میزان مهریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
من واسه پسرت زیادی بزرگم.....بیست سال اختلاف سن داریم......بزار دخملم به دنیا بیاد .....دخملم هم مثل خودمه.:redface:

البته اینم بگم که نظر بابای دخملم هم مهمه........!!!! البته هنوز دخملم بابا نداره......:love:

پسرم میگه با توجه به هایلایت بالا ....فعلن قصد ادامه تحصیل دارم : )

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هم وزنم پوسته پياز:eek:
يعني شنيدم كه ميگمااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما جالبه بدونین وقتی من با مشاورم صحبت میکردم تلفنی و میزان مهریمو پرسیدن و من گفتم ( گفتم حدود 300) دعوام کردن گفتن باید به عرف بگی
گفتن خودت شان خودتو نیار پایین بذار خودشون بگن
منم اصلا منظورم این نبود که دختر حرفی بزنه، اصلا نباید سرش بحث شه به نظرم
خونواده پسر باید بگن و کم نگن
خود آدم اگه کم بگه طوری نیست اما خونواده پسر اگه کم بگن من به شخصه حس خوبی بهم دست نمیده :)
1 // شخصی که ازش مشاوره گرفتین به نظرم من صلاحیت مشاوره نداره
2 // میزان مهریه هر شخص بستگی به عقایدش داره و نمیشه یک عرف رو مرجع قرار داد -
3 // مهریه گاهی تاثیر عکس میزاره { این یک اصل اثبات شده ست}

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ینی واقعا کسی سعادت اینو داره که منزنش باشم...!:D نه نمیشه نه نمیشه!

یکی مثل خودت باید گیرت بیاد
غیر از این باشه طرف جوون مرگ میشه
هرچی بگه شما برعکسشو انجام میدی
:biggrin:

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بستگی به روز و تاریخ خواستگاری داره...چون معلوم نیست با این اوضاع و احوال ،سکه فردا چند برابر نشه .اصلا شاید کارمون به ربع سکه برسه:confused:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل فکر می‌کنم نفس تعیین مهریه، برای خانم‌ها کسر شأن هست، چون یه جور مبادله‌ی زندگی با پول هست.
ولی در جامعه‌ی ما که مطلقه بودن برای خانم‌ها عواقب زیادی داره، از سوی دیگه قانون و تشکل حمایت از خانم‌ها که نداریم هیچ، قانون حمایت از خانواده (بخوانید مردها) هم داره پر رنگ‌تر میشه و طلاق به دلایل چرت و پرت توو کشورمون زیاده، مهریه حتی اگر نتونه باعث بشه که آقایون هر کاری دلشون خواست انجام ندن، باز خدایی نکرده اتفاقی مثل طلاق برای خانم رخ داد، بتونه حداقل از نظر مالی خودش رو تأمین بکنه. مخصوصاً که اگه بدونن یه خانم مطلقه هست مزاحمت‌های زیادی براش ایجاد می‌کنند. پس مهریه باید بسته به زندگی خانواده‌ی خانم، حداقل یه 100 میلیون برای شهرهای متوسط و 200 میلیون برای جایی مثل تهران باشه. بیشتر از 300 تا فکر کنم زیادی هست، چون در این صورت خانواده‌ی خانم اونقدر خودشون بضاعت مالی دارند که برای دخترشون هم اون میزان مهریه رو تعیین کردند، پس نیازی واقعی بهش ندارند.
البته به نظرم باید یه متممی هم بذارند که عندالمطالبه نباشه که خانم ازش به عنوان اهرم فشار استفاده کنه یا بگیره و فلنگو ببنده.

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خخخخخخخخخخخخ
همتون رو با 2 تا سکه شوهر میدن:D

بجان بهروز

خداییش 14 تا به بالا خیلی زوره

یعنی پسر با مهریه بالا باید نشون بده که براتون ارزش قائله

اون وقت این نشون دهنده اینه که شوما برای اقا داماد ارزش قائل نیستین

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
10 برابر وزن کل خانواده :biggrin:
تا اخرشم میگیرم :دی ;)
ولی جدا از شوخی مهریه رو ب عنوان یکجور پشتوانه واسه دختر میزارن باید در حد شخصیت خانوادگی طرف بیان بشه بدون بحث و مجادله ..............

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
10 برابر وزن کل خانواده :biggrin:
تا اخرشم میگیرم :دی ;)
ولی جدا از شوخی مهریه رو ب عنوان یکجور پشتوانه واسه دختر میزارن باید در حد شخصیت خانوادگی طرف بیان بشه بدون بحث و مجادله ..............
:surprised:
حمـــــــــــــــــــــید....!! تبرکـــــه:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.