مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
این گیاه چیه؟

راهنمایی: خشک شده این گیاه رو به عنوان ادویه استفاده میکنند.
تو منطقه ما خشک شده این گیاه که توی دامنه های خشک کوه ها درمیاد رو به عنوان چایی البته اونایی که کوه میرن دم میکنن و میخورن، خیلی هم خوشمزس

آخرین ویرایش:

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
راهنمایی: خشک شده این گیاه رو به عنوان ادویه استفاده میکنند.
تو منطقه ما خشک شده این گیاه که توی دامنه های خشک کوه ها درمیاد رو به عنوان چایی البته اونایی که کوه میرن دم میکنن و میخورن، خیلی هم خوشمزس

چايش خيلي خوشمزه اس...آخه از تيره نعناييان هست...خاصيت ضد سرفه و خلط آور داره...واسه معده هم خيلي خوبه..

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقا من میتونم یه حدس دیگه بزنم؟؟؟
نخندیدا بهم... آخه من خیلی گیاهارو نمیشناسم:redface:
اون دوستمون راهنمایی خوبی کرد....
آویشن نیست؟؟؟
منم زیاد نمیشناسم اما همینایی که دیدم رو میذارم.:Dنه ولی طعمش یکمی شبیه...
یه راهنمایی دیگه: ترکیش فک کنم بشه کَهلی اوتی یا یه چیزی تو این مایه ها

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اویشنه اقا هم عکسی ک گذاشتین از اویشنه هم اون اسم ترکی
اسمای دیگه ش هم کاکوتی و انخ هستش

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
  • Like
واکنش ها: ros.

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال بعدی رو هم خودتون بپرسید من اعتراف میکنم تقلب کردم :|

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
www.google.com/imgres?imgurl=http:/...QMygGMAY&iact=rc&uact=3&page=1&start=0&ndsp=8
ببخشد دیر شد اپ نشد هرکار کردم

مارجين

کاربر ممتاز
کاکوتی درسته اما کاکوتی و آویشن با هم فرق دارنا، اسم دیگش که طرف ما میگن زَعتره.
http://www.dariai-uni.ir/viewtopic.php?f=41&t=1855

در هر صورت سوال بعدی با شما

داداشا آبجيا...به هر سايتي اعتماد نكنيد...در ضمن خيلي از گياهان در مناطق مختلف با اسامي گوناگون محلي نام برده ميشه كه همين باعث سردرگمي ميشه..:w16:
بهتره گياهان رو با اسامي علميشون سرچ كنيد...تا بهتر بشناسيدشون...

آقا مهدي جسارتا گياهي كه شما معرفي كرديد همون آويشن هست...

كاكوتي هم از تيره نعناييان هست اما با آويشن خيلي متفاوته...
آويشن برگهاي پهنتر و تخم مرغي شكل داره اما كاكوتي برگهاي نيزه اي شكل داره..اين كاكوتيه..لطفا ببينيد.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ros.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
داداشا آبجيا...به هر سايتي اعتماد نكنيد...در ضمن خيلي از گياهان در مناطق مختلف با اسامي گوناگون محلي نام برده ميشه كه همين باعث سردرگمي ميشه..:w16:
بهتره گياهان رو با اسامي علميشون سرچ كنيد...تا بهتر بشناسيدشون...

آقا مهدي جسارتا گياهي كه شما معرفي كرديد همون آويشن هست...

كاكوتي هم از تيره نعناييان هست اما با آويشن خيلي متفاوته...
آويشن بصورت بوته اي رشد ميكنه.اما كاكوتي تك شاخه است و مستقيم از روي زمين رشد ميكنه. در ضمن نوع برگها و گل آذينشون هم باهم فرق داره...اين كاكوتيه..لطفا ببينيد.

باشه چشم:redface:
باور کن خودمم شک کردم، گفتم زعتری که ما استفاده میکنیم شبیه شاخه ریحونه، ولی برگاش نازک تره، اما هرچی گشتم اون عکس رو پیدا نکردم یه سایت مهندسی کشاورزی بود این عکس رو گذاشته بود و منم همینو گذاشتم. ببخشید:redface:
خب مهندسای عزیز باشگا هم نمیان چیزی نمیگن خب:razz:
:D

مارجين

کاربر ممتاز
باشه چشم:redface:
باور کن خودمم شک کردم، گفتم زعتری که ما استفاده میکنیم شبیه شاخه ریحونه، ولی برگاش نازک تره، اما هرچی گشتم اون عکس رو پیدا نکردم یه سایت مهندسی کشاورزی بود این عکس رو گذاشته بود و منم همینو گذاشتم. ببخشید:redface:
خب مهندسای عزیز باشگا هم نمیان چیزی نمیگن خب:razz:

خواهش ميكنم...خيلي خوشحالم كه ميبينم با اينكه هم رشته نيستيد اينقدر علاقمند و مشتاق هستيد...من كه دارم لذت ميبرم

منم زياد بلد نيستم اما تا جايي كه از دستم بربياد در خدمتم اگر سوالي داشتيد با كمال ميل در پاسخگو خواهم بود.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خواهش ميكنم...خيلي خوشحالم كه ميبينم با اينكه هم رشته نيستيد اينقدر علاقمند و مشتاق هستيد...من كه دارم لذت ميبرم

منم زياد بلد نيستم اما تا جايي كه از دستم بربياد در خدمتم اگر سوالي داشتيد با كمال ميل در پاسخگو خواهم بود.
خب پس اینم سوال بعد

s312

عضو جدید
من میدونم اسم این گیاه چیه. اسمش گیاه بومادران است. دارای خواص زیادی از جمله : استفاده از دم کرده بومادران، سبب کاهش فشار خون شده و برای نارسایی های کیسه صفرا استفاده می شود. این گیاه به طور خاصی تب بُر است.
حالا جایزه ما چیه؟

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میدونم اسم این گیاه چیه. اسمش گیاه بومادران است. دارای خواص زیادی از جمله : استفاده از دم کرده بومادران، سبب کاهش فشار خون شده و برای نارسایی های کیسه صفرا استفاده می شود. این گیاه به طور خاصی تب بُر است.
حالا جایزه ما چیه؟

جایزت اینه که سوال بعدی رو بگی :D