پرسش و پاسخ در زبانهای برنامه نویسی C

ساناز2740

عضو جدید
میشه توضیحی در مورد حلقه for بدین
سلام حلقه forازسه قسمت تشکیل شد
(iگام حلقه / یعنی در حلقه بع شمارنده چطوری تغییر کنه.1کی بهش اضافه بشه یا کم شه یا.../;تا کی حلقه انجام بشه / یعنی همون شرط حلقه /;مقدار اولیه شمارنده/که همینجا هم میتونی شمارنده رو تعریفم کنی )
مثال)int i=1;i<=1000;++i)
یعنی یه حلقه ای که مقدار اولیه ونهایی داره ;)
امیدوارم حل شده باشه

ساناز2740

عضو جدید
سلام بچه ها من نمیدونم چطوری میتونم سوالمو بپرسم دیگه حالا اگه جاش اینجا نیس ساری ....
میخام برنامه یه مفسر رو بنویسم
مفسر زبان متلب به زبان c
ترم 1هسم و خ اطلاعی از سایت و تابع های خاص و اینا ندارم ممنون میشم اگه کمکم کنید و راهنمایی کنید چطوری میتونم بنویسمش اول باید از کجا شروع کنم
پیشاپیش ممنون از جواباتون:smile:

ghazalkhanoomi

عضو جدید
سلام یه سوال در مورد برنامه نویسی c داشتم<
:cry:برنامه ای بنویسید که دو عدد دو رقمی را گرفته و ب.م.م و ک.م.م آن دو را محاسبه و بدست آورد

ghazalkhanoomi

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم از برنامه نویسی (سی) برنامه ای بنویسید که دو عدد دو رقمی را از ورودی گرفته و ب.م.م و ک.م.م آن دو را محاسبه کند و بدست آورد

tdh

عضو جدید
سلام به شما دوستان عزیز
من میخوام تغیر رشته بدم از مکانیک برم کامپیوتر چیکار کنم میخوام از صفر شروع کنم.

rahainsky

عضو جدید
سلام به شما دوستان عزیز
من میخوام تغیر رشته بدم از مکانیک برم کامپیوتر چیکار کنم میخوام از صفر شروع کنم.
سلام دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم و پرس و جو کردم اگر دانشگاهتون رشته مهندسی کامیپوتر داره و تازه قبول شدی میتونی بعد گذروندن 24 واحد با معدل بالا درخواست تغییر رشته بدی....
سعی کن درسهایی رو برداری که بین هردو رشته مشترکه تا تطبیق واحد بخورن....اگه ترم 1 بالاتری فککککک کنم باید دوباره کنکور بدی!

sophy

عضو جدید
سلام اگه میشه جواب این برنامه رو بهم بدین خیلی خیلی ممنون میشم 4 ساعت دیگه بیشتر وقت ندارم
برنامه ای بنویسید که هر بار یک عدد صحیح ومثبت را از ورود بخواند(پایان داده ها با صفر اعلام میشود ) چنانچه عدد خوانده شده زوج بود کامل بودن آنرا بررسی نماید ودر صورتی که کامل بود پیام مناسبی در خروجی چاپ نماید وگرنه از آن صرف نظر کند ولی اگر عدد خوانده شده فرد بود از ارقام آن عددی بسازد که به از چپ به راست ارقامش نزولی باشد(ارقام تکراری فقط یکبار در عدد ساخته شده ظاهر میگردد)(عددی کامل است که مجموع مقسوم علیه های ماقبل آن با خودش برابر باشد)

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام یکی از دوستام الان بهم زنگ زد گفت یه سوال دارم منم گفتم سوالشو اینجا مطرح کنم شاید کسی تونست کمکمون کنه, من از برنامه نویسی سر در نمیارم اگه کسی جواب این سوالو بلده لطف کنه پاسخ بده,
برا فردا صبح میخوادش اینم متن سوالشه
عبارت شرطی بنویسید که در آن زوج و فرد بودن عدد مشخص شود.

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام یکی از دوستام الان بهم زنگ زد گفت یه سوال دارم منم گفتم سوالشو اینجا مطرح کنم شاید کسی تونست کمکمون کنه, من از برنامه نویسی سر در نمیارم اگه کسی جواب این سوالو بلده لطف کنه پاسخ بده,
برا فردا صبح میخوادش اینم متن سوالشه
عبارت شرطی بنویسید که در آن زوج و فرد بودن عدد مشخص شود.

سلام

باقیمانده ی تقسیم یک عدد زوج بر 2 حتما صفر خواهد بود:smile:پس کافیه توی شرط چک بشه که باقیمانده صفر هست یا نه!

reza roshandel

عضو جدید
سلام دوستان عزیز میخوام برنامه ای بنویسم که جدول ضرب اعداد 1 تا 10 را تولید کرده و در خروجی چاپ کند ممنون میشم راهنماییم کنید

hani.90

عضو جدید
سلام من برنامه فاکتوریل رو نوشتم جواب داد .استاد گفت بزن 12 زدم اما منفی نشون داد.گفت حالا یه کاری بکن زقتی اعداد بالای 12 میزنی هم منفی نشه جواب درست بده.

برنامه ای بنویسید که مقدار S رو چاب کند؟S=1x2x3x4x....xn

#include <stdio.h>
() main
{
int a=1 , s=1 , n ;
scanf("%d",&n);
while(a<=n);
{
s=s*a;
a=a+1;
}
printf("%d",s);
}
}

payan.ممنون میشم اگه بگید چطور میتونم یه کار کنم که منفی نشه

HH2BN1990

کاربر فعال
سلام من برنامه فاکتوریل رو نوشتم جواب داد .استاد گفت بزن 12 زدم اما منفی نشون داد.گفت حالا یه کاری بکن زقتی اعداد بالای 12 میزنی هم منفی نشه جواب درست بده.

برنامه ای بنویسید که مقدار S رو چاب کند؟S=1x2x3x4x....xn

#include <stdio.h>
() main
{
int a=1 , s=1 , n ;
scanf("%d",&n);
while(a<=n);
{
s=s*a;
a=a+1;
}
printf("%d",s);
}
}

payan.ممنون میشم اگه بگید چطور میتونم یه کار کنم که منفی نشه
خب int ، تو بعضی کامپایلر ها 2بایتی هست تو بعضی کامپایلر ها 4 بایتی ! که اینجا 2بایتی بوده که نتونسته فاکتوریل 12 رو توی خودش جا بده (ماکسیمم 65536) پس به جای int از double استفاده کنی جواب میده چون 4بایتی هستش (ماکسیمم 4294967296)

البته همین کد رو با ویژوال استدیو کامپایل کنی چون int ، 4 بایتی هستش جواب رو درست میده

جدول توی این لینک هم می تونه کمکت کنه

reza roshandel

عضو جدید
سلام دوستان
برنامه ای میخوام بنویسم که با استفاده از جستجوی خطی تشخیص دهد x در ازایه هست یا خیر
طول ارایه هم 100 می باشد
ممنون میشم راهنماییم کنید

reza roshandel

عضو جدید
سلام دوستان عزیز برنامه ای میخوام بنویسم که با استفاده از دستور for ستاره های زیر رو چاپ کند

*

هرکاری کردم نتونستم بهش نزدیک شدم اما نتونستم کاملش کنم ممنون میشم راهنماییم کنید خط اول از شمت راست دوتا فاصله و از سمت چپ هم دوتا وخط دوم از سمت راست یکی فاصله و از سمت چپ هم یکی و سطر اخر هم هیچی فاصله ندارد
کدی که خودم نوشتم
include <iostream.h>
#include <conio.h>
int main()
{
for(int i=1; i<=3; i++)
{
for(int k=i; k<3; k++)
cout<<" ";
for(int j=1; j<=i; j++)
cout<<"*";
cout<<"\n";
}

reza roshandel

عضو جدید
سلام دوستان میخوام برنامه ای بنویسم که اعداد تاس را شبیه سازی کند اعداد 1 تا 6
ممنون میشم راهنماییم کنید

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان من برنامه ی ماشین حساب ساده به زبان c رو میخواستم کسی بلده؟

reza roshandel

عضو جدید
شبیه سازی کند فکر کنم یعنی اینکه تاس شش حالت دارد و در هر بار انداختن تاس یک حالت پیش می اید فکر کنم باید برنامه ای بنویسیم که هر بار یکی از حالت های تاس رو برای ما نمایش بدهد البته راستشو بخوای الان دارم فکر میکنم میبینم اره خودم هم تا حدودی متوجه نشدم دقیقا چی میخواد
یادم رفت سر کلاس بپرسم

sea_men

عضو جدید
سلام بر همگی
چطوری در c++ برنامه پس از اجرا باز بمونه؟:surprised:
من هر چی برنامه مینویسم خودم نمیتونم ببینمشون:biggrin:

torreto

عضو جدید
سلام بر همگی
چطوری در c++ برنامه پس از اجرا باز بمونه؟:surprised:
من هر چی برنامه مینویسم خودم نمیتونم ببینمشون:biggrin:

اخرش که مینویسی کنار ریترن صفر یه کلیک بکن تو اون قسمت ستون باریک که دست چپ صفحه ات هست که وقتی این کارو میکنی یک فلش قرمر و نقطه ی قرمز میاد بعد کامپایل کن -برنامه رو میبینی-البته اگه اسم نرم افزارت بورلند 5.02 هست

HH2BN1990

کاربر فعال
یعنی اونیکه من گفتم اشتباهه یا اینم یه روششه؟
تو بورلند رو یادم نیست که این روشی که گفتی جواب میده یا نه
اما اکثرا اینکارو می کنن
البته تو ویژوال استدیو میشه ctrl+f5 رو به جای f5 برای اجرای برنامه زد که اینجوری برنامه که تموم میشه بسته نمیشه

sea_men

عضو جدید
سلام دوست عزیز
آخر برنامه قبل اینکه main تموم بشه تابع getch(); رو صدا می زنی
getch(); رو قبل از return 0 نوشتم ولی کامپایل میکنم ارور میده
منظورتون اینه که اول برنامه به جا #include <iostream> بنویسم include<conio.h> ؟؟
این کار رو هم میکنم ارور میده
برنامه ام Dev-C++ هست
مرسی

HH2BN1990

کاربر فعال
سلام دوست عزیز

getch(); رو قبل از return 0 نوشتم ولی کامپایل میکنم ارور میده

منظورتون اینه که اول برنامه به جا #include <iostream> بنویسم include<conio.h> ؟؟
این کار رو هم میکنم ارور میده
برنامه ام Dev-C++ هست
مرسی

مثل اینکه تو dev c++ یه خورده getch فرق می کنه این لینک رو ببین

tiny18

عضو جدید
سلام من يه سوال داشتم ميدونم كه خيلي ساده است ولي اصلا بلد نيستم با زبان #C كار كنم وخيلي وقته برنامه نويسي كار نكردم:(
برنامه اي بنويسيد كه رشته اي خوانده واعمال زير را انجام دهد:
1.كليدحروف بزرگ رشته را به حروف كوچك تبديل كند
12.كليد ارقام بزرگ رشته را به حروف كوچك تبديل كند
3.كليد ارقام رشته را شمارش كند ومجموع ارقام رشته را چاپ كند
4.تعداد حروف رشته را شمارش كند
5.كليد ارقام زوج رشته را شمارش كند
لطفا كمك كنيد كه اين برنامه رو بنويسم خواهشا من هيچي بلد نيستم:(:(:gol::gol:

آخرین ویرایش:
بالا