مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

مقایسه دانشگاه سراسری، غیرانتفایی و دانشگاه آزاد

• علت پاسخ

رای: 1 100.0%
  • انتقاد یا پیشنهاد دادن

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها میگن سازمان نظام مهندسی از مدارک موسسات آموزش عالی (غیر انتفاعی) عضو نمی گیره ولی از آزاد چرا....
راسته؟
کسی می دونه؟:eek:

کسی نمی داند جواب سوال مرا؟؟؟؟
کی همچین حرفی زده؟؟
یعنی کسی که یه سال آزگار میشینه درس میخونه رتبه 1 میشه نمیتونه نظام مهندسی بگیره ولی کسی که کارشناسیش آزاده میتونه؟
اصلا با عقل جور دی میاد خداییش؟
مدرک و این حرفا همش وسیله س واسه اینکه بشه باهاش کار کرد نه چیز دیگه
بدون نظام مهندسی هم میشه کار کرد، وقتی کار قوی باشه مدرک ملاک نیست
هیچ کارفرمایی نمیگه مدرکتو بده ببینم، میگه نمونه کارتو ببینم چجوریه

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها کسی میدونه هزینه دانشگاه آزاد ارشد به طور متوسط چقدر میشه(ترمی)؟

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از فارق التحصیلی اصلا ازت نمیپرسن مدرکت ماله کجاست فقط کارتو میبینن...تازه اگه کارت خیلی قوی باشه و اسمیم در کنی که دیگه اصلا مدرکتم نمیپرسن که چی هست....آزاد وغیرانتفاعی و روزانه و شبانه خیلیم با هم فرق ندارن مهمه اینه که تو دانشگاه آدم درس بخونه و مطلب یاد بگیره...کسیم نمیاد لقمه آماده دهنه آدم بذاره خودت باید دنبال یادگرفتن باشی حالا فرقی نمیکنه تو کدوم دانشگاه

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجاست که می گن تنبل همیشه خوابه!:whistle:
خواب بودیم جواب ندادیم!:sweatdrop:

والا منم از یه استاد دانشگاه که دکترای معماری داره و یکی دیگه که دانشجوی دکتراس و یکی دیگه که فوق داره شنیدم!:)
گفتن مدرک آزاد مهندسیه.:w28:
دوستم تو آموزشکده نجف آباد می خونه،اونم گفت استادای ما همشون می گن فقط برید آزاد که تکنولوژی نگیرید!:weirdsmiley:
اما من تو دفترچه آزادم دیدم تکنولوژی بود!یعنی فرقی توی اسم نداشت:w10:
حالا این اساتید گرامی چیو گفتن فرق داره و بهتره، نمی دونم!:w19::question:
اما به نظر خودم وقتی واسه ارشد قراره 20% معدلی که آدم خودشو بخاطرش می کشه رو کم کنن،آدم بره غیر انتفاعی بهتره!:w35::w20:
اما اگه قبول بشه ه ه ه ه ه ه :crying2::w04:
اینا را میگن.اما همشون کشکه...........البته واسه کسی که به فکر ارشده.......
اصلا لازم نیس آدم واسه یه کارشناسی 6 میلیون کمش خرج کنه.............
در ضمن مدرک آزادم الان مهندسی تکنولوژِی معماریه................
فرقشم اینه که مشخص بشه کیا یکسره کارشناسی خوندن.کیا کاردانی به کارشناسی...
اگه اینجوریا بود که اساتید محترم ویگولنزگد................
پس نمیشد با مدرک کارشناسی ناپیوسته یا همون مهندسی تکنولوژی معماری که اعتبارش از اون یکیم بالاست تو آزمون ارشد شرکت کرد...........

• Like
واکنش ها: FCH

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن کی گفته مدرک آزاد معتبر تره.......
من.شما....اینا......اونا.......کیا....؟
کدوم منبع رسمی اینا گفته.........
غبر از اینه که همه میشینیم شایعه میسازیم..........
مدرکای سراسری...آزاد...........غیر انتفاعی....پیام نور .....هیچ فرقی با هم ندارن..............
چون همشون از سوی وزارت محترم علوم تایید میشن..........مگه غیر اینه.............
فقط میمونه اساتید..........اونم تا اونجایی که ما خبر داریم........اساتید اصلیشون یکیه..........یعنی هر دانشگاهی تدریس میکنن.....
فرق کجاست.................؟
فقط تو امکانات............;)

ati.art

عضو جدید
سلام

بچه ها منم این اخبار هارو از کسای دیگه شنیدم اما معلوم نیس کی درست میگه کی اشتباه

منم شنیده بودم که مدرک ازاد کارشناسی ناپیوسته همه رشته ها معتبر تره وووووووو

اگه مدرکت ازاد باشه مهندسی تکنولوژی مع مار میشه

درسته همه باید برن امتحان نظام مهندسی رو بدن اما من اخرین نفری که بهم گفت استادم بود

:gol:ادمی در زندگی،یکی از این دو مسیر در پیش است،

بسازید یا بکارید
کار سازندگان چه بسا سالها به طول انجامد،اما
سرانجام روزی ان را پایانی است.
سپس از کار باز می ایستد،گرفتار در میان دیوار های
که خود ساخته اند.
وقتی ساختن پایان یافت.زندگی معنا میبازد.
انانی که میکارند گرفتار طوفان ها و
خیز وتاب فصل ها میگردند وبه ندرت می ارامند
برخلاف ساختمان،باغ هرگز ازرشد باز نمیماند
و با بی نیازی بی وقفه به رسیدگی باغبان،زندگی اورا به ماجراجهایی پرکشش :heart:وگیرا بدل میسازد:heart:

:gol:پائولو کوئیلو

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شنیدم اونایی که مدرک کاردانی و کارشناسی غیرانتفاعی میگیرن ، حق شرکت در امتحان نظام مهندسی رو ندارن.ارشدشو خبر ندارم.
کشک......زرشک...........کی گفته ..............شایعست............
عزیز من تا حالا اینا را منابعی رسمی اعلام نکرده.................
معیار برای شرکت در آزمون نظام مهندسی................چیه؟تاییدیه وزارت علوم.نه محل تحصیل..........
پس چجوریه دوستان من با ترجمه مدرک همون غیرانتفاعی که از طریق آزمون سراسری بر میداره به مراتب هم قبول شدن توش از آزاد سخت تره............در خارج از کشور در بهترین یونی ها درس میخونن.........
خواهشا اول خوب بررسی کنید بپرسید..بعد نظر میدید............
من پرسیدم.........فرقی در مدرک ها نیست......
حتی در استخدام اولویت با سراسری و غیر انتفاعی است......آزادم خوبه............
ولی اینکه آزاد بهتره یکم تعریف و تمجیده............

آخرین ویرایش:

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بچه ها منم این اخبار هارو از کسای دیگه شنیدم اما معلوم نیس کی درست میگه کی اشتباه

درسته همه باید برن امتحان نظام مهندسی رو بدن اما من اخرین نفری که بهم گفت استادم بود

بسازید یا بکارید
که خود ساخته اند.
و با بی نیازی بی وقفه به رسیدگی باغبان،زندگی اورا به ماجراجهایی پرکشش :heart:وگیرا بدل میسازد:heart:

شما هم به اون اساتیدت بفرما....زرشک..........
اساتید من هم اونایی که آزاد خوندن...........
اینقدر خودشونا بالا میکشیدن.
انگار آپولو سوار شدن............
این طبیعیه خوب..اساتید جایی که امکانات زیادی داره را بد تعریف نمیکنن.........اکثرشونم که تو آزاد خوندن.نمیخوان کم بیارن....
آزاد یونی در قبال پولی که میگیره وظیفشه اینجوری سرویس بده ....ولی دلیل نیست چون امکاناتش زیاده از دانشگاه های سراسری و غیر انتفاعی بهتره.........
غیر انتفاعی هر چی باشه سراسری.............
اساتیدم اساتید دانشگاه مادر مراکز استان.............
مثلا اساتید غیر انتفاعی تبریز که زیر نظر مستقیم وزارت علومه نه مثل آزاد که فقط مدرکشا وزارت علوم تائید میکنه.........را دانشگاه تبریز تامین میکنه...مفهومه یا بیشتر بگیم.........

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من واسه کار کردن که نمیشه با کارشناسی کار ثابت پیدا کرد مگه اینکه خودت دفتر بزنی که اونم بدون ادامه تحصیل خیلی ارزش نداره
پس فکرمونو درگیر این چیزا نکنیم بهتره، همه انرژی باید صرف ارشد بشه که اونم بازم فرقی نداره، البته سراسری که ظرفیتش کمه باید فکر آزاد باشیم

artemiss

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بسازید یا بکارید
که خود ساخته اند.

آتی جان کدوم استادت گفته؟
پس چرا من نفهمیدم
نکنه زیرآبی رفتی ناقلا؟؟
منم آخرین نفری که بهم گفت مدرک هیچ فرقی نداره استادم بود
استاد تغابنی
گفتم استاد غیر انتفاعی رو برم یا بخونم واسه آزاد؟
نزاشت حرف از دهنم بیاد بیرون گفت هرجا قبول شدی برو مدرک لازمه ولی اصلا ملاک نیس

Ali Render

کاربر بیش فعال
پس چرا من نفهمیدم
نکنه زیرآبی رفتی ناقلا؟؟
استاد تغابنی

راستی منم استاد که چه ارض کنم دوست-رفیق-مهندس ووووو....(جناب آقای مهندس تمیزززززززززززززززززززز:redface:زززززززززززززززززززززیی )بهم گفته هر جا قبول شدی برو البته اینم گفت که دانشگاه مهم نیست مهم مدرکه چون دانشگاه در سطح آکادمی باد میدن تو کار کردن یاد میگیری!!!من که قبول ندارم زیاد البته خودش که آزتده باراجین بود میگفت اون زمان بهترین استادا بودن رئیس دانشگاه های علم و صنعت و تهرانو وووو.... استاداشون بودن اینقدر کلاس های جورواجوری داشتم نگو منکه فقط حسرتشو میخوردم.چون کلاس های ترکیب بندی کمپوزسیون-حتی عکاسی که خودشون میرفتن عکساشونو تو تاریک خونه uni چاپ میگرفتن ووووووووو خیلی خیلی از درس هایی که حتی به گوشمون نخوره و نیست البته بچه هایی که از ریاضی وارد معماری میشن خیلی درس های جالب و بدرد بخور دارن"اینا رو گفتم که سطح و نوع uni خیلی خیلی مهمه-البته الان همه نوع درسو تو uni تدریس نمی کننم مثل سال های پیش مثلا یه جا یه استاد اسکیس گیرتون میفته که اسکیستون قوی میشه و یه جا هم باید رانرو رو یاد بگیرید اما استادی پیدا نمیشه که یادتون بده"خوبو بد همه جا هستش بازم اگه بهترین uni هم بری بستگی خیلی زیاد به خودتون داره":smile::)

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی منم استاد که چه ارض کنم دوست-رفیق-مهندس ووووو....(جناب آقای مهندس تمیزززززززززززززززززززز:redface:زززززززززززززززززززززیی )بهم گفته هر جا قبول شدی برو البته اینم گفت که دانشگاه مهم نیست مهم مدرکه چون دانشگاه در سطح آکادمی باد میدن تو کار کردن یاد میگیری!!!من که قبول ندارم زیاد البته خودش که آزتده باراجین بود میگفت اون زمان بهترین استادا بودن رئیس دانشگاه های علم و صنعت و تهرانو وووو.... استاداشون بودن اینقدر کلاس های جورواجوری داشتم نگو منکه فقط حسرتشو میخوردم.چون کلاس های ترکیب بندی کمپوزسیون-حتی عکاسی که خودشون میرفتن عکساشونو تو تاریک خونه uni چاپ میگرفتن ووووووووو خیلی خیلی از درس هایی که حتی به گوشمون نخوره و نیست البته بچه هایی که از ریاضی وارد معماری میشن خیلی درس های جالب و بدرد بخور دارن"اینا رو گفتم که سطح و نوع uni خیلی خیلی مهمه-البته الان همه نوع درسو تو uni تدریس نمی کننم مثل سال های پیش مثلا یه جا یه استاد اسکیس گیرتون میفته که اسکیستون قوی میشه و یه جا هم باید رانرو رو یاد بگیرید اما استادی پیدا نمیشه که یادتون بده"خوبو بد همه جا هستش بازم اگه بهترین uni هم بری بستگی خیلی زیاد به خودتون داره":smile::)
منم باهات موافقم.خواهر من تو دانشگاه آزاد تبريز معماري تموم كرده اونااز ترم اول ماكت كار كردن الان تو ماكت درست كردن حرفه ايه.درحلي كه ما ترم اول مبادي سواد بصري كار كرديم با طراحي دست آزاد.االان طراحي دست آزاد من قوي تر از اونه. همه ي دانشگاه ها يه بر نامه جامع ندارن.يكي راندو ميگه يكي....

Ali Render

کاربر بیش فعال
راستی یه چیز مهم:smile:
اینکه اگه و اگه بخوای 1روزی عضو هیئت علمی بشی و درسم که بخوای تدریس کنی اونم تو این همه uni های آزاد. برای مصابحه اگه مدرکت سراسری باشه همون اول میگن خداحافظ....
البته بازم پارتی داشته باشی بازم باید شانس داشته باشی چون اینارو دیدم"آزادم با سراسری کل کل دارن دیگه.....
شایدم بخوای بری تو uni سراسری تدریس کنی اون بحثش جداست!!!
چون تو مقطع ما و اینایی که از هنرستان اومدم تو رشته معماری uni سراسری اصلا و اصلا بهشون ارزش و بهاء نمیدن اون uni های آزاد هستن که بیشتر به ماه میرسن البته با پول های هنگفت....:razz:

ati.art

عضو جدید
پس چرا من نفهمیدم
نکنه زیرآبی رفتی ناقلا؟؟
استاد تغابنی

نه بابا الی کدوم زیرابی حالا خوبه ما لحظه به لحظه تو uniباهم بودیم
این حرف فقط بحث دانشجوی های معماری نیست بچه های کامپیوتر هم اعتراض دارن

در ضمن این حرف یکی ار اساتید معتبر دانشگاه سراسری کرج نقل قول از سمیه:smile::)

منم یادمه استاد تغابنی تاکید داشت ما فقط مدرک کارشناسی مون رو بگیریم از هر دانشگاهی اما بعضی از دانشگاهها مثل علمی کاربردی هوای دانشجو هاشو هم زمان دانشجویی هم بعداز اتمام دوره داره و بیشترشون استخدام میشن دانشگاه ازادم درسته وظیفه شه اما بیشتر از دولتی به فکره دانشجوهاشه اما در دوران کاردانی نه:razz::confused:

بسازید یا بکارید
که خود ساخته اند.

چرا شهریه دانشگاه ازاد ریاد شد
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user_online.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/reputation.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/report.gif http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=207557

عکس جالب در مورد مغز
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=207559

ati.art

عضو جدید
پزیرش تهران چنوب

پزیرش تهران چنوب

سلام بچه ها 14 این ماه دفترچه ازاد میاد

من نمیدونم پذیرش تهران جنوب بچطوریه خواهشا یکی بگه من2تا انتخابم رو کجا بزنم من میخوامم تهران باشه نه شهرستان و تا چه رتبه ای میگیرن؟:cry::cry::cry:

xx1051xx

عضو جدید
غیرانتفایی یا دانشگاه آزاد

غیرانتفایی یا دانشگاه آزاد

اقا ول كنين اين بحثهاي مسخره رو همتون كه دانشجو هستين هيچ كدومتونم اطلاعات دقيق نداره هر كيم از دانشگاهي كه توش درس ميخونه تعريف ميكنه .به خدا از شماها بعيده ... :eek::surprised:
اين غير انتفاعيهام تا مورچه از درخت ميفته همش ميگن مدركمون رو وزارت علوم ميده كچلمون كردن:mad: هي اين وزارت و زدن تو سره هم ... بيخيال . 1. اراده و توانايي فرد
2. پارتي و پول ...باي موفق باشين ازتون عذر خواهي مي كنم باي در پناه خدا

Majid Abdollahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه غیرانتفاعی از ازاد بهتره اما موسسه ها مفت نمی ارزن بجز موسسه های تهران

khatereh1990

عضو جدید
ازاد یا غیرانتفاعی

ازاد یا غیرانتفاعی

سلام . من خاطره هستم از اصفهان. ازتون کمک می خواستم. من هم مهندسی تکنولوزی معماری دانشگاه غیرانتفاعی توحید گلوگاه مازندران رو قبول شدم و هم ازاد دهاقان اصفهانو. به نظرتون کدومو انتخاب کنم؟ کدوم مدرکش بهتره؟ لطفا راهنماییم کنین. من ساکن اصفهانم. 2/11/89

feri.lynn

عضو جدید
سلام خاطره خانوم . گلوگاه قبول شدی ؟ اوه اوه منم اون اول اونجا قبول شده بودم . خیلی درپیته دانشگاهش . . . . آزاد و غیرانتفاعی فقط از لحاظ ریالی فرق دارن . بنظر من همون آزاد شهرتونو بری بهتره . گلوگاه واقعا بدرد نخوره از همه لحاظ

feri.lynn

عضو جدید
همچیش بد بود و هست ! اول این که گلوگاه 1 شهر کوچیکه که اصلا اسم شو نمیشه گذاشت شهر ! مثله ده میمونه . 1 بانک بیشتر نداره و 1 جاده و 1 اکبر جوجه !! ساختمون دانشگاه که 1 ذره س کوچولو موچولو ! سطح درسی هم که LOW . بچه هاش هم که اونایی که بچه تهران هستن خوبن ولی بقیه ... . خلاصه , من برای ثبت نام رفتم قبل از تکمیل ظرفیت, ولی خوشم نیومد و هم پول نداشتم خونه بگیرم اونجا ! 1 میلیون 100 150 کرایه خونس اونجا اگه 1 نفره بخوای بگیری . آلان هم گرگان میرداماد قبول شدم که اونجا هم نمیرم!
دارم میخونم برای سال بعد انشاالله تهران روزانه :)

آخرین ویرایش:

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم آزاد خیلی بهتره از گلوگاه مازندران

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من خاطره هستم از اصفهان. ازتون کمک می خواستم. من هم مهندسی تکنولوزی معماری دانشگاه غیرانتفاعی توحید گلوگاه مازندران رو قبول شدم و هم ازاد دهاقان اصفهانو. به نظرتون کدومو انتخاب کنم؟ کدوم مدرکش بهتره؟ لطفا راهنماییم کنین. من ساکن اصفهانم. 2/11/89

به نظر من شهر خودتون بهتره .

peymanarmin

عضو جدید
من کاردانیمو غیرانتفاعی گرفتم الانم آزاد میخونم تو همین اصفهان
ولی غیرانتفاعی از هر لحاظ خیلی بهتر بود
اصلاً جدای از هزینه میگم
تو غیرانتفاعی جو کوچیکی که داره همه با هم رفیقن رسیدگی بیشتره استادا خیلی بهترن
ولی تو آزاد میتونم بگم اصلاً اون جو غیرانتفاعی نیست تازه ان قدر زیادین که اصلاً بهتون رسیدگی نمیشه هر کی فکر اینه که پول بیشتری بچاپه و بره همین
تازه من تو یه دانشگاه آزاد مثلاً باحال اصفهانم که هم تو خود اصفهانه هم معروفه حالا من نمیخوام اینجا اسم ببرم D: (میدونی کجا رو میگم) ،بین دیگه دهاقون چی میشه.
با این که غیرانتفاعی جا به جا داره ولی اون جایی که ما بودیم خیلی خوب بود گرچه بقیه بچه ها هم که غیرانتفاعی دیگه بودن همینو میگن که غیرانتفاعی خیلی بهتره
دیگه هزینشم که بذار و برو...

feri.lynn

عضو جدید
من کاردانیمو غیرانتفاعی گرفتم الانم آزاد میخونم تو همین اصفهان
ولی غیرانتفاعی از هر لحاظ خیلی بهتر بود
اصلاً جدای از هزینه میگم
تو غیرانتفاعی جو کوچیکی که داره همه با هم رفیقن رسیدگی بیشتره استادا خیلی بهترن
ولی تو آزاد میتونم بگم اصلاً اون جو غیرانتفاعی نیست تازه ان قدر زیادین که اصلاً بهتون رسیدگی نمیشه هر کی فکر اینه که پول بیشتری بچاپه و بره همین
تازه من تو یه دانشگاه آزاد مثلاً باحال اصفهانم که هم تو خود اصفهانه هم معروفه حالا من نمیخوام اینجا اسم ببرم D: (میدونی کجا رو میگم) ،بین دیگه دهاقون چی میشه.
با این که غیرانتفاعی جا به جا داره ولی اون جایی که ما بودیم خیلی خوب بود گرچه بقیه بچه ها هم که غیرانتفاعی دیگه بودن همینو میگن که غیرانتفاعی خیلی بهتره
دیگه هزینشم که بذار و برو...

غیرانتفاعی کجا بودی ؟ این مهمه! بله من هم اگه قزوین یا تهران قبول می شدم می رفتم , 100% بهتره . نه گلوگاه !!!!!!!!!!! آخه رفتی اصلا گلوگاه ببینی ؟ می دونی اصلا کجایه ؟
بله غیرانتفاعی خیلی خوبه , 4 ترمه تمومت می کنن ! هزینش که عالیه ! خلوت ترهم هست ! اما مهم جاشه ! ( از نظر من )
-------------------------------------------------------- خود دانی !! ----------------------------------------------------------------

بالا