پرسش و پاسخ در برنامه نویسی VB.NET

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
عزیزم خب شما در تغریف کار مشخص می کنید که مدیر هست ی کاربر و موقغ لاگین، در صورتی که نام کاربری و پسورد معتبر بود می بینید مدیر هست یا کاربر.
ساده ترین راهش هم در طراحی، استفاده از بیت در بانک هست (IsAdmin) و بعد براساس اون صفحات خودشون رو لود کنید.

m_k_z_s

عضو جدید
ارتباط اکسس با وی بی دات نت

ارتباط اکسس با وی بی دات نت

من کد زیر را در وی بی نوشتم
Imports System.Data.OleDb
Imports System.Data.OleDb.OleDbCommand

Public Class Form1

Dim con As New OleDbConnection
Dim command As New OleDbCommand

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\a.accdb"

con.Open()
command.Connection = con

command.CommandText = "drop table login"
MsgBox("Database is now open")

End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
con.Close()
End Sub
End Class
بعد از اجرا بیا د جدول لوگین در فایل اکسس a حذف شود یا هر مورد دیگر اما رخ نمی دهد فایل باز هم می شود فلی جدول حذف نمی گردد لطفا راهنمایی بگنید

moienmicro

عضو جدید
untitled.JPG

برای ورود عدد تکه کد زیر را بنویس:
a = a + text1.text
""=text1.text
برای حساب مجموع بنویس :
print a

shirinjojo

عضو جدید
اشکال در اتصال به بانک access

اشکال در اتصال به بانک access

مشکل این دستورات چیه؟برای اتصال به sql و access هردوتاشو error میده . هرکاری می کنم به بانک متصل نمی شه .Dim con As OleDbConnectioncon = New OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source='C:\library.accdb'")Dim strcon As OleDbCommandDim strsql As Stringcon.Open()رشته اتصال رو از قسمتconnection string اتصال datagridview درآوردم.خطایی که می گیره اینه:The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machineمرسی اگه کمک کنید

shirinjojo

عضو جدید
استفاده از timer

استفاده از timer

میخوام واسه بارگزاری یک فرم تاخیر داشته باشم.یعنی اول یک فرمم بارگزاری بشه بعد از چند ثانیه فرم hide شه و فرم دوم ظاهر بشه؟میشه راهنماییم کنید....

shirinjojo

عضو جدید
progress bar

progress bar

سلام من میخوام رنگ progress bar وقتی حرکت میکنه (موقع اجرا) عوض بشه. کدوم یک از خاصیت هاشو باید تغییر بدم؟من میخوام vb.net یادبگیرم فکرمیکنم بهترین جا همین تالار باشه پس خواهش می کنم هرکی میتونه کوتاهی نکنه و جواب من مبتدی رو بدهممنون

shirinjojo

عضو جدید
کمک کمک کمک کمک!!!!

کمک کمک کمک کمک!!!!

تفاوت این دوتا provider چیه؟؟؟؟؟ من واسه اتصال به بانک با هردوتاشون مشکل دارم.microsoft.JET.OLEDB.4.0microsoft.ACE.OLEDB.12.0توروخدا کمک کنید. دیگه واقعا کم آوردم.پروژم مونده.

Sharif_

مدیر بازنشسته
progress bar یک خاصیت به نام value داره که میتونی تغییرش بدی زمان اجرا
برای مثال میتونی یه تایمر به فرم اضافه کنی با interval=1000 بعد داخلش بنویسی prgressBar1.value+=1
باعث میشه هر ثانیه یک واحد به progress bar اضافه بشه

shirinjojo

عضو جدید
برای تغییر رنگش هیچ خصوصیتی نداره؟ مثلا نمی خوام آبی یا سبز باشه می خوام مشکی بشه

nafiseh.s

عضو جدید
نحوه کار با Arrow key

نحوه کار با Arrow key

سلام.
من دارم بازی tetris رو می نویسم.تازه شروع کردم.فعلا فقط با یک بلاک کار میکنم.یعنی از بالا فقط یه بلاک بیاد پایین.الان به اون قسمت رسیدم که با arrow key ها اون بلاک رو جابه جا کنم.کسی هست که کار با arrow key ها رو بلد باشه و کمکم کنه.چه جوری میشه باهاشون کار کرد؟
مرسی​

mpourali

عضو جدید
درخواست راهنمایی در مورد فایل ها

درخواست راهنمایی در مورد فایل ها

توضیح : من با VB.Net فرم ویندوزی طراحی کردم که در آن کاربر فایلی رو Browse می کند و فایل پس از تایید کاربر در بانک اطلاعاتی از نوع اکسس ذخیره می شود. فایل رو به صورت آرایه ای از بایت به فیلدی از نوع OLE Object ارسال می کنم. فایلها عمدتاً از نوع PDF, Word, Excel هستند.(فرض کنید فایل PDF قابلیت جستجو را داشته باشد.)

سوال : چطور می تونم در محتوای فایلها بدون اینکه فایل رو از اکسس خارج کنم جستجو کنم؟

آخرین ویرایش:

mohandes_fs

عضو جدید
یک سوال در باره ی تبدیل textbox به listbox در vb6

یک سوال در باره ی تبدیل textbox به listbox در vb6

سلام دوستان

من یه تغییری می خوام تو یه برنامه ی نوشته شده ی وی بی 6 بدم و ازتون کمک می خواستم

یه برنامه ای هست که میتونه فایل ها رو کد کنه و تنها ایرادش اینه که فایل ها رو تک تک باید وارد کنیم
من می خوام بهش یه لیست باکس اضافه کنم همه ی فایل ها رو یکجا لود کنم و بعد از زدن دکمه ی کد کردن شروع کنه و همه رو کد کنه

و این که این کار در دیکد کردن هم همینجوری عمل کنه

البته من کد اضافه کردن به لیست رو پیدا کردم ولی نمیدونم چجوری باید تنظیم کنم که به جای تکست باکس از لینک باک اطلاعات رو بخونه

این کدی که فایل های براوز شده رو به لیست اضافه می کنه:
کد:
Private Sub cmdBrowse_Click()
    On Error GoTo ErrHandler
Dim vFiles As Variant
Dim lFile As Long

With CommonDialog1
    .FileName = "" 'Clear the filename
    .CancelError = True
    .DialogTitle = "Select File(s)..."
    .Flags = cdlOFNAllowMultiselect Or cdlOFNExplorer Or cdlOFNHideReadOnly 'Flags, allows Multi select, Explorer style and hide the Read only tag
    .Filter = "All files (*.*)|*.*"
    .ShowOpen
    vFiles = Split(.FileName, Chr(0)) 'Splits the filename up in segments
    If UBound(vFiles) = 0 Then ' If there is only 1 file then do this
        List1.AddItem .FileName
        List2.AddItem .FileTitle
    Else
        For lFile = 1 To UBound(vFiles) ' More than 1 file then do this until there are no more files
            List1.AddItem vFiles(0) + "\" & vFiles(lFile)
            List2.AddItem vFiles(lFile)
        Next
    End If
End With

Exit Sub
ErrHandler:
If Err <> cdlCancel Then
    MsgBox Err.Description
End If

End Sub

کافیه که اینو با دستور رو با دستور کد دکمه ی براوس جای گزین کنید و 2 تا لیست باکس درست کنید

فقط اتصالش به انکریپت هم توضیح بدین ممنون میشم

فایل سورس برنامه ضمیمه شدمشاهده پیوست FileEncrypt.zip

N.NK

عضو جدید
طریقه استفاده ازMs-Agent درvb

طریقه استفاده ازMs-Agent درvb

سلام
من میخوام تو برنامه ام از Ms-Agen
[FONT=ComicSansMS,BoldItalic][FONT=ComicSansMS,BoldItalic] استفاده کنم و یک کد هم براش پیدا کردم اما نمیدونم کد رو کجای برنامه ام بذارم،شایدم اون کد ایراد داره!:(ممنون میشم اگه کسی کد و راهنمایی بابت این عملکرد رو برام بذاره.
[/FONT]
[/FONT][FONT=Yaghout-s+3+1,BoldItalic][FONT=Yaghout-s+3+1,BoldItalic]:)[/FONT][/FONT][FONT=ComicSansMS,BoldItalic][FONT=ComicSansMS,BoldItalic]
[/FONT][/FONT]

غريبي

عضو جدید
ايجاد فايل نصب در VB

ايجاد فايل نصب در VB

پروژه اي در VB6 که داراي پايگاه داده Acess و گزارش در محيط Crystal Report 8.5 هست موقع ايجاد فايل نصب در Installshild2010 با هنگ ميکند. آيا راهکاري هست؟ ممنون

blue.lady

عضو جدید
سوال درمورد microsoft datagrid

سوال درمورد microsoft datagrid

سلام .
توی ویژوال بیسیک 6 که portable هست. در قسمت components که وارد میشم.microsoft data grid نداره. باید چکار کنم؟
اگه potable نباشه این قسمتو داره؟

ferdos_m

عضو جدید
مشكل گزارشگيري درvb.net

مشكل گزارشگيري درvb.net

سلام به همه دوستان برنامه نویس من یه برنامه application به زبانvb.net نوشتم واز طریقMicrosoftReportViewer از لیست کارمندها گزارش گرفتم،حالا میخوام ازطریق وارد کردنID کارمند تو textbox ازمشخصاتش گزارش بگیرم ولی نمیدونم چطوری!؟از طریق Crystal Reportهم برای معرفی database تو قسمت ole db مشکل دارم ،از طریق کد نویسی هم بلد نیستم!!!راستی من با visual studio2008وsql2005 کار می کنم.ممنون می شم اگه كمكم كنيد .

RIG

متخصص C#.net
کد:
 // this Find man / CONVERT to Vb / Thnx 
        private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            string strq = String.Format("select *  from KalaKharid where name='{0}'", textBox1.Text.Trim());

DataSet DS1 = new DataSet();
            DS1.Clear();
            OleDbConnection con = new OleDbConnection();

OleDbDataAdapter da = new OleDbDataAdapter();
            con.ConnectionString = dbAdrress;
            da.SelectCommand = new OleDbCommand();
            da.SelectCommand.Connection = con;
            da.SelectCommand.CommandText = strq;
            da.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
            da.Fill(DS1, "Tbl1");
            con.Close();
            Crykharid1.SetDataSource(DS1.Tables["Tbl1"]);

crystalReportViewer1.ReportSource = Crykharid1;
        }

ferdos_m

عضو جدید
خیلی ممنون که جواب دادین ولی من از#c سردر نمیارم اگه میشه با vb بنویسید .

oliya24

عضو جدید
چطور میشه از یک شی ارث بر کرد؟؟

چطور میشه از یک شی ارث بر کرد؟؟

سلام دوستان من یه تازه وارد به بحث کلاس نویسی هستم و میخواستم وراثت رو یاد بگیرم میشه دوستان یه مثال ساده از یه کنترل ساده مثل دکمه یا تکس باکس بزنن
من خودم این کد رو نوشتم اما بدون اینکه خطا بده اجرا نشد

پیوست ها

• Capture.jpg
    Capture.jpg
    17 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohsenmr

عضو جدید
دوستان برنامه نویس مرا کمک و راهنمایی کنید

دوستان برنامه نویس مرا کمک و راهنمایی کنید

سلام ٰخواهش میکنم روش کد نویسی با vb.net برای انتخاب و انتقال متن یا قسمتی از یک عکس یا یک یا چند صفحه کامل را از روی دسکتاپ ویندوز یا اینترنت یا هر صفحه دیگر روی دسکتاپ کامپیوتر و انتقال آن روی برنامه شخصی خودم مانند دیکشنری ها را بمن بگوئید لطفا" کمک کنید ٰ خواهش میکنم ..........

loshan

عضو جدید
کمک برای ساخت یک برنامه

کمک برای ساخت یک برنامه

سلام به دوستان عزیز برنامه نویس.
طبق عادت،مشکل داشتم.
من میخام واسه هنرستانی که تازه واردش شدم یک برنامه برای حضور و غیاب دانش آموزا بنویسم....:cry:

بیس کارم با visual studio 2010 و زبان برنامه نویسی Basicهست.پایگاه داده هم که microsoft sql...

اولا:میتونم از یک View بین چند پایگاه برای انجام عمل ***** استفاده کنم؟
2.چجوری عمل ***** رو روی یک فیلد خاص انجام بدم؟کدش رو در محیط VB میخام.خودتون بهتر میدونید...
3.چجوری ***** رو با مقدار Comboboxای که به یک Database دیگر متصل شده(مقدار برابرش در View خواهد بود!!)انجام بدم؟روش...
4.اینو نمی دونم...
5.بیشترین مشکلم در زیبا کردن کار *****ینگم هست.
6.بهترین روش پیشنهادی شما برای ساخت DBهام چیه؟(دانش آموز+درسها+رشته+پرسنل+؟؟؟)نکته مهم حظور و غیابه:warn:اینو چکارش کنم؟
7.فعلا کافیه،دمتون گرم،موفق باشید...

کسانی خوشبخت هستند که فکر و اندیشه شان بسوی چیزی غیر از خوشبختی خودشان است. <استوارت میل>

vahid128

عضو جدید
نحوه ذخيره داده در vb

نحوه ذخيره داده در vb

با سلام
از اين سايت ياد گرفتم چجوري اكسس رو به ويژوال وصل كنم فقط يه مشكلي دارم
چطور ميتوانيم داده هايي رو كه وارد مي كنيم تو فرم ذخيره كنيم :que:

Parham Rezay

عضو جدید
سلام

شما باید با استفاده از دستور ات T-SQL مثل Insert اطلات خود رو تو بانک درج کنید

برای واکشی اطلاعات هم باز هم باید از T-SQL استفاده کنید و یه Select به بانک بزنی و تو هر کنترلی روی فرم بخوای نمایشش بدی

bk65

عضو جدید
مثال ویژوال بیسیک

مثال ویژوال بیسیک

سلام بروبچ

مثال از ویژوال بیسیک اگه کسی داره بذاره واسم !!!
ممنون میشم

yummy

عضو جدید
Error run time 13 type mispatch

Error run time 13 type mispatch

با سلام
ن تو شرکتی کار می کنم که یک نرم افزار داره با VB نوشته شده وقتی می خوام روی کلاینت ها نصبش کنم هنگام اجرا به من Error میده : Error 13 run time ty چطوری رفعش کنم
مرسی اگه کمکم کنید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام
ن تو شرکتی کار می کنم که یک نرم افزار داره با VB نوشته شده وقتی می خوام روی کلاینت ها نصبش کنم هنگام اجرا به من Error میده : Error 13 run time ty چطوری رفعش کنم
مرسی اگه کمکم کنید

تمامی نیازهای نرم افزار مانند دات نت فریم ورک نسخه متناظر نرم افزارتان را نصب کردید؟ فایل اجرایی خطا میده یا در هنگام اجرای نصب؟