نرم افزار متلب Matlab

morteza-taymaz

عضو جدید
فرستادن آموزش مطلب به صورت پی دی اف برای دانلود عزیزانی که لازم دارند مرا راهنمایی کنید تا هرچه زودتر فایل های pdf را برای دانلود بگذارم

آخرین ویرایش:

morteza-taymaz

عضو جدید
فرستادن آموزش مطلب به صورت پی دی اف برای دانلود عزیزانی که لازم دارند مرا راهنمایی کنید تا هرچه زودتر فایل های پی دی اف را برای دانلود بگذارم

irsa

عضو جدید
ابزار مطلب

ابزار مطلب

سلام لطفا در مورد toolboxes در مطلب منو راهنمایی کنین واسه پروژه می خوام

k_siroos

مدیر بازنشسته
ToolBox شبکه های عصبی

ToolBox شبکه های عصبی

کسی در رابطه با ToolBox شبکه های عصبی موضوعی داره ؟ اگه فارسی باشه بهتره ؛ مرسی . :gol:

hmsfelc

عضو جدید
آموزش matlab

آموزش matlab

آموزش matlab

پیوست ها

• 1matlab_farsi(www.irebook.co.sr).pdf
    279.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
اصلاحيه

اصلاحيه

با توجه به اينكه اين جزوه مثل ويروس توي اينترنت منتشر شده، و حتا بعضي از شاگردهاي من هم، متأسفانه، اين جزوة ضعيف و ناقص رو استفاده كرده‏اند، بعضي از اشتباههاي مهمش رو به صورت كامنت مشخص كرده‏ام. البته اين همة اشتباهها نيست؛ فقط بعضي از اشتباههاي مهم جزوه است.

پیوست ها

• MATLAB_Farsi_Trivial.pdf
    410.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

matlabengine

عضو جدید
تذکری از روی خیر خواهی

تذکری از روی خیر خواهی

با توجه به اينكه اين جزوه مثل ويروس توي اينترنت منتشر شده، و حتا بعضي از شاگردهاي من هم، متأسفانه، اين جزوة ضعيف و ناقص رو استفاده كرده‏اند، بعضي از اشتباههاي مهمش رو به صورت كامنت مشخص كرده‏ام. البته اين همة اشتباهها نيست؛ فقط بعضي از اشتباههاي مهم جزوه است.

با سلام و خسته نباشید خدمت جناب مسافر گرامی‌،

امروز به طور اتفاقی مطلبی از شما دیدم در انتقاد به جزوه آقای نوید مستوفی. ایرادات شما را به طور کامل دیدم و برایم جالب بود که چنان به تندی و با بی‌ مهری به چند اشکال کوچک (جز یکی‌ دو مورد ) و حتا تایپی برخورد کردید که گویا هر کس از این متن استفاده کرده همه مطلب را اشتباه آموخته. من الان در یکی‌ از دانشگاه‌های خارج درس میخوانم و قبل از رفتن به دوره آموزشی MATLAB در MATHWORKS نگاهی‌ به جزوه آقای مستوفی برای من بسیار آموزنده و مفید بود.
به عنوان شخصی که چندین سال با محققین و اساتید برجسته همکاری داشته و با روحیات افراد علمی‌ آشناست و خود نیز در حیطه تحقیقات مشغول بوده و ضمنا با جنابعالی و آقای مستوفی هیچ گونه آشنایی ندارد، به عرض میرسانم که در نوشتار شما از اخلاق علمی‌ خبری نبود و متاسفانه بیشتر رد پای عصبیت (معمولاً ناشی‌ از حسادت) به چشم میخورد. از شما که در دانشگاه تدریس می‌کنید بیش از این انتظار میرود. با نرمتر کردن لحن گفتار و توضیح مودبانه اشکالات، هم تاثیر صحبت شما بیشتر خواهد بود و هم افراد مفیدی مثل آقای مستوفی که بدون ادعا و چشمداشت مالی‌ به صدها نفر مثل من کمک کرده اند دلسرد نخواهند شد. بد نبود شما که چنین به تندی انتقاد می‌کنید خودتان یک جزوه بدون اشکال در وب میگذاشتید.
با احترام

fereshteye_d

عضو جدید

yjalilian

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت جناب مسافر گرامی‌،

امروز به طور اتفاقی مطلبی از شما دیدم در انتقاد به جزوه آقای نوید مستوفی. ایرادات شما را به طور کامل دیدم و برایم جالب بود که چنان به تندی و با بی‌ مهری به چند اشکال کوچک (جز یکی‌ دو مورد ) و حتا تایپی برخورد کردید که گویا هر کس از این متن استفاده کرده همه مطلب را اشتباه آموخته. من الان در یکی‌ از دانشگاه‌های خارج درس میخوانم و قبل از رفتن به دوره آموزشی MATLAB در MATHWORKS نگاهی‌ به جزوه آقای مستوفی برای من بسیار آموزنده و مفید بود.
به عنوان شخصی که چندین سال با محققین و اساتید برجسته همکاری داشته و با روحیات افراد علمی‌ آشناست و خود نیز در حیطه تحقیقات مشغول بوده و ضمنا با جنابعالی و آقای مستوفی هیچ گونه آشنایی ندارد، به عرض میرسانم که در نوشتار شما از اخلاق علمی‌ خبری نبود و متاسفانه بیشتر رد پای عصبیت (معمولاً ناشی‌ از حسادت) به چشم میخورد. از شما که در دانشگاه تدریس می‌کنید بیش از این انتظار میرود. با نرمتر کردن لحن گفتار و توضیح مودبانه اشکالات، هم تاثیر صحبت شما بیشتر خواهد بود و هم افراد مفیدی مثل آقای مستوفی که بدون ادعا و چشمداشت مالی‌ به صدها نفر مثل من کمک کرده اند دلسرد نخواهند شد. بد نبود شما که چنین به تندی انتقاد می‌کنید خودتان یک جزوه بدون اشکال در وب میگذاشتید.
با احترام

من هم امروز به طور اتفاقي اين لينك رو ديدم. شما اشتباه مي كنيد اونطوري نيستند كه شما برداشت كرديد. اتفاقاً ايشون خودشون لينك دانلود همين جزوه ها رو به من دادند و چند تا كتاب هم به من معرفي كردند و توصيه كردند كه اولويتم خوندن كتابها باشه.

موفق باشيد

msn_syst3m

عضو جدید
سلام اول تاپیک چند تا pdf سطح بالا گذاشتید عالی بود
الان همش آموزش مبتدی میذارید. خوب چرا؟
من دارم GUI کار می کنم
کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟
با callback ها مشکل دارم
اگه کتابی pdfی چیزی هست ممنون میشم

آخرین ویرایش:

MMSalmaniArani

عضو جدید
سلام
من یک مثال از حل معادلات ode با دستور ode در matlab میخوام اگه کسی تونست کمکی کنه ممنون میشم

mojtaba_golpesar

عضو جدید
سلام بر همگی

آقا 1 دنیا ممنون از مقاله های صفحه اولت

خیلی خیلی واسه من کارآمد بود

متشکرم دوست عزیز

خدا خیرت بده عزیز

jodiabut

عضو جدید
سلام به تمام مهندسین
توی چند تایپیک مشکلم رو گفتم اینجا هم می گم شاید فرجی شد من چندتا یعنی 10 تا کد متلب برای شبکه عصبی می خوام
متلب نویسان عزیز کمکم کنید.:cry:تا فردا شب وقت دارم.:cry:

yekta.rozhan

عضو جدید
من دانلود کردم مشکلی نداشت.البته دفعه ی اول دقیقا همین پیامی که تو میگی داد.چون بد دانلود شد.دوباره دانلود کن

aminvo

عضو جدید
من دانلود کردم مشکلی نداشت.البته دفعه ی اول دقیقا همین پیامی که تو میگی داد.چون بد دانلود شد.دوباره دانلود کن

دوست عزیز قبل از اینکه پاسخ کسی را بدید لطفا به تاریخ پست نگاه کنید. ولی بخاطر بالا آوردن تاپیک باید از شما تشکر کرد. چون منجر شد به یاد بیارم که قبلا چه تاپیک های مفیدی بود.

mousavi_66

عضو جدید
i've writen a matlab program but it errors and i cant solve it.
please help me.

>> [t,y]=ode45('odeex1',[1:0.5:3.5]
??? Error using ==> feval
Undefined function or method 'odeex1' for input arguments of type 'double'.

Error in ==> odearguments at 110
f0 = feval(ode,t0,y0,args{:}); % ODE15I sets args{1} to yp0.

Error in ==> ode45 at 173
[neq, tspan, ntspan, next, t0, tfinal, tdir, y0, f0, odeArgs, odeFcn, ...

>> [t,y]=ode45('odeex1',[1:0.5:3.5],1)
??? Error using ==> nargin
Warning: File: odeex1.m Line: 2 Column: 1
The variable "odeex1" is also the name of this script.
This is illegal, because it will be the name of a script and a variable
in any context from which the script is called.
Error: The previous warning is being treated as an error.

Error in ==> odearguments at 81
if (nargin(ode) == 2)

when i make function in m-file with function structure it errors and even i cant get the function value in specified t and y.my function is:

syms t y
function dydt=odeex1(t,y)
dydt=t*y^(1/3)

amazingly when i checked it with different functions , even the value of the functions couldnot be calculated by matlab software!

and when i make function with inline structure in m-file ,program can calculate the function value but when i use ode 45 as shown in top ,it errors as shown in top.my structure with inline is:

syms t y dydt
odeex1=inline('t.*y.^(1/3)')

meytim

کاربر ممتاز
i've writen a matlab program but it errors and i cant solve it.
please help me.

>> [t,y]=ode45('odeex1',[1:0.5:3.5]
??? Error using ==> feval
Undefined function or method 'odeex1' for input arguments of type 'double'.

Error in ==> odearguments at 110
f0 = feval(ode,t0,y0,args{:}); % ODE15I sets args{1} to yp0.

>> [t,y]=ode45('odeex1',[1:0.5:3.5],1)
??? Error using ==> nargin
Warning: File: odeex1.m Line: 2 Column: 1
The variable "odeex1" is also the name of this script.
This is illegal, because it will be the name of a script and a variable
in any context from which the script is called.
Error: The previous warning is being treated as an error.

Error in ==> odearguments at 81
if (nargin(ode) == 2)

when i make function in m-file with function structure it errors and even i cant get the function value in specified t and y.my function is:

syms t y
dydt=t*y^(1/3)

amazingly when i checked it with different functions , even the value of the functions couldnot be calculated by matlab software!

and when i make function with inline structure in m-file ,program can calculate the function value but when i use ode 45 as shown in top ,it errors as shown in top.my structure with inline is:

syms t y dydt
odeex1=inline('t.*y.^(1/3)')
شما يا انگليسيتون خوب نيست، يا خوب هست؛ اگه خوب نيست چرا انگليسي نوشتيد؟ اگه خوبه چرا پس توضيحات واضحي رو كه نرم‏افزار در اشتباههاي شما داده متوجه نشديد؟
من براتون به طور خلاصه توضيح مي‏دم:
ـ اون اوايل پيغام داده كه تابع يا روشي به اسم odeex1 رو نمي‏شناسه
ـ اواسطش از تعداد وروديهاي تابع ايراد گرفته و بعدش هم هشدار داده كه اسم يكي از متغيرها و يك فايل دستخط رو يكي گرفتي (odeex1 گرفتي)
ـ بعدش هم كه اومديد يك تابع تعريف كنيد، كه اشتباهاً از متغيرهاي سيمبوليك استفاده كرديد.
ـ ...
ـ بگذريم. من جواب درست رو براتون بنويسم راحت‏ترم:
اين تابع بيانگر معادله ديفرانسيل:
کد:
dydt=t*y^(1/3);

اين هم دستخط حل معادله:
کد:
[t,y]=ode45('odeex1',1:0.05:3.5,1);
plot(t,y),xlabel('t'),ylabel('y')

حالا اجرا كن و نمودار تغييرات y رو نسبت به t ببين:
smplODE.JPG
اين ساده‏ترين نوع و فراگيرترين نوع برنامه‏نويسي با متلب بود.

mousavi_66

عضو جدید
شما يا انگليسيتون خوب نيست، يا خوب هست؛ اگه خوب نيست چرا انگليسي نوشتيد؟ اگه خوبه چرا پس توضيحات واضحي رو كه نرم‏افزار در اشتباههاي شما داده متوجه نشديد؟
من براتون به طور خلاصه توضيح مي‏دم:
ـ اون اوايل پيغام داده كه تابع يا روشي به اسم odeex1 رو نمي‏شناسه
ـ اواسطش از تعداد وروديهاي تابع ايراد گرفته و بعدش هم هشدار داده كه اسم يكي از متغيرها و يك فايل دستخط رو يكي گرفتي (odeex1 گرفتي)
ـ بعدش هم كه اومديد يك تابع تعريف كنيد، كه اشتباهاً از متغيرهاي سيمبوليك استفاده كرديد.
ـ ...

ـ بگذريم. من جواب درست رو براتون بنويسم راحت‏ترم:
اين تابع بيانگر معادله ديفرانسيل:
کد:
dydt=t*y^(1/3);

اين هم دستخط حل معادله:
کد:
[t,y]=ode45('odeex1',1:0.05:3.5,1);
plot(t,y),xlabel('t'),ylabel('y')

حالا اجرا كن و نمودار تغييرات y رو نسبت به t ببين:
مشاهده پیوست 49792
اين ساده‏ترين نوع و فراگيرترين نوع برنامه‏نويسي با متلب بود.

i got it

armin999

عضو جدید
salam yeki be man komak mikone mikham fog (x) bedast biyaram
f(x)=x/x-1 g(x)=-4/x composite functiono mikham ba domainesho ba mikham ba dastore ezplot fog(x) rasm koonam ......yeki be man komak kone pease man taze vaream to nam afzar matlab

meytim

کاربر ممتاز
salam yeki be man komak mikone mikham fog (x) bedast biyaram
f(x)=x/x-1 g(x)=-4/x composite functiono mikham ba domainesho ba mikham ba dastore ezplot fog(x) rasm koonam ......yeki be man komak kone pease man taze vaream to nam afzar matlab

اول تابعها رو تعريف كنيد:

کد:
[COLOR=black][FONT=&quot]f=inline([/FONT][/COLOR][COLOR=#a020f0][FONT=&quot]'x/(x-1)'[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=&quot]) [/FONT][/COLOR]  
[COLOR=black][FONT=&quot]g=inline([/FONT][/COLOR][COLOR=#a020f0][FONT=&quot]'-4/x'[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=&quot])[/FONT][/COLOR]

تابع f رو به اينصورت در نظر گرفتم؛ چون اونطوري كه شما نوشتيد معقول به نظر نمي‏رسيد.
حالا متغير نمادين x رو تعريف مي‏كنيم و بقيه مراحلي كه خواستيد رو انجام مي‏ديم:

کد:
[COLOR=black][FONT=&quot]syms [/FONT][/COLOR][COLOR=#a020f0][FONT=&quot]x[/FONT][/COLOR]  
[COLOR=black][FONT=&quot]fogx=simplify(f(g(x)))[/FONT][/COLOR]  
[COLOR=black][FONT=&quot]ezplot(fogx)[/FONT][/COLOR]

چون شما اينطور خواسته بوديد، اينطور نوشتم. وگرنه من با اين روش براي شما موافق نيستم؛ اگه تازه‏وارديد، فعلاً از جعبهابزار نمادين استفاده نكنيد (چون چيزي ياد نميگيريد).

راستي حالا برو اينها رو توي متلب اجرا كن.

آخرین ویرایش:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کد:
>>   
f=inline('x/(x-1)')   
g=inline('-4/x')

f =

Inline function:
     f(x) = x/(x-1)

g =

Inline function:
     g(x) = -4/x

realreal

عضو جدید
سلام من دستور متلب برای پيدا کردن نقاط تقاطع دو تابع رو می خواستم ممنون

M_vulture

عضو جدید
دوستان

از متلب میشه برای بدست آوردن پاسخ سیستم ارتعاشی درجه 4 استفاده کرد؟؟

sajad7777

عضو جدید
لطفا درمورد نحوه دانلود فايلتون توضيح بدين من با rapid share اشنا نيستم

ariax77

کاربر فعال
سوال

سوال

سلام
يه سوال داشتم.
جوابايي كه توي matlab ميگيرم همه با دقت 5 رقم بامعنيه. ميخواستم بدونم دستوري يا تنظيماتي وجود دارد كه دقت رو بالاتر ببرم؟!
لطفا هرچه زودتر جواب بدين;)

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
يه سوال داشتم.
جوابايي كه توي matlab ميگيرم همه با دقت 5 رقم بامعنيه. ميخواستم بدونم دستوري يا تنظيماتي وجود دارد كه دقت رو بالاتر ببرم؟!
لطفا هرچه زودتر جواب بدين;)

احتمالا باید دستور format long باشه