همستر من

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

http://i33.tinypic.com/2yo77kh.jpg

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اطلاعاتی از همستر‌ها (1)

اطلاعاتی از همستر‌ها (1)

همستر (HAMSTER) حیوانی کوچک و بسیار زیبا و جذاب در رنگ های گوناگون ازجمله سفید، طلائی، سیاه، کرم، زرد و . . . بوده و از خانواده جوندگان است که همه چیزخوار(omnivorous) میباشد. همسترها جوندگان کوچک متعلق به خانواده کرستیده میباشند. اعضای این خانواده در طبیعت وحش در اروپای شرقی، خاور میانه، شمال آفریقا، چین و سیبری مشاهده میشوند. نگهداری همستر در قفس دارای احتیاجات ساده ای بوده و بدون بو می باشد. هسمترها به عنوان حیوان خانگی در نظر گرفته میشوند. این حیوانات شبزی بوده و معمولا جهت جلوگیری از نزاع به صورت انفرادی نیز نگهداری میشوند. به این جانور انواع میوه، سبزیجات و دانه ها را بعنوان غذا میتوان داد. برای نگهداری از همستر از ظروف شیشه ای (شبیه به آکواریم) استفاده می شود که میتواند درب آن نیز بسته شود. زیر کف پای حیوان نرمه چوب نجاری ریخته میشود. این حیوان روز خواب است و از غروب شروع به بازیگوشی می کند. در صورتی که در قفس آن یک عدد چرخ و فلک یا سطح شیبدار مخصوص و یا تونل مخصوص قرار گیرد بازی کردن آن را می توانید بخوبی مشاهده نمائید. همستر براحتی به شما عادت میکند و از سر و کول شما بالا میرود. بر روَی دو پای خود می ایستد و در هنگام خوابیدن خود را ولو می کند بگونه ای که شما فکر می کنید کاملاٌ بیجان شده است. در خیلی از مواقع خوابیدن آن مانند انسانها به پشت است و خواب عمیقی دارد بطوری که اگر شما به آرامی دستش را بگیرد و آن را از جای خود بلند کنید ممکن است هنوز خواب بماند و بیدار نشود. این حیوان در صورت خود جیب های گونه ای (cheek pouch) دارد. این جیبها در دو طرف صورت واقع شده اند و کار حمل مواد غذایی و مخفی کردن نوزادان تازه متولد شده در هنگام خطر را بر عهده دارند. همستر قسمت عمده ای از غذائی که شما برای آن میگذارید را در ابتدا بشکلی حریصانه در این جیب ها قرار میدهد و سپس در گوشه ای از قفس آنها را خارج کرده و شروع به خوردن می نماید.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اطلاعاتی از همستر‌ها (2)

اطلاعاتی از همستر‌ها (2)

منشاء :
کشف هَمستِربه قرون وسطي در جنوب اروپا باز مي گردد. اسم همستِر برگرفته از کلمه آلماني Hamstern به معناي انبار دهنده مي باشد و اين نام را به دليل اينکه هَمستِر غذايشرا در کيسه لپهايش حمل مي کند بر او نهاده اند.
نوع :

هَمستِر جزو *****داران خونگرم از خانواده جوندگان مي باشد. در شبها فعالاست و در طول روز به استراحت مي پردازد. داراي گونه هاي مختلفي مي باشند که تنهابرخي از آنها بعنوان حيوان خانگي نگهداري مي شوند. برعکس موشها ، هَمِستِر بدون دمبه دنيا مي آيد. نوع Golden آن در رنگهاي مختلف يافت مي شود و بعضي از آنها نيزداراي موهاي بلند مي باشند.
نژادهاي هامستر ( همستر )

تعداد گونه هاي آن زياد است با اين وجود 5 گونه از آن بعنوان حيوان خانگي نگاهداريمي گردند:
1- هامستر سوري با نام علمي Mesocricetus auratus و با نام هايمتداول همستر طلايي ، همستر استاندارد ، همستر تجملي ، همستر خرس عروسكي
2- هامستر چيني با نام علمي Cricetulus griseus
3- هامستر روسي Dwarf Campbells Russian Hamster با نام علمي Phodopus campbelli
4- هامستر روسي Dwarf Winter White Russian Hamster با نام علمي Phodopus sungorus با نام هاي متداولي همچونهمستر سيبري و همستر يونگاري
5- هامستر روبوروفسكي با نام علمي Phodopus roborovskii

ساير گونه هاي همستر عبارتند از :
1- همستر اروپايي با نامعلمي Cricetus cricetus و با اسامي متداول همستر معمولي ، همستر شكم سياه
2- همستر رومي با نام علمي Mesocricetus newtoni و با متداول همستر رومانيايي
3- همستر تركي با نام علمي Mesocricetus brandti و با نام متداول همستر برندت
4- همستر قفقازي با نام علمي Mesocricetus raddei با نام متداول همستر گرجي
5- همستر لاداك با نام علمي Cricetulus alticola
6- همستر چيني راه راه با نامعلمي Cricetulus barabensis
7- همستر مغولي با نام علمي Cricetulus curtatus
8- همستر اورسمان با نام علمي Cricetulus eversmanni
9- همستر تبتي
10- همستر دم بلند كوچكتر با نام علمي Cricetulus longicaudatus
11- همستر ارمني بانام علمي Cricetulus migratorius با نام متداول همستر خاكستري مهاجر
12- همستردم بلند بزرگتر با نام علمي Cricetulus triton با نام متداول همستر كره اي
13- همستر موشواره با نام علمي Calomyscus bailwardi
14- همستر Cricetulus obscurus
15- همستر Cricetulus pseudogriseus
16- همستر Calomyscus baluchi
17- همستر Calomyscus mystax
18- همستر Calomyscus urartensis
20 نكته كاربردي در نگهداري همستر

1- هيچگاه آب فراوان در اختيار آن قرار ندهيد. اين ميتواند باعث مرگ او گردد.
2- در صورتيكه در جيره غذائي او از سبزي استفاده ميكنيد (مخصوصاٌ در هواي سرد و معتدل) ديگر به آب نيازي ندارد.
3- در ميان سبزيجات به گشنيز بيش از ديگران علاقه دارد. توجه كنيد كه كاهوي زياد ممكن است باعث اسهال شده و خطرناك است.
4- ذرت غذايي ارزان و مناسب است. بهتر است مقداري از آن را كمي بپزيد تا نرم شود و پس از خشك كردن به مرور به او بدهيد. شيريني، نمك، چربي زياد و بعضي از ميوه ها ازجمله گوجه فرنگي در جيره غذايي همستر مضراست.
5- غذاي همستر را تميز كرده و به او بدهيد. هيچگاه از سبزي نشسته و غذاي آلوده استفاده نكنيد. در اينصورت ممكن است آلوده به انگل گردد.
6- يك روز در ميان محتوي انباري خانه همستر را در كف خانه اش پهن كنيد تا از پوسيدگي و فاسد شدن آن جلوگيري شود.
7- غذاي همستر را در نوبت هاي متوالي (حداقل 3 بار در شبانه روز) و بمقدار كم به او بدهيد.
8- چرخ و فلك از بهترين و ضروري ترين تجهيزات در خانه همستر است. بازيگوشي حيوان در واقع يك ورزش و براي سلامتي او بسيار مهم است.
9- تكه هاي مقوا، چوب نرم، كاغذ مچاله و . . . جهت جويدن را فراموش نكنيد. رشد دندانهاي همستر هيچگاه متوقف نميشود.
10-تميز كردن آكواريم بصورت جزيي 2 بار در هفته و بصورت كلي هر 2 ماه يكبار انجام گيرد.
11- چون همستر ادرار خود را در گوشه اي از آكواريم انجام ميدهد نسبت به تعويض خرده چوب مربوط به اين ناحيه (2 بار در هفته) اقدام كنيد. براي اين منظور ميتوانيد يكي از ظروف خالي پنيري را از وسط نصف كنيد تا ابزاري شبيه به بيل مكانيكي بدست آيد و از آن استفاده كنيد.
12-براي گرفتن همستر به آرامي اقدام كنيد تا استرس و ترس براي او ايجاد نشود. همستري كه بترسد ممكن است در دست شما ادرار كند. براي بلند كردن و در دست گرفتن همستري كه با بوي بدن شما آشنا نيست دقت كنيد حركت آرام همراه با نوازش و دست گرفتن در بالاي سر حيوان براي جلوگيري از سقوط آن لازم است. اين موضوع مخصوصاٌ در مورد بچه ها ضرورت بيشتري دارد.
13-براي زايمان همستر باردار حداقل 1 هفته براي خانه سازي لازم است لذا قبل از اين خانه او را مستقل كنيد.
14-ضمن زايمان لازم است شرايط آرامش براي مادر فراهم شود. مكاني بدون سر و صدا و حتي الامكان تاريك مطلوب است. طول مدت زايمان 20 دقيقه تا 1 ساعت طول ميكشد.
15-هيچگاه در روزهاي نزديك به زايمان و چند روز پس از آن به همستر مادر و فرزندان او دست نزنيد.
16-جابجا كردن همستر مادر در روزهاي نزديك به زايمان باعث خونريزي و سقط جنين و مرده زايي و يا بچه خواري خواهد شد.
17-شستشوي همستر پس از مدتي كه با محيط جديد عادت كرد بلامانع است. بدين منظور از آب ولرم ومقدار كمي شامپو بچه استفاده كنيد. مواظب باشيد حيوان زياد نترسد. سپس با حوله نرم و سشوا در فاصله مناسب آنرا خشك كنيد.
18-نور مستقيم آفتاف بمدت طولاني (بيشتر از چند دقيقه) ميتواند براي همستر خطرناك باشد و در صورت استمرار منجر به مرگ آن گردد.
19-همستر نسبت به سرماخوردگي و مخصوصاٌ واگير از انسان حساس است. مواظب باشيد خانه او را گرم نگه داريد.
20-دقت كنيد اگر همستري دعوايي بود آنرا از ديگران جدا كنيد. حمله همستر مادر (پس از زايمان) چنانچه به محدوده همسترهاي ديگر وارد شود بسيار خطرناك و وحشيانه است و چنانچه سريعاٌ خارج نشود ممكن است با دندانهاي خود شكم حيوان مقابل را پاره كند.

20 جاذبه و زيبايي در همستر

1- دست و پاي او شبيه انسانها و داراي انگشت است.
2- در بسياري از مواقع بر روي دو پاي خود مي ايستد و به بيرون نگاه ميكند.
3- خواب سنگيني دارند و بصورت هاي گوناگون و بر روي هم و لابلاي هم مي خوابند.
4- ممكن است در هنگام خواب آنرا به آرامي از محل خود بلند كنيد و بيدار نشود.
5- در دهان خود دو لپ بزرگ دارد. ابتدا غذا را با ولع در داخل آنها جاي ميدهد. سپس آنرا به انباري خود برده و با فشار دستان خود، غذا را از لپ هاي خود خارج ميكند. آنگاه در گوشه اي نشسته و مقداري از آن را با دو دست خود گرفته و ريزريز جويده و ميخورد.
6- تمايل به كندن تونل دارد و لذا در بسياري از مواقع خرده چوبهاي نجاري موجود در كف آكواريم را ميجورد.
7- تخمه آفتابگردان (بصورت خام) را خيلي دوست دارد. آنرا با دو دست خود ميگيرد و بكمك دندان پوست آن را گرفته و مغز آنرا ريزريز جويده و ميخورد.
8- براي تميز كردن خود، با دندان پوست خود را ميجورد. بدين منظور براي بعضي از نواحي بدن كه دسترسي آساني ندارند ابتدا پاي خود را در دهان برده و پس از مرطوب كردن با آب دهان، بسرعت به محل مورد نظر مي مالد. در گاهي موارد نيز بر روي پاهاي خود مينشيند و خود را تميز ميكند.
9- براي سائيدن دندان خود چيزهايي مانند تكه هاي كارتن يا كاغذ يا چوب نرم را كه در آكواريم آن قرار ميگيرد ميجود.
10- همستر از ابتداي شب فعال و بازيگوش شده و مرتب بر روي اسباب بازي هاي خود از قبيل چرخ و فلك، سطح شيبدار، اتاقك فوقاني و . . . حركت ميكند.
11- پس از بيدار شدن از خواب خميازه هاي بلندي دارد. در اين حالت دهان خود را تا حد ممكن (در حدود 150 درجه) باز ميكند و بدن خود را بطور كامل ميكشد.
12- براي توالت كردن به گوشه اي خاص از آكواريم خود رفته و پاي خود را كمي بالا گرفته و ادرار ميكند.
13- براي خانه سازي، دستمال كاغذي يا كاغذ را در دهان خود مرطوب ميكند و بصورت يك گودي مناسب براي خود خانه ميسازد.
14- هنگام ترسيدن بر اثر دعوا يا از بيرون، ابتدا جست و خيز شديدي كرده و سپس همگي با هم بطور ناگهاني روي دو پاي خود يا بصورت خوابيده ساكن مي شوند.
15- جفتگيري همستر در مدت زماني نسبتاٌ طولاني (گاهي موارد تا چندين ساعت) بطول مي انجامد. در اين حالت ماده كاملاٌ ساكن و بي حركت و خمار يا با چشمان بسته در جلو نر قرار گرفته و دمب خود را كاملاٌ سفت و بالا ميگيرد. حيوان نر با ليس زدن به ترشحات ماده و نرگي خودش، عمل جفتگيري را مرتب تكرار ميكند. در اين بين گاهي موارد پوست گردن يا گوش ماده را نيز گاز ميگيرد.
16- چند روز قبل از زايمان، پهلوي ماده داراي برآمدگي كاملاٌ واضحي ميگردد. در اين شرايط لازم است ماده مستقل گردد تا خانه سازي را شروع كند و غذاي كافي را در انباري خود ذخيره نمايد.
17- زايمان ممكن است تا نيم ساعت بطول انجامد. معمولا هر نوزادي كه بدنيا مي آيد با يك جيغ (توسط نوزاد) همراه است. مادر بند ناف را بريده و پس از مقداري تميز كاري، استراحتي كوتاه دارد و به او شير ميدهد. سپس نوزاد بعدي را بدنيا مي آورد. ممكن است تا 12 نوزاد بدنيا بيايند.
18- چشم و گوش بچه ها در ابتداي تولد بسته است و هيچ پشمي بر روي بدن آنها وجود ندارد. پس از گذشت 1 هفته، پشم روي بدن بمرور ظاهر مي شود و شما مي توانيد رنگ بچه ها را تا حدي تشخيص دهيد. بمرورچشم ها و گوش ها به آرامي باز ميشوند و بچه ها بزرگ مي شوند و از سن 2 هفتگي شوخي و كشتي با يكديگر را آغاز ميكنند.
19- بچه ها براي شير خوردن به دو رديف سينه هاي مادر كه بيش از 14 عدد است مي چسبند بطوري كه هنگام جابجايي مادر ممكن است بچه ها از سينه او جدا نشوند.
20- پس از حدود 1 هفته، بچه هائي كه تازه راه رفتن را آموخته اند مرتب از خانه دور ميشوند و مادر آنها را با دهان خود بلند كرده و به خانه باز ميگرداند.
.

gordafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوجو جان اون عروسکم ماله شماس؟!:)
(راستی واکسن همستروتو بزن حموم ام فراموش نشه البته موجود تمیزی به نظر میرسید:D)
همستر چه شجرنامه ای داره !!!!من فقط یک شناسنامه دارم اون وقت این نصفه وجبی ...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با تشکر

با تشکر

با تشکر از دوست خوبم سولاریس که اطلاعات بالا رو در اختیارمون گذاشتن

تاپیک خوب اگه گفتی از تالار مهندسی کشاورزی که به معرفی حیوانات و بیماری‌ها پرداخته با مسابقه‌ای جذاب

دوستان خوبم در تالار مهندسی کشاورزی : مامان گلاب، حمید، افسون، گلرخ، فرزام، سولاریس و بقیه مهندسین گروه بخش مربوطه که فضولی‌های منو تو تالارشون قبول میکنن :w05:

:gol::heart:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوجو جان اون عروسکم ماله شماس؟!:)
(راستی واکسن همستروتو بزن حموم ام فراموش نشه البته موجود تمیزی به نظر میرسید:D)
همستر چه شجرنامه ای داره !!!!من فقط یک شناسنامه دارم اون وقت این نصفه وجبی ...

:heart::heart::w12::w05:
راستش هنو نبردمش واکسنش بزنم و واسش شناسنامه بگیرم، ایشالا بعد از تعطیلات میرم، یه واکسن میزنن که دیگه نمیزاره مریض بشه این کوچولو
خیلی ناز و تمیز و دوست داشتنیه:gol:
حموم هم همیشه میبرتمش
با شامپو بچه :child:

آخرین ویرایش:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
:heart::heart::w12::w05:
راستش هنو نبردمش واکسنش بزنم و واسش شناسنامه بگیرم، ایشالا بعد از تعطیلات میرم، یه واکسن میزنن که دیگه نمیزاره مریض بشه این کوچولو
خیلی ناز و تمیز و دوست داشتنیه:gol:
حموم هم همیشه میبرتمش
با شامپو بچه :child:
عجب...! :d
جاويد جان، من اول گمان کردم موشه!
البته جسارت نباشه به اين حيوونکي... اين از خانواده‌ي موشه ديگه؟
من همه‌ي روضه‌هايي که خوندي رو آخه گوش ندادم...:w05:
در ضمن تشکرهاي منم اين آخر شبي ته کشيده...:w30:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا دلم نمیخواد بگم از خونواده موشاست :w06:، پس نیست :w05:

موشا از خونواده‌ی اینان :w12:

سوالات سخته‌ها :w00:

Excalibur

عضو جدید
به هر جهت حيون نازي به نظر مياد اما من متاسفانه علاقه چنداني به حيوان خونگي واسه خودم ندارم...اسمش چيه جاويد؟
البته قديما سگ داشتم...

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی همستر رو تو شیشه نمیکنه
قفس مخصوص دارن که توش بازی میکنن
واسه آب خوردنشون هم ظرف مخصوص داره

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
والا دلم نمیخواد بگم از خونواده موشاست :w06:، پس نیست :w05:

موشا از خونواده‌ی اینان :w12:

سوالات سخته‌ها :w00:

همستر بخوردت جوجو! :d
خيلي خب بابا! حالا چرا داد مي‌زني؟؟ :w06:
من اگه بخوام يه روزي يه حيوون کوچولو برا خودم بگيرم تا از تنهايي دربيام... يه سنجاب مي‌گيرم... عاشقشم... واقعا با نمک و نازه... فکرشو بکن:‌ از سرو کولت بالا بره و از دستت غذا بخوره... انگار ميشه بچه‌ات! :heart:

nimfadora

عضو جدید
همستر بخوردت جوجو! :d
خيلي خب بابا! حالا چرا داد مي‌زني؟؟ :w06:
من اگه بخوام يه روزي يه حيوون کوچولو برا خودم بگيرم تا از تنهايي دربيام... يه سنجاب مي‌گيرم... عاشقشم... واقعا با نمک و نازه... فکرشو بکن:‌ از سرو کولت بالا بره و از دستت غذا بخوره... انگار ميشه بچه‌ات! :heart:
خوب ان شاالله بچه ت چرا سنجهب؟!!!!!!:D

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم سنجاب دوست دارم، خیلی نازه
میخوام یکی بگیرم، کوچولموچولوشو

البته به سعید هم بگم که این حیوون که من گذاشتم، قفسش رو میتونی خودت تهیه و طراحی کن، وسایل توش رو هم میتونی خودت بزاری دیگه، واسه همین دارم میرم یه آکواریوم بزرگ بسازم که وسایل تفریحیش رو بزارم توش

بعد از این ترم هم یه سنجاب میگیرم

و اینکه
این همسترم هم باهام بازی میکنه، از سرو کولم بالا میره و تو دستم غذا میخوره، البته خیلی کم، و به اندازه سنجاب دست آموز نمیشه

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
منم يه سنجاب داشتم.پدرمو در اورد.انداختمش پارك ساعي.خخخيلي بد گاز ميگيره.دستت كاملا سوراخ ميشه.تمام دفترهاي خاطرات و شعرمو خورده بود!اصلا اهلي نميشن.ولي بامزه ن.اگه خيلي كوچولو باشه شايد اهلي شه ولي غذا خوردنشون مصيبت ميشه.يعني شايد نخورنو تلف شن.من همستر دوست دارم ولي مامانم نمي ذاره.حقم داره الان 7 تا فنچ دارم 7 تا مرغ عشق 7 تا كرم ابريشم كه پيله بستن يه آكواريوم با 7 تا ماهي و دو تا كوتوله! ولي هههههههيچي مثل خرگوش نميشه.هيچي.اكه يه حيوون اهلي مي خوايد حتما خرگوش بگيريد

آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم يه سنجاب داشتم.پدرمو در اورد.انداختمش پارك ساعي.خخخيلي بد گاز ميگيره.دستت كاملا سوراخ ميشه.تمام دفترهاي خاطرات و شعرمو خورده بود!اصلا اهلي نميشن.ولي بامزه ن.اگه خيلي كوچولو باشه شايد اهلي شه ولي غذا خوردنشون مصيبت ميشه.يعني شايد نخورنو تلف شن.من همستر دوست دارم ولي مامانم نمي ذاره.حقم داره الان 7 تا فنچ دارم 7 تا مرغ عشق 7 تا كرم ابريشم كه پيله بستن يه آكواريوم با 7 تا ماهي و دو تا كوتوله! ولي هههههههيچي مثل خرگوش نميشه.هيچي.اكه يه حيوون اهلي مي خوايد حتما خرگوش بگيريد

چرا بگم باغه وحش ؟

بیا خونه مارو ببین :w05:

خیلی بامزست خونمون
البته علاوه بر اینا، کلی گل و گیاه هم دارمااا :w12:

samira005

عضو جدید

به عدد 7 اعتقاد راسخي داريد D:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
من اعتقاد ندارم خودشون هي زاد و ولد مي كنن!من تازه متوجه اين مورد شدم.من يه جفت مرغ عشق دارم كه مدام جوجه درست مي كنن.فنچ هام هم 3 تا هستن.هنوز نفهميدم كدومشون جفتن!!فكر كنم نوبتيه!من حيوون خونگي خخخخخيلي دوست دارم.برام يه نياز حياتي داشتنشون

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی خیلی نازه ...
حیف که من نمی تونم وگرنه ...
بازم از این حیوون خونگی ها داری؟
منم می خوام
;)

mahroo

عضو جدید
جوجو همسترت خوکشله ها.فقط یه کم لاغره.تپلیش با مزه تر میشه.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره، ولی نسبت به قبل خیلی خیلی خیلی کم، در حد صفر
همینو فقط میخوام نگه دارم

آخه خیلی نااااااااااااااازه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تشکرام تموم شده
ببخشین
خوب این خیلی الان تپل شده‌ها
بزارین سنش بیشتر شه
تپل مپلم میشه

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکرام تموم شده
ببخشین
خوب این خیلی الان تپل شده‌ها
بزارین سنش بیشتر شه
تپل مپلم میشه
قشنگ پروارش کن میخوایم بخوریمش D: (شوخی) منم هوس کردم :/ قبلنا آکواریوم داشتم با کلی ماهی تو کار تکثیر ماهی بودم 6, 7 سال داشتمش آخریا که مار ماهی گرفته بودم انداخته بودم توش رفتم دیدم تو آکواریوم نیست بعد گشتیم پشت یخچال پیداش کردیم , مامانم آکواریومو از پنجره پرت کرد پایین D: حیف که تهران نیستم وگرنه یا سنجاب یا همستر میگرفتم , کدومشون باحالتره, بیشتر با آدم ارتباط برقرار میکنه؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
میگم JuJu جون حالا انقدر در رابطه با همسترت گفتی یکم هم دل منو نشکون در رابطه با "همسرت" بگو ...

اشتباهی خوندم "همسر من" ... گفتم جل الخالق ، جاوید چی می خواد بگه ... :biggrin:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میگم JuJu جون حالا انقدر در رابطه با همسترت گفتی یکم هم دل منو نشکون در رابطه با "همسرت" بگو ...

اشتباهی خوندم "همسر من" ... گفتم جل الخالق ، جاوید چی می خواد بگه ... :biggrin:

:w15::w15::w15::w15::w15::w15:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قشنگ پروارش کن میخوایم بخوریمش D: (شوخی) منم هوس کردم :/ قبلنا آکواریوم داشتم با کلی ماهی تو کار تکثیر ماهی بودم 6, 7 سال داشتمش آخریا که مار ماهی گرفته بودم انداخته بودم توش رفتم دیدم تو آکواریوم نیست بعد گشتیم پشت یخچال پیداش کردیم , مامانم آکواریومو از پنجره پرت کرد پایین D: حیف که تهران نیستم وگرنه یا سنجاب یا همستر میگرفتم , کدومشون باحالتره, بیشتر با آدم ارتباط برقرار میکنه؟

سنجاب
خودمم میخوام یه سنجاب بخرم

البته همستر هم خیلی نازه‌هاااااااااااااااااااااااااااااااااااا :heart:

niusha*

عضو جدید
واییییی جوجو چه ناز بود عکسا
من همستر خیلی دوست دارم ولی مامانم نمیزاره داشته باشم!:razz:
میلاد یکی داشت ولی بعد 2 سال مرد!:crying2:
عکسات خیلی ناز بود من همستر می خواممممممممممممممممم!
:wallbash:

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
واییییی جوجو چه ناز بود عکسا
من همستر خیلی دوست دارم ولی مامانم نمیزاره داشته باشم!:razz:
میلاد یکی داشت ولی بعد 2 سال مرد!:crying2:
عکسات خیلی ناز بود من همستر می خواممممممممممممممممم!
:wallbash:
به جاش يه موش بگير از دورغ به مامانت بگو: همستره! ;)