مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از کمک های خالصانت به بچه ها.;)
یه سوال هم من دارم مهندس.
واسه تنظیم شرایط میخوام کتاب فیزیک ساختمان 2 رو شروع کنم ،این کتاب بهترینه واسه تنظیم؟!
از کنکور 90 به این ور تنها منبع مرجع این کتاب می باشد.. ولی کسمایی اعتبار علمی بالاتری داره ولی فیزیک ساختمان 2 جامع ترین کتاب برای تنظیم شرایط محیطی است ... همین کفایت می کنه .. (چون گلابچی ها خیلی مهمه حداقل 20 سوال را به خودش اختصاص می ده ................برای غیر گلابچی ها چند کتاب را بخونید کفایت می کنه .. فیزیک ساختمان 1 و 2 و تاسیسات مکانیکی سلطاندوست و جزوه نور خانم قیابطلو کفایت می کنه )

mahfo

کاربر بیش فعال
اگر برای درک می خواهید بخونید .. لازم نیست کتاب بخونید ... سوالات درک را باید درکی برخورد کرد .. کتاب بر نمی داره .. باید سوالات چند سال اخیر را خوب بررسی کنید .. (فقط قسمت سایه و پرسپکتیو از کتاب آقای عسکری ببین که خیلی خوبه ) ... درک سرنوشت سازه ولی باید به پختگی برخورد برسید .. اگه بر سوالات درک شناور باشید در هر شرایطی بالای 60 می زنی ..;)

سلام من کلاس درک با علی طباطبایی میرم...کلا فقط سوال میخواد حل کنه و هیچ منبعی رو برای خوندن بهمون معرفی نکرده...من خیلی نگرانم...بنظرتون با این شیوه میشه بر درک مسلط شد؟

mahyar21

عضو جدید
بچه ها من یه سوال دارم ....کتاب آفرینش نظریه معماری رو باید چجوری خوند؟؟؟؟؟ خیلی گنگه :cry:

نخون
سنگینه
به جاش زیبایی شناسی در معماری ترجمه پاکزادو بخون
منم با ebram موافقم ،اگه برای درک بشینین کتاب بخونین الکی وقتتون رو تلف کردین (مگر اینکه وقت اضافه زیاد داشته باشین)
واقعا 5 دقیقه وقت بذارین سوالات کنکور اخیر رو یه نگاهی بندازین ببینین کدوم سوال رو میشه تو کتاب های مربوط به درک پیدا کرد؟!
برای درک همون 1600 تست (گرد آوری علی عسگری) مرجع بسیار خوبی میتونه باشه.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من کلاس درک با علی طباطبایی میرم...کلا فقط سوال میخواد حل کنه و هیچ منبعی رو برای خوندن بهمون معرفی نکرده...من خیلی نگرانم...بنظرتون با این شیوه میشه بر درک مسلط شد؟
به نظر من درک رو بندازین آخر بخونین
چون نصفش همین مطالبیه که میخونیم
من کتاب درک علی عسگری و درک راهیان ارشد رو میخونم برای درک فقط....
باقیشم اطلاعاتیه که تو این چن وقت کسب کردین
من پارسال هیچی نخوندم نزدیکای 60 زدم.درضمن درک رو به نظر من اول جواب بدین بعد برین سراغ مطالب دیگه...و زبانم بزارید واسه آخر البته این نظر منه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من درک رو بندازین آخر بخونین
چون نصفش همین مطالبیه که میخونیم
من کتاب درک علی عسگری و درک راهیان ارشد رو میخونم برای درک فقط....
باقیشم اطلاعاتیه که تو این چن وقت کسب کردین
من پارسال هیچی نخوندم نزدیکای 60 زدم.درضمن درک رو به نظر من اول جواب بدین بعد برین سراغ مطالب دیگه...و زبانم بزارید واسه آخر البته این نظر منه
اما به نظر من زبان رو روز جلسه نذارید اخر اگه توش ضعیف هستید ومیخواید اعتماد به نفستونو از دست ندید حداقل بذارید دوم سوم چون 2سال پیش دوست منکه زبانش ضعیف بود همین کارو کرد و خودش گفت که دیگه حوصله نداشتم درسی رو که بلد هم نیستم اخرسر خیلی خوب جواب بدم ....

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
از کنکور 90 به این ور تنها منبع مرجع این کتاب می باشد.. ولی کسمایی اعتبار علمی بالاتری داره ولی فیزیک ساختمان 2 جامع ترین کتاب برای تنظیم شرایط محیطی است ... همین کفایت می کنه .. (چون گلابچی ها خیلی مهمه حداقل 20 سوال را به خودش اختصاص می ده ................برای غیر گلابچی ها چند کتاب را بخونید کفایت می کنه .. فیزیک ساختمان 1 و 2 و تاسیسات مکانیکی سلطاندوست و جزوه نور خانم قیابطلو کفایت می کنه )
جزوه ی نور جایگزین فیزیک 3 می شه دیگه؟!!
حالا با این کتاب جدیدش (فیزیک 4) چی کار کنیم؟! من ندیدم ولی به نظر میاد شبیه تاسیسات مکانیکی باشه، فک می کنین با وجود این کتاب که جدیدم هست بازم از سلطان دوست سوال میاد؟ (البته امیدوارم سلطان دوست کمرنگ نشه امسال، فعلا یکی از 2 کتابیه که خوب خوندمش :D)
راستی کسی شناختی از این آقای قبادیانی داره؟! ممکنه سوال زیاد بدن از کتاب جدیدش (معماری معاصر ایران)؟! آخه معماری ایران که همه ش 2 تا سواله، معمولا هم دست کم یکیشو خودمون بلدیم برا همین نمی خوام کتاب بخونم براش، ولی می ترسم امسال به خاطر این کتاب جدیده بیشتر شه تعداد سوالای معاصر ایران...:confused:

نخون
سنگینه
فک کنم ایشونم مث من گرفتار امتحان دانشگاهن... ترم بعد باید این کتابو همراه زیبایی شناسی و مبادی سواد بصری و یه کتاب دیگه که اسمش یادم رفته بخونیم واسه مبانی نظری ، اگه راهنمایی برای این درد علیم(!) داشته باشین که منم خیلی ممنون می شم

آخرین ویرایش:

mehmari

عضو جدید
منم با ebram موافقم ،اگه برای درک بشینین کتاب بخونین الکی وقتتون رو تلف کردین (مگر اینکه وقت اضافه زیاد داشته باشین)
واقعا 5 دقیقه وقت بذارین سوالات کنکور اخیر رو یه نگاهی بندازین ببینین کدوم سوال رو میشه تو کتاب های مربوط به درک پیدا کرد؟!

به نظر من واسه درک سه گفتار اول مشق معماری+ زیبایی شناسی در معماری(انتشارات شهید بهشتی-دکتر پاکنژاد سلیس تره)+ هندسه مناظر و مرایا (نیم روز وقت نمیبره) مبادی سواد بصری ... جزوه دکتر حجت هم خوبه (داریم باشگاه) که تو 3 4 ساعت میشه تموم کرد. همونطوری که دوستمون فرمودن تست علی عسگری برای جمع بندی. بقیه مسایلی مثل سایه و رسم فنی و تجسم و ... رو هم که همگی خوندیم. آفرینش نظزیه معماری جان لنگ(عینی فر) هم ترجمش روان نیست. هرکی که زبانش متوسط به بالاست میتونه کتاب انگلیسیش رو بخونه که دوجانبه سودش رو ببره.

mehmari

عضو جدید
جزوه ی نور جایگزین فیزیک 3 می شه دیگه؟!!
حالا با این کتاب جدیدش (فیزیک 4) چی کار کنیم؟! من ندیدم ولی به نظر میاد شبیه تاسیسات مکانیکی باشه، فک می کنین با وجود این کتاب که جدیدم هست بازم از سلطان دوست سوال میاد؟ (البته امیدوارم سلطان دوست کمرنگ نشه امسال، فعلا یکی از 2 کتابیه که خوب خوندمش :D)
راستی کسی شناختی از این آقای قبادیانی داره؟! ممکنه سوال زیاد بدن از کتاب جدیدش (معماری معاصر ایران)؟! آخه معماری ایران که همه ش 2 تا سواله، معمولا هم دست کم یکیشو خودمون بلدیم برا همین نمی خوام کتاب بخونم براش، ولی می ترسم امسال به خاطر این کتاب جدیده بیشتر شه تعداد سوالای معاصر ایران...:confused:

فک کنم ایشونم مث من گرفتار امتحان دانشگاهن... ترم بعد باید این کتابو همراه زیبایی شناسی و مبادی سواد بصری و یه کتاب دیگه که اسمش یادم رفته بخونیم واسه مبانی نظری ، اگه راهنمایی برای این درد علیم(!) داشته باشین که منم خیلی ممنون می شم

زیبایی شناسی در معماری
چشمان پوست معماری و ادراکات حسی
زبان تفکر فضا
آفرینش نظریه معماری
اینا واسه دو واحده که ترم بعد قراره بخونین.
شمام که تاسیسات با دکتر گسیلی بود دیگه؟؟؟ خوب نیاز نداری به خوندن :))))))
از این دیدگاه که امسال با وجود سه کتاب بزرگ در مورد معماری معاصر ایران، در این مورد مطمئنا سوالای زیادی خواهد اومد. نظرتون در مورد این کتاب چیه؟ چون صریحه خلاصست نویسندگان مهمن و از همه مهمتر تصویر واره و تو اسکیس هم به درد میخوره نکاتش.
معماری معاصر ایران (دکتر محسن فیضی- هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران) (دکتر مهدی خاک زند- مدرس دانشگاه علم و صنعت) کلا تصویره و دیاگرام و بنا های ایران با تشریح و تاویل.

سیه مو

اخراجی موقت
نخون
سنگینه

ا من حواسم نبود بگم من رشتم معماری نیست ولی برا کنکورم باید این کتابو بخووونم و چون سنگین بود دست به دامن شما شدم....ببینم پیشنیازی نداره بخونیم بعد بتونی این کتابو هضم کنیم ...کتاب زیبایی شناسی رو هم قبلنا خوندم.....پارسال خاستم آفرینشو بخونم خیلی داغون سخت بود منم بیخیال شدمو متاسفانه ازش خیلی سوال اومده گویا برا همین نتونستم مبانیمو خوب بزنم

mehmari

عضو جدید
ا من حواسم نبود بگم من رشتم معماری نیست ولی برا کنکورم باید این کتابو بخووونم و چون سنگین بود دست به دامن شما شدم....ببینم پیشنیازی نداره بخونیم بعد بتونی این کتابو هضم کنیم ...کتاب زیبایی شناسی رو هم قبلنا خوندم.....پارسال خاستم آفرینشو بخونم خیلی داغون سخت بود منم بیخیال شدمو متاسفانه ازش خیلی سوال اومده گویا برا همین نتونستم مبانیمو خوب بزنم
دوست عزیز این کتاب منبع اصلی نیست. همونطوری که بچه ها گفتن بزارش اولویت آخر. تا جایی که من میدونم امسال ازش سوالی نیومده بود سال قبلش یه سوال از قرارگاه رفتاری اومده بود. چون ترجمش آزاد نیست و تحت الفظیه دکتر عینی فر نخواستن متن آقای جان لنگ رو تغییر بدن لذا زمان بره. میشه کنار کتابهای دیگه روزی چند صفحه خوند.

moeinz

کاربر بیش فعال

نخون مهندس
من خودم برا مبانی نظری تو دانشگاه امتحان اینو دادم
درسته بیست شدم:w26:
ولی وقتی استاد سر کلاس توضیحش میداد خیلیا صداشو ضبط میکردن که ببرن یکی دوبار گوش بدن شاید بفهمن

برا همین بخای از ماها بشنوی نخون
ولی اگه مطمینی بدردت میخوره بخون
پیشنیازشم ی مخ قوی فلسفیه

:cry:http://www.www.www.iran-eng.ir/show...مه-شما-چیست؟?p=6554675&viewfull=1#post6554675

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها برای ضابطه های ساخت وساز چیزی دارین؟؟؟؟.مثلا قوانین شهرداری یا یه سری استاندارد راجع به آسانسور..رمپ..پارکینگ و ....نابینایان.معلولین........و امثالهم

Omid_Mehraz

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگر برای درک می خواهید بخونید .. لازم نیست کتاب بخونید ... سوالات درک را باید درکی برخورد کرد .. کتاب بر نمی داره .. باید سوالات چند سال اخیر را خوب بررسی کنید .. (فقط قسمت سایه و پرسپکتیو از کتاب آقای عسکری ببین که خیلی خوبه ) ... درک سرنوشت سازه ولی باید به پختگی برخورد برسید .. اگه بر سوالات درک شناور باشید در هر شرایطی بالای 60 می زنی ..;)

یادمه پارسال، آقای علی عسگری کتاب درک عمومی معماری عصر کنکاش رو نوشته بودن.
شاید دیگه لازم نباشه دنبال جزوه بگردین . این کتاب یه جورایی از جزوه ها کامل ترن

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد درک به عقیده من هیچ منبعی نخونید و به جاش کلی زمان بذارید و بر روی سوالات چند سال اخیر مسلط بشید..;) من خودم فقط سوالات چند سال اخیر را خوندم و قسمت اسلامی و سایه و پرسپکتیو را از کتاب مهندس علی عسکری خوندم . و هیچ گاه در سوالات درک درصد پایینی نمی زدم .. چون بر سوالات چند سال اخیر خوب مسلط شدم ...;)

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه ی نور جایگزین فیزیک 3 می شه دیگه؟!! به جای کتاب جزوه را بخونید.. کتابش مطالب اضافی زیاد داره
حالا با این کتاب جدیدش (فیزیک 4) چی کار کنیم؟! من ندیدم ولی به نظر میاد شبیه تاسیسات مکانیکی باشه، فک می کنین با وجود این کتاب که جدیدم هست بازم از سلطان دوست سوال میاد؟ (البته امیدوارم سلطان دوست کمرنگ نشه امسال، فعلا یکی از 2 کتابیه که خوب خوندمش :D) فیزیک 4 را نخونید .. آقای سلطاندوست قطعا پر رنگ تر می شه حظورشون ... (بین فیزیک 4 و 3 قطعا 3 را بخونید ) بذارید نور را در قسمت آخر دروس فنی که اگه وقت کردید کتاب بخونید و اگه وقت نشد جزوه کفایت می کنه )
راستی کسی شناختی از این آقای قبادیانی داره؟! ممکنه سوال زیاد بدن از کتاب جدیدش (معماری معاصر ایران)؟! آخه معماری ایران که همه ش 2 تا سواله، معمولا هم دست کم یکیشو خودمون بلدیم برا همین نمی خوام کتاب بخونم براش، ولی می ترسم امسال به خاطر این کتاب جدیده بیشتر شه تعداد سوالای معاصر ایران...:confused: آقایان قبادیان حظورشون زیاد است ولی سال به سال داره ... در تاریخ تعداد منابع مهم نیست .. کیفیت منابع مهم تره ... این کتاب جدید آقای قبادیان بعیده بیاد چون سابقه نداشته از معاصر ایران تعدادی سوال زیاد بیارند...

فک کنم ایشونم مث من گرفتار امتحان دانشگاهن... ترم بعد باید این کتابو همراه زیبایی شناسی و مبادی سواد بصری (این دو کتاب را قطعا برای درک نخونید) و یه کتاب دیگه که اسمش یادم رفته بخونیم واسه مبانی نظری ، اگه راهنمایی برای این درد علیم(!) داشته باشین که منم خیلی ممنون می شم

;)
شما پیش استاد تسلط بر سوالت درک رفتید... قطعا ایشون بهتر هز کسی می دونه چطور می شه شما را بر روی سوالات درک مسلط کرد ... به تمام صحبت های ایشون گوش کنید. ... بسیار مفیده ...;)

morteza2010

عضو جدید
مرتضی خوبی داداش؟منم خونه میخونم.روزم میگیرم تا ظهر خوبه ولی بعدش میرم عالم معنا......اصلا نمیتونم تمرکز کنم
سعی کن ارتباطتتو با آدمای دور و برت قطع کنی جز کسایی که تو زمینه معماری باهاشون وجه اشتراک داری..یه اتفاق کوچیک یا یه اظهار نظر ساده ممکنه ساعتها ذهنتو مشغول کنه..........
سجی جان ممنون داداش روضه که نمیتونم بگیرم و دیگه نمیگیرم چون از ساعت 1 به بعد هر یه خط یه بار یاد افطار میفتی سرعت دقت میاد پایین مغزم که هنگ میکنه خدایش
بعدش هم اگه ناراحتی داشته باشی دیگه خیلی اوضاع خراب میشه
دقیقا همین طوریم اصلا دیگه باکسی حرف نمیزنم من الان موقع نهار یا بلندشم از جام برای استراحت 15 دقیقه مرور میکنم اطلاعاتم بعد این چند روزه همون مطالعه مون هم نکردیم
فقط به مطالعه ام فکر میکنم به خدا
سجی جان خوندن من و کلا کاری که بخوام انجام بدم مثل دکمه تکرار یه اهنگه تا دل رودش در نیارم ولش نمیکنم
دو روزه برنامه ام خراب شده ولی از فردا برمیگردم به همون تایم قبلی
دلم خوشه خدا باماست
دیروز سرمایش غیر فعال گرفتم همون فیزیک 4 یه تنظیم شرایط جالبی هست
اینم فهرست مطالب کتاب فیزیک 4

آخرین ویرایش:

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبحال تون شرایط خونتون خوبه من تو خونه خیلی اذیت میشم امروز میخواستم دیگه نخونم بذارم کنار اعصاب نداریم

اونجوری ها که فکر میکنید نیست بالاخره هرکسی مشکلات خودش رو داره منم خیلی اذیت میشم ولی سعی میکنم بی تفاوت باشم و همه تمرکزم رو روی درس بزارم چون اینجوری از لحاظ روحی زود خسته میشی و ممکنه نتونی درست و حسابی روی درسها مسلط بشی و خوب پیش بری

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که میگم خوب بچه ها تو ماه مبارک رمضان درس کمتر بخونید از الان لازم نیست انقدر فشار بیارید والا ما پارسال از شهریور شروع کردیم به حمد الله رتبم هم خوب شد مهم درست خوندن هست نه زیاد خوندن

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سجی جان ممنون داداش روضه که نمیتونم بگیرم و دیگه نمیگیرم چون از ساعت 1 به بعد هر یه خط یه بار یاد افطار میفتی سرعت دقت میاد پایین مغزم که هنگ میکنه خدایش
بعدش هم اگه ناراحتی داشته باشی دیگه خیلی اوضاع خراب میشه
دقیقا همین طوریم اصلا دیگه باکسی حرف نمیزنم من الان موقع نهار یا بلندشم از جام برای استراحت 15 دقیقه مرور میکنم اطلاعاتم بعد این چند روزه همون مطالعه مون هم نکردیم
فقط به مطالعه ام فکر میکنم به خدا
سجی جان خوندن من و کلا کاری که بخوام انجام بدم مثل دکمه تکرار یه اهنگه تا دل رودش در نیارم ولش نمیکنم
دو روزه برنامه ام خراب شده ولی از فردا برمیگردم به همون تایم قبلی
دلم خوشه خدا باماست
دیروز سرمایش غیر فعال گرفتم همون فیزیک 4 یه تنظیم شرایط جالبی هست
اینم فهرست مطالب کتاب فیزیک 4

مرتضی من نظرم اینه این 4 تا رو بخونم بعلاوه مبحث 18 و 19
دیگه تاسیسات سلطاندوستو نخونم..........شما نظرتون چیه........

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها برای ضابطه های ساخت وساز چیزی دارین؟؟؟؟.مثلا قوانین شهرداری یا یه سری استاندارد راجع به آسانسور..رمپ..پارکینگ و ....نابینایان.معلولین........و امثالهم
داداشم تو کتابای درک چیزهای لازم هست
من مقررات ملی و نویفرتو خوندم خودم

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نویفرت رو شاید نخونم..به نظرتون لازمه زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه لازم نیس خیلی
اما من چندتا از سوالارو دیدم که مستقیم ازش بوده مثل سوال اندازه ی چرخش اتوبوس سال 90 بو یا 91 اگه اشتباه نکنم
من خودم دقیق نخوندمشاااا

آخرین ویرایش:

mahyar21

عضو جدید
من نویفرت رو شاید نخونم..به نظرتون لازمه زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نویفرت خوندنی نیست که سجاد جان ،حالت آئین نامه ای داره!
در کل هرچی استاندارد اندازه ای که تو رسم نیاز داری نوشته ،از اندازه در و پنجره بگیر تا اندازه ماشین و درخت و اینجور چیزا.
هر از گاهی سوال میاد ازش که اونم با یه سری قوه درک میشه جواب داد.:D

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیر
برای اسکیس خیلی مهمه که استاندارد فضا ها از داخلش در بیاریم.
پایدار باشید.
بله اما براس بعضی از سوال های درک مهمه البته برای کسایی که رتبه های عالی میخواند
رتبه 2کنکور 2 سال پیش تو منابعش گفته بود (آشناس البته)
این دیگه بستگی به برنامه ریزی فرد داره که از بین این همه منبع چی میخواد بخونه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نویفرتی سوالی نمی یاد که لازم باشه اونو حتما خونده باشید . پس با آزامش بذاریدش کنار ... من درک پارسال با اون عجیب غریبیش 62 زدم ... نویفرتم یه بار نخوندم... چون بی فایده هست خوندنش ...;)

منامنا

عضو جدید
از نویفرتی سوالی نمی یاد که لازم باشه اونو حتما خونده باشید . پس با آزامش بذاریدش کنار ... من درک پارسال با اون عجیب غریبیش 62 زدم ... نویفرتم یه بار نخوندم... چون بی فایده هست خوندنش ...;)
میتونم بپرسم رتبتون چند اومد اونوقت:que:

mahmoudz

کاربر فعال
بله اما براس بعضی از سوال های درک مهمه البته برای کسایی که رتبه های عالی میخواند
رتبه 2کنکور 2 سال پیش تو منابعش گفته بود (آشناس البته)
این دیگه بستگی به برنامه ریزی فرد داره که از بین این همه منبع چی میخواد بخونه

بنظر من لازم نیست که خونده بشه...
و اقای عسگری 1600 سوال درک رو قرار دادن و با چند تا کتاب دیگه می شه درصد خیلی خوبی زد....
البته به نظر من یه معمار باید بتونه درک رو خیلی خوب بزنه چون اگه کسی از بیس با معماری اومده باشه (از رشته دیگه نیومده باشه) راحت درصد بالا می تونه بزنه...

وضعیت
موضوع بسته شده است.