مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

pendasht

عضو جدید
سلام

برای شرکت در آزمون اجرا (معماری) باید جتما شرکت پیمانکاری داشته باشی؟/ راستش متوجه نشدم که آزمون اجرا دقیقا برای چیه!

shahram226

عضو جدید
سلام

برای شرکت در آزمون اجرا (معماری) باید جتما شرکت پیمانکاری داشته باشی؟/ راستش متوجه نشدم که آزمون اجرا دقیقا برای چیه!
برای شرکت در آزمون اجرا خیــر لزومی نداره .. ولی طبق قانون فعلی (مبحث دوم)
برای استفاده از سهمیه اجرا و طراحی لازمه حتما یک « شخصیت حقوقی » اینکار رو انجام بده
و مثل نظارت نیست که « شخص حقیقی » هم توانایی نظارت یک ساختمان رو به عهده بگیره ؛
لـــذا
برای استفاده از سهمیه اجرا و یا طراحی بایستی حتما در یک شرکت عضو باشید
و یا اینکه خودتون یک شرکت معماری رو به ثبت برسونید .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام سازمان نظام مهندسی ارشد فراگیر معماری پیام نور رو برای آزمون نظام مهندس قبول دارن یا نه.....اصلا معتبره؟
نظام مهندسی کارشناسی پیام نور رو می پذیره اما باید نامه ببری که از ازمون سراسری وارد شدی
برای ارشد هم فراگیر رو قبول نداره
البته نمیدونم چرا

این ازمون ها فقط برای معماری نیست رشته های دیگه ای هم مثل حقوق این ازمون رو دارند. برعکس شما من فکر میکنم هر چقدر پذیرش ها کمتر باشه بهتره چون الان برای همین ها هم که هستند کاری نیست چه برسه به اینکه بخواد تعداد بیشتر بشه.
همین دیگه، من میگم ینی برای سایر رشته ها که ظرفیتشون اینقد بالاست کار هست؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان لطفا کارشناسی اشتباه نکنن،امسال صدرصد آزمون برگزار میشه،برا من حتی اس ام اس برگزاری کلاسهای آمادگی آزمون بعضی موسسات اومده،دقتم کنید،تو سایت مقررات ملی تو قسمت پرسش و پاسخ ها که شهریور گذاشتن قید کرده ،آزمون سالی دوبار برگزار میشه

امیدوارم دوباره برگزار بشه
بابا اون سه سال بعد مدرک خودش یه داستانیه حالا امتحانا هم اینجوری حالا اگه بخوان دوباره برگزار نکنن که دیگه وای بحال...

shafagh234

عضو جدید
سلام من کارشناسی ناپیوسته معماری و ارشد معماری دارم ولی کاردانیم تقریبا غیره مرتبطه ، میتونم پروانه نظارت و طراحی بگیرم ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام من کارشناسی ناپیوسته معماری و ارشد معماری دارم ولی کاردانیم تقریبا غیره مرتبطه ، میتونم پروانه نظارت و طراحی بگیرم ؟

طراحی نه ولی نظارت میتونید تا اونجا ک من درجریانم
برای اطمینان از نظام شهرتون بپرسید

chobina

عضو جدید
مدرک پایه برای طراحی کارشناسی مهندسی معماری است که در کارشناسی ناپیوسته تا جایی که من می دونم باید کاردانی مرتبط با کارشناسی باشه چون میفرستن واسه هم ارزی که باید مرتبط باشن... و با گرفتن ارشد مشکل بچه هایی که ناپیوسته خوندن حل میشه البته برای یکسری شون که مدرکشون علمی کاربردی هست...

chobina

عضو جدید
بهترین راه برای رسیدن به جواب: برین از نظام استان خودتون بپرسین تا بهتر راهنمایی تون کنن... من خودم کارشناسی ناپیوسته یعنی علمی کاربردی معماری، کاردانی معماری ناپیوسته (با کنکور ) و کارشناسی ارشد مهندسی معماری ... الان دقیقا هیچ مشکلی ندارم.. باید برین بفرستن مدرکتونو واسه هم ارزی که ریز نمرات شما رو در هر دو مقطع از دانشگاه ها استعلام میکنن بعد چند واحد درسی که فقط اسمش در دو دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فرق دارن چک می کنن اگه پاس کرده باشین مشکل حله... ولی اگه نباشه فقط میتونین نظارت داشته باشین... میگم بازم بهترین راه مراجعه به نظام استان هست چون هر روز یه قانونی درمیارن...
موفق باشین:gol::gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بهترین راه برای رسیدن به جواب: برین از نظام استان خودتون بپرسین تا بهتر راهنمایی تون کنن... من خودم کارشناسی ناپیوسته یعنی علمی کاربردی معماری، کاردانی معماری ناپیوسته (با کنکور ) و کارشناسی ارشد مهندسی معماری ... الان دقیقا هیچ مشکلی ندارم.. باید برین بفرستن مدرکتونو واسه هم ارزی که ریز نمرات شما رو در هر دو مقطع از دانشگاه ها استعلام میکنن بعد چند واحد درسی که فقط اسمش در دو دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته فرق دارن چک می کنن اگه پاس کرده باشین مشکل حله... ولی اگه نباشه فقط میتونین نظارت داشته باشین... میگم بازم بهترین راه مراجعه به نظام استان هست چون هر روز یه قانونی درمیارن...
موفق باشین:gol::gol:
به نظام مهندسی مرکز استان مراجعه کنین.نمایندگیا نمیدونن

ترنج

عضو جدید
سلام
دوستان برای آزمون نظارت و اجرا هم باید مث طراحی 3 سال از مدرک گذشته باشه یا دو سال؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان برای آزمون نظارت و اجرا هم باید مث طراحی 3 سال از مدرک گذشته باشه یا دو سال؟

برای بچه های ارشد دو سال ولی برای کارشناسی سه سال هست.
البته برای کارشناسی ناپیوسته از اتمام کاردانی تا اتمام کارشناسی برای هر پنج سال یک سال حساب میکنند.

arefeh

کاربر ممتاز
برای بچه های ارشد دو سال ولی برای کارشناسی سه سال هست.
البته برای کارشناسی ناپیوسته از اتمام کاردانی تا اتمام کارشناسی برای هر پنج سال یک سال حساب میکنند.

دقیقا

abstr

عضو جدید
سلام وقت همگی بخیر
یک سوال بسیار مهم و ضروری دارم.برای کسی که این امکان داره که یا در نظام مهندسی تهران عضو شه یا شهری مثل سمنان و بعد آزمون پایه 3 را شرکت کنه.کدوم شهر بهتره؟یعنی پول بیشتری برای مهر نظام پرداخت می کنن؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

ghazal eng

عضو جدید
سلام دوستان
اول تبریک میگم به دوستانی که قبول شدن
و دوم برای زدن اعتراض به نتایج آزمون کی و کجا و چجوری باید اعتراض بزنیم؟؟؟

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اطلاعات مربوط به زمان و شرایط آزمون های نظام مهندسی کجا درج میشه؟؟ من رفتم سایت نظام مهندسی تهران چیزی پیدا نکردم :w05:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوستان اطلاعات مربوط به زمان و شرایط آزمون های نظام مهندسی کجا درج میشه؟؟ من رفتم سایت نظام مهندسی تهران چیزی پیدا نکردم :w05:
inbr.ir
اون قسمت سامانه مربوط به مهندسان رو کلیک کنید

معمار111

عضو جدید
سلام دوستان
کسی خبر داره آزمون بعدی توی امسال داریم یا نه ؟
کسی از دفتر مقررات ملی پرس و جو نکرده؟!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی خبر داره آزمون بعدی توی امسال داریم یا نه ؟
کسی از دفتر مقررات ملی پرس و جو نکرده؟!
اگه طبق روال قبل باشه نه نداریم
همچنان که سال 92 یه دوره بوده، 93 دو دوره و احتمالا 94 یک دوره
اگه ازمون بود، باید تا حالا خبرشو میزاشتن
بچه ها میگن یه ماه فرصت ثبت نام هست معمولا و دو ماه فرجه برای مطالعه
البته اینم بگم، از قول بچه ها اگر به پیسی خوردن و پول لارم شدن حتما ازمون میزارن;)

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه طبق روال قبل باشه نه نداریم
همچنان که سال 92 یه دوره بوده، 93 دو دوره و احتمالا 94 یک دوره
اگه ازمون بود، باید تا حالا خبرشو میزاشتن
بچه ها میگن یه ماه فرصت ثبت نام هست معمولا و دو ماه فرجه برای مطالعه
البته اینم بگم، از قول بچه ها اگر به پیسی خوردن و پول لارم شدن حتما ازمون میزارن;)

امیدوارم بذارن
خیلی ضدحاله اگه نذارن:cry:

بالا