مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها جووونم بالاخره اون تاپیکم قفل شد....کاش قفل نمیشد:(
پس لااقل بیایین اینجا اسپم نکنیم
قرارمون این باشه که ساعت 4 همه بیایم اینجا و بگیم اونروز تا ساعت 4 چیا خوندیم .....البته به نظرم شب قبل از خواب باشه بهتره....چون اونموقه مشتاق تر میدرسیم....
من تا الان....لغات 504 تا درس 20 خوندم ولییی چیزی یادم نمونده و الان که با برنامه مرکز پیش میرم تا درس 8 متناشم خوندم+ یک الی دو درس از تافل...سبک رو تو تابستون خوندم ولی هیچی یادم نیست الانم شرو کردم تا وسط پارسی خوندم.....مونده باقی پارسی با پارتی برای آزمون مرکز
معاصر غرب قبادیان رو 2 فصلش رو خوندم.....ولی هنوز بانی مسعود رو ندارم ....
معماری ایرانی هم از بودجه بندی مرکز کاخ و باغم مونده
معماری جهانم تابستون خوندم ولی با بودجه بندی مرکز الان فصل 3 رو تموم کردم
سازه در معماری هنوووز هیچی نخوندم...تازه به دستم رسیده....:cry:
فیزک 4 فصل 1 و 2 روخوندم...فیزیک 1 هم دو فصل اول رو خوندم.....
فیزیک 2 هم تازه دستم رسیده و هنوز هیچی نخوندم...
یکی از بچه ها پرسیدن کزازی میخونی یا نه....والا دو صفحه از کزازی خوندم اصلا نتونستم باهاش بسازم....سعی میکنم حتتتتما بخونمش و باهاش بسازم:D

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
تو جزوه قابوسی نوشته بود پله در دوران روم واجد شخصیت شد...دقیق نمیدونم کدوم معمار به پله شخصیت داده:D
نه به سوالشون توجه کنید گفتن به عنوان یه عنصر معماری یعنی جایی که با جرات تمام در فضا وجود داشته باشه.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه به سوالشون توجه کنید گفتن به عنوان یه عنصر معماری یعنی جایی که با جرات تمام در فضا وجود داشته باشه.

خب با جرات تمام تو فضا استفاده بشه همون میشه که به پله شخصیت داده دیگه....من اطلاع کافی ندارم فقط خواستم بگم جزوه قابوسی رو خوندم:D

SATTAR 017

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تو سایت ایوانخانه برای سفارش اینترنتی کتاب زبان تخصصی که میرم اول که اصلا پرداختش اینترنتی نیست بعدشم اصلا شماره حساب نداده،کسی تا حالا سفارش داده؟...مابنده خداها که تو شهرستانیم چجوری این کتاب و گیر بیاریم؟:(

بچه ها اگه میتونید نظرتونو در مورد سخنرانی بدید؟برام مهمه.
من سفارش دادم...البته از سایت خود رستمی.....آدرست رو به اون شماره تماسی که توسایت دادن میفرستی و هزینشو واریز میکنی...
http://www.babakrostami.net/bookView.aspx?id=7

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خسته نباشید
ببخشید این روزها خیلی درگیرم و نمیرسم به تاپیک سر بزنم

دوستان خواسته بودند که لیست منابع ایستایی و فن ساختمان رو بزرام
به ترتییب اهمیت میگم واینم بگم من منابع رو بصورت کامل میگم و به ترتیب اولویت و واسه هنرهای ساخت این کامل حالا هر کی رسید هر چند تاشو بخونه خب بهره بیشتری میبره:
1-درک رفتار سازه ها
2-سازه در معماری
3-مبانی سازه برای معماران تا آخر فصل 11
4-ساختمانهای بلند .....فصل 2و3 خیلی مهم و بخصوص 3 به دقت مطالعه شود
5-طراحی لرزه ای......فصول 1،13،15،17،18 حذف
6- پوسته ها و ساز های ورق تاشده
7-جزییات ارتقا دهنده.....بخاطر جدید بودن استعداد سوال خیزی خوبی دارد
8-فن شناسی معماری.....چون کتاب جدیدی است استعداد سوال به نسبت زیادی دارد
9-ساختمانهای بتنی......این کتاب اکثرا مسئله است که نیازی به خواندن مسائل نیست و اگر نکات خوانده شود خیلی سریع پیش می رود....صفحات خاکستری مهم
10-ساختمانهای فلزی......صفحات خاکستری مهم
11-مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی.....صفحات خاکستری مهم
12-سیستم های ساختمانی آینده.....هر سال حداقل 1 سوال دارد
13-فناوری نوین.....بصورت کلی خوانده شود و ریز نشوید
14-نانو فناوری
15-ساز ه های پار چه ای کششی......پارسال 2 سوال داشت
16-مهندس+معمار= ساختار
17-تعامل تکنولوژی و معماری
18-آرکی تایپی
19-معماری دیجیتال
....

تا بند 5 کتابها معرفی شده مهم هستند و حتما باید خوانده شوند ولی در بقیه موارد جزوه نیز میتواند جایگزین شود البته اگر برای رتبه های تک رقمی میخوانید نباید از 1 کتاب هم گذشت

امیدوارم موفق باشید:)

البته ۲تا منبع یادم رفت....فصل ۱۷ ساختمانها چگونه عمل میکنند و سازه های فضاکار

آخرین ویرایش:

faezeh fazi

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشید
ببخشید این روزها خیلی درگیرم و نمیرسم به تاپیک سر بزنم

دوستان خواسته بودند که لیست منابع ایستایی و فن ساختمان رو بزرام
به ترتییب اهمیت میگم واینم بگم من منابع رو بصورت کامل میگم و به ترتیب اولویت و واسه هنرهای ساخت این کامل حالا هر کی رسید هر چند تاشو بخونه خب بهره بیشتری میبره:
1-درک رفتار سازه ها
2-سازه در معماری
3-مبانی سازه برای معماران تا آخر فصل 11
4-ساختمانهای بلند .....فصل 2و3 خیلی مهم و بخصوص 3 به دقت مطالعه شود
5-طراحی لرزه ای......فصول 1،13،15،17،18 حذف
6- پوسته ها و ساز های ورق تاشده
7-جزییات ارتقا دهنده.....بخاطر جدید بودن استعداد سوال خیزی خوبی دارد
8-فن شناسی معماری.....چون کتاب جدیدی است استعداد سوال به نسبت زیادی دارد
9-ساختمانهای بتنی......این کتاب اکثرا مسئله است که نیازی به خواندن مسائل نیست و اگر نکات خوانده شود خیلی سریع پیش می رود....صفحات خاکستری مهم
10-ساختمانهای فلزی......صفحات خاکستری مهم
11-مقاومت مصالح و استاتیک کاربردی.....صفحات خاکستری مهم
12-سیستم های ساختمانی آینده.....هر سال حداقل 1 سوال دارد
13-فناوری نوین.....بصورت کلی خوانده شود و ریز نشوید
14-نانو فناوری
15-ساز ه های پار چه ای کششی......پارسال 2 سوال داشت
16-مهندس+معمار= ساختار
17-تعامل تکنولوژی و معماری
18-آرکی تایپی
19-معماری دیجیتال
....

تا بند 5 کتابها معرفی شده مهم هستند و حتما باید خوانده شوند ولی در بقیه موارد جزوه نیز میتواند جایگزین شود البته اگر برای رتبه های تک رقمی میخوانید باید نباید از 1 کتاب هم گذشت

امیدوارم موفق باشید:)

سلام خیلی ممنون از لطفتون تشکر انشالله خیر ببینین ،ببخشید یه سوال معماری بیونیک گلابچی چی؟

hasanpour70

کاربر فعال
کدام معمار اولین بار پله را به عنوان یکی از عوامل معماری در آثارش به کار برد؟
کسی جوابشو بلده؟
ازنظري تاريخي كه خوب نميشه جواب داد آخه از قديم بوده يا هموني كه بجه ها فرمودن كه تو كدوم دوره اهميت يافت
ولي وقتي سوال ميكه كدوم معمار يعني مربوط به مهماري قديم و جهان نيست بايد تو معماري معاصر دنبالش باشيم
آيزنمن در خانه شماره 6 راه بله اي طراحي كرد كه عملكرد نداشت، ازنظر من جواب سوال ميتونه همين باشه كه در اين خونه بله بدون عملكرد بعنوان يه عنصر معماري قرار داره
اين تحليله منه شايد اشتباه باشه، هروقت از جواب سوال مطمءن شدي به ما هم بكو

سلام دوستان خدا قوت خوب دارید پیش میرید . من که دیروز حسابی از برنامه در س خوندنم عقب افتاده بودم دیشب به حساب تنبیه نخوابیدم . سعی کردم تا جایی که می تونم برنامه درس خوندنمو پیش ببرم که خوشبختانه رسیدم بخونم زبان که نگید ازکمبود وقت توی مسیر رفت و آمد به دانشگاه و خونه و محل کار آموزی لغات رو حفظ می کنم تا الان که راضی بودم سخته ولی ارزش داره . وای که خیلی ممنونم از بچه ها به خاطر جزوه منظرشون خیلی لطف دارن بعضی دوستان . دوستان کسی pdf فناوری نوین ساختمان استاد گلابچی رو داره بزاره توی باشگاه ممنون می شم . چقدر روزهای شیرین و پر خاطره ای رو در کنار هم سپری می کنیم قدر این روزها رو بدونید . سال بعد انشالله توی این تایپک میام می گیم یادش بخیر پارسال این موقع واسه ارشد می خوندیم حالا شدیم دانشجوی ارشد .

دانشگاه شهید بهشتی عاشقتم . یک صندلی از کلاس ارشد معماریتو رزرو کردم واسه خودم برای سال تحصیلی94-95

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خدا قوت خوب دارید پیش میرید . من که دیروز حسابی از برنامه در س خوندنم عقب افتاده بودم دیشب به حساب تنبیه نخوابیدم . سعی کردم تا جایی که می تونم برنامه درس خوندنمو پیش ببرم که خوشبختانه رسیدم بخونم زبان که نگید ازکمبود وقت توی مسیر رفت و آمد به دانشگاه و خونه و محل کار آموزی لغات رو حفظ می کنم تا الان که راضی بودم سخته ولی ارزش داره . وای که خیلی ممنونم از بچه ها به خاطر جزوه منظرشون خیلی لطف دارن بعضی دوستان . دوستان کسی pdf فناوری نوین ساختمان استاد گلابچی رو داره بزاره توی باشگاه ممنون می شم . چقدر روزهای شیرین و پر خاطره ای رو در کنار هم سپری می کنیم قدر این روزها رو بدونید . سال بعد انشالله توی این تایپک میام می گیم یادش بخیر پارسال این موقع واسه ارشد می خوندیم حالا شدیم دانشجوی ارشد .

دانشگاه شهید بهشتی عاشقتم . یک صندلی از کلاس ارشد معماریتو رزرو کردم واسه خودم برای سال تحصیلی94-95

با این اراده ای که شما دارین شهید بهشتی باید عاشقتون باشه....
من دانشگاهم تموم شده ولی از همتون عقبم چون انقد مهمون میاد و میره از تو خونه که دیگه به واژه مهمون و وام حساسیت گرفتم....:mad:
صفحه قبل رو بخونین میبینین چقد عقبم....میشه برنامتونو بگین؟؟؟

ممنون .وقت به عشق دانشگاه شهید بهشتی انگیزه درس خوندنمو دو چندان می کنم چون قبولی معماری شهید بهشتی واسم مهمه . چهار ماهه سخته، خستگی زیاده ، باید با سختی مبارزه کرد اگه حواشی و مزاحمت ها دور برمونو گرفته یک جورایی کمرنگش کنیم یا به نفع خودمون سازگارش کنیم . وقت هدف گذاری و عشق به رسدن هدفه که فرهاد برای شیرینش چیا که نکرد . به امید بهترین خوبی ها برای شما دوستان عزیز رستگار شوید

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون .وقت به عشق دانشگاه شهید بهشتی انگیزه درس خوندنمو دو چندان می کنم چون قبولی معماری شهید بهشتی واسم مهمه . چهار ماهه سخته، خستگی زیاده ، باید با سختی مبارزه کرد اگه حواشی و مزاحمت ها دور برمونو گرفته یک جورایی کمرنگش کنیم یا به نفع خودمون سازگارش کنیم . وقت هدف گذاری و عشق به رسدن هدفه که فرهاد برای شیرینش چیا که نکرد . به امید بهترین خوبی ها برای شما دوستان عزیز رستگار شوید

ممنون از انرژی خوبی که انتقال میدین...ایشالا که همممه بچه هایی که زحمت میکشن نتیجه میگیرن
میشه بگین چند ساعت روزی میدرسین و چجوری میخونین؟؟؟
مشکل من اینه که صبح زود نمیتونم پاشم...مثلا تایم درس خوندنم صب تااا عصر ساعت 4 میشه 3 ساعت!!!!به نظرت چجوری خودمو عادت بدم صب زور بیدار شم؟؟؟

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از انرژی خوبی که انتقال میدین...ایشالا که همممه بچه هایی که زحمت میکشن نتیجه میگیرن
میشه بگین چند ساعت روزی میدرسین و چجوری میخونین؟؟؟
مشکل من اینه که صبح زود نمیتونم پاشم...مثلا تایم درس خوندنم صب تااا عصر ساعت 4 میشه 3 ساعت!!!!به نظرت چجوری خودمو عادت بدم صب زور بیدار شم؟؟؟

شیرین جان وقتی مجبوری همه کار میتونی انجام بدی.ادم بدون مشکلم نداریم.ما هم همش مهمون داریم اتفاقا .ادم اهنی هم نیستیم که همیشه صبح زود بیدار بشیم.من همیشه صبح زود بیدار میشم اما وسط هفته معمولا یه روزش خستم 2 ساعت بیشتر میخوابم اینجوری برای ادامه راهمم انرژی بیشتری داری.ولی دیگه همیشه دیر بیدار شدن خیلی بده.مگه الان چیز مهم تر از کنکورم تا بهمن تو زندگیت هست.باید تلاش کنی به خودت سختی بدی.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیرین جان وقتی مجبوری همه کار میتونی انجام بدی.ادم بدون مشکلم نداریم.ما هم همش مهمون داریم اتفاقا .ادم اهنی هم نیستیم که همیشه صبح زود بیدار بشیم.من همیشه صبح زود بیدار میشم اما وسط هفته معمولا یه روزش خستم 2 ساعت بیشتر میخوابم اینجوری برای ادامه راهمم انرژی بیشتری داری.ولی دیگه همیشه دیر بیدار شدن خیلی بده.مگه الان چیز مهم تر از کنکورم تا بهمن تو زندگیت هست.باید تلاش کنی به خودت سختی بدی.

مساله اینه که چشمام باز نمیشه یه بار امتحان کردم 7.5 بیدار شدم ولی انگار همش تو خواب بودم هی میرفتم صورتمو میشستم....هرررر کاری میکنم زودتر از 9 نمیتونم بیدارشم:(
ولی میخوام نیم ساعت نیم ساعت بکشم عقب این روشم امتحان کنم شاید جواب بده:(
آخه نمیدونم همیشه با مهمون چجوری درس میخونین....با اینکه پایین هییشششکی نیست و مهمونا میرن بالا ولی میفهمن من خونم نیام بیرون سلام بدم و یا با وجود دخترای هم سنم بمونم پایین بد میشه....اینبار میخوام مهمون که اومد فلنگو ببندم برم کتابخونه........به نظرت برای خوندن سازه در معماری دیر نکردم؟؟؟:cry:

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مساله اینه که چشمام باز نمیشه یه بار امتحان کردم 7.5 بیدار شدم ولی انگار همش تو خواب بودم هی میرفتم صورتمو میشستم....هرررر کاری میکنم زودتر از 9 نمیتونم بیدارشم:(
ولی میخوام نیم ساعت نیم ساعت بکشم عقب این روشم امتحان کنم شاید جواب بده:(
آخه نمیدونم همیشه با مهمون چجوری درس میخونین....با اینکه پایین هییشششکی نیست و مهمونا میرن بالا ولی میفهمن من خونم نیام بیرون سلام بدم و یا با وجود دخترای هم سنم بمونم پایین بد میشه....اینبار میخوام مهمون که اومد فلنگو ببندم برم کتابخونه........به نظرت برای خوندن سازه در معماری دیر نکردم؟؟؟:cry:
نه اصلا هم دیر نیس.اتقافا هرچی دیرتر بخونی بیشتر تو ذهنت میمونه.کتابهای دکتر گلابچی همشون حفظ کردن نمونه موردی و مرور عکسه . ولی دیگه از همین امروط شروع کن .

azi sadeghi

عضو جدید
بچه ها کسی جزوه درک مهندس علی طباطبایی رو داره؟
به آکادمی زنگ زدم به موسسه ابن یمین زنگ زدم نمیدن این جزوه رو.میگن خیلی خوبه.خواهش میکنم اگه دارین بزارین تو باشگاه:confused:

Hamid.026

عضو جدید
سلام دوستان عزیز . ..

یه سوال خیلی ضروری ؟؟؟؟

من یک سری جزوه PDF اینجا دانلود کردم مثل (سازه مشبک و سیستم های ساختمانی) و غیره
زده گرایش هنر های ساخت ولی من میخوام معماری-معماری شرکت کنم . ..

فرق زیادی دارن این جزوه ها با مباحث معماری-معماری ؟؟؟؟ مشکل می خورم ؟؟؟؟

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه نور و صوت ایزذی که تو باشگاه هست کامله؟؟؟؟میخوام فقط همونو بخونم
کسی جزوه نور و صوت آقایی رو نداره؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.خسته نباشید

یه سوال .به نظرتون از این سه تا کتاب الویت با کدومه؟(جزئیات ارتقادهنده...طراحی لرزه ای...ساختمانهای بلند)اصن واجبه همشو خوندن؟

در مورد فایل سخنرانی هم مارال جان دستت درد نکنه .به نظر صحبتاشون راجع به زمان بندی مفید بود چون خودم همین مشکلو داشتم متاسفانه.ولی بعضی مثالاشون جالب نبود!!!

فاطیما8

عضو جدید
سلام دوستان.خسته نباشید

یه سوال .به نظرتون از این سه تا کتاب الویت با کدومه؟(جزئیات ارتقادهنده...طراحی لرزه ای...ساختمانهای بلند)اصن واجبه همشو خوندن؟

در مورد فایل سخنرانی هم مارال جان دستت درد نکنه .به نظر صحبتاشون راجع به زمان بندی مفید بود چون خودم همین مشکلو داشتم متاسفانه.ولی بعضی مثالاشون جالب نبود!!!

به نظر من و با جمع بندی اونچه بچه ها گفتن اول ساختمانهای بلند و بعد طراحی لرزه ای خیلی مهمه و جز منابع اصلیه که باید خونده شه...

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من کتاب سازه در معماری رو دارم به نظرتون خلاصه درک رفتار رو از اینجا دانلود کنم کفایت میکنه یا بخرم؟؟؟راستش باید برم یه شهر دیگه وقتم خیلی تلف میشه.....خواستم ببینم اگه کافیه اینهمه راه رو نکوبم برم:confused:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممم:w42::w42::w42::w42::w42: ساخت فلش کارت فرهادی و رستگار پور

2 درس اول فرهادی با من..... شمام بییییاین یک درس از یکی ازین کتابا بردارید:redface:...

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز

غبطه خوردم به ارادتون و برنامه تون ... احسنت!!!

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممم:w42::w42::w42::w42::w42: ساخت فلش کارت فرهادی و رستگار پور

2 درس اول فرهادی با من..... شمام بییییاین یک درس از یکی ازین کتابا بردارید:redface:...

آزیتا جان این زبانه ؟!
لغته؟!
من که کلا ندارم هیچ کدوم ازین کتابارو ؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا