نقد آهنگهاي ايراني-----> همگي بياين تو

Sajjad_Fashion

عضو جدید
:w16:سلام بحث جالبی هست اما نمی دونم چرا بیشتر به خواننده توجه شده تا آهنگ !!!
به نظر من بهتر بیشتر در مورد آهنگ ها ،جایگاهشون در بین مردم ، سبک هایی که علاقه مندان بیشتری دارن و ... بیشتر صحبت بشه تا این که شادمهر خوبه یا ساسی مانکن ؛حمیرا قوی تر ه یا لیلا و....
:w23:موفق باشین

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس خداروشكر يه موقه رسيدم كه نقدش تموم شده ! :d (رضا صادقي؟....از همون استفراغا كه حقيقت دوس داشت!! :) )

حالا خانم مهندس بعدي نقد كيه ؟؟ خداي نكرده محسن يگانه نيست كه!!! :whistle:

تو یکی بشین سر جات بچه جغله ی(با اون آواتارت آبروی همه رو بردی) افراطی :confused:

رو هر خواننده ایی یه عیب میذاره و فقط شادمهرو قبول داره :redface:

حیف اون ریحون که زن تو بشه و حق تو همون دختر اصغر کله پزه :mad:

wwwolf

عضو جدید
ببه نظر من اگه روی مفهوم اصلی اهنگ بحث کنید و این که نقاط ضعف آهنگ ها بهتره.
ولی در کل خلاقیت جالبیه تبریک می گم.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخی بالاخره خانم مهندس به ما یه حالی داد نقد محسن شروع شد.
بذارین من اول یه خورده قربون صدقه ش برم بعد :surprised:
به نظر من محسن تکه مثل اسمش یگانه ترین محسن فداش بشم دیروز و امروزم کرج کنسرت داشت دیروز که ترکونده بود امروزم مثل دیروز می شه حتما :D
حالا دور از شوخی کارای محسن واقعا قشنگن اصل اول براش اینه که کاراش احساسی باشن چه شعراش چه آهنگاش حس بالایی دارن بهترین آهنگش از نظر من گناهی ندارمه از نظر خودش نشکن دلمو البته چون کار اولشه علاقه ش نسبت به این کارش بیشتره.
به نظر من جای پیشرفت هنوز خیلی داره می تونه کاراش از این بهتر هم بشه چه تو شعر چه آهنگ چه تنظیم. تو تنظیماش آی خدا دلگیرم واقعا معرکه ست البته نمی دونم دموی دو دیقه ای این آهنگو شنیدین یا نه ولی تنظیم اون با آهنگی که توی آلبوم شنیدیم کلی فرق داشت برای گرفتن مجوز تنظیمشو عوض کرده یه قسمت از شعرم حذف شده اینم از مشکلات مجاز بودن دیگه کاریشم نمیشه کرد......

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه نقد از کارای محسن دارم نقد خودم نیست چون سر رشته ای از موسیقی ندارم نمی دونم مال کیه خانم مهندس می تونم اونارو بذارم؟

حالا فعلا تا جوابش برسه یه توضیح درباره نوازنده ویولن کار می دم:
اسم نوازنده ویولن پیام طونی هستش که از بزرگترین ویولن زن های ایرانیه ولی چون تو کنسرتی که شادمهر تو دبی داشته براش ویولن زده مسئولان ارشاد هم ممنوع الفعالیتش کردن محسن هم برای این که مشکلی برای مجوزش پیش نیاد اسمشو توی آلبوم نیاورده............

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w16:سلام بحث جالبی هست اما نمی دونم چرا بیشتر به خواننده توجه شده تا آهنگ !!!
به نظر من بهتر بیشتر در مورد آهنگ ها ،جایگاهشون در بین مردم ، سبک هایی که علاقه مندان بیشتری دارن و ... بیشتر صحبت بشه تا این که شادمهر خوبه یا ساسی مانکن ؛حمیرا قوی تر ه یا لیلا و....
:w23:موفق باشین

سلام.
ممنونم از حضورتون در اين تاپيك:gol:

تو كدوم پست راجع به خواننده صحبت شده؟
اگه دقت كرده باشيد اولش دو 3 تا پست زده شد كه من هدفم رو از ادامه بيشتر توضيح دادم تا دوستان متوجش بشن.

گفتيد ساسي؟!!!!!!!!

خوب نظر شما محترم چشم اگه آهنگاي اين خواننده نقدي داشته باشه به ايشون هم ميرسيم.

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببه نظر من اگه روی مفهوم اصلی اهنگ بحث کنید و این که نقاط ضعف آهنگ ها بهتره.
ولی در کل خلاقیت جالبیه تبریک می گم.

تا الانم به همين منوال پيش ميرفته شما يه چند صفحه به عقب تر بريد

حتما پيشنهادتون اجرا ميشه:gol:

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه نقد از کارای محسن دارم نقد خودم نیست چون سر رشته ای از موسیقی ندارم نمی دونم مال کیه خانم مهندس می تونم اونارو بذارم؟

حالا فعلا تا جوابش برسه یه توضیح درباره نوازنده ویولن کار می دم:
اسم نوازنده ویولن پیام طونی هستش که از بزرگترین ویولن زن های ایرانیه ولی چون تو کنسرتی که شادمهر تو دبی داشته براش ویولن زده مسئولان ارشاد هم ممنوع الفعالیتش کردن محسن هم برای این که مشکلی برای مجوزش پیش نیاد اسمشو توی آلبوم نیاورده............

چرا نشه خوشحال ميشم كه اونا رو بگيد گرچه از جاي ديگست اما حتما نظر شما هم بوده و خوشتون اومده كه اينجا قرار داديد.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ اول : نفسهای بی هدف تنظیم : محسن یگانه

شروع آهنگ با صدای عقربه های ساعت هست که با توجه به شعر این کار انجام شده. در ابتدا شاهد اورتور تند وسریع همراه با گام صدای بالا از سوی خواننده هستیم. وبا لحظه ای مکث و نواختن ملودی(پیانو) , زیبایی خاصی رو به آهنگ می بخشه. شاید این آهنگ ارزش خودش رو مدیون تنظیم خیلی خوبش هست ومی تونیم بگیم از لحاظ شعر هم قابل قبول هستش.در کل شاهد یه کار ترنس قوی بودیم که خیلی خوب بود.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ دوم : آخه دل من تنظیم : شهاب اکبری

تنظیم مجدد و کاور کردن و در واقع تکمیل کردن آهنگ ( آخه دل من ) از آلبوم های قبلی وغیررسمی خود ه محسن که اورتور این آهنگ با گیتار شروع میشه و با یک start خوب , به آهنگ ریتم میده. در این آهنگ از ساز کلارینت هم به عنوان ساز فرعی به مدت خیلی کم استفاده میشه که زیبایی خاصی به کار میده. از لحاظ شعر با اینکه قبلا هم این اثر رو شنیده بودیم ولی شعر خوبی رو داره.

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نقد آلبوم نفسهاي بي هدف

نقد آلبوم نفسهاي بي هدف

یکی از ویژگی های بارز و اصلی که این آلبوم رو بالا آورد و صاحب خیلی از عناوین کرد همین ملودی های ویلون بسیار سنگین و زیبایی بود
که پیام طونی عزیز برای محسن نواخت و محسن هم کل آلبوم رو , با تکیه به همین ملودی های ویلون جمع و جور کرده.
و باید بگیم این آلبوم بیش از همه مدیون هنر پیام طونی بوده و در کنارش آهنگسازی محسن.

سازی که در آهنگ اینجا دیگه جای تو نیست استفاده شده , آکاردئون هست که از ساز های خوش صدایی هست.
استفاده ی این ساز هم قضیه ای داشته دوستان:
محسن یگانه ی بیچاره ملودی زیبایی برای این قطعه ساخته بود و برای گیتار تنظیم کرده بود و نواخته بود , در دمویی که اومده بود شنیدیم کار زیباشو,
اما باز هم مسئولین ....و..... ارشاد این بار به ملودی گیر دادن , جالبه به ملودی که با گیتار نواخته شده گیر دادن و گفتن باید یا ملودی رو برداری یا
با یه ساز دیگه بزنی. محسن هم ملودیی رو که با گیتار بسیار زیبا اجرا کرده بود رو برداشت و برای آکوردئون تنظیم کرد.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ سوم : نخواستم تنظیم : شهاب اکبری

در این آهنگ شاهد ایده ای بسیار جالب از سوی محسن هستیم. اورتور این آهنگ با صدای کولیفون کشی روی آرشه و تنظیم کردن صدای ویلن یا همون (کوک ویلن) شروع میشه. ملودی این آهنگ سبک کارهای ایرلندی یا کارهای یونانی هست . باید اضافه کنم ویلن این ترک بصورت خیلی حرفه ای نواخته شده و از آرشه کشی های خیلی سریع و فوق العاده و تکنیک های خوبی استفاده شده. درسته از لحاظ شعر در حد فوق العاده نیست ولی در کل آهنگ خوبی هست.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ چهارم : گناهی ندارم تنظیم : شهاب اکبری

بدون شک یکی از بهترین ترک های این آلبوم هست. که چه از لحاظ شعر و چه از لحاظ ملودی و تنظیم خیلی عالی بود. اورتور آهنگ , با ویلن شروع میشه که مخاطب رو میخکوب میکنه و خواننده با گام پایین ووکال رو شروع میکنه و با صدای شکستن شیشه گام با تغییر گام روبرو میشیم و خواننده رو گام بالا میخونه. شایان ذکر هست وقتی خواننده قسمت ( هنوزم زمستون.....) رو میخونه از زیر صدای پیانو خیلی خوبی استفاده شده که باز هم به ارزش کار کمک میکنه در ادامه شاهد تکنوازی ویلن هستیم که به صورت ارکستری و گروهی نواخته میشه .

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ پنجم : اینجا جای تو نیست تنظیم : محسن یگانه

در این آهنگ شاهد استفاده سازی هستیم که بیشتر در آهنگ های آذری خودمون و یا ارمنی دیده بودیم. ریتم آهنگ و صدای ضربی که در آهنگ شنیده میشه کار رو زیبا تر کرده. این ترک از تنظیم خوبی هم برخورداره. ضعف این کار اینه که شاید از لحاظ شعر اونطور که باید و شاید خوب و عالی نبوده و همچنین این آهنگ از تکرار زیاد استفاده شده و در مجموع اثر بدی نیست.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ ششم : چشمای خیس من تنظیم : شهاب اکبری

این کار کاور یک آهنگ یونانی هست شعر این قطعه واقعا به روی این ملودی نشست و شاهد کار کاملا حرفه ای بودیم و از لحاظ آهنگ , میفهمیم آهنگسازی فوق العاده ای داشته. که ساز اصلی این کار ویلن هست که به صورت ارکستری و گروهی نواخته شده.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ هفتم : سرتو بالا بگیر تنظیم : شهاب اکبری

این آهنگ هم یکی از آثار قوی این آلبوم هست که اورتور این ملودی با پیانو شروع , و با نواختن ساز گیتار و ویلن همراه هم که به صورت ارکستری زده شده همراه هست. محسن با گام پایین کار ووکال رو شروع و بعد از گذشت چند ثانیه ای گام صدا را بالا میبره. نکته ی جالب تغییر ریتم در اواخر آهنگ هست و در ادامه تکنوازی ویلن آخر کار هم که ما رو یاد اورتور "مسافر" شادمهر عقیلی می اندازه. در کل از لحاظ شعر و ملودی و تنظیم کار خوب و قوی بود.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ هشتم : نشکن دلمو تنظیم : شهاب اکبری

باز هم تنظیم مجدد و کاور کردن آهنگ "سرگرمی تو" . که با نام نشکن دلمو در این آلبوم گذاشته شده. اورتور این کار با نواختن کلارینت و گیتار شروع و با سوال-جواب این دو ساز ملودی شروع و در ضمن از این دو ساز هم به عنوان زیر صدا هم استفاده شده ولی در ادامه بیشتر گیتار در ریتم(زیر صدای خواننده) و کلارینت در ملودی استفاده شده. این آهنگ از جمله آهنگ های هست که وقتی گوش میدم برام تازگی داره. چون هم ملودی خوب و هم ترانه ی عالی داره .

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ نهم : هیچکی نمی تونه بفهمه تنظیم : شهاب اکبری

اورتور این ترک هم با پیانو شروع و با ویلن ادامه داده میشه و از 2 ساز ویلن و گیتار هم به عنوان زیر صدا استفاده شده در اواسط کار شاهد تکنوازی گیتار هستیم که واقعا کار رو زیبا کرده و در این آهنگ شاهد تغییر گام های مدام محسن هستیم . در ادامه تکنوازی عالی ویلن و آرشه کشی خوب رو شاهد هستیم. ضعف این آهنگ در شعر هست. موضوع شعر خیلی خوبه ولی استفاده و تکرار خیلی زیاد کلمه ی"هیچکی" یه خرده مخاطب رو خسته میکنه. ولی در کل آهنگ خوبی بود.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهنگ دهم : بنویس از سر خط تنظیم : شهاب اکبری

تنظیم مجدد و کاور کردن آهنگ غیر رسمی و قدیمی خود محسن هست. که در واقع کار قبلی رو کامل کرده. نکته ی جالب توجه این کار این هست که: این آهنگ تنها ترک در این آلبوم هست که داخلش از تکنوازی گیتار الکتریک و زیر صدای گیتار الکتریک برای خواننده استفاده شده و از لحاظ شعر هم خوبه ولی از لحاظ ملودی , چندان قوی نیست.

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

آهنگ یازدهم : آخه دل من ( بی کلام) تنظیم : شهاب اکبری

ترانه ی بی کلام آخه دل من که شروعش با صدای چند ثانیه ای محسن همراه با افکت کامپیوتری هست و اورتور با تکنوازی فوق العاده کلارینت از (بابک یوسفی) هست و همچنین از ساز های گیتار و ویلن هم استفاده میشه که ترکیب این ساز ها و ملودی خوب, موزیک شنیدنی و جذاب رو تشکیل میده.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من محسن يگانه در حال حاضر بهترين و موفقترين خواننده ي داخليه من صداي دو نفرو توي خواننده هاي ايراني خيلي دوست دارم يكي مهدي مقدمه يكيشم همين محسن يگانه كه واقعا" صداش دلنشينه اما محسن يگانه علاوه بر اينكه رنگ صداش قشنگه خصوصيات مثبت ديگه اي هم داره كه هيچ كدوم از خواننده هاي داخلي همه ي اونارو با هم ندارن
خيلي ها قدرت صداي خواجه اميري رو قدرتمد ترين صدا توي خواننده هاي داخلي ميدونن ولي به نظر من توانايي اي كه محسن يگانه موقع خوندن توي گامهاي بالا داره به هيچ وجه خواجه اميري نداره صداي يگانه تو گامهاي بالا واقعا" شگفت انگيزو خيره كننده س ، هر چند كه توي گامهاي پايين زياد مانتور نميده و اگه دقت كنيد تنظيم آهنگاش جوريه كه معمولا" گامهاي پايين وسيله اي ميشه براي اينكه آهنگ موقع اوج گرفتن بيشتر بتونه قدرت صداي يگانه رو توي گام بالا به رخ شنونده بكشونه و البته به نظر من اينم از هوش بالاي محسن يگانه ست به هر حال باهوش بودن هم يكي از فاكتورهاي مهم موفقيت يه خواننده س

يكي ديگه از ويژگيهاي خوب يگانه اينه كه خودش قدرت ترانه سرايي داره واسه يه خواننده اين يه پوئن بسيار با ارزشه كه بتونه آهنگي كه توي مغزشه رو با يه شعر زيبا بياره رو كاغذ در حاليكه اكثر خواننده ها (يا بهتر بگم آهنگسازها) اين امتيازو ندارن و مجبورن شعرهاي زيادي رو ورق بزنن تا بينن كدومش به درد اون قطعه اي كه ميسازن ميخوره ! يا اينكه به يه ترانه سرا سفارش بدن كه واسه آهنگي كه ساختن يه شعر خوب بسازه كه بندرت پيش مياد كه دقيقا" اون چيزي كه ميخوان رو بتونن بهش دست پيدا كنن ، بنابراين توانايي ترانه گفتن يه فاكتور بسيار مثبت براي محسن يگانه ست

اما من فكر ميكنم ((((مهمترين))) عاملي كه باعث شده محسن يگانه به اين سطح از موسيقي برسه هيچ كدوم از چيزايي كه بالا گفتم نيست ، بلكه اون استعداد خدادادي و ذاتي موسيقيه كه توي يگانه وجود داره ، يگانه هم مثل شادمهر موسيقي توي خونش وجود داره و مثل شادمهر تو اين راه جون كنده تا به اينجا رسيده يعني به جايي كه ديگه توي موسيقي موندگار ميشه ، معروف شدن آسونه ولي موندگار شدن خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي... دشواره !

اون نقدهايي كه معمار67 عزيز گذاشت من قبلا" خونده بودم و نقدهاي خوبي هم بود واسه همين ديگه من به نقد تك تك هر آهنگ نميپردازم.
به خاطر سليقه ي خوبت هم بهت تبريك ميگم معمار جون :victory: (گويا محسن يگانه خودشم از طرفداراي شادمهره توي آلبوم اولشم زياد از شادمهر تقليد كرده بود ولي الان ديگه راه خودشو پيدا كرده و طرفداراي شادمهرم دوسش دارن بر خلاف اون حميد عسكري پرروي دزد ! :d )

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من محسن يگانه در حال حاضر بهترين و موفقترين خواننده ي داخليه من صداي دو نفرو توي خواننده هاي ايراني خيلي دوست دارم يكي مهدي مقدمه يكيشم همين محسن يگانه كه واقعا" صداش دلنشينه اما محسن يگانه علاوه بر اينكه رنگ صداش قشنگه خصوصيات مثبت ديگه اي هم داره كه هيچ كدوم از خواننده هاي داخلي همه ي اونارو با هم ندارن
خيلي ها قدرت صداي خواجه اميري رو قدرتمد ترين صدا توي خواننده هاي داخلي ميدونن ولي به نظر من توانايي اي كه محسن يگانه موقع خوندن توي گامهاي بالا داره به هيچ وجه خواجه اميري نداره صداي يگانه تو گامهاي بالا واقعا" شگفت انگيزو خيره كننده س ، هر چند كه توي گامهاي پايين زياد مانتور نميده و اگه دقت كنيد تنظيم آهنگاش جوريه كه معمولا" گامهاي پايين وسيله اي ميشه براي اينكه آهنگ موقع اوج گرفتن بيشتر بتونه قدرت صداي يگانه رو توي گام بالا به رخ شنونده بكشونه و البته به نظر من اينم از هوش بالاي محسن يگانه ست به هر حال باهوش بودن هم يكي از فاكتورهاي مهم موفقيت يه خواننده س

يكي ديگه از ويژگيهاي خوب يگانه اينه كه خودش قدرت ترانه سرايي داره واسه يه خواننده اين يه پوئن بسيار با ارزشه كه بتونه آهنگي كه توي مغزشه رو با يه شعر زيبا بياره رو كاغذ در حاليكه اكثر خواننده ها (يا بهتر بگم آهنگسازها) اين امتيازو ندارن و مجبورن شعرهاي زيادي رو ورق بزنن تا بينن كدومش به درد اون قطعه اي كه ميسازن ميخوره ! يا اينكه به يه ترانه سرا سفارش بدن كه واسه آهنگي كه ساختن يه شعر خوب بسازه كه بندرت پيش مياد كه دقيقا" اون چيزي كه ميخوان رو بتونن بهش دست پيدا كنن ، بنابراين توانايي ترانه گفتن يه فاكتور بسيار مثبت براي محسن يگانه ست

اما من فكر ميكنم ((((مهمترين))) عاملي كه باعث شده محسن يگانه به اين سطح از موسيقي برسه هيچ كدوم از چيزايي كه بالا گفتم نيست ، بلكه اون استعداد خدادادي و ذاتي موسيقيه كه توي يگانه وجود داره ، يگانه هم مثل شادمهر موسيقي توي خونش وجود داره و مثل شادمهر تو اين راه جون كنده تا به اينجا رسيده يعني به جايي كه ديگه توي موسيقي موندگار ميشه ، معروف شدن آسونه ولي موندگار شدن خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي خيلي... دشواره !

اون نقدهايي كه معمار67 عزيز گذاشت من قبلا" خونده بودم و نقدهاي خوبي هم بود واسه همين ديگه من به نقد تك تك هر آهنگ نميپردازم.
به خاطر سليقه ي خوبت هم بهت تبريك ميگم معمار جون :victory: (گويا محسن يگانه خودشم از طرفداراي شادمهره توي آلبوم اولشم زياد از شادمهر تقليد كرده بود ولي الان ديگه راه خودشو پيدا كرده و طرفداراي شادمهرم دوسش دارن بر خلاف اون حميد عسكري پرروي دزد ! :d )

جدن همه اينايي كه گفتيد رو يگانه داره؟!!!

پس اگه اينطوره من برم يه بار ديگه آهنگاشو گوش بدم شايد نظرم عوض بشه خدايي نكرده!

شما چرا شادمهرباز؟

اين كه همش تقليدي ميخونه اصلا تقليدش به كنار انقدر تو آهنگاش ميناله كه اشك

ملتو در مياره . ناسلامتي ما ميخواييم 4تا آهنگ گوش بديم روحيمون باز شه نه همش

تو آهنگ بشنويم اي خدا دلگيرم ازت آي زندگي سيرم ازت آي زندگي ميميرمو عمرمو

ميگيرم ازت....
:hate:

درسته اينم يه احساسه اما يكم ولومشو مياورد پايينتر بهتر نبود؟

البته اين نظر من بود نظر شما هم محترم:gol:

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

پس اگه اينطوره من برم يه بار ديگه آهنگاشو گوش بدم شايد نظرم عوض بشه خدايي نكرده!

شما چرا شادمهرباز؟

ميگيرم ازت....:hate:

محسن به جز کارای اولش که تحت تاثیر شادمهر بوده هیچ وقت تقلید نکرده این حرفت خیلی بی انصافیه
در مورد غمگین بودن کاراشم باید بگم هر خواننده ای یه فضایی رو دوست داره محسن هم غمگین می خونه و این بستگی به هر کس داره که چه آهنگی رو می پسنده این مورد سلیقه ایه که شما دوست نداری ولی خیلیا دوسش دارن من می تونم بگم کاراش یکی از پرطرفدارترین کارها تو ایرانه خیلیا کاراشو از حفظن و این نشون می ده که این کارا چقدر تو دل مردم جا باز کرده.
بهت قول می دم اگه یه بار به کنسرتاش بری نظرت عوض شه عزیز

معمار67سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون شادمهر جان به خاطر نظراتت خیلی خوب بود مرسی.:gol:
محسن طرفدار شادمهر بوده و هست و اونو به عنوان بهترین خواننده و آهنگساز قبول داره همیشه هم می گه که به خاطر شادمهر خواننده شده نمی دونم می دونی یا نه ولی اولین آهنگی که خیلی رو محسن تاثیر گذاشته و کلا باعث شده که محسن به موسیقی علاقه پیدا کنه قطعه گل گندم از آلبوم بهار من بوده قبل از اون محسن اصلا آهنگ گوش نمی داده :gol: ولی این قطعه که خیلی هم به طور اتفاقی شنید مسیر زندگی شو عوض کرد....

aki.hk

عضو جدید
منم قبول دارم شادمهر جنس صداش خاصه ولی به نظر من می تونست خیلی بهتر از قدرت نوازندگیش استفاده کنه حیفه با این صدا و نوازندگی یه چهره جهانی نباشه

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما در مورد آهنگ های نشکن دلمو و آخه دل من : با پرس و جویی که بنده از مخاطبان این آهنگ ها کردم , خیلی ها از تنظیم این دو آهنگ ناراضی بودند و می گفتند که همون تنظیم کامل برای گیتارش قشنگ تر بود . بنده معتقدم در انتخاب ساز های این آهنگ و ملودی هایی که به اون ها اختصاص دادند
دقت نشده به همین دلیل کار به دل مخاطبان نمیشینه ضمن اینکه این دو کار تکراری هم هست.

کلآ 6 کار جدید در این آلبوم وجود داشت که اگر بخواهیم برای تنظیم خوب و آهنگسازی خوب از میونشون گلچین کنیم مسلمآ آهنگ گناهی ندارم و
هیشکی نمیتونه بفهمه از تاپ ترین تنظیمات و آهنگسازی ها بوده و در ادامه میتونیم به نخواستم اشاره کنیم.

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این جمله رو من از خیلی ها شنیدم , که از گوش دادن به کار های محسن یگانه خسته میشدند و یا به دلشون نمینشست.
به نظر من دلیل اصلی اینکه کار های محسن به دل بعضی ها نمیشینه رنگ صدای محسن هست. البته محسن صدای بسیار باز و خوبی
داره اما رنگ صدای محسن ذاتآ طوری هست که بعد از گوش دادن مداوم , گوش رو آزار میده , مثل صدای جیغ.
و این مطلبی که گفتم یک واقعیته چون من از خیلی ها شنیدم که بعد از گوش دادن به آهنگ های مختلفش خسته می شدند و کنار میذاشتنش.
و اگر به کار هایی مثل نفس های بی هدف با دقت گوش بدیم متوجه میشیم که محسن داره یه جورایی جیغ میزنه تا بخونه!!!
و جالب اینجاست که خودش ادعا داره که کمتر کسی میتونه این کار رو تو این گام بخونه!! در صورتی که گام آهنگ اونقدر ها هم بالا نیست و
حتی یک خیلی از خواننده های نیمه حرفه ای هم میتونن به همین شکل اونو اجرا کنند.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما چرا شادمهرباز؟

ميگيرم ازت....
:hate:

آره عزيزم حتما" دوباره آهنگاشو گوش كن ! :w16:

تقليدي خوندن يعني چي ؟ تا اونجا كه من آهنگاشو گوش دادم زياد تقليد توش نديدم به جز اون آهنگاي اولش كه واسه شروع كارش بود (استاد شجريان هم گفته با تقليد كارشو شروع كرده:w19:)
خب ملت كه همش نبايد بپرن بالا پايين! بعضي وقتا آهنگاي غمگينم نيازه خيلي ها هستن كه اصلا" آهنگاي اكتيو گوش نميدن فقط آهنگاي لايت و غمگين گوش ميدن محسن يگانه هرچند كارهاي شاد خوب زيادي هم داره ولي به نظر من آهنگاي غمگينش خيلي دلنشينه

این جمله رو من از خیلی ها شنیدم , که از گوش دادن به کار های محسن یگانه خسته میشدند و یا به دلشون نمینشست.
به نظر من دلیل اصلی اینکه کار های محسن به دل بعضی ها نمیشینه رنگ صدای محسن هست. البته محسن صدای بسیار باز و خوبی
داره اما رنگ صدای محسن ذاتآ طوری هست که بعد از گوش دادن مداوم , گوش رو آزار میده , مثل صدای جیغ.
و این مطلبی که گفتم یک واقعیته چون من از خیلی ها شنیدم که بعد از گوش دادن به آهنگ های مختلفش خسته می شدند و کنار میذاشتنش.
و اگر به کار هایی مثل نفس های بی هدف با دقت گوش بدیم متوجه میشیم که محسن داره یه جورایی جیغ میزنه تا بخونه!!!
و جالب اینجاست که خودش ادعا داره که کمتر کسی میتونه این کار رو تو این گام بخونه!! در صورتی که گام آهنگ اونقدر ها هم بالا نیست و
حتی یک خیلی از خواننده های نیمه حرفه ای هم میتونن به همین شکل اونو اجرا کنند.

خانم مهندس بايد ديد اين خيليها كه ميگي يعني چقد !
هيچ وقت خواننده اي پيدا نميشه كه همه ي مردم دنيا آهنگاشو گوش كنن و ازش لذت ببرن چون سليقه ها متفاوته ...ولي اگه منظورت از خيلي ها "اكثريت" مردمه به نظر من اصلا" اين طور نيست توي نظرسنجي اي كه از بچه هاي باشگاه واسه بهترين آلبوم سال 87 گرفتيم محسن يگانه دوم شد ، اين يعني اينكه "اكثريت" كاراي محسن يگانه رو ميپسندن

برعكس شما من رنگ صداي يگانه رو دليل دلنشين بودنش ميدونم ، اون جيغ زدن كه ميگيد همون گام بالايي هست كه گفتم هنر اصلي محسن يگانه توي اين زمينه ست پس معلومه كه بايد اكثر آهنگاشو تحت تاثير قرار بده
اگه محسن يگانه همچين ادعايي كرده من كاملا" باهاش موافقم خواننده هاي نيمه حرفه اي كه هيچي حتي حرفه اي هاشم نميتونن اونقدر بالا بخونن بي انصافي نكنيد خانم مهندس

ولي اصولا" آهنگايي كه گام بالا دارن رو نبايد بطور مداوم گوش داد ، چون دل آدمو ميزنن اين در مورد همه ي خواننده ها صدق ميكنه و فقط محسن يگانه نيست ، آهنگاي هايده و حميرا هم دقيقا" همچين حالتي دارن ...
توي انتخاب آهنگاي روزانه براي گوش دادن هم بايد يه سري استاندارد هارو رعايت كرد;)

نقد آهنگاي يگانه بيشتر احساسي شد ، كاش بيشتر از لحاظ فني نقد ميكرديم آهنگارو

آلبوم نفسهاي بي هدف آلبوم خوبي بود ولي ميتونست بهتر از اين هم باشه ولي محدوديتهايي كه خواننده ها توي ايران دارن لطمه ي زيادي به آلبومها وارد ميكنه مطمئن باشيد اگه يگانه خارج از كشور اين آلبوم رو تهيه ميكرد اوضاع خيلي فرق ميكرد

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون شادمهر جان به خاطر نظراتت خیلی خوب بود مرسی.:gol:
محسن طرفدار شادمهر بوده و هست و اونو به عنوان بهترین خواننده و آهنگساز قبول داره همیشه هم می گه که به خاطر شادمهر خواننده شده نمی دونم می دونی یا نه ولی اولین آهنگی که خیلی رو محسن تاثیر گذاشته و کلا باعث شده که محسن به موسیقی علاقه پیدا کنه قطعه گل گندم از آلبوم بهار من بوده قبل از اون محسن اصلا آهنگ گوش نمی داده :gol: ولی این قطعه که خیلی هم به طور اتفاقی شنید مسیر زندگی شو عوض کرد....
شنيده بودم آهنگاي شادمهر باعث شده بود به موسيقي علاقه مند بشه ولي قضيه ي آهنگ "گل گندم" رو نميدونستم ! مرسي معمار جون

بالا