مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahfo

کاربر بیش فعال
اگه مقدور بود خودتون یه سر برین دانشگاه تهران و دانشگاه های معتبر دیگه شخصا با رتبه های برتر صحبت کنین و ازشون راهنمایی بخواین...اگه مسیرو اول درست بریم بهتره تا یه مسیرو اشتباه بریم نصفه هاش متوجه بشیم

من فکر کنم همین جا هم بتونیم از رتبه های برتری که امسال شرکت کردن سوالامونو بپرسیم...چون این دوستان هنوز تو حال و هوای کنکورن ولی کسانی که مثلا پارسال قبول شدن زیاد اطلاعاتشون به روز نیست...مثلا یکی از دوستان میگفت امسال منابع تاریخ عوض شده:surprised:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یه تجربه از خودم بهتون می گم
نمی گم از الان شروع نکنید به خوندن ولی خیلی هم سخت و زیاد نخونید انرژی اصلیتون را بذارید برای مهر به بعد
من افراد زیادی را می شناسم که از تابستان شروع کردن به خواندن و الان رتبه های چندان خوبی ندارند و کسایی را می شناسم که از مهر شروع کردن و حتی با این که سال اولشون بوده رتبه های فوق العاده حتی تک رقمی دارن دلیلشم این هست که خستگی ناشی از زیاد خوندن اذیتتون می کنه مثل خود من که ماه آخر نصف همیشم هم نخوندم چون از همه کتابها خسته شده بودم
تو این چند ماه اگه می خواهید درسی بخونید در وهله اول زبان ، در وهله دوم زبان ، در وهله سوم زبان و بعد از اون رو سوالات درک کار کنید بقیه در سها را می شه از مهر تا بهمن جمعش کرد
دلیلشم اگه به رتبه های امسال و سالهای پیش نگاه کنید راحت متوجه می شید تا زبان زیر 20 رتبتون را می کشه پائین ، زبان 20 تا 40 رتبتون را وسط نگه می داره و زبان 40 به بالا به خصوص 60 به بالا به نحوه ی عجیبی رتبون را می کشه بالا

ati88

عضو جدید
راستش من با خودم قرار گذاشتم تا مهر حجم کارامو کم کنم و از مهر به بعد دیگه ککلا سر کار نرم...من تو بنیاد شهرمون ناظرم و البته بیشتر کارای معماری انجام میدم با آموزش نرم آفزار...چند وقت پیش رفتم بنیاد گفتم دیگه بهم کار ندید تا یه مدتی..کلاسای مکسم تموم شه دیگه نمیگرم...الان همزمان با کار شروع کردم روزی 4-5ساعت سعی میکنم تا آخر هفته بیشترش کنم...معماری و ارشد برام از نون شب واجب تره:victory:
خب من کارم طوریه که نمی تونم از مهر دیگه نرم،نهایت یک ماه قبل از کنکور رو بتونم مرخصی بگیرم
اصلا نمی دونم چه طور باید برنامه ریزی کنم و این موضوع به شدت آزارم می ده:(

mahmoudz

کاربر فعال
خب من کارم طوریه که نمی تونم از مهر دیگه نرم،نهایت یک ماه قبل از کنکور رو بتونم مرخصی بگیرم
اصلا نمی دونم چه طور باید برنامه ریزی کنم و این موضوع به شدت آزارم می ده:(

سلام.
هیچ وقت نا امید نشین.
همه ی ما آدما وقت های پرت زیادی داریم و خودمون قدرشو نمی دونیم.
با حداقل زمان هم میشه به نتیجه دلخواه هم رسید
پس سعی کنید در روز حداقل زمان رو به خواندن اختصاص بدید.
پایدار باشید.

memar_lahijani

عضو جدید
بچه ها یه سوال دارم میشه کمکم کنین ؟ ارشد منظر به چه دردی می خوره از لحاظ شرایط کاری؟ می تونم همه درسارو تو یونی درس بدم باهاش ؟ بار علمی منظر دانشگاه ها خوبه به اندازه معماری؟ من فکر کنم تو منظر استعداد بیشتری دارم همینطور علاقه.ولی چون کار معماری _ معماری بیشتره به نظرم می خوام اونو بخونم.در کل همیشه عشقم منظر بوده یه جورایی ...:w20:

ati88

عضو جدید
راستش من چون فقط به معماری معماری فکر میکنم راجع به رشته های دیگه زیاد تحقیق نکردم..ولی دوست عزیز به نظر من برو دنبال هر چیزی که علاقه داری و بهش عشق میورزی..اگه به دنبال بازار کار هستی به نظرم اصلا نخون واسه ارشد...و بعدا که وضعت خوب شد برو آزاد...ببینید ما فراموش کردیم واسه چی داریم ارشد میخونیم..غیر از اینه که یه معمار بشیم...من اگه دارم تلاش میکنم فقط بخاطر اینه که خودمو آماده کنم برای ورود به دنیای معماری...اگه هم قبول نشم میرم خارج از کشور تو یه دفتر معماری خوب کارآموزی...کاری که تمام معمارای دنیا کردن...الان آقای خزائلی ارشدشو آزاد خونده..تازه یه سمینار اومده بود شهرمون گفتش که زیاد درسش خوب نبوده..ولی الان چی؟؟؟؟جزئ یکی از بهترین معمارای کشورمونه که کارش همیشه تو سایتهای معتبر خارجی نقد میشه..و داریم کسایی هم که از بهترین دانشگاه دکترا گرفتن ولی تو رزومشون یه اثر معماری خوب نمیبینیم...پس کلا تو زندگی برو دنبال چیزی که دوس داری نه اینکه دیگران بگن و شرایط ایجاب کنه ...
منم می خوام معماری معماری بخونم
برای کارآموزی امکان ویزا گرفتن فوق العاده کمه،مگر این که ریسرچ اسیستانت بگیری برای یه دانشگاه معتبر که اونم پژوهشیه

دوستان کسی هست که کاملا در مورد منظر اطلاعات داشته باشه؟

qazal.

عضو جدید
منم می خوام معماری معماری بخونم
برای کارآموزی امکان ویزا گرفتن فوق العاده کمه،مگر این که ریسرچ اسیستانت بگیری برای یه دانشگاه معتبر که اونم پژوهشیه

دوستان کسی هست که کاملا در مورد منظر اطلاعات داشته باشه؟
میشه در مورد ریسرچ اسیستانت توضیح بیشتری بدی

ati88

عضو جدید
میشه در مورد ریسرچ اسیستانت توضیح بیشتری بدی
فکر می کنم این جا اسپم باشه توضیحش:redface:
اول باید یه دانشگاه و استاد که ریسرچ اسیستانت می گیره و زمینه پژوهشیش هم با مقاله هایی که داری همخونی داره پیدا کنی.بعد باهاشون مکاتبه کنی و بعد اپلای کنی
اگر پذیرش بگیری عضوی از یه گروه پژوهشی می شی و در کنارش درس هم می خونی.به ازای کاری که انجام می دی حقوق می گیری.هم حقوقش از تیچینگ اسیستانت بالاتره و هم وقت آزاد بیشتری برای درس خوندن برای آدم باقی می مونه.البته علاوه بر رزومه خیلی قوی و پورتفولیوی خوب نمره greخیلی بالایی هم نیاز داره
ولی ما این جا سنگرو حفظ می کنیم و درس می خونیم برای ارشد،با هم تلاش می کنیم تا بهترین دانشگاه های کشور خودمون رو قبول بشیم،تازه این جوری پستمون هم اسپم نیست دیگه :biggrin:

memar_lahijani

عضو جدید
راستش من چون فقط به معماری معماری فکر میکنم راجع به رشته های دیگه زیاد تحقیق نکردم..ولی دوست عزیز به نظر من برو دنبال هر چیزی که علاقه داری و بهش عشق میورزی..اگه به دنبال بازار کار هستی به نظرم اصلا نخون واسه ارشد...و بعدا که وضعت خوب شد برو آزاد...ببینید ما فراموش کردیم واسه چی داریم ارشد میخونیم..غیر از اینه که یه معمار بشیم...من اگه دارم تلاش میکنم فقط بخاطر اینه که خودمو آماده کنم برای ورود به دنیای معماری...اگه هم قبول نشم میرم خارج از کشور تو یه دفتر معماری خوب کارآموزی...کاری که تمام معمارای دنیا کردن...الان آقای خزائلی ارشدشو آزاد خونده..تازه یه سمینار اومده بود شهرمون گفتش که زیاد درسش خوب نبوده..ولی الان چی؟؟؟؟جزئ یکی از بهترین معمارای کشورمونه که کارش همیشه تو سایتهای معتبر خارجی نقد میشه..و داریم کسایی هم که از بهترین دانشگاه دکترا گرفتن ولی تو رزومشون یه اثر معماری خوب نمیبینیم...پس کلا تو زندگی برو دنبال چیزی که دوس داری نه اینکه دیگران بگن و شرایط ایجاب کنه ...

مرسی دوست خوبم . کار واقعا سخت پیدا میشه برا ما دخترا . مخصوصا تو استان گیلان،نمی دونم واللا خودمم موندم تو این شرایط بی کاری و ...

mahfo

کاربر بیش فعال
اگه موافقین با روزی یک درس از 504 شروع کنیم+سازه در معماری دکتر گلابچی؟
112055L.jpgمن 30 صفحه ی اول زیبایی شناسی رو خوندم بعضی جاهاش یه خورده سخته...اگه اینم باهم پیش بریم فک کنم فهمش راحتتر بشه:)

آخرین ویرایش:

mahfo

کاربر بیش فعال
پس دوستان حالا که همه با هم اتفاق نظر نداریم بیاین رای گیری کنیم:
1-زیبایی شناسی در معماری(درک عمومی)
2-پیرنیا(تاریخ)
504-3(زبان عمومی)

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فعلا کتابایی رو که دارم میخونم..میخوام با معماری اسلامی شروع کنم و زبان

درسته،متاسفانه کار خود من هیچ ربطی به معماری نداره.اما خب کاره دیگه :)

من ترجیح می دم از تاریخ شروع کنم و درک
زبان هم که مشکل چندانی ندارم
نظرات دوستان رو دیدم خواستم تجربه خودم رو بهتون بگم که به نظرم بهتره شما اصلا فعلا دروس حفظی مثل تاریخ رو شروع نکنید حداقل بذارید اخر تابستون الان فقط زبان و فن
شما هم که میگی زبانت خوبه بازم بخون من خودم زبانم خوبه پارسال فقط لغات 504 و تافل رو خوندم از لحاظ گرامر و ریدینگ هم مشکلی نداشتم اما به نظرم زبانتون رو اگه 70هم میزنید سعی کنیدکاری کنید که به 90 برسه چون فوق العاده تاثیر داره تو رتبتون

memar_lahijani

عضو جدید
دوستای خوبم من یه مسئله ای دارم و اون هم اینه که اواسط تیر اگه خدا بخواد و برای بار چندم لغو نشه قراره امتحان استانداری بدیم . از اونجایی که هر سوالی ممکنه بیاد و دقیقا نمی دونیم چی هست من شروع کردم و چون منبع درک نداشتم به جز زیبایی شناسی ، از کتابای هنرستان، هنرهای تجسمی و مبانی طراحی معماری رو یه 30 صفحه از هر کدوم خوندم . برای هندسه هم فکر می کنم کتاب هندسه مناظر و مرایا که برا پیام نور هست خوبه .عناصر می خوام عناصر هنرستان رو بخونم و برای نور و صدا سعی می کنم کتابای قیابکلو رو بخرم و تنظیم شرایط هم تو دانشگاه جزوه خوبی داده بود استاد.بعد از ظهر می خوام برم درک علی عسگری که برا انتشارات عصر کنکاش هست رو بخرم با 1 و 3 قیابکلو . کلا نظرتون راجع به کتابای هنرستان چیه؟من چون کلا مفهومی باید بخونم همه چیرو متاسفانه و حفظی اصلا نمی تونم و احساس می کنم پایه های ضعیفی دارم تو معماری به دلیل اینکه ریاضی بودم ، دید مثبتی به کتابای هنرستان دارم . البته در مورد همشون صدق نمی کنه . مثلا ایستایی هنرستان رو درکش برام آسون نبود ولی استاتیک فاطمی رو راحت می شه فهمید . نظرم راجع به عناصر دانشگاه تهران که برا سامع هست فکر می کنم خوب نیست . من نتونستم راحت بفههممش شاید چون پایم ضعیفه نمی دونم . کمکم کنید راجع به کتابای هنرستان .

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای خوبم من یه مسئله ای دارم و اون هم اینه که اواسط تیر اگه خدا بخواد و برای بار چندم لغو نشه قراره امتحان استانداری بدیم . از اونجایی که هر سوالی ممکنه بیاد و دقیقا نمی دونیم چی هست من شروع کردم و چون منبع درک نداشتم به جز زیبایی شناسی ، از کتابای هنرستان، هنرهای تجسمی و مبانی طراحی معماری رو یه 30 صفحه از هر کدوم خوندم . برای هندسه هم فکر می کنم کتاب هندسه مناظر و مرایا که برا پیام نور هست خوبه .عناصر می خوام عناصر هنرستان رو بخونم و برای نور و صدا سعی می کنم کتابای قیابکلو رو بخرم و تنظیم شرایط هم تو دانشگاه جزوه خوبی داده بود استاد.بعد از ظهر می خوام برم درک علی عسگری که برا انتشارات عصر کنکاش هست رو بخرم با 1 و 3 قیابکلو . کلا نظرتون راجع به کتابای هنرستان چیه؟من چون کلا مفهومی باید بخونم همه چیرو متاسفانه و حفظی اصلا نمی تونم و احساس می کنم پایه های ضعیفی دارم تو معماری به دلیل اینکه ریاضی بودم ، دید مثبتی به کتابای هنرستان دارم . البته در مورد همشون صدق نمی کنه . مثلا ایستایی هنرستان رو درکش برام آسون نبود ولی استاتیک فاطمی رو راحت می شه فهمید . نظرم راجع به عناصر دانشگاه تهران که برا سامع هست فکر می کنم خوب نیست . من نتونستم راحت بفههممش شاید چون پایم ضعیفه نمی دونم . کمکم کنید راجع به کتابای هنرستان .
کلی برات نوشتم همش پاک شد حالا 2باره خلاصه میگم!
به نظرم کتابای هنرستان به درد نمیخورن چون منابع دیگه هم روانتر و هم کامل ترند برا امتحان شما نمیدونم اما برا کنکور در این مدت کوتاه منابع زیر جوابه
جزوه فن یه استاد خوب مثل سروش نیایا فاطمی که گفتی
3جلد قیابکلو
درک عسگری
برا عناصر فاوری های نوین جدیدا رو بورس اومده ساعدسمیعی و ثقفی در مراحل بعده پس وقت نذار
زبان تافلو 504

mahfo

کاربر بیش فعال
درسته،متاسفانه کار خود من هیچ ربطی به معماری نداره.اما خب کاره دیگه :)

من ترجیح می دم از تاریخ شروع کنم و درک
زبان هم که مشکل چندانی ندارم

منم زبانم خوبه...ولی با یکی از رتبه های برتر امسال صحبت کردم گفت :بهتره با این دید که تو همه درسا ضعیف هستی جلو بری اینکه به زبان و تاریخ پوئن بدی بدجوری خفتت میکنن .

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
پایتم..بیا از سبک شناسی شروع کنیم..البته کنارش زبونم کار کنیم...من زبانم ضعیفه میخوام کتابای اول و دوم دبیرستانو یه مروری منم..نظر شما چیه..

البته کسایی که به تک رقمی و دو رقمی فک میکنن بیان ها..........گفته باشم;)
من نظرم رو گفتم اما از منی که چندتا پیراهن از شما بییشتر پاره کردم و رتبه 31 معماری و 15 انرژی امسال رو اوردم این اخرین توصیه روکه خیلی دوستانه است بپذیرید که وقتتون رو روی زبــــــــــــــــــــــــــــان و فن بزارید برا زبان با نرم افزار jmemorize لغات رو حفظ کنید اما نه لغات دبیرستان بلکه تافل و 504 حتی اگه ضعیفیید درزبان
باامید موفقیت شما در کنکور 93

ati88

عضو جدید
پایتم..بیا از سبک شناسی شروع کنیم..البته کنارش زبونم کار کنیم...من زبانم ضعیفه میخوام کتابای اول و دوم دبیرستانو یه مروری منم..نظر شما چیه..
به نظرم از 504 شروع کن و در کنارش تا جایی که می تونی لغت حفظ کن
من خودم هیچ وقت از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده نمی کنم و معنی همه کلمات رو به انگلیسی یاد می گیرم.این باعث می شه که کلمات بیشتری رو بتونم یاد بگیرم،قدرت درک متنم هم بالا تر بره.
دوستانی که می گید از فن شروع کنید،من هم می دونم که فن خیلی مهمه اما شیوه های مطالعه برای هر فرد متفاوته
من خودم می دونم که باید از جایی شروع کنم که علاقه بیشتری دارم تا جذب خوندن بشم برای همین از تاریخ شروع می کنم و به تدریج درس های دیگه رو هم می خونم.در واقع این طور نیست که بیشتر وقتم رو روی تاریخ بذارم.به تناسب همه درس ها رو خواهم خوند:)
مرسی از راهنمایی های همه تون :)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقد حیف...اگه زبان می زدین فک کنم زیر 200 میشد... بره درک چی خوندین؟
درک راستش به غیر از راهیان ارشد چیز خاصی به عنوان منبع نخوندم.البته من مجله معمار و مطلب معماری زیاد میخونم بخصوص از سایت اتود....یه چیزی راجع به درک کشف کردم.تمام دوستام تو درک مشکل داشتن چون سوالاش همراه با استرسه.چه جور بگم .به نظر من رفتین سر جلسه اول برین سراغ درک..........

moeinz

کاربر بیش فعال
سام عیک
دوستان من که قبلن گفتم زبانو درک و تاریخ و فن ساختمانو هر روز میخونم
الآن تبدیل کردم به زبان و فن ساختمان
روزی تقریبن ی درس 504 ی کتاب گرامر دارم چند صفحه از اون و یکی دو روز ی صفحه از زبان تخصصی مهرداد اولادی
زبان تازه داره قلقش دستم میاد
فن ساختمان هم سازه در معماری گلابچی (ای بگم خدا چیکارت نکنه...سالی بیس تا کتاب ازش بیرون میاد)میخونم که کتاب خوبیه
چون ک منابعی که خرید توش کتاب فن ساختمان زیاده و برا درک و تاریخ کمن فنارو تموم میکنم و بعدش مرورو تستاشون بعدنا تاریخو درکو شروع میکنم که عکساش و اینا تو یاد نمیمونه
فقط این فنو باید خوب بفهمی که کار آسونی نیس
هر از چند گاهی نگاهی! به تستای سال دیگم میندازم که ببینم کجاهای کتاب مهمن
ب امید تهران
در ضمن شروع کنین خودتون راه میافتین
زیاد نظر جمع نکنین که گیجترتون میکنه

آخرین ویرایش:

mahfo

کاربر بیش فعال
درک راستش به غیر از راهیان ارشد چیز خاصی به عنوان منبع نخوندم.البته من مجله معمار و مطلب معماری زیاد میخونم بخصوص از سایت اتود....یه چیزی راجع به درک کشف کردم.تمام دوستام تو درک مشکل داشتن چون سوالاش همراه با استرسه.چه جور بگم .به نظر من رفتین سر جلسه اول برین سراغ درک..........

من تعریف کتاب درک علی عسگری رو از خیلیا شنیدم...سایت اتودم خیلی خوبه.یعنی اصلا زیبایی شناسی و ... رو نخوندین؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تعریف کتاب درک علی عسگری رو از خیلیا شنیدم...سایت اتودم خیلی خوبه.یعنی اصلا زیبایی شناسی و ... رو نخوندین؟
چرا اونم خیلی مهمه البته من خلاص هایی که دوستام نوشته بودن رو خوندم.......جالبه که رتبه اون دوستم که خلاصه هارو ازش گرفتم نزدیکای دو هزار شد..میدونی چرا؟؟؟چون یه جوارایی هر چی منبع میومد دستش میخوند بدون تکرار........سعی کنین هر چیزی که میخونین تو پروسه های کوتاه مدت و بلند مدت تکرار کنین...فقط تکرار...

moeinz

کاربر بیش فعال
در ضمن باید از درس خوندنت لذت ببری
من که دارم از معماری بیشتر میفهمم و زبان رو دارم یاد میگیرم لذت بخشه برام
هیچ لذتی مثل مطالعه نیس
ی پیشنهاد دیگه هم براتون دارم
من به این کتابای روانشناسی زیاد اعتقاد ندارم البته در کل
ولی یکیشو گیرآوردمو هر از چند گاهی میخونم
چون آدمو جوگیر میکنه

تقریبن این شکلیا:neutral::w42:
جو گیر شدن هم در کوتاه مدت مفیده
راهکارهای موفقیت
برایان تریسی

ati88

عضو جدید
لیدی اند جنتلمن(ببخشید گفتم که زبانم خوب نیس) من یه پیشنهاد دارم یه تایمی رو مشخص کنیم که دیگه همون موقع هممون بیایم به تایپیک سر بزنیم............اینجوری روزی نیم ساعت درس میخونیم و ده ساعت تو نتیم:confused: البته کسایی که میتونن ...بخصوص ati88که زبانش خوبه و میتونیم ازش کمک یگیریم
ارادتمند:)
البته این که ساعت مشخص کنیم برای نت اومدن اصلا عملی نیست چون برنامه های همه مون با هم متفاوته.
اما در این که باید ساعت های نت اومدنمون رو کم کنیم به شدت موافقم
من کلا تو نت زندگی می کنم یه وقتایی می رم به زندگی عادیم یه سر می زنم برمی گردم

moeinz

کاربر بیش فعال
بچه ها برای زبان 504 توی سایت quizlet.com فلش کارتها رو بخونید هر روز 5 لغت ... من خودم شروع کردم اونجا چون لغت دونستن باعث میشه زبان رو بهتر بزنید

http://quizlet.com/class/174468/

من اصلا از این سایتا و نرم افزارهای درسی حال نمیکنم
نمیشه که
ی دقیقه میخونی بعد میگی حالا ی سریم ب فلان سایت بزنم یا ی آهنگی باز کنم
انگار میخای با نرم افزار کامپیوتر طراحی کنی
کتاب و این که تلپ بیافتی روش ی تمرکزو حال دیگه داره

البته هر کس جوریه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نرم افزاری که گفتین چه جوریاست؟
لطفا یکم توضیح بدین.مرسی

نرم افزار jmemorize تو همین باشگاه هس سرچم کنید گیر میاد یه جعبه لایتنر نرم افزاریه که از کاغذیش خیلی بهتره
فایل 504 راحت گیر میاد اما تافلش رو ازینجا دان کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/354445-آمادگی-زبان-عمومی-برای-ارشد-1391/page93

memar_lahijani

عضو جدید

مرسی دوست خوبم .رشت که ما هستیم پرسیدم هیچ جاش نداشتن.اصفهانم راحته برام اگه جایی رو میشناسین که داشته باشه.تهران خیلی دردسره اومدنش،حتی به کسی سپردن که برام بگیره.همه گرفتارن.حالا اگه بخوام تهران بگیرم دقیقا جایی رو می شناسین که قبلا ازش خریده باشین دوستان ؟ و راجع به اصفهان .؟ خواهش می کنم کمکم کنید

mahfo

کاربر بیش فعال

مرسی دوست خوبم .رشت که ما هستیم پرسیدم هیچ جاش نداشتن.اصفهانم راحته برام اگه جایی رو میشناسین که داشته باشه.تهران خیلی دردسره اومدنش،حتی به کسی سپردن که برام بگیره.همه گرفتارن.حالا اگه بخوام تهران بگیرم دقیقا جایی رو می شناسین که قبلا ازش خریده باشین دوستان ؟ و راجع به اصفهان .؟ خواهش می کنم کمکم کنید

من یک ماه پیش از کتابفروشی پرهام خریدم میدان انقلاب

وضعیت
موضوع بسته شده است.