مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

• علت پاسخ

رای: 1 100.0%
  • انتقاد یا پیشنهاد دادن

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

zzeuss

عضو جدید
بین سوره و تهران جنوب و آزاد قزوین نظر دوستان کدومه ؟ برای ناپیوسته

sh.as

عضو جدید
یک نکته خیلی مهم اینکه مدرک غیر انتفاعی ها رو علوم تحقیقات میده و تو کشورایی خارج قبول دارن ولی بعضی کشورا آزادرو قبول ندارن و در مورد مدرکتون تو ایران هم چون سراسری حساب میشه ارزش بالاتری داره
انتخاب با خودتونه ولی به نظر من غیر انتفاعی با ارزش تره از آزاده
همه کشورهای خارج مدرک غیرانتفاعی رو قبول ندارن :-(

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرک ازادم معتبر نیست واسه خارج از کشور اما از غیرانتفاعی بهتره

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه من شنیدم گفتن کشورایه دیگه قبول ندارن
آخه ببین چه راحت مدرکه هند و مالزیو فیلیپینو ایران رد کرد یعنی واقها کشورایه دیگه مارو قبول دارن؟!
نه آبجی گلم دانشگاه آزاد داریم تا دانشگاه ازاد

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اصلا 95درصد موسسه های غیرانتفاعی قیافشون به دانشگاه نمیخوره بیشتربه دبیرستان های غیرانتفاعی شبیه تا دانشگاه

سحر جون

عضو جدید
خب معلومه تنبلا میگن ازاد در صورتی که غیرانتفاعی برابری میکنه با دانشگاه دولتی تموم درسایی که میخونیم مثه اوناس ولی ازاد بیشتریاش میفرقه فقطم بی کنکور وپول میدن میرن:smile:

ماتینا

کاربر بیش فعال
راست که میگن اگه مدرک کارشناسی رو از غیر انتفاعی بگیری مدرک نظام مهندسی نمیدن؟
اگه میدن به چه صورت هست؟

zzeuss

عضو جدید
نظام مهندسی فقط به عنوان مدرک نگاه میکنه و فرقی نمیکنه از کدام دانشگاه باشه سراسری یا آزاد یا علمی کاربردی یا پیام نور...
به کارشناسی معماری و به کارشناسی مهندسی معماری و به کارشناسی علمی کاربردی معماری کد 100 با اجازه طراحی و نظارت تعلق میگیره
به کارشناسی تکنولوژی معماری فقط اجازه نظارت داده خواهد بدون اجازه طراحی الی الابد.
هیچ فرقی هم نمیکنه از تهران یا از کدوم یالغوزآباد مدرک گرفته باشید و یا از چه دانشگاهی. فقط عنوان مدرک مهمه.
(البته هم من و هم شما میدونیم همه ی این ها سرفصل دروس و محتوا هیچ فرقی با هم نداره و با این عناوین فقط می خوان مثلا بازار کار کنترل کنند و با ظلم به خیل کثیری ، عده معماران بسیار زیاد کشور را کنترل کنند)

برای ادامه تحصیل در اروپا یا آمریکا هم با مدرک همه دانشگاه میشه پذیرش گرفت هم سراسری هم آزاد هم پیام نور هم علمی کاربردی هم غیرانتفاعی، مهم معدل و زبان و پرتفولیو و احیانا مقاله و رزومه هست.
موید باشید

آخرین ویرایش:

Sara-1373

عضو جدید
سلام!
من نمیدونم این تاپیک خیلی وقته انگار در و دیوارش رو خاک گرفته..!اما اینو میدونم که بهم کمک میکنید..و میدونم همه تون توانایی ش رو دارید..اما من ندارم!
راستش من امسال کنکور دادم و با گندی که زدم رتبه م 27000 شد.آزاد هم هنوز نتیجه هاش نیومده ..اما فکر کنم قبول شم احتمال زیاد ,اولیشم معماری باراجین زدم.
سراسری هم اگه بشه غیر انتفاعی سوره قبول شم خیلی خوب میشه..با بررسی هایی که کردم پارسال یکی با رتبه 29000 معماری داخلی قبول شده بوده بود..
فقط معماری دوس دارم چه مهندسی چه معماری داخلی ...
حالا میخوام بپرسم ازتون به نظرتون معماری باراجین برم بهتره یا معماری داخلی سوره؟؟
خواهش میکنم جواب منو بدید..احتیاج دارم به خودتونو تجربه تون..
ممنون

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از رشته معماری داخلی ارشد درساش یکم اشنایی دارم . به نظر خیلی رشته جالبی هست . من بودم 100 درصد می رفتم سوره . سوره دانشگاه خوب و شناخته شده ای هست . دانشگاه ازادی که گفتین من نمی دونم در چه سطحی هست چون بعضی از دانشگاه ازاد ها خیلی سطح بالایی دارن . واسه همین در مورد دانشگاه ازادی که اسمش اوردین نظری ندارم . از نظر هزینه هم که غیر انتفاهی کمتر از ازاد هست .

yasaman.moghimi

عضو جدید
خدا قوت دوستم،عزیزم معمولا سطح دانشگاه های آزاد از غیرانتفاعی بهتره،اما فک نمیکنم سطح دانشگاه آزاد باراجین به پای معماری داخلی سوره برسه،سوره دانشگاه خوبیه،به نظرم بین این دو گزینه معماری داخلی سوره ارجعیت داشته باشه:smile:
موفق باشی

Sara-1373

عضو جدید
ممنون یاسِ سپیدِ عزیز!
نه غزاله خانومی..من آدرس رو اشتباه اومدم انگار!ارشد نه..کارشناسی...فکر کنم هنوزم میتونید کمکم کنید !!

Sara-1373

عضو جدید
ممنون یاسمن جان!
دارم وسوسه میشم یه سالِ دیگه هم بخونمـــ!!:confused: رتبه ی خیلی بدی ا.ردم..چون نخونده بودم..اما احساس میکنم بهتره اگه یه سال دیگه هم بخونم..!
بازم بگم..!من تازه امسال کنکور دادم..کارشناسی..ارشد نیستماا!!:دی

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون یاسِ سپیدِ عزیز!
نه غزاله خانومی..من آدرس رو اشتباه اومدم انگار!ارشد نه..کارشناسی...فکر کنم هنوزم میتونید کمکم کنید !!

عزیزم من لیسانسمو باراجین بودم... سطحش بالاست واسه معماری.... واسه کار هر جا بری بگی‌ معماری آزاد قزوین یه جور خاصی‌ بهت نگاه می‌کنن...بعیا معتقدن از تهرانم بهتره... کلا تو آزاد معماریش حرف اولو می‌زنه.... اگه از جوش خوشت بیاد البته.... استادشم خوبن.... ایمان رییسی... سلطان زاده... پناهی...کلا سطح استاداش بالاست .... به جز دروس ایستای و بتن و اینا که الان نمیدونم هستن یا نه....
غیر انتفاعیی سوره هم بهترین غیر انتفاعیی دیگه تو معماری ،،،،
من اگه بودم آزاد رو میرفتم... چون هم مهندسیه هم اعتبار دانشگاش به نظرم یکم بالاتره بین عامه نسبت به غیر انتفاعیی

آخرین ویرایش:

qazal.

عضو جدید
ممنون یاسمن جان!
دارم وسوسه میشم یه سالِ دیگه هم بخونمـــ!!:confused: رتبه ی خیلی بدی ا.ردم..چون نخونده بودم..اما احساس میکنم بهتره اگه یه سال دیگه هم بخونم..!
بازم بگم..!من تازه امسال کنکور دادم..کارشناسی..ارشد نیستماا!!:دی
هم آزاد قزوین خوبه و هم سوره. بستگی داره هزینه و نوع سراسری یا آزاد بودنش و مسافت دانشگاه برات فرقی داشته باشه یا نه. سوره مصاحبه هم داره.هزینه ی غیرانتفاعی کمتر از آزاده. شاید تقریبا کمتر از نصف آزاد

qazal.

عضو جدید
در ضمن به علاقت به کدوم رشته هم بستگی داره.با آرزوی موفقیت برات

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه شدم کارشناسی هستین . منظورم این بود که درسای لیسانس معماری داخلی نمی دونم چه جوری ولی درسای ارشد داخلی می دونم چی هستن . اگه امسال قبول میشی نذار سال دیگه ! به هر حال دانشگاه سوره که عالی هست این طور که دوستان تو پست ها گفتن دانشگاه ازاد بارجین خوب هست هر کدوم قبول شدی بری به نفعت هست . تا یه سال بمونی . دیگه با توجه به هزینه مسافت خوابگاه .... انتخاب کن کجا دوست دارید بخونید .

archadi

عضو جدید
یکی ار بچه هایی که گفته بود دانشگاه آزاد تهران جنوب و قزوین سطحشون در حد دانشگاه تهرانه. باید بگم بنده خودم لیسانسو تهران جنوب خوندم و اصلا هم اینطور نیست ممکنه بعضی اساتید معروف اونجا درس می دن، ولی اصلا سطح بالایی نداره و استاداش خیلی بی تحربه، مغرور و بی خود هستن و دانشجوهاش اکثرا انتقالی و مهمان هستن برای همین درساشون نسبت به ما که خودمون اونجا قبول شده بودیم خیلی خیلی ضعیف بود. چه برسه به ارشد!!!!
دوستای من که الان دارن ارشد تهران جنوب می خونن می گن همون اساتید کارشناسی دارن ارشد درس می دن! و این یعنی فاجعه به نظر من.
یکی دیگه از دوستام که داره علوم تحقیقات ارشد معماری می خونه و خیلی هم قویه تو معماری به من گفت اصلا فکر علوم تحقیقات رو از سرت بیرون کن. اینجا فقط به درد این می خوره که مدرک بگیری همین. همه ی دانشجو هاش هم دارن برای مدرک درس می خونن و سطح بچه هاش به طور باور نکردنی پایینه. و مقاله هایی که ارائه می دن خیلی شتاب زده و به اصطلاح سمبله... دوستم خودش می گه واقعا پشیمونه که ارشدشو رفته آزاد!
در مورد غیرانتفاعی چیزی نمی دونم. خودم از غیر انتفاعی اطلاعی ندارم ولی از نظر اساتید مثلا سوره تهران می گن خیلی خوبه.
در کمال تعجب خیلی تعریف پیام نور تهران شنیدم!!!! میگن بچه هاش خیلی سخت کوش هستن! چون امتحاناشو خیلی سخته و منابع مطالعتیشون زیاده مجبورن خیلی مطالعه کنن و سطح علمیشون خیلی خوبه. این برام واقعا جالب بود!
من خودم امسال با اینکه خیلی خونده بودم نتیجه ی خوبی تو ارشد نگرفتم و اگه خیلی خیلی شانس بیارم شاید بتونم سوره تهران برم! نمی دونم!
این درحالیه که می تونم به صورت ممتاز معدلی برم دانشگاه آزاد علوم تحقیقات مثل دوستم درس بخونم. اما اینکارو نمی کنم.
به نظر من اول باید هدفمون رو از ارشد خوندم مشخص کنیم. آیا واقعا فقط مدرک می خوایم؟؟؟؟ نظام مهندسی می خوایم؟؟؟؟ شهرت؟؟؟ پز دادن؟؟؟ یا اینکه می خوایم به عنوان یک معمار علممون زیاد بشه؟؟؟

mohandesmemari

عضو جدید

abstr

عضو جدید
نظر سنجی:ارشد معماری آزاد بهتره یا غیرانتفاعی؟؟؟

بالا