مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

elahe84

عضو جدید
با سلام
برای کاکتوس چه خاکی مناسب هست؟ماسه مناسب هست یا ماسه مخلوط با خاک؟
من چند مدل کاکتوس فروردین خریدم و الان رشد کردن الان میخوام گلدون بزرگتر بگیرم ، گلدون سفالی بهتره یا پلاستیکی؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
حالا که بحث کاکتوسه منم یه سوال بپرسم:
یه کاکتوس داشتیم (یعنی چنتا کاکتوس داشتیم) روزی روزگاری یهویی از نزدیک خاک شروع به له شدن و مردن کرد! ریشه هم کامل از بین رفته بود، چرااااااااااا؟

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا که بحث کاکتوسه منم یه سوال بپرسم:
یه کاکتوس داشتیم (یعنی چنتا کاکتوس داشتیم) روزی روزگاری یهویی از نزدیک خاک شروع به له شدن و مردن کرد! ریشه هم کامل از بین رفته بود، چرااااااااااا؟
به احتمال زیاد ابیاریش زیاد بوده...له شده

ماسه مخلوط با خاک بسیار خوبه
یکم خاک زغال هم مخلوط بشه باشون فک کنم بد نباشه...

kaghaz rangi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خاک برای گیاهان ابدار و گوشنی:1 خاک+ 1 خاک برگ + 1 ماسه زبر
برای کاکتوس ها به مخلوط بالا ماسه و شن تمیز اضافه کنید (منبع: کاکتوس ها و گیاهان گوشتی مهندس حسین متقی)

البته یادمه با کسی که گلخونه کاکتوس داشت صحبت کردم میگفت کمی خاک زغال هم اضافه میکنم...

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
برای کاکتوس ها به مخلوط بالا ماسه و شن تمیز اضافه کنید (منبع: کاکتوس ها و گیاهان گوشتی مهندس حسین متقی)

البته یادمه با کسی که گلخونه کاکتوس داشت صحبت کردم میگفت کمی خاک زغال هم اضافه میکنم...
در مورد جوابت ممنونم همون خاک زغال باعث میشه باکتری و عوامل باکتریایی که باعث لهیدگی در ریشه ها و ساقه کاکتوس میشن از بین برن

Phyto

مدیر تالار
به احتمال زیاد ابیاریش زیاد بوده...له شده

یکم خاک زغال هم مخلوط بشه باشون فک کنم بد نباشه...

در مورد جوابت ممنونم همون خاک زغال باعث میشه باکتری و عوامل باکتریایی که باعث لهیدگی در ریشه ها و ساقه کاکتوس میشن از بین برن

ممنون از پاسخهای ارزشمندتون، نمیدونم چرا این روزا دو سه تا تشکر که میکنم فرتی خلع سلاح میشم!
در مورد آبیاریش فکر نکنم زیاد بوده، هر دو سه روزی یه بار آب میدادم. ریشه ها سیاه شده بود

saba samiee

عضو جدید
مشكل رشد كورتون

مشكل رشد كورتون

سلام دوستان من يه كورتون كه يكسال و نيمه كه دارمش اما تا يكسال هيچ برگ جديدي نداد!!بعد شروع كرد به خشك شدن من جاشو عوض كردم و بردم در حياط گذاشتم و شروع كرد برگاي جديد دادن اما دوباره رشدش متوقف شدن و برگاي جديد بسيار كوچك هستند،خاكش هم سبكه مي دونين مشكل چيه؟؟؟واسم مهمه كه بتونه رشد كنه:que:

saina110

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشاورزی_آّب ارشد داره؟؟؟؟؟!!!!

کشاورزی_آّب ارشد داره؟؟؟؟؟!!!!

من شنیدم که کشاورزی گرایش آب ارشد نداره!! این درسته؟؟؟؟

TheSilent_SS

عضو جدید
نه بابا!!!!!!!!!!!!!!!!!
الآن گرایشای ارشد دقیق یادم نیست.
متلا زهکشی،سازه های آبی و ...

sarah89

عضو جدید
سلام هانی
راستش منم اطلاع زیادی تو این شاخه ندارم(آب و خاک) ولی اگه همون ارشدی هس که از مهندسی آب میره من در خدمتم!

setare.a

عضو جدید
ارشد سازه بخواین شرکت کنین بیشتر درساش کتاب هستن از اینترنت یه سرچ بزنین پیداش می کنین.منم الان منابع دم دستم نیست در اولین فرصت منابع رو واست می فرستم.
موفق باشی

setare.a

عضو جدید
کی اینو گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!شاخ درآوردم......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
گرایش های ارشد:آبیاری و زهکشی،سازه های آبی،هواشناسی،مدیریت منابع آب

alestromeria

عضو جدید
بنظر شما مشکل چی میتونه باشه؟؟؟؟
تو باغچمون هر چی میکاریم خیلی رشدش کم میشه، رنگ برگهاش رنگ پریده میشه، مثلا درخت انگورمون اصلا برگاش بزرگ نمیشه و رشد رویشی نداره.
باغچمون 7-8 مترمربع بیشتر نیست، سالی 3-4 تا کیسه کود دامی بهش میدیم.
حتی سبزیم خوب نمیشه.
خاکش مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟
کودش کمه؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟

مهسا.ع

عضو جدید
درسته که مهندسی آب از دید برخی رشته ی غریبیه اما نه دیگه اینقد!!!!
گرایشای ارشد مهندسی آب همیناست که دوستان گفتن
البته هواشناسی گرایش ارشد مشترک برای بسیاری رشته های کشاورزی که البته مهندسین آب در قبولی آن موفق اند...

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو باغچمون هر چی میکاریم خیلی رشدش کم میشه، رنگ برگهاش رنگ پریده میشه، مثلا درخت انگورمون اصلا برگاش بزرگ نمیشه و رشد رویشی نداره.
حتی سبزیم خوب نمیشه.
خاکش مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟
کودش کمه؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟

کود که کم نیست ولی این علائم که میگی کمبود ازت هست
شما سعی کن کود اوره جدا بدی ببین چی میشه

باید خاک هم چک نی گویا خاکتون مواد غذایی رو تو خودش نگه نمیداره و احتمالا براحتی شسته شده از دسترس گیاه خارج میشه

humanist

عضو جدید
با سلام خدمت شما

می توانید انواع تکنولوژیهای به کار رفته در تصفیه ی آب به روش صنعتی را برای من نام ببرید البته چندتایی از آنها را بلدم ولی فقط درباره ی دو تا از آنها اطلاعات کافی دارم:
DM WATER , RO WATER , Nanofiltration , electrodialize , MED که فقط درباره ی DM و RO اطلاعات دارم.
خواهشا به من جواب بدید که در چه سایتی می توانم راجع به آن ها اطلاعات کافی پیدا کنم.
قبلا این سوال رو در تاپیک دیگری مطرح کرده بودم ولی اگه اطلاعات دیگری در این زمینه سراغ دارید برای من در همین تاپیک بنویسید.
با سپاس

Phyto

مدیر تالار
حتی سبزیم خوب نمیشه.
خاکش مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟
کودش کمه؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟

کجاش جا میدی این همه کود؟!!
نسخه زهرا هم تایید میشه