نقض قانون جاذبه!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تا حالا شنیدین که میگن جاهایی هست که وقتی ماشین تو سرازیری قرار میگیره، عوض اینکه در جهت شیب به سمت پایین بره، به سمت بالا میره و قانون جاذبه نقض میشه؟
من خودم به عینه دیدم این صحنه و با ماشین خودمون چند بار امتحان کردم. یه جایی هست بین شهرهای چایپاره و خوی، از شهرهای استان آزربایجان غربی که همچین شرایطی داره.
به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینو تو ده تا برنامه مستند نشون دادن
همش خطای دیده
با تراز هم چک کردن
کدوم شبکه؟ بابا خطای دید چیه؟!!!! من خودم فیلم گرفتم، فقط نمیدونم چه جوری شماره ماشینو پنهان کنم وگرنه میزاشتم میدیدن

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان
تا حالا شنیدین که میگن جاهایی هست که وقتی ماشین تو سرازیری قرار میگیره، عوض اینکه در جهت شیب به سمت پایین بره، به سمت بالا میره و قانون جاذبه نقض میشه؟
من خودم به عینه دیدم این صحنه و با ماشین خودمون چند بار امتحان کردم. یه جایی هست بین شهرهای چایپاره و خوی، از شهرهای استان آزربایجان غربی که همچین شرایطی داره.

امین راست میگه خطای دید هست با تراز چک کنی معلوم میشه. سیستم تعادل بدن با مایعی که تو گوش هست کار میکنه و راحت می تونه اشتباه کنه، مثل وقتی که سریع دور خودت می گردی یا لبه ی بلندی هستی

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا مثلا شماره ماشینم دیده بشه؟؟؟چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیدونم، حس خوبی ندارم اگه شماره دیده بشه

امین راست میگه خطای دید هست با تراز چک کنی معلوم میشه. سیستم تعادل بدن با مایعی که تو گوش هست کار میکنه و راحت می تونه اشتباه کنه، مثل وقتی که سریع دور خودت می گردی یا لبه ی بلندی هستی

باور کنید خطا نیست، شیب جاده خیلییی واضحه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
اره جای تعجبه نیوتنم تعجب کرده بود

ازش پرسیدن چرا از افتادن سیب روی زمین تعجب کردی

گفت اخه زیر درخت گلابی نشته بودم.:biggrin:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره جای تعجبه نیوتنم تعجب کرده بود

ازش پرسیدن چرا از افتادن سیب روی زمین تعجب کردی

گفت اخه زیر درخت گلابی نشته بودم.:biggrin:

:cry: چرا باور نمیکنید؟ کسی هست که بلد باشه تو فیلم شماره ماشینمو پنهان کنه؟ اگه بلد باشه فیلمشو میزارم

Parsi.Eng

عضو جدید
سلام دوستان
منم یه چیزایی شنیدم ولی ندیدم اگر شد فیلم رو بزار

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام .. من غریبم .. ولی خب موضوع جالبه اومدم تو
جناب نیوتن رو ولش کن .. من خودم از اون دانشمند ترم (چیکنیم که هر روز اعتماد بنفسه داره میره بالا:D)

ولی در کل خطا چشم هست .. شاید در فیلم شما خطای چشمی معلوم نشه .. ولی شما برو از دید بالاتر به اونجا نگاه کن ..

کلا خوشم میاد بر مباحث غیر اقلیدوسی تمرکز کنم ... اونطوری جناب نیوتن که هیچ .. خود اقلیدوس هم نقض میکنم

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یه چیزایی شنیدم ولی ندیدم اگر شد فیلم رو بزار
میخوام بزارم، ولی فعلا نمیشه

سلام .. من غریبم .. ولی خب موضوع جالبه اومدم تو
جناب نیوتن رو ولش کن .. من خودم از اون دانشمند ترم (چیکنیم که هر روز اعتماد بنفسه داره میره بالا:d)

ولی در کل خطا چشم هست .. شاید در فیلم شما خطای چشمی معلوم نشه .. ولی شما برو از دید بالاتر به اونجا نگاه کن ..

کلا خوشم میاد بر مباحث غیر اقلیدوسی تمرکز کنم ... اونطوری جناب نیوتن که هیچ .. خود اقلیدوس هم نقض میکنم
سلام، از دید بالاتر نگاه کردم، نمیدونم وا...، چند نفری هم رفتیم، عجیبه چی بگم

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
این چیزی را که می گید یکی از دوستهای من هم توی یکی از جاده های شیراز دیده و انجام داده
ماشین توی سرازیری تا یه جایی پایین میره بعد توی فاصله خاصی به جای پایین رفتن بالا کشید میشه زمان و فاصله بالا کشیده شدن هم زیاد نیست

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
این چیزی را که می گید یکی از دوستهای من هم توی یکی از جاده های شیراز دیده و انجام داده
ماشین توی سرازیری تا یه جایی پایین میره بعد توی فاصله خاصی به جای پایین رفتن بالا کشید میشه زمان و فاصله بالا کشیده شدن هم زیاد نیست
سلام
ممنونم
آره، این جادی هم که من میگم، شاید بیش از 100 متر نباشه که تو قسمت خاصیش این اتفاق میفته

amin dd

عضو جدید
میلانی تو چند تا از قسمتاش همچین چیزی داشت
حتما اگه بازم گذرت میفته با تراز چک کن
میتونی برنامشو روی موبایل بریزی

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
جالبه تا حالا نشنیدم!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بار شبکه‌ی تبریز همچین خیابونی نشون داد، خطای دید و اینا هم نبود چون هم از بغل نشون می‌داد هم تابلو بود که یه 30 درجه‌ای شیب داره

aminvo

عضو جدید
سلام دوستان

میر حسین جان دقیقا درست میگی، من چند سال پیش توی تلویزیون مکانی ار دیدم که شیب حدود 35 یا 40 داست و آب سر بالا می رفت، خیلی عجیبت بود، فکر کنم توی مستند عجایب جهان بود، ولی مطمئنم که جاهای قانون جاذبه کار نمیده، اگه شد فیلمش را پیدا می کنم میزارم.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه خطای چشم نباشه واقعا عجیبه!
یعنی قسمتهائی از زمین نیروی گرانش نداره؟ نکنه عایق داره! :d
اگه دلیل اصلیشو متوجه شدین بذارین برام جالب شده. بچه های رشته فیزیک باید بدونن.

gigili206

عضو جدید
منم این قضیه رو دیدم تو سیسخت یاسوج یه چشمه ای هست به اسم "چشمه میشی" وقتی به جاده نگاه میکنی میبینی سرازیریه ولی آب چشمه داره سربالایی میاد یعنی شما با ماشین از بالای کوه تو جاده داری میری پایین آب از کنارت داره از کوه میره بالا. نمیدونم شایدم به خاطر خطای دیده....

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
میلانی تو چند تا از قسمتاش همچین چیزی داشت
حتما اگه بازم گذرت میفته با تراز چک کن
میتونی برنامشو روی موبایل بریزی

تراز ؟ اگه امکانش بود حتما ، میدونی از شهرمون فاصله داره، مثلا وقتی میریم یه شهر دیگه ، وسط راه هستش، ولی اگه روزی بتونم تراز اینا ببرم مشکلی نیست

موبایل؟ با چه برنامه ای فیلمشو درست کنم؟ بگین تا دانلود کنم

جالبه تا حالا نشنیدم!

:gol::gol::gol::gol:

یه بار شبکه‌ی تبریز همچین خیابونی نشون داد، خطای دید و اینا هم نبود چون هم از بغل نشون می‌داد هم تابلو بود که یه 30 درجه‌ای شیب داره
خوبه که دیدین چون بچه هایی که قبل شما اومدن نظر دادن ما رو متهم به خطای دید کردند!

پیدا کردم
http://ifile.it/t47cgwz

برای اطلاعات بیشتر می تونین این صفحه رو بخونین؛
یا توو گوگل سرچ کنید: cars roll uphill

مرسی بهنام ، اینجا دیده میشه که تراز گذاشتن و شیبدار بودن در جهت خلاف حرکت ماشین ثابت میشه

میر حسین جان دقیقا درست میگی، من چند سال پیش توی تلویزیون مکانی ار دیدم که شیب حدود 35 یا 40 داست و آب سر بالا می رفت، خیلی عجیبت بود، فکر کنم توی مستند عجایب جهان بود، ولی مطمئنم که جاهای قانون جاذبه کار نمیده، اگه شد فیلمش را پیدا می کنم میزارم.
آب؟ چه باحالللل ، خیلی جالب شد اگه تونستی فیلمشو بزار، ممنون

اگه فیلم و بزاری خیلی خوب میشه.....!!!
ببینم بهنام بلده فیلم رو ادیت کنه، بهنام بلدی؟

اگه خطای چشم نباشه واقعا عجیبه!
یعنی قسمتهائی از زمین نیروی گرانش نداره؟ نکنه عایق داره! :d
اگه دلیل اصلیشو متوجه شدین بذارین برام جالب شده. بچه های رشته فیزیک باید بدونن.
نیروی گرانش داره ولی عکس عمل میکنه، چون اگه نداشت که یا یک جا میموند یا به سمت پایین حرکت میکرد.

منم این قضیه رو دیدم تو سیسخت یاسوج یه چشمه ای هست به اسم "چشمه میشی" وقتی به جاده نگاه میکنی میبینی سرازیریه ولی آب چشمه داره سربالایی میاد یعنی شما با ماشین از بالای کوه تو جاده داری میری پایین آب از کنارت داره از کوه میره بالا. نمیدونم شایدم به خاطر خطای دیده....
کاش فیلم میگرفتین، مستند جالبی میشد

elman13

عضو جدید

اره منم یه چیزایی یادمه

در کل خطای دید نبود

:gol::gol::gol::gol:

خوبه که دیدین چون بچه هایی که قبل شما اومدن نظر دادن ما رو متهم به خطای دید کردند!

نیروی گرانش داره ولی عکس عمل میکنه، چون اگه نداشت که یا یک جا میموند یا به سمت پایین حرکت میکرد.

چرا متهمش می کنین آخه:mad::smile:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک جایی هم هست بین اراک و شازند که همین خاصیت رو داره به جاده معکوس معروفه...

بالا