مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

امتحان نظارت و طراحی واسه معماری یکی هستن؟
یعنی یه بار امتحان میدیواسه جفتشون؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید

آگرین

عضو جدید
سلام دوستان...
میدونم سوالم خیلی تکراریه ولی متاسفانه نتونستم جواب قانع کننده ی برای ان پیدا کنم ، ممنون میشم اگر دوستان تجربه ازمون نظام را دارن ، پاسخ بدهند...
منبع خاصی برای آزمون عملی (جزییات برای رشته معماری) هست؟
منابع ازمون(عملی و تئوری) را از کجا دریافت کردین؟

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امتحان نظارت و طراحی واسه معماری یکی هستن؟
یعنی یه بار امتحان میدیواسه جفتشون؟
دوستان لطفا راهنمایی کنید
نه عزیزم
امتحان نظارت شامل 3 بخشه:آزمون تستی عمومی(که منبعش کتاب های مباحث مقررات ملی که تو پست های قبلی گفته شد که کدوم مباحث مربوط به معماریه) و آزمون تستی تخصصی که اونم باز از کتاب های مباحث مقررات ملی ساختمان ه
البته سوال های سال های قبل از نشریه ی 55 که تعداد صفحاتش هم زیاده سوال میومد ولی پارسال که من امتحان دادم نیومد
راجع به بتن :طرز ساخت و عمل آوردن و آرماتورگذاری و قالب بندی و... اطلاعات کامل داشته باشید.
قسمت سوم هم آزمون تستی جزییات اجرایی ساختمان هست که کمی تا حدودی سخت ه و باید کلی دتایل بلد باشی .
من خودم کتاب جزییات اجرایی ساختمان محمد شجاع یامی رو خوندم که کتاب خوبیه انتشارات خانه ی عمران شریف.
و دتایل های سازمان برنامه و بودجه که فونت هاش ناخواناست و نمی دونم چیکار کنم.

امتحان طراحی هم که کلا جداست و فردای روز امتحان نظارت داشتیم.
پارسال ضد حال زدند و موضوع طراحی که همیشه مسکونی بود رو عوض کردند .
کلا دیگه مثل اسکیس ارشد شده ممکنه هر موضوعی رو برای طراحی بدن.

از دوستان شنیدم که می گن جزییات اجرایی ساختمان برای قبولی ه هم نظارت و هم طراحی لازمه.
ولی از این خبر مطمئن نیستم.
کسی اگه میدونه راهنمایی کنه.

آخرین ویرایش:

آگرین

عضو جدید
نه عزیزم
امتحان نظارت شامل 3 بخشه:آزمون تستی عمومی(که منبعش کتاب های مباحث مقررات ملی که تو پست های قبلی گفته شد که کدوم مباحث مربوط به معماریه) و آزمون تستی تخصصی که اونم باز از کتاب های مباحث مقررات ملی ساختمان ه
البته سوال های سال های قبل از نشریه ی 55 که تعداد صفحاتش هم زیاده سوال میومد ولی پارسال که من امتحان دادم نیومد
راجع به بتن :طرز ساخت و عمل آوردن و آرماتورگذاری و قالب بندی و... اطلاعات کامل داشته باشید.
قسمت سوم هم آزمون تستی جزییات اجرایی ساختمان هست که کمی تا حدودی سخت ه و باید کلی دتایل بلد باشی .
من خودم کتاب جزییات اجرایی ساختمان محمد شجاع یامی رو خوندم که کتاب خوبیه انتشارات خانه ی عمران شریف.
و دتایل های سازمان برنامه و بودجه که فونت هاش ناخواناست و نمی دونم چیکار کنم.

امتحان طراحی هم که کلا جداست و فردای روز امتحان نظارت داشتیم.
پارسال ضد حال زدند و موضوع طراحی که همیشه مسکونی بود رو عوض کردند .
کلا دیگه مثل اسکیس ارشد شده ممکنه هر موضوعی رو برای طراحی بدن.

از دوستان شنیدم که می گن جزییات اجرایی ساختمان برای قبولی ه هم نظارت و هم طراحی لازمه.
ولی از این خبر مطمئن نیستم.
کسی اگه میدونه راهنمایی کنه.
جزییات اجرایی ساختمان برای قبولی در نظارت و طراحی لازمه...به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.maskan-sakhteman.ir/Content/?CID=315

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان کسی هست که بدونه بانک دتایل سازمان مدیریت و برنامه ریزی رو از کجا میشه تهیه کرد؟
آیا نشریه ی 167 همون جزییات اجرایی ساختمان برنامه و بودجه (مدیریت و برنامه ریزی)است؟

ندایی

عضو جدید
درخواست معرفی منبع برای امتحان جزئیات نظام مهندسی

درخواست معرفی منبع برای امتحان جزئیات نظام مهندسی

سلام - من تازه عضو شدم می خواستم اگه میشه برای امتحان نظام مهندسی رشته معماری قسمت جزئیات اجرایی ساختمان منبع خوبی بهم معرفی کنید

smh1387

عضو جدید
سلام
شاید سوال بی ربطی باشد ولی امتحان نظام چه تاریخی می باشد؟

elahe.mir

عضو جدید
سلام دوستان .. من امسال ميخوام آزمون نظام رو بدم ولي مثل اينكه دو تا آزمونه..! يعني يكي تو وزارت مسكن و شهرسازي كه 12 و 13 اسفند هست و بايد قبول بشيم و بعد بتونيم تو آزمون نظام شركت كنيم....! ميشه لطفا راهنماييم كنين ...متشكرم

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
امتحان امسال گویا 12 و 13 اسفند برگزار میشه : http://www.maskan-sakhteman.ir/News/Detail.aspx?NID=130
:w28:و خبر خوب اینه که گویا قراره 2بار در سال امتحان بگیرن!:w10:
مرسی دوست عزیز
2 بار امتحان می گیرن ولی همه ی رشته ها به غیر از معماری.
اون لینکی هم که دادی گفته برای کاردان ها و معماران تجربی 2 بار امتحان می گیرن.
گفته در 2 روز.یعنی چی ؟2 بار رو در 2 روز می گیرن!!!؟

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید منم می خوام امتحان نظام مهندسی رو شرکت کنم پایه 3.ولی یه آموزشگاه به من گفت 12 13 بهمن.من واقعا گیج شدم ......

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببخشید منم می خوام امتحان نظام مهندسی رو شرکت کنم پایه 3.ولی یه آموزشگاه به من گفت 12 13 بهمن.من واقعا گیج شدم ......
سلام دوست عزیز
والا نظام مهندسی گلستان که به من گفت 12 13 اسفند.
شما از کجا پرسیدی؟
کدوم آموزشگاه می خوای کلاس بری؟

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
والا نظام مهندسی گلستان که به من گفت 12 13 اسفند.
شما از کجا پرسیدی؟
کدوم آموزشگاه می خوای کلاس بری؟
سلام فرناز جان.نه میخوام آزمایشی امتحان بدم هنوز سه سال بعد از مدرکم نگذشته زنگیدم قیمت کلاساشا بپرسم یه آموزشگاه تو روزنامه همشهری زده بود اسمشو یادم نیست متاسفانه.
من می خواستم اگه امکان داره شما منبع های دقیق و تاریخشو به من بگین چون شما گویا اطلاعات دقیق تری دارین.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
با سلام: ثبت نام آزمون های حرفه ای مهندسان از تاریخ 9/13 شروع و تا تاریخ 19/10 ادامه دارد....:)

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=34

عنوان : اطلاعيه تاريخ برگزاري و شروع ثبت نام آزمون اسفند ماه 89
تاريخ : 1389/09/09
شمارنده :2319

وزارت مسكن و شهرسازي در اجراي مواد26،21،11و28 آئين‌نامه اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان اقدام به برگزاري « آزمون ورود به حرفه مهندسان (پايه سه) در رشته‌هاي معماري، شهرسازي، عمران (نظارت و محاسبات)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي و همچنين آزمون حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه برداري، شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌‌هاي يك، دو و سه) و آزمون تعيين صلاحيت حرفه‌اي معماران تجربي براي متقاضيان پروانه اشتغال به كار تجربي» در تاريخهاي 5 و 6 اسفندماه سال‌1389 مي‌نمايد.
ثبت‌نام اين آزمونها از تاريخ 13/9/89 آغاز و تا تاريخ 19/10/89 ادامه خواهد داشت. لازم بذكر است ثبت‌نام آزمونهاي مهندسان و كاردانهاي فني به صورت الكترونيكي و از طريق وب‌سايت اين دفتر به آدرس‌هاي: www.INBR.ir و www.maskan-sakhteman.ir و يا وب سايت شوراي مركزي به آدرس www.irceo.org و براي معماران تجربي از طريق مراجعه به كانون كاردانهاي فني ساختمان استان مي‌باشد. متقاضيان ضروريست قبل از انجام ثبت نام راهنما و دستورالعمل ثبت نام را با دقت مطالعه نمايند.:cool:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام فرناز جان.نه میخوام آزمایشی امتحان بدم هنوز سه سال بعد از مدرکم نگذشته زنگیدم قیمت کلاساشا بپرسم یه آموزشگاه تو روزنامه همشهری زده بود اسمشو یادم نیست متاسفانه.
من می خواستم اگه امکان داره شما منبع های دقیق و تاریخشو به من بگین چون شما گویا اطلاعات دقیق تری دارین.

مگه میشه آزمایشی هم شرکت کرد؟ ثبت نام فقط اینترنتی برگزار میشه و میگن اگر اون مدت زمان از مدرکت نگذشته باشه رایانه ای ثبت نام نمیشه ، نمیدونم شاید بتونی تاریخ اشتباه وارد کنی ولی چون شماره عضویت و کارت نظام رو داری احتمالا نتونی ثبت نام کنی:w05:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
کسی میدونه کدوم آزمون نظام مهندسی جزوه باز برگزار میشه؟ آزمون دیتیل ها که 4 جوابیه و آزمون طراحی هم میتونیم کتاب ببریم؟ یا فقط برای آزمون تستهای تخصصی و عمومی از کتاب میشه استفاده کرد؟

آخرین ویرایش:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
دوستان اگر کتاب جامع و خوبی که همه ی دیتیل ها رو داشته باشه و جزئیاتش برای آزمون معتبر باشه اگر میشناسید لطفا معرفی کنید .مرسی
کتاب "اجزا ساختمان " نوشته ی مزدک اسفندیاری برای آزمون نظام مناسب هست؟ :w20:
"اجزا ساختمان " نوشته ی جلیل شاهی چطور؟
اصلا برای جزئیات از چه منابعی استفاده می کنند؟؟:redface:

yalda65

عضو جدید
لیسانسم شهریور 88 تموم شده،کی میتونم امتحان نظام بدم؟سال بعد میشه؟:w01:
امسال آزمایشی میشه شرکت کنم؟
مدرک تحصیلی چه تاثیری داره؟اینکه لیسانس باشی یا فوق لیسانس؟

آخرین ویرایش:

maryam95

کاربر فعال
دوستان اگر کتاب جامع و خوبی که همه ی دیتیل ها رو داشته باشه و جزئیاتش برای آزمون معتبر باشه اگر میشناسید لطفا معرفی کنید .مرسی
کتاب "اجزا ساختمان " نوشته ی مزدک اسفندیاری برای آزمون نظام مناسب هست؟ :w20:
"اجزا ساختمان " نوشته ی جلیل شاهی چطور؟
اصلا برای جزئیات از چه منابعی استفاده می کنند؟؟:redface:

نشریه 92 و نشریه 96 سازمان برنامه و بودجه عالین

naeeme.mab

عضو جدید
مرسی دوست عزیز
2 بار امتحان می گیرن ولی همه ی رشته ها به غیر از معماری.
اون لینکی هم که دادی گفته برای کاردان ها و معماران تجربی 2 بار امتحان می گیرن.
گفته در 2 روز.یعنی چی ؟2 بار رو در 2 روز می گیرن!!!؟

والا این بخشنامه ی دوبار در سال که جدیده اما اینکه به جز معماری باشه چیزی ننوشته!
توی این لینک هم نوشته "برگزاري دوبار آزمونهاي مقررات ملّي ساختمان در سال، مطابق برنامه‌ريزيهاي انجام شده آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان و...." امتحان ما آزمون ورود به حرفه ی مهندسانه دیگه! دو روز تاریخ زده چون مثلا امتحان ما تستی هاش روز اوله طراحیش فرداشه،تازه احتمالا امتحان همه ی رشته ها توی یه روز و همزمان نیست!
حالا که البته دیگه تاریخ رو اعلام کردن و اصلاح شده : 5م و 6م اسفند

naeeme.mab

عضو جدید
کسی میدونه کدوم آزمون نظام مهندسی جزوه باز برگزار میشه؟ آزمون دیتیل ها که 4 جوابیه و آزمون طراحی هم میتونیم کتاب ببریم؟ یا فقط برای آزمون تستهای تخصصی و عمومی از کتاب میشه استفاده کرد؟

من شنیدم همه جزوه باز هستن! تو سایت هم نوشته "کلیه ی آزمون ها"!

naeeme.mab

عضو جدید
لیسانسم شهریور 88 تموم شده،کی میتونم امتحان نظام بدم؟سال بعد میشه؟:w01:
امسال آزمایشی میشه شرکت کنم؟
مدرک تحصیلی چه تاثیری داره؟اینکه لیسانس باشی یا فوق لیسانس؟

پیشنهاد میکنم پست های این تاپیک رو از اول بخونین،زیاد هم نیست،خیلی چیزا دستگیرتون میشه دوست من!
باید 3سال از گرفت لیسانس بگذره!
امکان شرکت آزمایشی ندارین چون باید تاییدیه از ساختمان نظام استان بگیرین تا ثبت نامتون تایید بشه و خوب اونجا تاریخ درست فارق اتحصیلیتون ثبت شده و بهتون تاییدیه نمیدن!
تنها فرقی که مدرک لیسانس با فوق داره اینه که فوق لیسانس دو سال سابقه کار میخواد، لیسانس 3سال!

yalda65

عضو جدید
پیشنهاد میکنم پست های این تاپیک رو از اول بخونین،زیاد هم نیست،خیلی چیزا دستگیرتون میشه دوست من!
باید 3سال از گرفت لیسانس بگذره!
امکان شرکت آزمایشی ندارین چون باید تاییدیه از ساختمان نظام استان بگیرین تا ثبت نامتون تایید بشه و خوب اونجا تاریخ درست فارق اتحصیلیتون ثبت شده و بهتون تاییدیه نمیدن!
تنها فرقی که مدرک لیسانس با فوق داره اینه که فوق لیسانس دو سال سابقه کار میخواد، لیسانس 3سال!
ممنون از پاسختون.بله.اینو میدونستم.لیسانس 3 سال.فوق لیسانس 2 سال و دکترا 1 سال.بجز این هیچ فرقی نداره؟یعنی بعد از اینکه قبول بشی کارهایی که لیسانس و فوق لیسانس میکنن یکسان هست؟من الان دانشجوی ارشدم.بهتره با فوق وارد نظام بشم یا هیچ فرقی نداره؟:surprised:

آگرین

عضو جدید
ممنون از پاسختون.بله.اینو میدونستم.لیسانس 3 سال.فوق لیسانس 2 سال و دکترا 1 سال.بجز این هیچ فرقی نداره؟یعنی بعد از اینکه قبول بشی کارهایی که لیسانس و فوق لیسانس میکنن یکسان هست؟من الان دانشجوی ارشدم.بهتره با فوق وارد نظام بشم یا هیچ فرقی نداره؟:surprised:
اگه منظورتون عضویت در نظامه که با گرفتن مدرک لیسانس می تونید عضو بشین ...ولی اگر منظورتون ازمون نظام مهندسی و گرفتن پروانه اشتغال است؟خب مهندسان در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس , ارشد و دکتری ...همه در ازمون پایه سه شرکت می کنند ...داشتن مدرک تحصیلی بالاتر تاثیری در گرفتن پایه بالاتر نداره ... و فقط تجربه کاری و گذشت سنوات مورد نظر باعث ارتقای پایه مهندسی و داشتن سهمیه بیشتر ه در طراحی و نظارت خواهد شد.

yalda65

عضو جدید
اگه منظورتون عضویت در نظامه که با گرفتن مدرک لیسانس می تونید عضو بشین ...ولی اگر منظورتون ازمون نظام مهندسی و گرفتن پروانه اشتغال است؟خب مهندسان در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس , ارشد و دکتری ...همه در ازمون پایه سه شرکت می کنند ...داشتن مدرک تحصیلی بالاتر تاثیری در گرفتن پایه بالاتر نداره ... و فقط تجربه کاری و گذشت سنوات مورد نظر باعث ارتقای پایه مهندسی و داشتن سهمیه بیشتر ه در طراحی و نظارت خواهد شد.
ممنون.عضویت مزایایی داره؟آخه یه بنده خدایی میگفت این 3 سال خوبه بری عضو شی نظام مهندسی.:question:

آخرین ویرایش:
بالا