مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بزار من برم یه گوی سفید دارم تو صندوقچمه اینده رو نشون میده!! اونو نگاه کنم ببینم چند میزنی ایستایی تو!!!! جادوگر که نیستم که عزیز من!!!!
:biggrin:

شوخی کردم آقای شهید!!!
;)

جزوه ایشون خوبه ولی کتاب های
ساختمان های بلند...نانو....آرکی تایپی... فاستر...کالاتراوا....ورق تاشده....دیجیتال....مبانی سازه....بیونیک...فن شناسی...پل ها...
این ها نیست تو جزوشون...

سعی کن جزوه مهندس خرسند یا طباطبایی رو پیدا کنی...
چرا ساختمانهای بلند ورق تا شده اینا رو داره...
بازم ممنون لطف کردید

sh.enayati

عضو جدید
سلام برای کتاب های تست تنها کتاب خوب موجود در بازار عصر کنکاش هست.
ولی
با همت استادای آکادمی و دکتر سعیدی پور یک کتاب بسیار بسیار عالی آماده شده ولی چاپ نشده..
تا 2 هفته دیگه آماده میشه!
تشکر جناب مهندس از صبر و حوصلتون..در مورد جزوه عظمتی برای منظر که بچه ها تو باشگاه گذاشتن نظرتونو نگفتید؟

فاطیما8

عضو جدید
این دو تا ربطی به هم ندارن...
کتاب هایی مثل زیر ذره بین و کتاب راز زبان دکتر تقی زاده که جدید اومده برای کسایی هست که تسلط کامل روی 504 و تافل دارن...
کتاب مهدوی و رستگارپور و اینا واسه این هست که قوی بشی تو متن که تازه اگر متن زیاد بزنی بهتره تا این کتاب..

خب پس واسه درک مطلب چه کتابی پیشنهاد میکنین؟؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس واسه درک مطلب چه کتابی پیشنهاد میکنین؟؟
فاطیما...
دختر گلم ...هنوز تو چادرتی؟؟
امشب بیا تو حونه...سرده امشب...سوز میاد!!!!!
برا درک مطلب های زبان تخصصی متن کنکورهای گذشته و کنکورهای آزمایشی بزن...
روزی 2 تا و اگه شد 3 تا واگه باز تونستی چن تا برا اینکه سرعتت بالا بره.
باشه دخترم؟؟

حتی گفته اند ک....کتاب مهدوی نژاد و رستگار پور را ک برا متن خوندن هس بهتر از متن های کنکور نیست...اصرار داری بخون
ولی من ک نخونده بودمش هی رو میزم الان ی ماهه میگم از فردا میخونمش...
الان با خیال راحت اون کتابشوووو.....راحت...تمام...احساس میکنم ی تیکه از ذهنم رها شد با این کار...
کاش کتابهای بیشتری حذف شههههههههه

She12345

عضو جدید
من پارسال با جزوه سورش نیا 45 زدم. دوره هم نکرده بودم به فاصیه 30 روز به کنکور.البته کتابه مرکزو هم خونده بودم. سه تا کتابه اصلیه گلابچی رو هم خونده بودم.و از تاسیساتو این درسای خورده ریز هیچی نزده بودم :| نمیدونم این همه لیست کتاب اضافه کردن چقد مگه تاثیر داره! دوستایی داشتم پاراسال که بیونیکو دیجیتاالو ورق تا شده و .. اینا رو حتی ندیده بودن و الان دارن تهران میخونن. احساس میکنم فقط فشار میارن به ادم این اسما و این تعداد صفحاتو تصور کردنشون.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون لطف کردید

ساختمان های بلند خودش 70 صفحه جزوه داره!!
اون قسمتی که تو جزوه هست در حد 10 نمونه موردی هست که برای کتاب حجت الله عادلی است... نه اون ساختمان بلند اصلیه!!!!
واسه ورق تاشده هم منظورم این هست که کتاب ورق تاشده رو کامل پوشش ندادن وگرنه فصل ورق تاشده دارن!

She12345

عضو جدید
اون قسمتی که تو جزوه هست در حد 10 نمونه موردی هست که برای کتاب حجت الله عادلی است... نه اون ساختمان بلند اصلیه!!!!
واسه ورق تاشده هم منظورم این هست که کتاب ورق تاشده رو کامل پوشش ندادن وگرنه فصل ورق تاشده دارن!

اینقد این جزوه ی اقای طباطبایی تکمیلن بعدش چند صفست؟؟؟ 2000 تا!! جزوه سروش نیا خودش 1200 صفست.نمیدونم چقد این همه کتاب اضافه کردن مهمه. من که بیشتر اشفته شدم

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پارسال با جزوه سورش نیا 45 زدم. دوره هم نکرده بودم به فاصیه 30 روز به کنکور.البته کتابه مرکزو هم خونده بودم. سه تا کتابه اصلیه گلابچی رو هم خونده بودم.و از تاسیساتو این درسای خورده ریز هیچی نزده بودم :| نمیدونم این همه لیست کتاب اضافه کردن چقد مگه تاثیر داره! دوستایی داشتم پاراسال که بیونیکو دیجیتاالو ورق تا شده و .. اینا رو حتی ندیده بودن و الان دارن تهران میخونن. احساس میکنم فقط فشار میارن به ادم این اسما و این تعداد صفحاتو تصور کردنشون.
منم فقط2 تا از کتابای گلابچی رو می خونم با ی جزوه
بقیه رو حذف کردم چون واقعا نمیرسم
وقتی اسم این همه کتاب میاد واقعا میترسم:cry:

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون لطف کردید

She12345

عضو جدید
منم فقط2 تا از کتابای گلابچی رو می خونم با ی جزوه
بقیه رو حذف کردم چون واقعا نمیرسم
وقتی اسم این همه کتاب میاد واقعا میترسم:cry:

واقعیتش اینه منم مثللللللن پارسال ایستایی و سیستمو خوب خوندم .اما امسال دارم دوره میکنم انگار تازه اسو خیلی کند. شما با خودت برنا مه بریز.منم از اینکه کتاب لیست کنم نگران میشم.و باز هم تو زمان بندی نمیرسم به هیچ کتابه دیگگه ای از گلابچی حتی جزییاتو نانو.تجربه پارساله منمیگه هر چیو خوندی خوب بخون. که بشه سرمایت.

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
حدود 80 صفحه برای ساختمان بلند جزوه داده سروش نیا...............

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم ممنون لطف کردید

سلام بچه ها من راجع به اینکه جزوه کی بهتره واسه ایستایی نظری نمیدم. خیلی حساس نشید رو این موضوع ها. ولی در این مورد که گفته میشه جزوه آقای سروشنیا یه سری از کتایای جدید را پوشش نمیده آره... ولی چیزی که هست که این کتابا شاید فقط یکی 2 تا باشن.
ساختمانهای بلندشون پارسال با اومدن کتاب دکتر گلابچی به روز شد و همون کتاب ساختمانهای بلند دکتر گلابچی هست. جزوه پوسته و ورق تاشدشون که خیلی تکمیله و تمام نمونه موردی ها را داره. نانو که جزوش حرف نداره و توی باشگاه هم پارسال بچه ها گذاشتن. مبانی سازه هم فکر کنم تمام شکلها مهمش تو جزوه ایستاییشون هست. کتاب پل هم با اینکه سالهاست منسوخ شده ولی جزوه پلهاشون تو قسمت کابلی و قوسی تقریبا کامله. میمونه کالاتروا و فاستر. من به شخصه پارسال که فاستر خوندم تقریبا هیچ نمونه موردی جدیدی توش ندیدم. اونهایی هم که جدیدی بود مطلبی برای ارائه نداشت. کالاتروا هم که اونقدر مزخرفه کتابش که واقعا حرفی برای گفتن نداره. ولی واسه همونم جزوشون تو باشگاه هست. یعنی پارسال یادمه بچه ها گذاشته بودن.
تمام اینا را گفتم که اگه یه وقت با هر کدام از این اساتید کلاس یا جزوه دارید الکی دنبال اون یکی نرید. چون فقط سردرگم میشید.
امیدوارم همگی موفق باشید:smile:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی ب من کمک کنه............................................................................
بچه هایی که پارسال اسکیس کار کردین من چه جوری ب این دستا ضعیفم جون بدم:redface:
بهتره از الان روزی نیم ساعت یا یه ساعت تمرین خط کنی.....از این بیشتر و توصیه نمی کنم چون بهتره رو مرحله اول کنکورت سرمایه گذاری کنی که کم کم داره از را میرسه.این طوری می تونی بعد کنکور مرحله اول، فول تایمت رو بذاری برا ترکیب حجم و روکش کردن پروژه های مشهور و ....

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. خوبین؟ درسا خوب پیش میره؟ من که هر کار میکنم به برنامه م نمیرسم. هی یه سری از درسام نخونده میمونه. مثلاً اگه برنامه م نیاز به 12 ساعت درس خوندن در روز داره، من 8 ساعت میخونم. ولی خب نمیتونمم زیاد فشار بیارم به خودم. امیدوارم کم کم 12 ساعت واسم راحت شه. چون در غیر این صورت وقت کم میارم.
راستی ایده ی از این درس به اون درس پریدن ایده ی خوبیه. از خیلی از بچه های کنکوری شنیدم این کارو کردن و جواب گرفتن. واسه منم خوب بوده. البته منظورم در حد معقولشه. مثلاً 4تا درسو قراره امروز بخونین. اولیش مثلاً 50 صفحه تاریخه که بیشتر از 2ساعت واسه من که خسته کننده س. تا می بینم دیگه خستمو داره حوصلمو سر میبره سریع میرم سراغ زبان مثلاً، بعد درس بعدی یا دوباره همون تاریخ. خلاصه بسته به اینکه میلم به کدوم میکشه همونو میخونم. (ولی تو چارچوب برنامه همون روزم) اینجوری خسته کننده نمیشه. شمام امتحان کنین.

فاطیما8

عضو جدید
فاطیما...
دختر گلم ...هنوز تو چادرتی؟؟
امشب بیا تو حونه...سرده امشب...سوز میاد!!!!!
برا درک مطلب های زبان تخصصی متن کنکورهای گذشته و کنکورهای آزمایشی بزن...
روزی 2 تا و اگه شد 3 تا واگه باز تونستی چن تا برا اینکه سرعتت بالا بره.
باشه دخترم؟؟

حتی گفته اند ک....کتاب مهدوی نژاد و رستگار پور را ک برا متن خوندن هس بهتر از متن های کنکور نیست...اصرار داری بخون
ولی من ک نخونده بودمش هی رو میزم الان ی ماهه میگم از فردا میخونمش...
الان با خیال راحت اون کتابشوووو.....راحت...تمام...احساس میکنم ی تیکه از ذهنم رها شد با این کار...
کاش کتابهای بیشتری حذف شههههههههه

نه بابا اینقدر سرده رفتم زیر کرسی تو اتاقم:biggrin:
نه اصراری ندارم رو مهدوی نژاد ولی خریده بودمش میخواستم بدونم نیازی هس یا نه ک رفتم پسش دادم ذره بین وخریدم به جاش...
اها درک مطلبهای گذشته...باشه مرسی عزیزم بابت راهنماییت اخه خودمم دیدم خیلی زیاد بود خوشم نیومد...

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من راجع به اینکه جزوه کی بهتره واسه ایستایی نظری نمیدم. خیلی حساس نشید رو این موضوع ها. ولی در این مورد که گفته میشه جزوه آقای سروشنیا یه سری از کتایای جدید را پوشش نمیده آره... ولی چیزی که هست که این کتابا شاید فقط یکی 2 تا باشن.
ساختمانهای بلندشون پارسال با اومدن کتاب دکتر گلابچی به روز شد و همون کتاب ساختمانهای بلند دکتر گلابچی هست. جزوه پوسته و ورق تاشدشون که خیلی تکمیله و تمام نمونه موردی ها را داره. نانو که جزوش حرف نداره و توی باشگاه هم پارسال بچه ها گذاشتن. مبانی سازه هم فکر کنم تمام شکلها مهمش تو جزوه ایستاییشون هست. کتاب پل هم با اینکه سالهاست منسوخ شده ولی جزوه پلهاشون تو قسمت کابلی و قوسی تقریبا کامله. میمونه کالاتروا و فاستر. من به شخصه پارسال که فاستر خوندم تقریبا هیچ نمونه موردی جدیدی توش ندیدم. اونهایی هم که جدیدی بود مطلبی برای ارائه نداشت. کالاتروا هم که اونقدر مزخرفه کتابش که واقعا حرفی برای گفتن نداره. ولی واسه همونم جزوشون تو باشگاه هست. یعنی پارسال یادمه بچه ها گذاشته بودن.
تمام اینا را گفتم که اگه یه وقت با هر کدام از این اساتید کلاس یا جزوه دارید الکی دنبال اون یکی نرید. چون فقط سردرگم میشید.

متاسفانه نظر من با شما همسو نیست!!!
ولی از اینکه اینقدر دلسوزانه مشاوره میدید خیلی خوشحالم...
واقعا از این شاخه به اون شاخه پریدن اصلا توصیه نمیشه!!

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
متاسفانه نظر من با شما همسو نیست!!!
ولی از اینکه اینقدر دلسوزانه مشاوره میدید خیلی خوشحالم...
واقعا از این شاخه به اون شاخه پریدن اصلا توصیه نمیشه!!
این شاخه به اون شاخه پریدن نه. وقتی دیگه بازدهی ندارم کتابمو عوض میکنم.

فاطیما8

عضو جدید

منم با شما موافقم...جزوه ها فرق چندانی با هم ندارن من خودم جزوه کامل طباطبایی رو دارم وجزوه کامل سروش نیا رو هم دیدم فرق چندانی باهم ندارن فقط جزوه طباطبایی از مبحث های فناوری نوین ساختمان بلند و دیجیتال و نانو و...هم درجزوه شون هست و کامل تره به نسبت ...جزوه سروش نیا امسال ساختمان بلند و پوسته و ورق تاشده و هوافشرده و طراحی لرزه ای هم اضافه کرده و جزوه کاملی شده اونطور ک من دیدم ...به نظر من هم زیاد دنبال جزوه های مختلف نباشین به همون یکی ک دارین تسلط کامل داشته باشین خیلی خوبه...فرق چندانی بین جزوه ها نیست...من خیلی دوس داشتم جزوه کامل طباطبایی رو براتون بزارم اما 4جزوه کامله و خیلی قطور و خیلی وقت گیره...خلاصه جزوه سروش نیا ..طباطبایی ..کتاب مرکز خیلی فرق ندارن مباحث و مطالب مشترکن فقط یه سری اضافه و کم دارن مهم تسلط به اوناس...

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
بچه ها تمام هدف من این بود که حداقل چندتا از شماها این مجوز به من بدید که کتابای اقا گلابچی نخونم و فقط به جزوه سروش نیا و عصر کنکاش و بررسی تست ها اکتفا کنم ولی مثل اینکه باید بخونمشون:razz

mohsen -a

عضو جدید
سلام دوستان که مطلع هستند برای اینکه مجاز به امتحان اسکیس بشی حدودا چه رتبه ای باید داشته باشی و اینکه این رتبه با چه درصد هایی قابل دست یابی است ؟؟

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با شما موافقم...جزوه ها فرق چندانی با هم ندارن من خودم جزوه کامل طباطبایی رو دارم وجزوه کامل سروش نیا رو هم دیدم فرق چندانی باهم ندارن فقط جزوه طباطبایی از مبحث های فناوری نوین ساختمان بلند و دیجیتال و نانو و...هم درجزوه شون هست و کامل تره به نسبت ...جزوه سروش نیا امسال ساختمان بلند و پوسته و ورق تاشده و هوافشرده و طراحی لرزه ای هم اضافه کرده و جزوه کاملی شده اونطور ک من دیدم ...به نظر من هم زیاد دنبال جزوه های مختلف نباشین به همون یکی ک دارین تسلط کامل داشته باشین خیلی خوبه...فرق چندانی بین جزوه ها نیست...من خیلی دوس داشتم جزوه کامل طباطبایی رو براتون بزارم اما 4جزوه کامله و خیلی قطور و خیلی وقت گیره...خلاصه جزوه سروش نیا ..طباطبایی ..کتاب مرکز خیلی فرق ندارن مباحث و مطالب مشترکن فقط یه سری اضافه و کم دارن مهم تسلط به اوناس...
عزیزم جزوه اقای سروش نیا برای ایستایی و سیستم های ساختمانی کامل است و بدون حاشیه ... لپ کلام میرساند !!! .
این مباحث مربوط به درس عناصروجزئیات و مصالح که در کلاس اقای کزازی درس میدهد و کارگاه هم میگذارد !!! .

فاطیما8

عضو جدید
عزیزم جزوه اقای سروش نیا برای ایستایی و سیستم های ساختمانی کامل است و بدون حاشیه ... لپ کلام میرساند !!! .
این مباحث مربوط به درس عناصروجزئیات و مصالح که در کلاس اقای کزازی درس میدهد و کارگاه هم میگذارد !!! .

میدونم جزوه اقای سروش نیا کامله و به شخصه من جزوه ایشونو بیشتر قبول دارم...منظور من این بود ک جزوه طباطبایی با سروش نیا فرقی نداره و اونایی ک ندارن جزوشو فکر نکنن حالا اون جزوه جیز خاصی نسبت به بقیه داره همه یکیه فقط نوع بیان فرق میکنه...
ودرمورد یکی از دوستان ک گفته مونده کتاب گلابچی بخونه یا جزوه..من خودم پارسال فقط جزوه خوندم ولی درک نکردم ایستایی و چون خلاصه تر از کتابه ولی امسال ک 3کتاب درک و مبانی و سازه درمعماری رو خوندم و بعد رفتم سراغ جزوه ها با تسلط بیشتری جزوه رو میفهمم و خیلی روون پیش میرم...به نظرم این 3کتاب ذهن شما رو اماده میکنن بعد برین سراغ جزوه...

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میدونم خیلیا این سوال رو پرسیدن اما جواب قطعی میخوام،کسی که کاردانی به کارشناسی معماری خونده(مثلا رشتش کامپیوتر بوده تا فوق دیپلم،و بعد برای کارشناسی معماری.خونده) اگر ارشد معماری معماری از دانشگاه ازاد بگیره ایا حق امضا میتونه بگیره یا نه?
سلام دیجیتال جان
کسی که کاردانی کامپیوتر خونده و کارشناسی معماری خونده فقط میتونه پروانه ی نظارت معماری بگیره چون کاردانیش نامرتبط با معماری بوده.(حق امضای طراحی بهش نمی دند)
اگر همین شخص ارشد معماری بگیره باز هم نمی تونه پروانه ی طراحی بگیره.
(از قسمت صدور پروانه ی نظام مهندسی استانتون یا از اداره ی راه و شهرسازی قسمت نظام مهندسیش بپرس)

این هم ادامه ی فصل 2 کتاب زبان عمومی اصفهانی -مهارت ششم
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ن-ارشد-معماری**/page135?p=7958993#post7958993

آخرین ویرایش:

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من سر کلاس استاد سروش نیا بودم ...
جزوه ما از کتاب اقای عادلی فقط نیست بلکه دو کتاب اقای گلابچی هم توضیح میدهد !!! .
اخر جزوه هر مبحث منابع اون جزوه ذکر میشود !!! .
نمونه موردی هایی هم تا اونجایی که من میدونم بیشتر از 10 تاست !!! . :eek:
کتاب پوسته ها و ورق تا شده ایشون تا حدی که بدرد بچه های معماری میخورد پوشش دادند و به بچه های تکنولوژی هم گفتند کجاها مهم است و چگونه بخوانند !!!

فرح نوش

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونم جزوه اقای سروش نیا کامله و به شخصه من جزوه ایشونو بیشتر قبول دارم...منظور من این بود ک جزوه طباطبایی با سروش نیا فرقی نداره و اونایی ک ندارن جزوشو فکر نکنن حالا اون جزوه جیز خاصی نسبت به بقیه داره همه یکیه فقط نوع بیان فرق میکنه...
ودرمورد یکی از دوستان ک گفته مونده کتاب گلابچی بخونه یا جزوه..من خودم پارسال فقط جزوه خوندم ولی درک نکردم ایستایی و چون خلاصه تر از کتابه ولی امسال ک 3کتاب درک و مبانی و سازه درمعماری رو خوندم و بعد رفتم سراغ جزوه ها با تسلط بیشتری جزوه رو میفهمم و خیلی روون پیش میرم...به نظرم این 3کتاب ذهن شما رو اماده میکنن بعد برین سراغ جزوه...
میدونم عزیزم استاد به ما گفت بچه های معماری حتما این سه کتاب بخونند !!! .
من خودم از ایشون خیلی راضی بودم هرچی ایشون درس داد یاد گرفتم ... کزازی هم کارگاهها عالی بود !!! .
سوال های کنکور معماری هنرساخت هم تونستم به خوبی بزنم !

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب درک رفتار سازه ها و سازه در معماری و مبانی سازه برای معماران به نظر من هم باید باید بایددددد خونده بشه.

آخرین ویرایش:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منظورت 10-14و 11-14 هست؟
الف نوشته اما جاگذاری نکرده
منم حس کردم شاید غلط باشه اما دوباره گفتم شاید دو مدل طاق با شرایط مشابه داره

من فکر میکنم رمانسکه .تو یه جزوه دیگه هم دیدم اخه

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها تمام هدف من این بود که حداقل چندتا از شماها این مجوز به من بدید که کتابای اقا گلابچی نخونم و فقط به جزوه سروش نیا و عصر کنکاش و بررسی تست ها اکتفا کنم ولی مثل اینکه باید بخونمشون:razz
اینجا که همه متفق القول دارن میگن واسه معماری فقط جزوه و نهایتاً 2 3 تا کتاب مث درک رفتارو اینارو بخونین! کتابای گلابچی رو کی میرسه تو این دو سه ماه بخونه. درسای دیگه که هیچ ، کتابای گلابچی هم به تنهایی بخواید بخونید تموم نیمشه!!!

She12345

عضو جدید
میدونم عزیزم استاد به ما گفت بچه های معماری حتما این سه کتاب بخونند !!! .
من خودم از ایشون خیلی راضی بودم هرچی ایشون درس داد یاد گرفتم ... کزازی هم کارگاهها عالی بود !!! .
سوال های کنکور معماری هنرساخت هم تونستم به خوبی بزنم !

خب من بهت خسودیم شد :(( کاش ممنم کلاس میتونستم برم.ععع شهرستانه لعنتی :|||

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا