من زنم ...

sade_messi

عضو جدید
من زنم ...

با دست هایی که دیگر دلخوش به النگو هایی نیست

...که زرق و برقش شخصیتم باشد

من زنم .... و به همان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو

میدانی ؟ درد آور است من آزاد نباشم که تو به گناه نیفتی

قوس های بدنم به چشم هایت بیشتر از تفکرم می آیند

دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم

دردم می آید ژست روشنفکریت تنها برای دختران غریبه است

به خواهر و مادرت که میرسی قیصر می شوی

دردم می آید در تختخواب با تمام عقیده هایم موافقی

و صبح ها از دنده دیگری از خواب پا میشوی

تمام حرف هایت عوض میشود

دردم می آید نمی فهمی

تفکر فروشی بدتر از تن فروشی است

حیف که ناموس برای تو نه تفکر

حیف که فاحشه ی مغزی بودن بی اهمیت تر از فاحشه تنی است

من محتاج درک شدن نیستم

دردم می آید خر فرض شوم

دردم می آید آنقدر خوب سر وجدانت کلاه میگذاری

و هر بار که آزادیم را محدود میکنی

میگویی من به تو اطمینان دارم اما اجتماع خراب است

نسل تو هم که اصلا مسول خرابی هایش نبود

میدانی ؟

دلم از مادر هایمان میگیرد

بدبخت هایی بودند که حتی میترسیدند باور کنند حقشان پایمال شده

خیانت نمیکردند .. نه برای اینکه از زندگی راضی بودند

نه ...خیانت هم شهامت میخواست ... نسل تو از مادر هایمان همه چیز را گرفت

جایش النگو داد ...

مادرم از خدا میترسد ... از لقمه ی حرام میترسد ... از همه چیز میترسد

تو هم که خوب میدانی ترساندن بهترین ابزار کنترل است

دردم می آید ... این را هم بخوانی میگویی اغراق است

ببینم فردا که دختر مردم زیر پاهای گشت ارشاد به جرم موی بازش کتک میخورد

باز هم همین را میگویی

ببینم آنجا هم اندازه ی درون خانه ، غیرت داری ؟؟

دردم می آید که به قول شما تمام زن های اطرافتان خرابند ...

و آنهایی هم که نیستند همه فامیل های خودتانند ....

مادرت اگر روزی جرات پیدا کردی ازش بپرس

.....

بیچاره سرخ می شود و جوابش را ...

باور کن به خودش هم نمی دهد

دردم می آید

از این همه بی کسی دردم می آید

B A H A R E*

عضو جدید
:mad:!چه مسخره!
دوباره تیم ضد اقایون راه افتاد؟؟!!!یه مدتی بود فعالیتی نداشتین که!!!

magnet

عضو جدید
تــــــکــــــراری !
همین پایینو ببینی متوجه میشی .
از بس اینو دیدم و خوندم که . . .

خسته نمیشین از این بحثا ؟!! :surprised:

JavadMessi

مدیر بازنشسته
تــــــکــــــراری !
همین پایینو ببینی متوجه میشی .
از بس اینو دیدم و خوندم که . . .
خسته نمیشین از این بحثا ؟!! :surprised:
جالبتر اینکه استارتر محترم آقا هستند

sade_messi

عضو جدید
:mad:!چه مسخره!
دوباره تیم ضد اقایون راه افتاد؟؟!!!یه مدتی بود فعالیتی نداشتین که!!!

دقيقا برعكس داري ميگي اين شعر هدفش حمايت از دختراست و تاكيد بر ظلم و تبعيضايي كه نسبت به اونا ميشه .........
معلومه ادبياتت ضعيفه خانوم بهاره

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقيقا برعكس داري ميگي اين شعر هدفش حمايت از دختراست و تاكيد بر ظلم و تبعيضايي كه نسبت به اونا ميشه .........
نميدونم چرا جديدن بعضي از آقايون احساس ميكنن به خانوما ظلم ميشه....
ما كه خانوميم احساس تبعيضي نيست...
ولي مث اين كه......

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه ادبياتت ضعيفه خانوم بهاره

حمایت !کدوم حمایت ؟؟؟دوست عزیز گوشمون از این شعارها پر شده .........فقط شعارن .......منظورم شما نیستین کل جامعه رو میگم ..بزرگترین تبعیض هم سن بلوغ دختران و پسران هستش که یکی نیستن .در حالی که از نظر روانشناسی هر دو منظورم هم دختر و هم پسر باید سن بلوغ یکسانی داشته باشن.......بلوغ باید عقلی باشه نه بلوغ جسمی ولی متاسفانه هست.

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي مث اين كه......

تبعیضی نیست!!!!شما کجا زندگی میکنین!!!!.....اگه برین و وضعیت زنان روستایی رو از نزدیک ببینین این حرف رو نمیزنین.......مگه آگهی استخدام هارو ندیدین فقط مرد

مگه این طور نیست که صد تا زن به خاطر ورود یک مرد باید خودشون رو بپوشونن!!!!!!!!!!!!تبعیض یعنی چی پس؟؟؟

sade_messi

عضو جدید
ولي مث اين كه......

آره تو راست ميگي..............
كمپين يك ميليون امضا رو هم حتما واسه حمايت از من تشكيل دادين؟

sade_messi

عضو جدید

آخش....حرص نخور شیرت خشک میشه خواهر!
:D

واقعا سطح فكرت خيلي پايينه واسه اينكه ميخواي به قول خودت منو تحقير كني از واژه خواهر استفاده ميكني
يعني اينكه منو همسطح خودت قرار ميدي يه توهين به من ميدوني......
عقلا به همجنسات احترام بزار

sade_messi

عضو جدید
واقعا سطح فكرت خيلي پايينه واسه اينكه ميخواي به قول خودت منو تحقير كني از واژه خواهر استفاده ميكني

اقلا..........

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبعیضی نیست!!!!شما کجا زندگی میکنین!!!!.....اگه برین و وضعیت زنان روستایی رو از نزدیک ببینین این حرف رو نمیزنین.......مگه آگهی استخدام هارو ندیدین فقط مرد

مگه این طور نیست که صد تا زن به خاطر ورود یک مرد باید خودشون رو بپوشونن!!!!!!!!!!!!تبعیض یعنی چی پس؟؟؟
ديگه آخرشه...!!!!!!!!
خب اين مسايل ديني كه زن بايد دربرابر مرد نامحرم حجاب كنه....شما به اين ميگي تبعيض؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميخواي بي حجاب بريد صدتا مرد شمارو ببينه...تا تبعيضي نباشه!!!!!!!!!
وافعا كه..!!!!!

عضو جدید

این حرفا دیگه تکراری شده.... مثل تاپیک جنابالی.... میگم بخندم!

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
ديگه آخرشه...!!!!!!!!
خب اين مسايل ديني كه زن بايد دربرابر مرد نامحرم حجاب كنه....شما به اين ميگي تبعيض؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميخواي بي حجاب بريد صدتا مرد شمارو ببينه...تا تبعيضي نباشه!!!!!!!!!
وافعا كه..!!!!!

چرا پیش داوری میکنین من از زیاده روری در هر مسائلی متنفرم .....شما چرا فقط یکقسمت کوچیک حرفم رو جواب دادین .نخیر حجاب تبعیض نیست .نوع رفتار با بی حجاب تبعیض هستش .توهین کردن تبعیض هستش .راههای بهتری برای باحجاب شدن وجود داره که خیلی بهتر از توهین کردنه!

در ضمن منظورمن 100 تا زن بود نه 100 مرد!!!!!!!!!!!!

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا پیش داوری میکنین من از زیاده روری در هر مسائلی متنفرم .....شما چرا فقط یکقسمت کوچیک حرفم رو جواب دادین .نخیر حجاب تبعیض نیست .نوع رفتار با بی حجاب تبعیض هستش .توهین کردن تبعیض هستش .راههای بهتری برای باحجاب شدن وجود داره که خیلی بهتر از توهین کردنه!

در ضمن منظورمن 100 تا زن بود نه 100 مرد!!!!!!!!!!!!
توهين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين بيحجاب ها هستن كه اجازه ميدن باهاشون بد برخورد بشه.....چه تبعيضي هست؟؟؟؟؟؟؟؟

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين بيحجاب ها هستن كه اجازه ميدن باهاشون بد برخورد بشه.....چه تبعيضي هست؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونین رفتار توهین آمیز با بی حجاب ها اونا رو با حجاب نمیکنه بلکه وضعیت بدتر هم میشه هر کاری یه راحی داره ....ولی متاسفانه تو کشور ما همه دوست دارن به دیگری زور بگن .در حالی که با مهندسی خوب فرهنگی و اچتماعی میشه جامعه خیلی بهتری پرورش داد.....

مگه همین بی حجاب ها از آسمون افتادن یا از مریخ اومدن اونا هم مثل منو شما به همون مدرسه یا دانشگاهی رفتن که ما هم رفتیم !!باید علت یابی کرد ...هنجار شکنی در جامعه بدون دلیل اتفاق نمی افته باید این علل رو پیداش بکنیم خوب تشخیص بدیم و عاقلانه برخورد کنیم .

sade_messi

عضو جدید
توهين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1- تا حالا از خودت پرسیدی چرا باید حریم تو رو دیگران برات تعریف کنن ؟
2- تا حالا فکر کردی چرا باید مطابق عقاید دیگران لباس بپوشی ؟
3- تا حالا به فکرت هم خطور نکرده اگه بعضی از مردان این جامعه بوالهوس هستند چرا تو باید تاوانش رو بدی ؟
4- هیچ وقت پرسیدی چرا آقایون نباید برای خودشون حریمی درست کنن که تا هر خانمی رو می بینن فکرشون منحرف نشه ؟
5- چرا چارقد تو باید ضامن حفظ ایمان آقایون باشه ؟
6 - چرا واقعا" آقایونی که همسران ، خواهران، مادران خودشون رو در حریم به قول تو تبلور آزادی حبس می کنن دنبال خواهران و همسران و مادران دیگران هستن ؟
7- صادقانه با خودت فکر کن بهتر نیست به جای اینکه تو خودت رو در حریم تبلور آزادیت حبس کنی آقایون افسار نفسشون رو به دست بگیرن که با دیدن هر خانمی رم نکنه ؟
8- نکته آخر اینکه عزیزم تو شاید بخوای اختیارت رو دست دیگران بدی ولی لطف کن و یاد بگیر که به جای اظهار تاسف در مورد نظریات دیگران به همه حق آزادی ابراز عقیده بدی

عضو جدید
3- تا حالا به فکرت هم خطور نکرده اگه بعضی از مردان این جامعه بوالهوس هستند چرا تو باید تاوانش رو بدی ؟
4- هیچ وقت پرسیدی چرا آقایون نباید برای خودشون حریمی درست کنن که تا هر خانمی رو می بینن فکرشون منحرف نشه ؟
6 - چرا واقعا" آقایونی که همسران ، خواهران، مادران خودشون رو در حریم به قول تو تبلور آزادی حبس می کنن دنبال خواهران و همسران و مادران دیگران هستن ؟
7- صادقانه با خودت فکر کن بهتر نیست به جای اینکه تو خودت رو در حریم تبلور آزادیت حبس کنی آقایون افسار نفسشون رو به دست بگیرن که با دیدن هر خانمی رم نکنه ؟
8- نکته آخر اینکه عزیزم تو شاید بخوای اختیارت رو دست دیگران بدی ولی لطف کن و یاد بگیر که به جای اظهار تاسف در مورد نظریات دیگران به همه حق آزادی ابراز عقیده بدی

ایول اینو خوب اومدی! مرسی!‌;)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
1-منظور از دیگران خداونده دیگه؟!!!
2-ایضا
3-حجاب برای بانوان تکلیفیست الهی همانطور که کنترل نگاه برای مردان تکلیفه همانطور که نماز تکلیفه!!
4-آقایون باید نگاهشون حریم داشته باشه ولی در مقابل خانوما هم نباید این اجازه رو بدند که نامحرمی جنسیت اونها رو مهم بدونه
5-چارقد خانوما در درجه اول ضامن حفظ ایمان خودشونه!
6-اونا آدم نیستند
7-اگه یه خانوم اینقدر غصه میخورد میتونستم قبول کنم ولی از طرف یه مرد...
8-همین پست شما خودش میتونه ناقض همین مورد باشه

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه!من براي يه مرد نامحرم با حجاب خودم حريم مشخص ميكنم.....

چون مردي كه دنبال نامحرم باشه....هيچ وقت چشمش پاك نيست....اون مرد نميتونه جلوي خودشو بگيره...ولي من يه زنبا حجاب خودم بايد طوري باشم كه مرد بتونه جلوي نفس خودشو بگيره....
ولي زني كه بي حجابه.....نمي دونه كه چند تا دارن نگاش ميكنن بخاطر ارزش خودش نيست.. و واسه چيزه ديگه است.....و واسه اون هيچ امتيازي نداره....جز ارزشش پايين بياد......قط ميخواد تو چشم باشه....
من خوشحالم كه حريم بين نامحرم رو من ميزارم.....