مسابقه هفت سین زمینی

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
1- از اقسام ابر؟
2- ساخت آذرین ورقه ای که به موازات لایه ها قرار دارند؟
3- نام دیگر استنوسفر؟
4- نام دیگر فسیل؟
5- دریاچه ای که در دهانه ی آتشفشان قرار دارد؟
6- سومین دوران زمین شناسی؟
7- بیرون زدگی های وسیع سنگ های پرکامبرین؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
مدت پاسخ گویی تا 4 فروردین
نفر اول: 7 پاسخ صحیح: 30 امتیاز
نفر دوم: 6 پاسخ صحیح: 20 امتیاز
نفر سوم: 5 پاسخ صحیح: 10 امتیاز
به تمامی شرکت کنندگان به عنوان عیدی 5 امتیاز داده خواهد شد.

hsh1363

عضو جدید
1- از اقسام ابر؟
3- نام دیگر استنوسفر؟
4- نام دیگر فسیل؟

1.سیروس
سیرو کومولوس
سیرو استراتوس
آلتو کومولوس
آلتو استراتوس
نیمبو استراتوس
استراتو کومولوس
استراتوس
کومولوس
کومولو نیمبوس

2. سیل
3.نرم کره یا سست کره
4.بایو یا سنگواره
5.ارومیه که به آن استخر گسلی میگن
6.سنوزوییک
7.سپرهای پایدار

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
1- از اقسام ابر؟
3- نام دیگر استنوسفر؟
4- نام دیگر فسیل؟

1)سیروس
2)سیل
3)سست کره
4)سنگواره
5)این سوال رو یکم راهنمایی می کنید؟اصطلاحی مدنظرتونه یا نه ..اسم یکی ازاون دریاچه ها مدنظرتونه؟و اگه قسمت دوم منظورتونه دریاچه کالدرا یا کراتر داخل ایرانه یا خارج؟
6)سنوزوئیک
7)سپر

آخرین ویرایش:

hsh1363

عضو جدید
1.سیروس
سیرو کومولوس
سیرو استراتوس
آلتو کومولوس
آلتو استراتوس
نیمبو استراتوس
استراتو کومولوس
استراتوس
کومولوس
کومولو نیمبوس

2. سیل
3.نرم کره یا سست کره
4.بایو یا سنگواره
5.ارومیه که به آن استخر گسلی میگن
6.سنوزوییک
7.سپرهای پایدار

البته اینم در جواب سوال 5 که اشتباهی ارومیه نوشتم نمیدونم چرا باید اضافه کنم این دریاچه رو کراتر میگن که یک نمونش رو در جنوب ایالت ارگان داریم که در آتشفشان مازما پدیدار شد اونم در حین فوران/// اینم عکساش
Crater12Postrim.jpg
Crater.jpg
اینم کلی عکس زیبا از این نوع دریاچه ها از این منبع دیدن کنید/// http://www.irannaz.com/news_detail_23544.html

آخرین ویرایش:

REYMOND00

کاربر بیش فعال
خب اگه (انگلیسی) c مدنظر باشه می شه crater یا caldera!!!!!که کراتر و کالدراست و نه سراتر یا سالدرا!!!
خب سوالتوون واضح نیست!!!!اسم دریاچه مدنظره یا اصطلاح؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این عادلانه نیست!!!اگه منظور از دریاچه های آتشفشانیه یا آبی؟مثلا کراتر یلواستون یا سبلان آبیه و کراتر ارتاآله در جیبوتی اتیوپی متشکل از مواد مذاب!!!!
همونطور که می بینید من تو اولین پاسخ هم کراتر و کالدرا رو نوشتم اما اینا ک هستن!!!!نه س!!!!!!
و دوست عزیز کراتر لیک (crater lake)اورگان که با سین شروع نمیشه!!!!!اگه سبلان مدنظر آقای طراح باشه!!!!باز یه چیزی!!!!
آقا... طراحای ارشد هم تو اون گزینه های اطلاع از صحیح بودن سوال عدم واضح بودن سوال رو گذاشتنا!!!!درباره آتش فشان می تونم شرط ببندم که در سطح کارشناسی کل کشور هیچکس بیشتر از من بلد نیست...پس خیالت راحت باشه که نمی خوام جر بزنم...اینقد سوال جوابای مختلف داره که آدم گیج می شه!!!!

Major Geologist

کاربر ممتاز
خب اگه (انگلیسی) c مدنظر باشه می شه crater یا caldera!!!!!که کراتر و کالدراست و نه سراتر یا سالدرا!!!
خب سوالتوون واضح نیست!!!!اسم دریاچه مدنظره یا اصطلاح؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این عادلانه نیست!!!اگه منظور از دریاچه های آتشفشانیه یا آبی؟مثلا کراتر یلواستون یا سبلان آبیه و کراتر ارتاآله در جیبوتی اتیوپی متشکل از مواد مذاب!!!!
همونطور که می بینید من تو اولین پاسخ هم کراتر و کالدرا رو نوشتم اما اینا ک هستن!!!!نه س!!!!!!
و دوست عزیز کراتر لیک (crater lake)اورگان که با سین شروع نمیشه!!!!!اگه سبلان مدنظر آقای طراح باشه!!!!باز یه چیزی!!!!
آقا... طراحای ارشد هم تو اون گزینه های اطلاع از صحیح بودن سوال عدم واضح بودن سوال رو گذاشتنا!!!!درباره آتش فشان می تونم شرط ببندم که در سطح کارشناسی کل کشور هیچکس بیشتر از من بلد نیست...پس خیالت راحت باشه که نمی خوام جر بزنم...اینقد سوال جوابای مختلف داره که آدم گیج می شه!!!!
منابع سؤال: کتاب زمین شناسی سال سوم دبیرستان و کتاب علوم زمین پیش دانشگاهی.

Major Geologist

کاربر ممتاز
پاسخ نامه

پاسخ نامه

1- سیروس
2- سیل
3- سست کره
4- سنگواره
5- سبلان
6- سنوزوئیک
7- سپر

Major Geologist

کاربر ممتاز
REYMOND00 و hsh1363 هر کدام 20 امتیاز.
lalecarbon 10 امتیاز
af.earthlover به 6 سؤال پاسخ صحیح دادند اما پاسخ هارو برای بنده پیام خصوصی کردن. در جواب پیامشون گفتم که جواب هارو در تاپیک قرار بدید نمی دونم چرا دیگه نزاشتن. به هر حال پیام خصوصی ایشون موجود هست و از مدیران خواهشمندم به عنوان شرکت کننده 5 امتیاز به وی بدهند.

REYMOND00

کاربر بیش فعال
خب دوست عزیز...من که سبلان رو گفتم تو انواع!!!!!!!!!!!!!!!!!!و نظرم رو هم گفته بودم دیگه!!!چرا 6 صحیح حساب کردی؟نکنه نخوندی حرفای منو؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
منم یک نوع دیگه از دریاچه ها رو تو نظرات گفتم برادر من

منظورتونو متوجه نشدم!!!شما جواب صحیح رو هم گفتید؟
حرف من اینه که با اون اطلاعات ما فقط باید احتمال می دادیم تو ذهن major عزیز چی می گذره؟واقعا من از کجا بدونم دریاچه گدازه مدنظره یا آب؟یا داخل کشور یا خارج کشور؟یا حتی اصلا اسم مکان مدنظر بوده یا اصطلاح؟؟؟؟فقط سبلانه که دریاچه آتش فشانیه و با سین شروع میشه؟؟؟؟شما چیزی گفتید که با سین هم شروع نمی شد!!حتی به شما گفتم که اگه سبلان بود یه چیزی!!!!!!

Major Geologist

کاربر ممتاز
گیر همه 30 امتیازه؟؟؟ از سولار خواهش می کنم به این دو کاربر هر کدام 40 امتیاز، کاربر سوم 30 و کاربر آخری که گفتم 50 امتیاز بدهند.
عنوان کاربر فعال زمین رو هم ازم بگیرید.
میرم نام کاربریمم عوض کنم. زمین شناسی هم تو فضای مجازی و هم تو دنیای واقعی مایه ی ننگه. می رفتم سربازی از این رشته بهتر بود.

آخرین ویرایش:

shila_kt

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدم جواب بدم ولی دوستمون جوابای کاملی دادن جواب منم همیناس دیگه نوشتنش بلا استفادس!

REYMOND00

کاربر بیش فعال
گیر همه 30 امتیازه؟؟؟ از سولار خواهش می کنم به این دو کاربر هر کدام 40 امتیاز، کاربر سوم 30 و کاربر آخری که گفتم 20 امتیاز بدهند.
میرم نام کاربریمم عوض کنم. زمین شناسی هم تو فضای مجازی و هم تو دنیای واقعی مایه ی ننگه. می رفتم سربازی از این رشته بهتر بود.

نه خیر 30 امتیاز نیست...مساله درست و غلطیه...اگه شما هیچ امتیازی هم نذاشته بودی من در تمام زندگیم یاد گرفتم باید مبارزه کنم...اصولا سعی می کنم این حس در من خاموش نشه...مساله اینه باید حق و حقیقت برام روشن بشه!!!!مگه چی گفتیم؟؟؟؟اگه ما نخوایم تو علممون تفحص کنیم بله...از مایه ننگم یه چیز اونورتر...اما حواست باشه ...داری به چی توهین می کنی...به رشته ای که جزو رشته های اولیه ی دارالفنون و از رشته های مورد نظر نابغه بزرگ امیرکبیر بوده...
شما تو همون تاپیکی که من باز کردم و بهش گیر دادی هم سر بزنی می بینی که من برای هیچ امتیاز هم چونه می زنم!!!!پس گیر 30 و 40 امتیاز نیست!!!!
مشکل کجاست؟دوستان به سوال من ایراد وارد کردن چی شد؟از علم من کم شد؟یا از ابهت من؟؟؟؟؟؟؟؟یا یه بحث زیبا درباره این علم زیبا داشتیم؟الانم نمی دونم مشکل کجاست!!!کل منظور من این بود که من با اطلاعاتی که شما دادی نمی تونم حدس بزنم تو ذهنت چیه!!من از کجا بدونم منظور شما سانتا آنا هست یا سالادو یا سمرو یا سبلان ؟؟؟؟؟؟؟؟تازه اینا فقط متشک از آبن!!!گدازه ای ها بماند

hsh1363

عضو جدید
گیر همه 30 امتیازه؟؟؟ از سولار خواهش می کنم به این دو کاربر هر کدام 40 امتیاز، کاربر سوم 30 و کاربر آخری که گفتم 50 امتیاز بدهند.

ای بابا چرا ناراحت شدی فضای مجازی فضای دمکراسیه من حرف میزنم تو گوش میدی تو میگی من یاد مییگیرم///