مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahfo

کاربر بیش فعال
موافقم ولی به نظرم بهتره زبان هر روز تو برناممون باشه....و اینکه کتابها و سر فصل ها رو دقیق بگیم که بتونیم با هم رفع اشکال کنیم...

این لیست منابع پیشنهادی مرکز معماریه که بر اساس درجه اهمیته هر کتابهManabe_Arshad-_edit_-1.jpgManabe_Arshad-_edit_-2.jpg

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرکسی از بگه چه گروه درسی رو میخواد اول بخونه و برا اون درس چه منبعی رو میخواد اول تموم کنه ایجوری من یه برنامه هفتگی خوب میزارم اینجا و یک روز در هفته رو برای اعلام اتمام و گذاشتن خلاصه هامون تعیین میکنیم مثلا امروز 4 شنبه است میشه هر 4شنبه شب همه با هم جمع شیم و تبادل اطلاعات کنیم و بقیه هفته همه سعی کنن برنامه رو انجام بدن. هستید؟

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون چیه که یه برنامه منظم واحدو دنبال کنیم و در زمانهای مشخص بیایم برا رفع اشکال و مرور خلاصه های هم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام بچه ها من پارسال کنکور دادم .رتبم خوب نشده اما دارم واسه اسکیس کار میکنم.از اول مرداد با شما میخونم.برنامه من اینه که واسه هر 3 تا درس یک ماه و نیم وقت بذارم.زبانم هر روز باید بخونم.یک ماه و نیم اول:جهان،ایستایی،تنظیم شرایط. دوم:ایران،تاسیسات،سازه .سوم:معاصر،منظر،درک.

mahfo

کاربر بیش فعال
http://www.iacenter.ir/web/images/%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF/Manabe_Arshad-_edit_.pdf[/QUOTE

ممنون گرفتم پیشنهاد شما چیه ؟ کدومو اول بخونیم ؟
به نظرم 504+ درک رفتار سازه ها+سبک شناسی پیرنیا+معاصر قبادیان+جهان زارعی+زیبایی شناسی+باغ ایران نعیما
فک کنم اینا دیگه پایه ای ترین مطالب باشن

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم روزی یک درس زبان+2ساعت تاریخ(یکیش)+2 ساعت زیبایی+1 ساعت منظر+2 ساعت سازه=تقریبا روزی 8 ساعت

این برنامه شخصی شماست . منظور من این که یه مقداری از کتابارو مشخص کنیم تو هفته جاری هرکی به روش خودش اونارو بخونه بعد 4شنبه شبا بیایم رفع اشکال

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه این کتاب جدید قبادیانو دیدین ببینین چطوره؟ممنون
سلام من دیروز رفتم چند تا کتاب خریدم...کتاب جدید قبادیان بناهای معاصر رو مورد بررسی قرار میده از قاجار تا کارهای اخیر معمارانی مثل رضا دانشمیر....من نخریدمش...اگه وقت آوردم میخرم بعدا مطالبشم همون مطالب مجله های معماری مثل مجله معمار هستش

mahfo

کاربر بیش فعال
کتابا خیلی کمیاب و گرون شده..زیبایی شناسی رو نتونستم گیر بیارم....کتاب فیزیک ساختمان 4 هم اومد تو منابع

خدا خودش رحم کنه... زیبایی شناسی فایل دانلودش تو سایتwww.sainar.net هست.فیزیک 4؟موضوع مبحثش چیه؟

mahfo

کاربر بیش فعال
دوستان این برنامه پیشنهادی منه... تا 15 تیر... چون نمیشه روزانه هماهنگ کرد هفتگی صفحه بندب کردم که پنج شنبه هام بیایم رفع اشکال کنیم.
حالا هرکی ایراداشو بگه که درستش کنیم:smile:
اینطوری که من حساب کردم میتونیم سازه و معاصرو سبک شناسی رو تموم کنیم و بعدش یه کتابه دیگشونو شروع کنیمUntitled-1لل.jpg

nasim_shsh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این برنامه پیشنهادی منه... تا 15 تیر... چون نمیشه روزانه هماهنگ کرد هفتگی صفحه بندب کردم که پنج شنبه هام بیایم رفع اشکال کنیم.
اینطوری که من حساب کردم میتونیم سازه و معاصرو سبک شناسی رو تموم کنیم و بعدش یه کتابه دیگشونو شروع کنیممشاهده پیوست 153011

سلام برنامتون خوبه اما فکر مرور کردنو کردین؟
مثلا زبان روزی ی درس بخونیم باید فرداش یا پس فرداش حتما برگردیم ی نگا روش داشته باشیم
یعنی من خودم اینجوریم! یادم میره!:(

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که همون برنامه دیشبی من شد(روزی 2 ساعت)
اسم نویسنده باغ ایرانی و انتشاراتشو میگین لظ=طفا
مرسی

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که همون برنامه دیشبی من شد(روزی 2 ساعت)
اسم نویسنده باغ ایرانی و انتشاراتشو میگین لظ=طفا
مرسی
باغ و معاصر،البته هردوشون منابع ديگه اي هم دارن... من جدول گذاشتم،اينجا به هم ريخته متاسفانه... از سمت چپ،اسم کتاب،انتشارات و نويسنده
امير باني مسعودهنر معماري قرنمعماري غرب،ريشه ها و مفاهيم

زيگفريد گيديون-منوچهر مزينيشرکت انتشارات علمي و فرهنگيفضا،زمان و معماري
ويتوريو مانياگو لامپونياني-لادن اعتضاديشهيد بهشتيمعماري و شهرسازي در قرن بيستم
دکتر وحيد قبادياندفتر پژوهش هاي فرهنگيمباني و مفاهيم در معماري معاصر غرب

باغ ايراني
غلامرضا نعیماپیامباغ های ایران-که ایران چو باغی است خرم بهار
آزاده شاهچراغيپارادايم هاي پرديس

L

l3an00

Guest
بچه ها لطفا هر کسی هر جزوه ای قرار میده درباره محتواش و کیفیتش یه توضیح مختصر بده
خب برای شروع:
[h=2]کتاب 504 که فکر میکنم هممون داریم + فلش کارتش [/h]
فلش کارت ها برای کسی که با جعبه لایتنر میخونه و نمیخواد فلش کارتهای اماده بیرون رو بخره خوبه (فقط لغت + معنیشون هست که بصورت پشت و رو پروینت بگیرید و بخونید)

mahfo

کاربر بیش فعال
بچه ها لطفا هر کسی هر جزوه ای قرار میده درباره محتواش و کیفیتش یه توضیح مختصر بده
خب برای شروع:
کتاب 504 که فکر میکنم هممون داریم + فلش کارتش

فلش کارت ها برای کسی که با جعبه لایتنر میخونه و نمیخواد فلش کارتهای اماده بیرون رو بخره خوبه (فقط لغت + معنیشون هست که بصورت پشت و رو پروینت بگیرید و بخونید)

من نرم افزار ویکی لایتنرو ریختم رو گوشیم علاوه بر 504 لغات1100 و تافلم داره.طرز کارشم مثه لایتنرهcom.wikivajeh.wikileitner0.jpg

mahfo

کاربر بیش فعال
باغ و معاصر،البته هردوشون منابع ديگه اي هم دارن... من جدول گذاشتم،اينجا به هم ريخته متاسفانه... از سمت چپ،اسم کتاب،انتشارات و نويسنده
امير باني مسعودهنر معماري قرنمعماري غرب،ريشه ها و مفاهيم

زيگفريد گيديون-منوچهر مزينيشرکت انتشارات علمي و فرهنگيفضا،زمان و معماري
ويتوريو مانياگو لامپونياني-لادن اعتضاديشهيد بهشتيمعماري و شهرسازي در قرن بيستم
دکتر وحيد قبادياندفتر پژوهش هاي فرهنگيمباني و مفاهيم در معماري معاصر غرب

باغ ايراني
غلامرضا نعیماپیامباغ های ایران-که ایران چو باغی است خرم بهار
آزاده شاهچراغيپارادايم هاي پرديس

الان یعنی اینا رو بخونیم یا اونایی که من نوشتم تو جدول؟
سازه در معماری/دکتر محمود گلابچی
زیبایی شناسی در معماری/ترجمه جهانشاه پاکزاد
معماری جهان/ابراهیم زارعی
معماری معاصر/قبادیان
سبک شناسی/پیرنیا
باغ ایرانی/نعیما

mahfo

کاربر بیش فعال
برا مرور چیکار کنیم؟

من معمولا موقع درس خوندن خلاصه نویسی میکنم.اینطوری بره مرور ماههای آخرم حجم مطالبم کمتر میشه.البته عکس و پلانهای هر کتابم موقع خوندن دوباره باید نگاه کرد

mahfo

کاربر بیش فعال
الان یعنی اینا رو بخونیم یا اونایی که من نوشتم تو جدول؟
سازه در معماری/دکتر محمود گلابچی
زیبایی شناسی در معماری/ترجمه جهانشاه پاکزاد
معماری جهان/ابراهیم زارعی
معماری معاصر/قبادیان
سبک شناسی/پیرنیا
باغ ایرانی/نعیما

زاستی من برای تنظیم و مصالح و عناصر منبعی ندارم...

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اینطوری که من حساب کردم میتونیم سازه و معاصرو سبک شناسی رو تموم کنیم و بعدش یه کتابه دیگشونو شروع کنیممشاهده پیوست 153011

ممنون که برنامه هاتونو به اشتراک می ذارین، منم مطالبی رو که به نظرم می رسن می گم، امیدوارم ناراحت نشین:gol:

فک کنم سیستم 504 طوریه که 6 روز هفته یک یونیت (6 درس) خونده می شه و 1 روزم برا حل تمرینای مروری یونیت و مرور درسای اون هفته تعیین می شه، حالا من اینو جایی نشنیدم خودم از محتوای کتاب این طور برداشت کردم ممکنه اشتباه باشه... ولی در کل این طوری که نمی شه پشت سر هم حفظ کرد لغاتو باید یه وقفه ای برای درک کردن شون هم ایجاد شه دیگه...

نمی خوام موج منفی ایجاد کنم ولی واقع بینانه اگه بخواییم نگاه کنیم تعداد کتابایی که می خوایین در عرض 1 ماه (اونم ماه اول که هنوز روند کار کنده) بخونیم خییییلی زیاده.. اگه همه برسونن عالیه ولی حداقل من یکی که نمی تونم... به نظرم بهتره یه اولویت بندی پیشنهادی هم تو برنامه باشه تا انعطاف پذیر باشه، مثلا من خودم بین اینا اولویت رو به سازه در معماری و 504 می دم و وقتی ببینم نمی رسم بخونم اولین حرکت باغ ایرانی رو حذف می کنم و بعد از اون زیبایی شناسی رو، اینکه تو هر برنامه ریزی دوره ای، اولویت با کدوم کتابا باشه مسئله ی حساس تریه و شاید یه نفر با تجربه ی کمتر نتونه درست تعیین کنه، باید بحث شه و همه نظرات شونو بگن و مثلا من بیام اینجا نظر بقیه رو بخونمو بفهمم از فلان نقطه نظر که من قبلا بهش دقت نکرده بودم حذف کردن زیبایی شناسی کار اشتباهیه و نسبت به کتابایه دیگه اولویت کمتری داره... این طوری فک کنم یکی بخونه و 10 نفر دیگه فقط از خودشون ناامید شن، اگه یه اولویت بندی خوبی باشه حداقل کسایی که میزان مطالعه شون کمتره (اول از همه خودم) خیال شون راحته حداقل تلاش شون پربازده و موثر بوده...

در مورد فن هم به نظر من برا فارغ التحصیلا شروع کردن با سازه خوبه (چون از نظر یادآوری مباحث براشون اولویت یکسان دارن) ولی ما دانشجوهای ترم 6 که قراره بعد امتحان شروع کنیم خوندنو، بهتره فن رو اول از تاسیسات و تنظیم شرایط شروع کنیم چون تازه واحداشو پاس کردیم و هنوز مبحث تو ذهن مون تازه ست و با یه مرور خوب سریع می تونیم جمعش کنیم خیالمون راحت شه، اما اگه بمونیم آخر تابستون این کارو کنیم تقریبا اکثر مطالب یادمون رفته (چون قبلا روند مطالعه و مرورش کامل نشده) و یه اتلاف وقتی هم این وسط برای دوباره ارتباط برقرار کردن با موضوع باید داشته باشیم... حالا شایدم این فقط نظر من باشه و بقیه مشکلی با این مسئله نداشته باشن... کلا فک کنم باید یکی دو تا برنامه ی موازی باید پیشنهاد شه تا هر کس با نسبت به شرایطش انتخاب کنه کتاباشو...

mahfo

کاربر بیش فعال
ممنون که برنامه هاتونو به اشتراک می ذارین، منم مطالبی رو که به نظرم می رسن می گم، امیدوارم ناراحت نشین:gol:

فک کنم سیستم 504 طوریه که 6 روز هفته یک یونیت (6 درس) خونده می شه و 1 روزم برا حل تمرینای مروری یونیت و مرور درسای اون هفته تعیین می شه، حالا من اینو جایی نشنیدم خودم از محتوای کتاب این طور برداشت کردم ممکنه اشتباه باشه... ولی در کل این طوری که نمی شه پشت سر هم حفظ کرد لغاتو باید یه وقفه ای برای درک کردن شون هم ایجاد شه دیگه...

نمی خوام موج منفی ایجاد کنم ولی واقع بینانه اگه بخواییم نگاه کنیم تعداد کتابایی که می خوایین در عرض 1 ماه (اونم ماه اول که هنوز روند کار کنده) بخونیم خییییلی زیاده.. اگه همه برسونن عالیه ولی حداقل من یکی که نمی تونم... به نظرم بهتره یه اولویت بندی پیشنهادی هم تو برنامه باشه تا انعطاف پذیر باشه، مثلا من خودم بین اینا اولویت رو به سازه در معماری و 504 می دم و وقتی ببینم نمی رسم بخونم اولین حرکت باغ ایرانی رو حذف می کنم و بعد از اون زیبایی شناسی رو، اینکه تو هر برنامه ریزی دوره ای، اولویت با کدوم کتابا باشه مسئله ی حساس تریه و شاید یه نفر با تجربه ی کمتر نتونه درست تعیین کنه، باید بحث شه و همه نظرات شونو بگن و مثلا من بیام اینجا نظر بقیه رو بخونمو بفهمم از فلان نقطه نظر که من قبلا بهش دقت نکرده بودم حذف کردن زیبایی شناسی کار اشتباهیه و نسبت به کتابایه دیگه اولویت کمتری داره... این طوری فک کنم یکی بخونه و 10 نفر دیگه فقط از خودشون ناامید شن، اگه یه اولویت بندی خوبی باشه حداقل کسایی که میزان مطالعه شون کمتره (اول از همه خودم) خیال شون راحته حداقل تلاش شون پربازده و موثر بوده...

در مورد فن هم به نظر من برا فارغ التحصیلا شروع کردن با سازه خوبه (چون از نظر یادآوری مباحث براشون اولویت یکسان دارن) ولی ما دانشجوهای ترم 6 که قراره بعد امتحان شروع کنیم خوندنو، بهتره فن رو اول از تاسیسات و تنظیم شرایط شروع کنیم چون تازه واحداشو پاس کردیم و هنوز مبحث تو ذهن مون تازه ست و با یه مرور خوب سریع می تونیم جمعش کنیم خیالمون راحت شه، اما اگه بمونیم آخر تابستون این کارو کنیم تقریبا اکثر مطالب یادمون رفته (چون قبلا روند مطالعه و مرورش کامل نشده) و یه اتلاف وقتی هم این وسط برای دوباره ارتباط برقرار کردن با موضوع باید داشته باشیم... حالا شایدم این فقط نظر من باشه و بقیه مشکلی با این مسئله نداشته باشن... کلا فک کنم باید یکی دو تا برنامه ی موازی باید پیشنهاد شه تا هر کس با نسبت به شرایطش انتخاب کنه کتاباشو...

خب برنامه ی هرکسی میتونه فرق داشته باشه چون مثلا ما درسمون تموم شده ولی بعضیا هنوز نه...خب شمام برنامه پیشنهادیتونو بگین با مقایسه ی چند تا برنامه و مشخص شدن ضعف و قوته هرکدومش میتونیم به چیز بهتری دست پیدا کنیم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا خودش رحم کنه... زیبایی شناسی فایل دانلودش تو سایتwww.sainar.net هست.فیزیک 4؟موضوع مبحثش چیه؟

مال دکتر زهرا قیابکلو هستش قبلا سه تا بود چهارمیشم اومده
1.آکوستیک
2.تنظیم شرایط محیطی
3.روشنایی الکتریکی
4.شرمایش غیر فعال...اگه اون سه تارو نخوندین حتما این یکی رو بخونین... راجع به کتاب جدید قبادیان هم احتمالش هست سوال بیاد ولی به نظر من بزارین آخر اگه وقت داشتین بخونینش...وقتتونو بزارین رو منابع اصلی تر

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید رسیدن به یه تفاهم راجع به برنامه ریزی واحد فکر کنم عملی نباشه..چون هر یک از بچه ها شرایط خاص خودشونو دارن و بر اساس اون برنامه ریزی میکنن..من خودم از سبک شناسی پیرنیا.مصالح سام فروتن.......ایستایی هنرستان.....و زبان شروع کردم.....واسه من جواب داده....در ضمن نکته مهم حتما کتاب مبانی فیزیک ساختمان 4 قیابکلو رو بخونید..تازه اومده....با عنوان سرمایش غیر فعال

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون می ارزه نشریه 55رو بخونیم؟؟؟:question:

وضعیت
موضوع بسته شده است.