مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سوال شماره 3
(لاوا)چیست؟
1- نوعی خاک است
2- سبکی از بنسای است
3- بافت مرده چوب است
4- نوعی درخت مناسب برای بنسای
فکر میکنم البته چون وقتی گشتم نوشته بود مواد مذابی که از اتشفشان شرع به حرکت میکنند رو لاوا مینامند

گلابتون

مدیر بازنشسته
سوال شماره 3
(لاوا)چیست؟
1- نوعی خاک است
2- سبکی از بنسای است
3- بافت مرده چوب است
4- نوعی درخت مناسب برای بنسای

تا جايي كه ميدونم نوعي گدازه آتشفشاني هست كه به جاي خرده سنگ و شن درمواردي مثل زهكشي استفاده ميشه...
يه جايي خوندم براي تهيه بامهاي سبز از اين مواد استفاده ميكردند..نوعي كاني محسوب ميشه..متخلخل هست و
آب و مواد غذايي رو به راحتي درون خودش نگه ميداره.

dorddaye

عضو جدید
سلام دردی خوبی کجا کاشتی گنبد یا گرگان

راستش این گوجه ها کلا کم محصول هستن یجوری مقدار گلدهیشون کمه و معمولا رو همون شاخه ای که گل و میوه دادن رو همون بازم گل و میوه میدم
سلام مهندس
راستش این نوع گوجه دارای میوه های زیادی روی شاخه هاشه و و از نظر تناژ درسته که کمه ولی مقدار تشکیل میوه روی اون به نسبت گوجه های زراعی معمولی خیلی بیشتره و تعجب من هم بابت همینه اگه میشه بیشتر راهنایی کنیین

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
دردی جان گوجه های ما تابستون گوجه نمیدادن اما الان پر گوجه هستند اما سبزه انگار نمیخواد برسه
من اونا رو رو داربست هدایت کردم میوه دهیشون چند برابر شده

mehdisepehri

عضو جدید
یه چند تا سوال در مورد این گیاهان!!

یه چند تا سوال در مورد این گیاهان!!

سلام دوستان!
یه چند تا سوال داشتم در مورد این گیهانی که عکساشون رو واستون میزارم:

و اما سوالهام:
1- اسماشون چیه؟
2- شرایط نگهداریشون چیه؟
3- چه طور میشه تکثیرشون کرد؟ با قلمه زدن؟
ممنون میشم کامل توضیح بدین...
ممنون..

سلاااااااااااااااااام

گياه آخري فكر كنم پيله آ باشه .pilea cadierii

نكاتش:اگر نور كافي بهش نرسه لكه هاي نقره اي رنگ برگها از بين ميره.
2-سريع الرشد و ارزان و كم توقع هست .
3-حذف جوانه هاي انتهايي براي پر پشت نمودن گياه لازم است.
4-در شبهاي يخبندان گلدان را نزديك به پنجره و شيشه آن قرار ندهيد.

5-نور:نور پنجره آفتابگير براش بهترين نوره به شرطي كه از آفتاب ظهر در امان باشه.و اگه هوا تاريك باشه ساقه هاش دراز و علفي و منحرف ميشن.در زمستان با شيشه در تماس نباشه.
6-دما:حداكثر درجه حرارت در تابستان 21 و حداقل آن در زمستان 15 هست و در صورت نزول درجه حرارت از حداقل،آبياري را قطع كنيد.
7-آبياري:سطح خاك را هميشه مرطوب نگه داريد ،2تا3بار آبياري در هفته در تابستان و يكبار در هفته در زمستان كافيه.
8-رطوبت:در تابستان هر روز و در زمستان هفته اي يك بار غبار پاشي كنيد اجازه ندهيد قطرا آب روي برگها بجا بمونه و با تكان دادن ساقه ها قطرات را فرو بريزيد.
9-تغذيه:از كودهاي شيميايي مخصوص گياهان زينتي هر 2 هفته يكبار طبق دستور جبران نماييد.
10-خاك مناسب:مخلوط 3قسمت خاك لموني با يك قسمت پيت بهترينه.
11-در بهار از ساقه قلمه بگيريد و گلدان جديد توليد نماييد گلدان مادري هرس شده شكل توپي و چنبره اي به خود ميگيرد.
12-تميز نمودن برگها:غبار پاشي ضمن تامين رطوبت برگهاي گياه را نيز تميز مي نمايد در صورت لزوم ميتوانيد از برس مخصوص استفاده نماييد ،از مواد براق كننده شيميايي كه باعث مسدود شدن روزنه ها مي شود خودداري نماييد.
13-تكثير :كاشت قلمه ساقه در اواخر زمستان يا اوايل بهار-و يا تقسيم بوته در بهار.
14-زيبايي گياه پيله آ در پرپشت و توپي بودن آن است هر سال چند بار نوك شاخه ها را قطع تا ضمن كنترل رشد طولي به جوانه هاي جانبي نيز اجازه رشد دهيد.

اين مطالبو از كتاب گلهاي آپارتماني و مشاوره گياه پزشكي از مهندس اسماعيل پيش بين براتون به صورت خلاصه نوشتم اميدوارم مفيد باشن.

سلاااااااااااااااااااااااام.
گياهاني كه گل بدن براي آپارتمانم خوب باشن مثل:ياس همون ياس سفيد خودمون البته يه قيم به صورت دايره اي بايد براش استفاده كنيد.پيچ مومي-لاپاجريا-گازمانيا(همون ستاره آتشين)-كلومنه آ-گاردنيا-كلرودندروم-كرساندرا(گل آتش بازي)-كامليا-سي تي سوس-گل ساعتي هم ميشه ولي قيم دايره اي ميخواد-روئليا-ديپلادنيا-داوودي-ختمي چيني-تيلاندزيا-ياس آبي-بيلبرجيا-بوارديا-بنفشه آفريقايي-بلپرون(ناوك-ميگويي)-بگونياي تكمه اي-بگونياي هميشه گلدار-برونفلزيا(ديروز-امروز-فردا)-اشينانتوس(مدان)-استرپتوكارپوس-اركيده-ابوتيلون-آويز فوشيا-آنتوريوم-آلاماندا(ماندانا)-آفلاندرا(گورخري)-آزاله-

ميوه اي ها:گل قهوه البته خيلي خوشگل نيستا ميوه هاش مثل عنابه-فلفل زينتي-پرتقال زينتي هم خوبه

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
5- کدام گیاه رفتار هالو فیتی از خود نشان می دهد؟
1- چغندر قند
2- گندم
3- لوبیا
4- هویج

ghazale7

عضو جدید
سللام دوستای من. خوبید .چند وقت پیش یه سوال رو تو باشگاه مطرح کردم ولی هنوز جوابش رو نگرفتم.شاید من جواب رو پیدا نکردم. من هنوز خوب به باشگاه آشنایی ندارم. بخصوص که تازگی ها فرق هم کرده همه چیز رو قاطی کردم لطفا به من کمک کنید . اگه جواب رو دادید لطفا راهنماییم کنید که کجاست. سوال رو یه بار دیگه میگم:مطالبی راجع به شکارچیان گیاه می خوام. درواقع درباره کسانی که گیاهان رو از مبدا خود به جاهای دیگه آوردن.ممنون.

ghazale7

عضو جدید
راستی یه سوال دیگه. میشه بیشتر راجع به باشگاه و طریقه پیداکردن پیامها و سوالها و جوابهامون توضیح بدید. من همیشه در پیداکردن جواب سوالام مشکل دارم.بازم ممنون.;)

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااااااااااام.پوشش سخت بذر .كه باعث ميشه نتونه داخلش آب بره و متورم بشه پس هورمونيم ترشح نميشه و جنين رشدي نميكنه.

آفرین درست است
ماشاالله بلدی ها

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
7- در پسته تخمدان گل ................قرار دارد و برگ های آن..............است.
1- تحتانی - متناوب
2- تحتانی - متقابل
3- فوقانی - متناوب
4- فوقانی - متقابل