وسیع ترین دانشگاه کشور

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
دانشگاه زابل(پردیس)
شهید چمران اهواز
صنعتی شریف تهران
من این سه تا دانشگاه رو از نزدیک دیدم . خیلی وسعت دارن .
بین این سه تا هم فکر کنم دانشگاه زابل باز بزرگتر از بقیه باشه.اینقدر بزرگه که دانشجو داخل خود دانشگاه با اتوبوس جابه جا میشه . مثلا از دانشکده مهندسی به طرف ساختمان اداری رو با اتوبوس میرن .

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
دانشگاه زابل(پردیس)
شهید چمران اهواز
صنعتی شریف تهران
بین این سه تا هم فکر کنم دانشگاه زابل باز بزرگتر از بقیه باشه.اینقدر بزرگه که دانشجو داخل خود دانشگاه با اتوبوس جابه جا میشه . مثلا از دانشکده مهندسی به طرف ساختمان اداری رو با اتوبوس میرن .

خوب صنعتی سهند هم اینجوریه (اتوبوس) ولی وسعت چندانی نداره ، این برمیگرده به توجهی که رییس دانشگاه به دانشجوهاش داره نه وسعت

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تکمیل گفته هام

در این دانشگاه از نظر فضا و زیر ساخت‌های آموزشی، مساحت کل زمین تحت مالکیتدانشگاه در حدود ۱۲۷۷ هکتار است و در این پهنه، ساختمانهای آموزشی، اداری، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی قرار گرفته‌اند. مجموع فضاهای ساخته‌شده در دانشگاه، بالغ بر ۲۹۸۹۱۷ متر مربع می‌باشد

تو تایید حرف هایی دوستان

خیلی دانشگاه بزرگی مهندسی معماری قبول شدم ولی رفتم دیگه دانشگاه دولتی
ولی با حاله

perana

عضو جدید
دانشگاه بوعلی همدان که از ین سر شهر تا اون سر شهر کشیده شده البته اگه بزرگترینن دانشگاه کشور نباشه بزرگترین دانشگاه غرب حتما هست

Tifany

عضو جدید
من نمیدونم این بچه های دانشگاه تبریز کجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دانشگاه ما247هزار متر مربعه.خیلی خیلی بزرگههههههههههههههههه

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دانشگاه یزد...................

وسعت 380هکتار:eek:

FARAS

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه اصفهان 4 میلیون متر مربع (400 هکتار) خیلی بزرگه :)

shokraneh.28

عضو جدید
دانشگاه زابل(پردیس)
شهید چمران اهواز
صنعتی شریف تهران

شریف که از علم و صنعت و صنعتی اصفهان و علوم تحقیقات تهران کوچیکتره!

reza6999

عضو جدید
دانشگاه شهید چمران اهواز از همشون بزرگتره ، بعدش صنعتی اصفهان

straxico

عضو جدید
Re: وسیع ترین دانشگاه کشور

جم کنین این حرفارو...
یه سر بیاین تبریز در خدمت باشیم بعد در مورد پت و پهنای دانشگاهاتون حرف بزنین. دانشگاه تبریز اولین نیست ولی بهترینه.
خیاپلی از دانشگاه های دیگه الکی بزرگن...یا مسلا خوابگاه هاشون توی دانشگاست....همین الان من توی یه خوابگاه بیرون دانشگاه هستم که انصافا خودش اندازه یه دانشگاست...:D

shokraneh.28

عضو جدید
جم کنین این حرفارو...
یه سر بیاین تبریز در خدمت باشیم بعد در مورد پت و پهنای دانشگاهاتون حرف بزنین. دانشگاه تبریز اولین نیست ولی بهترینه.
خیاپلی از دانشگاه های دیگه الکی بزرگن...یا مسلا خوابگاه هاشون توی دانشگاست....همین الان من توی یه خوابگاه بیرون دانشگاه هستم که انصافا خودش اندازه یه دانشگاست...:D

علم و صنعت هم خوابگاه داخل دانشگاه داره هم خوابگاه حکیمیه برای پسرهای کارشناسی که خارج از دانشگاس!
مهندس، مثلا نه:مسلا!

maede_s

عضو جدید
صنعتی اصفهان
جونمون در میآد از این ور بریم اونورش
دانشگاه صنعتی اصفهان با وسعت 23 میلیون متر مربع بزرگترین دانشگاه کشوره! البته بعضی جاها کمتر ذکر شده (2000 هکتار)
این نظر من نیستا.:D نظر مسئولینه!

Shadow o_0

عضو جدید
بعضی دانشگاه ها خوابگاهشون رو هم جزء محیط آموزشی و دانشگاه حساب می کنند که باید اینو هم درنظر گرفت
وسعت دانشگاه مهم نیست مهم سطح علمی و امکاناتشه

یه چیز دیگه هم باید در نظر بگیریم و اونم اینه که بعضی وقتا وسیع بودن یه دانشگاه و یا هر محیطی نشان دهنده ی بی ارزش بودن زمین در اون منطقه است!( مثل شهر های کویری و غیره)

danaye

عضو جدید
دانشگاه s,sk'vn ㅣㅍ;ㅊ شهر سویو
بزرگترینه
قسم میخورم
ولی دانشگاههای صنعتی و اصفهان-شهید چمران -علو و تحقیقات - و بین المللی قزوین- فردوسی
خیلی بزرگن

آخرین ویرایش:

danaye

عضو جدید
دانشگاه زابل(پردیس)
شهید چمران اهواز
صنعتی شریف تهران

خوب دانشگاه ما تازه تاکسی هم داره داخلش
اتوبوس که جاخودش

GSN

عضو جدید
دانشگاه ما اونقدر وسیعه که بین دوتادانشکدش یه خیابون ولیعصر فاصلس . ازوسط دانشکده علومش یه خیابون که چه عرض کنم اتوبانیه واسه خودش میگذره.اگه ساختمان مرکزیو مبنا فرض کنیم فاصلش تا دانشکده هوافضا به اندازه فاصله میردامادتاخاک سفیده.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
وسط های ترم بود
نمیدونم شاید چون پلاک ماشینم ماله یه جای دیگه بود گذاشتن
ولی خوب خودش داخل دانشگاه اتوبوس دار

دانشگاه آزاد اسلامی
آرمان ایرانی برای جهانی شدن
مشخصات واحد
بنیانگذاری۱۳۶۴
شهرنجف‌آباد
معاون پژوهشیرضا ابراهیمی
معاون دانشجوییاسدالله خاکی
هیات علمی۳۰۰
دانشجویان۲۰۰۰۰
کاردانی۷۵۰
کارشناسی۱۶۵۰۰
تحصیلات تکمیلی۲۷۵۰
دانش‌آموختگان۵۵۰۰۰
فضای آموزشی۱۲۷۷ هکتار
نوع واحدجامع
منطقه۴
وب‌گاهhttp://www.iaun.ac.ir
بزرگترین کتابخانه دانشگاهی کشور در این دانشگاه[SUP][۱][/SUP][SUP][۲][/SUP]
از این بزرگتر هست؟:D

fayezeh

عضو جدید
دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریز با 400000 متر مربع یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور است .

arisoo

عضو جدید
اوه مای گاد :eek: دانشگاتون چقد بزرگه :w22: !!!!!
زنده باد دانشگاه سمنان با 800 هکتار :w41::w14:

best friend for

عضو جدید
منم موافقم باآزادنجف آباد خودم اونجا درس خوندم الان ابعادش بزرگتر شده چون جاده کنار دانشگاهم بهش اضافه شده.

sh7394

عضو جدید
[h=2]دانشگاه تبریز !!!!

محوطه دانشگاه[ویرایش][/h]محوطهٔ این دانشگاه در منطقه‌ای یک‌پارچه، سطحی معادل ۲۷۵ هکتار را در سال ۱۳۲۸ دربر گرفته بود. دانشگاه تبریز در ناحیهٔ شرقی شهر تبریز با چشم‌انداز زیبای کوه‌های شمالی شهر قرار گرفته‌است و از یک منطقهٔ سرسبز در جنوب خود برخوردار شده‌است که فضای مورد نیاز برای توسعهٔ دانشگاه در آینده را فراهم می‌سازند. مساحت تخصیص داده‌شده برای ساختمان‌ها و فضاهای آموزشی دانشگاه در حدود ۳۲۳٬۸۹۵ متر مربع می‌باشد.

منبعشم ویکی پدیاست !!!!!
در مورد بزرگترین بودنش مطمئن نیستم ولی سرسبز ترین دانشگاه کشوره !!!! فوق العاده است ، منکه عاشقشم !!!!

mohammad370

عضو جدید
این که مشخصه یکم ت نت سرچ کنین بزرگترین دانشگاه کشور فردوسیه برین تو گوگل ارث هم مشخص میشه
تو دانشگاه گم میشی من دانشجوش نیستم ولی دوستام که هستن طرف 4 سال دانشجوشه فقط یه تیکه از دانشگاهو دیده
کلا تو گوگل نگاه کنین یه تیکه از مشهد دانشگاه فردوسیه

hadixyz

عضو جدید
دادا یه دفعه بگو نصف ایران دانشگاه شماست دیگه
اینجوری که میگی دانشگاه شما از شهر ما بزرگتره که
در تکمیل گفته هام

در این دانشگاه از نظر فضا و زیر ساخت‌های آموزشی، مساحت کل زمین تحت مالکیتدانشگاه در حدود ۱۲۷۷ هکتار است و در این پهنه، ساختمانهای آموزشی، اداری، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی قرار گرفته‌اند. مجموع فضاهای ساخته‌شده در دانشگاه، بالغ بر ۲۹۸۹۱۷ متر مربع می‌باشد

(M&M)

کاربر بیش فعال
این که مشخصه یکم ت نت سرچ کنین بزرگترین دانشگاه کشور فردوسیه برین تو گوگل ارث هم مشخص میشه
تو دانشگاه گم میشی من دانشجوش نیستم ولی دوستام که هستن طرف 4 سال دانشجوشه فقط یه تیکه از دانشگاهو دیده
کلا تو گوگل نگاه کنین یه تیکه از مشهد دانشگاه فردوسیه
 ای خدا دانشگاه فردوسی رو نصیب ما هم بکن.
:w05:

m.reza1369

عضو جدید
بعضی دانشگاه ها خوابگاهشون رو هم جزء محیط آموزشی و دانشگاه حساب می کنند که باید اینو هم درنظر گرفت
وسعت دانشگاه مهم نیست مهم سطح علمی و امکاناتشه

یه چیز دیگه هم باید در نظر بگیریم و اونم اینه که بعضی وقتا وسیع بودن یه دانشگاه و یا هر محیطی نشان دهنده ی بی ارزش بودن زمین در اون منطقه است!( مثل شهر های کویری و غیره)

دوست عزیز تو شهر های کویری درسته دانشگاه هاشون وسعت زیادی دارن ولی از سرسبزترین مکان هایی هست که میشه تو شهر پیدا کرد.