مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره سخته بگو خوب!!!
کدوم دانشگاه درس خوندی؟؟اگه حوصلته جواب این سوالو بده!!!

ajaab

اخراجی موقت
یکمکی راهنمایییی

یکمکی راهنمایییی

منظور من:heart: به حضور دانشمندا:gol: فضلا :gol: اینه که اگر و اگر در یک ظرف 1000 دانه جو و 1000 دانه گندم از پوسته و ساقه و غلاف و گل اذین درآمده را با هم مخلوط کنند شما دانشمندا چگونه میتوانید با دقت بذر های گندم و جو را از هم جدا کنید یا تشخیص بدهید ؟؟؟؟؟؟؟ با فرض اینکه بگویند محدودیت زمانی هم ندارین !!!!!!!!! مسلما اینجا دیگه ما در نمونه هامون نه غلاف داریم نه گل اذین سنبله و نه گل اذین مرکب بلکه یه نکته قوق العاده ساده و ظریف داریم که فکر میکنم هر بچه دبستانی هم بتونه به اسونی جوابمو بده :redface: خب کسی نبووووود ؟؟؟؟؟؟؟

مهوا

عضو جدید
منظور من:heart: به حضور دانشمندا:gol: فضلا :gol: اینه که اگر و اگر در یک ظرف 1000 دانه جو و 1000 دانه گندم از پوسته و ساقه و غلاف و گل اذین درآمده را با هم مخلوط کنند شما دانشمندا چگونه میتوانید با دقت بذر های گندم و جو را از هم جدا کنید یا تشخیص بدهید ؟؟؟؟؟؟؟ با فرض اینکه بگویند محدودیت زمانی هم ندارین !!!!!!!!! مسلما اینجا دیگه ما در نمونه هامون نه غلاف داریم نه گل اذین سنبله و نه گل اذین مرکب بلکه یه نکته قوق العاده ساده و ظریف داریم که فکر میکنم هر بچه دبستانی هم بتونه به اسونی جوابمو بده :redface: خب کسی نبووووود ؟؟؟؟؟؟؟

چقدر شما از خود راضی هستید :redface:

ajaab

اخراجی موقت
عجب

عجب

اینکه یه بچه دبستانی میتونه پاسخمو بده و یه مهندس کشاورزی نتونه جواب بده و سایت ........ برای کل مهندسان کشاورزی دنیا مخابره میکنه که که که که فلان مقام مسئول گفته مهندسی کشاورزی رو میشناسم که فرق دانه جو گندم رو نمیدونه !!!!!!! اونوقت شما میگین چقدر از خود راضی هستین ؟؟؟؟؟ واقعا که :)

مهوا

عضو جدید
اینکه یه بچه دبستانی میتونه پاسخمو بده و یه مهندس کشاورزی نتونه جواب بده و سایت ........ برای کل مهندسان کشاورزی دنیا مخابره میکنه که که که که فلان مقام مسئول گفته مهندسی کشاورزی رو میشناسم که فرق دانه جو گندم رو نمیدونه !!!!!!! اونوقت شما میگین چقدر از خود راضی هستین ؟؟؟؟؟ واقعا که :)

کجا کار میکنید آقا ؟ خوشبختانه رشته من با شما هیچ سنخیتی نداره وگرنه برای من هم شاخو شونه میکشیدی

ajaab

اخراجی موقت
عجب نارون

عجب نارون

نارون جان دوست من :gol: اگه دوست داری میتونی سری به دکتر تفضلی بزنی ازش بپرسی ولی حضور خاطرم نیست که استاد میوه گرمسیر و نیمه گرمسیرتون چیه و اگر رفتی یه سلامی هم به جناب دکتر جوانمردی بکن بگو فلانی سلام میرسونه خدمتتون و ISI اون همکارت در خصوص قارچ صدفی فلوریدا به کجا رسید ؟!!! :eek::eek:

مهوا

عضو جدید
نارون جان دوست من :gol: اگه دوست داری میتونی سری به دکتر تفضلی بزنی ازش بپرسی ولی حضور خاطرم نیست که استاد میوه گرمسیر و نیمه گرمسیرتون چیه و اگر رفتی یه سلامی هم به جناب دکتر جوانمردی بکن بگو فلانی سلام میرسونه خدمتتون و ISI اون همکارت در خصوص قارچ صدفی فلوریدا به کجا رسید ؟!!! :eek::eek:

غلط گیری یک نوشته

ایشون نوشتن

خدمتتون و ISI اون همکارت

در صورتی که ISA صحیح است.

آقای پر مدعا اشتباه یادتون دادن. البته هیچی
علی رغم تمام احترامی که برای دوستای کشاورزی خودم قائل هستم. براتون متاسفم ایشون.. نگم بهتره ادب رو رعایت کردم.

مهوا

عضو جدید
دانشمند محترم الف سواد را برو یاد بگیر. خوشبختانه از این عضو های الکی رشته شیمی ندارد و من از این بابت خوشحالم. شما هم به زودی خواهید رفت. من مهمان شما بودم در اینجا. این رسمش نبود. محل زندگیتون بعید می دونم شیراز باشد. شیرازی اصیل نیستید.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
مهوا جان من از طرف عجب ازتون معذرت می خوام. ببخشید. فرهنگ بعضی ها در همون حد هست. شما هم بهتر نیست با این عجب کل کل نکنی ؟ ول کنید دیگه. هر روز بحث میکنه با یه نفر. بیخیال.;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
ااااااااااااي واااااااااااااي اينجا چه خبره
بچه ها بچه ها
يه كمي با هم مهربون باشيد
:w40:

جناب مهدوي بيان اوضاع اينجا رو اينطور ببينن احتمال اخطار هم ميره كه بدن هااااااا:w39:

الان به نظر من مسئله غامضي پيش نيومده كه اينطور واسه هم ديگه جبهه ميگيريد
خوب به جاي اينكه جواب همديگرو بديد سعي كنيد جواب سوال جناب عجب رو بديد كه اين حرفها هم پيش نياد

در ضمن عجب عزيز ...گلم ... مهربونم ... اين چه طرز برخورد با بچه هاست ...عزيز جان ميتوني مهربونتر از اين هم صحبت كني ... داشتن آرامش همه چيز رو حل ميكنه ..
خوب يه سوال مطرح كردي بايد منتظر جوابش هم باشي ... عجب جان گاهي اوقات براي اينكه يه نفر جواب سوالش رو بگيره شايد روزها طول بكشه گلم ... اين هم چيز عجيبي نيست بيشتر دوستان يا شاغل هستند يا در حال ادامه تحصيل ... واسه همين گاهي ميتونن بيان و سر بزنن ... پس يه كمي صبر و حوصله پيش بگيري بد نيست عزيز جان ....:w36:

خيلي خوب بهترين راه اينه كه هر كس بره يه دانه گندم و يه دانه جو رو بياره بزاره جلوي خودش و خوب به تفاوتهاش نگاه كنه .... منم هم الان دارم همين كار رو ميكنم ... باريكلا بچه هاي خوب .. بدوييد ببينم چه ميكنيد هااااااا:w01:

ميخوام هركدومتون جدا جدا جواب عجب رو بديد ... آي باريكلا...:w17:

تا شب منتظر جواب همتون هستم... :w11:

مهوا جان شما هم خوش تشريف آورديد گلم ... ما از بچه هاي ميم شيمي اينجا زياد داريم .. بعضيهاشون مثل جوجو و سرمد كه عضو ثابت تالار كشاورزي هستند و حسابي هم فعالند... اميدوارم شما هم به خيل دوستان بپيونديد.:w27:

گلابتون دوست همه شما :gol::heart:

آخرین ویرایش:

شهرام صداقت حور

اخراجی موقت
ااااااااااااي واااااااااااااي اينجا چه خبره
بچه ها بچه ها
يه كمي با هم مهربون باشيد

جناب مهدوي بيان اوضاع

با نظر دخترمون کاملا موافق هستم. کمتر با هم بحث کنید. من در خدمت همه بچه ها هستم. کمی در مسائل علمی تامل کنید. از این مشکلات در بین دانشجویان من بسیار شایع می باشد. خواهش می کنم.شما آینده ساز این کیان هستید. به هم احترام بگذارید.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
لطفا صمیمیت در تالارها را حفظ کنید.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیچاره عجب که کل کل نمیکنه فقط خیلی میدونه میخواد بگه میدونم.اینم خیلی این اخلاقو دارن چیز عجیبی به نظر من نیست.ایشون هم دانشگاهی من بودن احترامشون واجبه!!!!!(یه وقت اگه خودش نیاد بزنه تو ذوقم یه چیزی هم به من بگه!!!)
اقا عجب چشم حتما از دکتر تفضلی میپرسم البته تا 30 که نمیبینمشون.
درمورد استاد میوه دکتر عشقی هم هستند

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب خواستم سلام برسونم بگم عجب سلام رسوند !!!!؟؟؟؟:surprised:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حواب سوال نمیدونم ولی یه جواب خنده دار میدم.دانه گندم چاق توپل درشت و مواد نشاسته ایش یکم بیشتر ولی دونه جو لاغره
:biggrin:

گلابتون

مدیر بازنشسته
من حواب سوال نمیدونم ولی یه جواب خنده دار میدم.دانه گندم چاق توپل درشت و مواد نشاسته ایش یکم بیشتر ولی دونه جو لاغره
:biggrin:

باريكلا نارون جون .... گلم جوابت اصلا هم خنده دار نيست خيلي هم هوشمندانه است ... اگه ميتوني بازم فرقهاشون رو بگو گلم .:gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب جان بیشتر توضیح بده.اگه شما رو تحویل میگیره دانشگاه هاروارد چند تا مقاله برای ما بگیر
اها یه چیز دیگه سرچ مقاله رو هم یادمون بده اقا معلم
مرسی

فرزام

عضو جدید

اینجا تالار مهندسانه یا رینگ بوکس ؟ !!!!!!

بابا مثلا شما تحصیلکرده اید .... چرا با هم دعوا می کنید ..

یک سوال و یک جواب که این همه بد و بیراه نداره .... یک کم مراعات کنید تو رو خدا ...

خوب یکی از فرق های ظاهریشون اینه که شیار دانه جو به دلیل پوسته ضخیم تری که داره زیاد نمایان نیست ... از لحاظ فیزیولوژی هم اختلافاتی با هم دارند که مربوط به سوال شما نمیشه ...

بچه های خوبی باشید
با هم روبوسی کنید
دوست بشید

http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=12

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال ساده عمومیه که توی مصاحبه های شغلی از دوستان پرسیده شده و جالبه بعضی هایی که میخواستند مصاحبه بدن میگفتند چون ما کارشناس باغبانی هستیم دیگه نباید از زراعت چیزی بدونیم !!!!! غافل از اینکه کشاورز وقتی میبینه مهندس کشاورزی اومده سر زمینش حتما از رابطه آب و خاک ( شوری و .. ) کود دهی و سم پاشی حتما سوالاتی میپرسه .. خیلی زشته که توی بعضی سایتهای خبری کشاورزی بگن که فلانی فرق دانه جو و گندم را نمیدونه و .... میشه شما به من بگین فرقش چیه ؟ یا اون لینک خبری مستند در تایپیک بعدی بذارم براتون ؟:D:D:D:D:D:D

دوست عزیز اگه شما خیلی به اطلاعات خودتون می بالید باید این رو می دونستید که گندم و جو مربوط به زراعت است نه باغبانی

به هر حال از اطلاعات ارزشمند شما تشکر می کنم ولی خواهش می کنم برای دیگران و زحمتی که کشیدن احترام قائل بشید این تنها خواهش من از شماست ما این جا یه جو صمیمی داریم :mad:

متشکرم

گلابتون

مدیر بازنشسته

خوب یکی از فرق های ظاهریشون اینه که شیار دانه جو به دلیل پوسته ضخیم تری که داره زیاد نمایان نیست ... از لحاظ فیزیولوژی هم اختلافاتی با هم دارند که مربوط به سوال شما نمیشه ...

مرسي فرزام جون ... باريكلا:w17:
اينم يه فرق ديگه ... خوب تا اينجا دوتا فرق براشون پيدا شد

از نظر من هم تفاوت در رنگ اونها هم ميتونه باشه ... نشاسته گندم سفيدتر از نشاسته موجود در جو هستش ... در ضمن فكر ميكنم كه مواد موسيلاژي موجود در جو بيشتر از گندم باشه .

گلاب خاتون:gol:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
متاسفانه جناب عجب نمی تونن با لحن مهربون تری حرف بزنن گلاب جون
من قبلا هم بهشون تذکر دادم که رعابت کنن ولی .........:w06:
آخرشم میگن همتونو دوست دارم.اگه دوست دارین بچه هارو لطف کنین مراعات همرو بکنین.
خوبه والا تا حالا هم با این جور حرف زدن شما بچه ها تحمل کردن:mad:

afsoon6282

مدیر تالار
امیدوارم این راضیتون بکنه.
نگین اضافه گذاشتی.دیدم به درد بچه ها می خوره بقیه رو هم گذاشتم.

گلابتون

مدیر بازنشسته
عيبي نداره افسون گلم ...هر چي بوده گذشته ... ايشالا ديگه عجب جان هم سعي ميكنه از اين به بعد كمي مهربونتر و با صفا تر باشه ... ................ مگه نه عجب جان ؟؟؟؟؟!!!!!:w36:

خوب افسون جان منظور عجب جان اين هست كه بين دو تا دانه گندم و جو چه اختلافي وجود دارد ... يعني فقط خود دانه ها ... نه گياه جو و گندم گلم ... حالا هرچي ميدوني بگو خانمم:w27:

گلابتون:gol:

آخرین ویرایش:

afsoon6282

مدیر تالار
ایشالا که اینترنتتون یاری می کنه که ببینین جناب عجب
این بود اگه بازم خواستین بگین.:w16:

گلابتون

مدیر بازنشسته
احسنت به اين ميگن تحريك تخليه اطلاعاتي مغزها .....:w15:

باريكلا هرچي اطلاعات داريد رو كنيد ... اينطوري بيشتر به نفع من بي سواد ميشه ... :w10:

آفرين افسون گلم ... بازم ادامه بده خانومم .. ببينم چه ميكني... فقط بيشتر روي خود دانه ها مانور بده نازنينم:w17:

گلاب بي سواد كل :w27:

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
با عرض سلام خدمت همگي

خوب مثل اينكه اين جناب عجب ما خيلي مي دونن
خوب عزيز ما اينجا اساتيد گرامي چون دكتر صداقت حور و eshmoli عزيز رو داريم كه سرور ما هستند و اينقدر تند با بچه ها صحبت نمي كنند حالا شما چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن كسي اينجا ادعا نكرده كه كاملا همه چيز رو مي دونه خوب همه ما در زمينه تحصيلي خود كمبود هايي داريم
اگه سوالي دارين درست و حسابي بگين بقيه بچه ها هم همونطوري كه تو اين بخش جوابتونو دادن خوب جوابتونو مي دن ، ديگه با كارمندان نظام مهندسي و استادان دانشگاه (تاپيك قبلي ) و بقيه چيكار دارين.
سوالاته خوبي هم مي كنين آدم حيفش مياد حذفش كنه ولي اگه ادامه داشته باشه مجبوريم همه پست هاتونو حذف كنيم .
دوست عزيز لطفا جو صميمي تالارو بهم نزنين .اگر دوست دارين با تالار همكاري كنين با لحن آرومتري هم ميشه ادامه داد
احتمالا به دادن اخطار هم ايشون توجهي ندارن چون تا حالا 2 اخطار قرمز و زرد گرفتن و يكي هم با اين وضع به زودي خواهند گرفت.
.در ضمن ما هم شما رو دوست داريم ولي اينكه شما هر چي بخواين و دلتون بخواد بگين آخره سر هم بگين دوستون دارم چه معني ميده ؟
لطفا در طرز ارتباطتون با بچه ها تجديد نظر نماييد .
با تشكر