مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
دارم یک قسمت سایه که همیشه یک تست تو کنکور ازش می یاد رو آماده میکنم..
بحث فرق سایه تو ساعات مختلف روز...تو فصل های مختلف...تو نیمکره های مختلف...

مرسی از حضورتون جناب ایرانشاهی
من تازه میخوام فیلمی که گذاشتید رو ببینم
این فیلم در مورد سایه رو هم خیلی ممنون میشم اگر بذارید
یه سوال دیگه جزوه های طباطبایی رو از کجا میشه پیدا کرد؟ اگر به موسسه مراجعه کنم میتونم تهیه کنم؟
تو نمایشگاه کتاب اردیبهشتی که گذشت خیلی مشتاق بودم کتاب های آکادمی رو خریداری کنم ولی متاسفانه به تهرانی ها نمیفروختن:(
واسه بازسازی پس از سانحه چه پیشنهادی دارید تو این زمان؟

sh.enayati

عضو جدید
سلام جناب مهندس ایرانشاهی...ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون...فیلم های آموزشیتون واقعا خوبند منتظر فیلم های دیگتونم هستیم...:gol:

جناب مهندس برای تست شما چه کتابی پیشنهاد میکنید...متاسفانه من هنوز به تست زدن نرسیدم و بچه ها از مجموعه تست عصرکنکاش خیلی تعریف میکنن ولی شما تو پست راهنمایی برای منابع منظر گفتید تنها کتاب عصرکنکاش و که قبول دارید منظرشه...البته من برای منظر جزوه عظمتی رو که بچه ها تو باشگاه گذاشته بودن و پرینت گرفتم از قبل و میخوام از روی اون شروع کنم اگه در این موردم راهنمایی کنید ممنون میشم

آخرین ویرایش:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقای مهندس ایرانشاهی گرامی از حضورتون بسیار بسیار خوشحالم
حس میکنم امسال با حضور شما کنکور خوبی در پیش داریم
میشه لطف کنید و نظرتون رو راجع به اینکه رشته شناور شرکت کنیم یا نه یفرمایید؟ من خیلی واسم مهمه که امسال دانشگاه قبول شم ، شرایط زندگیم طوریه که انگار سال اول و اخر هست واسم
تو دانشگاه درسامو خوب فهمیدم البته لطف بچه های بچه های باشگاه کمتر از اساتید دوره دانشگاهم نبود
یه سوال دیگه اینکه من نهایتا روزی 2 تا درس میخونم (مثلا تاریخ جهان و زبان) عادت ندارم چند مدل مختلف تو یه روز بخونم ، چون هم دانشجو ترم اخرم و وقتم کمه و هم زیاد تو جاده هستم واسه درسم، اشکالی داره که نمیتونم درسای متعدد بخونم تو یه روز؟ و من روزی 5 ساعت بیشتر تا الان نخوندم
چکار کنم؟:cry:
دوستان مهندس ایرانشاهی که جواب منو نمیدن:crying2:
اگه شما نظری دارید بگید؟

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا بعضی ها تو مشاوره همین حرف رو میزنن!!:D
با قاطعیت بگم!!

تو درس های :
ایستایی
سیستم
عناصر
تنظیم
تاسیسات
درک معماری
هیچ کس تو اکادمی حق خوندن کتاب نداره حتی اگر 3 سال دیگه بخواد کنکور بده و جزوه هاتون کافیه!!!!

ولی تو تاریخ و منظر و زبان کتاب لازمه...
کتاب های 504 و تافل
ابنیه سنتی قبادیان
سبک شناسی
معماری اسلامی
بانی مسعود
کامل نیا
این کتاب ها باید باید خونده بشه!!!

شما باید با توجه به زمان باقی مانده بتونید همه درس هاتونو برسونید و اگر نه اینکه بدونیم باید 10 کتاب تاریخ 25 کتاب گلابچی 4 کتاب تنظیم تاسیسات 6 کتاب درک و 5 کتاب منظر بخونیم که چیز خاصی نیست و تسلط رو اینا 2 سال طول میکشه... شایدم واسه همینه که بعضی ها باید 2 سال پشت کنکور بمونن!!!

من 4 سال پیش آخر مهر 89 شروع به درس خوندن کردم!
زبان بسیار ضعیف!
ترم 4 کارشناسی بودم (من نا پیوسته بودم) و 14 واحد داشتم! 4 روز کلاس دانشگاه!!
2 روز و نیم هم تدریس داشتم تو آکادمی داشتم!!!1 (از سال 87 پرسپکتیو و ترسیم فنی درس میدادم)
کلاس کنکور هم می رفتم!!!!
مدیریت پروژه هم میخواستم!!
من رتبم 8 شد و روزانه هم قبول شدم دانشگاه تهران!!!
فکر کنم فقط خودم باور داشتم که قبول میشم!!!
مهمترین عامل قبولیم انرژی بسیار زیادم بود و بعد برنامه ریزی درست و برخورد درستم با منابع یعنی همون زرنگ بازیه!!!!
قراره که با حرفام بتونم اون منطق رو انتقال بدم

جناب مهندس دمت گرم واقعا .............به قولی دست راستت تو سرما :biggrin: ..........................من هم توی خیلی از حرفا باهاتون موافق هستم ولی خب مثلا یکی مث ما که دستش از همه دنیا کوتاه است و جزوه طباطبایی و سروش و .....را نداریم و به قولی از هر چیزی که بچه ها بهمون دادن مجبوریم استفاده کنیم .......که حق الانصاف خدا هم این دنیا نتیجه زحماتشون بده هم اون دنیا که این همه لطف داشتن .........ماهم بسیار مشتاقیم که به جزوه خوانی بپدازیم ولی گاهی مجبوریم که می ریم سراغ کتاب چون واقعا جزوات نداریم .....................این که گفتید زبانتون ضعیف بود ............من یکی را که امید وار کردی مرسی

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهندس ایرانشاهی که جواب منو نمیدن:crying2:
اگه شما نظری دارید بگید؟

عزیزم به نظر من منظور از این که میگن توی یک روز درسهای مختلف را بخونید برا اینه که می خوان هم زمان همه درسا با هم پیش بره و مثلا شما نیاید تاریخ 60 بزنید فن را 10 یک جورهایی تعادل باشه بین درصداهاتون ..........خب الان شما با توجه به زمانت بیا تعادل را ایجاد کن ............نه اینکه فقط به زبان و تاریخ بچسبی .............فن و منظر و درک هم کم کم وارد کن که عقب نیفتی

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا نمیدونم منظر باید چی بخونم واسش
کمکم کنید :(

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز روی خوش موضوع رو نبین هر وقت میرم پیششون سوال بپرسم زیر رگبار های متلک گفتنشون کمرم خم می شه . :cry::cry:آدم از خود بیزار می شه بره سوال ازشون بپرسه :D سرشار از غرور و اعتماد به نفس کاذب هستن .دیگه باید برای قبولی معماری شهید بهشتی سختی ها رو تحمل کرد و متلک ها و سرزنش ها را گوش کرد .
مهندس من میترسم سوال بپرسم نتونن جواب بدن و من خجالت بکشم:redface:
بعدش دعوام کنن که اینا چیه میپرسی و...
نیست خیلی سطح دانشگاهمون بالاس ، از اون لحاظ میگم

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی
ممنون از راهنمایی هاتون
چند تا سوال داشتم ازتون
چه منبعی رو باید برای تاریخ شهر بخونیم ؟!
برای تنظیم و تاسیسات اگر بخوام قسمت های مهم رو بخونم که احتمال سوال بیشتری داره
چه مباحثی رو بخونم و چه مباحثی رو می تونم حذف کنم؟
آیا حذف کردن تا سیسات مکانیکی برای منی که خیلی نمی تونم درس بخونم درسته؟

کتاب دکتر حیدری رو پیشنهاد می کنید برای مبحثی مثل نور و صوت یا دکتر قیابکلو؟!
کلا من توی خوندن این مباحث گیجم .... شروع هم نکردم ....

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا نمیدونم منظر باید چی بخونم واسش
کمکم کنید :(

سلام عزیزم

• نظر مهندس ایران شاهی در مورد منظر:
1-درک منظر دکتر جاودانی یا درک منظر سیمین عسگری یا درک منظر عصر کنکاش( تنها کتاب خوب این انتشارات به نظر بنده)
2-بعد جزوات دکتر منصوری و لادن اعتضادی و متدین
3-کتاب غزاله روحانی طراحی باغ و پارک
4- پارادیم های پردیس خانم شاهچراغی
5-باغ های ایرانی و کوشک های آن

منم می خوام فعلا با عصر کنکاش شروع کنم

servaa

عضو جدید
جزوه جزییات ارتقادهنده طباطبایی که تو تاپیک جزوه ها هست چرا دانلود نمیشه؟کسی میدونه مشکلش چیه؟
جزییات ارتقا دهنده اقای سروش نیا خیلی خلاصه س من که سر در نیاوردم

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون که هستید
من خودم واقعا با کتابای اقا گلابچی مشکل دارم چون خیلی جاها باید چندبار بخونم تا بفهمم چی نوشته در حالی که همون مطلبو تو جزوه ها خیلی خوب توضیح داده شده و من برای خوندن این کتابا باید کلی وقت بزارم
ولی خیلی ها میگن اصلا نباید این کتابا رو حذف کنیم حتما باید خونده بشن واقعا داره وقتم تلف میشه ....

من اون طور که تو تاپیکا دقت کردم این حرفو بیشتر دوستانی می زنن که خودشون جزوه خوندن، فک می کنم حرف شون به خاطر این باشه که آدم وقتی جزوه رو می خونه یه کلیت و دسته بندی تو ذهنش شکل می گیره که تو کتاب واضح نیست و عوضش از یه سری توضیحات تکمیلی که تو کتاب هست صرف نظر می شه، برا همین وقتی کسی جزوه رو -بدون کلاس- می خونه اصل مطلبو یاد می گیره -ولی ناقص- بعدا که کتابو می خونه اون ابهام هایی که تو ذهنش مونده حل می شه و فک می کنه کتاب بهتر از جزوه ست یا بهتر بوده از اول کتاب می خونده در حالی که به نظر من اگه کسی از اول کتابو بخونه -تو یه زمان کم- عمرا خودش شخصا بتونه به اون درکی برسی که یه استاد رسیده و بر اساس اون کتابو در قالب جزوه ساده کرده، حالا مثلا رتبه 1 تکنولوژی و انرژی پارسالو تو تاپیک نوشته بودن که همه ی کتابا رو کامل خونده و اکثر درصداش بالای 90 بود ولی خب من واقعا فک نمی کنم هر دانشجویی با هر پایه درسی بتونه در عرض چند ماه به همچین تسلطی تو 20 تا کتاب برسه...

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
صفحه 206 و 207 درک رفتار زیر نویس عکسا اشتباهه اره؟ تصویر 10-14 و 10-11

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام جناب مهندس ایرانشاهی...ممنون از مطالب بسیار بسیار مفیدتون...فیلم های آموزشیتون واقعا خوبند منتظر فیلم های دیگتونم هستیم...:gol:

جناب مهندس برای تست شما چه کتابی پیشنهاد میکنید...متاسفانه من هنوز به تست زدن نرسیدم و بچه ها از مجموعه تست عصرکنکاش خیلی تعریف میکنن ولی شما تو پست راهنمایی برای منابع منظر گفتید تنها کتاب عصرکنکاش و که قبول دارید منظرشه...البته من برای منظر جزوه عظمتی رو که بچه ها تو باشگاه گذاشته بودن و پرینت گرفتم از قبل و میخوام از روی اون شروع کنم اگه در این موردم راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام برای کتاب های تست تنها کتاب خوب موجود در بازار عصر کنکاش هست.
ولی
با همت استادای آکادمی و دکتر سعیدی پور یک کتاب بسیار بسیار عالی آماده شده ولی چاپ نشده..
تا 2 هفته دیگه آماده میشه!

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی
ممنون از راهنمایی هاتون
چند تا سوال داشتم ازتون
چه منبعی رو باید برای تاریخ شهر بخونیم ؟!
برای تنظیم و تاسیسات اگر بخوام قسمت های مهم رو بخونم که احتمال سوال بیشتری داره
چه مباحثی رو بخونم و چه مباحثی رو می تونم حذف کنم؟
آیا حذف کردن تا سیسات مکانیکی برای منی که خیلی نمی تونم درس بخونم درسته؟

کتاب دکتر حیدری رو پیشنهاد می کنید برای مبحثی مثل نور و صوت یا دکتر قیابکلو؟!
کلا من توی خوندن این مباحث گیجم .... شروع هم نکردم ....

سلام تاریخ شهر خوندن یعنی برای مطالعات اقدام کردن؟ درسته؟؟؟

یه جمله خیلی کلیدی و مهم!!!!!!

ما با توجه به وقتمون نباید درسی رو حذف کنیم بلکه باید سطح اون درس رو حذف کنیم... مثلا تا سطح 1 بخونیمش..

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از حضورتون جناب ایرانشاهی
من تازه میخوام فیلمی که گذاشتید رو ببینم
این فیلم در مورد سایه رو هم خیلی ممنون میشم اگر بذارید
یه سوال دیگه جزوه های طباطبایی رو از کجا میشه پیدا کرد؟ اگر به موسسه مراجعه کنم میتونم تهیه کنم؟
تو نمایشگاه کتاب اردیبهشتی که گذشت خیلی مشتاق بودم کتاب های آکادمی رو خریداری کنم ولی متاسفانه به تهرانی ها نمیفروختن:(
واسه بازسازی پس از سانحه چه پیشنهادی دارید تو این زمان؟

بله بیاید می تونم کمکتون کنم..
کاشکی زوتتر می اومدی مشاوره شما که تهران بودی!

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای ایرانشاهی واسه بچه هایی که پایه زبان قوی دارن کدوم منابع رو بیشتر معرفی می کنید . من کتاب 504 و لغات ضروری تافل رو تموم کردم و کتاب زیز ذره بین آخرش هستم . خواستم بگم اگربخوایم زبان رو بالای 60 درصد بزنیم شما چه منابعی رو بیشتر تاکید می کنید . بعضی از دوستان می گن کتاب زبان عمومی ماهان یا مدرسان درسته یا نه

نه...نه....

اگر تسلط کامل روی لغت ها، مترادف ها و مثال های 3 کتاب 504، تافل و زیر ذره بین داری برو سراغ جلد 2 زیرذرهبین که گرامر هستش و بعد از اون 1100 واژه ولی اگر تسلطط نسبیه نه نروووو!!!

ولی واسه تخصصی روزی 3 تا متن بزن که سرعتت بالا بره!!!
متن کنکور
متن آزمون آزمایشی

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام برای کتاب های تست تنها کتاب خوب موجود در بازار عصر کنکاش هست.
ولی
با همت استادای آکادمی و دکتر سعیدی پور یک کتاب بسیار بسیار عالی آماده شده ولی چاپ نشده..
تا 2 هفته دیگه آماده میشه!
می شه بیشتر توضیح بدین؟ اینجا منظورتون از تست همون تستای سالای قبل کنکوره دیگه؟ من معماری عصر کنکاشو دارم، داشتم برنامه ریزی می کردم هنرهای ساختشو بگیرم، این کتابی که می گین برای هنرهای ساختم هست؟ و کی می شه تهیه کرد؟
در مورد عناصر، ما که نمی تونیم جزوه ی استاد طباطبایی رو تهیه کنیم می خواستم بدونم کتاب تست شون -عصر کنکاش- چقدر از مطالب جزوه شونو پوشش می ده؟ من می خوام برای مطالب کلی جزوه ی مهندس شریفی رو که دارم بخونم -چون به جز 2 فصل آخر بقیه ش خامه- و بعد نکته ها رو با کمک کتاب تستی مهندس طباطبایی -که البته مشترک با مهندس روحی زاده هست انگار- یاد بگیرم، به نظرتون جواب می ده برای هنرهای ساخت؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم به نظر من منظور از این که میگن توی یک روز درسهای مختلف را بخونید برا اینه که می خوان هم زمان همه درسا با هم پیش بره و مثلا شما نیاید تاریخ 60 بزنید فن را 10 یک جورهایی تعادل باشه بین درصداهاتون ..........خب الان شما با توجه به زمانت بیا تعادل را ایجاد کن ............نه اینکه فقط به زبان و تاریخ بچسبی .............فن و منظر و درک هم کم کم وارد کن که عقب نیفتی

احسنت!!

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
می شه بیشتر توضیح بدین؟ اینجا منظورتون از تست همون تستای سالای قبل کنکوره دیگه؟ من معماری عصر کنکاشو دارم، داشتم برنامه ریزی می کردم هنرهای ساختشو بگیرم، این کتابی که می گین برای هنرهای ساختم هست؟ و کی می شه تهیه کرد؟
در مورد عناصر، ما که نمی تونیم جزوه ی استاد طباطبایی رو تهیه کنیم می خواستم بدونم کتاب تست شون -عصر کنکاش- چقدر از مطالب جزوه شونو پوشش می ده؟ من می خوام برای مطالب کلی جزوه ی مهندس شریفی رو که دارم بخونم -چون به جز 2 فصل آخر بقیه ش خامه- و بعد نکته ها رو با کمک کتاب تستی مهندس طباطبایی -که البته مشترک با مهندس روحی زاده هست انگار- یاد بگیرم، به نظرتون جواب می ده برای هنرهای ساخت؟

نه هنر های ساخت نیست فقط برای معماری هستش...
به نظرم جزوه دکتر طباطبایی گیر بیار به جای این کارا...سختش کردی واسه خودت..بابا هست جزوش...
من به خیلیا دادم جزوشو...

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
صفحه 206 و 207 درک رفتار زیر نویس عکسا اشتباهه اره؟ تصویر 10-14 و 10-11
منظورت 10-14و 11-14 هست؟
الف نوشته اما جاگذاری نکرده
منم حس کردم شاید غلط باشه اما دوباره گفتم شاید دو مدل طاق با شرایط مشابه داره

فاطیما8

عضو جدید
سلام اقای ایرانشاهی...ممنون از وقتی میزارین واسه بچه های سایت...میخواستم بدونم واسه زبان علاوه بر 504 و تافل کدوم کتاب بهتره از بین زیر ذره بین و کتاب مهدوی نژاد؟؟؟؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای ایرانشاهی...ممنون از وقتی میزارین واسه بچه های سایت...میخواستم بدونم واسه زبان علاوه بر 504 و تافل کدوم کتاب بهتره از بین زیر ذره بین و کتاب مهدوی نژاد؟؟؟؟

این دو تا ربطی به هم ندارن...
کتاب هایی مثل زیر ذره بین و کتاب راز زبان دکتر تقی زاده که جدید اومده برای کسایی هست که تسلط کامل روی 504 و تافل دارن...
کتاب مهدوی و رستگارپور و اینا واسه این هست که قوی بشی تو متن که تازه اگر متن زیاد بزنی بهتره تا این کتاب..

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقا ایرانشاهی با با جواب ما رو هم بدید...
یعنی من اگه به جزوه های اقای سروش نیا مسلط بشم چقدر میتونم بزنم؟؟؟؟ فقط جزوه

بزار من برم یه گوی سفید دارم تو صندوقچمه اینده رو نشون میده!! اونو نگاه کنم ببینم چند میزنی ایستایی تو!!!! جادوگر که نیستم که عزیز من!!!!
:biggrin:

شوخی کردم آقای شهید!!!
;)

جزوه ایشون خوبه ولی کتاب های
ساختمان های بلند...نانو....آرکی تایپی... فاستر...کالاتراوا....ورق تاشده....دیجیتال....مبانی سازه....بیونیک...فن شناسی...پل ها...
این ها نیست تو جزوشون...

سعی کن جزوه مهندس خرسند یا طباطبایی رو پیدا کنی...

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای خوبم 3 تا فیلم دیگه هم امروز اضافه کردم:

زبان عمومی کنکور معماری سال 93 استاد تقی زاده

زبان تخصصی کنکور معماری سال 93 استاد خرسند

فن ساختمان کنکور معماری سال 93 دکتر طباطبایی

http://www.aparat.com/Hamed.ir

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا