نتایج اولیه ازمون کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahdi_ghavidel

عضو جدید
از نطر سطح علمی دانشگاههای بین المللی امام خمینی قزوین و شهید رجایی و هنر تهران به ترتیب کدوماشون بهترن؟؟؟؟

tehrangharb

عضو جدید
از نطر سطح علمی دانشگاههای بین المللی امام خمینی قزوین و شهید رجایی و هنر تهران به ترتیب کدوماشون بهترن؟؟؟؟

من شهید رجایی رو زیاد شنیدم که اصلا خوب نیست , یکی از استادایه یکی از موسسات خودش لیسانسش رجایی بود , یه جورایی به شوخی میگفت رجایی رو قبول شدید؛ نرید, اصلا خوب نیست..

pyaazd

عضو جدید
(رجایی)ینی روزانه شو که نوشته ویژه فرهنگیان ما هم میتونیم انتخاب کنیم؟البته برای شبانش ننوشته. من شبانشو زدم میتونم روزانشم انتخاب کنم آیا؟؟

نه روزانه مخصوص فرهنگیانه فقط شبانه رو میشه انتخاب کرد.

pyaazd

عضو جدید
بچه ها شما اول روزانه و شبانه شهرستانای دور و رده پایینتر رو زدین یا پیام نور تهران؟

دانشگاه پیام نور تهران دانشگاه خوبیه و زودتر از ایلام و سبزوار و ... شبانه پر میشه اما من اول شهر های دیگه رو انتخاب کردم هرچی باشه سرتاسریه:smile: مدرکش معتبر تر از پیام نوره

misa001

عضو جدید
گرایشای جز مسکن علم و صنعت ارزش داره بالاتر از هنراصفهان باشه؟؟؟بهداشتی درمانی و آموزشی و اینا؟!!ب هرحال 4تاطرحش فقط!!آموزشیه؟!!...:confused:

naser1990

عضو جدید
سلام دوستان کسی از شهریه این ورکشاپ صلواتی خبر داره؟؟؟
خواهشن جواب بدین

naser1990

عضو جدید
من شهید رجایی رو زیاد شنیدم که اصلا خوب نیست , یکی از استادایه یکی از موسسات خودش لیسانسش رجایی بود , یه جورایی به شوخی میگفت رجایی رو قبول شدید؛ نرید, اصلا خوب نیست..

سلام مهندس اخرش نگفتی چه رتبه ای اوردی:)؟؟؟؟؟

1architect

عضو جدید

رجایی خیلی نزدیکه به خونه ما.حالا من موندم اول اینو بزنم یا قزوین :question:

venus.

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اقای عسگر پور از تهران میاد مهر ایمان کلاس داره 3 جلسه اش تشکیل شده منم تازه متوجه شدم:(شمارشم اینه 04113314273

استاد لطفیم هست که از اساتید دانشگاه تبریزه خیلی از کارش تعریف می کنن برای دوره ی جدید ثبت نام می کنه من خودمم ثبت نام کردم هنوز شروع نشده اینم شمارشه 04114771413
فقط از این اساتید خبر دارم
سلام دوستان

کسی اینجا خبر از دوره ها و ورک شاپ های تبریز نداره؟؟؟؟؟

hani architect

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اقای عسگر پور از تهران میاد مهر ایمان کلاس داره 3 جلسه اش تشکیل شده منم تازه متوجه شدم:(شمارشم اینه 04113314273

استاد لطفیم هست که از اساتید دانشگاه تبریزه خیلی از کارش تعریف می کنن برای دوره ی جدید ثبت نام می کنه من خودمم ثبت نام کردم هنوز شروع نشده اینم شمارشه 04114771413
فقط از این اساتید خبر دارم

سلام دوست خوب
خدا خیرت بده...:)
یعنی نمیشه رفت کلاس آقای عسگرپور دیگه ثبت نام نمیکنن؟
بله آقای لطفی استاد من هم بودن البته تو آزاد....کارشون خوبه...
بی زحمت هزینه هاشم میگی...که یه چیزی دستم بیاد بعد بزنگم
بی نهایت ممنون

soh-rab

عضو جدید
من یه سوالی دارم گیج کننده هر کی جواب می ده با استدلال جواب بده
فرض کنید رتبه نهایی شما در معماری بشه 20 و در منظر بشه 8
در انتخاب رشته شما این جوری عمل کردید که:
1 - معماری تهران ( پذیرش 12 نفر)
2 - منظر تهران ( پذیرش 10 نفر)
3 - معماری بهشتی (پذیرش 16 نفر)

حالا با این انتخاب رشته و این رتبه ها این فرد در منظر تهران قبول می شه یا معماری بهشتی؟

خواهشآ به این سوال جواب بدین.

آخرین ویرایش:

venus.

عضو جدید
سلام دوست خوب
خدا خیرت بده...:)
یعنی نمیشه رفت کلاس آقای عسگرپور دیگه ثبت نام نمیکنن؟
بله آقای لطفی استاد من هم بودن البته تو آزاد....کارشون خوبه...
بی زحمت هزینه هاشم میگی...که یه چیزی دستم بیاد بعد بزنگم
بی نهایت ممنون
خواهش می کنم:smile:
کلاس عسگر پور میتونی بری از جلسه 4 جمعا 35 ساعته هزینش از از جلسه 3 به بعد 390 تومنه
کلاس لطفیم 12 جلست 150 تومنه هنوز ثبت نام می کنن:)

art archer

عضو جدید

حالا با این انتخاب رشته و این رتبه ها این فرد در منظر تهران قبول می شه یا معماری بهشتی؟

چرا گیج کننده؟
خب با توجه به اینکه توو منظر 8ام شدید و منظر 10تا ظرفیت داره،پس منظر تهران قبول میشید..چون منظر رو بالاتر از معماری بهشتی زدید..اما اگر بعد از معماری تهران، معماری بهشتی رو میزدید، بهشتی قبول می شدید.

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

بالطبع منظر تهران دیگه. هرچی اولویت انتخابی تو بالاتر باشه و جا داشته باشه دانشگاه، همون اعمال میشه.

کسی از شرایط بازسازی پس از سانحه خبر داره؟ برای ادامه تحصیل و بازر کار و ... 6 ماه پیش میخواستم بخونم براش جداگونه، الان میبینم اصلا نمیدونم چی هست:D

art archer

عضو جدید
دوستان این فرم پیش نویس انتخاب رشته 92 که تو سایت ایوان خانه گذاشتن رو کسی تونست ببینه؟
فقط عکسش هستونمیشه کلیک کرد،واسه همه اینطوره آیا؟؟
:razz:

soh-rab

عضو جدید
چرا گیج کننده؟
خب با توجه به اینکه توو منظر 8ام شدید و منظر 10تا ظرفیت داره،پس منظر تهران قبول میشید..چون منظر رو بالاتر از معماری بهشتی زدید..اما اگر بعد از معماری تهران، معماری بهشتی رو میزدید، بهشتی قبول می شدید.

بالطبع منظر تهران دیگه. هرچی اولویت انتخابی تو بالاتر باشه و جا داشته باشه دانشگاه، همون اعمال میشه.

کسی از شرایط بازسازی پس از سانحه خبر داره؟ برای ادامه تحصیل و بازر کار و ... 6 ماه پیش میخواستم بخونم براش جداگونه، الان میبینم اصلا نمیدونم چی هست:D

نمی دونم چطور توضیح بدم ولی برای گیچ کننده هست
اگه شما یک نفر باشید بله واضحه توی کدوم دانشگاه قبول می شید ولی وقتی با توجه کل نگاه کنید مسئله گنگ هست
سنجش بر چه اساسی شما را در لیست برای انتخاب دانشگاه قرار می ده
یعنی بر اساس ترتیب الویت ها توی دفترچه ی شماره یک شروع می کنه به انتخاب دانشگاه یعنی اول معماری بعد منظر بعد مهندسی اسلامی بعد ایرانی و ...
یا براساس رتبه توی گرایش هاست مثلن چون این فرد رتبه منظرش 8 شده اول منظرش رو حساب می کنند اگه توی یه انشگاه قبول شد که هیچ و اگه قبول نشد بعد می رن سراغ معماری رتبه 20 و بعد می رن سراغ مهندسی اسیلامی با رتبه مثلن 47 و بعد می رن سراغ ....
یا اینکه برای خودشون یه رتبه بندی داره هر دانشگاه و سنجش مثلن نگاه می کنند ببیند اگه تهران پر نشده و رسیده به لیست شما چون هنوز تهران پر نشده و با وجود رتبه 20 شما...در دانشگاه تهران قبول می شید
چه طوری هست این مسئله توی انتخاب رشته مهم می شه همچنان مسئله برای من گنگ هست امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

قبول دارین به این سادگی هم که گفتین نیست

آخرین ویرایش:

soh-rab

عضو جدید
دوستان این دانشگاه تهران که توی توضیحات نوشته محل تحصیل پردیس قم
یعنی توی شهر قم هست ؟در ضمن خوابگاه داره یا نه ؟ چون آخر دفترچه هیچ توضیحی در مورد این نداده بود!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خودم پیداش کردم گرایش فنی مدرس مربوط به ساخت و اجرای ساختمانه و گرايش فن‌آوری ضمن توجه به مباحث عمومی رشته معماری به طور مشخص بر طراحی فنی ساختمان و روش‌های بهينه ساخت آثار معماری و استفاده از تکنولوژی‌های مناسب در طراحی، ساخت و بهره برداری از بنا تاکيد می‌ورزد.فقط یکی بگه هنر تهران سطح علمیش بهتره یا هنر اصفهان؟؟؟؟؟[

منم موندم اين گرايشاي علم و صنعت چي چيه

طبق شنیده ها ... هنر تهران
نه ميگن هنر اصفهان قوي تره

(رجایی)ینی روزانه شو که نوشته ویژه فرهنگیان ما هم میتونیم انتخاب کنیم؟البته برای شبانش ننوشته. من شبانشو زدم میتونم روزانشم انتخاب کنم آیا؟؟
شبانشو ميتونيم انتخاب كنيم روزانشو نه

دانشگاه پیام نور تهران دانشگاه خوبیه و زودتر از ایلام و سبزوار و ... شبانه پر میشه اما من اول شهر های دیگه رو انتخاب کردم هرچی باشه سرتاسریه:smile: مدرکش معتبر تر از پیام نوره
مدركش مهم ني حالا چي ميشه بنويسن پيام نور؟

ورکشاپ صلواتی کجاست؟؟مرکز معماری؟؟برای عمومه؟
اره انگار مركز معماريه

رجایی خیلی نزدیکه به خونه ما.حالا من موندم اول اینو بزنم یا قزوین :question:

رجايي برو

art archer

عضو جدید
نمی دونم چطور توضیح بدم ولی برای گیچ کننده هست
اگه شما یک نفر باشید بله واضحه توی کدوم دانشگاه قبول می شید ولی وقتی با توجه کل نگاه کنید مسئله گنگ هست
سنجش بر چه اساسی شما را در لیست برای انتخاب دانشگاه قرار می ده
یعنی بر اساس ترتیب الویت ها توی دفترچه ی شماره یک شروع می کنه به انتخاب دانشگاه یعنی اول معماری بعد منظر بعد مهندسی اسلامی بعد ایرانی و ...
یا براساس رتبه توی گرایش هاست مثلن چون این فرد رتبه منظرش 8 شده اول منظرش رو حساب می کنند اگه توی یه انشگاه قبول شد که هیچ و اگه قبول نشد بعد می رن سراغ معماری رتبه 20 و بعد می رن سراغ مهندسی اسیلامی با رتبه مثلن 47 و بعد می رن سراغ ....
یا اینکه برای خودشون یه رتبه بندی داره هر دانشگاه و سنجش مثلن نگاه می کنند ببیند اگه تهران پر نشده و رسیده به لیست شما چون هنوز تهران پر نشده و با وجود رتبه 20 شما...در دانشگاه تهران قبول می شید
چه طوری هست این مسئله توی انتخاب رشته مهم می شه همچنان مسئله برای من گنگ هست امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

آها،منظور شما روش سنجش برای تصحیح برگه های انتخاب رشته هست...
خب من به شخصه احساس میکنم این روش سازمان سنجش یک جریان رفت و برگشتیه..یعنی چک میکنه که مثلن نفر اول معماری که نفر 5 ام منظر هم شده چه انتخابی کرده..اگر اولین انتخاب معماری بود،خب قبول میشه..ولی اگه نه باید دید نفر 1تا 4 منظر چه انتخابایی کردن و این قضیه خیلی پیچیده میشه وقتی گرایش ها بیشتر و تعداد داوطلبا هم بیشتر میشه..واسه همین هم هست که سیستمشون برنامه ریزی شده و کامپیوتریه و دیاگرامای خاص خودشو داره
به نظر من نباید با فکر به اینا خودمونو گیج کنیم..این روش چندین ساله که انجام میشه و هرسال هم روش داوطلبا برای انتخاب رشته براساس علاقه و اولویتای خودشون بوده،نه روش تصحیح سازمان سنجش...:smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
كسي هست بگه قضيه ي گرايشاي علم و صنعت چيه؟؟؟؟؟؟؟

pedram8755

عضو جدید
كسي هست بگه قضيه ي گرايشاي علم و صنعت چيه؟؟؟؟؟؟؟

دوستان من هم اکنون گرایش فناوری علم و صنعت میخونم ولی خب رتبم هم 23 شد و احتمال زیاد اسکیس کار میکنم که جای بهتر برم

برای من که کارشناسی علموص بودم خب...اینجا الان همه مطالب تکراریه ولی واسه دوستام که پارسال قبول شدن نسبتا راضین...مشکل اصلی علم وصنعت جو اونجا هست نه بار علمیش..اتفاقا طرح1 فناوری علموص از 99 طرحههای ایران قویتره ... ماجرا از اینقراره که دم در به لباست گیر میدن دم به دقیقه مزاسم مذهبی برقراره و از این مساعل.... وگرنه طرحاش که خوبه.. سازه های نو و این قبیل درساش هم طبق درسنامه دانشگاههای فنی دنیا داره جلو میره..... بقیه گرایشا مثل مسکن و درمانیش هم همینطوره...یعنی دروس طرح کاملا تخصصی ارائه میشه. و خوب و استاداس باتجربه....ولی گرایش اموزشی علم وصنعت رو اکیدا میگم نزنین که هیچی نداره....

میمونه سایر دروس که اینجا اقای نقره کار جولون میده..مثل مبانی نظری و 99 درصد شماها با این یکی دو تا درس به مشکل خواهید خورد...در کل به جز این 2تا درس بقیه کاملا راض کننده خواهد بود.......

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز

حتی از اون چیزی که گفتیم هم ساده تره. چرا سعی میکنی برای خودت پیچیدش کنی؟ اولویت با رتبه بالاتره تو هر کدوم، به همین سادگی. اگه یه نفری رتبه معماریش بشه 30 و منظرش بشه 1، ولی منظر انتخاب دهمش باشه، میره معماری بر فرض علم و صنعت یا هر جا که با 30 قبول میشه. ببین تو تا وقتیکه دانشگاه جا داشته باشه اولویت بالاترت محاسبه میشه برات، ربطی نداره رتبت خوب باشه یا بد. اصلا معماری تو بشه 300 و شهرستان شبانه قبول بشی، تا وقتی اولویت بالاتری که زدی معماری شبانه یک شهرستانه میری اونجا، حالا میخواد رتبه منظرت هر چند باشه.

البته اون حس گیج کنندگی که گفتی رو درک کردم، اینکه چجوری دانشگاهها پر میشن، آره تصورش گیج کنندست، ولی در عمل اتفاق خاصی نمی افته جز اونچه که گفتم. این وظیفه ما نیست که به اون فکر کنیم، ما کار خودمونو میکنیم، اونا هم کار خودشونو. برای خودت اگه یه مثال بزنی و تقسیم کنی واضح میشه برات.

soh-rab

عضو جدید
آها،منظور شما روش سنجش برای تصحیح برگه های انتخاب رشته هست...
خب من به شخصه احساس میکنم این روش سازمان سنجش یک جریان رفت و برگشتیه..یعنی چک میکنه که مثلن نفر اول معماری که نفر 5 ام منظر هم شده چه انتخابی کرده..اگر اولین انتخاب معماری بود،خب قبول میشه..ولی اگه نه باید دید نفر 1تا 4 منظر چه انتخابایی کردن و این قضیه خیلی پیچیده میشه وقتی گرایش ها بیشتر و تعداد داوطلبا هم بیشتر میشه..واسه همین هم هست که سیستمشون برنامه ریزی شده و کامپیوتریه و دیاگرامای خاص خودشو داره
به نظر من نباید با فکر به اینا خودمونو گیج کنیم..این روش چندین ساله که انجام میشه و هرسال هم روش داوطلبا برای انتخاب رشته براساس علاقه و اولویتای خودشون بوده،نه روش تصحیح سازمان سنجش...:smile:

ممنون از توضیحت ولی بارها و بارها برام مشخص شده که این سازمان مشکلات خاصی داره در ذهن مردم این طور القا می کنه که همه چیز ساده است ولی در اصل خیلی پیچیده تر از این چیز هاست خصوصا در ارشد ها که گرایش به گرایش می شه

erisss

عضو جدید
دوستان کمک فوری مخوام لطفااااا اگه هستین کمک کنین
بین معماری پردیس قم و معماری بینالمللی قزوین کدومشو اول انتخاب کنم؟
راستش میترسم این قم خیلی مذهبی باشه و حجاب برتر هم الزامی باشه
کدومش به تهران نزدیکتره به نظرتون؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا