..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

masoodxl

عضو جدید
سلام
خوبین؟؟؟
300 تا خانه میخوام با ابعاد کوچک
چجوری ایجاد کنم؟؟؟
همین که درست کردم 300 تای دیگه لازم دارم

از اکسل استفاده کنم؟؟؟ممنون

Untitled.jpg

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
خوبین؟؟؟
300 تا خانه میخوام با ابعاد کوچک
چجوری ایجاد کنم؟؟؟
همین که درست کردم 300 تای دیگه لازم دارم

از اکسل استفاده کنم؟؟؟ممنون

مشاهده پیوست 201486
سلام
ممنون
همین که درست کردی 30 تاس مثل همین ها توی اکسل 300تای دیگه درست کن.
موفق باشی

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام.در word چیکارکنم که فونت مثلا BNAZANIN همیشه هنگام تایپ ثابت بمونه ؟چون من هروقت برنامه WORDمیبندم وبازمیکنم تونوارابزار HOME فونتش عوض میشه.

با سلام ... خب در ابتدا ctrl + D رو بزنید تا کادر فونت باز بشه .. سپس در قسمت های ابتدایی (2 فلش اول) که فلش زده شده برید و فونت رو به دلخواه عوض کنید، این نکته رو مد نظر داشته باشید که
بخش اول فونت های انگلیسی هست و بخش دوم نیز فونت های فارسی ...
در ضمن می تونید سایز و رنگ دلخواه رو نیز بذارید سپس در انتهای یک دکمه به نام set as default وجود داره که باید اون رو بزنید که به عنوان پیش فرض باقی بمونه.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید
1. اگه برای نگارش مطلبی ذکر شده باشه که حتما از ورد 2007 یا 2003 استفاده بشه میشه با 2010 نوشت و به 2007 ذخیره کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟ برا ارسال مقاله میخوام
2. در تصویر زیر اگه بخایم زیر نام نویسنده ها ارجاع داده بشه و تو پاصفحه نیفته باید چیکار کنم؟
Image 3.jpg

با تشکر

iaidin

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
1. اگه برای نگارش مطلبی ذکر شده باشه که حتما از ورد 2007 یا 2003 استفاده بشه میشه با 2010 نوشت و به 2007 ذخیره کرد؟ مشکلی پیش نمیاد؟ برا ارسال مقاله میخوام
2. در تصویر زیر اگه بخایم زیر نام نویسنده ها ارجاع داده بشه و تو پاصفحه نیفته باید چیکار کنم؟
مشاهده پیوست 202251

با تشکر
در مورد سوال اول باید عرض کنم که ژورنالها تنها با همان فرمت اعلام کرده پذیرش می کنند و شما میتونید با 2010 طراحی کنید و به 2007 ذخیره نمایید. منتهی یه مساله ای که برای من بوجود میومد توی فرمول نویسی گاهی توی کانورت کردن اسنادی که فرمول داشت مشکل به هم ریختگی پیدا می کرد. شما کانورت که کردید فرمول ها را بررسی کنید.
در مورد سوال دوم شما توی article format برخی ژورنال ها اعداد را به همون صورتی که شما ذکر کردید می نویسند و زیرش شماره می زنند و توضیح می دن اینکار به صورت دستی انجام میشه (بدون استفاده از قابلیت شماره زنی اتوماتیک ورد)

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
با تشکر از پاسخگویی قبلی:gol:

منظور از جمله زیر چی هستش که اول گفته عنوان در بالای شکل و سپس تو خط دوم گفته عنوان در پایین شکل نوشته بشه!!!!!!!!!!!:surprised:

Image 4.jpg

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
وقتی توی متن میگه به سبک APA و یا شيکاگو مرجع نویسی کنین یعنی همین که وقتی ماوس رو میبری رو شماره مرجع داخل متن و کلیک میکنی مستقیم به مرجع مورد نظر ارجاع بده؟
در متن مقالات شماره مرجع باید حتما به ترتیب باشه یا میتونه مثلا اولین شماره مرجع که در قسمت مقدمه هستش 17 باشه و مرجع 1 مثلا تو بخش نتایج باشه؟
وقتی یک مرجع فارسی و مابقی رو انگلیسی داریم و شماره مرجع فارسی 5 هستش و قراره مراجع فارسی رو اول بنویسیم، باید شاره 5 رو به 1 تبدیل کنیم و بعد بنویسیم؟
ممنونم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظور از جمله زیر چی هستش که اول گفته عنوان در بالای شکل و سپس تو خط دوم گفته عنوان در پایین شکل نوشته بشه!!!!!!!!!!!:surprised:

مشاهده پیوست 202261

وقتی توی متن میگه به سبک APA و یا شيکاگو مرجع نویسی کنین یعنی همین که وقتی ماوس رو میبری رو شماره مرجع داخل متن و کلیک میکنی مستقیم به مرجع مورد نظر ارجاع بده؟
در متن مقالات شماره مرجع باید حتما به ترتیب باشه یا میتونه مثلا اولین شماره مرجع که در قسمت مقدمه هستش 17 باشه و مرجع 1 مثلا تو بخش نتایج باشه؟
وقتی یک مرجع فارسی و مابقی رو انگلیسی داریم و شماره مرجع فارسی 5 هستش و قراره مراجع فارسی رو اول بنویسیم، باید شاره 5 رو به 1 تبدیل کنیم و بعد بنویسیم؟
ممنونم

قبول دارید هیچ کدوم از اینا به موضوع تاپیک مربوط نمیشه؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
قبول دارید هیچ کدوم از اینا به موضوع تاپیک مربوط نمیشه؟

إإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإإ راس میگین اصلا هواسم نبود، سوالا ورد رو پرسیدم ادامشم اینارو پرسیدم، شرمنده باید برم تاپیک خودمون
Excuse me
:redface:

a.m.i.r 94

عضو جدید
من یه سوال داشتم میخواستم ببینم کدوم یکی از این نرم افزارها واسه عمران بدرد میخوره ؟ بعد من شنیدم برنامه نویسی vba هم خیلی بدرد میخوره تو این نرم افزار ها از کجامیشه یاد گرفت؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من نمیدونم برنامه اکسلمو چیکار کردم بهم ریخته
مثلا قبلا میخاستم نمودار بکشم
اول یه ردیف از اعدادمو انتخاب میکردم
بعد دو ردیف دیگه
بهم یه نمودارنقطه ای میداد که محورایگرگ مال یه چیز بود و محورایکس اعداد دو ستون از نمودارو با 2تا رنگ نشون میداد
الان نمیدونم چیکار شده
سه تا ستونو تو محور ایکس نشون میده و محور ایگرگ تعداد داد هام شده

iaidin

عضو جدید

مشاهده پیوست 202261
معمولا:
عناوین جدول بالای آن نوشته می شود.
عناوین شکل زیر آن نوشته می شود.

iaidin

عضو جدید
ممنونم
1- با استفاده از EndNote مراجع را وارد نمایید. در اون نمایش های متفاوت مراجع وجود داره.از طرف دیگه وقتی توی متن روی آن کلیک می کنید خودش به قسمت مرجع مربوطه مراجعه می کنه.
2- شما این سوالهاتون برای پایان نامه هست یا مقاله؟ اگر برای پایان نامه هست دانشگاهتون یک template ارائه می کنه که طبق آن انجام بدید. اگر مقاله هست Article format همون مقاله را بگیرید و در اون شرح داده شده ولی در حالت کلی بسیاری از مراکز اعلام می کنند که مراجع به ترییب فراخوانی باید در قسمت مراجع اومده باشه.
3- برای پاسخ به این سوال به قسمت 2 مراجعه کنید.

iaidin

عضو جدید
سلام
من نمیدونم برنامه اکسلمو چیکار کردم بهم ریخته
مثلا قبلا میخاستم نمودار بکشم
اول یه ردیف از اعدادمو انتخاب میکردم
بعد دو ردیف دیگه
بهم یه نمودارنقطه ای میداد که محورایگرگ مال یه چیز بود و محورایکس اعداد دو ستون از نمودارو با 2تا رنگ نشون میداد
الان نمیدونم چیکار شده
سه تا ستونو تو محور ایکس نشون میده و محور ایگرگ تعداد داد هام شده
Format Axis و Chart Type را بررسی کنید. احتمالا عوضشون کردید.

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
1- با استفاده از EndNote مراجع را وارد نمایید. در اون نمایش های متفاوت مراجع وجود داره.از طرف دیگه وقتی توی متن روی آن کلیک می کنید خودش به قسمت مرجع مربوطه مراجعه می کنه.
2- شما این سوالهاتون برای پایان نامه هست یا مقاله؟ اگر برای پایان نامه هست دانشگاهتون یک template ارائه می کنه که طبق آن انجام بدید. اگر مقاله هست Article format همون مقاله را بگیرید و در اون شرح داده شده ولی در حالت کلی بسیاری از مراکز اعلام می کنند که مراجع به ترییب فراخوانی باید در قسمت مراجع اومده باشه.
3- برای پاسخ به این سوال به قسمت 2 مراجعه کنید.

ممنونم از پاسخگویی
فرمت مقاله رو گرفتم توش نوشته اول مرجع فارسی رو بنویسین و سپس انگلیسی
مرجع قارسی من شماره 5 هستش چطوری اول اون رو بنویسم؟!!!!!!!یعنی بشه 1 ؟
با سپاس

iaidin

عضو جدید
ممنونم از پاسخگویی
فرمت مقاله رو گرفتم توش نوشته اول مرجع فارسی رو بنویسین و سپس انگلیسی
مرجع قارسی من شماره 5 هستش چطوری اول اون رو بنویسم؟!!!!!!!یعنی بشه 1 ؟
با سپاس
راستش من تموم ریفرنسهام لایتن بوده اند ولی نمونه هایی که توی پایان نامه ها دیدم و تایید شده به صورت زیر بوده
فرض کنید ریفرنس ها به ترتیب :
1 فارسی
2 لاتین
3 فارسی
4 لاتین
5 لایتن

مراجع فارسی:
1.......
3......

مراجع لاتین:
.......2
.......4
......5

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
راستش من تموم ریفرنسهام لایتن بوده اند ولی نمونه هایی که توی پایان نامه ها دیدم و تایید شده به صورت زیر بوده
فرض کنید ریفرنس ها به ترتیب :
1 فارسی
2 لاتین
3 فارسی
4 لاتین
5 لایتن

مراجع فارسی:
1.......
3......

مراجع لاتین:
.......2
.......4
......5

ممنون از پاسخگوییتون
اینی که شما میگین درسته، چون دیگه روش دیگه ای وجود نداره
سپاسگذارم

hsn157134

عضو جدید
با سلام
من در اکسل مشکلی دارم که به قرار زیر است:

وقتی روی سیستم خودم کلی جدول درست می کنم و مثلا با data validation لیست درست میکنم و صفحه بندی واسه پرینت آماده می کنم، وقتی این فایل رو به کامپیوتر یک شخص دیگری انتقال میدم همه چی به هم میریزه؟ یعنی لیست دیگه وجود نداره و...
لطفا راهنمایی کنید. حتی فونتها رو هم در هر دوجا یکسان هست.

با تشکر

CO2

عضو جدید
سلام خدمت مهندسان گرامی!

توی word 2010 به یه راهنمایی احتیاج دارم...
چیزی که من لازم دارم متنی است که heading 1 آن به صورت اول، دوم، سوم و ... شماره بخوره (اتوماتیک یا دستی فرقی نداره) و بعد heading های زیرمجموعه طبق معمول 1-1، 1-1-1 و ... شماره بخورند.

مشکل اینجاست که 1- در شماره گذاری اتوماتیک انواع مختلف شماره گذاری رو می شه انتخاب کرد ولی چیزی که من میخوام توی اونها نیست.
2- اگر بخواهم دستی عمل کنم وقتی شماره گذاری heading 1 حذف بشه مال زیرمجموعه هاش هم حذف می شه

کسی پیشنهادی دارد؟.... عایا؟

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسم نمودار سهمی وار

رسم نمودار سهمی وار

1.jpg

بچه ها من تو نرم افزار ا کسل میخام ابن نقاط رو به شکل این خط ابیه وصل کنم
این خط رو هم با برنامه پونت کشیدم
اما نمیدونم باید چه جوری این نقاط رو تو اکسل باید وصل کنم

میشه منو راهنمایی کنید؟

آخرین ویرایش:

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام خدمت مهندسان گرامی!

توی word 2010 به یه راهنمایی احتیاج دارم...
چیزی که من لازم دارم متنی است که heading 1 آن به صورت اول، دوم، سوم و ... شماره بخوره (اتوماتیک یا دستی فرقی نداره) و بعد heading های زیرمجموعه طبق معمول 1-1، 1-1-1 و ... شماره بخورند.

مشکل اینجاست که 1- در شماره گذاری اتوماتیک انواع مختلف شماره گذاری رو می شه انتخاب کرد ولی چیزی که من میخوام توی اونها نیست.
2- اگر بخواهم دستی عمل کنم وقتی شماره گذاری heading 1 حذف بشه مال زیرمجموعه هاش هم حذف می شه

کسی پیشنهادی دارد؟.... عایا؟
سلام و درود بر مهندس
شما باید تویه قسمت multilevel list یه لیست جدید با هر فرمتی که مد نظرتون هست تعربف کنید.
1- تویه بخش multilevel list گزینه define new multilevel listرو میزنید. یه صفحه میاد. دکمه more رو میزنید تا اطلاعات بیشتری براتون نمایش بده.
2- اینجا باید ابتدا هر levelی رو که در سمت چپ می بینی به یک style یا heading لینک کنی. مثلاً level 1 رو به heading 1 یا هر styleی که مدنظرتون هستش.
3- تویه بخش click level to modify گزینه 1 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading1 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که ظاهرن شما مد نظرتون 1,2,3,.... هستش. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه.
4- برای levelهای دیگه قضیه یه کم فرق میکنه. تویه بخش click level to modify گزینه 2 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading2 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در اینجا تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. در ادامه در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که 1,2,3,.... هستش. دوباره در انتها یه خط تیره تویه بخش enter formatting for number میذاریم.
5- برای level3 که به heading3 لینک شده تویه بخش click level to modify گزینه 3 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading3 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در اینجا تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. دوباره تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. در ادامه در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که 1,2,3,.... هستش. دوباره در انتها یه خط تیره تویه بخش enter formatting for number میذاریم.
6- برای level های بعدی هم وضع به همین منواله.
اگه ابهامی بود در خدمتیم.

• Like
واکنش ها: CO2

CO2

عضو جدید
سلام و درود بر مهندس
شما باید تویه قسمت multilevel list یه لیست جدید با هر فرمتی که مد نظرتون هست تعربف کنید.
1- تویه بخش multilevel list گزینه define new multilevel listرو میزنید. یه صفحه میاد. دکمه more رو میزنید تا اطلاعات بیشتری براتون نمایش بده.
2- اینجا باید ابتدا هر levelی رو که در سمت چپ می بینی به یک style یا heading لینک کنی. مثلاً level 1 رو به heading 1 یا هر styleی که مدنظرتون هستش.
3- تویه بخش click level to modify گزینه 1 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading1 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که ظاهرن شما مد نظرتون 1,2,3,.... هستش. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه.
4- برای levelهای دیگه قضیه یه کم فرق میکنه. تویه بخش click level to modify گزینه 2 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading2 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در اینجا تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. در ادامه در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که 1,2,3,.... هستش. دوباره در انتها یه خط تیره تویه بخش enter formatting for number میذاریم.
5- برای level3 که به heading3 لینک شده تویه بخش click level to modify گزینه 3 رو انتخاب می کنیم. تویه بخش link level to style همانطور که در بخش قبل گفتم باید heading3 انتخاب شده باشه. تویه start at عدد 1 رو وارد میکنیم. در اینجا تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. دوباره تویه include level number from گزینه heading 1 رو انتخاب می کنیم. عدد 1 در enter formatting for number ظاهر میشه بعدش یه خط تیره میذاریم. در ادامه در بخش number style for this level فرمت نمایش رو انتخاب میکنیم که 1,2,3,.... هستش. دوباره در انتها یه خط تیره تویه بخش enter formatting for number میذاریم.
6- برای level های بعدی هم وضع به همین منواله.
اگه ابهامی بود در خدمتیم.
سلام
خیلی ممنون که وقت گذاشتید و کامل توضیح دادید. با این روش همه چیز مرتبه به جز اینکه من باید heading 1 متن رو به صورت اول، دوم، سوم و ... بنویسم و نه 1،2،3 و ...
راه حلی برای این قضیه وجود داره؟
ممنون

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 204617

بچه ها من تو نرم افزار ا کسل میخام ابن نقاط رو به شکل این خط ابیه وصل کنم
این خط رو هم با برنامه پونت کشیدم
اما نمیدونم باید چه جوری این نقاط رو تو اکسل باید وصل کنم

میشه منو راهنمایی کنید؟
سلام
برای برازش منحنی از گزینه Trendline در منوی Layout استفاده کنید اما برای اینکه نتیجه بهتری بگیرین بهتره از نرم افزارهای آماری مثل SPSS یا MINITAB استفاده کنید

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام
خیلی ممنون که وقت گذاشتید و کامل توضیح دادید. با این روش همه چیز مرتبه به جز اینکه من باید heading 1 متن رو به صورت اول، دوم، سوم و ... بنویسم و نه 1،2،3 و ...
راه حلی برای این قضیه وجود داره؟
ممنون
خواهش می کنم. چون این style تویه فرمت ها نیست باید یه جور دیگه کار کرد. این راه حل به ذهنم میرسه واسه اینکه headingهاتون درست کار کنه بزارید heading1 همون فرمت 1,2,3,... بمونه ولی موقع نمایش برید روی numbering اون heading رو انتخاب کنید و font color اونو سفید کنید. ولی دیگه باید به صورت دستی اول ، دوم ، سوم ... رو بنویسید.

• Like
واکنش ها: CO2

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.تو پاوراپوینت میخوام رنگ عکسی که زیر textرفته رو کم کنم تا نطلب نوشته شده بهتر دیده شه.چیکار کنم؟

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام.تو پاوراپوینت میخوام رنگ عکسی که زیر textرفته رو کم کنم تا نطلب نوشته شده بهتر دیده شه.چیکار کنم؟

سلام مهندس. چند حالت وجود داره. من متوجه نشدم که عکس مربوط به متنه یا کلاً میخواید پیش زمینه پاورپوینتتون باشه.حالا من هر دو حالتشو میگم. یه راهش اینه که روی عکس مربوطه کلیک راست کرده و برید تویه گزینه format picture بخش picture و با پارامترهای Brightness و Contrast بازی کنید(این حالتیه که عکس رو به صفحه اضافه شده). اگه عکس پیش زمینه بود باز به همون قسمت format background میری و با گزینه transparency بازی کنید.