مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. کسی جزوه تنظیم شرایط ایزدی رو داره؟ تو باشگاه نیست انگار. ممنون میشم اگه کسی داره آپلود کنه.

آخرین ویرایش:

mahdiehhzh

عضو جدید
Re: مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94

این به خاطر اینه که کزازی استاد ایوان خانه است و سینا شریفی استاد مرکز
خوب معلوم جزوه استاد خودش رو معرفی می کنه عزیزم
... من تعریف کزازی رو زیاد شنیدم ... کتابش رو هم خریدم ...
خب به نظرت اون همه جزییات که تو کتاب کزازی هست لازمه برای ارشد عزیزم؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین خستگی ناپذیر ،انشالله که همگی به خوبی جلو میرید،منم دست و پا شکسته میخوونم،یه سوال برای مطالعات موردی درک رفتار اسم مهندس معمار و سازه و تاریخ ساخت و مکان وباید یاد بگیریم؟
برای خوندن نمونه موردی های درک رفتار
1 سیستم ساختمانی
2 فلسفه طراحی
3 نقش عناصر و اجرا
4 مصالح یا روش ساخت خاص
یه نگاهی به دفتر دوم سازه های کششی سروش نیا بنداز متوجه میشی چجوری بخونی....

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون اردشیر جان از راهنمایی هات ولی واسه سازه این روش مفید نیست و شدیدا توصیه میکنم خیلی مفهومی پیش نرید و تا جایی مفهوم خوبه که به مفاهیم سازه ای مسلط باشید والا خیلی از سوالات مثل شکل کتابها رو نمیشه مفهومی زد و دقیقا باید شکل رو دیده باشی یا سیستم های سازه ای و گزینه هاش خیلی نزدیکه و اگه فقط مفاهیم رو خونده باشی ممکنه غلط بزنی و واسه سازه به همین خاطره پیشنهاد اکید میکنم کتابها رو بخونید

راستی این قضیه 9 سوال؟(اگه درست متوجه شده باشم)از کتاب فن شناسی چیه؟منبعت موثقه؟
اگه بخایم حفظ کنیم ممکن یادمون بره ... حتی شکلا برای همین نوشته ها دور شکلا هم باید فهمیده شن... میگیم این کابله برای نگهداشتن خرپاست این کابله نیروش کششی داره و باید بفهمیمش.. فهمیدنشم کار سختی نیس فقط تحلیل شکل نه حفظ... اینجوری هم درکمون بالا میره همینکه یادمون نمیره.... همینکه حتی اگه اون شکلی جدید بدن میتونیم عملکردای اجزا اون سیستمو تحلیل کنیم...

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
بچه ها من میخواستم واسه تاسیسات (طبق برنامه مرکز) از جزوه ایزدی استفاده کنم ولی نمیتونم تو باشگاه پیداش کنم (چندتا جزوه هست ولی مباحثی که باید مطالعه بشه نیستن)کسی میتونه کمک کنه؟؟؟

اکوستیک ایزدی #342
نور ایزدی #344
تاسیسات مکانیکی - مهندس ایزدی #920
سامانه خورشیدی ایزدی #956

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب اصفهانی لغات کنکورها رو هم داره؟(کنکورهای هرسال) تلفظ لغات رو چی داره؟
بله داره همون رو جلدش نوشته مهمترین لغات کتابای 504 و تافل و .. با بغات سالای پیش 18 تا درس داره کلا هر درس 52 تا لغت که برای تفهیم هر لغت یه جمله که توش از همون لغت استفاده شده آورده شده و پایان هر درس تستهای تالیفی و تستهای کنکورای گذشته که از لغتهای اون درس استفاده شده

خودشه!!! من چاپ قبلیشو دارم بعضی قسمتاشو نداره
باید عکسشو واسمون بذاریا گفته باشم:redface:

من ک فعلا دارم میخونم تموم شه با جزوه قابوسی مرور میکنم فک کنم اینجوری نکات مهمش معلوم میشه البته اگههههههه وقت داشته باشم واسه اینکارا

اره ظاهرا چاپ جدیده الان چک کردم یک جا نوشته بود
با160صفحه اضافه و 481تصویر و نقشه (پلان ونما و مقطع )جدید...................مارال من چطوی160 صفحه راعکس بزارم که نیم دونم تازه کدوم صفحات جدیده ................اون هم توی این بی دوربینی ....................مگه بچه ها یک هماهنگی کنیم چند تایی بزاریم ............توکل به خدا بزار ببینیم چی میشه
ای عذرا جونم.میدونستی من و مارال خیلی دوست داریم:smile: اگه وقت داشتی با کمک بقیه بچه هایی که جدیدشو دارن تقسیم بندی کنین و بزارین.پلیززززززززززز

بچه ها من طبق برنامه مرکز معماری میخوام پیش برم( امروز به این نتیجه رسیدم:D) و توی ازموناش شرکت نکردم...:cool:
میخواستم ببینم کسایی که مثل من شرکت نکردن و طبق برنامه مرکز پیش میرن مطمئن هستن که بچه ها ازمونا رو تو سایت میزارن یا نه؟؟؟
اگه من زنده موندم این قول رو بهتون میدم که بزارم براتون..کاش کسایی که موسسات دیگم ثبت نام کردن مث ایوانخانه همکاری کنن

بچه ها کتاب مبانی طراحی ساختمان های بلند مهمه یا طراحی مفهومی ساختمان های بلند؟
مبانی طراحی مهمتره البته جزوه سعیدی پوری که اخیرا علیرضا جان گذاشتن خیلی خوبه یکی از دوستامم قرار بود برای این درس بره کلاس اگه رفت حتما جزوشو ازش به زور میگیرم میزارم:)

کتاب مبانی طراحی ساختمانهای بلند مهمه اونم در حد المپیک..... اون یکی یعنی طراحی مفهومی جز منابع درجه 3 و زیاد مهم نیست
حالا که این همه نقل قول گرفتم گفتم از فرصت استفاده کنم و یه تشکر جاناه تقدیمت کنم برای جزوه سعیدی پور..:gol::gol::gol::gol:

برای خوندن نمونه موردی های درک رفتار
1 سیستم ساختمانی
2 فلسفه طراحی
3 نقش عناصر و اجرا
4 مصالح یا روش ساخت خاص
یه نگاهی به دفتر دوم سازه های کششی سروش نیا بنداز متوجه میشی چجوری بخونی....
دفتر دوم سازه های کششی کجاس؟؟؟تو باشگا هست؟؟؟

تو یه حرکت انتحاری فیسبوکمو دی اکتیو کردم...:D شیطون گولم نزنه صلوات....:redface:
من هم همینطور خیلی سخته....همش وسوسه میشم چقد سخته این کنکور خدااااااااا

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این سیلابسی که گذاشتن برای هنرهای ساخت دقیقا مث معماریه که فقط تاریخ و منظر حذف شده ازش...به نظرتون میتونیم انرژی و تکنولوژی هم امتحان بدیم اگه فن رو بخوریم؟؟؟؟؟:w09:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اکوستیک ایزدی #342
نور ایزدی #344
تاسیسات مکانیکی - مهندس ایزدی #920
سامانه خورشیدی ایزدی #956
مرسی از لطفت عزیزم. ولی فک کنم سامانه خورشیدی فایلش خراب شده. تاسیسات مکانیکی هم دو تا فایل 7 صفحه ای بود و کامل نیست.
اگه جزوه ی کامل تاسیسات مکانیکی و تنظیم شرایطشو داشته باشی ممنون میشم اگه بذاری.:gol:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این سیلابسی که گذاشتن برای هنرهای ساخت دقیقا مث معماریه که فقط تاریخ و منظر حذف شده ازش...به نظرتون میتونیم انرژی و تکنولوژی هم امتحان بدیم اگه فن رو بخوریم؟؟؟؟؟:w09:
حاضری مواد و مصالحو مدیریت کارگاهی و هم بخوری عزیزم :lol::love:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
اگه بخایم حفظ کنیم ممکن یادمون بره ... حتی شکلا برای همین نوشته ها دور شکلا هم باید فهمیده شن... میگیم این کابله برای نگهداشتن خرپاست این کابله نیروش کششی داره و باید بفهمیمش.. فهمیدنشم کار سختی نیس فقط تحلیل شکل نه حفظ... اینجوری هم درکمون بالا میره همینکه یادمون نمیره.... همینکه حتی اگه اون شکلی جدید بدن میتونیم عملکردای اجزا اون سیستمو تحلیل کنیم...

دوست گرامی بچه هایی که بیشتر با من در ارتباطن میدونن که من خیلی خیلی مفهومی میخوندم و از همین جا هم ضربه خوردم .....نمیدونم شما تجربه کنکور رو دارید یا نه ولی مطمئن باشید این درس(ایستایی و فن ساختمان) بخصوص تو رشته هنرهای ساخت(و کلا گرایش های این رشته) همش مفهوم نیست و بعضی چیزها حفظیه و کسی برنده است که هم مفهوم رو فهمیده باشه و هم حفظیاتش قوی باشه.....اینا تجربه من بود ....اینا رو گفتم که خدای نکرده شماها ضرر نکنید و بتونید از تجربه ماها که ضرر این بی تجربگی رو دادیم استفاده کنید و انشالله شما بهترین نتیجه رو بگیرید

اینا رو هم با کمال دلسوزی میگم....نمیدونم چه برداشتی بشه... ولی من احساس میکنم باید بگم و در اخر هم واسه همه ارزوی موفقیت دارم

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله بیتا جون تو باشگاه هست.....
میشه لینک بدی گلم؟

حاضری مواد و مصالحو مدیریت کارگاهی و هم بخوری عزیزم :lol::love:
نه خب اونا که کار من نیس برای انرژی و تکنولوژی منظورم بود:cry:

دوست گرامی بچه هایی که بیشتر با من در ارتباطن میدونن که من خیلی خیلی مفهومی میخوندم و از همین جا هم ضربه خوردم .....نمیدونم شما تجربه کنکور رو دارید یا نه ولی مطمئن باشید این درس(ایستایی و فن ساختمان) بخصوص تو رشته هنرهای ساخت(و کلا گرایش های این رشته) همش مفهوم نیست و بعضی چیزها حفظیه و کسی برنده است که هم مفهوم رو فهمیده باشه و هم حفظیاتش قوی باشه.....اینا تجربه من بود ....اینا رو گفتم که خدای نکرده شماها ضرر نکنید و بتونید از تجربه ماها که ضرر این بی تجربگی رو دادیم استفاده کنید و انشالله شما بهترین نتیجه رو بگیرید

اینا رو هم با کمال دلسوزی میگم....نمیدونم چه برداشتی بشه... ولی من احساس میکنم باید بگم و در اخر هم واسه همه ارزوی موفقیت دارم
درسته کاملا مشکل منم دقیقا همون بود ...

aytakin69

عضو جدید
بچه ها من میخوام واسه لغات سالای قبل زیر ذره بین رو بخونم ولی گیج شدم....:confused: اونایی که این کتاب رو دارن بیان بگن چه جوری میخوننش؟ لغات بخش واژگان که آخر کتاب هس دقیقا همون لغات تستاس یا کامتر از اونه....شما با تستا شروع کردین یا همون بخش آخر؟

elham_er

عضو جدید
سلام.بچه ها من از روی سلابس مرکز پیش میرم..برای هر مبحث چندتا کتاب معرفی کرده و جزوه...که تا الان مقایسه این کتاب ها نشون داده بهم اختلاف جزی باهم دارن..نیازه همشون و بخوونم...البته همه شون منابع اصلی هست؟2_خیلی از جزوه ها مطالبش خلاصه کتاباس..بهتر نیس به جای خوندن اون کتاب ها جزوه رو بخونم؟

حفظی خوندن درس ایستایی و فن فکر نکنم زیاد درست باشه .به قول دوست عزیزمون که گفت کابل دارای نیروی کششی است . در اینجا باید یک پرانتز باز کنیم بگیم همیشه کششی نیست اگه طبق قانون منحنی طنابی پیش بریم تمام ابنیه سنتی ایران از طاق کلمبو حمامها و یخچال ها بگیرید تا قوس گنبد مسجد شیخ لطف الله و گنبد سلطانیه و امثال این گونه بناها که در اینجا کابل به تحمل فشار گرایش پیدا می کنه که در برابر شرایط بارهای دینامیکی پایداریی بالایی از خود نشان می دهند .یا به عنوان مثال طاق های کلیسای ساگرادا فامیلیا اثر انتونی گائودی بامدل کردن کابل خیس شده داخل فریزر و مدل منجمد شده کابل به این قانون پی برد که اگه کابل معکوس قرار بگیرد هم بار بیشتری رو تحمل می کند و هم مصالح مصرفی در سازه کاهش پیدا می کند و سازه سبک تر ساخته می شود . این گوشه ای از مطالعه مفهومی بنده بودش دیگه هر چی خودتون صلاح می دونید . موفق باشید

faezeh fazi

عضو جدید
سلام دوستان جزوات عناصر جزییات سیناشریفی میشه یکی برام بزاره ممنون میشم

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
حفظی خوندن درس ایستایی و فن فکر نکنم زیاد درست باشه .به قول دوست عزیزمون که گفت کابل دارای نیروی کششی است . در اینجا باید یک پرانتز باز کنیم بگیم همیشه کششی نیست اگه طبق قانون منحنی طنابی پیش بریم تمام ابنیه سنتی ایران از طاق کلمبو حمامها و یخچال ها بگیرید تا قوس گنبد مسجد شیخ لطف الله و گنبد سلطانیه و امثال این گونه بناها که در اینجا کابل به تحمل فشار گرایش پیدا می کنه که در برابر شرایط بارهای دینامیکی پایداریی بالایی از خود نشان می دهند .یا به عنوان مثال طاق های کلیسای ساگرادا فامیلیا اثر انتونی گائودی بامدل کردن کابل خیس شده داخل فریزر و مدل منجمد شده کابل به این قانون پی برد که اگه کابل معکوس قرار بگیرد هم بار بیشتری رو تحمل می کند و هم مصالح مصرفی در سازه کاهش پیدا می کند و سازه سبک تر ساخته می شود . این گوشه ای از مطالعه مفهومی بنده بودش دیگه هر چی خودتون صلاح می دونید . موفق باشید
عزیزم وقتی برمیگرده دیگه کابل نیست میشه قوس و دیگه نه اسمش کابله و هیچ صنمی با کابل نداره..
شاید ما هممون میخایم یه چیزیو بگیم اما تعریفامون متفاوته...
حفظی خوندن از نظر من یعنی چیزیو بخونی بدون اینکه حتی یه لحظه ب معنیش فکر کنی....
مفهومی هم یعنی یکم در حد چند ثانیه به چراییش فک کن... گفتم سازه کششی منظورم این بود وقتی میگی این قسمت کابل کششی وقتی نگا کنی شکلو میبینی فلان عضو داره میکشدش و باعث میشه کش بیاد... خوب اگه شما هیچیم از نیرو ها ندونید میتونید حدس بزنید تحت چه تنشی قرار داره....
عطر علی عزیزم درست میگن یه نگاه بدون تحلیل به شکلا هم شما رو ب همین نتیجه میرسونه چون قرار نیس شکلا عوض شن و عینا همون تکرار میشه... پس اگه متوجه چیزی نشدید ازش بگذرید و فقط حفظش کنید....
اما وقتی تحلیل یه شکل چند ثانیه طول میکشه کسی ضرر نمیکنه به راستاها نیرو ها هم دقتی کنه.... و اینکه چه تاثیری رو هم میزارن در حالی که کسی هم که ایستایی نخونده باشه از رو شکل میفهمه کجا تحت فشار و کدوم قسمت کششه....
فقط خواستم بگم منظور من از مفهومی خوندن این بود و شاید تعریف عطر علی عزیز چیز دیگه ای بوده...

parinush

عضو جدید
بچه ها کتاب فیزیک 2 قبایکلو ، فصل 3و 4 چند صفحس؟

فیزیک 1 قبایکلو فصل 1و 2 چند صفحه است؟

سرفصل هر کدوم رو میگید؟

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من از روی سلابس مرکز پیش میرم..برای هر مبحث چندتا کتاب معرفی کرده و جزوه...که تا الان مقایسه این کتاب ها نشون داده بهم اختلاف جزی باهم دارن..نیازه همشون و بخوونم...البته همه شون منابع اصلی هست؟2_خیلی از جزوه ها مطالبش خلاصه کتاباس..بهتر نیس به جای خوندن اون کتاب ها جزوه رو بخونم؟
منابع اصلی هم اولویت بندی دارن یعنی شما وقتی فلان کتابو خوندی برو رو کتاب بعدی... که اکادمی خیلی خوب تو منابش این اولویتارو مشخص کرد...
من خودم خوراکم جزوست :love: ولی نه جزوه بدون کتاب... خیلی وقتا عکسایی تو کتابا هست که تو جزوه نیست و معمولا عکسا کتابا بهتر تو ذهنت میمونه چاپ بهترش....پس نگاه کردن عکسا کتاب مهمه و جزوه جاشو پر نمیکنه ... حتی اگه شده ب صورت روخونی صفحه ها کتابو بخون ... که نکته هایی که فک میکنی مهمه اما تو جزوه نیومده رو در بیاری و کتاب چون مفصل تر توضیح میده دیده تو نسبت ب قضیه باز تر میکنه....
جزوه در کنار کتاب..... و پیش بردنشون ب صورت همزمان :love::w12::w21:

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من میخوام واسه لغات سالای قبل زیر ذره بین رو بخونم ولی گیج شدم....:confused: اونایی که این کتاب رو دارن بیان بگن چه جوری میخوننش؟ لغات بخش واژگان که آخر کتاب هس دقیقا همون لغات تستاس یا کامتر از اونه....شما با تستا شروع کردین یا همون بخش آخر؟
عزیزم من این کتاب رو به همراه گرامرش خریدم
لغتها رو دارم از اخر میخونم و لغاتی که 3 یا بیشتر از 3 بار در کنکور اومده رو ستاره میزنم که دوباره رو اونا تاکید کنم
هر شب چند صفحه ای رو میخوندم اما چند وقته ولش کردم و دوباره شروع میکنم
تا لغتارو یاد نگرفتی نرو تست بزن روحیه ات خراب میشه

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
مرسی از لطفت عزیزم. ولی فک کنم سامانه خورشیدی فایلش خراب شده. تاسیسات مکانیکی هم دو تا فایل 7 صفحه ای بود و کامل نیست.
اگه جزوه ی کامل تاسیسات مکانیکی و تنظیم شرایطشو داشته باشی ممنون میشم اگه بذاری.:gol:

خواهش می کنم، تنظیم شرایطش رو ندارم متاسفانه، لینک ها رو چک می کنم :gol:

سلام دوستان جزوات عناصر جزییات سیناشریفی میشه یکی برام بزاره ممنون میشم

لینک جزوه سینا شریفی : #953

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
لینک جزوه سامانه خورشیدی رو چک کردم مشکلی نداشت اینم لینک مستقیمش :
http://www.mediafire.com/download/86l1mwmv0vaxxk1/samaneh%20khorshidi.pdf

از ایزدی هم همون دو جزوه تاسیسات مکانیکی رو دارم که هر کدوم 7 صفحست شرمنده

پ.ن : راستی من میتونم آزمونای ایوان خانه رو بذارم، ولی دو روز بعد آزمون میذارم، اشکال نداره؟
(آزمون دیروز رو دوشنبه شب میزارم، تا به دستم برسه و اسکن کنم طول می کشه)

آخرین ویرایش:

فاطیما8

عضو جدید
سلام به همگی...بچه ها من واسه اسلامی چی بخونم غیر سبک شناسی؟جزوه متدین مال سال 89 فکر میکنم خیلی قدیمیه همینطور جزوه نسیم عسگری اونم ک تو تاپیک جزوه هاس قدیمیه چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
واینکه تنظیم ایزدی هم تو جزوات نیست چی بخونیم تنظیم؟؟؟؟؟؟؟

elham_er

عضو جدید
منابع اصلی هم اولویت بندی دارن یعنی شما وقتی فلان کتابو خوندی برو رو کتاب بعدی... که اکادمی خیلی خوب تو منابش این اولویتارو مشخص کرد...
من خودم خوراکم جزوست :love: ولی نه جزوه بدون کتاب... خیلی وقتا عکسایی تو کتابا هست که تو جزوه نیست و معمولا عکسا کتابا بهتر تو ذهنت میمونه چاپ بهترش....پس نگاه کردن عکسا کتاب مهمه و جزوه جاشو پر نمیکنه ... حتی اگه شده ب صورت روخونی صفحه ها کتابو بخون ... که نکته هایی که فک میکنی مهمه اما تو جزوه نیومده رو در بیاری و کتاب چون مفصل تر توضیح میده دیده تو نسبت ب قضیه باز تر میکنه....
جزوه در کنار کتاب..... و پیش بردنشون ب صورت همزمان :love::w12::w21:
:redface:
مرسی ک جواب دادی...جوابمو گرفتم ..موفق باشی ..

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم من این کتاب رو به همراه گرامرش خریدم
لغتها رو دارم از اخر میخونم و لغاتی که 3 یا بیشتر از 3 بار در کنکور اومده رو ستاره میزنم که دوباره رو اونا تاکید کنم
هر شب چند صفحه ای رو میخوندم اما چند وقته ولش کردم و دوباره شروع میکنم
تا لغتارو یاد نگرفتی نرو تست بزن روحیه ات خراب میشه
دوستان این کتاب های زبان ارشد منظورم زیر ذره بین و کتاب زبان عمومی ارشد اصفهانی که مرکز معرفی کرده همون لغات 504 و تافل و شامل میشن.درسته؟
به نظرتون آیا با داشتن کتاب 504 و تافل که خودشون شامل آزمون و تست هستند و همینطور شامل گرامر لازم به تهیه ی زیر ذره بین یا کتاب اصفهانی هست؟

sh.enayati

عضو جدید
سلام
من برای سازه در معماری و مبانی طراحی سازه و درک رفتار از منابع اصلی،ساختمان های بلند و میخوام از جزوه سعید پور و بقیه مناب فن رو سعی میکنم اگه رسیدم جزوه های سروش نیا که تو باشگاه هست وبخونم...اما در کنار اینا موندم کتاب ایستایی و فن ساختمان مرکز معماری ایران که مولفش اقای فاطمی و دو جلدیه بگیرم یا کتابای ایستایی به زبان ساده وسیستم های ساختمانی عصر کنکاش؟؟؟؟؟؟؟
کسی ج نمیده؟

فاطیما8

عضو جدید

ببینین شما همین کتابای اصلی رو به همراه حزوه های سروش نیا کامل مسلط بشین درصد خوبی میزنین من دوستم پارسال فقط جزوات طباطبایی و 3کتاب اصلی گلابچی رو خوند و 70 درصد زد....بستگی به خودتون داره اگه با این حزوات ومنابع اصلی متوجه نمیشین کتاب ایستایی به زبان ساده روونتر توضیح داده منابع اصلی روو کتاب فاطمی رو هم من خوندم پارسال خوبه ولی خب شما یا جزواتو بخون یا کتاب بگیر اینا همش تکرار مکرراته به همین تعداد مسلط بشین بهتره تا هیچ کدوم کامل نفهمین... به نظر من جزوات سروش نیا تو باشگاه کامل نیستن از هرکدوم چند فصلی گذاشتن من خودم مرکز معماری زنگ زدم ولی جزوات کامل سروش نیا رو نمیفروشن باید حتما کلاسشو بری واسه همین فاطمی خوبه به نظرم توضیجات خوبی داره به زبان ساده رو نخوندم تعریفشو شنیدم ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا