مهریه....چقدر؟ .......چرا این مقدار؟ ........ لطفا همه شرکت کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ansarweb

عضو جدید
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

دلیل انتخاب این مقدار= ........................

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

yas_1593

عضو جدید
راستش من نه میگم زیاد،نه میگم هیچی ،به نظر من یه مقدار لازمه ،به خاطر غرور خانمها ،تو ایران اگه بی مهریه بری خونه شوهر میگن دختر حتما یه مشکلی داشت ،به نظر من 114 تا خوبه
البته منم سر نامزدیم همین حرف رو زدم ولی پدرشوهرم نذاشت

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه= حداقل سه دانگ از یه ملک به نوع خودش با ارزش
دلیل = چون راجع به یه چیزی که الان وجود داره ، در واقع یه جور تضمین برای دو طرفه

آخرین ویرایش:

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

مهریه = 0.0

دلیل انتخاب این مقدار= چون پول زوره و بهش اعتقاد ندارم. اگه بحث هدیه دادن باشه تو زندگی هزاران بار میشه به همسرت هدیه های با ارزش بدی ولی این رنگ و بوی رندی داره و بیشتر به دختر شکل و شمایل یه کالا رو میده تا همسری برای عشق... بیشتر شکل یه مدل خرید کردنه!

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = تصمیم هیچ کس. مگه ما خودمون عقل و شعور نداریم عزیزم؟!

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
یادم می یاد زمان دانشجویی روز جهانی زن یک مراسمی توی دانشگاه برگزار شده بود که میهمانانش از فعالان مطرح حقوق زنان در ایران و زنان موفق در عرصه های اجتماعی بودند . یکی از میهمانان که الان اصلا اسمش یادم نیست (آخه از این قضیه یک ده سالی میگذره ) پایان صحبت هاش پیام جالبی داشت . ایشون اینطور از صحبت هاش نتیجه گیری کرد که تازمانی که زنان در جامعه ما ارزش واقعی خودشون رو درک نکنند و ارزشهای اخلاقی و انسانی خودشون رو خودشون به معرض فروش بگذارند و اون رو در حد یک کالا ی اقتصادی پایین بیارند حرف زدن از حقوق زن معنی نداره .

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا با نظر دوستانی که میگن مهریه ارزش گذاری روی زنه مخالفم به نظر من یه هدیه از طرف مرد به زن زندگیشه که خیلی هم قشنگه و قابل احترامه ...
اما متاسفانه به دلیل قوانین یک طرفه جامعه گاهی به عنوان تنها ابزار قدرت دردست خانم هاست یا گاهی تنها پشتوانه آن ها به خصوص اگر شغلی هم نداشته باشن.

البته با احترام به استارتر وبحث اصلی تاپیک ...

• Like
واکنش ها: sh85

ansarweb

عضو جدید
من کاملا با نظر دوستانی که میگن مهریه ارزش گذاری روی زنه مخالفم به نظر من یه هدیه از طرف مرد به زن زندگیشه که خیلی هم قشنگه و قابل احترامه ...
اما متاسفانه به دلیل قوانین یک طرفه جامعه گاهی به عنوان تنها ابزار قدرت دردست خانم هاست یا گاهی تنها پشتوانه آن ها به خصوص اگر شغلی هم نداشته باشن.

البته با احترام به استارتر وبحث اصلی تاپیک ...

البته مقدار هدیه رو فرد دهنده انتخاب میکنه نه پدر طرف گیرنده
یه صحبتی یکی از عزیزای دلم یه بار کرد که گفت مهریه 14 تا چون وقتی پای بچه بیاد وسط زن مهریش رو میبخشه
اما وقتی ازش پرسیدم بابات موافقه .........................

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نظرم فقط اینه که وقتی دو طرف عاشق هم باشن براشون مهریه مهم نمیشه نه مقدار زیادش برای اقا و نه مقدار کمش برای خانوم چون هدفشون اینه که بهم برسن و تا اخر عمر کنار هم بمونن

ولی الان چون اکثرا زندگیا با عشق شروع نمیشه دخترام در اولین مراحل اشنایی چون حس خاصی به طرف ندارن مهریه ها رو بالا میگن در صورتی که اگه عشقی بین اونا باشه برای رسیدن به طرف با مهریه کم هم حاضرن که ازدواج کنن

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه = ................

چرا خانم ها ما مردها باید مهریه را بدهیم..............
فکر نمی کنید که زمان آن نرسیده که خانم ها ارزش واقعی خود را بشناسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خانمی که خواهان برابری حقوق با شوهرش است باید در هنگام ازدواج هم این نکته را مد نظر قرار دهد.دختران جامعه ما می خواهن دارای ارزش و استقلال یه خانم مدرن باشن اما از مزایای یه زن سنتی هم برخوردار باشن.یک پارادکس واقعی
بعضی از خانم ها مهریه را تضمین آینده زندگی می دانند.به نظرم تضمین در برابر تضمین.اگه خانم تضمین می دهد مرد هم به همان میزان باید تضمین بدهد

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خانم ها ما مردها باید مهریه را بدهیم..............
فکر نمی کنید که زمان آن نرسیده که خانم ها ارزش واقعی خود را بشناسن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خانمی که خواهان برابری حقوق با شوهرش است باید در هنگام ازدواج هم این نکته را مد نظر قرار دهد.دختران جامعه ما می خواهن دارای ارزش و استقلال یه خانم مدرن باشن اما از مزایای یه زن سنتی هم برخوردا ر باشن.یک پارادکس واقعی
بعضی از خانم ها مهریه را تضمین آینده زندگی می دانند.به نظرم تضمین در برابر تضمین.اگه خانم تضمین می دهد مرد هم به همان میزان باید تضمین بدهد

من که توش پارادوکسی نمی بینم .چه اشکالی داره شما به یه نفر بگی مثلا دوست دارم این کادو را بگیرم ، بهت بده یعنی ارزش شما اون قده...؟؟؟؟بحث کردن سرش زشته ولی خودش ذاتا کار قشنگیه که باید توافقی باشه.خوب خانوما هم جهیزیه میارن ... مثلا همین مهریه حضرت زهرا همون معادل اون پیامبر جهیزیه خریدن...در ضمن در خارج وقتی به هر دلیی زن و شوهر جدا شدن کلیه اموالی که جفتشون برای به دست آوردنش زحمت کشیدن نصف میشه...ولی تو ایران چی تازه حق طلاق هم با آقایونه...حالا کی باید ضمانت بخواد...درسته که اصل زندگی بر پایه مهر ومحبته...اماباید آینده نگر بود.

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که توش پارادوکسی نمی بینم .چه اشکالی داره شما به یه نفر بگی مثلا دوست دارم این کادو را بگیرم ، بهت بده یعنی ارزش شما اون قده...؟؟؟؟بحث کردن سرش زشته ولی خودش ذاتا کار قشنگیه که باید توافقی باشه.خوب خانوما هم جهیزیه میارن ... مثلا همین مهریه حضرت زهرا همون معادل اون پیامبر جهیزیه خریدن...در ضمن در خارج وقتی به هر دلیی زن و شوهر جدا شدن کلیه اموالی که جفتشون برای به دست آوردنش زحمت کشیدن نصف میشه...ولی تو ایران چی تازه حق طلاق هم با آقایونه...حالا کی باید ضمانت بخواد...درسته که اصل زندگی بر پایه مهر ومحبته...اماباید آینده نگر بود.
من میگم همه چی برابر.حق طلاق هم برای مرد و هم برای زن.آخه مگه میشه وقتی کسی که دوست نداره را مجبور به زندگی با خودت کنی؟؟؟؟؟فکر کنم این کار احمقانه است.
بعد هم هدیه باید در حد توانایی فرد باشه نه چیزی برای تهدید و گروکشی...........

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خانم ها در مورد همه مسائل خودشون تصمیم می گیرن اما به مهریه که می رسن میگن تصمیم با خانواده است:eek::surprised::eek:

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم همه چی برابر.حق طلاق هم برای مرد و هم برای زن.آخه مگه میشه وقتی کسی که دوست نداره را مجبور به زندگی با خودت کنی؟؟؟؟؟فکر کنم این کار احمقانه است.
بعد هم هدیه باید در حد توانایی فرد باشه نه چیزی برای تهدید و گروکشی...........
الان قانون جامعه ما این طوریه...به نظز من مهریه بایدیه چیز معقولی که باشه که همون موقع آقا به خانوم بده خیلی محترمانه فقط به عنوان یه هدیه...نه گروکشی ...بعدم یه روزی یه خانمی تو ایران طلاق گرفت که هیچ منبع درآمدیم نداشت چه پشتوانه ای باید داشته باشه ...؟؟؟با توجه به قوانین فعلی بگین...

mehrnoosh333

عضو جدید
الان قانون جامعه ما این طوریه...به نظز من مهریه بایدیه چیز معقولی که باشه که همون موقع آقا به خانوم بده خیلی محترمانه فقط به عنوان یه هدیه...نه گروکشی ...بعدم یه روزی یه خانمی تو ایران طلاق گرفت که هیچ منبع درآمدیم نداشت چه پشتوانه ای باید داشته باشه ...؟؟؟با توجه به قوانین فعلی بگین...
به نظرمن مهریه بایدیه چیزباشه که طرف مقابل تابخادبهت بده موهاش عین دندوناش سفیدشه...:smile:مثلاهزارتاباله مگس:D

ansarweb

عضو جدید
به نظر من مهریه رو باید بر اساس شرایط زندگی دختر و دارایی پسر در نظر گرفت
من دیدم اکثر خانومهایی رو که کل زندگی پدرشون 50 میلیون نمیشه ولی جمع مهریهشون دو برابره دارایی پدرشونه
همه هم خوب میدونیم اگر طرف مقابلمون بدجنس باشه اگر مهریه 50هزار سکه باشه میبخشیم و یه پولی هم میدیم تا راحت باشیم و یا اگر قصد گرفتن داشته باشیم و طرف مقابل نداشته باشه باز هم کاری ازمون بر نمیاد پس چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جالب اینجاست که اکثرا مبلغ رو کم میگن ولی پای عمل واقعا ادم چشماش چهار تا میشه تا جایی که ..........

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.
خوبه ......:gol::gol::gol:
امابهتر نیست به نیت 14 معصوم 14تا بشه ..هم نشونه صداقته هم احترام به معصومین.!!!;)
ما که احترام به معصومین رو به جا اوردیم.
فکر نمیکنی 14 تا کمه؟
خانم باید یه پشتوانه مالی داشته باشه یا نه؟

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مهریه رو باید بر اساس شرایط زندگی دختر و دارایی پسر در نظر گرفت
من دیدم اکثر خانومهایی رو که کل زندگی پدرشون 50 میلیون نمیشه ولی جمع مهریهشون دو برابره دارایی پدرشونه
همه هم خوب میدونیم اگر طرف مقابلمون بدجنس باشه اگر مهریه 50هزار سکه باشه میبخشیم و یه پولی هم میدیم تا راحت باشیم و یا اگر قصد گرفتن داشته باشیم و طرف مقابل نداشته باشه باز هم کاری ازمون بر نمیاد پس چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جالب اینجاست که اکثرا مبلغ رو کم میگن ولی پای عمل واقعا ادم چشماش چهار تا میشه تا جایی که ..........
عذر میخوام من ربطی بین دارایی پدر دختر و مهریش نمیبینم.
واقعا براتون متاسفم.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا مهریه رو اینقدر میپیچونین؟؟!

تو فامیل ما خود دختر فقط نظر میده و میگه چندتا باشه
همیشه هم سال تولدشو میزاره
مثلا من میگم ۱۳۶۹ تا

وضعیت
موضوع بسته شده است.