مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
از ديروز كه ديدمش مخم هنگ كرده اسمش سر زبونم اما يادم نمياد...يه چيزي تو مايه هاي كارولينا....كارلينا...كاراليدا..

آههههه مردم....:w06:

سلام مارجین جان

چند بار ویرایش میکنی ؟ بسه دیگه ؟:surprised:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از ديروز كه ديدمش مخم هنگ كرده اسمش سر زبونم اما يادم نمياد...يه چيزي تو مايه هاي كارولينا....كارلينا...كاراليدا..

خودتو کنتــرل کن عزیزم :surprised:

داری نزدیک میشی!

سلام
یه نوع پودره؟:que:!!!!!!!!!!
از fabaceae

سلام

بله fabaceae رو درست گفتید

پودر ...........؟ دارین نزدیک میشید

مارجين

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام
یه نوع پودره؟:que:!!!!!!!!!!
از fabaceae

سلام عزيزم...ميدوني چيه؟ انگار هم مخ من هنگ كرده هم مخ باشگاه...قاطي كردم...

باشه...سعي ميكنم...
كاليندرا نبود.؟

بالاخره تونستــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی!:w17:

اما گلم اسمش کالیاندرا بود ,با اجازه جناب مهندس hfarda2011

بفرمایید توضیحات , اسم علمی, خانواده و سوالِ بعدی:w02:

مارجين

کاربر ممتاز
بالاخره تونستــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی!:w17:

اما گلم اسمش کالیاندرا بود ,با اجازه جناب مهندس hfarda2011

بفرمایید توضیحات , اسم علمی, خانواده و سوالِ بعدی:w02:
آخخخخخخخخخخخ جون...ببين يه لبخند چه ميكنه....آفرين به خودم.

مرسي خانومي اما بازم انگاري درست درست نگفتم..

خب حالا برم بگردم توضيحاتشو پيدا كنم...

مارجين

کاربر ممتاز

مارجين

کاربر ممتاز
سلام
نه ممنون
دیدم دیدم :D
سلام عزيزم..خب خداي را صدهزار مرتبه شكر

من خیلی فکر کردم به این نتیجه رسیدم این یه نوع درخته....
درسته. اشارم .. خوب بود...:D
شوخی بود.. منتهی عجب درختیه.. ایول....
مرسی مارجین عزیز.

سلام
بازگشت دوباره تون رو تبريك ميگم خانومي ...خوشحالم كه دوباره در جمع ما هستيد ..جاتون خيلي خالي بود.

خسته نباشي عزيزم...زحمت كشيديااااااااااا...

آره ..حالا اگه به عمق ماجراي اين درخت پي ببري بيشترتعجب ميكني...

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بازگشت دوباره تون رو تبريك ميگم خانومي ...خوشحالم كه دوباره در جمع ما هستيد ..جاتون خيلي خالي بود.

خسته نباشي عزيزم...زحمت كشيديااااااااااا...

آره ..حالا اگه به عمق ماجراي اين درخت پي ببري بيشترتعجب ميكني...
[/QUOTE]
سلام...
ممنونم عزیزم....من هم خوشحال هستم در جمع شما عزیزان هستم....
اره این زحمت رو خوب اومدی...
خدایی چه درختیه ها...
بازم ممنونم.

jalaltatari

عضو جدید
جواب خیال شیشه ایی عزیز درسته . این گونه درخت در جزیره ایی عجیب تر از خود این درخت در یمن امروزی در منطقه ایی نزدیک جزیره عدن قرار داره . گونه هایی که در این جزیره زندگی میکنن انگار که شما رو به 20 میلیون سال قبل میبرن . این توصیفاتو از یکی از دزدان دریایی که در جزیره عدن مشغول به خدمت هست شنیدم . اطلاعات بیشتر از عجایب این درخت رو مارجین عزیز لطف کنن تا همه بشنویم

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
توضیحات درخت خون اژدها

توضیحات درخت خون اژدها

درخت خون اژدها

این درخت کمیاب که به نام درخت اژدهای سوکوترا نیز مشهور است در کشور یمن قرار دارد و مشهور ترین
گیاه در جزیره ی یمنی سوکوترا است. بر اساس آمار یونسکو ۳۷ درصد از گیاهان، ۹۰ درصد از خزندگان و ۹۵
درصد از حلزون های موجود در این جزیره در هیچ جای جهان وجود ندارند.
درخت اژدها شبیه به یک چتر است و به این دلیل به نام خون اژدها مشهور است که یک مایع سرخ رنگ از
خود ترشح می کند. ساکنان محلی هنوز هم از این مایع به عنوان یک ماده ی شفا بخش در تولیدات
آرایشی و یا به عنوان رنگ در تزئین سفال استفاده می کنند.

سوال رو ایشاالله فردا میذارم
:D

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درخت خون اژدها؟!!!

جواب خیال شیشه ایی عزیز درسته . این گونه درخت در جزیره ایی عجیب تر از خود این درخت در یمن امروزی در منطقه ایی نزدیک جزیره عدن قرار داره . گونه هایی که در این جزیره زندگی میکنن انگار که شما رو به 20 میلیون سال قبل میبرن . این توصیفاتو از یکی از دزدان دریایی که در جزیره عدن مشغول به خدمت هست شنیدم . اطلاعات بیشتر از عجایب این درخت رو مارجین عزیز لطف کنن تا همه بشنویم

آفرين خيال جون كاملا درسته
با توضيحات سوال بعد رو بفرماييد.

درخت خون اژدها

این درخت کمیاب که به نام درخت اژدهای سوکوترا نیز مشهور است در کشور یمن قرار دارد و مشهور ترین
گیاه در جزیره ی یمنی سوکوترا است. بر اساس آمار یونسکو ۳۷ درصد از گیاهان، ۹۰ درصد از خزندگان و ۹۵
درصد از حلزون های موجود در این جزیره در هیچ جای جهان وجود ندارند.
درخت اژدها شبیه به یک چتر است و به این دلیل به نام خون اژدها مشهور است که یک مایع سرخ رنگ از
خود ترشح می کند. ساکنان محلی هنوز هم از این مایع به عنوان یک ماده ی شفا بخش در تولیدات
آرایشی و یا به عنوان رنگ در تزئین سفال استفاده می کنند.

سوال رو ایشاالله فردا میذارم
:D

جالب بود.. ممنونم.... از جواب دهنده و طراح سوال..
ولی درخت ازدها اینه واقعا... من شنیده بودم...
ولی اصلا فکر نمیکردم این باشه..
بازم ممنونم.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اقای اچ فرد جواب درست رو دادن ایشون زحمت بکشن...
با توجه به اینکه... دیر سوال نزارن لطفا....

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درسته

هر کی دوست داره توضیحات و اسم علمی و سوالِ بعد!
سلام
نام فارسی : افوربیا ( فرفیون زینتی )
نام انگلیسی : Ephorbia
نام علمی : Ephorbia characias subspecies wulfenii
نام خانواده : Ephorbiaceae
افوربیا به خاطر تشخیص رنگ در باغ ارزش زیادی دارد. برگواره های سبز کمرنگ و گلهای لیمویی آن زمینه درخشانی فراهم می آورد برای به نمایش گذاشتن سایر رنگهای باغ .افوربیا در شرایط مناسب تا 10 سال یا بیشتر عمر میکند و بعد از 2 تا 3 سال به بلوغ می رسد.تقریبا تا ارتفاع 1 متر و عرض همین مقدار رشد می کند.اگر مخلوط با دیگر بوته های زینتی کاشته شود یا در زمینه گلهای یکساله یا گیاهان همیشه سبز کشت کشت شود منظره خوبی خواهد داشت.شیره نباتی بسیار سوزاننده است. هرگاه شاخه آن را قطع کنید مواظب باشید که شیره آن روی دست و صورتتان نریزد.
اقلیم :گیاهی است با مبدا مدیترانه ایی که با همه اقلیم ها ، جزء نواحی خیلی خیلی سرد ، سازگار است.برای نتیجه دهی بهتر به آفتاب کامل احتیاج دارد.
خاک :
اغلب بوته ها در خاک های فقیر ، تا وقتی که زهکشی خوبی داشته باشند ، تحمل نشان می دهند ، اما خاک های تقویت شده با مواد آلی رشد بهتر و بنیهء قوی تر گیاه را فراهم می اورد.
تکثیر :افوربیا خود با ریختن بذر خود تکثیر میشود ، اما در زمانی بوته ها هنوز خیلی کوچک اند ، باید آنها را نشا کرد.استفاده از قلمه های نک شاخه های راست و استوار در اواخر تابستان یا اوایل پاییز نیز مرسوم است.
آبیاری :افوربیاهای جا افتاده ، به خشکی بسیار مقاوم اند. آبیاری سنگین آنها در ماههای گرم ، هر دو هفته یکبار ، نشو نمای طبیعی گیاه را تضمین خواهد کرد.
کوددهی :کوددهی چندان ضروری نیست ، اما مقدار خیلی کمی آرد استخوان یا کود مرغی دانه بندی شده ، در اواخر زمستان یا اواخر بهار و بهعد از پایان گلدهی ، میتوان به کار برد.
فصل گلدهی :
زمان گلدهی در نقاط سرد از اواخر زمستان تا اواخر بهار و کمی دیرتر است. گلها بسیار کوچک است ، اما کاسبرگهای قشنگ و جذاب یبز لیمویی آن شگفت انگیز می نماید.
شاخه گل بریده :
شاخه های بریده افوربیا در مجموعه دسته گلهای بریده جلوه بیشتری دارد. محل قیچی را در شاخه های بریده افوربیا چند ثانیه در آب جوش نگاه دارید تا از خروج شیره گیاهی گیاه جلوگیری شود.
هرس ( پیرایش ) :اگر چه هرس این گیاه کار مشخصی نیست ، با این حال بعد از پایان گلدهی همهء شاخه های آن قطع شوند تا کمک به رشد شاخه های نورسته برای گلدهی در سال بعد گردد.
برگرفته از:http://ake.blogfa.com/post/9293

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اقای اچ فرد جواب درست رو دادن ایشون زحمت بکشن...
با توجه به اینکه... دیر سوال نزارن لطفا....

سلام چشم زود سوال میزارم تاخیر من موجه بوده -ببخشید-از همه دوستان عذرخواهی میکنم