,az doostani k nashrieh 55 ra darand mamnoon misham b man etela bedan

دل آرا

عضو جدید
سلام آقا مهران من در این مورد تصاویر زیاد دارم فقط روش وارد کردن تصویر به سایت را نمیدونم کمکم کنید تا تصاویر را در اختیارتان بزارم:surprised: :eek:

ارسن

عضو جدید
سلام
بعد از مدت ها تصميم گرفتيم اتاق بي روح و بي جان خونه رو تبديل كنيم به يك اتاق مطالعه اما نمي دونم بايد از چه رنگ هايي استفاده كرد و چطوري اونها رو به كار برد ازتون خواهش ميكنم در اين مورد كمكم كنيد.در ضمن رنگهاي مورد علاقه من سبز و آبي و زرشكيه !
سوالاتي كه برام مطرح شده ايناست:redface::
1-رنگ مناسب براي اين اتاق مطالعه چه رنگ هايي هستند؟
2-از چه نوع قاب عكس هايي استفاده كنيم و با چه نوع عكس هايي تزئين؟
3-اين اتاق را با چه وسايلي تزئين كنيم؟
4-از چه نوري براي بالا بردن كيفيت مطالعه استفاده كنم ؟
5- در ها داراي چه نوع رنگ هايي باشند؟
من که نظرم اینه البته زیاد علمی نیست
رنگ مناسب برای اتاق ...... ابی یا صورتی ملایم که ارامش بخشه
عکسها ......... از عکسهایی استفاده کن که بهت ارامش میدن اما به فکر فرو نری .
در کل سعی کن کا با اون چیزی که حال میکنی و بهت ارامش میده استفاده کنی

JBEYGI

عضو جدید
خوب بود

خوب بود

[خوب بود
کاهش وزن سقف

کاهش میزان بتن مصرفی با توجه به وزن مخصوص آن که عمده ترین بخش وزنی سقف را به خود اختصاص میدهد , موجب کاهش وزن سیستم تا میزان 20% در مقایسه با سیستمهای مشابه خواهد شد. ضمن اینکه استفاده از پرکننده های پلی استایرن و بلوکهای پوکه ای به کاهش وزن سقف کمک بیشتری خواهد کرد .همچنین وزن کم و تعداد کم تیرچه ها در مقایسه با تیرهای فرعی و یا تیرچه های مشابه , وزن سقف را به حداقل ممکن خواهد رساند

تیرچه فولادی با بلوک پلی استایرن

تیرچه فولادی با بلوک سیمانی

محاسبات فوق برای دهانه های در حدود 6 متر صادق است

یکپارچگی سقف و اسکلت

در اسکلت فلزی که اتصال تیرچه ها به اسکلت با جوش انجام می شود و یا در اسکلت بتنی که انتهای تیرچه باید حداقل به اندازه 10 سانتیمتر داخل کلاف بتنی افقی یا تیر بتنی قرار گیرد, پس از رسیدن بتن به مقاومت نهایی , سقف و اسکلت به صورت یکپارچه عمل می نماید که به مفهوم عمل نمودن سقف به عنوان دیافراگم صلب می باشد . در این صورت انتقال بارهای جانبی از طریق دیافراگم به عنوان مقاوم در برابر بارهای جانبی به راحتی صورت گرفته و عملکرد بهتری از سازه به عنوان زلزله مورد انتظار خواهد بود. ر

: امکان حذف کش ها

در سقفهای تیرچه و بلوک معمولی به علت عدم امکان اتصال مکانیکی بین تیرچه ها و تیرهای فلزی , فرض بر این است که هماهنگی تغییر مکان جانبی قابها توسط کش ها تامین می گردد ولی در سیستم مورد بحث به این دلیل که تیرچه ها به اسکلت جوش می شوند , می توانند تغییر مکان جانبی قابها را هماهنگ سازند و دیگر نیازی به استفاده از کش ها نمی باشد . مزیت این عمل یکنواختی زیر سقف و صرفه جویی در مصرف فولاد خواهد بود . ر

مقاومت نهایی و شکل پذیری بال

هنگام آزمایشهای بارگذاری ثقلی , سیستم سقف با تیرچه فولادی در تغییر شکلهای بسیار زیاد گسیخته می شود که بیانگر مقاومت بالای این سیستم نسبت به سیستمهای مشابه می باشد و در بارگذاری جانبی , بدلیل ناچیز بودن حداکثر تغییر شکل افقی دیافراگم نسبت به تغییر مکان نسبی طبقه زیرین , سیستم سقف مذکور از صلبیت بالایی برخوردار می باشد . چنین عملکردی ضمن تامین اولین گام در شکل پذیری سیستم ( ظرفیت استهلاک انرژی ناشی از باردینامیکی زلزله ) , رفتار دینامیکی سازه را بهنگام بروز زلزله بهبود می بخشد . ر

: پایین بودن تنش در بتن

با محاسبه مقطع مرکب در سیستم مورد بررسی , می توان بالا بودن تار خنثی را در مقطع معادل مشاهده کرد که بیانگر پائین بودن تنش در بتن می باشد . لذا می توان از بتن با مقاومت پائین تر در این سیستم استفاده کرد , بدون اینکه به ظرفیت باربری سقف لطمه ای وارد شود. ر

حذف رد فولاد زیر سقف

اثر یا داغ تیرآهن در سقفهای ضربی بصورت خط تیره ای روی گچ مشاهده می شود . ولی در این سقف بدلیل پائین بودن سطح بلوک یا هر پرکننده دیگری از تیرچه ها پوشش گچ و خاک در زیر تیرچه ها نسبت به بقیه نقاط سقف بیشتر است و همین امر سبب کاهش جذب ذرات معلق در هوا می شود . بنابراین سایه فولاد بال تحتانی تیرچه ها مشاهده نمی گردد . ذ ذذ

یکنواختی زیر سقف:

بدلیل عدم استفاده از شمع بندی در سیستم مذکور , هنگام ساخت تیرچه ها بسته به طول تیرچه خیز منفی به آن اعمال خواهد شد تا پس از انجام عملیات اجرایی سقف و با وارد شدن وزن بارهای مرده و زنده , سطحی یکنواخت در زیر سقف حاصل گردد . ر

[/quote]

*Hani*

عضو جدید
سلام به همه ،خسته نباشین بچه ها!
یه هفته ای هست که متنمو واسه ویرایش به کدخدا فرستادم ولی هنوز مثل اینکه خبری نیست. فکر می کنم یه خورده داریم کند پیش می ریم. این گروه می تونه بازده بهتری داشته باشه...

متن 14 با من........

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ،خسته نباشین بچه ها!
یه هفته ای هست که متنمو واسه ویرایش به کدخدا فرستادم ولی هنوز مثل اینکه خبری نیست. فکر می کنم یه خورده داریم کند پیش می ریم. این گروه می تونه بازده بهتری داشته باشه...

متن 14 با من........
عزيزم آخه دوستان اكثرا شاغل هستن بقيه هم كه پروژه هاي درسي و اينا ....
من خودم اين ترم ، ترم آخرمه،،، طرح 5 (شهرك مسكوني! واحد همسايگي!!) رو با طرح نهايي يه جا دادن ... معلوم نيست چه خبره ....
امروز قرار بود متن هاي جديد رو بذارم ،،،فردا با دوستان يه مشورتي مي كنم حتما متن ها رو مي ذارم ;)... ببخشيد كه دير ميشه

من فكر مي كنم برا هر هفته يه متن كافيه ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا