مسابقه 01- بیست سوالی

momo_lavish

عضو جدید
این عامل قند رافینوز است که در چغندر وجود دارد ولی در نیشکر نیست
البته با اجازه من یه نکته کوچولو بگم
از استادمون شنیدم که طبق بررسی های جدید مشخص شده که نیشکرهم قند رافینوز داره اما هنوز تحت بررسی است و وارد منابع نشده

آخرین ویرایش:

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته با اجازه من یه نکته کوچولو بگم
از استادمون شنیدم که طبق بررسی های جدید مشخص شده که نیشکرهم قند رافینوز داره اما هنوز تحت بررسی است و وارد منابع نشده

ممنون از اطلاعاتی که دادی اما بر طبق اطلاعات قبلی قبول می کنیم شاید یه روزی بقیه بما بخندند

momo_lavish

عضو جدید
ممنون از اطلاعاتی که دادی اما بر طبق اطلاعات قبلی قبول می کنیم شاید یه روزی بقیه بما بخندند
بله تا زمانیکه به طور واضح مشخص نشود اگر جایی سوال شد باید با توجه به اطلاعات قبلی جواب داد
علیرضا جان تا آن روز خدا بزرگ است:D

leili

عضو جدید
کدام یک از پروتئین های سفیده تخم مرغ خاصیت ضد میکروبی دارد ؟
كونالبومين
چون قادر به اتصال به فلزات 2ظرفيتي است و ازاين طريق آنها را از دسترس باكتريها خارج ميسازد پس از رشد باكتريها جلوگيري ميكند.
فكر ميكنم ليزوزيم هم خاصيت ضد ميكروبي دارد.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کدام یک از پروتئین های سفیده تخم مرغ خاصیت ضد میکروبی دارد ؟

كونالبومين
چون قادر به اتصال به فلزات 2ظرفيتي است و ازاين طريق آنها را از دسترس باكتريها خارج ميسازد پس از رشد باكتريها جلوگيري ميكند.
فكر ميكنم ليزوزيم هم خاصيت ضد ميكروبي دارد.

علاوه بر کونالبومین ، آویدین هم تا حدی خاصیت ضد میکروبی داره چون با اتصال به بیوتین اون رو از دسترس میکروارگانیسم ها خارج میکنه . اما این خاصیت اون ها با دناتوره شدنشون از بین میره .
بنابراین فکر میکنم اصلی ترین پروتئین سفیده تخم مرغ که خاصیت ضد میکروبی داره همون لیزوزیم باشه که باعث تجزیه دیواره سلولی باکتری های گرم مثبت میشه .

sangesaboor65

عضو جدید
سلام. خوبید؟
عطر خاص زعفران در زمان خشک کردن . در اثر هیدرولیز ترکیبات پیکروکروسین و ازاد شدن الدئید فرار . یعنی سافرانال تولید میشود .در ترکیب رنگ زعفران مواردی چند دخالت دارند .
۱ - رنگ دانه های محلول در چربی نظیر . لیکوپن . الفاکاروتن . بتاکاروتن . و زاگزانتین .
۲ - گلیکوزیدهای کاروتنوئیدی
۳ - رنگ دانه های ازاد.
حالا کدوم می شه؟یا بهتر بگم منظور شما کدومه؟

soroush_66

عضو جدید
منم میگم پگاه
البته پگاه چون چندین شهر دیگه شعبه داره یقینا ظرفیت تولیدش در حد خیلی قابل توجهی بالاست ولی فکر کنم پکاه تهران از همه تولیدش بیشتر باشه

Savant

کاربر بیش فعال
نتونستم از اول تایپیک بخونم. شاید تکراری باشه :
کدام قندها در حبوبات باعث ایجاد نفخ میشن ؟
فراوانترین دی ساکارید بعد از ساکارز کدام است ؟
علت اصلی ژله ای شدن شیرهای UHT به کدام خاصیت کازئین ربط دارد ؟

soroush_66

عضو جدید
چه سواالات سختی
1_ معمولا رافینوز ، در لوبیا استاکیوز هم هست
2- بعد از ساکارز ، فراوانترین دیساکارید طبیعی ، لاکتوز (قند شیر) است
3 - نمی دونم فکر کنم خاصیت دلمه شدن اون باشه به خاطر پیوند های دی سولفید

Savant

کاربر بیش فعال
چه سواالات سختی
1_ معمولا رافینوز ، در لوبیا استاکیوز هم هست
2- بعد از ساکارز ، فراوانترین دیساکارید طبیعی ، لاکتوز (قند شیر) است
3 - نمی دونم فکر کنم خاصیت دلمه شدن اون باشه به خاطر پیوند های دی سولفید
سومیش چندان هم راحت نیس. !!!!! دو دلیل داره یکی به خاطر یه آنزیمه بخصوصه که روی پروتئین اثر میگذاره دیگری به خاطر یه اسید آمینه هست که تو کازئینه !!!!!