مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
بازار کارش چطوره و من که رشته ام ریاضیه می تونم تو این رشته قبول بشم یا نه چون بیشتر حفظیات هست و در ایران هنوز جا افتاده یا نه؟؟

بازار کارش رو دقیق خبر ندارم. ولی در کل مدیریت هر گرایشی برای ارشد خوبه. فقط تئوری ها حفظیه. بله با تلاش و پشتکار میتونید قبول شید.

manidf

عضو جدید
از کجا می شه پرسید درباره بازار کار این رشته و در اینده ممکنه در ایران جا بیفته؟؟

lootus686

عضو جدید
با سلام
من ترم آخر صنایع هستم و برای ارشد 92 تصمیم دارم MBA شرکت کنم ولی از بین موسسات آموزشی موجود نمیدونم کدوم بهتره ،خواهشمندم از دوستان که در این زمینه آگاهی دارند من را راهنمایی کنن
با تشکر

elham.j

عضو جدید
با سلام
من ترم آخر صنایع هستم و برای ارشد 92 تصمیم دارم MBA شرکت کنم ولی از بین موسسات آموزشی موجود نمیدونم کدوم بهتره ،خواهشمندم از دوستان که در این زمینه آگاهی دارند من را راهنمایی کنن
با تشکر
من شنیدم ماهان بهتره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

amin.ir

کاربر فعال
با سلام
با تشکر
سلام دوست عزیز
بنظر من خیلی درگیر موسسات و .... نشین خودتون بخونین بهتر جواب میده
از نظر منابع هم ماهان 3 سال پیش یه جزوه 500 صفحه ای برای تئوری مدیریت داشت که تمام کتابها رو خلاصه کرده بود و عالی بود همون یه جزوه رو بخونین کاملا کافی بود
برای بقیه درسها هم کتابهای انتشارات نگاه دانش خیلی خوب بود(البته اگه بخاین mba امتحان بدید تئوری ندارین)

هیما م

عضو جدید
خواهش میکنم جواب بدید!!!

خواهش میکنم جواب بدید!!!

با 1616 مدیریت mba میشه قبول شد؟؟(پیام نور-مجازی-هرچی!)!
خواهشا راهنمایی کنید دوستان :confused:

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
با 1616 مدیریت mba میشه قبول شد؟؟(پیام نور-مجازی-هرچی!)!
خواهشا راهنمایی کنید دوستان http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/confused.gif​

سلام.من از یکی از بچه های ارشد دانشگاه تربیت مدرس پرسیدم گفت برای مجازی تهران . مجازی مهر البرز و شاید بین الملل دانشگاه گیلان شانس دارید. :smile:

آخرین ویرایش:

***asal***

عضو جدید
بهترین منابع برای درس تئوری مدیریت؟؟؟

بهترین منابع برای درس تئوری مدیریت؟؟؟

سلام دوستای خوب مدیر!!!!
من تصمیم دارم سال آینده مدیریت اجرایی امتحان بدم واسه ارشد.
برای درس تئوری منبع زیاد هست میخواستم ببینم از کدوم بهتره شروع کنم؟با توجه به اینکه در س تئوری تو کنکور 91 میگن خیلی سخت بوده و referenceهاش تغییر کرده
لطفا اگر کسی میتونه من و همه دوستانی رو که مشکل منو دارن راهنمایی کنه
با تشکر

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام دوستای خوب مدیر!!!!
من تصمیم دارم سال آینده مدیریت اجرایی امتحان بدم واسه ارشد.
برای درس تئوری منبع زیاد هست میخواستم ببینم از کدوم بهتره شروع کنم؟با توجه به اینکه در س تئوری تو کنکور 91 میگن خیلی سخت بوده و referenceهاش تغییر کرده
لطفا اگر کسی میتونه من و همه دوستانی رو که مشکل منو دارن راهنمایی کنه
با تشکر

سلام.

1 – مدیریت عمومی (دکتر الوانی – نشر نی )

2 – تئوری سازمان ، ساختار و طرح سازمانی (استیفن رابینز ترجمه دانایی فرد)

3 – مدیریت منابع انسانی (دکتر اسفندیار سعادت – انتشارات سمت )

4 – مبانی سازمان 5 – رفتار سازمانی 6 – تحلیل سیستم(حدود 230صفحه اول )
هر سه کتاب از دکتر علی رضاییان و انتشارات سمت

البته شنیدم یه سری فیش های گروه DLM هست.مجموعه ای شامل حدود 3500 فیش که هم خوندن رو ساده می کنه. هم همه مطالب تمامی این کتاب ها به اضافه تست های قبلی به همراه برخی کتب دیگه رو در بر میگیره!
در غیر این صورت از مدیریت عمومی دکتر الوانی شروع کنید که نگارش مناسبی داره..
منابع 1 و 4 و 5 خیلی مهمه.
از جزوات موسسات که کدومش خوبه، هیچ اطلاعی ندارم.
سوالات کنکور پارسال از کتاب افجه هم بوده. که خب خیلیا نخونده بودن. امسال هم ممکنه یه کتاب جدید پیدا کنن از اون سوال بدن. در کل توی این درس منبع دقیقی مشخص نیست ولی مهمترین ها همون 6 تاست.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

***asal***

عضو جدید
بهترین منبع GMAT؟

بهترین منبع GMAT؟

سلام دوستان به نظرتون بهترین منبع برای درس gmat برای کنکور ارشد مدیریت اجرایی چیه؟
آیا کتاب صداقت هنوز جوابگو هست ؟با وجود اینکه سوالای کنکور پارسال مشکل بود
با تشکر

navid100

عضو جدید
سوال رشته مدیریت

سوال رشته مدیریت

با سلام - میخواستم بدونم با مدرک فوق دیبلم مکانیک میشه کارشناسی مدیریت (دولتی) شرکت کرد ؟ دروس جبرانی چند واحد میشه؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
با سلام - میخواستم بدونم با مدرک فوق دیبلم مکانیک میشه کارشناسی مدیریت (دولتی) شرکت کرد ؟ دروس جبرانی چند واحد میشه؟

سلام. می توانید ثبت نام کنید اما دروس جبرانی حداقل به میزان یک ترم به شما خواهد خورد و تعیین دروس جبرانی هم برعهده مدیرگروه و گروه آموزشی دانشگاهی که قبول خواهید شد می باشد!

آخرین ویرایش:

arash.fariba

عضو جدید
سلام دوستان به نظرتون بهترین منبع برای درس gmat برای کنکور ارشد مدیریت اجرایی چیه؟
با تشکر

با سلام
به نظرم بهترین کتاب موجود در بازار کتاب حسین نامی از انتشارات مدرسان شریف هستش و بعد از اون عرفانیان و صداقت
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arash.fariba

عضو جدید
با تشکر

با سلام .بهترین کتاب موجود در بازار کتاب حسین نامی از انتشارات مدرسان شریف هستش و بعد اون کتابهای عرفانیان و صداقت

hadi90

عضو جدید
سوال در مورد پذیرش mba

سوال در مورد پذیرش mba

مصاحبه قبل از پذیرش به چه صورتیه ؟
آیا سابقه کار الزامیه یا فقط رتبه داشتن در کنکور کافیه
ممنون اگر کمک کنید .

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
مصاحبه قبل از پذیرش به چه صورتیه ؟
آیا سابقه کار الزامیه یا فقط رتبه داشتن در کنکور کافیه
ممنون اگر کمک کنید .

سلام

مدیریت اجرایی دارای سه گرایش به نامهای :
مدیریت اجرایی
مدیریت ام بی ای
مدیریت امور شهری است.
در جلوی این مجموعه یک تذکر گذاشته شده تحت این عنوان :
داوطلبان رشته مدیریت شهری باید حداقل 5سال سابقه کار در حوزه شهری را داشته باشند و گذراندن دروس کمبود و مصاحبه هم از شرایط دیگر آن می باشد.
پس می بینید که صحبتی از دو گرایش دیگر نکرده است ! برای ام بی ای سابقه کار لازم نیست. مصاحبه رو هم نمیدونم، اصلا فک نمیکنم مصاحبه ای باشه!

آخرین ویرایش:

ali.hr

عضو جدید
درخواست منابع ارشد MBA

درخواست منابع ارشد MBA

سلام منابع ارشد mba را لطف کنید.:):redface:;)

shamira

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اینجا کسی کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی خونده ؟ میخوام یکم راهنماییم کنه؟

02314451

عضو جدید
با سلام دوستان گرامی
من دانشجوی ترم اول کارشناسی ناپیوسته(مهندسی)الکترونیک دانشگاه ازاد هستم و خرداد 1392 فارغ التحصیل می شوم اما برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد, مدیریت mba را در نظر دارم البته گرایش کنترل را هم در نظر دارم اما واقعا فکر میکنم زیاد حوصله مسائل ریاضی را نداشته باشم و از یک سو نمیدانم که کدام یک از این دو رشته درآمد خوبی دارد؟ یا بازار کار خوبی دارد و اینکه کدام یک سنگین تر هستند؟ آیا اگر از الان تا 2 سال برای مدیریت mba بخوانم آیا احتمال اینکه رتبه تک رقمی بیاورم هست؟ هرچه اطلاعات در این زمینه دارید بگویید و مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

من خیلی در مورد mba تحقیق کردم.و شناختمم هم ازین رشته تقریبا کامله.چون دوره های مدیریتی زیادی رو گذروندم
نظر من اینه که اگه به مباحث مدیریتی و روانشناسی علاقه دارید حتما تو این رشته موفق میشین.و این رشته بسیار پولسازه
من خودم لیسانس مکانیک جامدات دارم و دارم شدیدا واسه کنکور امسال میخونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

scrum half

عضو جدید
مديريت اجرايي

مديريت اجرايي

دوستان گلم خواهش ميكنم اگه اطلاعاتي دايد كمكم كنيد...
من ليسانسم رو در رشته ي مهندسي مواد گرايش متالورژي صنعتي گرفتم و حالا ميخوام برا ترشد در گرايش مديريت اجرايي يا همون mba ادامه تحصيل بدم ميشه راهنماييم كنيد؟؟؟
آيا فقط دانشگاه پيام نور اين رشته رو داره؟؟؟

1716

عضو جدید
من ليسانسم رو در رشته ي مهندسي مواد گرايش متالورژي صنعتي گرفتم و حالا ميخوام برا ترشد در گرايش مديريت اجرايي يا همون mba ادامه تحصيل بدم ميشه راهنماييم كنيد؟؟؟

مدیریت اجرایی با mba کمی فرق داره دوست عزیز

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مدیریت اجرایی با mba کمی فرق داره دوست عزیز
مدیریت اجرایی خیلی فرق داره با mba:surprised:
این کجا وآن کجا!
mba همه رشته ها میتونن برن انتخابش کنن واکثر دانشگاه های معروف دارن
اما مدیریت اجرایی باید به گرایشت تو دفترچه نگاه کنی ببینی میشه انتخاب کرد یانه تا جایی که من می دونم پیام نور داره

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

هر دوش رو میتونی شرکت کنی و فقط هم پیام نور نداره جاهای دیگه هم هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

1716

عضو جدید
این کجا وآن کجا!
اما مدیریت اجرایی باید به گرایشت تو دفترچه نگاه کنی ببینی میشه انتخاب کرد یانه تا جایی که من می دونم پیام نور داره

متوجه اون شکلکه نشدم ، ینی فرقی ندارن با هم؟؟؟
mba برای افرادی مناسبه که با ریاضی راحتتر هستند و ریاضی قوی دارن ،اجرایی برای اونهایی بهتره که با درس حفظی راحتترن ( با توجه به دروسی که باید امتحان بدن)
اجرایی و mba رو هم همه می تونن شرکت کنن
فکر کنم دانشگاه تهران سه گرایش از اجرایی رو ارائه میده که از نظر دروس دوره ی ارشد بسیار با mba شباهت داره و فقط بدلیل اینکه بچه های فنی بیشتر سراغ mba میرن و پس زمینه مدیریت ندارن باید دروس مدیریتی بیشتری پاس کنن

scrum half

عضو جدید
این کجا وآن کجا!

چه فرقي داره من تا الان فكر ميكردم يكيه:cool:؟؟؟
توصيح بيشتر ميدي لدفن؟؟؟

scrum half

عضو جدید
هر دوش رو میتونی شرکت کنی و فقط هم پیام نور نداره جاهای دیگه هم هست

دوست گلم از كجا ميتونم بفهمم كدوم دانشگاهها داره يا اينكه چه درصدايي لازمه؟؟؟
در ضمن اينكه كدم بهتره يا اينكه چه فرقي دارن با هم؟؟؟

scrum half

عضو جدید
متوجه اون شکلکه نشدم ، ینی فرقی ندارن با هم؟؟؟
mba برای افرادی مناسبه که با ریاضی راحتتر هستند و ریاضی قوی دارن ،اجرایی برای اونهایی بهتره که با درس حفظی راحتترن ( با توجه به دروسی که باید امتحان بدن)
اجرایی و mba رو هم همه می تونن شرکت کنن
فکر کنم دانشگاه تهران سه گرایش از اجرایی رو ارائه میده که از نظر دروس دوره ی ارشد بسیار با mba شباهت داره و فقط بدلیل اینکه بچه های فنی بیشتر سراغ mba میرن و پس زمینه مدیریت ندارن باید دروس مدیریتی بیشتری پاس کنن

دوست خوبم شما كه اطلاعات داريد يه خورده بيشتر راهنمايي ميكنيد؟؟؟
من تا الان فك ميكردم اين دوتا يكيه:confused:
به خدا گيج شدم...
الان من يه شكري خوردم يه كمكي بكن ممنونت ميشم...
از كجا ميتونم بفهمم چه درصدايي ميخواد يا كدوم دانشگاهها دارن؟؟؟
يا....

1716

عضو جدید
سلم دوست گلم يه خورده ميشه بيشتر توضيح بدي؟؟؟

چشم حتما.
مدیریت اجرایی emba و mba و مدیریت شهری کد رشته 1148 هستند. دروس امتحانی مدیریت اجرایی ( زبان عمومی و تخصصی ،جی مت، تئوری مدیریت ، زبان فارسی و دانش مسائل روز که همگی در دفترچه اول هستند) و دروس امتحانی mba (جی مت، ریاضی 1و2 و زبان عمومی در دفترچه اول و زبان تخصصی در دفترچه دوم)
همونطور که گفتم بچه های فنی بیشتر mba شرکت میکنن چون ریاضی قویتری دارن و البته رقابت خیلی خیلی فشرده است و زبان انگلیسی در حد تافل امتحان میگیرن
مدیریت اجرایی دروسی دارن که بیشتر حفظیه و همینطور بچه های مدیریت بیشتر شرکت میکنن البته بچه های فنی که ریاضی قوی ندارن هم این رشته رو کنکور میدن
تقریبا این دو رشته شبیه به هم هستند ولی خب mba باید 57 واحد در ارشد پاس کنی و اجرایی باید 32 واحد که خب mba ها باید سختی بیشتری تحمل کنن.
برای اطلاعات بیشتر در مورد mba به http://www.persiamba.com/main/
و برای مدیریت اجرایی به وبلاگ زیر برو که نفر اول کنکور اجرایی مدیریتش میکنه چارت دروسش رو هم اونجا داره http://1emba91.mihanblog.com/post/4

بالا