مشاوره، پرسش و پاسخ و درخواستهای بخش باغبانی

گلابتون

مدیر بازنشسته
دوستان گرامي نميدونم خاطرتون هست كه در خصوص خرمالوي باغچه پدرم باهاتون يه شور و مشورت داشتم و با تشخيص محمدرضا جان به اين نتيجه رسيديم كه عيب ميوه ها اين بود كه نوعي قارچ بهشون حمله كرده بود و براي اينكه امسال درگير اين موضوع نشيم به سفارش سعيد و محمدرضا و رضا جان قرارشد از اواخر بهمن ماه به كل درختهاي باغچه ولك پاشي كنيم همراه با سم و كودهاي تقويتي ...خب منم اينكارو انجام دادم و الانم به حمدالله و به محبت دوستان باغچه حسابي سرحال و قبراقه...
فقط چون اين روزها من درگير يه برنامه اساسي هستم و نتونستم به موقع بازم براي سركشي و رسيدگي به باغچه خودم رو برسونم....ميوه ها از مرحله فندقه گذشتن و به حد گردو رسيدن....و چون قراربود در مرحله فندقه هم يكبار ديگه ولك پاشي بشه اين شد كه دير شده....حالا به نظرتون بايد چيكاركنم .؟ روغن پاشي رو انجام بدم يا نه...ديگه از خيرش بگذرم؟
در ضمن سعيد جان گفته بود كه بايد از فسفيمكس هم براي تقويت و يا همونطور كه خودش گفته بود واكسن زدن ميوه ها هم استفاده كنم كه متاسفانه به هرجا مراجعه كردم نتونستم پيداش كنم.

اينم بگم كه همراه با ولك از سوين ( كارباريل ) و ديازينون و كنفيدور هم استفاده كردم.
الانم به غير از مينوز كه روي برگهاي گوجه فرنگيها بود چيز ديگه ايي نديدم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
فکر کنم با این سمپاشی که کردی نسل قارچ رو از رو زمین برداشتی زدن سم دوباره هم ضرر نداره توقیت درختو هم میتونی با کود انجام بدی اونی که سعید گفت من خودمم گشتم پیدا نکردم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
فکر کنم با این سمپاشی که کردی نسل قارچ رو از رو زمین برداشتی زدن سم دوباره هم ضرر نداره توقیت درختو هم میتونی با کود انجام بدی اونی که سعید گفت من خودمم گشتم پیدا نکردم

این سمومی که استفاده کرده همش آفتکشه، من قارچکش ندیدم بینشون! اینی هم که سعید گفته فقط کود تقویتیه. از خودش پرسیدم گفت میتونید از ترکیبات مشابهش هم استفاده کنید.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
این سمومی که استفاده کرده همش آفتکشه، من قارچکش ندیدم بینشون! اینی هم که سعید گفته فقط کود تقویتیه. از خودش پرسیدم گفت میتونید از ترکیبات مشابهش هم استفاده کنید.
چه میدونم رضا خود گلاب گفت از سم قارچکش استفاده کره و ضمنا با ولک از سوین و.. استفاده کرده در هر صورت مشکل پیش اومده قبلی برا خرمالوها قارچی بود
تو حیاط خونه یه خرمالو داریم پارسال رچی بار اورده بود رو ریخت فقط یدونه خرمالو داده بود امشال بزنم به تخته بد نیست منتها برا تقویتش از کود استفاده کردم چون فسفیمکس سعیدو پیدا نکردم

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گرامي نميدونم خاطرتون هست كه در خصوص خرمالوي باغچه پدرم باهاتون يه شور و مشورت داشتم و با تشخيص محمدرضا جان به اين نتيجه رسيديم كه عيب ميوه ها اين بود كه نوعي قارچ بهشون حمله كرده بود و براي اينكه امسال درگير اين موضوع نشيم به سفارش سعيد و محمدرضا و رضا جان قرارشد از اواخر بهمن ماه به كل درختهاي باغچه ولك پاشي كنيم همراه با سم و كودهاي تقويتي ...خب منم اينكارو انجام دادم و الانم به حمدالله و به محبت دوستان باغچه حسابي سرحال و قبراقه...
فقط چون اين روزها من درگير يه برنامه اساسي هستم و نتونستم به موقع بازم براي سركشي و رسيدگي به باغچه خودم رو برسونم....ميوه ها از مرحله فندقه گذشتن و به حد گردو رسيدن....و چون قراربود در مرحله فندقه هم يكبار ديگه ولك پاشي بشه اين شد كه دير شده....حالا به نظرتون بايد چيكاركنم .؟ روغن پاشي رو انجام بدم يا نه...ديگه از خيرش بگذرم؟
در ضمن سعيد جان گفته بود كه بايد از فسفيمكس هم براي تقويت و يا همونطور كه خودش گفته بود واكسن زدن ميوه ها هم استفاده كنم كه متاسفانه به هرجا مراجعه كردم نتونستم پيداش كنم.

اينم بگم كه همراه با ولك از سوين ( كارباريل ) و ديازينون و كنفيدور هم استفاده كردم.
الانم به غير از مينوز كه روي برگهاي گوجه فرنگيها بود چيز ديگه ايي نديدم.

سلاممممم
خب خدا رو شکر ، ایشالله که باغچه خونتون و باغچه دلتون همیشه شاد و سر سبز باشه
روغن پاشی رو به نظرم دیگه نیازی نباشه ولی اگه لازم شد سم پاشی واسه حشرات ( مثلا با دیازنون ) یه بار دیگه تکرار بشه خوبه
فسفیمکس یه کود تقویتی هست که به عنوان مقاوم کننده بیماری های قارچی هم استفاده می شه، اگه بگی کدوم شهر هستی برات آدرس جایی که داره رو پیدا می کنم ولی اگر هم پیدا نکردی می تونی از سولوپتاس یا کود های کامل پتاس بالا استفاده کنی ( مثلا 36 12 12 ) یا ( 30 5 15 ) :smile:

گلابتون

مدیر بازنشسته
آره خداروشكرامسال خيلي مقدار آفتهاي باغچه كم شده...پارسال خدا خير بده...هم شته سياه و سبز داشت هم كنه قرمز هم كرم سفيد ريشه خوار هم سوسك ساقه خوار ماشالا همه مدلش رو داشتم..كلكسيون بود..

منم فسفيمكس رو پيدا نكردم.

يادم رفت بگم رضا جان مانكوزب هم استفاده كردم...يعني اول ميخواستم كاپيتان بزنم گيرم نيومد ...همون مانكوزب رو زدم

سلاممممم
خب خدا رو شکر ، ایشالله که باغچه خونتون و باغچه دلتون همیشه شاد و سر سبز باشه
روغن پاشی رو به نظرم دیگه نیازی نباشه ولی اگه لازم شد سم پاشی واسه حشرات ( مثلا با دیازنون ) یه بار دیگه تکرار بشه خوبه
فسفیمکس یه کود تقویتی هست که به عنوان مقاوم کننده بیماری های قارچی هم استفاده می شه، اگه بگی کدوم شهر هستی برات آدرس جایی که داره رو پیدا می کنم ولی اگر هم پیدا نکردی می تونی از سولوپتاس یا کود های کامل پتاس بالا استفاده کنی ( مثلا 36 12 12 ) یا ( 30 5 15 ) :smile:

سلام سعيد جان
مرسي عزيز ايشالا كه وجودت سرسبز باشه.

باشه پس فعلا فقط ديازينون بزنم...كافيه؟
آره سعيد جان متاسفانه خيليييييييي گشتم اما پيداش نكردم...ما كرج هستيم عزيز...هرجا رو كه ميشناسي بگو برم پيداش كنم....قربون دستت عزيز
فعلا برم اين سولو پتاس رو بگيرم يا نه.... صبركنم ؟؟؟

ويرايش:
صبركن
يادم رفت بگم...گوجه ها هم زير اين درختها هستند و به شدت هم به گل نشستند....واسه سم پاشي يا تقويتي مشكلي كه نداره؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خداروشكرامسال خيلي مقدار آفتهاي باغچه كم شده...پارسال خدا خير بده...هم شته سياه و سبز داشت هم كنه قرمز هم كرم سفيد ريشه خوار هم سوسك ساقه خوار ماشالا همه مدلش رو داشتم..كلكسيون بود..

منم فسفيمكس رو پيدا نكردم.

يادم رفت بگم رضا جان مانكوزب هم استفاده كردم...يعني اول ميخواستم كاپيتان بزنم گيرم نيومد ...همون مانكوزب رو زدم

سلام سعيد جان
مرسي عزيز ايشالا كه وجودت سرسبز باشه.

باشه پس فعلا فقط ديازينون بزنم...كافيه؟
آره سعيد جان متاسفانه خيليييييييي گشتم اما پيداش نكردم...ما كرج هستيم عزيز...هرجا رو كه ميشناسي بگو برم پيداش كنم....قربون دستت عزيز
فعلا برم اين سولو پتاس رو بگيرم يا نه.... صبركنم ؟؟؟

ويرايش:
صبركن
يادم رفت بگم...گوجه ها هم زير اين درختها هستند و به شدت هم به گل نشستند....واسه سم پاشي يا تقويتي مشكلي كه نداره؟؟؟؟

سلاممممم
حسابی از فضا استفاده کردی ها
سم پاشی دیازنون رو انجام بده به گوجه ها هم بزن
ضمنا برات پیام خصوصی گذاشتم و شماره عامل فروشمون در کرج را برات نوشتم . حتما سولوپتاس و یا همون کودهای پتاس بالا که نوشتم رو استفاد کن به گوجه ها هم بده که حسابی محصولشون درشت و خوش طعم بشه
فسفیمکس هم واسه گوجه هات عالیه :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
سلاممممم
حسابی از فضا استفاده کردی ها
سم پاشی دیازنون رو انجام بده به گوجه ها هم بزن
ضمنا برات پیام خصوصی گذاشتم و شماره عامل فروشمون در کرج را برات نوشتم . حتما سولوپتاس و یا همون کودهای پتاس بالا که نوشتم رو استفاد کن به گوجه ها هم بده که حسابی محصولشون درشت و خوش طعم بشه
فسفیمکس هم واسه گوجه هات عالیه :gol:

سلام به روي ماهت عزيز

آره حسابي ...نذاشتم هيچ جايي بدون استفاده بمونه...

دست گلت درد نكنه عزيز حتما اقدام خواهد شد...راستي واسه اينكار كه زمانبندي خاصي لازم نيست؟؟؟
دستور استفاده اش روي بطريش هست؟؟؟

• Like
واکنش ها: fgni

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به روي ماهت عزيز

آره حسابي ...نذاشتم هيچ جايي بدون استفاده بمونه...

دست گلت درد نكنه عزيز حتما اقدام خواهد شد...راستي واسه اينكار كه زمانبندي خاصي لازم نيست؟؟؟
دستور استفاده اش روي بطريش هست؟؟؟

استفاده از سولوپتاس یا کودهای پتاس بالا از زمان گلدهی تا برداشت میوه هر 15 تا 20 روزی یکبار بهشون بده ( همراه آب آبیاری )
کود فسفیمکس هم نسبت مصرفش 2 لیتر در 1000 لیتر آب هست که می تونی هر 2 هفته یه بار محلول پاشی کنی :gol:

marzieh90

عضو جدید
سلام
من به يه جزوه ي آموزشي براي نرم افزار winflumاحتياج دارم
لطف كنين كمكم كنيد
براي امتحان عملي درس نرم افزار تخصصي بهش احتياج دارم
فــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوري

denise

عضو جدید
سلام..
یه سوال دارم بچه ها :
تواین فصل اگه سیکاسو جابه جا کنیم از باغچه به گلدون خراب می شه؟!
گیاهش بزرگه ها..آخه الان فصل رشدشه

azam60

عضو جدید
:gol:باتشکرازمطلبتون ,من به دنبال برنامه ای برای طراحی سیستمهای تحت فشارهستم لطفا اگه سراغ دارید برام بفرستید

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب اگه مجبوری چاره ای نیست
سعی کن غروب جابه جاش کنی
سریع بزاریش توی گلدون اصلی طوری که ریشه ها زیاد هوا نخوره
جایی که می زاری آفتاب نداشته باشه تا بتونه خودش رو با شرایط وفق بده
آبیاری هم یادت باشه

azam60

عضو جدید
درخواست برنامه طراحی سیستم

درخواست برنامه طراحی سیستم

:redface:برنامه هایی برای طراحی سیستمهای آبیاری تحت فشار مانند irricadلازم دارم لطفا:gol:

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام مهندسین سرفصل های مکانیک خاک رو میخوام

کلا همه کتابشه فقط فکر کنم از فصل آخرش (اسمش یادم نیست) سوالات کمتر ی می یاد کتاب تست وخلاصه ساسان امیر افشاری بخونی متوجش میشی (اگه هم بخوای فقط متن کتاب بخونی ابن جلال نشت خوب توضیح میده)

sarah89

عضو جدید
طاحونی
ولی برا اینکه سرعت خوندنت با اصل مساله و چندی تمرین...بالا بره,ساسان امیر افشاری عااااالیهههه....

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
طاحونی
ولی برا اینکه سرعت خوندنت با اصل مساله و چندی تمرین...بالا بره,ساسان امیر افشاری عااااالیهههه....

مرسی دوستان من از کتابخونه ابن جلالو گرفتم از اول شروع کنم بخونم همه ی فصلارو؟؟؟

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی دوستان من از کتابخونه ابن جلالو گرفتم از اول شروع کنم بخونم همه ی فصلارو؟؟؟
اگه اشتباه نکم هنوز مکانیک خاک نگرفتی داری پیشواز میری؟ که اگه این جوریه بهتر همه رو بخونی که بعدا بفهمی چی به چیه و کم کم که جلو بری خودت متوجه میشی جه قستی رو باید کار بیشتر کنی چه قسمتی رو کمتر اگه مشکلی بر خوردی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اشتباه نکم هنوز مکانیک خاک نگرفتی داری پیشواز میری؟ که اگه این جوریه بهتر همه رو بخونی که بعدا بفهمی چی به چیه و کم کم که جلو بری خودت متوجه میشی جه قستی رو باید کار بیشتر کنی چه قسمتی رو کمتر اگه مشکلی بر خوردی خوشحال میشم بتونم کمکت کنم

اره یه جورایی پیشواز قربونتون برم حتما میپرسم

behnaz68

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درست یادم نمیاد ولی فکر کنم فصل1 توی خاک شناسی تقریبا خوندیم فصل های 2و3 واگه اشتباه نکنم4 مهم بود

afroozamin_h

عضو جدید
سلام متشکرم ازاینکه بالاخره یه جایی تودنیاواسه رشته ماهم هست.اگه میشه سرفصل های دروس کنکور ارشد آباری وزهکشی و سوالات کنکور سراسری88و87و90واسم میل کنید. بخدا خسته شدم از بس گشتمو نبود. مرسییییییییییی