نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد برق 90-رتبه و محل قبولی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfazl_abedi

عضو جدید
سلام
این عابدی و شریفی چی درس میدن؟
من ادوات قبول شدم،اگر توصیه ای برام دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید

MASS59

عضو جدید
سلام بچه ها من ((کنترل -صنعتی شاهرود)) قبول شدم .کسی اطلاعاتی در مورد ش داره؟؟؟؟من شنیدم برقش از صنعتی بابل قویتره......... کلاً نظرتون چیه؟؟؟

تبریک میگم

اگر رشته قبلی تون کنترل نبوده, حتما و حتما و حتما توی این فرصت باقیمونده تا شروع کلاسها شروع کنید به خوندن کنترل مدرن و مهمتر از اون جبر خطی(linear algebra) هر چند کنترل مدرن رو جبرانی ترم اول بهتون میدن.ولی باز هم از بچه هایی که رشته شون کنترل بوده عقب میمونید

lunalovegood

عضو جدید
کنترل فردوسی مشهد.
در ضمن یک سوال : من که الکترونیک بودم چه واحدهایی پیش می خورم ؟کنترل مدرن و کنترل دیجیتال؟یا کنترل خطی!!!! رو هم باید دوباره پاس کنم؟
کنترل مدرن اختیاری رو با 11.5 پاس کردم.قبول میکنن؟
DSP رو هم پاس کردم.این رو هم اختیاری گرفتم و با 17 پاس کردم.اصلا جزو درسها هست؟
مرسی

MASS59

عضو جدید
کنترل فردوسی مشهد.
در ضمن یک سوال : من که الکترونیک بودم چه واحدهایی پیش می خورم ؟کنترل مدرن و کنترل دیجیتال؟یا کنترل خطی!!!! رو هم باید دوباره پاس کنم؟
کنترل مدرن اختیاری رو با 11.5 پاس کردم.قبول میکنن؟
DSP رو هم پاس کردم.این رو هم اختیاری گرفتم و با 17 پاس کردم.اصلا جزو درسها هست؟
مرسی

dsp جزء درسهای اجباری نیست. اختیاری هم خیلی کم ارشد کنترلی ها dsp برمیدارن.
کنترل مدرن احتمالا قبول میکنن ازتون. هر چند خیلی درس مهمی هست و پایه درسهایی مثل: کنترل بهینه-کنترل چند متغیره-کنترل مقاوم هست.اگر بتونید دوباره بگیرید ارزش داره. هر چند در معدل به حساب نمیاد
فقط کنترل دیجیتال و کنترل مدرن پیش هست

6462

عضو جدید
منم کنترل قبول شدم. امکان تغییر گرایش از کنترل به قدرت وجود داره؟ در ضمن لیسانس من قدرت بوده

MASS59

عضو جدید
منم کنترل قبول شدم. امکان تغییر گرایش از کنترل به قدرت وجود داره؟ در ضمن لیسانس من قدرت بوده

تغییر گرایش نه-اما به جز 9 واحد اجباری کنترل, میتونید بقیه واحدها (15 واحد اختیاری) رو از درسهای قدرت یا نزدیک به قدرت بردارید.همینطور تزتون ترکیبی با قدرت باشه(که بینهایت موضوع مرتبط وجود داره). در اینصورت برای دکترا خیلی راحت میتونید قدرت رو ادامه بدید

• Like
واکنش ها: 6462

6462

عضو جدید
تغییر گرایش نه-اما به جز 9 واحد اجباری کنترل, میتونید بقیه واحدها (15 واحد اختیاری) رو از درسهای قدرت یا نزدیک به قدرت بردارید.همینطور تزتون ترکیبی با قدرت باشه(که بینهایت موضوع مرتبط وجود داره). در اینصورت برای دکترا خیلی راحت میتونید قدرت رو ادامه بدید
در ضمن نظرتون رو در مورد گرایش کنترل بپرسم در بین بقیه گرایش های برق از چه درجه برخورداره؟در مقایسه با قدرت
در ارشد گرایش کنترل به دروس کارشناسی خودش زیاد وابسته هست ؟یعنی دانشجویان کنترل در گرایش ارشدموفق ترند یا ما با گذراندن دروس جبرانی می تونیم خودمون برسونیم به کنترلیها؟

mrouzbehi

عضو جدید
71 قدرت 14.7 علم و صنعت روزانه
120 قدرت 17.039 تهران - ماشین شبانه
432 الکترونیک - نیمه هادی 14.19 تهران شبانه
454 الکترونیک 15.46 علم و صنعت روزانه
473 مخابرات 14.71 شیراز روزانه
487 الکترونیک امیر کبیر شبانه
555 قدرت 15 بوعلی همدان روزانه
712 قدرت گیلان روزانه
731 مخابرات سیستم اصفهان روزانه
762 الکترونیک 14.49 بهشتی روزانه
771 الکترونیک 16.03 خواجه نصیر شبانه
983 مخابرات امن 15.7 علم و صنعت روزانه
1170 الکترونیک 17.6 امیر کبیر - هسته ای روزانه
1220 کنترل 17.21 اصفهان روزانه
1328 الکترونیک 17.59 گیلان روزانه
1603 قدرت 13.71 علامه فیض کاشانی غیر انتفاعی
1630 مخابرات مالک اشتر شبانه
1776 مخابرات 16.86 بین الملل قزوین شبانه
1975 الکترونیک 15.58 صنعتی بابل شبانه
2502 قدرت غیر انتفاعی هدف ساری غیر انتفاعی
:)

MASS59

عضو جدید
در ضمن نظرتون رو در مورد گرایش کنترل بپرسم در بین بقیه گرایش های برق از چه درجه برخورداره؟در مقایسه با قدرت
در ارشد گرایش کنترل به دروس کارشناسی خودش زیاد وابسته هست ؟یعنی دانشجویان کنترل در گرایش ارشدموفق ترند یا ما با گذراندن دروس جبرانی می تونیم خودمون برسونیم به کنترلیها؟

کنترل خیلی پرطرفدار هست. ولی اون طور که همه فکر میکنند بازار کارش خوب نیست. مگر اینکه اتوماسیون و ابزار دقیق بلد باشید که اون هم معمولا در گرایش کنترلی که در ایران تدریس میشه هیچی در این مورد نمیخونید. بیشتر تئوری و ریاضی میخونید.البته اگر قوی باشید در صنایع دفاعی میتونید جذب بشید.

از نظر وابشتگی به درسهای لیسانس, به جز کنترل مدرن و پیش نیاز اون که جبر خطی هست(به عنوان مقدمه در درس کنترل مدرن میخونید) دیگه هیچ کدوم از درسهای لیسانس به درد ارشد نمیخوره

max2007

عضو جدید
سلام mass59
میخواستم نظرتون رو در مورد بازار کار گرایش های مختلف برق بدونم.چون شنیدم بازار کار قدرت از سایر گرایش ها بهتره.
مثلا بین کنترل تهران و قدرت تهران اگه علاقه رو کنار بذاریم و فقط بازار کار رو در نظر بگیریم کدوم بهتره.این دو رشته از نظر بازار کار چقدر با هم فرق دارند؟:que:

n a v

عضو جدید
سلام mass59
میخواستم نظرتون رو در مورد بازار کار گرایش های مختلف برق بدونم.چون شنیدم بازار کار قدرت از سایر گرایش ها بهتره.
مثلا بین کنترل تهران و قدرت تهران اگه علاقه رو کنار بذاریم و فقط بازار کار رو در نظر بگیریم کدوم بهتره.این دو رشته از نظر بازار کار چقدر با هم فرق دارند؟:que:
بازار کار قدرت گسترده تر است...علتشم بیشر به داشتن کار بیشتری تو شهرستانها نسبت به سایر گرایشا است،چون سایر گرایشا شاید اکثر بازار کارشون تهران متمرکز شده،ولی در کل اگه کسی هر گرایش برق باشه و واقعا بلد باشه بیکار نمیمونه،مخصوصا با مدرک فوق لیسانس.

kakooey_m

عضو جدید
سلام
این عابدی و شریفی چی درس میدن؟
من ادوات قبول شدم،اگر توصیه ای برام دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید
آقایان کامبیز عابدی و جواد شریفی دو استاد ادوات دانشگاه بهشتی هستند.
توصیه میکنم از همون اول برو سراغ کامبیز عابدی و ایشون رو به عنوان استاد راهنما انتخاب کن.
به قولی اگه جواد شریفی بشه استاد راهنمات دیگه......... دیگه دیگه!!!!!!!!

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
آقایان کامبیز عابدی و جواد شریفی دو استاد ادوات دانشگاه بهشتی هستند.
توصیه میکنم از همون اول برو سراغ کامبیز عابدی و ایشون رو به عنوان استاد راهنما انتخاب کن.
به قولی اگه جواد شریفی بشه استاد راهنمات دیگه......... دیگه دیگه!!!!!!!!

استاد مشاور من دکتر عابدی هستن
اما بازم همون دیگه دیگه است

MASS59

عضو جدید
سلام mass59

اگر مشخصا منظورتون دانشگاه تهران هست, باید گفت بچه هایی که قبول میشن خیلی کم به بازار کار ارشدش فکر میکنن. بیشتر قصد ادامه تحصیل دارن.
ولی در کل بازار کار قدرت بهتر از بقیه هست و بعد مخابرات.
رشته کنترل جاهای خیلی خاصی نیاز دارن .بیشتر صنایع دفاعی .همچنین پذیرش گرفتن در رشته کنترل اصیل و کلاسیک هم خیلی سخت هست. چون پروژه های عملی برای دکترا که فاند میدن معمولا نظامی هست که به ایرانیها نمیدن. پروژه های تئوری که پول توش نیست و فاند نمیدن و باید با پول خودتون ادامه تحصیل بدید.
اکثر بچه های کنترل معمولا میزنن به هوش مصنوعی و روباتیک

kakooey_m

عضو جدید
استاد مشاور من دکتر عابدی هستن
اما بازم همون دیگه دیگه است
قصد توهین به هیچ کدوم از این اساتید رو ندارم
اما باز عابدی حالیشه که داره چی میگه، 4 تا سوال بپرسی ازش به تناقض نمیرسه
به نظر من از همه جهات عابدی از شریفی سرتره.
البته فکر کنم نظر شما هم در مقایسه همین باشه؟!

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
790 ، مکاترونیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر ، روزانه
792 ، مکاترونیک دانشگاه تهران ، شبانه
549 ، کنترل دانشگاه تربیت مدرس ، روزانه
721، کنترل دانشگاه فردوسی مشهد ، روزانه
795 ، کنترل دانشگاه صنعتی اصفهان ، روزانه
1700 ، کنترل دانشگاه اصفهان ، روزانه
3400 ، مخابرات دانشگاه سیستان و بلوچستان ، روزانه
131 ، قدرت دانشگاه علم وصنعت ، روزانه
460 ، قدرت دانشگاه بابل ، روزانه

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
قصد توهین به هیچ کدوم از این اساتید رو ندارم
اما باز عابدی حالیشه که داره چی میگه، 4 تا سوال بپرسی ازش به تناقض نمیرسه
به نظر من از همه جهات عابدی از شریفی سرتره.
البته فکر کنم نظر شما هم در مقایسه همین باشه؟!

مناسفانه من دکتر شریفی رو نمیشناسم

kakooey_m

عضو جدید
کاهش ظرفیت در برخی کد رشته ها

کاهش ظرفیت در برخی کد رشته ها

دوستان با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش در http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=1010
در رابطه با کاهش ظرفیت برخی کد رشته ها، به این موضوع توجه کردید که دانشگاه علم و صنعت در تمام گرایش های برق، نسبت به اعلام اولیه کاهش ظرفیت داد.
6132 روزانه علم و صنعت راه آهن
6099 روزانه علم و صنعت کنترل
6098 روزانه علم و صنعت کنترل
6070 مجازی علم و صنعت IT
6068 روزانه علم و صنعت IT
6054 شبانه علم و صنعت مخابرات
5999 روزانه علم و صنعت مخابرات
5998 روزانه علم و صنعت مخابرات
5921 شبانه علم و صنعت قدرت
5872 روزانه علم وصنعت قدرت
5871 روزانه علم وصنعت قدرت
5870 روزانه علم وصنعت قدرت
5784 شبانه علم وصنعت الکترونیک
5744 روزانه علم و صنعت الکترونیک
6153 روزانه علم وصنعت مهندسی پزشکی

دقیقا در اکثر کد رشته های برق کاهش ظرفیت داد!!!!:warn:

mrouzbehi

عضو جدید
790 ، مکاترونیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر ، روزانه
792 ، مکاترونیک دانشگاه تهران ، شبانه
549 ، کنترل دانشگاه تربیت مدرس ، روزانه
721، کنترل دانشگاه فردوسی مشهد ، روزانه
795 ، کنترل دانشگاه صنعتی اصفهان ، روزانه
1700 ، کنترل دانشگاه اصفهان ، روزانه
3400 ، مخابرات دانشگاه سیستان و بلوچستان ، روزانه
131 ، قدرت دانشگاه علم وصنعت ، روزانه
460 ، قدرت دانشگاه بابل ، روزانه
:eek::eek:

mrouzbehi

عضو جدید
جالبه علم و صنعت همه رشته هاش کم شده مثل برق و معماری:D
اینم از اون شاهکاراس:confused:

HESLER

عضو جدید
بازار کار قدرت گسترده تر است...علتشم بیشر به داشتن کار بیشتری تو شهرستانها نسبت به سایر گرایشا است،چون سایر گرایشا شاید اکثر بازار کارشون تهران متمرکز شده،ولی در کل اگه کسی هر گرایش برق باشه و واقعا بلد باشه بیکار نمیمونه،مخصوصا با مدرک فوق لیسانس.
اگر مشخصا منظورتون دانشگاه تهران هست, باید گفت بچه هایی که قبول میشن خیلی کم به بازار کار ارشدش فکر میکنن. بیشتر قصد ادامه تحصیل دارن. ولی در کل بازار کار قدرت بهتر از بقیه هست و بعد مخابرات.رشته کنترل جاهای خیلی خاصی نیاز دارن .بیشتر صنایع دفاعی .همچنین پذیرش گرفتن در رشته کنترل اصیل و کلاسیک هم خیلی سخت هست. چون پروژه های عملی برای دکترا که فاند میدن معمولا نظامی هست که به ایرانیها نمیدن. پروژه های تئوری که پول توش نیست و فاند نمیدن و باید با پول خودتون ادامه تحصیل بدید. اکثر بچه های کنترل معمولا میزنن به هوش مصنوعی و روباتیک.
با احترام به تمامی گرایشهای برق ، اما همه میدونن بازارکار کنترل و قدرت تو ایران بهتره.و معمولاًدعوا بین بچه های قدرت و کنترل هستش.اما چون تعداد قدرتی ها خیلی بیشتر از کنترلی هاست(چه در مقطع لیسانس و چه ارشد) معمولاً یکطرفه به نفع خودشون رای میدن!!!!!!من خودم لیسانسم الکترونیک بود و متوجه شدم از الک تو ایران چیزی بر نمی تابد!!!!! تصمیم گرفتم بین قدرت و کنترل یکی رو انتخاب کنم..... یکی از اساتید که خودش دکترای برق قدرت داشت میگفت کلاً بازار کار  برق کنترل و مکانیک سیالات تو ایران خوب هستش(اما نه اینکه بازار کار قدرت بد باشه). اگه یه نگاه به ظرفیت پذیرش کنترل تو مقطع لیسانس و ارشد کنید متوجه میشید که چه روزانه چه شبانه چه آزاد ،کنترل ظرفیت خیلی کمتری داره....این خودش نکته  بسیار مثبت هستش.حداقل از دست این دانشگاه آزادی ها راحت میشید!!(بر خلاف الک و مخابرات!!)در بین دانشگاه ها در مقطع ارشد در حالت کلی دانشگاههایی که کنترل میگیرن  سطح علمی بالاتری دارن(به جز دانشگاه   لرستان و همدان  و غیر انتفاعی ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!) اما اینها شرط لازم بود ولی شرط کافی نبود! اگه از اساتید با تجربه که خودشون دستشون یه جایی بند باشه بپرسین بهتون میگن که کنترل آینده خیلی خوبی داره، شرکتهای نفت و گاز و خودرو سازی و سیمان و فولاد و هوا فضایی و دفاعی و...... مطمئنن یه مهندس کنترل میخوان.همونطور که گفتم من لیسانسم الکترونیک بوده و کلی تحقیق کردم تا بتونم یه گرایش بهتر انتخاب کنم.اینارو بخاطر این نگفتم  که خودم دارم کنترل میخونم،اینا چیزی جز حقیقت نبود..........!!!!انشاا... همه بچه های کنترل و قدرت موفق باشن(و البته الکتونیکی ها و مخابراطی ها!!!!)

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر مشخصا منظورتون دانشگاه تهران هست, باید گفت بچه هایی که قبول میشن خیلی کم به بازار کار ارشدش فکر میکنن. بیشتر قصد ادامه تحصیل دارن.
رشته کنترل جاهای خیلی خاصی نیاز دارن .بیشتر صنایع دفاعی .همچنین پذیرش گرفتن در رشته کنترل اصیل و کلاسیک هم خیلی سخت هست. چون پروژه های عملی برای دکترا که فاند میدن معمولا نظامی هست که به ایرانیها نمیدن. پروژه های تئوری که پول توش نیست و فاند نمیدن و باید با پول خودتون ادامه تحصیل بدید.
اکثر بچه های کنترل معمولا میزنن به هوش مصنوعی و روباتیک.[/[QUOTE

با احترام به تمامی گرایشهای برق ، اما همه میدونن بازارکار کنترل و قدرت تو ایران بهتره.
و معمولاًدعوا بین بچه های قدرت و کنترل هستش.اما چون تعداد قدرتی ها خیلی بیشتر از کنترلی هاست(چه در مقطع لیسانس و چه ارشد) معمولاً یکطرفه به نفع خودشون رای میدن!!!!!!
من خودم لیسانسم الکترونیک بود و متوجه شدم از الک تو ایران چیزی بر نمی تابد!!!!! تصمیم گرفتم بین قدرت و کنترل یکی رو انتخاب کنم..... یکی از اساتید که خودش دکترای برق قدرت داشت میگفت کلاً بازار کار برق کنترل و مکانیک سیالات تو ایران خوب هستش(اما نه اینکه بازار کار قدرت بد باشه).
اگه یه نگاه به ظرفیت پذیرش کنترل تو مقطع لیسانس و ارشد کنید متوجه میشید که چه روزانه چه شبانه چه آزاد ،کنترل ظرفیت خیلی کمتری داره....این خودش نکته بسیار مثبت هستش.حداقل از دست این دانشگاه آزادی ها راحت میشید!!(بر خلاف الک و مخابرات!!)
در بین دانشگاه ها در مقطع ارشد در حالت کلی دانشگاههایی که کنترل میگیرن سطح علمی بالاتری دارن(به جز دانشگاه لرستان و همدان و غیر انتفاعی ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
اما اینها شرط لازم بود ولی شرط کافی نبود! اگه از اساتید با تجربه که خودشون دستشون یه جایی بند باشه بپرسین بهتون میگن که کنترل آینده خیلی خوبی داره، شرکتهای نفت و گاز و خودرو سازی و سیمان و فولاد و هوا فضایی و دفاعی و...... مطمئنن یه مهندس کنترل میخوان.
همونطور که گفتم من لیسانسم الکترونیک بوده و کلی تحقیق کردم تا بتونم یه گرایش بهتر انتخاب کنم.
اینارو بخاطر این نگفتم که خودم دارم کنترل میخونم،اینا چیزی جز حقیقت نبود..........!!!!
انشاا... همه بچه های کنترل و قدرت موفق باشن(و البته الکتونیکی ها و مخابراطی ها!!!!)
اینها هیچ کدام دلیل خوبی نبود، بهتر است به سازمان‌های بزرگ سر بزنید و ببینید از هر رشته چند نفر میخوان. مثلاً برق و مکانیک همیشه اول بودن، چند سال پیش آماری از جاهایی مثل شرکت نفت و پتروشیمی و مخابرات و نیروگاهها و ایستگاههای توزیع و ادارات و غیره و غیره گرفتم. مطلقاً قدرت توی اکثر موارد بیشترین استخدامی رو داشت. مخابرات برخلاف اون چیزی که همه فکر میکنن بازار خوبی داشت و حتی از الکترونیک بیشتر بود (که به دلیل اشباع بودن مخابرات، بیکار در این رشته زیاد داریم) کنترل هم رشته خوبیه، اما با اختلاف خیلی زیادی از رشته هایی مثل قدرت و مکانیک پایینتره.
اما برای کسایی به فکر کار هستن، قبل از مدرک چند چیز هستن که اهمیت فراوانی توی استخدام در جاهای معتبر دارن:
1- معدل (حداقل بالای 14)
2- میزان تسلط به زبان
3- میزان تسلط به نرم افزارهای مربوط به زمینه کاری
4- ریزنمرات دروس مهم (برای مثال برق منطقه همیشه به نمره مدار نگاه میکنه و نمره بالای 14 مهمه براش)

اینها فیلـترهایی هستن که به عنوان چیزی مثل مصاحبه قبل از ورود به یک شرکت معیار استخدام هستن. (اینهایی که گفتم مختص برق منطقه بود، اما جاهای دیگه هم به همین شکل با کمی تفاوت هستش)

آخرین ویرایش:

HESLER

عضو جدید

اکثر بچه های کنترل معمولا میزنن به هوش مصنوعی و روباتیک.

با احترام به تمامی گرایشهای برق ، اما همه میدونن بازارکار کنترل و قدرت تو ایران بهتره.
و معمولاًدعوا بین بچه های قدرت و کنترل هستش.اما چون تعداد قدرتی ها خیلی بیشتر از کنترلی هاست(چه در مقطع لیسانس و چه ارشد) معمولاً یکطرفه به نفع خودشون رای میدن!!!!!!
من خودم لیسانسم الکترونیک بود و متوجه شدم از الک تو ایران چیزی بر نمی تابد!!!!! تصمیم گرفتم بین قدرت و کنترل یکی رو انتخاب کنم..... یکی از اساتید که خودش دکترای برق قدرت داشت میگفت کلاً بازار کار  برق کنترل و مکانیک سیالات تو ایران خوب هستش(اما نه اینکه بازار کار قدرت بد باشه).
اگه یه نگاه به ظرفیت پذیرش کنترل تو مقطع لیسانس و ارشد کنید متوجه میشید که چه روزانه چه شبانه چه آزاد ،کنترل ظرفیت خیلی کمتری داره....این خودش نکته  بسیار مثبت هستش.حداقل از دست این دانشگاه آزادی ها راحت میشید!!(بر خلاف الک و مخابرات!!)
در بین دانشگاه ها در مقطع ارشد در حالت کلی دانشگاههایی که کنترل میگیرن  سطح علمی بالاتری دارن(به جز دانشگاه   لرستان و همدان  و غیر انتفاعی ها !!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
اما اینها شرط لازم بود ولی شرط کافی نبود! اگه از اساتید با تجربه که خودشون دستشون یه جایی بند باشه بپرسین بهتون میگن که کنترل آینده خیلی خوبی داره، شرکتهای نفت و گاز و خودرو سازی و سیمان و فولاد و هوا فضایی و دفاعی و...... مطمئنن یه مهندس کنترل میخوان.
همونطور که گفتم من لیسانسم الکترونیک بوده و کلی تحقیق کردم تا بتونم یه گرایش بهتر انتخاب کنم.
اینارو بخاطر این نگفتم  که خودم دارم کنترل میخونم،اینا چیزی جز حقیقت نبود..........!!!!
انشاا... همه بچه های کنترل و قدرت موفق باشن(و البته الکتونیکی ها و مخابراطی ها!!!!)

HESLER

عضو جدید
اینها هیچ کدام دلیل خوبی نبود، بهتر است به سازمان‌های بزرگ سر بزنید و ببینید از هر رشته چند نفر میخوان. مثلاً برق و مکانیک همیشه اول بودن، چند سال پیش آماری از جاهایی مثل شرکت نفت و پتروشیمی و مخابرات و نیروگاهها و ایستگاههای توزیع و ادارات و غیره و غیره گرفتم. مطلقاً قدرت توی اکثر موارد بیشترین استخدامی رو داشت. مخابرات برخلاف اون چیزی که همه فکر میکنن بازار خوبی داشت و حتی از الکترونیک بیشتر بود (که به دلیل اشباع بودن مخابرات، بیکار در این رشته زیاد داریم) کنترل هم رشته خوبیه، اما با اختلاف خیلی زیادی از رشته هایی مثل قدرت و مکانیک پایینتره.
اما برای کسایی به فکر کار هستن، قبل از مدرک چند چیز هستن که اهمیت فراوانی توی استخدام در جاهای معتبر دارن:
1- معدل (حداقل بالای 14)
2- میزان تسلط به زبان
3- میزان تسلط به نرم افزارهای مربوط به زمینه کاری
4- ریزنمرات دروس مهم (برای مثال برق منطقه همیشه به نمره مدار نگاه میکنه و نمره بالای 14 مهمه براش)

اینها فیلـترهایی هستن که به عنوان چیزی مثل مصاحبه قبل از ورود به یک شرکت معیار استخدام هستن. (اینهایی که گفتم مختص برق منطقه بود، اما جاهای دیگه هم به همین شکل با کمی تفاوت هستش)

این آماری که میگی از شرکتها  گرفتید رو خودتون تنهایی گرفتین؟؟!!!!!
از حرفای شکمی اصلاً خوشم نمیاد، ما نباید طوری صحبت کنیم که خودمون دوست داریم اونطوری باشه یا اونطوری بشه. بلکه باید حقیقت رو بگیم.حتی اگه به قول شما فلان شرکت چند برار کنترل، قدرت بخواد،در عوض تعداد قدرتی ها اونقدر  چند برار کنترلی ها هست که این مورد رفع بشه.(دانشگاه آزاد خلع رو پر کرده!!!)
درضمن اینکه من و شما بخوایم با هم بحث کنیم یا حتی با بچه های دیگه،هیچ فایده ای نداره.چون هرکی سعی میکنه سنگ خودشو به سینه بزنه و از گرایش خودش دفاع کنه.اگه قرار باشه یه الکترونیکی(رشته لیسانس من)بخواد بحث کنه میگه الکترونیک بازارکار خیلی خوبی داره.
درمورد مخابراتم باید گفت که نسبت به الکترونیک تو ایران خیلی بهتره مخصوصاً تو شرکت نفت و گاز، ولی وقتی تو یکی ازین تایپیک های بچه ها دیدم یکی با رتبه 3400 روزانه زاهدان قبول شد، فهمیدم اوضاع خرابتر از این حرفاست.!!

alcapon

عضو جدید
کلا بهشتی دوتا استاد واسه ادوات داره که اسکولن بیچاره شدی!! ببین ادوات رو دو نفر گفتن بیاین مستقیم ارشدش رو بخونین هیچکی قبول نکرد!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا