نتایج آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pezhmanrahimi67

عضو جدید
مهندس شوخی نکن با ما به خدا ما اعصاب شوخی نداریم
دوستان اگه راست میگن و قبول شدن کارشون رو بزارن حداقل با کد چهارچوب رو بزنید
البته ببخشید با این ادبیات نوشتم
بهم حق بدین چون خیلی زحمت کشیدیم و برای سومین بار رد شدم
حالا چه شوخی چه جدی به شما هم تبریک میگم مرسی اومدی سر زدی اینجا
مهندس باور کن خودمم فک میکنم شوخیه که قبول شدم!....ولی خدا رو شکر هر چی بودو هر چی شد قبول شدم!...کارم خیلی اشکال داشت!.....از جای داکتا گرفته تا اندازه گذاریای ناقص و ترسیمای دستی بیش از حد!.....دیگه اون یه ساعت آخر کل مبلمانا رو با دست کشیدم نه با شاپلون!.....مقطعم اصلا هیچیشو نکشیدم!......ولی من فک کنم با همه ی این توصیفات هر آزمون طراحی برای داورا یه جواب منحصر به فرد داره!!....از لحاظ چیدمان کلی راه پله و واحد ها و پاسیو و غیره!.....اگه جواب هر کسی از لحاظ اون چیدمان کلی همون جواب از پیش تعیین شده ی داورا بود که کار داوری میشه و نمره میگیره!...ولی اگه نه داورا با یه نمره ای رد میکنن کارو میره!.....هر چند ممکنه یه کاری خیلیم کامل باشه و خواسته های مساله ام جواب داده باشه! ولی چون جوابش جواب مد نظر داورا نیست کار رد میشه! یکی از دوستا که توی همین تایپیک کارشا گذاشته بود و نمرش 30 شده بود رو نگاه کردم....خیلی کار من به اون شبیه بود....چه جای تراس، چیدمان راه پله و واحدا و ......، خیلی تفاوتهای جزئی داشتیم وقتی قیاس میکردم......پیش خودم فک کردم هر چی جوابا به جواب مد نظر داورا نزدیک تر باشه نمره ی بیشتری میگیره، با اینکه ممکنه نسبت به خیلی کارا ناقص تر باشه! به هر حال فک کنم شانسم وجود داره توی این آزمون.....ایشالا که هر کی قبول نشده امیدشو از دست نده و آزمون بعدی قبول بشه....شما هم امیدتو از دست نده مهندس......ایشالا آزمون مردادو قبول میشی.....;) فقط با امید دوباره شروع کن و خوشبین باش....

omid0000

عضو جدید
خسته نباشید به همه بچه ها و مخصوصا ممنون از بچه های فعال اینجا...
من با 25 قبول شدم، دفعه سوم بود... دفعه ی اول آذر 92 یه سوتی فاجعه بار دادم شدم 10.... دفعه دوم خرداد 93 مصادف شد با اسکیس ارشد ...یک دست و دو هندوانه.. خلاصه بدون هیچی مطالعه و تمرین شدم 19 ... این دفعه دیگه خدا رو شکر تموم شد این داستان
بازم تشکر از بچه هایی که زحمت کشیدن و اینجا تجربیاتشون رو منتقل کردن...

بدی این آزمون اینه که هر سری که میگذره انگیزه آدم برا تمرین کردن کم میشه.... و واقعا دارن هر سری دست پایین تر نمره میدن....
من این دفعه ای جزوه و اینا زیاد خوندم .... و مطالب رو از تو مبحث و جزوه خلاصه و دسته بندی کردم که هم بهتر یادم بمونه هم سر امتحان اگه چیزی خواستم وقتم هدر نره... با اینکه مشکل اصلی من و همه وقت کم آزمون هست، روز قبل امتحان یهو به سرم زد که هر جورشده کارمو روان نویسی کنم مثل کارایی که بچه ها از سر آزمون عکس گرفتن و گذاشتن اینجا.... یه پوستی انداختم رو پلان سعی کردم به سریعترین شکل روان نویسی کنم.. این شدکل تمرین عملی من!

سر امتحان خیلی خطا رو با مداد نمی کشیدم... مثلا دوخطی های دیوار و ... و تونستم کارروان نویسی تمیز تحویل بدم
کارم نوشته دورش داشت... مبلمان و کف سازی داشتم.... تاسیسات و کانال کولر داشتم... اندازه گذاری کم.... مقطع حدود نصفش دسن شد... پلان بام خیلی سریع کشیدم ، یادمه پلان بامو دقیقا توی 3 دقیقه آخر مستقیم با روان نویس و حتی جای دستگاه پله و با دست آزاد....

کلیت طرحم خوب شد و احساس میکنم هر سری بدتر و سخت گیرانه تر نمره میدن.. شایدم یه سوتی داده بودم که با وجود تمییز و روان نویسی بودن کارم لب مرز قبول شدم....

نتیجه و توصیه به دوستای گلم:
--- سعی کنید کارتون رو روان نویسی کنید که اگه هم سوتی دادید کارتون به چشم بیاد و زود رد نشید (البته این برداشت من بوده،شایدم اشتباه می کنم!
--- سعی کنید تا ثانیه آخر آزمون بجنگید... شاید اگه من پلان بامم رو توی 3 دقیقه آخر نکشیده بودم الان با 24 مردود شده بودم!
---""" مدارک کامل باشه"""

اینم کلیت تجربه ی اندک من ... و تبریک به همه ی قبول شده ها و امیدوارم بجه هایی هم که موفق نشدن دفعه ی بعد ناامید نشن و بهترین نتیجه روبگیرن...

MK6

کاربر بیش فعال
دوستانی که قبول شدید ممنون میشم بگید راه پله طبقه همکف رو چطور طراحی کردید؟ چون نیم طبقه نخواسته بودن، لابی رو بالا آوردید یا 4 شمشیری طراحی کردید؟ بچه ها خواهشا جواب بدید خیلی مهمه؟؟؟؟

وسعت

عضو جدید
سلام دوستای خوبم....
من نمره ام لب مرز 25 دادند ولی فک میکردم با کارهای سال پیش بچجه ها حداقل 40 میشم....

ویژگی های کارم:
1- یکی از دوستان بار اول که طرح زدم از کارم ایراد گرفتن به خاطر ترسیم فنی که دستش درد نکنه....
سه تا راپید 0.1 و 0.3 و 0.5 داشتم...... که با آنها ترسیم کردم....ترسیم فنی دقیقققققققققققققققققققققققققققق و تمامی متن ها را هم نوشتم و آکس بندی هم کردم...از این اکس بندی شلوغا بود....
پس شد ترسیم فنی دقیق و فوقالعاده تمیز
2- اول رو پوستی کلیت ها را حل کردم... بعد روی شیت اول که دقیق جای ستون و داکتها را گذاشتم.....پشت ستون ها را از اون طرف کاغذ سیاه کردم و مثل کاربن برام عمل کرد و واقعااااااااااااااا جلوم انداخت
3- به خودم اومدم دیدم نیم ساعت مونده و مقطع ندارم و سر بام بودم...
من از قبل از این دفترچههای پوستی خریده بودم و حالت های مختلف مقطع با کدهای ارتفاعی مختلف برای همکف با فرض تجاری و مسکونی و اداری و .....رسم کرده بودم و پشتش را سیاه کرده بودم مثل کاربن....فقط طول ساختامان تغییر می کرد که سریع از پلان مشخص کردم و کشیدم.....مثل کاربن دستی که خودم حاضر کردم...این کار موجب شد حتی برسم مقطع را هم دیوارهاشو هاشور بزنم...آکس ها را سریع کپی کردم....
و بعدش پلان بام را هم سریع تموم کردم و کانال کولر و جزییات کاملللللللللللللللللللللللل
4- من خیلی تمرین کردم تو خونه......7-8 تا ازمون و نمونه سوال را کامللللللللللل مثل تحویل نهایی کشیده بودم که دستم را تند کرده بود ولی کلا خودم فرز هم هست...خیلیییییییییییی....همه بچه های سالن ما شیت هامو میدیدن کف میکردن...ولی خیلی کم دادن بهم...
5- شابلون خیلی بهم کمک کرد....به خصوص برای پارکینگ و مبلمان و حتی اوکابه و ارتفاع پنجره ها را نوشتم....شیت هام کاملااااااااااااااا فنی به نظر میرسید ولی تمیز......متن ها با راپید 1. که شلوغ نباشه و خط های انتقال خط ها با خط کش و .....
6- من اشتباهی کردم با اینکه سوال مثل پارسال بود اصلا نمونه کار پارسال را جلوم نذاشتم.....و خیلی وقتم هدر رفتتتتتتتتتتتت
7- برای پله من پله را با 3 پاگرد از همکف به اول بردم....و به خاطر همین مجبور شدم جای درب وروی پله را در همکف و طبقات تغییر بدم و اسانسور را هم با فاصله گذاشتم
8- ستون گذاری مهمه
9- من با ی نورگیر 3*4 حل کردم چون شنیده بودم اگه بشه نورگیر کمتر بذاری-بیشتر بذاری رد میشی
10- من پله و اسانسور را سمت فضای کور انداختم ولی مسکونی هام نورگیرهاش خوب شد عالی شد
11- جک معلول گذاشتم و زیرش هم 4-5 تا پله پایین بردم برای انباری
12-تامین درسسسسسسسسسسسسسسست پارکنیگ خیلی مهمه....شنیدم اگه همه چیتون کامل باشه پارکنیک 5 سانت کوچک بشه یعنی ردی.......من روش وقت گذاشتم و خوب فضا دادم حتی بیشتر از استاندارد
13- رمپ هم گرد دادم.......شابلون کمکم کرد......
14-شابلون شفاف دیده نمیشد روز قبلش با هایلایتر زرد روش کشیدم و گذاشتم رو شوفاژ خشک شد.... خیلی بهتر شد
15-خط کش و گونیا رد سازهای مختلف
16- نسبت اشپزخانه به کل فضاها مهمه
17- جهت دربها
18- بقیه مسائل را که خودتون میدونید
19- من ی کلاس ارزون هم رفتم که فقط قواعد را بدونم که شما دوستان همه قواعد را میدونید
20- به نظرم: 1- تمرین نهایی راپیدی یا روان نویسی در منزل....من منظورم همین روان نویس های یونی باله ها2- سرعت عمل3- شیت های مقطع آماده4- تجزیه تحلیل شیب و توجه به سرگیری5- نمونه نقشه با نوشته برای سر جلسه ببرید

موفققققققققققققققققق باشید
در ضمن من تهران بودم....تهران خیلی بد نمره دادن...
راستی من حتی اندازه گذاری هم کردم کل پلان ها را....
راستی خودتان استادید دیگه....اول مسئله را با مقطع و کدهار ارتفاعی حل کردم
تراس حتما بذارید ولی معقول....
همه چی منطقی و معقول و شیت ها تمامممممممم و کامل باشه

الان خیلی گشتم...فایل اتوکدی امتحانم را پیدا نکردم..اخه دوربین اینام نبرده بودم...
برم خونه باید کارتون ها را بریزم بیرون پیدا کردم میارم میذارم و نمونه کارامو میذارم انشالله
این سایت به من خیلییییییییییی کمک کرد

آخرین ویرایش:

وسعت

عضو جدید
منم دنده ام مث دنده فیل بود ولی آزمون طراحی و انتظار جواب آزمون و... کلا ای مصحح ها دنده ام نحیف شد. دریغا که نامه جوانی طی شد!!!
راستی وسعت قبول شد؟؟ خدا را شکر راحت شدیم!!
ولی جان خودتان به نحوه پاسخ دهی اعتراض کنین حداقل باید در ازای پول گزاف آزمون یه پاسخنامه یا رفع اشکالی تحویل بدهند

از دست شماهاااااااااااا....خخخخخخخخخ
شوخی کردم انشالله قبولی شما

راستی دوستان
من حتما باید از همگی دوستان عزیز این تاپیکککککککککککککککک تشکر کنم....
از هلوی عزیزم...از آقای باقر...... از بقیه دوستان همگیییییییییییییییییی
که بعضیا با بی محلی و تحویل نگرفتن کارم و ایراد گرفتن موجب شدن بیشتر تلاش کنم و جلو برم...و بعضیام واقعا همراه بوددددددددددددددددددددددددددن

از همتون مممنون....ببخشید اگه اذیتتون کردممممممممممممممممم

eli elhami

عضو جدید
سلام منم با 17 رد شدم
همه اطلاعات و کامل کشیدو
میدونم اشکالم تو راه پله بود... ولی این نمره رو نمیگرفتم دیگه...
بشینیم یک برنامه بریزیم ... دوباره شروع کنیم.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه نکته ای یادم اومد.
برای کپی کردن تو صفخات
برگه هام رو جدا کردم. و زیر هم میزاشتم می کشیدم. کامل هم مشخص بود. منگنه هم با خودم برده بودم اول خودم منگنه زدم بعد دادم یکی هم اونا بزنن
بار اول که آزمون دادم گرفتن گفتن خودشون میزنن این بار منگنه بردم که برگه هام گم نشه

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس باور کن خودمم فک میکنم شوخیه که قبول شدم!....ولی خدا رو شکر هر چی بودو هر چی شد قبول شدم!...کارم خیلی اشکال داشت!.....از جای داکتا گرفته تا اندازه گذاریای ناقص و ترسیمای دستی بیش از حد!.....دیگه اون یه ساعت آخر کل مبلمانا رو با دست کشیدم نه با شاپلون!.....مقطعم اصلا هیچیشو نکشیدم!......ولی من فک کنم با همه ی این توصیفات هر آزمون طراحی برای داورا یه جواب منحصر به فرد داره!!....از لحاظ چیدمان کلی راه پله و واحد ها و پاسیو و غیره!.....اگه جواب هر کسی از لحاظ اون چیدمان کلی همون جواب از پیش تعیین شده ی داورا بود که کار داوری میشه و نمره میگیره!...ولی اگه نه داورا با یه نمره ای رد میکنن کارو میره!.....هر چند ممکنه یه کاری خیلیم کامل باشه و خواسته های مساله ام جواب داده باشه! ولی چون جوابش جواب مد نظر داورا نیست کار رد میشه! یکی از دوستا که توی همین تایپیک کارشا گذاشته بود و نمرش 30 شده بود رو نگاه کردم....خیلی کار من به اون شبیه بود....چه جای تراس، چیدمان راه پله و واحدا و ......، خیلی تفاوتهای جزئی داشتیم وقتی قیاس میکردم......پیش خودم فک کردم هر چی جوابا به جواب مد نظر داورا نزدیک تر باشه نمره ی بیشتری میگیره، با اینکه ممکنه نسبت به خیلی کارا ناقص تر باشه! به هر حال فک کنم شانسم وجود داره توی این آزمون.....ایشالا که هر کی قبول نشده امیدشو از دست نده و آزمون بعدی قبول بشه....شما هم امیدتو از دست نده مهندس......ایشالا آزمون مردادو قبول میشی.....;) فقط با امید دوباره شروع کن و خوشبین باش....
با این وصفی که شما میگویید بیاید بریم دوره هندی تایلندی چیزی به دوره پیشگویی و فکر خوانی هم بخوانیم فال قهوه هم خوبه!!!!
مهندس این چه حرفیه یه پلان مث راه رسیدن به خدا هزار حالت داره پازل نیست که طراح یه چیدمانه فضاست ما از کجا بدونیم مصحح چه جوابی مد نطرشه!!!!!!!!!!!!! دیگه خیلی پیچیده شد از فردا میرم نوستراداموس میخونم بهترین کتاب واسه آمادگی طراحی
ممنون که تجارب تو گفتی ولی تو میدونی چکار کن رفیق بهترین کاری که واسه ما چه شما چه دیگر دوستان قبول م!! یتونن انجام بدهند اینه که پلان ها تون رو ترسیم کنید
با حرف نمیشه ارتباط فضا ها را توضیح داد وسعت خانم با شما هم هستم مث عارفه نری خودتو قایم کنی کارتو بشین ترسیم کن
بزار تو آرشیو.
این رسم این تایپ یک و باشگاه معما ران است هر کسی که موفق میشه باید برای حلال کردن کمک هایی که ازین باشگاه
گرفته باید کارش رو بزا ره وگر نه حلالش نمی کنیم
مث سالار مث نسیب مث عارفه که ایشالا هر جا هستن از پروانه طراحی شون خیر و خوشی ببینن
چون بلافاصله کارشون رو گذاشتن تو آرشیو.
این دوستان در ذهن ماندگار خواهند بود
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه برود
صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم سپارند به یاد

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دست شماهاااااااااااا....خخخخخخخخخ
شوخی کردم انشالله قبولی شما

راستی دوستان
من حتما باید از همگی دوستان عزیز این تاپیکککککککککککککککک تشکر کنم....
از هلوی عزیزم...از آقای باقر...... از بقیه دوستان همگیییییییییییییییییی
که بعضیا با بی محلی و تحویل نگرفتن کارم و ایراد گرفتن موجب شدن بیشتر تلاش کنم و جلو برم...و بعضیام واقعا همراه بوددددددددددددددددددددددددددن

از همتون مممنون....ببخشید اگه اذیتتون کردممممممممممممممممم
واقعا از صمیمم قلب بهتون تبریک میگم
بشن پلان هارو ترسیم کن مهندس
راستی دلمون واسه کمممممممممممممممممککککککککککککککککککککککککک نوشتن هات تنگ میشه

??????

عضو جدید
سلام به بروبچ امسال خواستم کل نظامو بخابونم حیف نشد...:w06::w22:
قبولی با نمره 44 اعصابم داغونه فک میکردم دیگه نهایتا 49 بدن اونم واسه اینکه یوقت پرو نشیم و بهشون بر نخوره...:w15::w15:
بهر حال مهم نیست بیخیال....
به همه دوستانی که قبول شدن تبریک میگم و دوستانی هم که قبول نشدن مهم نیست ایشالا سال آینده حتما قبول خواهند شد....:w24:
نیاز به شابلنو کلاسو جزوه اشراقو و .... نیست بخدا...:w19:
والا ما با ی شاسی دربو داغون و ی مداد رفتیم سر جلسه ازین قرتی بازیا در نیوردیم.هرچی بود لطف خدا بودو کمک بچه های همینجا....:w19::w19:
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بروبچ امسال خواستم کل نظامو بخابونم حیف نشد...:w06::w22:
قبولی با نمره 44 اعصابم داغونه فک میکردم دیگه نهایتا 49 بدن اونم واسه اینکه یوقت پرو نشیم و بهشون بر نخوره...:w15::w15:
بهر حال مهم نیست بیخیال....
به همه دوستانی که قبول شدن تبریک میگم و دوستانی هم که قبول نشدن مهم نیست ایشالا سال آینده حتما قبول خواهند شد....:w24:
نیاز به شابلنو کلاسو جزوه اشراقو و .... نیست بخدا...:w19:
والا ما با ی شاسی دربو داغون و ی مداد رفتیم سر جلسه ازین قرتی بازیا در نیوردیم.هرچی بود لطف خدا بودو کمک بچه های همینجا....:w19::w19:
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان عزیز
فکر کنم انتظار جواب آزمون و سختی و نمره های کم رو مخمون تاثیر بدی گذاشته!!!!!!! خخخخخخخخ
مهندس من از تو خراب ترم والا
آخرش نفهمیدیم چند شدین شما 46 یا 49 یا تخته شاسی داغون یا نو و تازه
چه شد آخر داستان؟؟؟؟؟!!!!
الان شما غمگین هستین یا شاداب موضع خودتو مشخص کن ده تا علامت سوال تو ذهنم گذاشتی

m.alinejadian

عضو جدید
به دوستانی که قبول شدن تبریک میگم. لطف میکنید بگید از کدوم شهر ها و با چه نمره ای قبول شدین.ظاهرن امار قبولی تهران پایینه!!!

hane65

عضو جدید
سلام به همه دوستان میدونم همه سر شون گرم نتایجه ولی من چاره ای نداشتم سوالم واینجا مطرح کردم
یه سوال داشتم در مورد شروع به کار ، من ناظر هماهنگ کننده یهک پروژه هستم مالک رنگ زده برای شروع به کار ! میشه نحوه امضا این برگه رو توضیح بدین آیا هماهنگ کننده این برگه روبرای امضا به ناظرای دیگه بده یا دست مالکه . کلا من تو این مرحله چیکار باید بکنم ممنون می شم راهنماییم کنیید .خیلی عجله دارم .:cry:

آخرین ویرایش:

saman44

عضو جدید
برای اولین بار شرکت کردم. بنظرم قبول بودم مثل بقیه .
کسی دوره های پیش اعتراض زده بود؟ فایده داشت؟ اگه فایده نداره بیخود خودمون رو امیدوار نکنیم.

heaven

عضو
من موافقم همین الان یک تاپیک ایجاد کنیم اگه یادتون باشه سال 91 هم بچه ها اعتراض کردن و به نتیجه رسیدن من نمی دونم چه طور باید تاپیک ایجاد کرد اما حاضر به پیگیری هستم
باید نامه نگاری کنیم و هممون درخواست بدیم که ایرادات کار گفته بشه اصلا آزمون یعنی این باید ایرادات کارتو بدونی که رد میشی
ما معماری ها در گرفتن حقمان مشکل داریم و همش در دوردست ها سیر میکنیم اگه عمرانی ها همچین آزمونی داشتن الان کاری کرده بودن با این
مصححین که پاسخنامه هاشون رو سفارشی پست میکردن دم در خونه داوطلب ها.

heaven

عضو
اصلا این طور که می گید نیست جواب من هم دقیقا مثل بهناز جون بود که قبول شده و به قول شما با کمی تفاوت در جزییات ولی قبول نشدم

heaven

عضو
سلام دوستان
من همین الان اعتراضم رو پست کردم حداقل شما هم همین کار رو بکنید
من نمی دونم چرا ما این طوری شدیم حتی بلد نیستیم حق خودمون رو بگیریم
(راستی با پست سفارشی که اصلا نمی رسه با پیشتاز هم دوشنبه می رسه فقط می تونید ویژه پست کنید)
موفق باشید

وسعت

عضو جدید
با این وصفی که شما میگویید بیاید بریم دوره هندی تایلندی چیزی به دوره پیشگویی و فکر خوانی هم بخوانیم فال قهوه هم خوبه!!!!
مهندس این چه حرفیه یه پلان مث راه رسیدن به خدا هزار حالت داره پازل نیست که طراح یه چیدمانه فضاست ما از کجا بدونیم مصحح چه جوابی مد نطرشه!!!!!!!!!!!!! دیگه خیلی پیچیده شد از فردا میرم نوستراداموس میخونم بهترین کتاب واسه آمادگی طراحی
ممنون که تجارب تو گفتی ولی تو میدونی چکار کن رفیق بهترین کاری که واسه ما چه شما چه دیگر دوستان قبول م!! یتونن انجام بدهند اینه که پلان ها تون رو ترسیم کنید
با حرف نمیشه ارتباط فضا ها را توضیح داد وسعت خانم با شما هم هستم مث عارفه نری خودتو قایم کنی کارتو بشین ترسیم کن
بزار تو آرشیو.
این رسم این تایپ یک و باشگاه معما ران است هر کسی که موفق میشه باید برای حلال کردن کمک هایی که ازین باشگاه
گرفته باید کارش رو بزا ره وگر نه حلالش نمی کنیم
مث سالار مث نسیب مث عارفه که ایشالا هر جا هستن از پروانه طراحی شون خیر و خوشی ببینن
چون بلافاصله کارشون رو گذاشتن تو آرشیو.
این دوستان در ذهن ماندگار خواهند بود
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه برود
صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم سپارند به یاد

حتماااااااااااطرحمو پیدا میکنم میذارم...
مهمتر از اون باید از نمونه تمرینام عکس بگیرم بذارم.....پرزانته به نظرم خیلی مهمه...چون پلان های شما دوستان شبیه هم بود همگی تقریبا فقط برای من فرق داشت که میذارم

راستی این توضیح برای دوستان رد مورد کاربن درست کردن:
ممنون
1-اول باید سوال را تحلیل کنی....و از مقطع ترسیم کنی برای سرگیری و کدهای ارتفاعیت را دربیاری....که بعدا به درد ترسیم
2-اول باید پارکنیگ و باکس پله و اسانسور را جانمایی کنی..خب؟ خیلی مهمه تامین درست پارکنیگ وگرنه مردودت میکنن
3- پوستی پارکنیگ ات رابذار زیر دستت....روش پوستی بذار و توی پوستی حل کلی تمام طبقات را در بیار....حل کلی......یعنی حدود دیوارها و داکت و ....ستون ها
4- خب حالا تا اینجا همه چپیز را داری درسته؟ جای ستونهات هم دراومده
5- حالا باید سریع توی شیت ای که خود ازمون داده سریع دیوار 20 سانتی بکشی اول با مداد و جای رمپ و .....اسنسور و ستون گذاری و محور بندی....این مهمههه

6- حالا که شیت زیرزمین ات تمومه....توی شیت اصلی..... که سریع ستون هاتم روان نویسی کردی و کلا این شیت ات دسن شده و تمومه ولی سریععععععععع....مثلا متن ها را بعدا براش بنویس
7- حالا اگه کاغذ همون شیت زیرزمین ات را که داری پشتش اش را نگاه کنی ی هاله ای از جای ستون ها و اکس هات میبینی...خب؟
8- حالا ی مداد b2 یا هاش داشته باش....سریع پشت تموم ستون هاتو سیاه کن....
9-منگنه اینام باز نکن...خب؟
10- حالا شیت طبقه بعدی ات هر چی باشه زیر شیت زیرزمین ات هست...اگه روی طرف اصلی کاغذ زیرزمین با مداد دور ستون هات بکشی.....روی کاغذ زیری جاش می افته...درست شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خطهای اکست هم همینجوری منتقل کن.....
انقدددددددددددده سرعتت بالا میره که حد نداره....

برای مقطع اماده هم همین کار را کردم

حتی میتونی پشت پوستی ات هم نهایی است جای ستون هات این کار را کنی
در واقع خودت ی کاربن ساختی......

تونستم منظورمو برسونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

behnaz-s

عضو جدید
دوست عزيز همه ي كارات كامل بود چون من كارامو راپيدي كرده بودم و تا تونستم نكات نوشتم يعني صفحم پر بود از نوشته و نكات.كه به همه مباحث اشاره كرده بودم.مبلمان و كف سازي داشتم.اندازه گذاري داشتم.همه نقشه هام كامل بود. من ده دقيقه اخر كاري برا انجام نداشتم:d

heaven

عضو
سلام
پلان های من مدادی بود ولی مبلمان اندازه گذاری آکس بندی نوشته همه چی داشت فقط مقطعم بدون مبلمان بود
دوست عزيز همه ي كارات كامل بود چون من كارامو راپيدي كرده بودم و تا تونستم نكات نوشتم يعني صفحم پر بود از نوشته و نكات.كه به همه مباحث اشاره كرده بودم.مبلمان و كف سازي داشتم.اندازه گذاري داشتم.همه نقشه هام كامل بود. من ده دقيقه اخر كاري برا انجام نداشتم:d

hamedzjg

عضو جدید

میشه شما هم در مورد نحوه ترسیم و کپی کردن پلان و کلا روند ترسیم ( نه طراحی) توضیح بدید؟ مرسیی

heaven

عضو
ممنونم دوستم
اصلا نا امید نیستم حتی اگه اعتراض هم جواب نده باز هم شرکت می کنم من تازه اولین بار بود که شرکت کردم
شما هم موفق باشی
من خیلی خوشحالم که دوستانم قبول شدن
;):)
ايشالا كه بعد اعتراض جواب ميگيري. موفق باشي

behnaz-s

عضو جدید
من فقط تو كاغذ شطرنجي پلانامو در اوردم اونم نه دقيق .ارتفاع و جاي راه پله وطول رمپ و نورگير در كل نكات اصلي.تا ساعت ده اين كارارو انجام دادن.بعد پلانارو تو كاغذ اصلي كشيدم و ابعاد دقيق فضاها رو اونجا مشخص كردم.با مدادم فقط خطوط اصلي كشيدم بقيرو با راپيد كشيدم.شيتارو از هم جدا كردم و بهسختي از روي هم كپي ميكردم.شابلونم برا كشيدن راه پله و مشخص كردن جاي راه پله در طبقات خيلي كمك كرد.

nokhbearch2009

عضو جدید
با سلام من فکر میکنم این دوره کسی بالای 26 نباشه، من که شدم 19 با کامل ترین نقشه ها و جزییات و مطمینم خود مصحح های آزمون هم اگه امتحان می دادن خودشونو قبول نمی کردن، این سری درصدا خیلی خیلی پایینه لطفا همه اعتراض بزنید شاید جواب داد

arc eng

عضو جدید
سلام خیلی وقت بود که نمیومدم اینجا. خسته نباشید همگی! به قبول شده ها تبریک میگم و واسه بقیه آرزوی صبر دارم. منم با 23 رد شدم.و الان انگار تو خلا هستم دیگه نه حال اینو دارم که ناراحت شم نه عصبی شم. اصلا نمیدونم چمه! تا زمانی که اوضاع بحث ساختمون اینجوری تو رکوده وضع امتحانات نظام بهتر از این نخواهد شد. من تو طول تمرینات شما اینجا نبودم ولی کاراتونو که سر جلسه انجام داده بودید دیدم واقعا هیچ کدوم از کارا نمره اش اینی نبود که دادن.همه اینو خوب میدونن.پس نه دنبال شاهراه باشید نه شاه کلید که کی چه کرده و چه نکرده. فقط امیدوار باشیم. اگه همینم از دست بدیم دیگه چیزی برا باختن نداریم!

• Like
واکنش ها: MK6

MK6

کاربر بیش فعال
سلام خیلی وقت بود که نمیومدم اینجا. خسته نباشید همگی! به قبول شده ها تبریک میگم و واسه بقیه آرزوی صبر دارم. منم با 23 رد شدم.و الان انگار تو خلا هستم دیگه نه حال اینو دارم که ناراحت شم نه عصبی شم. اصلا نمیدونم چمه! تا زمانی که اوضاع بحث ساختمون اینجوری تو رکوده وضع امتحانات نظام بهتر از این نخواهد شد. من تو طول تمرینات شما اینجا نبودم ولی کاراتونو که سر جلسه انجام داده بودید دیدم واقعا هیچ کدوم از کارا نمره اش اینی نبود که دادن.همه اینو خوب میدونن.پس نه دنبال شاهراه باشید نه شاه کلید که کی چه کرده و چه نکرده. فقط امیدوار باشیم. اگه همینم از دست بدیم دیگه چیزی برا باختن نداریم!
اگه همینم از دست بدیم دیگه چیزی برا باختن نداریم
فقط حیف عمر و جونیمون که برای این امتحان نظام میزاریم که نه تهش معلومه نه سرش، من اونقدر در مورد قبولیم مطمینم که حاضرم برگم رو دربیارن و اگه چیزی برخلاف این ثابت بشه تعهد بدم که دیگه برای هیچ وقت این امتحان رو شرکت نکنم.
مسیله ای نیست ما هم خدایی داریم گهی زین به پشت و گهی پشت به زین فقط امیدوارم مصحح برگهامون همون جور که حقمون رو پایمال کردن، حقشون پایمال بشه و مطمینم همینطور خواهد بود، ما آدما فراموش کردیم که روز قیامتیم هست و به خاطر کوچکترین کاری که در حق دیگران انجام میدیم (چه ضایع کردن حق باشه چه چیز دیگه) باید حساب پس بدیم چون فکر میکنیم همیشه هستیم و زندگی می کنیم و انتظار مرگ فقط برای آدمای دیگست نه برای ما...

آخرین ویرایش:
از نظر من نکات مهم این امتحان برا قبول شدن فقط اینا هستن
1- مدیریت زمان
2- بدونی رمپ و باکس پله رو کجا بذاری
3- همه شیت هارو بکشی
4- تو طراحی پلان ها فضاهای خصوصی و نشیمن عمومی رو به خوبی جدا کنی

اصلا وقتتونو با راپید و شابلونو مبلمان این چیزا هدر ندهید...من خودم با اتود کشیدم با این که اشتباهاتی هم تو طرحم داشتم (مبلمان هم نکرده بودم)ولی قبول شدم
نقشه هام هم گذاشتم .آدرس لینک هم داده بودم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا