منابع و رشته های مرتبط با نظام مهندسی ساختمان

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاردانی پیوسته نقشه کشی معماری وکارشناسی ناپیوسته معماری بودم شناخت موادم توکاردانی پاس کردم حالا به من چه کدی میدن؟درضمن ریزنمراتم رفته کمیسیون هم ارزی.

sahar528

عضو جدید
با سلام
من تیرماه سال 90 مدرک کارشناسی ام را در رشته معماری گرفتم در این مدت فقط 11 ماه سابقه کار بدون بیمه دارم آیا بدون سابقه کار حرفه ای می توانم در آزمون خرداد 93 شرکت کنم؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من تیرماه سال 90 مدرک کارشناسی ام را در رشته معماری گرفتم در این مدت فقط 11 ماه سابقه کار بدون بیمه دارم آیا بدون سابقه کار حرفه ای می توانم در آزمون خرداد 93 شرکت کنم؟

بله میتونی.

دارکوب ۸۹

عضو جدید
رشته کارشناسی و ارشدم متفاوته ! چه کنم؟

رشته کارشناسی و ارشدم متفاوته ! چه کنم؟

سلام دوستای گلم
من کارشناسی معماری نخوندم . حالا میخواستم بدونم اگه ارشدمو معماری بخونم بعد واسه آزمون طراحی اگه خواستم بدم برگردم کارشناسی معماریم بگیرم میشه؟
یعنی میشه اول ارشد معماری بگیرم بعد به خاطر آزمون طراحی بعد از ارشد برم کارشناسی معماری بخونم؟

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستای گلم
من کارشناسی معماری نخوندم . حالا میخواستم بدونم اگه ارشدمو معماری بخونم بعد واسه آزمون طراحی اگه خواستم بدم برگردم کارشناسی معماریم بگیرم میشه؟
یعنی میشه اول ارشد معماری بگیرم بعد به خاطر آزمون طراحی بعد از ارشد برم کارشناسی معماری بخونم؟
سلام. آره میشه ولی چه کاریه آخه؟ از اول کارشناسی بخون چون برای ارشد خیلی اذیت میشی هم کنکور هم پاس کردن واحداش... اصلا کار جالبی نیست بازم مشورت کن. در ضمن آموزش اصلی معماری تو کارشناسیه.

saeed_azsh88

عضو جدید
سلام
از دوستانی که اطلاع دارن لطفا جواب بدن
من فوق لیسانس عمران سازه های هیدرولیکی هستم. سه سال هم از لیسانس عمران-عمران من گذشته و می خوام عضو سازمان نظام مهندسی استانمون بشم. یه جایی شنیدم میگفتن چون رشته ارشدت با سازه نمیخونه ممکنه بهت ندن یا محدودیت هایی داشته باشن واست. حالا من نمیدونم چیکار باید کرد. اگه نگم که مدرک فوق لیسانس دارم حل میشه یا اونا با استعلام مدرک لیسانسم پی به این موضوع میبرن؟
اگه این موضوع صحت داشته باشه واقعا هیچی نمیتونم بگم. عوض اینکه یه ذره امتیاز بیشتر باشه واسه ما که دوسال هم رفتیم ارشد خوندیم بدن میان یه محدودیت هم میذارن
باتشکر از همه دوستان

آخرین ویرایش:

amindarbasi

کاربر فعال
سلام
از دوستانی که اطلاع دارن لطفا جواب بدن
من فوق لیسانس عمران سازه های هیدرولیکی هستم. سه سال هم از لیسانس عمران-عمران من گذشته و می خوام عضو سازمان نظام مهندسی استانمون بشم. یه جایی شنیدم میگفتن چون رشته ارشدت با سازه نمیخونه ممکنه بهت ندن یا محدودیت هایی داشته باشن واست. حالا من نمیدونم چیکار باید کرد. اگه نگم که مدرک فوق لیسانس دارم حل میشه یا اونا با استعلام مدرک لیسانسم پی به این موضوع میبرن؟
اگه این موضوع صحت داشته باشه واقعا خاک تو سر نظام مهندسی. عوض اینکه یه ذره امتیاز بیشتر باشه واسه ما که دوسال هم رفتیم ارشد خوندیم بدن میان یه محدودیت هم میذارن
باتشکر از همه دوستان
نه اینا اصلا با رشته ارشد کار ندارند ئ براشون فقط لیسانس مهم یا به قول خودشون بیس و شما هیچ مشکلی از نظر رشته ارشدتون پیدا نخواهید کرد فقط میتونستن بهتون گیر بدن که از ارشد برای پر شدن سنوات تون نمی تونین استفاده کنین و شما که 3 سال لیسانس تون رو پر کنید و دیگه مشکلی نیست

saeed_azsh88

عضو جدید
نه اینا اصلا با رشته ارشد کار ندارند ئ براشون فقط لیسانس مهم یا به قول خودشون بیس و شما هیچ مشکلی از نظر رشته ارشدتون پیدا نخواهید کرد فقط میتونستن بهتون گیر بدن که از ارشد برای پر شدن سنوات تون نمی تونین استفاده کنین و شما که 3 سال لیسانس تون رو پر کنید و دیگه مشکلی نیست

باتشکر از پاسختون
میشه بفرمایین پرشدن سنوات یعنی چی؟ یعنی ارشد میتونه واسه عضویت امتیاز باشه؟
و دیگه اینکه تو عکس آپلود شده هم آخرین مصوبه هم ارزی رشته ها برای ارشد رو گذاشتم (با قسمت قرمز رنگ مشکل دارم. الیته رشته اصلی هم عمرانه فکر کنم دیگه). یعنی مشکلی برای گرفتن پروانه نظارت و محاسبات نخواهم داشت؟ یا فقط پروانه نظارت بهم میدن؟
ممنونم

پیوست ها

• Snap_2014.05.07_11h09m40s_001.jpg
    Snap_2014.05.07_11h09m40s_001.jpg
    16.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amindarbasi

کاربر فعال
باتشکر از پاسختون
میشه بفرمایین پرشدن سنوات یعنی چی؟ یعنی ارشد میتونه واسه عضویت امتیاز باشه؟
و دیگه اینکه تو عکس آپلود شده هم آخرین مصوبه هم ارزی رشته ها برای ارشد رو گذاشتم (با قسمت قرمز رنگ مشکل دارم. الیته رشته اصلی هم عمرانه فکر کنم دیگه). یعنی مشکلی برای گرفتن پروانه نظارت و محاسبات نخواهم داشت؟ یا فقط پروانه نظارت بهم میدن؟
ممنونم

شما کارشناسی عمران - عمران دارین و پایه لازم برای دریافت پروانه محاسبات و نظارت رو دارین ودیگه کسی به مدرک ارشد شما کاری نداره بای سنوات هم به جدول نگاه کنیدUntitled.jpg

saeed_azsh88

عضو جدید
شما کارشناسی عمران - عمران دارین و پایه لازم برای دریافت پروانه محاسبات و نظارت رو دارین ودیگه کسی به مدرک ارشد شما کاری نداره بای سنوات هم به جدول نگاه کنیدمشاهده پیوست 207473

من تازه از ارشد تسویه حساب کردم گواهی هم تا یکماه دیگه میدن. صبر کنم اونو بدن ببرم واسه ثبت نام یا همین کپی کارشناسی رو ببرم. امتیاز خاصی که قائل نمیشن واسه ارشد؟

mitra.mandegar

عضو جدید
من تازه از ارشد تسویه حساب کردم گواهی هم تا یکماه دیگه میدن. صبر کنم اونو بدن ببرم واسه ثبت نام یا همین کپی کارشناسی رو ببرم. امتیاز خاصی که قائل نمیشن واسه ارشد؟
اگه اشتباه نکنم یکی از شرایط شرکت در آزمون های نظام مهندسی برای افرادی ک ارشد رشته مربوطه رو دارن 2 سال بعد از فارغ التحصیلی ارشد هست

saeed_azsh88

عضو جدید
سلام
اگه اشتباه نکنم یکی از شرایط شرکت در آزمون های نظام مهندسی برای افرادی ک ارشد رشته مربوطه رو دارن 2 سال بعد از فارغ التحصیلی ارشد هست

سلام. بله انگار این هم هست. یکی میگفت من اصلا حرفی از ارشد نزدم و با همون لیسانس پروانه گرفتم. فقط اینا اول ثبت نام یه استعلام میگیرن. الان هم همه چی شده کد ملی دیگه. اونو بزنه میفهمه من ارشد دارم.

Frosttt

عضو جدید
سلام،به مهندسی شیمی صنایع گاز پروانه نظارت تعلق میگیره؟

vertex

اخراجی موقت
سلام،به مهندسی شیمی صنایع گاز پروانه نظارت تعلق میگیره؟
چهار رشته اصلی ساختمان معماری و عمران و مکانیک و برق میباشند . گمان نکنم رشته شما مرتبط با این رشته ها باشند به احتمال فراوان خیر پروانه نمیگیرید . ولی از نظام مهندسی استانتون هم سوال بفرمایید بهتره . موفق باشید .

Frosttt

عضو جدید
دقیقتر پرسیدم پروانه نظارت تاسیسات مکانیکی ساختمان تعلق میگیره،اخه مهندسی شیمی به مکانیک سیالات نزدیک

honarmemar

عضو جدید
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید فقط لطف کنید جواب هر سوال را با شماره هر سوال بنویسید
1.بنده از مهر 92 فارغ تحصیل شدم کی میتونم ازمون نظام شرکت کنم؟
2.ایا افرادی که فنی حرفه ای بودن و به قولی کارشناسی ناپیوسته گرفتن میتونن طراحی انجام بدن یا هنوزم فقط نظارت بهشون میدن؟
3. ازمون ها کی ها برگزار میشه؟
4. منابع چیه؟
5. ایا ازمون نظارت و طراحی جداست ؟ چطوریه؟
6. زمان هر ازمون کیه؟
با تشکر

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید فقط لطف کنید جواب هر سوال را با شماره هر سوال بنویسید
1.بنده از مهر 92 فارغ تحصیل شدم کی میتونم ازمون نظام شرکت کنم؟ مهر 95 سه سالتون پر میشه بعد از اون هرآزمونیو میتونیدشرکت کنید
2.ایا افرادی که فنی حرفه ای بودن و به قولی کارشناسی ناپیوسته گرفتن میتونن طراحی انجام بدن یا هنوزم فقط نظارت بهشون میدن؟ دوستمو پایه 3إش موافقت شد،ارشدم ک بگیرع دیگه مشکلی نیس
3. ازمون ها کی ها برگزار میشه؟ پارسال خردادو آبان بود،امسال مرداد بعدیشم شایداسفند یا هیچی
4. منابع چیه؟ سایت مقررات ملی مواد آزمون
5. ایا ازمون نظارت و طراحی جداست ؟ بله،نظارت تستیه 150دقیقه،چطوریه؟ طراحی 8ساعت طراحی مسکونی
6. زمان هر ازمون کیه؟
با تشکر
موفق باشید

ghazal eng

عضو جدید
سلام دوستان
من هر سه آزمون مردادو شرکت کردم، میشه خواهشا بفرمایید به جز مباحث 22 گانه، دیگه چه کتابایی رو باید تهیه کنم؟؟
مثلا تو منابع گفته شده ظوابط بلند مرتبه سازی.. خوب واسه این موردم باید کتاب تهیه بشه؟؟؟ اگه آره چه کتابایی؟؟؟

EHSAN.1984

عضو جدید
برای آزمون نظارت راهنمای جوش و راهنمای مبحث 16 و راهنمای مبحث 19 ,کتاب راهنمای گودبرداری و جزوه و کتاب معتبر(ساعد سمیعی) برای دیتایل ها و در ضورت تمایل کلید واژها که نسخه آیان 93 رو تو گروه نظارت مرداد گذاشتم
سلام دوستان
من هر سه آزمون مردادو شرکت کردم، میشه خواهشا بفرمایید به جز مباحث 22 گانه، دیگه چه کتابایی رو باید تهیه کنم؟؟
مثلا تو منابع گفته شده ظوابط بلند مرتبه سازی.. خوب واسه این موردم باید کتاب تهیه بشه؟؟؟ اگه آره چه کتابایی؟؟؟
برای اطلاعات بیشتر میتونی به گروهای طراحی و نطارت و اجرا مرداد سر بزنی موفق یاشی

ghazal eng

عضو جدید
برای آزمون نظارت راهنمای جوش و راهنمای مبحث 16 و راهنمای مبحث 19 ,کتاب راهنمای گودبرداری و جزوه و کتاب معتبر(ساعد سمیعی) برای دیتایل ها و در ضورت تمایل کلید واژها که نسخه آیان 93 رو تو گروه نظارت مرداد گذاشتم

برای اطلاعات بیشتر میتونی به گروهای طراحی و نطارت و اجرا مرداد سر بزنی موفق یاشی
ممنون از راهنماییتون، مثلا همین راهنمای جوش تو کتاب فروشیا فقط یه دونس؟؟؟یه نویسنده و چاپ داره؟؟ منظور من اینه

EHSAN.1984

عضو جدید
راهنمای جوش و اتصالات جوشی در ساختمان های فولادی چاپ 1390 دفتر مقررات ملی ساختمان
اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان چاپ 92 دفتر مقررات ملی ساختمان
راهنمای مبحث 16 چاپ 92 دفتر مقررات ملی ساختمان
راهنمای مبحث 19 چاپ 92 دفتر مقررات ملی ساختمان :smile:
ممنون از راهنماییتون، مثلا همین راهنمای جوش تو کتاب فروشیا فقط یه دونس؟؟؟یه نویسنده و چاپ داره؟؟ منظور من اینه

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان درسته داخل منابع مباحث 13و14و16و17 جز کتابهای اصلی نیست ولی در چند ازمون قبلی سوالهای زیادی ازاین مباحث اومده خیلی ها به خاطر همین مباحث قبول نشدن.

lonelylove

عضو جدید
سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی مکانیک - ساخت و تولید هستم . 4 سال هم به عنوان بازرس جوش تو پروزه های نفت و گاز پارس جنوبی سابقه کاری دارم و هنوز هم مشغولم.
میخام بدونم من و رشته ای که خوندم و گرایش ساخت و تولید میتونم تو آزمون نظام مهندسی 1394 سازمان شرکت کنم ؟
کدوم بخشش میتونم و در کل کجا باید ثبت نام کنم . راستش همیشه شنیدم اما نتونستم جا و سایتی که اینکارو انجام میده رو پیدا کنم. تاریخ آزمون رو هم کلا نمیدونم ؟!

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی مکانیک - ساخت و تولید هستم . 4 سال هم به عنوان بازرس جوش تو پروزه های نفت و گاز پارس جنوبی سابقه کاری دارم و هنوز هم مشغولم.
میخام بدونم من و رشته ای که خوندم و گرایش ساخت و تولید میتونم تو آزمون نظام مهندسی 1394 سازمان شرکت کنم ؟
کدوم بخشش میتونم و در کل کجا باید ثبت نام کنم . راستش همیشه شنیدم اما نتونستم جا و سایتی که اینکارو انجام میده رو پیدا کنم. تاریخ آزمون رو هم کلا نمیدونم ؟!

سلام فکر نمیکنم یتونید، چون گرایش ساخت و تولید از زیر شاخه های ساختمان نیست، مثلا برق گرایش مخابرات نمیتونه تو نظام مهندسی عضو شه! اینو باید از نظام استانتون بپرسید، فکر میکنم مکانیک گرایش سیالات میتونه عضو بشه

بالا