واقعا هست؟

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این که حق هیچ کس در کل ضایع نمیشه امری بدیهیه ( منظورم اینه که اگه این دنیا نشد اون یکی ) او بچه که گفتید سرنوشتش این جوری بوده (مثلا شاید برای ازمایش خودش در اینده و یا والدینش ) و البته بی تاثیر از رفتار اطرافیانش نیست ، اگه تو این دنیا بهش ظلم شده و حقش ادا نشده به طور حتم تو اون دنیا حقش ادا میشه .;)

نه به نظره من نیست.............. همین بچه حقش در این دنیا ضایع نشده؟! اگر کسی بگه نه بی انصافی کرده............. ازمایش از چی از کارهایی که هنوز انجام نداده؟! مساوات پس چی میشه؟! مساوات باید در این دنیا رعایت شه تا مردم بتونن در اون دنیا درست محاکمه بشن............ و در کل ازمایش برای چی؟! خدا همه چیز رو میدونه و عالمه به همه ی اختیارات و تصمیماتی که من در زندگی خواهم گرفت پس ازمایش معنی نداره چون میدونه من چه کار خواهم کرد.............
ولی کسی بدبخت میشه که والدینش مورده ازمایش قرار بگیرن پس تکلیفه خودش چیه؟! مگه اون انسان نیست؟!
بله ولی عادلی خدا در این دنیا گفته شده............. در اون دنیا خودمون شاهدش خواهیم بود ولی الان مسئله سره این دنیاست..............

(تشکر..............:gol:)

EAS

عضو جدید
نه به نظره من نیست.............. همین بچه حقش در این دنیا ضایع نشده؟! اگر کسی بگه نه بی انصافی کرده............. ازمایش از چی از کارهایی که هنوز انجام نداده؟! مساوات پس چی میشه؟! مساوات باید در این دنیا رعایت شه تا مردم بتونن در اون دنیا درست محاکمه بشن............ و در کل ازمایش برای چی؟! خدا همه چیز رو میدونه و عالمه به همه ی اختیارات و تصمیماتی که من در زندگی خواهم گرفت پس ازمایش معنی نداره چون میدونه من چه کار خواهم کرد.............
ولی کسی بدبخت میشه که والدینش مورده ازمایش قرار بگیرن پس تکلیفه خودش چیه؟! مگه اون انسان نیست؟!
بله ولی عادلی خدا در این دنیا گفته شده............. در اون دنیا خودمون شاهدش خواهیم بود ولی الان مسئله سره این دنیاست..............

(تشکر..............:gol:)
مثلا اگه این بچه تو اوش خانواده بزرگ شه تو اینده برای تصمیم گیری هاش راحته ولی فرض کنیم این بچه رو تو ب نوزادیش بدزدن و بیفته تو یه خانواده ی قاچاق چی اون وقت همه ی کار هاش به عهده ی خودشه ، بعضی ها هم که پدر و مادرشون رو از دست میدن یه همچین شرایطی دارن یکیش پیامبر (ص) خودمون .

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا اگه این بچه تو اوش خانواده بزرگ شه تو اینده برای تصمیم گیری هاش راحته ولی فرض کنیم این بچه رو تو ب نوزادیش بدزدن و بیفته تو یه خانواده ی قاچاق چی اون وقت همه ی کار هاش به عهده ی خودشه ، بعضی ها هم که پدر و مادرشون رو از دست میدن یه همچین شرایطی دارن یکیش پیامبر (ص) خودمون .

چه راحتی داره وقتی از سنینه پایین باید کارگری کنه و به سختی نون در بیاره؟! و اگر شانس بیاره معتاد نشه؟! اینایی که میگم فرضیه نیست........... توی خوده تهران پره...........
خوب ولی باز این مثال هایی که زدین عدل توش دیده نشد.............. عدل و مساوات کجاست...........

(تشکر............:gol:)

zalzalak_amir

عضو جدید
من طرفدار سکولارسیم هستم و کمونست نیستم؟؟؟

من طرفدار سکولارسیم هستم و کمونست نیستم؟؟؟

والا نمیخواستم چیزی بنویسم ولی نتونستم جلو خودمو بگیرم:

والا جواب به این سوال های لعنتی الان سالهاست زندگی عادی منو
مختل کرده حتی مجبور شدم برای فرار از فشارهای عصبی مربوط به
نوع تفکراتم چندین سال از خانوادم دور باشم متاسفانه درصد بالای عوام
جامعه ی ما و خانواده ی خودم که من رو با الفاظی مثل کمونیست
و ... صدا میزنن و بالطبع عواقب بروز چنین تفکراتی در بسیاری از روشن فکرای
سکولار جامعه و به خصوص در این برهه ی زمانی که حمله و تنفر شدیدی هم
نسبت به اسلام در جوونا شکل گرفته ما رو داره به جاهایی میبره که عاقبتش
نمیدونم چیه؟؟؟
جدیدا بهم میگن شیطان پرست...
من خودم از فشارهایی که میکشم خیلی رنج میبرم...

الانشم از بیستو چهار ساعت چهار ساعت میخوابم و بقییشو پشت کامپیوترم
نشستم و سعی میکنم زیاد فکرمو مشغول نکنم چون بلاخره خوب جهنم میبنمتون؟

Savant

کاربر بیش فعال
من مثال ساده ای از قانون علت و معلول زدم ، فکر نمیکنم توجه کرده باشین.

دو تا داستان از پائولو میارم بی ربط نیست :

مردی در حال گفتگو با دوستش بود که :
به نحوی از خداوند صحبت میکنید که گویی شخصا او را شناخته و رنگ چشمهایش را میدانید ؟ برای چه نیازمند پرورش چیزی هستیم تا به آن اعتقاد پیدا کنیم؟ آیا به خاطر این نیست که شما بدون آن نمیتوانید زندگی کنید؟
- آیا شما هیچ ایده و یا اطلاعی از این امر دارید که این جهان چگونه ساخته شده است ؟ آیا میتوانی معجزه ای به نام زندگی را توضیح دهی ؟
- همه چیز در اطرافمان محصول حادثه و تصادم میباشد.همه چیز اتفاقی بوده است.
- درست است ، پس در این صورت " همه چیز اتفاقی بوده " نام دیگر خداوند است.

آخرین ویرایش:

Savant

کاربر بیش فعال
یک داستان دیگه :
بودا یک روز صبح با شاگردانش بود که مردی نزدیک ایشان شد و گفت :
- آیا خداوند وجود دارد ؟
بودا پاسخ داد :
- بلی وجود دارد.
بعد از ناهار ، مرد دیگری نزدیک شد و گفت :
- آیا خداوند وجود دارد؟
بودا پاسخ داد :
- نه وجود ندارد.
پایان روز بود که شخص سومی نزد بودا آمد و همان سوال را کرد :
- آیا خداوند وجود دارد ؟
بودا گفت :
- شما باید در این باره تصمیم بگیرید.
وقتی که که آن مرد خارج شد ، یکی از شاگردان که دگرگون شده بود پرسید :
- ولی استاد ، این چه حکایتی است ، چگونه شما به یک سوال پاسخهای متفاوتی دادید ؟
- برای آنکه افراد متفاوت می باشند و هر کدام از ایشان از طریق مخصوص به خودش به خدا میرسد. مرد اول به سخنان من اعتقاد پیدا خواهد کرد. دومی ، هر کاری میکند تا ثابت کند من اشتباه میکنم. سومین نفر هم فقط به آنچیزی اعتقاد پیدا خواهد کرد که شخص خودش قادر به انتخابش باشد.

آخرین ویرایش:

EAS

عضو جدید
چه راحتی داره وقتی از سنینه پایین باید کارگری کنه و به سختی نون در بیاره؟! و اگر شانس بیاره معتاد نشه؟! اینایی که میگم فرضیه نیست........... توی خوده تهران پره...........
خوب ولی باز این مثال هایی که زدین عدل توش دیده نشد.............. عدل و مساوات کجاست...........

(تشکر............:gol:)
ببینین ، من قبلا هم گفتم عدل اصلی و کامل تو این دنیا نیست .

Savant

کاربر بیش فعال
درسته گفتین ولی در کتابهای اسمانی راجبه عدل خدا در این دنیا صحبت شده............
از جیبتون حرف در نیارین please !

اگر انسان طالب خوشبختیش باشه مقداری تحقیق میکنه !

فقط از روی تجربه حرف میزنید.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلامی دوباره

با سلامی دوباره

سلام
ادامه این بحث ها رو هم تو انجمن و هم تو باشگاه پیگیری کردم. متاسفانه سمیرا جان بیش از استاتر تو بحث ها شرکت میکنه و این کار ایشون به شقایق اجازه نمیده که مستقیمآ و با حواس جمع بحث رو دنبال کنه. اگه شقایق بتونه خودش مخاطب تک تک شرکت کنندگان باشه خیلی خوب میشه و نتیجه ای هم که ممکنه بدست بیاد برای شقایق ملموس تر میشه. لطفآ این نظر منو به دل نگیرید.
و اما شقایق جان , من همه جوابها تو انجمن و باشگاه رو خوندم. تو انجمن کسی به اون صورت از این بحث استقبال نکرده دلیلش هم اینه که اکثر اونه به خدا اعتقاد ندارند و اگه شما یه تاپیک بزنی که خدا نیست , همه شون با جون و دل میان و شرکت میکنند که بگن خدا نیست.
اما اگه بگی : خدا هست , اونجا کسی نمیاد رو این موضوع بحث کنه که نمونه ش هم تو همین تاپیک شما که اونجا زدی , حیّ و حاضره.
در مورد بچه های باشگاه هم که واقعآ با جون و دل شرکت میکنند و صادقانه ترین جوابها رو هم میدن. که جای تشکر داره.
نظر من اینه :
در مثنوی مولوی یک داستانی در مورد شتر دو کوهان و جهاز شتر نوشته شده که بعلت کوهانی که داره جهاز رو نمیشه بصورت محکم روش بست . مگه اینکه از همه طرف به چارمیخش بکشی که اونم باعث میشه شتر نتونه جم بخوره.
منظور از شتر همان ظرفیت پذیرش ذهن است و منظور از جهاز همان ایده و فکر هست.
تمایلات انسان باعث میشه که جهاز انسان با یک ده ریالی هم کج بشه و به سمت منافع شخصی اش میل کنه. زمانی که دو چشم و دو ابرو هم میتونه جهاز انسان رو کج کنه دیگه امیدی به استواری اعتقاد و ایمان در انسان نیست. با این فرض معلوم هست که قدرت ایمان و بی ایمانی در انسان چقدره و میشه دید که براحتی انسان از این رو به اون رو میشه و نمیشه روی اعتقادات کسی حساب کرد. هر چند ظاهر انسان نشون نمیده که با ده ریال هم پالانش کج میشه ولی بحث باطن و وجدان که پیش میاد همه چی رنگ دیگه ای میگیره.
با این فرض دیگه نمیشه به صورت واقعی روی موضوعات ذهنی و دینی و اعتقادی بحث کرد . یعنی انسان به خاطر تمایلاتش نمیتونه ثبات قدم داشته باشه و راست بگه.
رد خدا و رسالت پیامبران برای خیلی ها مثل آب خوردنه. هر چند که اگه همین افراد منافعشون ایجاب بکنه براحتی تغییر اندیشه هم میتونن بدهند. اما اثبات این چیزا از دست کسی بر نمیاد چون بلافاصله ندای درونیش بهش سر کوفت میزنه که دو رویی و ریا کاری نکنه و با خودش رو راست باشه و ادامه ماجرا . . .
اگه حوصله داشتی که این موضوع رو برام تحلیل کنی , ادامه میدم. :gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا نمیخواستم چیزی بنویسم ولی نتونستم جلو خودمو بگیرم:

والا جواب به این سوال های لعنتی الان سالهاست زندگی عادی منو
مختل کرده حتی مجبور شدم برای فرار از فشارهای عصبی مربوط به
نوع تفکراتم چندین سال از خانوادم دور باشم متاسفانه درصد بالای عوام
جامعه ی ما و خانواده ی خودم که من رو با الفاظی مثل کمونیست
و ... صدا میزنن و بالطبع عواقب بروز چنین تفکراتی در بسیاری از روشن فکرای
سکولار جامعه و به خصوص در این برهه ی زمانی که حمله و تنفر شدیدی هم
نسبت به اسلام در جوونا شکل گرفته ما رو داره به جاهایی میبره که عاقبتش
نمیدونم چیه؟؟؟
جدیدا بهم میگن شیطان پرست...
من خودم از فشارهایی که میکشم خیلی رنج میبرم...

الانشم از بیستو چهار ساعت چهار ساعت میخوابم و بقییشو پشت کامپیوترم
نشستم و سعی میکنم زیاد فکرمو مشغول نکنم چون بلاخره خوب جهنم میبنمتون؟
سلام
مطلب شما رو خوندم . طوری صادقانه و بی تعارف نوشته بودید که حیفم آمد شرکت نکنم .
خواستم بگم که : بزرگترین مشکلات ما تو زندگی اینه که برای ابراز عقیده رعایت ظرفیت ذهن طرفهای مقابل رو نمیکنیم و با طرح مبانی فکری مان اونا رو تو چنبره فکری گیر میاندازیم که اونام ناخود آگاه واکنش شدید نشون میدن و باعث ناراحتی میشه.
پیشنهاد من اینه که برای اینکه راحت زندگی بکنیم باید صبور باشیم و سعی نکنیم انسانها رو به شکل و شمایل مورد قبول خودمان ببینیم و یا نباید سعی کنیم که انسانها رو با خودمان همعقیده کنیم که نشدنی است و باعث رنج و عذاب میشه.
کبوتر با کبوتر باز با باز
اگه میخواهیم که راحت زندگی کنیم باید راههای همزیستی مسالمت امیز را فرا گیریم و عمل کنیم.
انسانها مثل کندوی زنبور هستند . تا دستکاری نکنی راحتی . اما وقتی خواستی چوب تو کندو بکنی باید منتظر حمله همه جانبه شونم باشی. پس : خود را دریاب و خود را باش.:gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ادامه این بحث ها رو هم تو انجمن و هم تو باشگاه پیگیری کردم. متاسفانه سمیرا جان بیش از استاتر تو بحث ها شرکت میکنه و این کار ایشون به شقایق اجازه نمیده که مستقیمآ و با حواس جمع بحث رو دنبال کنه. اگه شقایق بتونه خودش مخاطب تک تک شرکت کنندگان باشه خیلی خوب میشه و نتیجه ای هم که ممکنه بدست بیاد برای شقایق ملموس تر میشه. لطفآ این نظر منو به دل نگیرید.
و اما شقایق جان , من همه جوابها تو انجمن و باشگاه رو خوندم. تو انجمن کسی به اون صورت از این بحث استقبال نکرده دلیلش هم اینه که اکثر اونه به خدا اعتقاد ندارند و اگه شما یه تاپیک بزنی که خدا نیست , همه شون با جون و دل میان و شرکت میکنند که بگن خدا نیست.
اما اگه بگی : خدا هست , اونجا کسی نمیاد رو این موضوع بحث کنه که نمونه ش هم تو همین تاپیک شما که اونجا زدی , حیّ و حاضره.
در مورد بچه های باشگاه هم که واقعآ با جون و دل شرکت میکنند و صادقانه ترین جوابها رو هم میدن. که جای تشکر داره.
نظر من اینه :
در مثنوی مولوی یک داستانی در مورد شتر دو کوهان و جهاز شتر نوشته شده که بعلت کوهانی که داره جهاز رو نمیشه بصورت محکم روش بست . مگه اینکه از همه طرف به چارمیخش بکشی که اونم باعث میشه شتر نتونه جم بخوره.
منظور از شتر همان ظرفیت پذیرش ذهن است و منظور از جهاز همان ایده و فکر هست.
تمایلات انسان باعث میشه که جهاز انسان با یک ده ریالی هم کج بشه و به سمت منافع شخصی اش میل کنه. زمانی که دو چشم و دو ابرو هم میتونه جهاز انسان رو کج کنه دیگه امیدی به استواری اعتقاد و ایمان در انسان نیست. با این فرض معلوم هست که قدرت ایمان و بی ایمانی در انسان چقدره و میشه دید که براحتی انسان از این رو به اون رو میشه و نمیشه روی اعتقادات کسی حساب کرد. هر چند ظاهر انسان نشون نمیده که با ده ریال هم پالانش کج میشه ولی بحث باطن و وجدان که پیش میاد همه چی رنگ دیگه ای میگیره.
با این فرض دیگه نمیشه به صورت واقعی روی موضوعات ذهنی و دینی و اعتقادی بحث کرد . یعنی انسان به خاطر تمایلاتش نمیتونه ثبات قدم داشته باشه و راست بگه.
رد خدا و رسالت پیامبران برای خیلی ها مثل آب خوردنه. هر چند که اگه همین افراد منافعشون ایجاب بکنه براحتی تغییر اندیشه هم میتونن بدهند. اما اثبات این چیزا از دست کسی بر نمیاد چون بلافاصله ندای درونیش بهش سر کوفت میزنه که دو رویی و ریا کاری نکنه و با خودش رو راست باشه و ادامه ماجرا . . .
اگه حوصله داشتی که این موضوع رو برام تحلیل کنی , ادامه میدم. :gol:

استاره تاپیک محترمه در بحث ها شرکت کنه و میکنه........... منم جواب کسانی که ازم نقل قول میگیرن رو میدم.......... اینجا کسی جای کسه دیگر رو تنگ کرده عزیزم............ به خاطره همین این تالار عمومیه که همه در بحث ها شرکت کنن............ و من مطمئنم شقایق هم هر نظری بخواد میده و خواهد داد............:gol:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاره تاپیک محترمه در بحث ها شرکت کنه و میکنه........... منم جواب کسانی که ازم نقل قول میگیرن رو میدم.......... اینجا کسی جای کسه دیگر رو تنگ کرده عزیزم............ به خاطره همین این تالار عمومیه که همه در بحث ها شرکت کنن............ و من مطمئنم شقایق هم هر نظری بخواد میده و خواهد داد............:gol:
سلام
آخه من یه چند جا دیدم که کاربر ها نقل قول های شما رو به ایشون منتسب کرده بودند که ایشون هم جواب داده بود که اینا نقل قول های من نیست و مال سمیراست و از این حرفا.
به همین دلیل اینو گفتم.
ولی خدایی , اگه شقایق تنهایی جواب بده , میشه به بحث کمک کرد. موضوع جا تنگ کردن نیست. شما تعداد پست های خودتونو با تعداد پست های ایشون شمارش کنید , به گفته من میرسید. در هر حال وقتی استاتر شاکی نیست حرفی هم نیست. :gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
آخه من یه چند جا دیدم که کاربر ها نقل قول های شما رو به ایشون منتسب کرده بودند که ایشون هم جواب داده بود که اینا نقل قول های من نیست و مال سمیراست و از این حرفا.
به همین دلیل اینو گفتم.
ولی خدایی , اگه شقایق تنهایی جواب بده , میشه به بحث کمک کرد. موضوع جا تنگ کردن نیست. شما تعداد پست های خودتونو با تعداد پست های ایشون شمارش کنید , به گفته من میرسید. در هر حال وقتی استاتر شاکی نیست حرفی هم نیست. :gol:

سلام.............

بله دوسته عزیز من هم شاهده این قضیه بودم ولی این ایراد نقل قول کننده هاست که از روی احساس پست هارو میخونن و بدونه تامل حتی بر روی اسم پست دهنده فقط نقله قول میگیرن که اعتراض کنن...........
شقایق جان مختاره جواب بده ولی من هم نمیتونم کسانی که ازم نقله قول میگیرن رو نادیده بگیرم چون در هر نقله قولی که میگیرند یا سوالی برام مطرح میکنن و یا از حرف ها برداشت هایی میکنن که باید اصلاح بشه............ بله متوجه هستم که پستهای من بیشتر از ایشونه ولی عامله اصلیش نقله قول هاست...............:gol:

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
به همین دلیل اینو گفتم.

آیجا جان مطالبت و خوندم و خودم از دوست خوبم سمیرا خواستم که قدم به قدم همراه من باشه و در 5 یا 6 صفحه قبل هم گفتم بشخصه تا جایی که بتونم نظری نمیدم چون متاسفانه اکثرا دوستان منظور اصلیه من و نفهمیدن و تو پیام خصوصی به گبر و کافر بودن محکومم کردن سعی میکنم با خوندن مطالب فیض ببرم و اینکه خیلی راحت به دوستان انجمن میچسبونید که خدا رو قبول ندارن کار درستی نکردید و الان فهمیدم شما هم مثل یک سری از دوستان زود قضاوت میکنید

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیجا جان مطالبت و خوندم و خودم از دوست خوبم سمیرا خواستم که قدم به قدم همراه من باشه و در 5 یا 6 صفحه قبل هم گفتم بشخصه تا جایی که بتونم نظری نمیدم چون متاسفانه اکثرا دوستان منظور اصلیه من و نفهمیدن و تو پیام خصوصی به گبر و کافر بودن محکومم کردن سعی میکنم با خوندن مطالب فیض ببرم و اینکه خیلی راحت به دوستان انجمن میچسبونید که خدا رو قبول ندارن کار درستی نکردید و الان فهمیدم شما هم مثل یک سری از دوستان زود قضاوت میکنید

ممنون از لطفی که داری.............. :gol: قبول دارم زیاد پست زدم ولی در تلاش بودم خارج از تاپیک و سوالت نباشه...........:gol:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه به عقیده ی من نیست........... زندگی زیباست و شانیسه که ماها یک بار داریم و باید حالا که حس میکنیم درک میکنیم نهایته استفاده رو ازش ببریم............
خدای دین بله.............. خدای بی دینان خیر................

دوسته من اگر ناراحت نمیشی میشه جوابه این سوال من رو بدی؟! لطفا اگر فکر میکنی دخالته جوابم رو نده..............:gol: شما خدا پرستی و دین نداری............. ولی عده ای هستند که با اینکه دین ندارند خدایی که در کتاب های اسمانی اومده رو قبول دارند یعنی با همون صفات........... قهار عاشق و ... . خدای شما چه صفاتی داره؟! بهشت و جهنمی هم داره؟! باز میگم لگر فضولیه لطفا جواب ندین............:gol:
از کسی شنیدم که در ادیان مختلف بسته به درک و شعور مردم خدا رو تعریف کردند
مثلا در ایران به علت آب و هوای معتدل و سردی که در اغلب جاها هست و روح لطیف مردمش خدا هم بسیار مهربان و بهشت ،گرم و جهنم سرد است ولی در اسلام چون در صحرای خشک عربستان ظهور کرد و مردم عرب طبعی خشن دارند،پس خدا قهار و جبار و بهشت خنک و پر از رود و درخت و جهنم گرم است.
خدای من ،خدای مهربانی است،بی منت می بخشه و نگهدارمه

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از کسی شنیدم که در ادیان مختلف بسته به درک و شعور مردم خدا رو تعریف کردند
مثلا در ایران به علت آب و هوای معتدل و سردی که در اغلب جاها هست و روح لطیف مردمش خدا هم بسیار مهربان و بهشت ،گرم و جهنم سرد است ولی در اسلام چون در صحرای خشک عربستان ظهور کرد و مردم عرب طبعی خشن دارند،پس خدا قهار و جبار و بهشت خنک و پر از رود و درخت و جهنم گرم است.
خدای من ،خدای مهربانی است،بی منت می بخشه و نگهدارمه
این بهترین جمله ای بود که میشه خدا رو وصف کرد
متاسفانه تو دیم ما خدا رو مث لولو تجسم کردن که همه باید ازش بترسن و فلان کننو...
ولی خود خدا تو قران هم به کررات آورده من بخشنده و رحیمم ومهربانم ولی ماها تا اسم خدا رو میاریم تنها چیزی که ازش یادمون میاد جهنم و عذابه
به نظر من این چیزها فقط خدا زدگی بوجود میاره

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
این بهترین جمله ای بود که میشه خدا رو وصف کرد
متاسفانه تو دیم ما خدا رو مث لولو تجسم کردن که همه باید ازش بترسن و فلان کننو...
ولی خود خدا تو قران هم به کررات آورده من بخشنده و رحیمم ومهربانم ولی ماها تا اسم خدا رو میاریم تنها چیزی که ازش یادمون میاد جهنم و عذابه
به نظر من این چیزها فقط خدا زدگی بوجود میاره

همش به خاطر مزخرفاتیه که تو این 1400 سال به خوردمون دادن
اگر دنبال تفکر بودیم و میمون وار تقلید نمیکردیم الان حال و روزمون این نبود

شقایق21

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همش به خاطر مزخرفاتیه که تو این 1400 سال به خوردمون دادن
اگر دنبال تفکر بودیم و میمون وار تقلید نمیکردیم الان حال و روزمون این نبود
دقیقا مشکل اکثریت همینه و یکی مث من نوعی اگه براش سوال پیش بیاد روزی 10 تا پیام خصوصی بد و بیراه براش میاد:razz:

Al Pacino

عضو جدید
با سلام
ببخشيدكه پا برهنه اومدم وسط بحث.

در مورد اثبات وجود خدا يه مطلبي شنيدم كه بد نديدم اينجا مطرحش كنم:

"تكلفات زندگي باعث ميشه ما يكم از حقيقت خودمون دور شيم؛ اگه در شرايطي قرار بگيريم كه ديگه هيچ راه معقولي(از اسباب مادي) به نجات جونمون دريك شرايط خطرناك ، نداشته باشيم؛مثلا توي هواپيما در شرايط اضطراري باشيم يا توي يه كشتي در حال غرق شدن؛با اطمينان از اينكه هيچ نيروي بشري به دادمون نميرسه؛ حتي اون موقع هم اميد به نجات داريم كه ناشي از اينه كه به طور ذاتي(فطري) به نيرويي غيبي اعتقاد داريم."

البته فكر كنم مطلبو اونطور كه بايد نرسوندم؛ ولي باز نَقلش خالي از لطف نيست.

sahar_mo

عضو جدید
سلام منم مثل شما سوال زیاد دارم اما هیچ وقت به وجو خود خدا شک نکردم سوال دارم که چرا همه ادما باید بیان مثل هم زندگی کنن و برن اما با تمتم وجود سوالای تو ذهنم به اینکه حتما یکی الق این همه زیبایی این همه چیزای عجیب که واقعا همشون میزون دارن کار میکنن هست درسته اینکه میگن به دورو برت نگاه کن مال تو کتاباست اما واقعا عمیق نگاه کن درکش میکنی من خودم توی یه مسئله تو زندگیم واقعا نزدیکیش درک کردم . اینکه خدا کیه چیه فقط یه موجو برتر که همه اون کار همه اون چیزایی که ما وقتی میبینیم و میفهمیم میگیم اااااااااه مگه میشه ، همه مخلوقات اونن ما اسمش گذاشتیم خدا
نمیدونم شاید واقعا خیلی ذهن هامون بسته تر از اون هست که اگه خدا خودش به ما نشون میداد یا از وجود خودش اینکه چه جوری به وجو اومده میگفت درک نمیکردیم
نمیدونم من با تمام فکرایی که چندین سال کردم و از خیلیا پرسیدم به این نتیجه رسیدم که واقعا بعد از این دنیا یه دنیاییه که زندگی واقعی اونه و ما اینجا با ادم شدن (مثا ادم رفتار کردن)سعی میکنیم به اون درجه برسیم که بتونبم لا اقل اون دنیا جواب سوالامون بگیریم
من به هیچ دین و مذهب خواسی اشاره نمیکنم به نظرم تمام پیامبرا اومدن بگن بابا جان مثل ادم رفتار کنین با همدیگه وگرنه اینکه خدا رو چطور بپرستبم به هرکسی خودش ربط داره مثل جریان اون حضرت موسی که داشت با شعر میگغت خدایا قربون دست و پات برم حضرت موسی گفت چی میگی احمق این چه مدل پرستش خدا به موسی گفت چیکارش داری بزار هرجور که اون دوست داره شکر گذار نعمتم باشه
من به شخصه قبولش دارم عاشقشم

Thais

عضو جدید
خدا ان حس زيباست كه در تاريكي صحرا
زماني كه سكوت مرگ مي دزد هراست را
يكي اهسته مي گويد كنارت هستم اي تنها...........

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ببخشيدكه پا برهنه اومدم وسط بحث.

در مورد اثبات وجود خدا يه مطلبي شنيدم كه بد نديدم اينجا مطرحش كنم:

"تكلفات زندگي باعث ميشه ما يكم از حقيقت خودمون دور شيم؛ اگه در شرايطي قرار بگيريم كه ديگه هيچ راه معقولي(از اسباب مادي) به نجات جونمون دريك شرايط خطرناك ، نداشته باشيم؛مثلا توي هواپيما در شرايط اضطراري باشيم يا توي يه كشتي در حال غرق شدن؛با اطمينان از اينكه هيچ نيروي بشري به دادمون نميرسه؛ حتي اون موقع هم اميد به نجات داريم كه ناشي از اينه كه به طور ذاتي(فطري) به نيرويي غيبي اعتقاد داريم."

البته فكر كنم مطلبو اونطور كه بايد نرسوندم؛ ولي باز نَقلش خالي از لطف نيست.
این برهان مال کتاب دینی دبستان

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
هنوز هم علم اونقدر پيشرفت نكرده كه بتونن يه موجود يا شي رو بوجود بيارن
اينكه علم ژنتيك اينقدر پيرشرفت كرده كه تونستن كشت سلولي بدنو موجود ايجاد كنن كار مهيمي است ولي سوال اينه كه آيا از عدم هم مي تونن موجود كنن؟
اين قبول نيست كه از يك سلول يا مولكول با كشت دادن نمونه اي بيارن
چون اون سلسول اوليه و... رو اونا خلق نكردن
پس به نظر من يه قدرت مافوق بقيه قدرتهاي ما وجود داره
ولي اينكه ماهيت اون دقيقا چيه نمي د ونم
ولي مطمئنم اين خدايي كه سعي شده توي دنيا به مغز ما وارد كنن نيست!

mfmechanics

کاربر بیش فعال
سلام. وقت همه دوستان و استارتر عزیز بخیر.
این نکته که هر مجموعه ای یه پدید اورنده داره فکر نمی کنم که انسانی بوده باشه که اینو نفی کنه . سنگ پرستی و اتش پرستی و گاو پرستی و ... چرا بوجود اومدن ؟ چون پیروان این عقایده اینو قبول دارن که این مجموعه باید خدایی داشته باشه. پس هر مجموعه باید خدایی داشته باشه. و فرمول های یکسان موجود در مجموعه ثابت می کنه که این خدا یه دونه است.
پس مشکل ما این نیست که خدا نیست . مشکل ما اینه که خدا چیه. ایا خدا سنگه؟ یا آبه؟ یا خدا مادریه که بچه رو به دنیا میاره؟ و ....
اگه تا اینجا اعتقاد دارید بحث رو ادامه بدیم.