مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
بازم سلام
اینبار یه گیاه پوششی رو میخوام بزارم.امیدوارم دوست داشته باشین.

امین رخ

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سپاس خدا رو با اینهمه زیبایی که خلق کرده ....

امین جون یه وقت فکر نکنی خدای نکرده من هیچی حالیم نیست ها ! عکسش واضح نیست! :D
خداییش دپرس شدم.........:(:cry:

amin_rogh

کاربر ممتاز
ببحشید کلروفیل جان
سعی میکنم عکسهای بهتری بذارم.باید تا فردا صبر کنم هوا روشنتر بشه با دوربین ( بجای تلفن) عکس بگیرم.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه من چیزی از این گیاه نمیدونم . ولی لطف میکنی اگه یه مقدار راجه بهش راهنمایی کنی یا خانوادش رو بگی شاید تقلب کردم تونستم!!:D
اینا رنگای خزانشه؟یا همیشه اینجورن؟

ببینم علف جاروب نیست؟ calluna ؟فکر کنم از خانواده ericaceae باشه...آخه اونم رنگیه ...فقط حدسم روی این گیاه میره..

آخرین ویرایش:

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
کلروفیل جان شما حتما این گیاه رو میشناسید.اینها رنگ پاییزه نیست بلکه گلهای این گیاه هست که برنگهای زنده و شاداب قرمز صورتی آبی سیز سفید زرد نارنجی دیده میشه. جزو گیاهان پوششی و یا حاشیه کاری ها محسوب میشه. همیشه سبزه. اسم خانواده اش هم اسم خودشه!اینم یه عکس خوب. البته شما خیلی خوی تشخیص دادید.

amin_rogh

کاربر ممتاز
خوب بسیار عالی.فکر میکنم وقت معرفی هست.کلروفیل جان شما درست فرمودید.توضیحات خاصی هم ندارم جز همونایی که در پست های قبلی گفتم.فقط اینکه این گیاه بعنوان گیاه پوششی هم استفاده میشه و در این حالت اندازه هر بوته محیطی حدود 1متر رو پوشش میده.بسیار مقاوم هست و همونطور که میبینید رنگهای بسیار زنده و شادش هم مخصوصا از فاصله های دور بسیار جلب نظر میکنه.
موفق باشید.زحمت عکس بعدی با شما هست.
امین رخ

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بسیار عالی.فکر میکنم وقت معرفی هست.کلروفیل جان شما درست فرمودید.توضیحات خاصی هم ندارم جز همونایی که در پست های قبلی گفتم.فقط اینکه این گیاه بعنوان گیاه پوششی هم استفاده میشه و در این حالت اندازه هر بوته محیطی حدود 1متر رو پوشش میده.بسیار مقاوم هست و همونطور که میبینید رنگهای بسیار زنده و شادش هم مخصوصا از فاصله های دور بسیار جلب نظر میکنه.
موفق باشید.زحمت عکس بعدی با شما هست.
امین رخ

ولی من گفتم canulla از خانواده ی ericaceae هستش و شما گفتید خانوادش هم اسم خودشه؟ من توضیحات علف جاروب رو تو وب لاگم گذاشتم . چون واسه خودم دونستنش جالب بود . با این حسن سلیقه ای که امین خان تو انتخاب گیاه داره ، کار انتخاب و خیلی سخت میکنه....من سعی میکنم گیاهایی که میخونم و خودم سابق بر این نمیشناختم رو اینجا بزارم. تا در کنار شما چیزی هم یاد بگیرم.. گلابتون اجازه بده عکس رو هم میزارم.:gol:

amin_rogh

کاربر ممتاز
سلام
بله کلروفیل جان.
اسمی که شما فرمودید درسته.بخاطر این اونو گفتم که این گیاه بطور کلی به نام اریکا معروفه که از خانواده اریکاسه هم هست. منتهی مثل سدوم ها هست که دارای انواع بسیار متنوعی هستند ولی همه بنام سدوم معروف هستند.
از تعارفتون هم ممنونم. چوبکاری میفرمایید دوست عزیز.

گلابتون

مدیر بازنشسته
امين جان متشكرم..از لطفتون....ببخشيد من يكي دوروز نتونستم بيام ...شرمنده...از بابت عكس ازتون تشكر ميكنم...واقعا عالي بود...سپاس دوست عزيز.:redface::gol:

كلروفيل جان ميشه محبت كني اطلاعات رو اينجا هم برامون بزاري...ممنونت ميشم عزيزجان...:redface:

براي عكس بعدي هم اختيار داريد خانم...اجازه ما هم دست شماست..بفرماييد ما در خدمتيم.:gol:

گلاب بانو:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین امین خان . جای خالی رو بقیه پر کنن:D هر یه حرفی که درست باشه یه درصدی از عکس بعدی رو میتونه بزاره!!!!!:biggrin:
راستش گلاب واریتش رو نمیدونم .

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
كلروفيل جان فكر ميكنم ديگه بايد جواب عكستون رو بزاريد...ممنونم عزيز....:gol:

گلاب:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب مثل اینکه سیکل سه نفره ی ما هم به پایان رسید .گلاب جون خودت برنده رو مشخص کن . چون امین بصورت پازل جواب داد:biggrin:

گیاه این بار :

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نام فارسي : ني پر [/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نام انگليسي : Pampa grass/Tussock grass[/FONT]​
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نام علمي : Corlanenia sp[/FONT]​
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]خانواده :[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]poaceae / Gramineae[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] [/FONT]​
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] [/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]منشاء :[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اين جنس از 23 گونه گياه علفي پايا ، هميشه سبز و نيمه خزاندار تشكيل شده است كه بطور خودرو و در آمريكي جنوبي ، زلاندنو و گينه جديد ديده مي شود .[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]نگهداري :[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif] يكي از خصوصيات مهم اين گياه مقاومت آن در برابر كم آبي ميباشد كه اين امر در كشور ما بسيار پر اهميت تلقي مي شود . محدوده دمايي قابل تحمل براي اين گياه از 40 درجه تا 12- است .
[/FONT] [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ازدياد : [/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]تكثير اين گياه بوسيله روش جداسازي و تقسيم بوته است كه در اوايل بهار انجام مي شود .[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کاملترش رو تو وب لاگم گذاشتم.:gol:
[/FONT]

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون كلروفيل جان محبت كردي....دست شما درد نكنه.:gol:

امين جان منتظر عكس بعديتون هستيم قربان.:gol:

كلروفيل جان خودت هم زحمت واژه رو بكش عزيزم :gol:

گلاب :gol:

amin_rogh

کاربر ممتاز
خوب اینبار یه گیاه خیلی زیبا رو میزارم که وقتی ایران بودم با اشتیاق کامل یه دونه ازش توی گلخونه بردم.بعد از مدتی گریه منو در اورده بود و نمیتونستم ریشه کنش کنم!ازدیادش از طریق گیاهچه هایی هست که در روی نوک برگها دیده میشن و وقتی میرسند با کوچکترین تکانی و یا لرزشی میریزند و پراکنده میشوند،بعدش مرد میخوام که جمع و جورش کنه!لای تنام درز ها, بر روی خزه های کنار دیواره ها، لای شیشه های پنجره ها و ......
البته به همین دلیل تکثیر بسیار راحت ،خیلی هم فراگیر هست و حتما همه دوستان اونو میشناسند.
امین رخ

گلابتون

مدیر بازنشسته
چقدر خوشگله امين جان دست شما درد نكنه ...چقدر شبيه بريو فيلوم هست .:gol:

كلروفيل جان بهترین حالتی که خودگشنی را صددرصد تضمین می نماید کلیستوگامی است (Cleistogamy) است می دانیم که کلیستوگامی به گلهایی اطلاق می شود که هیچوقت باز نمی شوند.:gol:

گلاب بانو :gol:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس گیاه فکر میکنم کالانکوئه باشه..یکم هم شک دارم شاید بریفیلوم باشه البته بریفیلوم یه نوع کالانکوئه هست

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر نمای هوایی گلاش قشنگن....

تکثیرش که مثل اشک تمساح میمونه .از کراسولا ها که با قلمه برگ تکثیر پیدا میکنه . متاسفانه اسم علمیش خاطرم نیست .

کلیستو گامی هم نوعی گرده افشانیه که قبل از باز شدن غنچه گل صورت میگیره و در هلو این پدیده اتفاق میفته .:gol:
فکر کنم گلاب اول گفته باشه. ضمن اینکه نارون عزیز هم جوابشون درست بوده:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنون كلروفيل عزيز...زحمت كشيدي گلم...:gol:

خوب نارون جان بفرماييد واژه بعدي رو شما معرفي بفرماييد عزيزم...منتظريم.:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیوند ریشه پرستار !( ترجمه لفظ به لفظ):D
واسه ریشه دار کردن قلمه های سخت ریشه زا استفاده میشه .قلمه ها رو بعنوان پیوندک روی ریشه گونه سازگار پیوند موقت میزنند وقت کاشت عمیق میکارند بطوریکه قسمت بیشتری از پیوندک هم زیر خاک قرار بگیره بعد از یکی 2 سال پیوندکها ریشه دار میشن و میتونن بعنوان قلمه ریشه دار شده استفاده بشن. البته روش اقتصادی نیست.:gol:

آخرین ویرایش:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه زمانی 5 دقیقه پای سیستم نمیبودی 3 صفحه جا میموندی! :)الان 2 روزه آخرین پست واسه منه! :cry:مگه جواب واژه مهلتش 24 ساعت نیست؟:surprised: