میزان مهریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
شعار میدید
اگه نه که آدرس بدید :biggrin:

ولی نه حرفم کاملا جدی بود
مگه میخوایم با مهریه چیکار کنیم
زنگی که قراره خوب نباشه خوب نیس چه مهریه بالا باشه چه نه

mech.shima

کاربر ممتاز
چه تضمینی داره که شما مطالبه نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هستن کسایی که این کارو میکنن.
فقط اینو می خوام بدونم چه اصراریه به مهریه بالا اما بعد مطالبش نکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این برام سواله.
امیدوارم جواب قانع کننده ای بهم بدید.
ممنون

آوریییییییییییییییین
;)

ببخشید اینو میگم به کسی برنخوره نه به مرد میشه اعتماد کرد نه به زن.
خیلی از خانوما اول زندگی اینو میگن اما بعدا .....................................
اینه که مردها زیر بار مهریه بالا نمیرند.
خواهش میکنم:smile:
پسر چه گناهی کرده که باید سروکله بزنه واسه تعداد سکه
اصلا سکه چیه!!!مگه معامله اس
قدر وشان یه آدم رو سکه تعیین نمیکنه

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
به نظر من موقع جدایی"به دور از بچه های باشگاه"مهریه اگه یه کم بالا باشه حداقل میشه در قبال حضانت بچه مهریه رو به یارو بخشید...مهریه پائین هم به اندازه مهریه بالا معایب خودشو داره.ولی گذشته از این حرفا میزان مهریه من بستگی به طرفم داره...شاید 1000 و شاید 1 سکه.
از این هم خیلی بدم میاد که خونواده دوماد سر مهریه بخوان چک و چونه راه بندازن

mitra212

عضو جدید
خیلی از خانوما اول زندگی اینو میگن اما بعدا .....................................
اینه که مردها زیر بار مهریه بالا نمیرند.[/QUOTE]
اگه همه چی با شناخت و آگاهی باشه و به هم رسیدن زیر سایه خونواده اتفاق بیفته این نگرانی ها کم میشه دوست عزیز

مبینا جون

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط اینو می خوام بدونم چه اصراریه به مهریه بالا اما بعد مطالبش نکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این برام سواله.
ممنون

آوریییییییییییییییین
;)

خب این نظرمه وهیچ دلیل قانع کننده ای هم ندارم......یابهتره بگم دلایل خودمو دارم
و پاداش کسی که بتونه بمن اعتماد کنه همینه که بعد مدتی مهریه مو ببخشم.........البته بشرطی که زیاد باشه.......صدتا که زیادنیست...

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم زیر صد تارو تا رو دوست ندارم...........اما هیچوقت مهریه رو مطالبه نمیکنم حتی اگه خدای نکرده مجبور به طلاق بشم........
شایدم اگه همسرمو دوست داشته باشم همه رو بهش ببخشم

اما قبل از ازدواج شعار نمیدم که مهریه مو یکی یا چهارتا یاکمتر ......در نظر گرفتم.......چون دیدم کسانی رو که دختر رو دوست نداشته بخاطر مهریه کمش رفته باهاش ازدواج کرده بعدم باز پشیمون شده و بخاطر همون مهریه کم طلاق گرفته.....

من مهریمو شاید زیاد بگم اما اگه بمیرم هم مطالبه نمیکنم چون به نظرم این پول خوردن نداره......

خدا نصیب نکنه ها
ولی وقتی از یکی متنفر بشی ازش جدا میشی و تا حد امکان میخوای که داغش کنی که دلت خنک بشه پس در نتیجه همین خود شما تا دونه ی آخرشو ازون بنده خدا میگیری:D
بازم میگم خدا نکنه و نصیب هیچکس نکنه
همه ما آدمیزادیم دیگه
امام علی که نیستیم این بخشندگی رو داشته باشیم!!!:smile:

mitra212

عضو جدید
به نظر من موقع جدایی"به دور از بچه های باشگاه"مهریه اگه یه کم بالا باشه حداقل میشه در قبال حضانت بچه مهریه رو به یارو بخشید...مهریه پائین هم به اندازه مهریه بالا معایب خودشو داره.ولی گذشته از این حرفا میزان مهریه من بستگی به طرفم داره...شاید 1000 و شاید 1 سکه.
از این هم خیلی بدم میاد که خونواده دوماد سر مهریه بخوان چک و چونه راه بندازن
:victory:

مبینا جون

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برام سواله.
ممنون

آوریییییییییییییییین
;)

خدا نصیب نکنه ها
ولی وقتی از یکی متنفر بشی ازش جدا میشی و تا حد امکان میخوای که داغش کنی که دلت خنک بشه پس در نتیجه همین خود شما تا دونه ی آخرشو ازون بنده خدا میگیری:D
بازم میگم خدا نکنه و نصیب هیچکس نکنه
همه ما آدمیزادیم دیگه
امام علی که نیستیم این بخشندگی رو داشته باشیم!!!:smile:

نه امام علی نیستیم.......من نظر خودمو دارم......شماهم نظر خودت......نظر هرکس قابل احترامه.......

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
شعار میدید
اگه نه که آدرس بدید :biggrin:

شعار نیس جناب
من حقیقتو گفتم....مهم خودشه و دوست داشتنش...نه پولش
پولش برا من زندگیه پر از آرامش نمیشه...
اگه واسه پوله این روزا خانوما خودشون بلدن برن پول در بیارن...دیگه نیازی به همسر نیس
ازدواجی که با پولو مقدار بالایه مهریه شروع بشه بدرد نمیخوره....

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه همه چی با شناخت و آگاهی باشه و به هم رسیدن زیر سایه خونواده اتفاق بیفته این نگرانی ها کم میشه دوست عزیز[/QUOTE]

آورین
زدید به هدف
ممنون
این یه حرف حسابه
:w27::w17::w27:

mech.shima

کاربر ممتاز
اگه بقیه طرز فکرها هم همین باشه خوبه.

نمیشه انتظار داشت همه یه نظر رو داشته باشن
سلیقه ها متفاوته و از نظر همه سلیقه خودشون بهتر از همه اس
و من به همه نظر ات خانومای گل احترام میذارم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من خودم زیر صد تارو تا رو دوست ندارم........... اما هیچوقت مهریه رو مطالبه نمیکنم حتی اگه خدای نکرده مجبور به طلاق بشم........
شایدم اگه همسرمو دوست داشته باشم همه رو بهش ببخشم

اما قبل از ازدواج شعار نمیدم که مهریه مو یکی یا چهارتا یاکمتر ......در نظر گرفتم.......چون دیدم کسانی رو که دختر رو دوست نداشته بخاطر مهریه کمش رفته باهاش ازدواج کرده بعدم باز پشیمون شده و بخاطر همون مهریه کم طلاق گرفته.....

من مهریمو شاید زیاد بگم اما اگه بمیرم هم مطالبه نمیکنم چون به نظرم این پول خوردن نداره......

سلام دوستان...:smile:
با تشکر از استارتر عزیز بابت دعوت شون...
:gol:

ببینید... مهریه یه هدیه از طرف همسر به شما (ما) هست.... که می بایست در خلال زندگی بهتون هدیه بده.. این تفکر اشتباست که میگیم وقت طلاق بگیریم یا نگیریم؟ ... !!
تصور غلطی که برامون جا افتاده این هست.. مهریه.. مســـاوی ست با طلاق.. !!!
آخه چرا باید یه همچین تفکری داشته باشیم؟ چرا دیدمون رو عوض نمی کنیم؟ چرا فرهنگ استفاده درست از مهریه رو دومرتبه باب نمیکنیم؟ مهریه نه کم ش خوبه و نه زیادش.. بنظرم نه صفر باشیم.. و نه 100!..
البته باز این مهم برمیگرده به طرز نگرش ما به زندگی و شناخت از همسر (همسر آینده) مون... به هر حال اون فردی هم که مهریه کم میزنه .. بزرگواری ش رو نشون میده...
:smile:

امیدوارم هیشکی توی زندگی ش هیچ مشکل حادی نداشته باشه.. و اِلا مشکلات کوچیک که شیرینی و نمک زندگی هستن که باعث میشه ما گام هامون رو محکمتر و قوی تر از قبل برداریم و به جلو پیش بریم...

شاد باشید دوستای گلم...:gol:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه امام علی نیستیم.......من نظر خودمو دارم......شماهم نظر خودت......نظر هرکس قابل احترامه.......

درسته نظر همه محترم هست
ولی نظر با عمل خیلی فرق داره
شعار یعنی کسی که نظرش رو نتونه توو عمل انجام بده
شما هم با همه ی صفات خوبی که دارید وقتی به یه خط قرمز برسید پا روی همه عقاید میزارید
دیدم که میگم
قصد جسارت هم ندارم
باید پوزش هم بخوام ازتون بابت مخالفتم:gol:

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب این نظرمه وهیچ دلیل قانع کننده ای هم ندارم......یابهتره بگم دلایل خودمو دارم
و پاداش کسی که بتونه بمن اعتماد کنه همینه که بعد مدتی مهریه مو ببخشم.........البته بشرطی که زیاد باشه.......صدتا که زیادنیست...

اگه مشکلی هم خدایی نکرده پیش بیاد دوباره این حرفو می زنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شعار نیس جناب
من حقیقتو گفتم....مهم خودشه و دوست داشتنش...نه پولش
پولش برا من زندگیه پر از آرامش نمیشه...
اگه واسه پوله این روزا خانوما خودشون بلدن برن پول در بیارن...دیگه نیازی به همسر نیس
ازدواجی که با پولو مقدار بالایه مهریه شروع بشه بدرد نمیخوره....

گفتم که اگه نیست آدرس بده:D

mitra212

عضو جدید
درسته نظر همه محترم هست
ولی نظر با عمل خیلی فرق داره
شعار یعنی کسی که نظرش رو نتونه توو عمل انجام بده
شما هم با همه ی صفات خوبی که دارید وقتی به یه خط قرمز برسید پا روی همه عقاید میزارید
دیدم که میگم
قصد جسارت هم ندارم
باید پوزش هم بخوام ازتون بابت مخالفتم:gol:

چرا اینقدر قطعی در مورد دیگران نظر میدیم؟!
ما شناختمون در حد همین دو تا کامنت!!!

بیاید به طلاق و گرفتن مهریه فکر نکنیم
هدف چیز دیگه ایی بود
ممنونم

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...:smile:
با تشکر از استارتر عزیز بابت دعوت شون...

ببینید... مهریه یه هدیه از طرف همسر به شما (ما) هست.... که می بایست در خلال زندگی بهتون هدیه بده.. این تفکر اشتباست که میگیم وقت طلاق بگیریم یا نگیریم؟ ... !!
تصور غلطی که برامون جا افتاده این هست.. مهریه.. مســـاوی ست با طلاق.. !!!
آخه چرا باید یه همچین تفکری داشته باشیم؟ چرا دیدمون رو عوض نمی کنیم؟ چرا فرهنگ استفاده درست از مهریه رو دومرتبه باب نمیکنیم؟ مهریه نه کم ش خوبه و نه زیادش.. بنظرم نه صفر باشیم.. و نه 100!..
البته باز این مهم برمیگرده به طرز نگرش ما به زندگی و شناخت از همسر (همسر آینده) مون... به هر حال اون فردی هم که مهریه کم میزنه .. بزرگواری ش رو نشون میده...
:smile:

امیدوارم هیشکی توی زندگی ش هیچ مشکل حادی نداشته باشه.. و اِلا مشکلات کوچیک که شیرینی و نمک زندگی هستن که باعث میشه ما گام هامون رو محکمتر و قوی تر از قبل برداریم و به جلو پیش بریم...

شاد باشید دوستای گلم...:gol:

ممنون
درستش همینه

jasmin.me

عضو جدید
پیامبر فرمودن مهریه هدیه هستش
آداب هدیه رو به جا بیارین !
یعنی اونی که هدیه میگیره چشمداشت زیاد نداشته باشه و اونی که هدیه میده شان طرف مقابل رو در نظر بگیره . . .

ضمنا مهریه ی بالا یکم مشکل سازه
چون وقتی پسری یه مهریه رو واسه دختر در نظر میگیره باااااااااید در نظر داشته باشه و تصور کنه فردا میخواد بده !
یعنی پسری که به دادن مهریه اصلا فکر نمیکنه و یا مهریه از حد توانش خیییییییلی بیشتره باید بدونه اینها شرعا به هم حلال نمیشن !

مهریه هم اصلا ضمانت هیچ چیزی رو نمیکنه !

هم ما خانما میدونیم که وقتی مهر ( محبت ) از زندگی بره دیگه هیچی برامون ارزش نداره
هم آقایون میدونن که 1000 راه برای در رفتن از پرداخت مهریه بلدن !

mech.shima

کاربر ممتاز
پیامبر فرمودن مهریه هدیه هستش
آداب هدیه رو به جا بیارین !
یعنی اونی که هدیه میگیره چشمداشت زیاد نداشته باشه و اونی که هدیه میده شان طرف مقابل رو در نظر بگیره . . .

ضمنا مهریه ی بالا یکم مشکل سازه
چون وقتی پسری یه مهریه رو واسه دختر در نظر میگیره باااااااااید در نظر داشته باشه و تصور کنه فردا میخواد بده !
یعنی پسری که به دادن مهریه اصلا فکر نمیکنه و یا مهریه از حد توانش خیییییییلی بیشتره باید بدونه اینها شرعا به هم حلال نمیشن !

مهریه هم اصلا ضمانت هیچ چیزی رو نمیکنه !

هم ما خانما میدونیم که وقتی مهر ( محبت ) از زندگی بره دیگه هیچی برامون ارزش نداره
هم آقایون میدونن که 1000 راه برای در رفتن از پرداخت مهریه بلدن !
خیلی لایک;)

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر قطعی در مورد دیگران نظر میدیم؟!
ما شناختمون در حد همین دو تا کامنت!!!

بیاید به طلاق و گرفتن مهریه فکر نکنیم
هدف چیز دیگه ایی بود
ممنونم

بابت سوالتون که گفتید چرا اینقدر قطعی ...
خدمتتون عرض کنم که متاسفانه توو همه جوامع از جمله جامعه خود ما این طوری شده که گذشت و فداکاری و مهربانی و... کلا همه صفات خوب به داستان تبدیل شدن

بابت پیشنهادتونم عرض کنم که:
بقدری آمار طلاق بالا رفته که همه قبل از ازدواج فکرشون متمرکز شده به طلاق

وضعیت
موضوع بسته شده است.