مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

pasopish

عضو جدید
از دوستانی که تجربه شرکت در کلاسای آموزشی طراحی دارن میشه راهنمایی کنن کدوم موسسه و کدوم استاد کارش خوبه در تهران و کرج؟ ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان سوالی دارم
اگر موقع مراجعه به کمیسیون هم ارزی، متوجه بشیم مثلا 10 واحد درسی توی کمیسیون هست ک ما پاس نکردیم اون وقت چی میشه؟ چطوری باید پاس کنیم اینا رو؟

sunday

عضو جدید
سلام دوستان اینکه من آزمون نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم و بعد از یه هفته رفتم چک کردم واسه جفتش زده تایید نشده است دلیلش چی میتونه باشه؟

arch_boy

عضو جدید
سلام دوستان اینکه من آزمون نظارت و اجرا رو ثبت نام کردم و بعد از یه هفته رفتم چک کردم واسه جفتش زده تایید نشده است دلیلش چی میتونه باشه؟

ممکنه 3 سال از مدرکتون نگذشته باشه...چک کنین حتما 3 سال از تاریخ گرفتن مدرکتون ( در صورت داشتن مدرک کارشناسی ) گذشته باشه

sunday

عضو جدید
4 سال گذشته من کاردانیم شهرسازی و کارشناسیم تکنولوژی معماری بوده.اگه کسی میدونه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنه.

archistar

عضو جدید
سلام دوست عزیز
باید دوباره به قسمت ثبت نام برین و از بخش (قبلا ثبت نام کرده ام ,مشاهده و پرینت ) با کد رهگیری تون وارد بشین تا ثبت نامتون تایید بشه
اگه دقت کرده باشین تو شرایط ثبت نام هم این موضوع ذکر شده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
یه سر برید نظام مهندسی استان

MEN

عضو جدید
0
سلام رفیق ممنون بخاطر فایل pdf یه سوال بپرسم.طبق اون جدول نحوه تعیین کد رشته و صلاحیت کارشناسی نا پیوسته کسایی که علمی کاربدی کارشناسی ناپیوسته گرفتن و پیشوند تکنولوژی توو مدرکشون زده نمیتونن اجرا بگیرن ولی طراحی و نظارت میتونن.درسته؟پس چرا تاییدیه میاد واسشون؟من خودم ثبت نام کردم و تاییدیه اش هم اومد.ولی توو جدول فقط نوشته طراحی و نظارتzzzzz.jpg

rezahabibi66

عضو جدید
0
سلام رفیق ممنون بخاطر فایل pdf یه سوال بپرسم.طبق اون جدول نحوه تعیین کد رشته و صلاحیت کارشناسی نا پیوسته کسایی که علمی کاربدی کارشناسی ناپیوسته گرفتن و پیشوند تکنولوژی توو مدرکشون زده نمیتونن اجرا بگیرن ولی طراحی و نظارت میتونن.درسته؟پس چرا تاییدیه میاد واسشون؟من خودم ثبت نام کردم و تاییدیه اش هم اومد.ولی توو جدول فقط نوشته طراحی و نظارتمشاهده پیوست 254779

اجرا یه چیز جدیده زیاد تو این قوانین حرفی ازش نیست به همه میدن مهم طراحی که تا حالا نمیدادن

honarmemar

عضو جدید
جزوات اماده نظام مهندسی

جزوات اماده نظام مهندسی

سلام دوستان این جزوات نظام مهندسی که روی سایت هاست با قیمت های 100 تا 300 تومن چی هستن؟
مربوط به فرد خاصی هستن ؟ کپی ؟ چیه؟
ایا تاثیری در ازمون نظام مهندسی داره؟ یا کپی هستن؟
ایا کسی فایلشون داره بخرم؟:cry:

این شابلون ها رو باید از کجا بگیریم؟ :cry:

mohsen2129

عضو جدید
سلام،من اولین باره که میخوام شرکت کنم،معماری نظارت لطفا در موارد زیر راهنماییم کنید.
1-آیا تا قبل از شروع آزمون باید مدارک سابقه ام رو ببرم تحویل بدم یا میتونم آزمون رو بدم و بعد از قبولی اینکارو بکنم و فقط تاریخش مهمه که قبل آزمون 3سال سابقه داشته باشم؟
2-توی دفترچه ثبت نام نوشته بود برای شرکت در آزمون عضویت در نظام مهندسی استان لازم نیست،آیا در صورت قبولی و برای پروانه هم نیاز نیست عضو باشیم؟توی سایت نظام مهندسی تهران نوشته که برای صدور پروانه باید تسویه حساب حق عضویت رو بگیریم و اشاره نشده نیاز به عضویت و چه مدت برای صدور پروانه است.
ممنون میشم به این ابهامات پاسخ بدید.

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان این جزوات نظام مهندسی که روی سایت هاست با قیمت های 100 تا 300 تومن چی هستن؟
مربوط به فرد خاصی هستن ؟ کپی ؟ چیه؟
ایا تاثیری در ازمون نظام مهندسی داره؟ یا کپی هستن؟
ایا کسی فایلشون داره بخرم؟:cry:

این شابلون ها رو باید از کجا بگیریم؟ :cry:

به نظر من چرته ... برا نظارت؟ نظارت اجرا که جزوه نمیخواد
شابلونم من دیدم تو نت فایلشو میفروشن میتونین سرچ کنین

سلام،من اولین باره که میخوام شرکت کنم،معماری نظارت لطفا در موارد زیر راهنماییم کنید.
1-آیا تا قبل از شروع آزمون باید مدارک سابقه ام رو ببرم تحویل بدم یا میتونم آزمون رو بدم و بعد از قبولی اینکارو بکنم و فقط تاریخش مهمه که قبل آزمون 3سال سابقه داشته باشم؟
2-توی دفترچه ثبت نام نوشته بود برای شرکت در آزمون عضویت در نظام مهندسی استان لازم نیست،آیا در صورت قبولی و برای پروانه هم نیاز نیست عضو باشیم؟توی سایت نظام مهندسی تهران نوشته که برای صدور پروانه باید تسویه حساب حق عضویت رو بگیریم و اشاره نشده نیاز به عضویت و چه مدت برای صدور پروانه است.
ممنون میشم به این ابهامات پاسخ بدید.
1- این دوره کد عضویت نمیخواستن پس کلا امتحانتونو بدید بعد... اگر سابقه تون نمیرسید اصلا سایت نمیذاشت که ثبت نام کنید..
2- بله بعد از قبولی باید برید عضو شید چون برای صدور پروانه کد عضویت لازمه

ali2113

عضو جدید
سلام
برای آزمون نظام مهندسی به نظرم تست زنی با توجه به مدت زمان باقی مانده بهترین راه حله
ولی خب بعضی ها هم این نظریه رو قبول ندارن لطفا راهنماییم کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
برای آزمون نظام مهندسی به نظرم تست زنی با توجه به مدت زمان باقی مانده بهترین راه حله
ولی خب بعضی ها هم این نظریه رو قبول ندارن لطفا راهنماییم کنید

چ راهنمایی ای؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان. خسته نباشید. من اولین باره که میخوام برای آزمون نظام مهندسی بخونم. میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟ هر سه آزمون رو میخوام شرکت کنم. کتاب هایی که باید بخرم و بخونم چیاس. و از کجا باید شروع کنم؟ راستش خوندن این تاپیک از اول تا آخر وقت و حوصله ی زیادی میخواد که من ندارم. ممنون میشم اگر کسی یه خلاصه ای برام بگه :)

musitwain

عضو جدید
سلام دوستان برای آزمون طراحی معماری، جست و جو کردم 2 پکیج هست یکی خانم انسیه قربان نژاد و دیگری آقای مرتضی گواهی کدام رو پیشنهاد میکنید؟

yaghoobb

عضو جدید
سلام آقا یعقوب
چند تا سوال داشتم و اون اینکه:
1-شما تو هنرستان کار دانش بودید یا فنی حرفه ایی ؟
2-شما شناخت مواد و مصالح رو تو هنرستان پاس کردید یا در کاردانی؟
3-آیا شما از طریق کمیسیون هم ارزی اقدام کردید.وتمام درسهای کمیسیون رو توی ریز نمراتتون داشتید؟
4-شما با درس مقدمات طراحی معماری 1و2 که جزء درسهای لازم برای کمیسیون است چکار کردید؟
واقعا ممنون میشم که جواب بدید.
من هنرستانی فنی حرفه ایی بودم
کاردانی نقشه کشی معماری
کارشناسی تکنولوژی معماری
و در کمیسیون با کسری سه درس شناخت مواد . مقدمات طراحی معماری1 و مقدمات طراحی معماری 2 .رد شدم وبه من طراحی تعلق نگرفت.

شما چه شرایطی داشتید و به چه صورت اقدام کردید؟
دوست عزیز من اون موقع که قبول شدم چون ضرایب تخصصی بالای 75 درصد گفتن نمیخاد پاس کنی،البته من تو هنرستان گذرونده بودم ،من فنی بودم،شما چون تکنولوژی هستی بدتره وضعت من هر دو تا معماری بودم کاردانی و کارشناسی موفق باشی.

amirreza.dolat

عضو جدید
کدام موسسه برای آمادگی برای آزمون طراحی نظام مهندسی معتبرتر اند

کدام موسسه برای آمادگی برای آزمون طراحی نظام مهندسی معتبرتر اند

با سلام خدمت تمامی مهندسان عزیز هدف از ایجاد این تاپیک رسیدن به یک جمع بندی خوب نسبت به موسسه ها و مدرسین دارای فعالیت در حیطه آزمون طراحی نظام مهندسی میباشد.امیدوارم در این امر تجربیات خودتون رو برای استفاده عموم در اختیار همگان قرار بدید.سوالاتی که در پی رسیدن به پاسخی برای انها هستم میشه اینطور دسته بندی کرد:
1.کدام موسسه نتایج بهتری در این زمینه داشته؟
2.کدام مدرسین بهترین نتیجه ها را داشته اند؟
3.آیا اصولا جزوات موسسات مختلف میتواند در این آزمون کمک کننده باشد؟اگر پاسخ مثبت است کدام جزوات از کدام موسسات؟

با سپاس

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. کمتر از سه هفته دیگه تا ازمون مونده.. ولی من هنوزم همه چیو قاطی میکنم. فراموش میکنم ..چکار کنم نمیدونم.

dreaamlaand

عضو جدید
سلام میشه بپرسم تاریخ ثبت نام و ازمون نظام مهندسی در هر سال تقریبا کی هست؟

yas..

عضو جدید
سلام دوستان شرکت کردن در آزمون کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان خوبه نظرتون لطفا

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا فقط تو اینترنت سوالات هست چرا پاسخ نامه ها گیر نمیاد ؟ :cry:

معمار_90

عضو جدید
آزمون نظارت و اجرا

آزمون نظارت و اجرا

سلام
من میخوام برای آزمون بعدی که احتمالا آبان ماهه شروع کنم. و چند تا سوال دارم

آیا دو ماه زمان کافیه برای نظارت و اجرا ؟ البته جوابش به احتمال زیاد نه هست!:D اما خب من استارت رو میزنم و واسه بار اول شرکت میکنم:)

یک سوال دیگه هم اینکه آیا برای این ها داشتن سابقه کار لازمه؟ کسی که اصلا تجربه کار اجرایی نداره می تونه شرکت کنه؟ چون من تو سایت خود نظام خوندم فقط کافیه از لیسانس سه سال بگذره. در مورد کار و سابقه چیری ننوشته اما تو چند سایت مختلف خوندم باید سابقه کار داشته باشه

و سوال آخر این که اصلا لزومی هست یه معمار مدرک هرسه اینا رو داشته باشه؟ چون من هنوز مطمئن نیستم تو آینده تو زمینه نظارت و اجرا فعالیت کنم. بیشتر تمایلم رو طراحیه که اون رو فعلا نگه داشتم برای دوره بعد

ممنون میشم راهنمایی کنین:smile:

بالا