من رفتم آسایشگاه فرخنده

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]به نام خدا[/FONT]​

[FONT=&quot]سلام بچه ها[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]دیشب یه تاپیکی از گلرخ اینجا خوندم و چون مدت ها بود دنبال یه همچین جایی میگشتم (برای جمع آوری کمک تو دانشگاه)تصمیم گرفتم برم از نزدیک این آسایشگاه رو ببینم.[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]این شد که امروز صبح آدرس رو برداشتم تماس گرفتم و رفتم اونجا.دلم نمیخواست تنها برم این شد که با دوستانم تماس گرفتم.از اون جایی که یه ساله سرم شلوغه و کمتر با بچه ها میرم حال و حول،همه اول با شور و شوق می پرسیدن کجــــــــــــا بریم؟؟؟وقتی میگفتم فلان جا،1001 کاربراشون پیدا میشد.[/FONT]​
[FONT=&quot]خیلی ناراحت کننده است که ما همگی فقط حرف میزنیم[FONT=&quot].بگذریم حرف اصلیه من اینها نیست.[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]با تبلیغاتی که توی نت از این آسایشگاه خوندم انتظار هرچیزی رو داشتم.حتی اینکه یه نفر همون موقع فوت کنه![/FONT]​
[FONT=&quot]ولی یه دل از خدا قرض گرفتم و رفتم...[/FONT]​
[FONT=&quot]اول که رفتم تو باورم نمیشد.با خودم گفتم شاید بعد از اون تبلیغاتی که توی نت شد مردم کمک کردن و اینجا سرو سامون گرفته اما بعد که با خانم عباسی،مسئول فنی اونجا صحبت کردم متوجه شدم این تبلیغات یه جورایی نامردی بوده.[/FONT]​
[FONT=&quot]میگفت پارسال بنایی داشتیم و همه چیز رو جمع کرده بودیم اوضاع اینجا خیلی داغون بود چون 2نفر دست تنها بودیم.نفهمیدیم کی اون عکس ها رو گرفته چند باری هم از سایت روزنه که اولین منتشر کننده این خبر بود شکایت کردیم اما جوابی نگرفتیم.[/FONT]​
[FONT=&quot]خانم عباسی میگفت بارها و بارها رمردم زنگ زدن و فحش و داد و بیداد راه انداختن که اون چه وضعیه بچه ها رو بکشید راحت بشن دیگه!از خارج و داخل نهادهای مختلف آوار شدن سر اینا.یه دکتر رفته ازشون شکایت و کرده،یه زن زنجیر برده بوده بهشون میگفته یه بارکی بیاید بچه ها رو زنجیر و کنید و از این حرفها...[/FONT]
[FONT=&quot]میگفت پارسال دمه عید مردم خونه تکونی میکردن و هرچی آشغال داشتن میفرستادن اینجا از کت و شلوار مردونه و بوت زنونه بگیرید تا مبل و فرش 100سال استفاده شده و ما مجبور بودیم دوباره یه پولی به شهرداری بدیم ان ها رو بیاد ببره!
[/FONT]​
[FONT=&quot]بنده خدا میگفت یه دوره فشار روانی اینقد روی من و خانوم سالاراینقدر سنگین بود که هردو مریض شدیم و کارمون به بیمارستان کشید.[/FONT]​
[FONT=&quot]بچه ها الحمدالله وضع اونجا خوب بود.متاسفانه چون نامه از نهادخاصی نداشتم نتونستم عکس بگیرم اما بگم اونجا از بیمارستان های دولتیه ما خیلی تمیزتر بود![/FONT]
[FONT=&quot]راستی این دروغ که متوسط عمر این بچه 10-14 ساله دیگه خیلی خفن بود![/FONT]
[FONT=&quot]بعد از 14سال اونها رو به مراکز توانبخشی بالاتر میفرستن برای همین این مکان برای بچه های تا 14 ساله![/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]این هم وبلاگ خودشون میتونین ببینین http://www.farkhonde.blogfa.com/[FONT=&quot]
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]فقط مثل همه ی آسایشگاها احتیاج به کمک داشتند نقدی و غیر نقدی... غیرنقدی مثل همونهایی که تو تاپیک گلرخ جون بود.
[/FONT]​
[FONT=&quot]اگه کسی خواست کمک کنه با من در جریان بذاره تا راهنماییش کنم. این هم شماره حسابشون 57153938 (بانک تجارت به نام مرکز توانبخشی فرخنده)[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]این آسایشگاه از 84 نفر نگه داری میکنه و 30 نفر پرسنل (20نفر ثابت و 10 نفر پاره وقت) داره[/FONT]​
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]از گلرخ عزیز ممنونم که باعث شد من برم اونجااز دوستان میخوام با توجه به انتشار سریع و غیرقابل تصور (اگه یه سرچ کنید متوجه میشید)این خبر همکاری کنید تا به مسئولین این مرکز [FONT=&quot]کمک کنیم تا این دروغ بیش از این به دردسرهاشون اضافه نکنه.فقط کافیه هرجا این خبر رو دیدید آدرس وبلاگ مرکز رو بذارید اونجا خودش جواب داده.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]این یه حداقل کاره برای کسانی که نمی تونن کمک خاصی بکنند...[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]​
[FONT=&quot]ممنون که خوندینش...:gol::gol::gol:[/FONT]

تصاویر منتشر شده ::

و...

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول از همه ممنون که خبر دادی،
دوم این که رفتن تا اونجا اونم بعد دیدن اون عکسای ترسناک خیلی جرأت میخواست!
تحت تأثیر قرار گرفتم..

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه ممنون که خبر دادی،
دوم این که رفتن تا اونجا اونم بعد دیدن اون عکسای ترسناک خیلی جرأت میخواست!
تحت تأثیر قرار گرفتم..
خواهش میکنم
یه شعر قدیمی میگه
تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی

وظیفه انسانیه...

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از اطلاع رسانیتون

حالا اون کسی که اون عکسای ناجورو منتشر کرده هدفش چی بوده مثلاً؟

پسر پارسی

اخراجی موقت
از کجا معلوم.شاید دیدن ضایع شدن .رفتند درستش کردند
ایا مدارکی به شما نشون دادند؟؟

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون که خبر دادی.
راستش دوستان من مورد مشابهی را پیدا کرده بودند و بهشون کمک میکردند اما چون متوجه شدند که مسئولین مرکز ادمهای درستی نبوده اند کارشون را ترک کردند اینه که من کلا به این مورد هم مشکوک بودم.
البته اونجا مربوط به بچه های بی سرپرست بود و مربوط به این اسایشگاه نیست.