مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم بابت آزمون فنش خیلی سخت بود جالب اینجاست طبق سیلابس نبود بعضی قسمتهاش که منشیش اومد گفت از اشتباه پیش اومده پوزش میطلبیم چون یه هفتس سیلابس یه جاهاییش تغییر کرده ما یادمون رفته بهتون بگیم
مرکز : :redface:
منشیشون : :w05:
من ::eek:
بغلدستیم : :w22:
تاریخ و منظر و زبانش آسون بود
درکش اصلا شبیه کنکور نبود برای درک فک کنم سوالای ایوانخانه خیلی شبیه ترباشه به کنکور اگه کسی بزاره ممنون میشیم ..5 تا گرامرو فک کنم اشتباه جواب دادم فقط نمیدونم چرا مشکل دارم تو گرامر کسی راهکاری نداره
خواستم سوالا رو بزارم دیدم با رمزم نمیتونم وارد شم اینم از شاهکاراشونه دیگه اگه تا فردا کسی نزاشت با پاسخنامه اش میزارم حتما
ایوان هم مصالحش طبق سیلابس نبود......واقعا که باید تاسف خورد واسه این بی برنامگی....فقط به فکر پولن و خیلی بی کیفیت دارن ازمونها رو برگزار میکنن

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایوان هم مصالحش طبق سیلابس نبود......واقعا که باید تاسف خورد واسه این بی برنامگی....فقط به فکر پولن و خیلی بی کیفیت دارن ازمونها رو برگزار میکنن
آره واقعا.زبانو چیکارکردی علیرضا؟؟بهتر شده؟

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز

این که خوبه سر ازمون ، قبل از اینکه شروع کنیم، به جای اینکه به من سوال بدن پاسخ نامه رو دادن :biggrin:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
آره واقعا.زبانو چیکارکردی علیرضا؟؟بهتر شده؟

ولی خدایی زبان ایوان تقریبا در سطح کنکوره و از مرکز خیلی بهتره و البته سختتر.....هنوز باهاش مشکل دارم بیتا خانم......اگه این مشکلم با زبان حل شه........:)....دارم تلاشمو میکنم تا ببینیم خدا چی میخواد...

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خدایی زبان ایوان تقریبا در سطح کنکوره و از مرکز خیلی بهتره و البته سختتر.....هنوز باهاش مشکل دارم بیتا خانم......اگه این مشکلم با زبان حل شه........:)....دارم تلاشمو میکنم تا ببینیم خدا چی میخواد...
اگه زبان رو حل کنی و به یه حد متوسط برسی من ایمان دارم جزو رتبه های برتر کنکور امسالی...منم فعلا تو گرامر به مشکل بر خوردم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم بابت آزمون فنش خیلی سخت بود جالب اینجاست طبق سیلابس نبود بعضی قسمتهاش که منشیش اومد گفت از اشتباه پیش اومده پوزش میطلبیم چون یه هفتس سیلابس یه جاهاییش تغییر کرده ما یادمون رفته بهتون بگیم
مرکز : :redface:
منشیشون : :w05:
من ::eek:
بغلدستیم : :w22:
تاریخ و منظر و زبانش آسون بود
درکش اصلا شبیه کنکور نبود برای درک فک کنم سوالای ایوانخانه خیلی شبیه ترباشه به کنکور اگه کسی بزاره ممنون میشیم ..5 تا گرامرو فک کنم اشتباه جواب دادم فقط نمیدونم چرا مشکل دارم تو گرامر کسی راهکاری نداره
خواستم سوالا رو بزارم دیدم با رمزم نمیتونم وارد شم اینم از شاهکاراشونه دیگه اگه تا فردا کسی نزاشت با پاسخنامه اش میزارم حتما
من الان به مرکز زنگ زدم گفت سیلابس تغییر نکرده !!! :)
افتضاح دادم ... هر چند سوالات پر از مشکل بود !!!.
من چون این دو سه هفته کل هفته کلاس داشتم نتونستم بخونم ... این شاالله این هفته کلاس ها تموم میشه و من درس میخونم ...
زبان تخصصی خیلی مزخرف و غیر استاندارد بود ... عمومی اسون بود !!! .
فن سوالات با گزینه های عجیب غریب و مزخرف !!! ... اصلا اون بردار حل میشد !!!؟ .
درک شبیه کارگاه دانش طراحی فراهانی بود !!! .
تاریخ اسون بود !!! ... من همه رو زدم اما چند تا سوالش غلط بود .
بعد هیچ شباهتی هم به کنکور نداشت !!! .
منظر بد نبود !!! . ولی بعضی سوال ها انگار دو گزینه درست بود !
فکر کنم ایوان بهتر از مرکز بود .

payman.shsh

عضو جدید
بچه هایی که آزمون دادین خسته نباشین وبرای همتون آرزوی موفقیت میکنم در صورت امکان اگه مقدور بود آزمونارو بزارین خیلی ممنون میشیم

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه زبان ایوان خود مهندس رستمی طراحی می کنه ... من خیلی دوسش دارم !!! .

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیز
بله میشه عکس هم گذاشت
که این هم خیلی خوبه
ببین هر کدوم وقتی داریم می خونیم تقریبا متوجه نکات مهم میشیم
با یه دور دیدن سوال های کنکور هم بیشتر این قضیه دستمون میاد !!

سلام زیتون جان. ممنون از کار قشنگت. حرکت بزرگ و بسیار به درد بخوریه. من متاسفانه وقتش رو ندارم وگرنه حتماً همکاری میکردم. و حق خودمم نمیدونم که از دسترنج شماها استفاده کنم. فرمایش شما کاملاً متینه.
اما در این راستا دو تا کار هست که به نظرم مهمه و باید انجام بدین. 1. اینکه کل منابع رو مشخص کنین و تعداد صفحات هر فصل رو از رو اونا مشخص کنین.
مثلاً منابع مهم تاریخ به نظر من ایناس:
جهان: زارعی و بانی مسعود (قسمت جهانش) به اضافه جزوه قابوسی قسمت جهان که خلاصه همیناس و بعضی جاها یه سری نکات اضافه تر داره. توی این سه تا منبع نصف مطالب تکراریه. نگران حجمش نباشین اصلاً.
برای تاریخ اسلام: سبک شناسی و جزوه متدین و جزوه نسیم عسکری (که تقریباً مرتب شده و شسته رفته ی سبک شناسیه و باقیش هم تیپولوژی و عناصر معماری و معماری دیگر کشورهای اسلامی و نکات مهم کنکوره)
تاریخ غرب و معاصر: قبادیان ، قسمت غرب بانی مسعود ، ادامه جزوه مانا قابوسی که واسه غربه و در درجه دوم اهمیت و بعد از اینا ، قرن 20 اعتضادی و از زمان معماریه که اتفاقاً مهمن و کمم ازشون سوال نیومده.
حالا اگه کسی قراره مثلاً بخش معماری مدرنو انجام بده باید از همه منابع باشه. یعنی قبادیان و بانی مسعود و قرن 20 و از زمان. اینجوری آرشیوتون کامله کامله و جای نگرانی ندارین. (به شرطی که هرکسی کاملاً قسمتی که تقبل کرده انجام بده رو کامل انجام بده و هیچ نکته یی رو نگفته نذاره. حتی پاورقی ها)
نکته ی 2. که خیلی مهمه اینه که یه نفر باید اینا رو مدیریت و چک کنه که یه وقت اشتباه یا نصفه نیمه نباشن. این خیل مهمه. موفق باشین ;):gol:

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام زیتون جان. ممنون از کار قشنگت. حرکت بزرگ و بسیار به درد بخوریه. من متاسفانه وقتش رو ندارم وگرنه حتماً همکاری میکردم. و حق خودمم نمیدونم که از دسترنج شماها استفاده کنم. فرمایش شما کاملاً متینه.
اما در این راستا دو تا کار هست که به نظرم مهمه و باید انجام بدین. 1. اینکه کل منابع رو مشخص کنین و تعداد صفحات هر فصل رو از رو اونا مشخص کنین.
مثلاً منابع مهم تاریخ به نظر من ایناس:
جهان: زارعی و بانی مسعود (قسمت جهانش) به اضافه جزوه قابوسی قسمت جهان که خلاصه همیناس و بعضی جاها یه سری نکات اضافه تر داره. توی این سه تا منبع نصف مطالب تکراریه. نگران حجمش نباشین اصلاً.
برای تاریخ اسلام: سبک شناسی و جزوه متدین و جزوه نسیم عسکری (که تقریباً مرتب شده و شسته رفته ی سبک شناسیه و باقیش هم تیپولوژی و عناصر معماری و معماری دیگر کشورهای اسلامی و نکات مهم کنکوره)
تاریخ غرب و معاصر: قبادیان ، قسمت غرب بانی مسعود ، ادامه جزوه مانا قابوسی که واسه غربه و در درجه دوم اهمیت و بعد از اینا ، قرن 20 اعتضادی و از زمان معماریه که اتفاقاً مهمن و کمم ازشون سوال نیومده.
حالا اگه کسی قراره مثلاً بخش معماری مدرنو انجام بده باید از همه منابع باشه. یعنی قبادیان و بانی مسعود و قرن 20 و از زمان. اینجوری آرشیوتون کامله کامله و جای نگرانی ندارین. (به شرطی که هرکسی کاملاً قسمتی که تقبل کرده انجام بده رو کامل انجام بده و هیچ نکته یی رو نگفته نذاره. حتی پاورقی ها)
نکته ی 2. که خیلی مهمه اینه که یه نفر باید اینا رو مدیریت و چک کنه که یه وقت اشتباه یا نصفه نیمه نباشن. این خیل مهمه. موفق باشین ;):gol:

سلام عزیز دل!
ممنون از لطفت و نکته های خیلی مهم و خوبی که گفتی
من واقعا امیدوارم دوستای خوب و همدل گروه همکاری کنند و تعداد رو به حدی برسونند که کار برای همه آسون بشه !!
و بتونیم فایل ها رو همین جا قرار بدیم ... واقعا امیدوارم !!

بازم ممنونم !
من الان جهان زارعی
سبک شناسی
و قبادیا ن رو مشخص کردم
در خصوصی جزوه خانوم قابوسی و عسگری چون مرتب شده همین هاست
میشه از بچه ها خواست که همزمان نکات اون هارو هم بیارن !

ولی جزوه متدین رو نمی فهمم
انگار خیلی نکات متفاوت داره!!
به نظرتون اون رو هم بیام جداگونه تقسیم بندی کنم ؟!
چون انگار نمی شه گفت هر کی قسمت خودش رو بر اساس سبک شناسی از جزوه متدسن هم انجام بده!!!
چه کنم ؟!
خانوم اهتضادی یه جزوه تایپ شده داره !اون به جای معماری قرن 20 کافی نیست؟!

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام عزیز دل!
ممنون از لطفت و نکته های خیلی مهم و خوبی که گفتی
من واقعا امیدوارم دوستای خوب و همدل گروه همکاری کنند و تعداد رو به حدی برسونند که کار برای همه آسون بشه !!
و بتونیم فایل ها رو همین جا قرار بدیم ... واقعا امیدوارم !!

بازم ممنونم !
من الان جهان زارعی
سبک شناسی
و قبادیا ن رو مشخص کردم
در خصوصی جزوه خانوم قابوسی و عسگری چون مرتب شده همین هاست
میشه از بچه ها خواست که همزمان نکات اون هارو هم بیارن !

ولی جزوه متدین رو نمی فهمم
انگار خیلی نکات متفاوت داره!!
به نظرتون اون رو هم بیام جداگونه تقسیم بندی کنم ؟!
چون انگار نمی شه گفت هر کی قسمت خودش رو بر اساس سبک شناسی از جزوه متدسن هم انجام بده!!!
چه کنم ؟!
خانوم اهتضادی یه جزوه تایپ شده داره !اون به جای معماری قرن 20 کافی نیست؟!

جزوه متدین هم نکات مربوط و مشترک با سبک شناسی داره و هم نکات مربوط به عناصر معماری اسلامی. میشه اونم جدا کرد. من واسه خودم جداش کردم و لیست جزوه رو نوشتم. البته میدونی که جزوات متفاوتی از متدین تو باشگاه هست. واسه همین ممکنه لیست من به دردتون نخوره. اما بهتره شمام یه برگه آ4 برداری و فهرست اون جزواتی که می خوای بخونی رو بنویسی. (اینطوری که مثلاً سرفصلای جزوه رو با شماره صفحه ش مینویسی) مخصوصاً واسه اونایی که طبق سیلابسا میخونن این کار خوبیه. در ضمن جزوات معماری اسلامی متدین بسیار مهمن و قابل حذف نیستن.
در مورد جزوه اعتضادی. اونی که تو باشگاهه فک کنم جزوه منظر باشه. جزوه قرن 20 رو من ندیدم. اگه باشه خلاصه ش هست. که من ندارم. اما به نظرم کتابشو باید خوند. فصلاش مشخصه. خیلی از مطالبش هم واسه شهرسازیه و زیاد به درد ما نمیخوره.
جزوه مانا قابوسی و نسیم عسکری رو شک نکن که باید رفرنست باشه. چون فصلا رو مرتب و جدا کرده و از رو منابع اصلی نکات رو گفته. اما خب کامل کامل نیست. من این کارو می کردم قبلاً (احتمالاً همون رویه هم ادامه میدم) اینکه اول یه دور فصل مورد نظرو از جزوه قابوسی میخوندم. بعد فصلا رو از رو کتابا میخوندم و نکاتی که تو جزوه نبود رو تو کتاب مشخص میکردم ، بعد تو جزوه م مینوشتم. اینجوری جزوم میشه مرجع اصلی من. که فقط یه سری عکسای کتابو ممکنه نداشته باشه که اونو از کتاب نگاه میکنم.
اینم لیست جزوه متدین2 من.

فهرست متدین.jpg

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دو تا فایل تاریخ با جی ممورایز قبلا بچه ها درست کردن...ببینین بدردتون بخوره...#974 #849

فلش کارت برای یاداوری عکس و پلان بهتره ...یا مثلا اولین ها، بزرگترین ها ...ترین ها

اولین های معاصر..اینجا....عکس کلیساها #840 ...یکی هم برای معماری اسلامی داشتم پیدا نکردم:دی

در ضمن لطفا سوالات درسی رو در تاپیک رفع اشکال بپرسید.

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
رنسانس و باروک رو اگه کسی برنداشته من کار میکنم
فقط زیتون جان یه لطفی میکنید بگید روند کار چیه؟تو کدوم سایت وارد کنیم و فرمتش وترکیب بندی و اینا چطوری نمونه هست ببینیم؟

توی اون لیست وارد می کنم که هرکسی چی رو برداشته
الان نفیسه جان اون قسمت رو برداشته اند !
شما یکی دیگه رو انتخاب کن

این روند کار:
شما نرم افزار جی ممورایز رو دیدی؟!
همین که برای خوندن لغات زبانه به شیوه لایتنر !؟
همون که آیکنش پنگوئنه!؟

کارش اینه که تو همون نرم افزار یه فایل جدید باز میکنی
add card رو می زنی و شروع میکنی یک طرف کار سوال و اون طرف جواب می نویسی!
مثلا یه ور کارت می نویسی مزیت شیوه شهرسازی چاتال هویوک چه بود ...اون طرف هم جوابش رو.....مثل لغت های زبان
حتی می تونیم عکس بناها رو که بذاریم تو قسمت سوال و تو قسمت جواب مثلا اسمش رو بگیم با معمار و دوره ای که ساخته شده ...

اگه نرم افزار رو ندارید لینکش رو بفرستم برای دانلود

اینم لینک های توضیحات اولیه در مورد طرح
و سیاست ترغیب:D

She12345

عضو جدید
من مجمئوعه معماری شرکت کردم. ازمونممم مجموعه معماری بود سوالاش. الان واسم درسنامهو سوالای هنرو ساخت اومده چرا! :| :| :|

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
بچه‌ها نتایج آزمون مرکز اومد، سوالات رو هم به همراه پاسخنامه ضمیمه کردم:

لطفا اگه میشه شما هم کارنامه هاتون رو بذارید تا با هم ارزیابی داشته باشیم ;)

این کارنامه من: http://icen.comyr.com/up/c97cd07663b0.jpg

راستی منتظر سوالات ایوانخانه هستم!!

پیوست ها

• 01ASJhNHk.zip
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 01QrCdmlH.zip
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من الان به مرکز زنگ زدم گفت سیلابس تغییر نکرده !!! :)
افتضاح دادم ... هر چند سوالات پر از مشکل بود !!!.
من چون این دو سه هفته کل هفته کلاس داشتم نتونستم بخونم ... این شاالله این هفته کلاس ها تموم میشه و من درس میخونم ...
زبان تخصصی خیلی مزخرف و غیر استاندارد بود ... عمومی اسون بود !!! .
فن سوالات با گزینه های عجیب غریب و مزخرف !!! ... اصلا اون بردار حل میشد !!!؟ .
درک شبیه کارگاه دانش طراحی فراهانی بود !!! .
تاریخ اسون بود !!! ... من همه رو زدم اما چند تا سوالش غلط بود .
بعد هیچ شباهتی هم به کنکور نداشت !!! .
منظر بد نبود !!! . ولی بعضی سوال ها انگار دو گزینه درست بود !
فکر کنم ایوان بهتر از مرکز بود .
یه سریاش تو سیلابس نبود مثل همون قوس فشاری و سوال نانوش

قبادیان رو چی؟؟؟؟من قبادیان رو سعی میکنم 70-80 صفحه اولشو درست کنم...اینو دیگه به کسی نده

باشه بیتا جان پس
ببین کل بخش اول قبادیان
معماری مدرن
که میشه از صفحه 18 تا 90
به عبارتی تقریبا 70صفحه مال شماست!!

بسم الله ...[/QUOTE] چشششششششششششششم

سلام سحر عزیز
حق با شماست
من از خدامه که تعدادمون 10 -15 نفر بشه و همه فایل ها رو مستقیم بذاریم همین جا
و واقعا اگه وقت بهم اجازه می داد خودم کارت ها رو درست می کردم و می ذاشتم
ولی این جا جاییه که به کمک بچه ها نیازه
ببین عزیزم من اگه تنها بخوام فلش کارت رو درست کنم کلا باید همه کارم رو تعطیل کنم
اگه 4 نفر بشیم بازم نصف کارامون تعطیل میشه
اگه 10-15 نفر بشیم نهایت از کل سه تاتاریخ 100 صفحه سهم هر نفر میشه و به راحتی کار انجام میشه همه ام استفاده می کنند!
اگه واقعا این تعداد بیان پای کار فایل ها رو می ذاریمکه همه 1000 نفر گروه استفاده کنند!!
اگه واقعا به نظر کسی این کار مفیده خوب کافیه چند ساعت از وقتش رو اختصاص بده و کمک کنه و از همه کارت ها هم استفاده کنه !
ولی اگه کسی واقعا این کار به نظرش مفیده اما حاضر نیست وقت کوتاهی براش بذاره و منتظره همه کارها آماده باشه ...به نظرم خیلی بی انصافیه!!

اصلا خودتون هم بیاین کمک :heart::gol:

ممننون بابت پیشنهاد کتاب بانی مسعود میگم به بچه ها!!

بزارید یکم با نرم افزار کار کنم کارش دستم اومد منم هستم....فصلا اخر پست مدرن قبادیان با من.....

تبریک میگم خیلی خوب شده درصداتون...منم نمیدونم چرا نمیتونم وارد سایت بشم فردا زنگ میزنم رمزمو گرفتم میزارم تخصصیتون عالی شده

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز

دستتون درد نکنه
شما سال اولی هست که کنوکور میدید یا نه؟

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
تبریک میگم خیلی خوب شده درصداتون...منم نمیدونم چرا نمیتونم وارد سایت بشم فردا زنگ میزنم رمزمو گرفتم میزارم تخصصیتون عالی شده

خیلی ممنون :) والا بیشتر از اینکه از درصدا خوشحال باشم از اشتباهام ناراحتم، یعنی میخوام سرمو بکوبم به دیوار :mad: 27 تا غلط؟؟!! :confused:

دستتون درد نکنه
شما سال اولی هست که کنوکور میدید یا نه؟

ترم هفتم. پارسال آزمایشی دادم

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون :) والا بیشتر از اینکه از درصدا خوشحال باشم از اشتباهام ناراحتم، یعنی میخوام سرمو بکوبم به دیوار :mad: 27 تا غلط؟؟!! :confused:
خب خوبی آزمون اینه دیگه به امید خدا آزمون بعدی کمتر میشه اشتباهاتت و رتبه یک میشی

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم روم و صدر مسیحیت.
فقط بچه ها من اسن ازین جور چیزا و نرم افزارا اسن سر در نمیارم....ینی امکان داره نتونم آماده کنم؟؟؟
و بعدش هم ب من بگید ببینم کی باید بخشمو آماده کنم....میخام ببینم چقد وقت دارم...
آخه درگیرم.

من دلم میخاد همه ی بچه های اینجا ازین فایل استفاده کنن،حتی همه ی بچه های کنکوری ک...چ اونایی ک کمک کردن...چ کمک نکردن...
وقتی شرط میزاری همه چیو خراب میکنی...............
دریا دل باش...
من اگه تا حالا بخشیو نگرفتم ب خاطر اینکه واقعن وقت نمیکنم...
و میترسیدم حتی عنوان کنم و ی وقت نرسم آمادش کنم...
ولی دیگه گفتم فوقش آخره شب ی کاریش میکنم دیگه...

من ندیدم بیدی سایه اش را بفروشد به زمین...رایگان می بخشد نارون شاخه ی خود را به کلاغ...

alionel92

عضو جدید
بچه ها جزوه متدین رو چطور طبق سیلابس مرکز بخونیم ؟ من تا حالا نخورده بودمش ، دیروز خواستم برا آزمون بخونم که نفهميدم از کجا باید شروع کرد...

alionel92

عضو جدید

اینم فایل درسنامه منظر(آزمون اول مرکز)-بقیه درسنامه هاش همونایی بود که از سالهای پیش داده بودن که توسایت هست...

http://s5.picofile.com/file/8146443...rife_Manzar_Tafasile_Manzar_ba_Mohit.pdf.html

faezeh fazi

عضو جدید
اینم فایل درسنامه منظر(آزمون اول مرکز)-بقیه درسنامه هاش همونایی بود که از سالهای پیش داده بودن که توسایت هست...

http://s5.picofile.com/file/8146443...rife_Manzar_Tafasile_Manzar_ba_Mohit.pdf.html

دوستان میشه سوالات وپاسخهای آزمون بی زحمت به صورت لینک مستقیم بزارین ضمیمه نزارین ممنون میشم

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز

درس نامه هر آزمون رو بعد از اون آزمون می دن؟!:surprised:
می گم لینک هاش رو نمی تونید بذارین؟
یا بگین چجوری پیداشون کنم؟!

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
درس نامه هر آزمون رو بعد از اون آزمون می دن؟!:surprised:
می گم لینک هاش رو نمی تونید بذارین؟
یا بگین چجوری پیداشون کنم؟!

والا ازمون اول پارسال درسنامه نداشت انگار، خودتون نگاه کتید :

وضعیت
موضوع بسته شده است.