موقع طراحی چی گوش میدیم؟

موقع طراحی چی گوش میدیم؟

• مجموع رای دهندگان
    4
  • نظرسنجی بسته .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arash_shah

عضو جدید
اصولا آرشیتکت جماعت بدون موسیقی روزش شب نمیشه،
خود من موقع طراحی معمولا کلاسیک گوش میکنم ، اما موقع امتحان اسکیس داستان فرق داره،
اول وقت leonard cohen، حدود ظهر elvis presley ، دم دمای تحویلم هر چی rock و metal
خفن که به آدم انرژی و سرعت بده.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
موزیک

موزیک

بازم می گم تمرکز بهتره مخصوصا موقع اسکیس
اما اگه واقعا موزیک گوش دادن مفیده راهنماییم کنید;)

پری

عضو جدید
نسیم روح

نسیم روح

نسیم روح بهترین آهنگ برای آرامش پیدا کردنه وفکر کردن

daricheh

عضو جدید
سلام به همه همکاران
نظر من (به عنوان اولین پست) اینه که موقع فکر کردن موسیقی ممنوع. وقتی طرح در اومد و حل شد اونوقت برای پروروندن کار موسیقی آروم واقعا اثر بخشه.

تبسم

عضو جدید
منم موافقم .البته من وقتی آهنگ گوش میدم و می خوام طراحی هم بکنم فقط 5دقیقه اول می فهمم چی مخونه و ............بد دیگه اصلا متوجه نمیشم چی میگه اصلا روشن؟ خاموش ؟چون همه توجهم میره به طراحی
اما برای بقیه کارا وقتی تمام شد مثلا راندو پرسپکتیو اینا دیگه............میشه گوش کرد.
و اینکه خیلی وقتا برای تحویل که مجبوریم تا صبح بیدار باشیم میتونه کمک کنه خواب فراری بشه

• Like
واکنش ها: goge

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سلسله موی دوست از شجریان
تو که معنای عشقی داریوش
و علی سنتوری
گوش میدم

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا ریچارد کلایدرمن یا سکوت...
فکر کنم آهنگاش خیلی به تمرکز کمک کنه
چون واقعا ذهن و روح رو به آرامش کامل میبره

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من موقع طراحی ساسی مانکن و رضایا و یاس و بهرام و دیگر خواننده های رپ رو گوش میدم

setareh_arch

عضو جدید
موسیقی

موسیقی

چه تاپیک جالبی! چقدر سلیقه ها متفاوته:surprised:
اما اکثر بچه های معماری دوست دارن همراه با موسیقی کار کنند شاید به این خاطره که موسیقی تجسم دیگری از هنره پس به هنر افرینی کمک می کنه.
من همه جور اهنگ گوش می دم بستگی به حال و روزم داره:biggrin:

behnaz_arch

عضو جدید
آهنگهای خارجی بیشتر گوش می دم که صد البته راک و متال هستند:smile: اما وقتی تمرکز می خوام داشته باشم سکوت بهترین چیزه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه تاپیک جالبی! چقدر سلیقه ها متفاوته:surprised:
اما اکثر بچه های معماری دوست دارن همراه با موسیقی کار کنند شاید به این خاطره که موسیقی تجسم دیگری از هنره پس به هنر افرینی کمک می کنه.
من همه جور اهنگ گوش می دم بستگی به حال و روزم داره:biggrin:

موقع ای که کار معلومه و شما میدونی که میخوای چی بکشی میشه آهنگ گوش داد ولی موقع ایده و کانسپت دادن نه . به قول این دوستمون سکوت بهترین چیزه !;)

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
موقع ای که کار معلومه و شما میدونی که میخوای چی بکشی میشه آهنگ گوش داد ولی موقع ایده و کانسپت دادن نه . به قول این دوستمون سکوت بهترین چیزه !
به نظر من اگه آهنگ خالي باشه موقع ایده و کانسپت هم ميشه گوش داد;)

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما یه استاد داشتیم که برامون موقع طراحی شهرام ناظری میذاشت.خیلی هم تاکید داشت که موقع طراحی هر آهنگی گوش ندیم.یه بار هم ازمون خواست که یه کار با گوش کردن به صوت قران طراحی کنیم و فرقش رو با بقیه کارهامون ببینیم.
به هر حال من موقع طراحی معمولا سنتی گوش میکنم.افتخاری ،شجریان،ناظری و...

HADI-TEHRANI

عضو جدید
منم موسیقی زیاد گوش میدم البته ایرانی اصلا ملایم و بی کلام هم دوست دارم ولی ترجیح میدم موقع طراحی موسیقی تند و سنگین گوش بدم Rock ,Metal,Heavy metal در ضمن فکر نکنم بشه به یک خط بیس کلی راجه به چه نوع موسیقی ای واسه طراحی رسید چون که احساسات وعواطف هر کسی با دیگری متفاوته و موسیقی هم یک عامل تاثیر گذاره نه تنها در طراحی بلکه در تمام زندگی
راستی پیشنهاد می کنم آلبوم Ghosts I-IV از Nine Inch Nails رو امتحان کنید:smile:

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بتهون گوش می دم برای اینکه ریتم داره.به شما هم توصیه می کنم گوش بدین به طراحی کمک می کنه

duzli

عضو جدید
من بيشتر آهنگهاي چليك و سردار رو گوش مي دم خيلي جالبن

m_architect

عضو جدید
منم هر چي باشه گوش ميدم ولي معمولا سنتي يا بي كلام گوش ميدم !
اگه هم سر حال باشم اهنگ هاي شاد ايراني گوش ميكنم
:gol:

tiny memar

عضو جدید
تاپیک جالبی هست اما من شروع طراحی موسیقی گوش نمیدم و دوست دارم محیط ساکت و آرام باشه ولی بعد موقع طراحی آهنگ های آرام گوش مدم معمولا خارجی

N@f@s

عضو جدید
من موقعي كه طراحي ميكنم واسم اهنگ اروم يا تند فرقي نداره هر اهنگي كه قشنگ باشه گوش ميدم و اين باعث ميشه از طراحي كردنم لذت ببرمو غرق در كارم بشم ولي وقتي ميخوام روي يه پلاني فكر كنم اگه اهنگ گوش كنم تمركزمو از دست ميدم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من جدیدا موقع طراحی اگه هم آهنگ گذاشته باشم اینقدر میرم تو حس طراحی که متوجه اطراف و صداها نمیشم

ozra.m

عضو جدید
سلام
من اکثرا آهنگهای سنتی آروم مثله هایده و... گوش میدم چون به نظرم هیچی آدمو به اندازه آهنگ آروم به دنیای معماری نمی بره .البته این نظر منه آخه اون موقه طرحا بهم الهام میشه

ضحي

عضو جدید
سلام
منم موقع طراحي آهنگهاي استاد شجريان و آهنگ مورد علاقم ،سلام آخر احسان خواجه اميري رو گوش ميدم خيلي آرومم مي كن به نظرم كارهامم بهتر ميشه

memar-e-eshgh

عضو جدید
من همیشه آهنگ گوش می دم...هر کسی یه خصوصیاتی داره...مهم اینه که هر آهنگی که باشه ..به اون چه حسی بده...منم بنا به خاطراتم و تجربیاتم....به نوعی خاص گوش می دم...ولی آهنگ های غمناک گوش میدم....افرادی مثل مجید خراطها...محسن یا حقی...محسن یگانه...حمید عسگری...علی عبدالمالکی...
البته بعضا چیزای دیگه ای هم گوش میدم....مهم اینه که تو اون راستایی باشن که من می خوام...زیاد مهم نیست که کی اون رو می خونه...مهم اینه که به من انگیزه و آرامش می ده و تمرکز منو بالا می بره...
امیدوارم نگین چه آدم منفی...
چون این قضیه خیلی پیچیده تر از این حرفاست...ممکنه ترانه ها غمناک و یاس آور بنظر برسن...ولی مهم برداشتیه که ما از اونا داریم..هر کس برای خودش...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا